Texelse wielrenners vlakbij ereprijzen in Tour de Lasalle Oosterend won weer van T.O.G. Zwolle Niels Collou eerste bij 11-jarigen Wedstrlldseizoen voor de Kleppertjes weer begonnen Revanche Tour de Lasalle belooft spannend te worden Toertocht windsurfciub waard '75 wint toernooi s.v. De Koog Wieierjeugd verdienstelijk Kampioenschap motorcross in Den Helder Jeugdcross in Utrecht Sportraad koos bestuur Vriendschappelijke wedstrijd Schoenendiefstal Marathonrace Uitslagen pupillentoernooi SVC 10 mei 1980 1-fc Wielervereniging Texel PAGINA 8 TEXEL9£ COURANT WOENSDAG 14 MEI 19S0 Met een vierde plaats voor Leen van Elk werd hard werken van de Expert Jan Agter/Ran Tweewielerploeg een succes in de Tour de Lasalle. Hans van Tunen ontpopte zich als etappecoureur. Nog nooit was de Texelse formatie zo dicht bij de ereprijzen als dit iaar. Al in de individuele tijdrit over 1,4 km nam Leen van Elk dp vijfde plaats in de rang schikking in, terwijl de overige ploeg leden redelijk tevoorschijn kwamen. In de daaropvolgende ploegentijdrit kwa men de renners van Expert Jan Agter/ Ran tweewielers 5 seconden tekort voor een derde plaats van de 17 deelnemende ploegen. Met een gemiddelde van 43 km/u racede het achttal goed samen werkend het parcours af. De tweede dag kenmerkt zich door valpartijen en lekke banden vooro.a. Jan Buis, Jos Huisman, die hierdoor in de achter hoede terecht kwamen. In de kopgroep van zo'n veertig renners van de 130 gestarte coureurs bevonden zich vijf kilometer voor de finish van de 65 kilometer lange etappe nog vijf Texe laars: Leen van Elk, Arie Huisman en Hans van Tunen van de Kievitploeg, toen Gerard Koorn en Guus Barhorst wegens een valpartij de groep moesten verlaten. Eerder moest Hans Koorn de groep overlaten wegens een lekke band. In de eindsprint kwamen Arie Huisman en Leen van Elk op resp. de elfde en zestiende plaats. Ontsnapt In de derde etappe sprong Leen van Elk op het laatste nippertje naar een ontsnapte groep van vier man. Deze groep zou met nog 25 kilometer voor de boeg en met tegenwind wegblijven. Doordat ploegbelangen een rol speelden moesten van Elk en medeontsnapper Stam het zware kopwerk doen. Bij de achterblijvers steunden Arie en Jos Huisman, Hans Koorn, Kees Riemens en Guus Barhorst hun ploegmaat bij zijn ontsnapping door vakkundig afremmen, waardoor het tempo laag genoeg bleef om Leen van Elk een goede kans te Zondag 11 mei werd de tweede wed strijd om het Noord-Holland-noord kampioenschap verreden in Den Helder. Bij de 125 cc junioren reden Carlo Witte, Rob Venneman en Nico Bakker mee, die zich moesten proberen te plaatsen voor de finale. Er werd gestart in twee series, omdat onmogelijk tweeënvijftig rij ders op het zware, mulle circuit van start konden gaan. Rob Venneman reed naar een uitstekende 4e plaats, ten/vijl Carlo Witte en Nico Bakker respectievelijk 7e en 9e werden. Hierdoor gingen alle drie over naar de finale. De finale bestond uit de twaalf besten van beide series met daaraan toegevoegd de eerste zes van de herkansing. De organisatie durfde het echter niet aan om dertig motoren van start te laten gaan wegens de enorme stofontwikkeling. De finale wordt