De nieuwe dubbeldekker TESO weigerde „Molengat" af te nemen Help een jazzmuzikant onderdak Vreemd bezoek in De Slufter Brandje Boutique Déja Vu Pinkstertoemooi Texelse Boys Magere visvangst Toernooi Smash '68 Avondvierdaagse start rtSirfl/ffr VRIJDAG 30 ME11980 TEXELSE COURANT PAGINA 11 De salon Is modern en strak aangekleed. De plastic stoeltjes zijn makkelijk schoon te houden. De indeling lijkt op die in de salons van de De brug. Duidelijk zijn de handles te zien, waarmee het schip bestuurd wordt. Om de besturing Omdat diverse technische on volkomenheden moeten worden verholpen, is TESO's dubbeldek ker „Molengat" nog niet gereed om te worden overgedragen. Rijn Schelde Verolme heeft TESO niettemin gevraagd het schip toch af te nemen, maar dat is ge weigerd. Deze feiten waren de afgelopen da gen aanleiding voor nogal wilde geruch ten. Er zou sprake zijn van zeer ernstige technische problemen en TESO zou daarover met de werf in een verbitterd conflict zijn geraakt. Volgens directeur Th. Hoogerheide van TESO is daar geen sprake van. „Er moeten wel enkele problemen uit de weg worden geruimd, maar tot dusver praten we in goede harmonie en het ziet er naar uit dat we er zonder boze gezichten zullen uitkomen". Niet ontkend kan worden dat de werf er niet in is geslaagd de contractueel vastgelegde opleveringsdatum te halen. Volgens het contract zou dat de werf op f10.000,— boete per dag komen te staan, maar de onderhandelingssituatie is zodanig dat het nog niet vast staat, dat TESO zal verlangen dat dat geld ook werkelijk op tafel komt. Twee weken geleden werden voor de kust van Goeree enkele technische proefvaarten gemaakt. Daarbij kwamen kleine onvolkomenheden alsmede afwij kingen van het bestek aan het licht. Zo- bleek de Voith Schneider propeller ruim zes cm lager te zitten dan de bedoeling was, een verschijnsel dat overigens wordt gecompenseerd door het feit dat het schip 10 - 15 cm hoger op het water ligt, omdat het totale gewicht aan materiaal iets beneden de planning is gebleven. Levertijd Verder bleek het noodzakelijk bepaal de magneten te vervangen en handbe diende buitenboordafsluiters te verwis selen voor op afstand bedienbare afslui ters. Ook raakte het datalog defect als gevolg van een menselijke fout, waar door een nieuwe printplaat moest wor den gemonteerd. Zo waren er meer kleinigheden die echter zeer vertragend werken, omdat met de vervanging en aanvulling van diverse onderdelen lever tijden van weken zijn gemoeid. Volgens directeur Th. Hoogerheide is geen spra ke van een ernstig technisch probleem. In tegendeel. Wat de belangrijkste ei genschappen betreft (snelheid, remweg e.d.) voldoet het schip uitstekend. Premie? Inzake de genoemde mindere diep gang van het schip is nog te melden dat dit tijdens het ontwerpen en de bouw een veelbesproken onderwerp is ge weest. Het is zeer belangrijk dat de dubbeldekker niet dieper steekt dan een van de bestaande enkeldekkers, in verband met de geringe diepte van de havens. De werf zou zelfs een premie krijgen als het zou lukken het schip minder diep te laten steken dan op grond van het ontwerp was berekend. Of deze premie nu inderdaad wordt uitgekeerd is een van de punten van discussie. Bij het ter perse gaan van de krant kon