Maak Texel lol centrum voor atletiekDeoelening FNV: VOORKEUR VOOR POLITIEKE OPLOSSING BOVEN HARDE ACTIE AGENDA Begroting voor het melken van schapen DAAN WELBOREN IN COMMISSIEVERGADERING: Wielervereniging Texel Inzake TESO-tarie ven f LAND BOUW Lezing woordblindheid Eerste boot vervalt op 30 april en 5 mei Geslaagd Piet Bakelaar won simultaan Bij Wampex gaat het om slimheid 30 april en 5 mei Texeltoerist VERVOLG VAN PAG. 2 Fietspaden oon JINSDAG 29 APRIL 1980 SOU TEXELSE COURANT PAGINA 5 Texel is een ideaal eiland voor het beoefenen van allerlei vormen an atletiek. Het zou de moeite waard zijn om te trachten hier grot# venementen op dat gebied te organiseren en daarvoor sportmensen lit het hele land te interesseren. Een evenement als een halve narathon (zoals in Egmond waar gemiddeld zo'n 4000 sporters aan eelnemen) zou best ook op Texel gehouden kunnen worden. Wat op dit gebied thans al gebeurt, eeft een nogal plaatselijk karakter, och blijkt uit de animo voor de zomerse randlopen die ZDH en SVC resp. louden bij paal 9 en paal 28 dat er ildoende belangstelling voor bestaat. Is een landelijke organisatie, zoals de tletiekunie betrokken zou kunnen wor- bij sportevenementen op Texel >uden ongetwijfeld velen daarvoor sar Texel komen. Als zulke evenementen buiten de zo- erperiode zouden worden gehouden, >u daaraan geen enkel nadeel zijn srbonden, te meer daar het hier gaat milieuvriendelijke activiteiten, die mder bezwaar op het strand, in de ossen en de duinen zouden kunnen orden gehouden. Aanloopsubsidie Het bovenstaande werd betoogd door aan Welboren in de laatsgehouden rgadering van de commissie voor icreatie en natuurbehoud. Welboren is If een enthousiast hardloper en heeft sntacten in de atletiekwereld, waarop j zijn optimisme ten aanzien van een ekomst voor Texel als atletiekgebied ede baseert. Hij heeft zijn idee al eens sorgelegd aan de Stichting Texelse portraad maar daar heeft men er niets ee gedaan. Welboren pleitte ervoor sld uit de toeristenpot beschikbaar te ellen om de organisatie van atletiek- renementen van de grond te helpen, lensen, die het daaraan verbonden erk willen uitvoeren, zijn er al. De andere commissieleden vonden it een goed idee. WV-directeur J. W. ekker zegde ook zijn steun toe. Het reven past bij de propaganda die de W maakt voor Texel als sportief ikantie-eiland. Het is tevens een be- rrdering van het toerisme in het voor- naseizoen. Naaktstrand De gemeente zal niet toestaan dat op 'e twee Texelse naaksstranden pavii- sens of andere (tijdelijke) gebouwen norden geplaatst. Wel zal het naakt- trand bij paal 9 in de komende zomer en vorm van bewaking krijgen: de bad- neesters zullen hier regelmatig patrouil- ren en evenals in het afgelopen jaar :ulen hier (en ook bij paal 28) wat lenvoudige reddingsmiddelen worden ipgesteld. De heer J. W. Dekker zei in de 'ergadering dat op genoemde stranden och wel wat meer zou moeten gebeu- en als service voor het publiek. Er zou een consumptiegelegenheid met Vrijdag heeft Drs. C. Weggelaat in ren goed gevulde kantine van de ■TS een lezing gehouden over het verschijnsel woordblindheid of liever dyslectie. Dr. Christine Kuiper moest wegens ziekte verstek laten gaan, :odat de heer Woggelaar alleen voor Ie taak stond, uiteen te zetten wat er nu precies verstaan wordt onder lyslectio, wat de oorzaak kan zijn en, uiterst belangrijk, wat er aan te loen is. Duidelijk gaf hij een overzicht van de irie mogelijke oorzaken, maar wat 'ooral naar voren kwam, was het relang van de vroegtijdige onderken- üng. Het feit dat een kind op de lagere chool terecht komt als het daar nog liet rijp voor is, kan een factor zijn bij iet ontstaan van dyslectie. Zelf werkt lij met scholieren uit de brugklassen 'an scholen in Den Haag. Hij gaat uit an een standaarddictee, uitgegeven