derhalve op 11 augustus in Mak- kinga (Frl verreden. Niels Koorn reed in de klasse 250 cc en hoger naar een moeizame 7e plaats in de eerste manche, omdat een onderdeel van zijn motor was afgebroken. Daardoor kon hij voor de tweede manche niet aan de start verschijnen. Albert Keyser, die in de klasse 125 cc jeugd reed, werd na goed van start te zijn gegaan geramd en was daardoor genoodzaakt een bezoek te brengen aan het ziekenhuis 'Park zicht', waar men tot de conclusie kwam dat hij een zwaar gekneusde enkel had. De 50 cc klasse werd vertegenwoordigt door Ruud v.d. Veen en Ruud Keyser. De eerste viel helaas uit, maar de tweede keerde met een 10e plaats huis waarts. Acht Texelaars van de totaal zevenen vijftig rijders deden zaterdag mee in de eerste wedstrijd jeugdcross voor het Nederlands kampioenschap voor de leeftijd t/m vijftien jaar. Er werd gestart in zes klassen. Ronny Vermeulen, Jan Kalf en Marco Zijm startten in de brom fietsklasse. Ruud v.d. Veen, Jacco Gie- les, Rudy Keyser, Erwin Zoer en Jan Spoelstra in de klasse 50 cc. Uitslagen eerste manche bromfietsen: Ronny Vermeulen 5e, Jan Kalf 8e en Marco Zijm viel uit met motorpech. Tweede manche bromfietsen: Ronny Vermeulen 7e, Jan Kalf 2e en Marco Zijm 4e. Dit leverde Jan Kalf de 2e prijs opl Uitslagen 1e manche 50 cc: Ruud v.d. Veen 8e, Jacco Gieles 9e, Ruud Keyser 10e, Erwin Zoer 11e en Jan Spoelstra viel uit met motorpech. Tweede manche 50 cc: Ruud v.d. Veen 9e, Jacco Gieles 8e, Ruud Keyser 7e en Erwin Zoer 13e. bieden in deze ontsnapping. Gevolg was dat Leen als vijfde eindigde en de achtervolgers op meer dan een minuut later binnen kwamen. Verdedigd De laatste etappe werden de belan gen van de ploeg op zeer goede wijze verdedigd door de ploegmakkers van Leen van Elk. Toen halverwege de wed strijd een kopgroep was gevormd zaten daarin van de Expert Jan Agter/Ran Tweewielersplocg Leen van Elk, Hans Koorn, Arie Huisman, Guus Barhorst. Door het werk van de ploegleden, zoals ontsnappingen, verhinderen, gaten dichtrijden en tempo hooghouden wer den de kansen op behoud van de vierde plaats voor Leen van Elk vergroot. Pogingen om deze plaats nog te verbe teren werden door de tegenpartij ver hinderd. Ook het plotseling inkorten van de etappe wegens een brand gaf de ploeg niet de gelegenheid om naar een etappe overwinning te grijpen. Toen op het laatste moment door de organisatie bevolen werd links af te slaan in plaats van rechtdoorrijden kon de in eerste Zaterdag begon voor zo'n 19 klepper tjes de dag om vier uur 's morgens want ze moesten naar Venhuizen. Hier werd het eerste kringconcours van dit jaar gehouden. De 19 ruiters en ama zones gingen heen voor individuele dressuurproeven en sommigen namen ook deel aan het springevenement. Bovendien reden bijna allen mee in een achttal of een van de twee vier-tallen. Deze werden gecommandeerd door Kees Brans, Janine Vlas en Lyke Heet- véld. Ook Jókè Dros Was'deze dacj als instruktrice aanwezig om de kinderen te helpen bij de te rijden dressuurproeven. Het weer werkte geweldig mee en ook het terrein was zeer geschikt en prettig te berijden. Aan het eind van de drukke en erg gezellige dag werd de parade