nog niet worden bepaald wanneer de officiële overdracht van het schip zal plaats hebben. Door de jachtopziener van De Cocksdorp werden tweede pink sterdag een man op een motor fiets en twee honden waargeno men in De Slufter. Het bleek een Duitser te zijn, die er bij het naderen van de jachtopziener haastig vandoor ging. De twee honden bleven achter. Een scha penhouder die ter plaatse land heeft gepacht en de jachtopzie ner wisten de honden te vangen, waarbij de opziener tot bloedens toe verwond werd. De politie wist de eigenaar van de honden en de motor op te sporen. Hij verklaarde dat hij de honden met zijn motor wilde vangen. Bij de politie leeft echter het ver moeden dat het meer om een plezierritje door De Slufter ging. Vorige week vrijdag heeft een brandje gewoed aan de Veense Lang- weg in Den Hoorn. Een houten schuur tje achter een woning raakte in brand, vermoedelijk door dat tijdens frituren de vlam in de pan sloeg. De brandweer had het vuur snel in bedwang. D« organisatoren van het jazzfestival dat op 6 en 7 juni op Texel wordt gehouden zitten met de handen in het haar. Voor het evenement moeten ongeveer honderd personen onderge bracht worden en het aantal tot dusver ontvangen aanbiedin gen schiet schromelijk tekort. Het gaat alleen om logies en ontbijt, in de meeste gevallen voor twee nachten. Van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag. Zij die een jazzmuzi kant onderdak verschaffen kunnen een bezoekerskaart verkrij gen tegen halve prijs. De normale prijs van een toegangskaart voor beide dagen bedraagt 725,—. Opgave voor logies kunnen worden gedaan bij het bureau culturele zaken op het raadhuis p/a mevrouw Boots ma (telefoon 3041). #gondememers-aktivitëiteri Kb Boutique Déja Vu is verhuisd. Van de Weverstraat 5 naar de Weverstraat 38. De verhuizing betekent dat Herman en Lida Lauers hun boutique in een eigen pand voortzetten De verhuizing is meteen aangegrepen om de boutique een wat aantrekkelijker en eigentijdser aanzien te geven. Overzichtelijk gerang schikt liggen de verschillende spullen bij elkaar. Nieuw is een lampenhoek waar diverse moderne verlichtingsarma turen te zien zijn. De kleuren van de in richting zijn zwart, wit en bordeaux rood. De verbouwing van het vroegere woonhuis tot de boutique heeft zes weken in beslag genomen. Herman Lauers meldt vooral erg blij te zijn met de verbeterde ingang van zijn zaak. In de oude behuizing van de boutique moest men zich door een nauw gangetje wringen voordat men in de uiteindelijke koopruimte kwam. In het nieuwe pand is de ingang wijds en mooi. Lauers meldt het vooral fijn te vinden dat nu ook mensen in een rol stoel of moeders met kinderwagens zonder problemen het pand kunnen be treden. De nieuwe behuizing van Déja vu heeft precies dezelfde oppervlakte als de oude ruimte, maar door het lage plafond en de moderne kleuren lijkt het veel ruimer. Ter kennismaking kregen de bezoekers die zaterdag in de boutique meer dan een tientje besteed den gratis een „oliebol" (een klein glazen olielampje) mee naar huis. De voor de verbouwing verantwoor delijke aannemer is Koorn. Texe/stroom en de Marsdiep. Na weer een zeer geslaagd 2-daags toernooi is het eerste team van de V.V. Mariënheem, na een spannende finale tegen