met de normering) bij de Staatsdruk- erij. Als resultaat van dit onderzoek omt naar voren dat 10% van de inderzochte kinderen min of meer dys- ictisch is, waaronder zich iets meer sngens dan meisjes bevinden. Bevredigend W Hij is nu 4 jaar bezig en van de begin- iroep, waarvan 14 kinderen vrijwillig in herapie zijn, is het resultaat zeer bevre- "^iigend. Van de 10 kinderen, die geen herapie hebben gekregen, zijn er in- niddels 8 van school en 2 zitten in 3 4 AVO. Na de koffiepauze was er gelegen- ieid tot het stellen van vragen en zowel loor het aanwezig onderwijzend perso- leel als door de ouders werden er heel vat practische punten aangeroerd, loewel de heer Weggelaar lang niet iltijd een afdoende oplossing bij de and had, ging men na afloop toch met n min of meer voldaan gevoel naar luis. toiletvoorzieningen moeten komen. Voorzitter Nauta zei dat het gemeente bestuur tot dusver geen aanvragen heeft gehad voor iets dergelijks. Een strandpaviljoen of soortgelijk bouwsel is krachtens het bestemmingsplan verbo den. Mogelijk kan een mobiele voorzie ning (ijskarretje of iets dergelijks) wel worden getolereerd. Daan Welboren wilde van de afgeba kende naaktstranden af. Het „getto achtige" effekt vond hij ongewenst. Hij wilde ongeklede dagrecreatie langs het hele strand toestaan, met uitzondering van de drukste gedeelten vlak bij de strandtoegangen. Kerken De Texelse kerken hebben het plan om een boekje uit te geven, waarin een beschrijving wordt gegeven van de kerk gebouwen op Texel. Het zou een fraai, met kleurenfoto's geïllustreerd instruc tief stukje drukwerk moeten worden, bedoeld voor mensen die in de historie en andere bijzonderheden van de kerk gebouwen zijn geïnteresseerd. De kos ten zijn echter zeer hoog. WV-directeur Dekker informeerde of het gemeente bestuur bereid is het initiatief met geld uit de toeristenbelasting mogelijk te maken. De reacties van de commissie voor recreatie en natuurbehoud waren vrij gunstig, zodat het plan nader zal worden uitgewerkt. Martin Warnaar deed het voorstel om in het openbare dagrecreatiegebied dat in de buurt van De Krim in de noordkop zal worden gerealiseerd, een meertje van twee tot drie hectare aan te leggen voor de beoefening van de surfsport als mede een kunstskibaan. Elders zijn dergelijke voorzieningen een groot suc ces. Verder pleitte hij voor voorzienin gen bij de waddendijk ten behoeve van de surfsport aldaar. Deze vorm van watersport is niet meer weg te denken en het zou redelijk zijn eenvoudige bouwwerken (schuil- en kleedgelegen heid) en andere voorzieningen toe te staan. Uit het antwoord van Nauta bleek dat het gemeentebestuur hier al met het laatste bezig is. Lozing afvalwater De werkgroep Landschapszorg Texel is er voorstander van dat het gezuiverde afvalwater van de rioolzuiveringsinstal latie van De Cocksdorp rechtstreeks op de Waddenzee wordt geloosd en dus niet eerst in het zoete oppervlaktewater terecht komt. Zolang dit afvalwater niet is gedefosfateerd is het zeer ongewenst om het aan het oppervlaktewater toe te voegen. Adriaan Dijksen legde daar de nadruk op omdat hij ergens had gelezen dat vanuit de „milieuhoek" bezwaar zou worden gemaakt tegen rechtstreekse lozing op de Waddenzee. Het gezuiver de afvalwater zal in de grote water massa van de Waddenzee geen kwaad doen omdat de laatste resten vuil die erin zitten op natuurlijke wijze snel worden afgebroken. Als het via het polderwater in de Rogsloot terecht zou komen, zou hier waarschijnlijk een on aanvaardbare vervuiling optreden. Het fosfaatgehalte van de Rogsloot is nu al aan de hoge kant. Het argument dat het vasthouden van het zoete water op Texel gewenst is, sprak hem niet zo aan. Het gaat om een betrekkelijk kleine hoe veelheid, die wel gemist kan worden. Voorzitter Nauta onderschreef