gereden door mevr. van Ros- sum, die dit zeer netjes en afgewerkt deed. Hierna volgde de prijsuitreiking waar ook voor de kleppertjes weer diverse prijzen bij zaten: Rijbaan 2: Hannita de Wit met Isabel, B dressuur, 104 pnt, 6e prijs; Rijbaan 5: Jacaueline Schoorl met Cézar, B dressuur, 126 pnt, 2e prijs; rijbaan 6, Nancy Siebeling met Deffel, B dressuur, 116 pnt, 5e prijs; rijbaan 7, Brigitte Zegel met Flika, B dressuur, 114 pnt, 3e prijs, Hester Hylkema met Ninko, B dressuur, 109 pnt, 4e prijs; rijbaan 10, Menno-Sjoerd Heetveld met Snowy, L dressuur, 122 pnt, Ie prijs; Springen: Christien Vlas met Polly, B springen, 54 pnt, 2e prijs, Miriam Bonne met Patty, B springen, 50 pnt, 4e prijs. positie en op volle snelheid liggende Guus Barhorst de bocht niet meer halen en was de nu nog 100 meter verder liggende finish een verrassing voor alle renners. Helaas een finish met een bij smaak. Onopvallend maar daarom niet minder presterend waren de resultaten van de uitgeleende Hans van Tunen. Elke etappe was hij in de kopgroep aanwezig en zijn krachten kennende liet hij zich niet voorin zien voor het zware kop werk. Valparijen Wel had Hans van Tunen wat geluk nodig bij valpartijen die hij elke keer kon omzeilen. Een 18e plaats in de eind rangschikking was zijn beloning. De overige leden van de Expert Jan Agter/ Ran tweewielers-ploeg kwamen door pech niet op die plaatsen terecht waar zij volgens hun rijden hoorden te ko men. Vooral Arie Huisman die door een lekke band in de tweede etappe van de 7e naar de 47e plaats verhuisde. Douwe Dros bewees over improvisatietalent te beschikken. Toen hij lek in Den Helder reed vroeg hij aan een toeschouwer één fiets en kwam ludiek op deze geleende fiets over de eindstreep. Eindklassement: resp. plaatsing, naam en tijd. 4 Leen van Elk 4.58.55 18 Hans van Tunen 5.00.07 27 Guus Barhorst 5.02.04 35 Hans Koorn 5.04.29 36 Arie Huisman 5.04.36 40 Kees Riemens 5.06.19 45 Jos Huisman 5.07.39 52 Gerard Koorn 5.11.17 63 Douwe Dros 5.14.11 75JanHuydink 5.18.21 103 Jan Buis 5.29.30 Tijdens de vergadering van de Sport raad afgelopen maandag heeft voorzit ter Frans Schellinger, die vanaf het begin bij de sportraad betrokken was, zich niet herkiesbaar gesteld. De pen ningmeester, de heer Roodlieb was tus sentijds al afgetreden. De heer Hooij- berg was eveneens niet herkiesbaar. Gekozen werden de heer van der Vliet als vertegenwoordiger voor de binnenspor ten, de heer C. Schuyl als vertegen woordiger voor de gymnastiek en de heer L. Heerschap als vertegenwoordi ger voor het zaalvoetbal. Voor de functie van penningmeester en voor zitter moeten door het bestuur nog kan didaten aangezocht worden. In de vergadering werd verder gemeld dat de kwestie van de kantine van de sporthal die op maandagavond dicht is opnieuw bekeken zal worden, ledereen in de vergadering was het er wel over eens dat die kantine eigenlijk iedere avond open zou moeten zijn. In de ver gadering van de sportraad, kwam aan de orde of de winterbosloop een profes sioneel karakter moet krijgen. Men was het erover eens dat indien dit blijkt, het Zaterdagavond 17 mei speelt ZDH 1 op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen R.K. Deo. Dit elftal speelt in de derde klasse KNVB en verblijft met vakantie op Texel. De wedstrijd begint om 19.00 uur. Dezelfde dag om 10.30 uur speelt ZDH 2 zijn eerste wedstrijd in het toer nooi van De Koog. Over een afstand van 61 kilometer zullen zo'n tachtig renmers strijden in de revanches van de Tour dè Lasalle. Zaterdag om kwart voor twee zal wethouder Jook Nauta het startschot geven op de Emmalaan. Voor de derde maal organiseert de wielervereniging Texel deze revanches, waarvan deelname alleen open staat voor renners die aan de Helderse Tour de Lasalle deelnamen. Het bestuur van de organiserende vereniging is er ook dit jaar weer in geslaagd dit evenement rond te krijgen. Opmerkelijk is dat van van het acht man tellende bestuur vijf man naast het organiseren van dit gebeuren ook hieraan deelnemen. Voor de vele deelnemers worden de revanches als mooier beschouwd dan de eigenlijke toer, omdat het terrein waarover de wedstrijd gaat nogal golvend is. Op zich is dit niet zo erg voor wed strijdfietsers, maar de reglementen voor dit evenement schrijven al 26 jaar voor dat versnellingsapparaten niet zijn toe gestaan. Vorig jaar kreeg de winnaar De vriendschappelijke damontmoeting tussen een team van T.O.G. Zwolle en een team van de dam- en schaakclub Ooster end is een zwaar bevochten overwinning geworden voor Oosterend. De Oosterenders. wisten te winnen met 13 punten terwijl Zwolle genoegen moest nemen met 11 punten. Met deze overwinning heeft de dam- en schaak club de door Zwolle beschikbaar gestel de wisselbeker, voor de tweede achter eenvolgende keer in zijn bezit. De Oosterenders werden op voortref felijke wijze ontvangen in clubgebouw Sio waar voorzitter Corporaal de Oos terenders een consumptie aanbood. Om half twee ging het dammen van start. Oosterend kwam al snel met 2-0 achter te staan omdat L. Boonman een slagzet over het hoofd zag wat hem de partij kostte. Door winst van J.Visman kwam de stand weer gelijk. Remise G. Brouwer, die de laatste tijd goed damt, maakte er 3-3 van. B. van Leeuwen kon niet verhinderen dat Zwolle weer voor kwam te staan. J. de Wolf moest genoegen nemen met re mise. A. Brouwer speelde een sterke partij en zorgde er voor dat de stand weer in evenwicht kwam, 6-6. G. Vlaming moest zijn meerdere erkennen in J.P.E. Visser zodat Oosterend weer achter stond. W, Timmer bracht de spanning weer terug door er 8-8 van te maken. K. Bostelaar wist revanche te nemen op J. Heuvink en Oosterend kwam voor het eerst voor te staan, en gaf deze voorsprong niet meer uit han den. H. v.d. Wetering wist er met moeite 8-12 van te maken. Zwolle wist nog even terug te komen omdat J. Trap zijn meerdere moest erkennen in de kam pioen van Zwolle H. Wolfers. Tenslotte maakte R. Brouwer er 11-13 van en kon de dam- en schaakclub de beker weer mee naar Oosterend nemen. Het was een geslaagde dag waarvan iedereen veel genoten heeft. De damclub Zwolle zal het volgend seizoen een tegenbe zoek brengen aan Oosterend. De uitslagen van het dammen waren: H.Wolfers - J. Trap 2—0 L. Bakker - R. Brouwer 1 1 R.H.A. Visser-H. v.d. Wetering 0-2 J. Heuvink - K. Bostelaar 0—2 E. Visser - J. Visman 