Patiëntenvereniging voor de Kop van Noord-Holland nodig AjBCNDA Texelaartjes Zon, maan en hoog water LAND BOUW Buitenlandse valuta Avondfletsdriedaagse Wielervereniging FAMILIEBERICHTEN 200JAAR HAVEN OEDESCHILD Groene Kruis heeft administrateur nodig Amnesty schrijft naar Zaïre Meeldauw in granen Bestrijding wilde haver Reisvereniging Oosterend ging weer op stap Fotokring exposeert Bibliotheek De Cocksdorp Gymleider neemt afscheid Alcoholproblemen? Zuigelingenbureau PAGINA 2 I I I t TEXELSE COURANT VRIJDAG 20 JUNI 1980 De directie van het Gemini-ziekenhuis is niet erg gelukkig met een patiën tenvereniging, die de hele regio ten noorden van het Noordzeekanaal beslaat. In Alkmaar is een vereniging in oprichting, die dat hele terrein zou moeten bestrijken. De vereniging wordt officieel als de „Patiëntenvereniging Noord-Holland Noord" aangeduid. Het bezwaar van de staf van het Gemini- ziekenhuis is, dat een patiëntenvereniging die zo'n groot terrein beslaat, nooit goed kan beantwoorden aan het gestelde doel: het wantrouwen en de geheimzinnigheid ten opzichte van ziekenhuizen wegnemen. Gemini ziet geen heil in óén grote Noord-Hollandse vereniging. Men is bang dan in de massa te verdwijnen. Daarbij komt dat het ziekenhuis een vrij eigen gebied bestrijkt. Naast Den Helder en Texel ook Schagen, Anna Paulowna en wat kleinere plaatsen. In dit gebied waren 8500 opnames in 1978 en voor het lopende jaar zal dit getal hoger liggen. Men is van mening dat dit gebied groot genoeg moet zijn voor een eigen patiëntenvereniging, vooral omdat er nog veel onbekende problemen zijhn waarin ook het Gemini-ziekenhuis geen inzicht heeft. Men is ervan overtuigd dat de problemen en moeilijk heden door middel van een patiëntenvereniging in samenwerking met de Gemini-directie kunnen worden opgelost. De presentatie van de Werkgroep Gezondheid in Alkmaar die de betref fende patiëntenvereniging wil oprichten wordt in Den Helder niet gelukkig ge* vonden. „Klachten, basis voor patiën tenvereniging Noord-Holland", stelt de werkgroep. De Gemini-directie ziet geen heil is een vereniging die deze basis als grondslag heeft. Men is van mening dat dit vragen om moeilijk heden betekent. De directieleden, zr C. M. C. Kueter, F. Hoffmans en P. Rieswijk zeggen: ,,We dachten, als dit zo actueel is in Noord-Holland, we hier over onze eigen gedachte moesten laten horen. We zijn van mening dat we veel beter kunnen werken met een specifiek op ons gerichte vereniging. We willen een dergelijke vereniging dan het liefst positief zien. Niet op basis van klachten. We staan wel voor de klach ten open, maar je kunt beter uitgaan van het voorkómen van klachten. Er moet gewerkt worden aan een hetere relatie tussen de potentiele klam er net ziekenhuis. Dat noemen we een posi tieve benadering." De directie van het Gemini-zieken huis is zich er duidelijk van bewust dat het ziekenhuis als iets geheimzinnigs en iets angstaanjagends wordt gezien. Het probleem is, dat er normaal geen con tact bestaat tussen de mensen en het ziekenhuis. Alleen als men ziek is, krijgt men in alle heftigheid met de instel ling te maken. Meestal worden patiën ten boekjes gegeven waarin men bij het verlaten van het ziekenhuis alle op- en aanmerkingen kan spuien. De geluiden zijn vrijwel allemaal positief. Hoffmans zegt daarover: ,,De mensen durven hun klachten en wensen niet te uiten." Op grond van deze ervaringen zien de directie en de ondernemingsraad van het Gemini-ziekenhuis liever een patiën tenvereniging ontstaan ,,die ons een spiegel kan voorhouden". Voor de Tijdens de vergadering van het Groene Kruis Texel dinsdagavond werd de mogelijkheid besproken een administratieve kracht in dienst te nemen voor de meest voorkomende werkzaamheden. De administratie wordt momenteel uitgevoerd door penningmeester M. L. Kempenaar, maar deze raakt duidelijk overbelast. Een dergelijke kracht zou uit de pot van de AWBZ moeten worden gefi nancierd. Bij de AWBZ heeft men het bestuur van het Groene Kruis laten weten dat een kracht voor 3 uur per dag gefinancierd zou kunnen worden. Tegelijkertijd kreeg het bestuur echter de mededeling dat het diende te zorgen voor een opti maal functioneren van het Texelse Groene Kruis. Het bestuur wil daar om toch