het be toog van Dijksen. Het gemeentebestuur denkt er (wat de zuivering van De Cocksdorp betreft) ook zo over. Stiltetekort De recreatiesocioloog Lodewijks (geen „milieuman") heeft zich onlangs beklaagd over het steeds zeldzamer worden van stiltegebieden. Adriaan Dijksen zei naar aanleiding daarvan, dat Texel nog tot de stiltegebieden kan worden gerekend, maar die reputatie wordt thans ernstig bedreigd door de vrijwel overal hoorbare en frequent overvliegende helicopters. Dijksen doel de voornamelijk op oefenende militaire helicopters die in de duinen, de bossen en boven de stranden een hels lawaai veroorzaken, waardoor de stilte in een uitgestrekt gebied wordt verscheurd. Dijksen meende dat het oefenen boven het land helemaal niet nodig en mis schien zelfs verboden is en verzocht het gemeentebestuur stappen te onderne men bij de militaire autoriteiten. Borden Het lijkt alsof het plan om de Texelse wegen te voorzien van uniforme, stijl volle en in het landschap passende bebording in de benen is gezakt. Hoe wel de beslissingen al in 1977 zijn genomen, is het ambtelijk apparaat tot dusver niet in staat geweest er uitvoe ring aan te geven, maar binnenkort, zo deelde Nauta mee naar aanleiding van een vraag van Dijksen, kunnen de eerste borden worden tegemoet gezien. Er wordt hard gewerkt aan de uniforme frames, waarin mensen, die een verwij- imj naar hun bedrijf willen maken een bordje kunnen laten plaatsen tegen een „entreeprijs" van f150, plus f50,— per jaar. Vóór Pinksteren moet het pro- jekt rond zijn. Tegelijkertijd wordt dan begonnen met optreden tegen de vele illegale bor den die nu nog in de bermen staan. Jan van Asselt betreurde het dat degenen die borden willen plaatsen de genoemde bedragen moeten betalen. Volgens hem was daarvan geen sprake in de destijds genomen besluiten. Hij verwachtte daarom minder animo. Nauta zei daar niet zo rouwig om te zijn. Als men het plaatsen van het bord wegens de kosten achterwege laat, is het belang dat de betrokkene bij het bord denkt te heb ben, blijkbaar niet zo groot. Het systeem werkt dan goed: er zullen niet meer borden komen dan echt nodig is. Van Asselt bleef tegenstander van déze re geling. „We moeten het gebruik van de uniforme borden juist stimuleren", zo zei hij. Tenslotte wees Adriaan Dijksen op de samenstelling van de commissie van recreatie en natuurbehoud, waarin vol gens hem „natuurbehoud" te weinig is vertegenwoordigd. Hij zou de commis sie daarom uitgebreid willen zien met milieumensen en wist zich daarbij ge steund door burgemeester Engelvaart die zich vorig jaar heeft laten ontvallen dat „het milieu" in de commissies is ondergewaardeerd. Nauta beloofde aandacht en wist met moeite te voorko men dat zich over deze aangelegenheid een emotionele discussie met de andere commissieleden ontwikkelde. Verleden woensdag hield de Wieler vereniging Texel haar wekelijkse wed strijden op het parcours Zuid-Haffel. Bij de A-jeugd behaalde Willem Jan Riemens zijn derde overwinning in deze competitie, voor Niels Collou. Paul Witte behaalde zijn eerste overwinning voor Robert Visser, die in de sprint net iets te kort kwam. In de B-poule was het Albert Winter, die voor Jan Huydink de eindsprint won. In de A-poule kwam een kopgroep tot stand van vier renners, waarvan Hans Koorn de snelste in de eindsprint was. Gerard Koorn won de eindsprint van het peloton voor Douwe Dros. Uitslagen: A-poule: 1. Hans Koorn; 2. Leen van Elk; 3. Guus Barhorst; 4. Jos Huisman; 5. Gerard Koorn; 6. Douwe Dros; 7. Kees Boks; 8. Arie Huisman; 9. Kees Riemens. B-poule: 1. Albert Winter; 2. Jan Huydink; 3. Jan v.d. Wal; 4. Ronald van Boven; 5. Edwin den Teuling; 6. Uwe Smit; 7. Ronny Kamminga. Jeugd A: 1. Willem Jan Riemens; 2. Niels Collou; 3. Margriet Barhorst; 4. Nico Evers; 5. Hans v.d. Slikke; 