DE ZWAAN WON EIGEN ZAALVOETBALTOERNOOI „The Warriors'' Jeugdlicentiehouders Wielervereniging op landelijk toernooi Zaalvoetbaltoernooi S.V. Oosterend Tennisvereniging rond daan ..Rebecca" 118 teams doen mee aan Tevokotoernooi VOETBALVOORUITZICHTEN Marktberichten Wekelijkse wedstrijd Wielervereniging Harmonie „Eensgezindheid' Laatste training MST G. van Es topscorer En Passant bij Concours hippique in De Koog Ni ■N VRIJDAG 30 MEI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 9 min Het door ,,De Zwaan" georganiseer de zaalvoetbaltoernooi, is voor haarzelf een dubbel succes geworden. Het toer nooi liep geheel volgens verwachting en de beker werd evenals twee jaar geleden door het eigen team gewonnen. Door dat de favoriet en winnaar van verleden jaar, JKM, bijzonder zwak startte, zag het er naar uit dat het sterk spelende team van Dubbeldik hoge ogen zou gooien. In de eerste confrontatie won Dubbeldik met 2—0 en dat was een regelrechte sensatie. JKM verloor ook haar tweede wedstrijd. Dit keer tegen het verrassend sterke Stuf '70 uit Schagen. Deze jongens waren duidelijk op revanche belust, daar zij naar hun mening vorig jaar in de finale nogal dubieus van JKM verloren. Zij zouden even later ook van Dubbeldik winnen zodat een finaleplaats al praktisch verze kerd was. De strijd in poule A was gauw gestreden. In poule B was het echter veel spannender. Oosterend en De Zwaan speelden tweemaal tegen elkaar gelijk en beiden wonnen ook tweemaal van de S.V. Diemen. Het doelsaldo gaf hier de doorslag, en dat viel met één doelpunt verschil in het voordeel van De Zwaan uit. Zodoende ging de strijd om de vijfde en zesde plaats tussen Dubbel dik en Diemen, wat door Dubbeldik zonder veel moeite werd gewonnen. Grimmig De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen JKM en Oosterend en had hetzelfde grimmige karakter dat de competitieduels tussen hen zo ken merkt. JKM was de iets betere ploeg en won verdiend. In de finalewedstrijd startte Stuf '70, door zijn poule-overwinningen op JKM en Dubbeldik als huizenhoog favoriet. Dat kwam ook uit hun iets te arrogante S.V. Oosterend houdt zaterdag een zaalvoetbaltoernooi in sporthal Ons Ge noegen in Den Burg. Het toernooi bestaat uit twee gedeelten en wordt zowel overdag als 's avonds gespeeld. Aan het dagtoernooi wordt deelgeno men door JKM 2, Dubbeldik, De Zwaan en Oosterend uit de hoofdklasse en Kompas en Oosterend 2 uit de eerste klasse. Van de vastewal komen Marmag uit Den Helder en F.C. Rolff uit Alk maar. Marmag is de kampioen van district Den Helder en F.C. Rolff is een goede middenmoter in de afdelings hoofdklasse van Noordholland. Het betreft hier een door de KNVB goedgekeurd toernooi wat inhoudt dat ale KNVB-reglementen moeten worden toegepast. Ook de reglementaire bepa lingen betreffende de strafrechtspraak zijn op dit toernooi van toepassing. 's Avonds wordt het toernooi voort gezet met teams uit de lagere klassen. Aan dit avondtoernooi doen behalve Oosterend 4 en 5 ook de Verenigde Schilders, Texelse Boys 2 en De Koog Veteranen mee. Gespeeld wordt een halve competitie waarbij de ploeg met de meeste punten winnaar wordt. spel van de beginfase naar voren. Zij zouden De Zwaan wel even laten komen, en dan simpel toeslaan. Het zou echter heel anders uitpakken. Doordat De Zwaan vanaf het begin van de wedstrijd het tempo hoog hield, werd de tegenstander zo overrompeld dat ze pas na tien minuten doorhadden wat er gaande was. Toen stond het echter al 4—0 en was het voor De Zwaan een gelopen koers. Het werd uiteindelijk 6—1, een spectaculaire uitslag in twintig minuten zaalvoetbal. De jeugdwedstrijd in de pauze tussen de teams van Bremakker en De Koogel werd een overwinning voor De Koogel, en de strijd om de penaltybokaal werd