F.C. Kraggenburg, winnaar ge worden van de afdeling standaard-elf- tallen. Ze behaalden hierin, na een 0—0 ruststand, een 2—0 overwinning. Ook het tweede team van de V.V. Mariënheem wist dit toernooi winnend af te sluiten. Hun tegenstander in de finale was het derde team van de S.V. Texel dat verrassend, na 3 overwinnin gen, eerste in haar poule werd. De Mariënhemers bleken na 154 dag voet ballen en een avond vol gezelligheid beter op hun conditie gepast te hebben. Texelse Boys 1 sloot de eerste dag af met twee overwinningen maar moest de tweede dag tol betalen. Na een tweede plaats in de poule werd ze vierde in de algemene rangschikking. Ook het tweede Boys-team werd tweede in de poule. In de strijd om de derde en vierde plaats hield ze knap ZDH met 1 1 in bedwang. ZDH nam de strafschoppen iets beter (3—2) en werd daardoor derde in de algemene rang schikking. De Texelse Boys kunnen weer terug zien op een zeer geslaagd evenement. Aanvankelijk leek het een koude bedoe ning te worden. Na een koude eerste ochtend werd echter het weer steeds beter en konden de meegekomen da mes in een luwe hoek genieten van een aangenaam zonnetje. Uitslagen standaardelftallen: Mariënheem-WPB 2—0 Alw. Forward-Pesse 3—1 WPB-Alw. Forward 2—4 Mariënheem-Pesse 3—0 Alw. Forward-Mariënheem 0—0 WPB-Pesse 0-3 Texelse Boys-Zuidlaarderveen 1—0 Kraggenburg-Oranje Zwart 2—0 Zuidlaarderveen-Kraggenburg 0—4 Oranje Zwart-Texelse Boys 0—3 Kraggenburg-Texelse Boys 3—0 Zuidlaarderveen-Oranje Zwart 0—2 Finale: Om 1e en 2e plaats: Mariënheem-Kraggenburg 2—0 Om 3e en 4e plaats: Alw. Forward-Texelse Boys 2—0 Om 5e en 6e plaats: Pesse-Oranje Zwart 2—1 Om 7e en 8e plaats: WPB-Zuidlaarderveen 1 1 WPB w.n.s. Uitslagen reserve-afdeling: Hoonhorst-Texel 0—2 ZDH-Alw. Forward 1 —0 Texel-ZDH 2-1 Hoonhorst-Alw. Forward 1 1 ZDH-Hoonhorst 5—0 Texel-Alw. Forward 2—0 Mariënheem-Texelse Boys 3—1 Pesse-WPB 1-0 Texelse Boys-Pesse 2—0 Mariënheem-WPB 2—0 Pesse-Mariënheem 0—3 WPB-Texelse Boys 1 1 Finale: Om 1e en 2e plaats: Mariënheem-Texel 4—0 Om 3e en 4e plaats: ZDH-Texelse Boys 1 1 ZDH w.n.s. Om 5e en 6e plaats: Alw. Forward-Pesse 4—0 Om 7e en 8e plaats: Hoonhorst-WOB 5—3 De 19 senioren en de 8 jeugdsportvis- sers hebben afgelopen zondag bij paal 12 niet meer dan 11 visjes aan de haak gekregen. De totale vangst was 186 centimeter wat een gemiddelde van nog geen 7 centimeter per visser is. De uitslag is als volgt: senioren: 1M. van der Zwaag 28 cm, 2. J. Eelman 21 cm, 3. D. Roeper en M. Stevens 18 cm. Jeugd: 1. M. Maat 19 cm, 2. R. Eelman 16 cm, 3. C. Eelman 12 cm. De totale stand na 6 wedstrijden is, respectievelijk cm, wedstrijden en pun ten: 1. P. Verhagen 718 6 90 2. M. van der Zwaag 612 5 66 3. E. Bos 466 6 72 4. H. W. Boks 433 5 58 5. D. Veltkamp 384 4 49 6. F. Bos 369 6 59 7. G. van Kranenburg 357 6 57 8. C. J. Huisman 347 6 49)4 9. J. R. Brandenburg 346 3 36 10. A. Maat 324 4 40 11.A. Banda 309 6 51)4 12. J. Eelman 307 5 4554 13. D. Roeper 284 6 50)4 14. W. Verhagen 266 5 40 15. W. Pronk 230 5 38 16. C. J. Bakker 244 3 3654 17. H. Jansen 155 4 41 18. T. Buren 152 3 31 19. J. Heethuis 132 3 9 20. A. J. Souwer 127 4 31)4 21. M. Stevens 113 3 39)4 22. S. J. Rijk 105 5 2254 23. J. Visser 48 2 13 24. P. Koene 0 2 854 25. S. Langeveld 