6. Coby Koorn; 7. Gré de Goedere; 8. Dennis van Rooy. Jeugd B: 1. Paul Witte; 2. Robert Visser; 3. Alice Visser; 4. Jef Schuur; 5. Sidney de Haan; 6. Simone Winter; 7. Michel Dekker; 8. Jacco Vinke; 9. Robert Kikkert; 10. Simone Spaans. Hoewel dat niet in de dienstregeling is aangegeven, zal TESO dit jaar de 30e april en de 5de mei beschouwen als zondagen, wat inhoudt dat de eerste boot dan niet vaart. De kwestie rond de TESO-tarieven zal politiek uitgevochten moeten wor dt. Dat is de mening van het FNV zoals die te vinden is in het blad Leden- Het FNV stelt het volste vertrouwen te hebben in de kamerleden Voogd (WD), Dijkman (CDA) en Roels (PvdA) die één en ander al enkele bij de minister hebben aangekaart en de gemeenteraad van Texel. „De gemeenteraadsleden die de moties ondersteund hebben en het college zullen nog het nodige zendingswerk moeten verrichten. Met een aanvoerder als burgemeester Engelvaart, moet het voor politiek Texel echter mogelijk zijn resultaat te behalen", zo staat in het blad. Op de ledenvergadering van 24 maart heeft het FNV besloten de zaak voorlo pig geheel in handen te geven van de politiek. „Onze mogelijkheden zijn mo menteel uitgeput. Wat wij nog over hebben na meer dan drie jaar hard werken, is een harde actie op, of bij de boot. Besloten is echter, de resultaten van de door ons in gang gezette politie ke ontwikkelingen af te wachten, voor we hiertoe besluiten. Uiteraard zullen we de ontwikkelingen kritisch blijven volgen. Terwijl we ook de contacten met de ons steunende politici zullen blijven onderhouden. Vooral het goed van informatie voorzien van de Tweede Kamerleden zal uitermate belangrijk zijn, willen zij hun werk goed kunnen doen. Wij willen besluiten met te constateren dat volgens ons succes niet kan uitblijven. DE TESO-directie en de betrokken ministers kunnen een grote politieke druk niet blijven weer staan", zo staat in Ledencontact FNV Texel te lezen Nota Inmiddels valt uit Den Haag te mel den dat door de vaste kamercommissie van verkeer en waterstaat een voorstel van P. A. Roels met algemene stem men is aangenomen waarin de minister verzocht wordt een nota zoutwater- veerverbindingen te schrijven. In deze nota zouden dan ook de perikelen rond de TESO aan de orde moeten komen. Aan de hand van die nota kan één en ander dan verder besproken worden. In een mondelinge toelichting tegen over de redactie van deze krant laat het FNV-bestuur afdeling Texel weten dat het de TESO vooral kwalijk neemt dat deze onderneming het eigen belang boven het algemeen belang stelt. „Ze zouden bij de TESO de moed moeten hebben om te zeggen: we doen niet mee aan deze enorme prijsverhogingen Dan maken we maar verlies en gaan we met het ministerie praten. De TESO wil echter een sluitende begroting hebben omdat ze doodsbang is voor enige overheidsinvloed in haar beleid. Ze heb ben bij de TESO echter nooit onder zocht wat die overheidsinvloed precies inhoudt. Ze staan helemaal niet open voor andere mogelijkheden dan die ze zelf aangeven. Dat ze in die laatste brief de gemeente de schuld geven van de tariefsverhoging is helemaal het summum", aldus het FNV-bestuur. Zoethouder) Door de leden van het bestuur wordt verder nog gezegd dat ze bijzonder on tevreden zijn over het feit dat de TESO te kennen heeft gegeven niet met de gemeente te willen praten over de tarie- venkwestie. „Ze hebben met ons drie jaar lang gepraat en steeds werden we aan het lijntje gehouden. Nu de ge meente in deze kwestie is gesprongen willen ze opeens niet meer praten. Kennelijk denken ze daar dat het FNV een clubje is dat je gemakkelijk met ge sprekken zoet kunt houden. Toen de gemeente er bij kwam trokken ze zich opeens terug", aldus een FNV-woord- voerder. Bij het Douane Opleidings Instituut te Elspeet slaagden op 22 april