0—2 J.P.E. Visser - G. Vlaming 2—0 A. de Munnik- G. Brouwer 1—1 E. Corporaal - W. Timmer 0—2 W. Schrooten - L. Boonman 2—0 A. Veluwenkamp B. van Leeuwen 2—0 K. Kluiver-A. Brouwer 0—2 W. Spijkerboer-J. de Wolf 1 1 Gerrit Woudenberg de revanche gele genheid op de winnaar in Den Helder Dik Bos. Dit jaar was het wedstrijdver loop fel en had de Jan Janssen ploeg van winnaar Peter Tesselaar te kampen met kopman problemen. Tesselaar een 35jarige oud-wielrenner die in 1965 derde in de Vredeskoers was, zal zich niet zomaar in deze revanche laten verras sen. Ook Harry Stam van de Halee Werdoes ploeg zal uit zijn op winst. Terwijl de thuisrijdende ploeg van Ex pert Jan Agter/Ran Tweewielers die steeds net naast de ereprijzen greep, belust zijn op ereprijzen. De ploeg die geen echte kopman wil hebben, omdat in de wedstrijd moet blijken wie sterk Is zal zeker in de aanval gaan. Vorig jaar was Arie Huisman met een derde plaats de beste Texelaar, de zevende plaats was voor Hans van tunen. De wed strijd die wordt geleid door Hannes Scholten belooft een spannend geheel te worden. Van de deelnemers nemen de volgende Texelaars deel: Expert Jan Agter/Ran Tweewielers; Hans en Ge rard Koorn, Arie en Jos Huisman, Leen van Elk, Douwe Dros, Guus Barhorst en Kees Riemens. Rogelli-ploeg van Jaap Kievit; Hans van Tunen en Jan Bais; Sluiter Vis: Jan Huydink. De toerkara- vaan neemt de volgende route: Start Emmalaan (13.45 uur), Schilderend (vliegende start), ra Schansweg, la Redoute, Oudeschild bord, Haven, la Haven af (13.52), la Haven, ra Ba- rendszstraat, ra Spangerweg, ra Molen buurt, ra Oosterenderweg, la Konings weg (14.04 uur), la Genteweg, splitsing met Harkebuurt rechts aanhouden, ra Schorrenweg, la Stuifweg, Oorsprong- weg, ra Hoofdweg, la Stengweg, De Cocksdorp (noord, 14.21 uur), ra Vol harding, Vuurtorenweg, ra Postweg, De Cocksdorp (zuid), la Oorsprongweg, ra Hoofdweg, ra Muyweg, la Postweg, ra Ruigendijk, Boodtlaan De Koog, ra Badweg (14.48 uur), la Ruyslaan, ra Randweg, Westerslag, Nattevlakweg, la Jan Ayeslag, la Oudeweg, la Wester- weg, ra Hemmerkooi, ra Westerweg, la Kleiweg (15.08 uur), Hoornderweg, Ele- mert kruising Pontweg, Finish Emma laan (ongeveer 15.16 uur). Drie scholieren in uitbundige vakan tiestemming dachten zich donderdag te verrijken met een paar gloednieuwe schoenen van de firma Mantje in Den Burg. Omdat ze deze aanschaf plaats wilden laten vinden zonder de nodige penningen op de toonbank te leggen, werd rap de politie gewaarschuwd. Deze greep de drie veertienjarigen uit Poortugaal snel in de kraag. organiseren van een dergelijke profes sionele tocht zou moeten gebeuren door een athletiekvereniging die dan ook de verantwoordelijkheid voor het gebeuren moet dragen. Verder werd nog gecon stateerd dat het aantal sportuitwisse- lingen steeds terugloopt. Dit is vermoe delijk te verklaren uit het feit dat tegen woordig veel clubs iedere week naar het vasteland gaan om daar competitie te spelen. Men heeft daardoor in feite iedere week een uitwisseling, waardoor het organiseren van echte sportuitwis- selingen niet meer zo aantrekkelijk is. Tenslotte was de sportraad van mening dat de diverse