i ■K ipntLO 2OL0EDLY N V/EN5T Stedenspel r. Veel fouten ten nadele van Texel Ê.N u BT-HTB1 WlT: 4^ tl 'r-'J ri'.l >r VERVOLG VAN PAG. 1 Texel niet in finale TEXELSE COURANT Het schlpbroukelingenspel, waarmee Texel een goede start maakte. De Juichende menigte op de tribune had zich goed voorbereid door zoveel mogelijk opwekkende spandoeken mee te nemen. O •- v' 'Zi.i.y^TSTZ //of Soera te sspel. Doordat een waterfiets kapot ging moest Pansier twee keer fietsen. Gert Pansier wordt oververmoeid en gebroken weggevoerd na twee keer het Socratesspel te hebben gespeeld. tegenstandster op het laatst geen kracht meer had wist ze een meter winst te boeken. Sylvia Schoo was zelf slechts 7'/2 centimeter teruggedrongen tijdens de race. Ook met dit tweede spel dat zijdelings met water te maken had, gooide Texel hoge ogen. De stand stond nu 8—4 voor Texel. Inmiddels waren door bekende Nederlanders als Atje Keulen-Deelstra, Boudewijn Heindenrijk, Nell Koppen, de professoren Van Pesch en Knetsch en een aantal andere deskundigen de vragen voor de quiz gesteld. Moei lijke vragen die de Texelaars en de mensen van Denktank 1 en 2 flink aan het piekeren zetten. Al snel kwamen in Arnhem de eerste foute antwoorden binnen. Een misser van Jo en Ju zorgde voor een daverende schaterlach op het gemeentehuis in Den Burg. Een situatie die door Dick Passchier zuur becommentarieerd werd met: ,,ze hebben wel lol daar op Texel maar er moet ook gescoord worden". Mannetjesputters Nou, gescoord wdrd er en wel door de mannetjesputters. De mannetjesputters moesten een vrachtwagen wegduwen en het ging er om zoveel mogelijk kracht te zetten om de wagen een flink eind weg te laten rollen. Eigenlijk ging het hier niet tussen Texel en Har- melen maar tussen Texel en Kampen. De 'zware jongens' van Kampen hadden enkele Stedenspe- len geleden het absolute record autoduwen gevestigd. Een record dat ze zelf onverslaanbaar achtten. Op de plek tot waar de auto van Kampen destijds was gekomen stond een plechtige pilaar met een enorme gipsen beker er op. Bij de tweede poging van Texel kwam de auto dichter en dichter bij de pilaar, tot hij er tegen botste en de gipsen beker in duizend scherven op de grond kletterde. Kampen kon het eerst niet geloven, maar Texel had wel degelijk de legendarische mannetjesputters van Kampen verslagen. Een enorme prestatie van Henk Boon, Jaap Krijnen, Henk Jan Klok en Fup Krijnen. Ria Keijser die achter het stuur zat werd uitgebreid op de schouders genomen, rondge voerd en toen nog eens op de schou ders genomen. De mannetjesputters en de mensen op de tribune waren dolenthousiast. Texel had de Manne tjesputters Trofee 1980 gewonnen. Noch Harmeien, noch Kampen konden het Texels record verbete ren. Bij dit spelonderdeel scoorde Texel maar liefst drie punten, tegen Harmeien één. Hier en daar zag men nu Texelaars over de finale mom pelen. Vooral toen het bericht bekend werd dat de Denktank van Sint Oedenrode, één van de plaatsen die al eerder uitkwam in Stedenspel, Texel zou gaan helpen, leek er geen vuiltje meer aan de lucht te zijn. Texel zou het ook op intellectueel terrein wel klaren. Springtrofee Het tij keerde echter en wel op de helft van de „Springtrofee". Ruiters met schuimrubber paarden moesten een vaak moeilijk parcours afleggen. Er waren behoorlijk moeilijke obstakels en met name op de hoge muur aan het eind van het parcours strandden vele paardrijders Voor Texel kwam eerst Gerrit Verhoeven met Mario uit. Hij deed het hele parcours in 21 seconden, haalde geen strafseconden, en was in zijn totaliteit twee seconden sneller dan de Harmelense ruiter. Sylvia Schoo met Hermes werd door Barend Barend- se omschreven als: „een charmante verschijning; 't is een schimmel". In veertig seconden legde ze het parcours af. Door Louis Uriot werd de totale tijd voor Texel op 1 minuut 20 seconden gebracht. Harmeien had in het totaal 1 minuut 34 seconden over het parcours gedaan, dus Texel stond voor. Hierna bewolkte de hemel voor Texel en dreigde Het Grote Verlies. Een quiz- vraag van Boudewijn Hemdenwijn die door Texel goed was beantwoord bleek al eerder door Harmeien goed te zijn beantwoord. Deze fout van de centraalpost van de NCRV zorgde er voor dat Harmeien er twee punten bij kreeg en dat Texel het met twee punten minder moest doen. Bij de quiz zou later nog een fout worden gemaakt door de NCRV. De burgemeestersvraag van Harmeien werd aanvankelijk goedgerekend, maar later kreeg Texel te horen dat het antwoord toch fout was. Deze zaken hadden duidelijk een demotiverende werking op het Texelse team. De onzekerheden die bij Texel ontstonden door de vele fouten die werden gemaakt, werkten ten gunste van Harmeien. Barrage De springtrofee ging hierop door met de barrage. Gerrit Verhoeven, door de immer zichzelf in superlatieven overtref fende Barend