gewonnen door Jan Eelman van Brem akker. De Meersportenvereniging Texel heeft volgende week zijn laatste trai ning. Dit geldt voor de afdeling volley bal, tafeltennis, basketbal en handbal. De nieuwe training start op 25 augustus onder leiding van Peter Daal. Slechts 7 spelers van schaakclub En Passant behaalden in de afgelopen bondscompetitie een score die boven de 50% uitkwam. Dat waren: G. van Es 92%, J. Witte 90% en A. Terpstra 75%. De En Passant 2- spelers A. Bakker en K. Kuip kwamen tot 71 resp. 57%. P. Bakelaar en F. van Tatenhove (En Passant 3) eindigden op 67 en 64%. En Passant 1 is voor de competitie 1980-'81 ingedeeld in 2A. Daarin figu reren VW 2, lange Rochade, Aarts woud, MSC 2, Caïssa 2, Oppositie (Heiloo) en het pas gedegradeerde Magnus 1 uit Schagen. En Passant 2 zal uitkomen in 3A en ontmoet daarin de tegenstanders van En Passant 1 uit 1979-'80, met dien verstan de dat MSC 4 vervangen is door Anna Paulowna. Inschrijving van een derde team hangt af van het al of niet aanmelden van nog enkele liefhebbers (die niet persé aan de clubcompetitie hoeven deel te nemen). Het nieuws van En Passant was tot nu toe uitsluitend op het schaken gericht. Met ingang van nr 41 wordt ook (Texels) damnieuws gebracht. Het ligt in de bedoeling rond tennis baan Rebecca in De Waal een nieuwe tennisvereniging op te richten. Vorig jaar startte een groep tennisenthousias ten met activiteiten op de toen net gereed gekomen baan. Om zowel be heerder als gebruiker een duidelijker basis van handelen te verschaffen lijkt het moment aangebroken een vereni gingsverband aan te gaan. Na overleg met een aantal initiatiefnemers heeft de Meersportenvereniging Texel toegezegd in ieder geval dit seizoen op bestuurlijk/ organisatorisch en administratief vlak haar medewerking te verlenen. Deze deelname van de MST opent tevens de mogelijkheid om in De Waal tenniscur- sussen op te zetten. MST-trainer P. de Hoogh zal hiervoor ingeschakeld wor den. Een en ander wordt nader toegelicht op de vanavond (vrijdag 30 mei 20.00 uur) te houden oprichtingsvergadering in „Rebecca" te De Waal. De deelne mers van vorig jaar hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen. Op hun komst wordt zeker gerekend. Daarnaast is natuurlijk een ieder die belangstelling heeft van harte welkom. Contactper soon is voorlopig mevrouw Trudy Otsen te De Cocksdorp, telefoon (0????) 371. Tevoko organiseert dit jaar het acht ste buitentoernooi volleybal. Het toer nooi zal gehouden worden op het speelveld aan de Ploegelanderweg. Het toernooi, dat plaatsvindt in het weekend van 7 en 8 juni belooft een grote happening te worden. Maar liefst 118 teams doen mee. Er wordt gespeeld in acht klassen en voor het beste team is een wisselbeker beschikbaar. Het Tevo ko volleybaltoernooi slaat ieder jaar bijzonder aan. Volgens een zegsman van de vereniging zouden er zelfs nog wel meer teams dan de 118 nu deelne mende teams willen meedoen, maar dat stuit op organisatorische moeilijkheden. De deelnemers overnachten op diverse campings. Voor het concours hippique dat op 28 juni in De Koog zal worden gehouden (georganiseerd door de Blijde Rijders in samenwerking met De Koog Promotion) kunnen deelnemers zich vanaf heden opgeven bij mevrouw T. Bakker-Merkx, Stolpweg 22, Den Hoorn, telefoon (02226) 369. Het gaat om inschrijving voor de éénspan limietklasse, éénspan open klasse, éénspan dames en twee span open klasse. Aan het concours wordt ook meege werkt door de Streekvereniging Noord holland boven het Noordzeekanaal van Eigenaren en Rijders Concours Tuig- paarden (SERT). S.V. Texel De veteranen gaan zaterdag 31 mei naar het veteranentoernooi van Zee macht. Aanvang eerste wedstrijd 10.50 uur, vertrek boot 9.35 uur. Texelse Boys Dit weekend de