campings op Texel op de goede weg zijn met het organiseren en houden van zomerspelen. Zondag werd een marathon-paarden race gehouden, waarvan de start en het eindpunt lagen bij Johan Witte van Bloemwijk. Er werd totaal 15,8 kilo meter gereden in twee etappes. Wilde men de eerste etappe juist rijden dan moest een gemiddelde van 6,8 kilo meter per uur worden gereden. Voor de tweede etappe gold een gemiddelde snelheid van 7,3 kilometer per uur. Om acht uur werd in hotel Rebecca in De Waal de uitslag bekend gemaakt. Deze luidde: 1. W. Goënga 74 strafpnt.; 2' Joh. C. Roeper 75 strafpnt.; 3. Mevr. v.d. Meer 115 strafpnt.; 4, M. Kikkert 167 straf- punten. De laatste geëindigde had 784 strafpunten. Cocksdorp A1 - ZDH A1 1—2 Cocksdorp C1 - ZDH C1 1—0 Oosterend A2 - De Koog A2 4—0 Oosterend Cl - Oosterend C2 4—0 ZDH A1 - Oosterend A2 0—1 ZDH C1 - Oosterend C1 0—3 De Koog A2_-Cocksdorp A1 0 1. Oosterend C2 - Cocksdorp Cl 0—2 De Koog A2 - ZDH A1 0-1 Oosterend C2 - ZDH Cl 0—7 Cocksdorp Al - Oosterend A2 1 1 Cocksdorp Cl - Oosterend C1 1—2 SRV-wagen als clubgebouw De windsurfciub opent zondag a.s. het nieuwe seizoen. Dat gebeurt met een bijzonder evenement: een toertocht over de Waddenzee van Dijkmanshui zen naar de Kaap en terug. Voorafgaand [om 10.30 uur) neemt de windsurfciub het mobiele clubgebouw in gebruik. De vereniging heeft de hand weten te leggen op een voormalige SRV-wagen. De briefing voor de toertocht is om: 11.00 uur en de start is gepland om 11.15 uur. Het wordt een zg. Le Mans-start, waarbij de deelnemers van-' af de dijk naar hun gereed liggende surfplanken rennen en er mee weg varen. Via Nieuweschild wordt naar De Kaap gevaren en terug. Na afloop wordt koffie gedronken, terwijl de meegeko men kinderen zich kunnen vermaken met schatgraven. Mocht het evenement als gevolg van de weersomstandig heden niet kunnen doorgaan, dan wordhjw 's middags een alternatieve wedstrijd' U gehouden. Leden van de windsurfciub: ai betalen voor deelname aan de toertochtjE: 75,00, niet leden 77,50. Verder vermeldt het wedstrijdpro- st gramma voor 1980 een 'luilakrace' met hi ontbijt op 24 mei om 5.30 uur. Zondag 22 juni is aan de dijk een gewone wedstrijd om 12.00 uur en op zondag 20 st juli wordt een wedstrijd met barbecue le gehouden aan het strand Westerslag; om 14.00 uur. Voor zondag 27 juli staat|bi een gecostumeerde tourtocht bij de dijk van Dijkmanshuizen op het programma, aanvang 11.00 uur. Een bijzonder ie evenement heeft plaats op zaterdag 16 v< augustus, want dan wordt een toertocht bi Den Helder-Texel vise versa gemaakt; ar Tenslotte zal op 30 en 31 augustus een re uitwisselingsweekend worden gehouden waarover verdere gegevens te zijner tijd zullen worden bekend gemaakt. ar d< De winnaar van de A afdeling is Oos terend A2, tweede ZDH A1, derde Cocksdorp A1 en vierde De Koog A2. De winnaar van de C afdeling is Oosterend Cl, tweede Cocksdorp C1,. derde ZDH Cl en vierde Oosterend C2. In een spannende finale van twe< gelijkwaardige tegenstanders wart* Waard de gelukkigste, door het enigs y, doelpunt te scoren. Voor de derde en Jj vierde plaats speelde De Koog tegen Zeemacht, welke partij door Zeemacht met 2—0 