Lia Barhorst en John Kleinveld voor het eerste ge deelte aspirant douanebeambte. Beiden gaan stageren in het Rotterdamse ha vengebied. Damkampioen Piet Bakelaar heeft de onlangs gehouden klok-simultaan gewonnen. Slechts twee van de negen tegenstanders wisten te winnen. J. van Heerwaarden door een damslag waar aan hij een schijfwinst overhield en P. Kooiman door een verrassend slagje in het gevorderde middenspel. Remise be reikten J. Vinke, W. Bakker en M. Vittali. G. Blom, J. Hooijberg, C. Vinke en J. Trap werden overtuigend ver slagen. Eindstand 7—11 in het voordeel van Piet Bakelaar die de zwarte schij ven koos en in geen der partijen in tijdnood kwam. Evenals vorig jaar organiseert de sportraad weer de Wampex. Wampex staat voor Weekend Amphibische Expe ditie en het is dan ook de bedoeling dat de deelnemers aan deze expeditie zich zelf gedurende anderhalve dag helemaal alleen redden. Met slechts één kwartje op zak. Op één punt lijkt de expeditie van dit jaar wat makkelijker te worden dan die van vorig jaar en dat is dat het de deelnemers nu is toegestaan een kaart van Texel bij zich te hebben. De Wampex wordt gehouden op 9 en 10 mei. Op vrijdagavond wordt om zes uur bij de Sporthal verzameld. Van tevoren kan men zich opgeven bij de afdeling sportzaken op het raadhuis (tel. 3041, vragen naar Piet Keijzer). De expeditie houdt in dat er flink wat gefietst en gelopen zal moeten worden en ook gebeuren er de nodige dingen waarin water een rol speelt. De Wampex-lei- ding is vanzelfsprekend erg terughou dend over het geheime programma. Bij het volbrengen van de Wampex gaat het niet zozeer om uithoudingsvermo gen als wel om slimheid. Voor de beste deelnemer is een wisseltrofee beschik baar. De expeditie wordt gedaan in groep jes van ongeveer drie man. Er is gezorgd voor voedsel en slaapplaatsen voor iedereen. De kosten zullen ongeveer vijftien gulden gaan bedragen. Zater dagavond is iedereen weer thuis. In verband met de komende feest dagen worden enkele wijzigingen ge bracht in de vuilnisophaaldienst. De route van woensdag 30 april (koningin nedag) zal worden gereden op donder dag 1 mei en die van 1 mei wordt gereden op vrijdag 2 mei. In de week na de Nationale Bevrij dingsdag (5 mei) wordt de ophaaldienst in z'n geheel één dag verschoven: de route van 5 mei wordt gereden op dinsdag 6 mei; de route van 6 mei wordt gereden op woensdag 7 mei; de route van 7 mei wordt gereden op donderdag 8 mei; de route van 8 mei wordt gereden op vrijdag 9 mei. Op 30 april en 5 mei wordt de con- tainerdienst niet uitgevoerd en worden er ook geen beerputten geleegd en verstoppingen verholpen. Op maandag 5 mei wordt op de Groeneplaats feestmarkt gehouden. De gewone markt wordt gehouden op dins dag 6 mei. Dinsdag 29 april De Boksschool Texel heeft een leden vergadering in,,'t Skiltje" te Oudeschild (toegang voor leden en donateurs); 20.30 uur. In dorpshuis De Wielewaal wordt het jeugdprobleem van De Waal bespro ken. De finales van het Texelse schoolvoet- bal worden gehouden op het terrein van Texelse Boys. Einde omstreeks 19.15 uur. VASTE DATA De Speel-o-theek in het Groene Kruis- gebouw te Den Burg is geopend: woensdags van 13.30-15.30 uur en vrijdags van 15.00 tot 17.00 uur. Omstreeks 24 mei verschijnt het eerste zomernummer van „Texeltoerist", betrekking heb bend op de periode tot 21 juni. Tips, aanvullingen en wijzigin gen voor dit nummer kunnen uiterlijk deze week worden inge diend bij de redactie van de Texelse Courant. Samenstellers Texeltoerist werkweek doorbrengen, maar in de praktijk verwacht men daarvan zoveel problemen en rompslomp dat dit voorne men niet wordt doorgezet. Een grotere kans maakt het plan om over te scha kelen van een heffing per persoon per werkelijk doorgebrachte nacht, naar een heffing per slaapplaats. De