laatste activiteiten op de Boysvelden. Zaterdag worden alle pupillen verwacht voor een toernooi met 5 poules. Op bezoek komen Cocksdorp A pupillen; Seanden A, B en C pupillen; Zeemacht A, B en C pupillen en ZDH A en B pupillen. De wedstrijden vangen aan Om half elf. Zondag zijn de dames en de meisjes junioren en -pupillen aan de beurt. De dames starten om half elf, de meisjes junioren om 11.05 uur en de meisjes pupillen om 11.40 uur. De tegenstand sters zijn voor de dames: HOSV, Zee vogels en AFC '34. Voor de meisjes-ju nioren: HOSV, Schellinkhout en Zee macht. Voor de meisjes-pupillen: AFC '34, HOSV en Zeemacht. S.V. Oosterend De A, B en C junioren nemen deel aan het KNVB-toernooi in Alkmaar op zater dag 31 mei. Vertrek boot 11.05 uur van Texel. Op eerste pinksterdag gingen de jeugdlicentiehouders van Wielervereni ging Texel naar een landelijk toernooi te Utrecht. Bij de 9-jarigen ging Jacco Vinke met nog 25 renners in de 7 km wedstrijd van start. Jacco kwam de eerste drie ronden goed mee, maar in de laatste ronde viel hij wat terug. Hij werd 17de. In de eerste serie van de 10-jarigen moesten Jef Schuur en Sidney de Haan de strijd aanbinden over 9 km met nog 24 andere renners. In de tweede ronde was er een valpartij waarvan ook Sidney het slachtoffer werd. Zijn ver wondingen vielen gelukkig mee. Jef fietste goed mee voorin het peloton. Hij behaalde een zesde prijs. Bij de tweede serie 10-jarigen gingen Robert Visser en Paul Witte van start. Door bij de start niet goed op te letten raakte Paul de aansluiting met de kopgroep kwijt. Robert draaide goed mee in de kop groep. In de eindsprint kwam hij nog wat snelheid te kort. Hij werd twaalfde. Paul kwam als zestiende over de streep. 12-jarigen Nico Evers reed mee bij de 12-jarigen. Zij moesten 9 ronden van 1,8 km afleggen. Nico reed goed mee in de kopgroep. Door nog te onzeker door de bochten te gaan, moest Nico telkens alle zeilen bijzetten om weer bij te komen. Nico finishte toch nog als goede negende. In de eerste serie van de 14-jarigen reden Edo Kooiman en Albert Winter mee. Zij moesten 25 km afleggen. Door het tempo hoog te houden bleef de groep van 40 man in de eerste tien ronden bij elkaar. Daarna probeerde Edo weg te komen, maar dat slaagde niet. De eindsprint werd ingezet door 25 man waardoor nog een valpartij in de laatste bocht moesten Edo en Albert uitwijken zodat een goede klassering er niet meer in zat. Edo werd vijftiende en Albert achttiende. Ronald van Boven moest in de tweede serie uitkomen. Ronald zat in de eerste ronden op de 35ste plaats. Maar door goed rijden werkte hij zich naar voren. In de eindsprint kwam hij als 16de over de streep. Ronald van Boven gaat vanaf 25 mei bij de nieuwelingen rijden. Op de dinsdag gehouden markt was een kleine aanvoer van 90 lammeren. De prijzen varieerden tussen de f145,— en de f 157,50. De Wielervereniging Texel hield haar wekelijkse wedstrijd op het parcours bij de PEN-centrale. De B-jeugd moest een tijdrit van 4,4 km afleggen. Hier was het Rbert Visser die de snelste was. Dennis Boonstra behaalde een goede zevende plaats. Ook de A-jeugd moest een tijdrit afleggenDeze was 8 km langHier was het Hans van der Slikke die de snelste tijd maakte. De A- en B-poule hadden een koppeltijdrit van 38 km. Het snelste koppel was Arie Huisman en Guus Barhorst. Zij deden er 49.15 min. over. Uitslag koppeltijdrit: 1. A. Huisman- G. Barhorst 49.25 min., 2. J. Huisman- G. Koorn 51.15 min., 3. E. Kooiman-H. van Tunen 53.25 min., 4. D. Dros-J. Buis53.35min., 5. S. Appel-J. Huydink 53.55 min., 6. J. van der Wal-D. Bakker 55.00 min., 7. C. Boks 56.10 min., 8. B. Bakker-R. van Boven 57.42 min., 9 P. Beuving-Bakelaar 59.20 min., 10. U. Smit-J. van Boven 1.01.45 min. Uitslag B-jeugd, tijdrit 4,4 