Een fantastisch welkom Mannetjesputters verbeterden record OENspeL PAGINA 6 DINSDAG 15 APRIL 1! I VINT ötKffl VAN De mannetjesputters geven de vrachtauto de duw die tot de overwinning leidde. Texelse mannetjesputters stellen zich voor aan Stedenspe/kijkend Nederland. Tot grote schrik van Kampen stormt de vrachtauto met onverminderde vaart op de gipsen bokaal af. Even later kon de man met de bezem de scherven ruimen. Sylvia Schoo als amazone tijdens de Springtrofee. De hoge muur aan het eind van het parcours blijkt net iets te hoog te zijn. Anja Pansier als denkster in het hokje. Als ze het niet meer wist moest Ruud Koom op de tafeltennistafel uitkomst brengen. $3{C9ic:iC9|C3|C3|CJtc Het Stedenspel in de Rijnhal was om elf uur afgelopen. Toen restte de bezoekers en de spelers niets anders dan maar in de bus te gaan zitten en naar Texel terug te keren. Duf, zoals je bent na een bustocht van twee en een half uur, kwam het ge zelschap in Den Helder aan. „De boot is er nog niet. Waarom ligt die boot er nog niet", mompelden enkele duidelijk vermoei de mensen. „Ik denk niet dat het buffet open is; ze zullen daar 's nachts wel geen personeel neerzetten", zei een ander zuch tend in het wachthokje van de TESO. Enkele lieden die wat veel hadden gedronken hieven een lied aan. De sfeer was een beetje een domper na het zo geweldig verlopen Stedenspel. „Zouden ze ons staan opwachten aan de andere kant", dacht iemand hardop. Om tien voor twee kwam de boot. De man die de kaartjes controleerde was wat lacherig. Duf gingen de Stedenspel be zoekers de loopplank op. En daar, in de lounge van de TESO- boot wachtte een geweldige verrassing. De Boerenkapel speel de op de boot en iedereen die in het raadhuis bij het Stedenspel betrokken was, was ook op de boot. Dat ging van hoempa, hoempa, hoempa tdteret en „Texel heeft die bal, die mooie bal van goud". Weg waren alle duffe vemoeide gezichten. Er werd op die boot gefeest, zoals er naar ieders overtuiging zelden op een TESO-boot is gefeest. Jammer dat de overtocht maar een half uur duurde verzuchtten enkelen. Polonaises, zingen en gek doen, alles kon, alles mocht. Het was een geweldige eenheid op de boot. Een fantastische belevenis. Na aankomst werd het gezellig samenzijn voortgezet in het Havenrestaurant. Daar werden delen van de videoband, die was gemaakt, getoond, ledereen juichte mee met het stukje video waarop de prestaties van de Mannetjesputters te zien waren. De Boerenkapel installeerde zich weer en begon te spelen. Door de captain van het Stedenspel werden de bekers van het Mannetjesputtersteam en het hele Stedenspel-team aan burgemeester Engelvaart overhandigd. Engelvaart klom op een stoel, hield een geestige toespraak en zei: „Geen enkele gemeente zou zijn Stedenspel-team zo binnen kunnen halen als wij dat doen". En daarmee sloeg hij de spijker op zijn kop. Texel is uniek. Ook als er een Stedenspel gewonnen is. Ruud Koom probeert wanhopig het weerbarstige ping pong balletje door het gat in het van haar 'tegenspeelster' te slaan. Een zeer moeilijke opgave. De mannetjesputters hebben het geklaard. De gipsen bokaal, symbool van de prestatie die Kampen eerder leverde, is kapot. Van Barend Barendse krijgen ze de Mannetjesputters- trofee 1980. Zo zagen de kijkers overal in het land de „sketch tussen Jo en Ju'

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 6