0 1 154 Afdeling jeugd: 1. J. S. Dros 331 4 16 2. B. Eelman 314 6 19 3. C. Eelman 262 4 19 4. R. Eelman 5. M. Maat 6. E. Kramer 7. Rob Eelman 8. R. Koopman 241 6 1814 236 5 22)4 232 5 1814 211 3 19 148 5 13)4 De volgende wedstrijd is zondag 1 juni bij de Hornt, aanvang 8.00 uur. Zaterdag houdt de volleybalvereni ging Smash '68 een openlucht volleybal toernooi op het terrein bij de muzieknis te Oosterend, aanvang 11.00 uur. Indeling teams: Veld A: De Rog, CV haarden, Smash 1, PEN. Veld B: PWN, Smash 2, Smash 3, 't Cafeetje. De mini-Smash '68-leeftijd is 9 jaar. Men dient zaterdag voor 11.00 uur op het terrein aanwezig te zijn. Dan wordt meegedeeld in welk team men wordt ingedeeld. Maandag 9 juni gaat de Texelse avondvierdaagse van start. Begin- en eindpunt is bij de LTS in Den Burg. Er ziin twee afstanden: 10 en 15 km. Starttijd: 17.30 - 18.30 uur. De inschrijf- prijs bij voorinschrijving is voor de jeugd tot en met 13 jaar 73,50 en voor personen van 14 jaar en ouder 74,50. Leden van de wandelsportvereniging krijgen een korting van 70,50 resp. 70,75. Voorinschrijven kan als volgt gebeu ren: Den Burg: zaterdag 31 mei en zaterdag 7 juni 's middags van 2 - 4 uur in hotel De Zwaan. De Koog: Fam. Klip, Brink 10, tot en met vrijdag 6 juni. De Cocksdorp: Fam. Druif, Kikkert- straat 54, tot en met vrijdag 6 juni. Oosterend: Fam. Van der Vis, Vliestraat 4, op zaterdag 31 mei en 7 juni 's middags na 1 uur. Oudeschild: Fam. Van Heerwaarden, Loodssingel 33, alleen na 5 uur 's middags tot en met 6 juni. Den Hoorn: Fam. Bakker, Diek 21, tot en met vrijdag 6 juni. Ook is inschrijven aan de start moge lijk, maar dan wordt het inschrijfgeld met 71,— verhoogd. Voorinschrijven is gemakkelijker voor de deelnemers zelf, maar ook voor de organisatoren. Bij de inschrijving moeten de volgende gege vens meegenomen worden: volledige naam, adres, postcode, geboortedatum en' het aantal keren dat aan de avond vierdaagse werd deelgenomen. Deel nemende scholen, verenigingen enz. kunnen inschrijflijsten afhalen bij de voorinschrijfadressen of bij C. A. de Grave, Grensweg 3, Den Burg, telefoon (02220) 3552. Hier kan men ook terecht voor verdere inlichtingen. Het schip zoals dat er nu bijligt Duidelijk is te zien dat de dubbeldekker veel hoger en strakker is gebouwd dan de boten die nu de dienst tussen Texel en Den Helder onderhouden. ven deze boot onder de knie te krijgen hebben de TESO kapiteins en stuurlieden een training in Wageningen ontvangen. De motoren die het schip zijn voortstuwing moeten geven. Het afbouwen en het leveren van de dubbeldekker die de dienst tussen Den Helder en Texel zal onderhouden, gaat met wat strubbelingen gepaard. Toch is de boot al zover klaar dat in feite alleen nog enkele details afgewerkt moeten worden. Een blik in het interieur leert veel over de akkommodatie, waarin de toekomstige passagier over het Marsdiep vervoerd wordt. Een moderne, zakelijk ingedeelde boot met veel ruimte en plastic stoeltjes. De foto's op deze pagina spreken verder voor zich. C totoV.pi'rk Kuires; j Het benedendek. Vier parkeerstroken in het midden en twee aan de zijkanten. Totaal een wat grotere capaciteit dan op de bestaande TESO-boten. i

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 11