km: 1. R. Visser 9.10 min. gem. 29 km/u., 2. S. de Haan 9.15 min., 3. P. Witte 9.17 min., 4. A. Visser 9.20 min., 5. J. Schuur 9.28 min., 6. R. Kikkert 9.42 min., 7. D. Boonstra 10.05 min., 8. A. S. Kooiman 10.30 min., 9. J. Vinke 10.41 min. Uitslag A-jeugd tijdrit 8 km: 1. H. van der Slikke 14.30 min. gem. 33 km/u., 2. M. Barhorst 14.35 min., 3. C. Koorn 14.43 min., 4. N. Collou 15.06 min., 5. N. Terwindt 15.10 min., 6. J. Zijm 15.37 min., 7. D. van Rooy 16.12 min., 8. L. Kooiman 16.38 min., 9. M. Zijlstra 17.05 min., 10. L. van Liere 17.10min. FEUILLETON door Tom Lodewijk. itf if 12. „Sjonge, Arie, vergeet niet hoe ze er tegen aan zullen kijken. Internatio naal. Wat zit daar aan vast. De meesten spreken wel zo een mondje Duits, een enkele kent misschien wat schoolen gels, Frans is er beslist niet bij. Veron derstel dat de Janitsaren uit Turkije op het concours komen". „Die hebben wel een tolk", wist Arie. „Maar zoiets, man, zo'n beetje opval lend korps uit het buitenland, Schotse Hooglanders of zo'n mijnwerkerskorps uit de Roer, met van die pluimen. Ach man, dan zul je es wat zien. Het komt in alle kranten". „Hm ja", grinnikte Jaap, als een kater bij een bakje melk. „Maar nou moet jij me es een raad geven", vervolgde Arie, die zijn hart sneller voelde kloppen nu hij merkte dat zo'n uitgeslapen vrijer als Jaap Baars zijn idee serieus nam. „Hoe zal ik dat nu in 't vat gieten? Volgende week hebben we vergadering. Moet ik er vóór die tijd met een paar bestuursleden over pra ten? Moet ik zien dat ik er een paar van onze leden warm voor maak? Of moet ik eerst eens afwachten tot het bestuur het achterste van z'n tong laat zien?" Jaap dacht na. „Het laatste lijkt me het beste", zei hij tenslotte. „Nog met geen mens over praten. Misschien is het bestuur wel op hetzelfde idee gekomen". Arie lachte smadelijk. „Dat geloof je zelf niet". „Nee maar het zou kunnen zijn dat ze beginnen over een concours. En dan is het maar één stap verder naar een internationaal concours. „Dat zou het wel iets makkelijker maken ja". „Alleen zorgen, Arie, dat je de zaak aan de lijn houdt. Je niet zonder meer aan de kant laten schuiven. Als je merkt dat ze er niks voor voelen, niet laten afknappen. Ik maak me sterk dat als ze een week met die gedachte rond lopen, dat je bij een volgende vergade ring opeens merkt dat je medestanders hebt. Misschien uit een hoek waar je het niet had verwacht". „Dus voorlopig mondje dicht". „Ja, dat zou ik zeker doen". En toch deed Arie Smits het niet. Hij stond gebogen over een machine, die het vertikte. Het was tien uur in de avond. De hele fabriek van Hofman lag in het donker, alleen boven de nukkige machine scheen helder licht. Naast hem stond Theo Hofman, de baas, in een overall, de handen vol smeer. Hofman was als leerjongen bij z'n vader in de smederij begonnen, had de opbloei van de zaak meegemaakt, was er zelf grotendeels aansprakelijk voor, en dat niet in de laatste plaats omdat hij in z'n hart altijd werktuigkundige gebleven was. Hij kon z'n mensen vóórdoen hoe ze met het materiaal moesten omgaan, hij kwam bij de klanten in hun fabriek en dan zei zo'n grote fabrikant: „Theo, kijk jij es even" en dan keek Theo en gaf advies of deed het voor. Ook nu liet hij zich het plezier niet ontzeggen, samen met Arie aan die machine te knutselen. Vijf minuten geleden had hij de schake laar aangezet en eerst in spanning, toen met een brede glimlach van voldoening, hoorden de beide mannen het ding lopen. „Als een naaimachine", zei Arie. „Als een lier", stemde Theo Hofman toe. Hij veegde zijn vette oliehanden aan zijn overall af en viste naar zijn sigaret tenkoker. „Daar zullen we d'r een voor opsteken", zei hij. Ze waren allebei zeer voldaan en vonden het eigenlijk jammer dat