Barendse omschreven DINSDAG 15 APRIL 1980 Spanning en geestdrift bepaalden de sfeer vrijdagavond in het raadhuis in Den Burg. foto boven: vreugde achter de in de raadszaal bij het vernemen van weer een goed antwoord van Texel, foto onder: duidelijk meeleven bij een der monitoren. presented als een „pittig en snel kereltje" deed het hele parcours in 21 seconden. Louis Uriot kreeg tien strafseconden en legde het parcours daarom in totaal 27 secon den af. Toen geschiedden enkele zaken die voor de kijkers thuis maar ten dele te volgen waren. Barend Barendse hield een eindtoespraakje terwijl de scheidsrechters aan het cijferen waren. Er werden fouten gemaakt bij het rekenen en daarom moesten op het schoolbord steeds nieuwe sommen worden gemaakt en gecorrigeerd. Dit Verliep dermate klunzig dat de regisseur buiten beeld stond te stampvoeten en bedenkelijk rood aanliep. Door al het ingewikkelde gecijfer werd eerst gemeld dat Harmeien de paardenrace gewonnen had. Na nog veel ingewik kelder gecijfer kwam er uiteindelijk uit dat Texel had gewonnen. Texel ver diende 4 punten en Harmeien 2. laatste antwoord dat Harmeien gaf. Aanvankelijk dacht men bij de NCRV dat het antwoord onjuist was, maar het bleek goed te zijn. Daarom mocht Harmeien nog een extra vraag beant woorden. Had de man van Harmeien die in het hokje zat die extra vraag goed gehad, dan had Texel verloren. Hij had het echter fout en daardoor stonden Texel en Harmeien gelijk. Weer was de stand van Texel door een fout aangetast. Grand prix Het laatste en ook zeer spectaculaire spel dat werd gespeeld was de Grand Prix. Drie raceauto's voor Texel en 3 voor Harmeien. In de eerste bocht waren balen erwten gestrooid, zodat de schuimplastic racewagens bij de eerste bocht in een enorme crash terecht kwamen. Het geheel zag er zeer Asgrauw Was de vreugde over deze overwin ning groot; bij het volgende onderdeel zouden de Texelaars op de tribune doodstil worden. Enkele mensen trok ken asgrauw weg bij het naderende onheil. Anja Pansier had plaatsgeno men in het hokje alwaar ze verschil lende vragen moest beantwoorden. Zou ze een vraag missen dan zou Ruud Koorn een tafeltennisballetje door een gat heen moeten slaan binnen een bepaald aantal seconden. Een spel dat de uiterste beheersing en kalmte van de tafeltennisser vergt. De eerste twee vragen had Anja Pansier goed. De derde vraag was fout en toen moest Ruud Koorn haar kunsten vertonen. Ze slaagde er in het baletje door het gat te krijgen. De tweede keer, toen Ruud twee ballen door het gat moest zien te slaan ging het echter fout. Texel was uitgerangeerd en Harmeien scoorde vijf punten. De tegenstanders waren nu behoorlijk op Texel ingelopen. Later, na het autoracespel, bleek dat er een fout was gemaakt bij de beoordeling van het echt uit en in dit verband moet gezegd worden dat de decorbouwers van de NCRV fabelachtig werk verricht heb ben. Er werd fanatiek gescheurd in de racewagens, zo goed, dat menig formule 1 rijder er een voorbeeld aan zou kunnen nemen. Uiteindelijk won Harmeien de race. Harmeien kreeg 4 punten en Texel 2. Hermeien Texel en Harmeien stonden nu gelijk. De uitslag moest van de gemeentehuizen komen. Steeds kregen Texel en Har- melen vijftien seconden om de nog openstaande vragen te beantwoorden. Pas bij de der de beurt slaagde Texel er in de burgemeestersvraag over het wapen van Harmeien te beant woorden. Het antwoord moest zijn dat het wapen de heerlijk heid van Hermeien betrof, in plaats van Harmeien. Denk tank 2 had dit antwoord juist doorgegeven, maar door een communicatiestoornis had ie mand er Harmeien van ge maakt. Door dit juiste ant woord won Texel. Buiten beeld hadden de spelers van Harmeien zich al opgemaakt om de prijs in ontvangst te ne men. Van de regisseur moesten ze hun trainingspak uitdoen zodat ze goed met hun gele hesjes in beeld zouden komen. Het Texelse team stond ver slagen en stil te luisteren naar opbeurende woorden van za kelijk leider Piet Arendsman. Toen het bericht binnenkwam dat Texel met het goed beant woorden van de burgemees tersvraag het Stedenspel had gewonnen, barstte letterlijk de hel los. Het podium waarop Barend Barendse de prijs wil de uitreiken werd bestormd door met spandoeken gewa pende Texelaars. Zelden is een groep mensen enthousiaster geweest dan het Texelse pu bliek toen Texel had gewon nen. Het waren hartverwar mende en hartveroverende taferelen. Hoewel Texel op glorieuze wijze van Harmeien heeft gewonnen zal Texel niet in de finale van het Stedenspel komen. De twee plaatsen die tot nu toe het best scoorden in het Stedenspel zijn Goes en Sint Oedenrode. Die zullen in mei de finale spelen. Omdat Sint Oedenrode kandidaat voor de finale is, is het extra sportief dat dit plaatsje zijn Denktank liet meespelen voor Texel.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 2