con trole zou dan veel eenvoudiger worden. Maar ook daar is het college nog niet uit zodat de zaak voorlopig bij het oude blijft. Onrechtvaardig Martin Warnaar brak een lans voor de mensen die op Texel een toercara- van (dus geen sta-caravan) hebben staan. Zij betalen in plaats van toeris tenbelasting woonforensenbelasting en dat pakt voor deze categorie bijzonder onvoordelig uit. Volgens Warnaar betaalt de gemiddelde toeristische cara- vanbezitter zeker de helft meer dan wanneer toeristenbelasting per persoon per nacht zou worden betaald. Voor zitter Nauta stelde vast dan aan elk systeem bepaalde onrechtvaardigheden zijn verbonden, maar was wel bereid zich over verbeteringen nog eens te beraden. Het was de eerste vergadering van de commissie sinds ruim een jaar. Er kwam daardoor wat oud zeer aan de orde. Adriaan Dijksen herinnerde aan zijn klacht over de lelijke portaalmast die ten behoeve van het voor de veer boten bestemde verkeer op de veer haven was neergezet. Volgens voorzitter Nauta kunnen deze voorzie ningen niet worden tegengegaan. Ze voldoen aan de eisen die aan dergelijke 'andere bouwwerken' in het bestem mingsplan zijn gesteld. Bovendien be treft het grond van Rijswaterstaat zodat tegengaan op een andere wijze ook niet mogelijk is. Boeien Vrijwel zeker zal de gemeente van het Loodswezen enkele boeien over nemen, bestemd om als interessante curiositeit te worden neergezet op de 'dijkweide' in Oudeschild. Het gaat om een boei van 6 en van 12 m1 alsmede enkele kleinere betonnings- voorwerpen. Een van de gevaarten is een zg. brulboei van een in de prak tijk niet meer toegepast type. Het 'brullen' ontstaat door een compres sor die door de golfbeweging wordt aangedreven. Om een indruk te geven van de omvang: de grootste boei is aanmerkelijk groter dan de boei die nabij het Lidwinaziekenhuis in Den Helder staat opgesteld. In het onderstaande worden drie mogelijkheden voor het melken van schapen aangegeven, waarbij de plannen één en twee uitgaan van een vaste melkplaats op het bedrijf. In de begroting is alleen rekening gehouden met de inrichting. De stal of plaats waar het melken moet gebeuren, is niet in de begroting opgenomen. Plan drie geeft een begroting weer voor een verplaatsbare wagen, welke door twee of drie schapenhouders gezamenlijk wordt geëxploiteerd. Plan 1: 8 stands, zij aan zij melkstal met 4 melk stenen De schapen komen op een verhoogde stand. Pompinstallatie, regulateur, vacuummeterenvacuumtank f1000,— 4 melkstellen met spankoord ,,1000 Elektromotor 250,— Bussen met overloopdeksels 100,— Pulsators 400,— Wasapparaat 100,— Algemeen 250 Voerhek „150o!- Verhoogde stand plus op en afloop „2000,— Montage 500,- Totale investering f7100,— Jaarlijkse kosten ongeveer f 1800, Plan 2: 4 schapen aan één zijde achter elkaar. De schapen worden aan de zijkant ge molken. Het investeringsbedrag is onge veer f2500,— lager daar geen aange past voorhek nodig is en een eenvoudi ger verhoogde stand. De jaarlijkse kos ten liggen rond de f1200, Deze twee begrotingen zijn opgesteld voor bedrijven met een klein aantal schapen. Voor het melken van grotere aantallen schapen is methode drie waar schijnlijk aantrekkelijker. Plan 3: Verplaatsbare installatie met twee keer tien standen. In de begroting is geen rekening gehouden met de kosten van een trekker voor het verplaatsen van de wagen en de kosten van deze wagen. Vacuumaggregaat f1360,— Aftakase.d. 575 Melkstellen 2500,— Vacuumleiding e.d. 200,— Wasapparaten 400,— Bussen en overloopdeksels 300,— Pulsators e.d. 925,— Montage 540,— Totale investering f6800,— Jaarlijkse kostenOxcl. trekker en wagen f2100,-. Medewerkers van het Consulent schap voor de Rundveehouderij te Alk maar kunnen verdere informatie ver schaffen.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5