het karwei voorbij was. „We zullen er eentje op nemen", zei Hofman, „loop effe mee, jong". „Ik zie er zo uit". „Nou je hoeft toch je overall niet aan te houden? En m'n vrouw kijkt zo nauw niet. Trouwens, die zit nog op de verjaardag van m'n schoonzuster. Bof ik even, ik was wettig verhinderd!" Terwijl ze daar zo, in het tevreden gevoel van hun tijd wel besteed te hebben, zaten te staren naar hun glazen, besloot Arie, impulsief als steeds, opeens zijn baas in vertrouwen te nemen. De stemming was er net. En in Theo Hofman vermoedde hij een geestverwant. „Nou ja", zei Theo, „ik vind het helemaal niet zo gek. Dat moet hier kunnen. Tenslotte zijn er in ons land niet veel korpsen die honderd jaar bestaan. En Vreehorst is net klein genoeg, en ook net groot genoeg, om iedereen te laten meewerken, zo dat het slaagt". „Dat dacht ik ook", zei Arie, gelukkig omdat de baas, in wiens oordeel hij absoluut vertrouwen had, er net zo over dacht. „Alleen hoe giet je dat in 't vat? Heb jullie er de mensen voor?" „We hebben", zei Arie voorzichtig, „drie groepen mensen nodig. De eerste groep is de kleinste, dat zijn de organi satoren. Dan de groep van mensen die er voor zorgen dat alles in orde komt, de werkbijen. En tenslotte de grote groep van de burgerij, die op allerlei manieren moet meewerken, vooral met de spieën". „Als je het goed weet te verkopen, krijg je ze wel zo gek. De grootste moeite zul je hebben met je bestuur. Die lijken me nogal conservatief". „Markman is al zeventig". „Dat zegt niks. En Markman is goed bij de pinken. Als je hem eenmaal hebt, dan spant hij alle zeilen in de mast. Maar je moet je argumenten op een rijtje hebben en ieder bezwaar meteen om- knikkeren". Arie's ogen begonnen te glanzen. In de geest was hij al aan 't knikkeren. „Het kost centen, jong", ging Hof man voort. „Je moet meteen een paar lui hebben die er wat voor over hebben. Op mij kun je rekenen, en ik praat wel met Tielens en nog een paar andere lui. Heb je 't er al met iemand anders over gehad?" „Alleen met Baars, u weet wel, van de gemeente". „Daar heb je een goeie an. De gemeente zal natuurlijk ook moeten meewerken. De burgemeester voelt er vast voor, als hij er maar niet meer voor hoeft te doen dan de openingsrede te houden. En dat doet ie vlot in Frans, Duits en Engels, zoals je weet. Wat dèt betreft, hebben we 't met hem getrof fen". Arie lachte steels. Hofman en de burgemeester hadden nogal eens een verschil van mening, maar uiteindelijk vonden ze elkaar altijd. „En als je dit internationaal opzet, moet je mensen hebben die hun talen spreken en schrijven, heb je daar al aan gedacht?" „Ik had gedacht aan Baars, en aan Sita Markman. Sita is correspondente in de moderne talen, Baars kan er ook wat mee". „Sjonge Arie, ik moet zeggen, je hebt het deeg al klaar, het kan zo in de oven". „Nou ja", remde Arie, „tussen doen en zeggen kunnen vele mijlen leggen, zei m'n grootvader altijd. We kunnen er hier makkelijk over praten, maar er zijn problemen zat. Waar moet je dat concours houden bijvoorbeeld. In een tent?" „Waarom niet? Een hele grote leger tent. Zo'n soort circustent". „En als je gasten van buiten krijgt, waar moeten die heen?" „Bij de burgers logeren, die vinden dat heerlijk. Gaan zij volgend jaar bij hun gast logeren, in Frankrijk of in Duits land. En de jongens en meisjes van de HBS gebruik je als gidsen, en de padvinders enzoHofman werd warm. „Het deeg begint al méér te rijzen", stelde Arie vergenoegd vast. Toen keek hij op de klok. „Het is al bij half twaalf „Ja, en wee je gebeente als je morgen niet om acht uur op je werk bent", dreigde Hofman lachend. „Maar jong, je hebt je nachtrust ook nodig". (wordt vervolgen De mentaliteit van jonge mensen van vandaag is tegelijk hard en romantisch. Omdat