gewonnen werd. Om de vijfde en zesde plaats won ZDH met 3—1 van ar Centraal Ned. 1 h< Hieronder volgen de uitslagen van alle wedstrijden: ZDH -Zeemacht De Koog - Oosterend Waard'75 - Zeemacht Centraal Ned. - De Koog ZDH - Waard'75 Oosterend - Centraal Ned. De Koog - Zeemacht ZDH - Centraal Ned. Oosterend - Waard'75 0-( 6 1-I k 2-' 1< 0—1 c< 5- 0-J 3- 0—te >t Van de 10 jeugdcentie houders van de Wielervereniging Texel reden er zon dag 4 mee in een jeugdtoernooi te Volendam. Bij de 10 jarigen waren dat Paul Witte, Robert Visser en Sidney de Haan. Paul moest in de eerste serie starten met nog twintig andere renners. Paul kwam in de eerste rondes goed mee, maar raakte in de laatste twee rondes losser van het peleton. Hij kwam als 15e binnen. Robert en Sidney reden in de tweede serie. Sidney ging goed met de kop groep van start. Robert raakte door slechte start als laatste weg, maar door erg goed rijden kon hij weer aansluiting krijgen met het peloton. Na drie rondei r kwam hij zelfs op kop door van he r peleton. Sidney viel terug naar de staar van het peleton. Voor het peleton wa z een kopgroep van acht man. Rober werd tiende en Sidney vijftiende. Kopgroep Niels Collou moest met 35 man lKe ronden van 500 meter afleggen. Oo Niels had een slechte start, maar was m de vijfde ronde in de kopgroep beland Door het tempo hoog te houden kondei g er geen renners weg springen. Twe ronden voor het eind ging Niels op ko| en stond die plaats niet meer af. De jeugd A van de Wielervereni ging Texel moest in de club wed strijd van woensdag 6 ronden afleg gen, maar door een fout van de man san het rondebord werden het er 7. Er ontstond een kopgroep van 8 man, waarvan 4 dames. In de eind sprint was het wederom Willem Jan Riemens die de snelste sprint had. Bij de B jeugd ging 10 man van start. In de tweede ronde moest Emma Simone Kooiman de strijd staken in verband met val. Het peleton bleef goed bijelkaar onder aanvoering van Robert en Alice Visser. In de laatste ronde moest Dennis Boomstra afhaken ten gevolge van het hoge tempo. De eindsprint werd door Alice ingezet, maar Robert kon er nog net overheen komen en werd eerste. Paul Witte finishde op de derde plaats. In de B poule gingen zes man van start. Na de vijfde ronde was er een valpartij. Mark Bakelaar werd daardoor uitgeschakeld. Edo Kooiman kwam eefr halve ronde achter te liggen op de twf koplopers Albert Winter en Jan van d( Wal. Door sterk rijden was hij in c negende ronde weer bij de twee koj lopers. In de eindsprint was Albert d snelste voor Edo. Jan van der Wal wi een goede derde. te x Uitslagen Jeugd A: 1 W.J. Riemens W.J. Riemens, 2 M. barhorst, 3 Collou, 4 H. v.d. Slikke, 5 J. Zijm, 6 te Koorn, 7 H. Terwindt, 8 H. Evers, 9 I >r Wanrooy, 10 H. Zijlstra. Uitslag B Poule: 1 A. Winter, 2 E. Kooiman, 3 J. v.( Wal, 4 R. Kamminga, 5 E. den Teuling.fif Uitslag Jeugd B: 1 R. Visser, 2 A. Visser, 3 P. Witte, 4 N h Dekker, 5 J. Schuur, 6 S. de Haan, 7 #8 Winter, 8 R. Kikkert, 9 D. Boomstra. De A-poule en de B-poule moeten oo op 14 mei clubwedstrijd rijden op pa h cours Zuidhaffel. Aanvang 19.00 uur. i; Si

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 8