ze iedere dag met hun werk, met de werkelijkheid en met elkaar gecon fronteerd worden, zijn ze keihard. Het zijn geen mensen die wachten tot ze een kans krijgen, ze maken de kans zelf of anders pikken ze die wel. Die kansen liggen, geloven ze, in de grote stad, die met zijn neon en asfalt, zijn fabrieken en raffinaderijen als een toverbos vol be loften hun woonplaats een één kant van de wereld afsluit. Déér willen ze 't gaan maken, willen ze hun grote droom werkelijkheid laten worden. Als 't niet kan met werken, gewóón werken, dan maar in de sport, in de muziek, in de disco, door te jatten, of met God. Dit is in grote lijnen wat de film „Spetters" te vertellen heeft. Door het enorme succes is „Spetters" donderdag en vrijdag nog te zien voor personen vanaf 16 jaar. Leden van een New Yorkse jeugdben de kun je als eerzaam burger beter niet tegen het lijf lopen. Een nachtelijke ontmoeting brengt zelfs levensgevaar met zich mee. Toch is de kans op een ontmoeting niet denkbeeldig want naar schatting hebben zich in New York zo'n 100.000 op geweld beluste knapen bij een buurtbende aangesloten. Samen vormen deze 'straatgangs' een primitief leger dat de plaatselijke politiemacht in getalskracht verre overtreft. Beelden waarin je enkele duizenden van deze opgeschoten woestelingen in hun krijgs- tenue bij elkaar ziet, zijn al ruimschoots voldoende de toeschouwer de rillingen over z'n rug te bezorgen. Vandaar dat het in vele opzichten de moeite loonde om de in 1965 door Sol Yurick geschre ven roman „The Warriors" voor de camera te brengen. In de film reizen alle gangs van New York naar een conventie in de Bronx, waar plannen worden beraamd om de hele stad over te nemen. Aan een kortstondige wapen stilstand tussen de gangs onderling komt een einde als op de conventie de leider van de paramilitaire Riffs wordt doodgeschoten. De Warriors krijgen de schuld en worden op hun terugtocht naar eigen gebied, Coney Island, achter na gezeten door de andere gangs. Door de turnbull A. C. Skinheads - kaalge schoren koppen, overalls, kettingen en messen. Door de Baseball Furies - hun uniform is een honkbaltenue, hun wa pen het slaghout. En door een bende meisjes die eerst enkele Warriors hun clunhuis binnenlokken om er daarna flink op los te schieten. „The Warriors" is geregisseerd door Walter Hill en is te zien van zaterdag tot en met dinsdag. Toegang 16jaar. Vrijdagnacht draait „De hete meiden van de pornohoeve". Een zeer Duits en uiterst erotisch werkje, waarin weinig gesproken maar des te meer gehandeld wordt. Toegang 18jaar. Hoewel hij al ongeveer 27 jaar in de roulatie is blijkt het inmiddels welhaast 'stokoud' te noemen filmproduct „Bam- bi" nog steeds zeer aantrekkelijk. De sprpokjesgeschiedenis van dit jonge hertje is een ontroerend verhaal over lief en leed, vriendschap en haat. Deze tekenfilm, die zondagmiddag speciaal voor de kinderen wordt gedraaid, speelt in een immens groot woud waar de dieren kunnen spreken. Bij het aanbre ken van de dag zijn alle dieren in rep en roer. Ze kondigen de geboorte van een nieuwe prins aan. Het is Bambi, een klein hertje. Bambi leert lopen en met Stampertje (een jong konijntje) gaat hij het woud verkennen. Dan wordt het winter. De herten gaan op zoek naar voedsel. Maar ook de jagers zijn in het bos gekomen. Bambi en zijn moeder proberen zich in het struikgewas te verbergen. In deze paniekerige situatie raakt Bambi zijn moeder kwijt. Er komt een groot hert uit de winterschemering tevoorschijn en deze vertelt Bambi: „Je moeder kan niet meer met je zijn. De mensen hebben haar weggenomen en van nu af aan zul je alleen verder moeten". „Bambi" is geheel Neder lands gesproken. Toegang alle leeftij den.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 9