proberen een kracht voor vijf uur per dag aan te trekken. Door aan te tonen dat een dergelijke kracht werkelijk noodzakelijk is, hoopt men zodoende toch de beno digde financiering rond te krijgen. De vergadering kon hiermee instem men, ook al omdat gevreesd werd dat het niet mogelijk zal zijn iemand voor slechts drie uur per dag bereid te vinden. Bij de behandeling van het jaarverslag kon gemeld worden dat het algemeen bestuur in het verslagjaar enige malen heeft vergaderd en dat ook enkele keren de „segment vergaderingen" werden bezocht. Ook werden een aantal ledenvergaderingen gehouden, onder meer om goedkeuring te krijgen voor het aangaan van een geldlening om bestaande garages tot dokters kamer, gehoorscreening, ruimte voor een logopediste en administratieruimte te verbouwen. In 1979 werden 577 patiënten bezocht. Het totaal aantal verpleegbezoeken was 4229. Ook werden er cijfers over de zuigelingen en kleuterzorg verstrekt, maar deze waren niet geheel juist. Eén en ander zal nog nader worden bekeken. Ter bestudering kregen de aanwe zige leden en bestuursleden een boekje Terminale Zorg in het kruiswerk mee. Een uitgave van de Nationale Kruis vereniging te Bunnik. Het werkje behandelt de problemen rond stervens begeleiding. jeugd functioneert in feite al een soort patiëntenvereniging, de werkgroep Kind en Ziekenhuis. Deze werkgroep wordt door Gemini als bijzonder posi tief ervaren. De Gemini-directie staat sympathiek ten opzichte van een patiëntenvereni ging, mits deze concreet op Gemini is gericht. Volledige medewerking is dien aangaande reeds toegezegd. Wanneer mensen op Texel er iets voor voelen om tot de oprichting van een boven omschreven patiëntenvereniging te ko men, kan men zijn suggesties of reac ties kwijt aan L. E. Jansen, Duinroos straat 95, Postbus 151, Den Helder. Op maandag 23 juni houdt de Texelse afdeling van Amnesty International er een schrijfavond om 20.00 uur in de Hollebo! aan de Burgwal vlakbij het postkantoor. Op deze schrijfavond wor den brieven geschreven, die verstuurd worden naar de autoriteiten in Zaïre (het voormalige Belgische Congo). Er zijn voorbeeldbrieven aanwezig, die door leden van de werkgroep gemaakt zijn. Het is vooral nü belangrijk om brieven naar gezagsdragers te schrijven, omdat sinds de moord op kinderen in het buurland Centraal Afrikaanse Republiek (van 'keizer' Bokassa) de regeringsauto riteiten in Zaire wat gevoeliger voor kritiek uit het buitenland scijnen te zijn. Zo werden in oktober vorig jaar door president Moboetoe 18 gevangenen vrijgelaten en er werd antwoord ontvan gen op verstuurde brieven. Ook moch ten ballingen weer terugkeren. {Jammer genoeg werden er een aantal weer gearresteerd en enkelen zelfs dood geschoten). Schending van mensenrechten Nog steeds worden in Zaïre mensen op willekeurige wijze gearresteerd om vervolgens voor onbepaalde tijd in kam pen te worden opgesloten. Veel van deze gevangenen worden het slacht offer van executies, martelingen of uithongering. Zo worden in het kamp Ekafera in het noord-oosten van het land politieke gevangenen zonder vorm van proces en geheel van de buiten wereld afgesloten. In de cellen is het vergeven van insekten, ratten en para sieten. Sommige gevangenen zijn om het leven gekomen doordat ze in straf- cellen zonder enige ventilatie opgeslo ten zaten. Ondervoeding, malaria en dysenterie komen veel voor. Personen die verdacht worden van politieke oppositie of die tot niet-erken- de religieuze groeperingen horen, wor den vaak gearresteerd. Odk worden vaak studenten, politici, intellectuelen of leden van nationale minderheden gevangen genomen. Brieven In de brieven die maandag worden gemaakt, worden de autoriteiten (waar onder president Moboetoe) gevraagd om hun invloed uit te oefenen om de doodstraf niet meer toe te passen, de toestand in de gevangenissen te verbe teren en om gewetensgevangenen vrij te laten. Informatie over deze schrijfavond en over Amnesty International in het alge meen is te krijgen bij Jenneke Wassink, Vloedlijn 31, Den Burg, telefoon (02220) 4109. De zon komt 22 juni op om 5.18 uur en gaat onder om 22.03 uur; 25 juni op om 5.18 uur en onder om 22.03 uur. Maan: 20 juni EK; 28 juni VM. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 20 juni 1.35 en 14.24 Zaterdag 21 juni 2.15en 15.11 Zondag 22 juni 3.14 en 16.05 Maandag 23 juni 4.28en 17.03 Dinsdag 24 juni 5.44 en 18.02 Woensdag 25 juni 6.53 en 19.03 Donderdag 26 juni 7.51 en 20.00 Vrijdag 27 juni 8.35 en 20.53 Zaterdag 28 juni 9.17 en 21.43 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Vergadering Vrijdag 20 juni (heden) vergaderen de commissievoorzitters in dorpshuis 't Skiltje, aanvang 19.30 uur. Versiering haven Tijdens de feesten wordt de haven versierd en verlicht. Er worden nog enkele personen gezocht om hieraan mee te helpen. Wie hiervoor voelt kan zich opgeven bij Kees de Graaf, Ba- rentszstraat 2, telefoon 3538. Embleem Wilt u het vignet 200 jaar haven in een groot formaat van 75 bij 100 cm, dan kunt u dit afhalen bij Pieter Jan Visman, De Ruyterstraat 6, Oudeschild. Ze kos ten 71,50. Publiciteit In de Pas-65 krant wordt aandacht besteed aan het 200 jaar haven gebeu ren. De krant is verkrijgbaar op alle VVV- en ANWB-kantoren (gratis). Dennengroen Op drie plaatsen in het dorp wordt dennengroen gestort door Staatsbos beheer en wel bij de drie grote erepoor ten bij de invalswegen van het dorp. Het groen is bedoeld voor allerlei versierin- De laatste tijd neemt de aantasting van meeldauw in granen ernstig toe. Vooral in de percelen wintertarwe en zomergerst die een rijke stand hebben. Bij een ernstige aantasting en dan vooral van de bovenste bladeren doet meeldauw het blad afsterven. Het gevolg is dan dat de produktie in de plant afneemt en in het ernstigste geval komt de produktie aan korrel geheel stil te liggen. Het is voor de akkerbouwers zeker zinvol om de graangewassen te controleren op het voorkomen van meeldauw en indien noodzakelijk over te gaan tot een bespuiting waarmee het gewas verder beschermd wordt. Het tijdstip van bestrijden van meeldauw is voor zomergerst en haver als op het derde blad van bovenaf gerekend meeldauw aanwezig is. Voor tarwe zodra het derde blad van boven af voor maximaal 15% door meeldauw is aangetast. Wilde haver is een hardnekkig onkruid dat vooral in de akkerbouw voorkomt. Op tuinbouwbedrijven waar met stro wordt gewerkt zoals in de bloembollen en wortelenteelt wordt echter ook wilde haver aangetroffen. Voor de gehele provincie Noordholland geldt een veror dening volgens welke men verplicht is de wilde haver te bestrijden. Vóór het zaad begint te vallen moeten alle wilde haverplanten van het land verwijderd en vernietigd zijn. Op de naleving van dit voorschrift wordt controle uitgeoefend. Op zwaar besmette percelen wordt meestal een chemische bestrijding uit gevoerd; in de zomer moeten de planten die nog aanwezig zijn worden uitgetrok ken en vernietigd. Als ondanks alle maatregelen er zich toch nog een zware besmetting blijft voor doen, kan ontheffing van de bestrij- dingsplicht worden aangevraagd bij het Landbouwschap, Kenaupark 28, 2011 MT Haarlem. De aanvrage moet worden ingediend ruim voor het zaad valt. Westduitse marken 100 7108,25 Belgische francs 100 7 6,64 Franse francs 100 7 46,00 Zweedse kronen 100 7 45,00 Zwitserse francs 100 7117,75 Deense kronen 100 7 34,00 Amerikaanse dollars 1=7 1,89 Engelse ponden 1 7 4,40 Oostenrijkse schillingen 100 7 15,30 Italiaanse lires 10.000 7 22,00 Spaanse peseta's 100 7 2,64 gen maar is vooral bestemd voor de kleinere erepoorten. Een week van tevoren zal het aanwezig zijn. Vlotvaarwedstrijden De Oudeschilder kinderen vanaf 10 jaar kunnen zaterdag 2 augustus om elf uur meedoen aan een vlottenvaarwed- strijd. De vlotten moeten zelf gemaakt worden. Maximaal mogen twee perso nen er mee varen. Zeilen zijn verboden en motoren natuurlijk ook. Prijzen voor originaliteit en snelheid zijn beschikbaar. De jongelui die aan de slag gaan, kunnen zich opgeven bij G. Zegers, De Ruyterstraat 69, telefoon 4292. Vorige week woensdag en donderdag heeft de reisvereniging Oosterend zijn jaarlijkse reis gemaakt. Het werd de 32ste reis en zoals gebruikelijk was het weer uitstekend. Woensdag werd met de eerste boot vertrokken. Vandaar ging het via de Afsluitdijk en Sneek naar Ketelhaven waar de koffie met gebak gretig aftrek vond. Na de koffie werd het museum van scheepsarcheologie bezcht. Het was interessant te zien wat de zee in vroeger tijd heeft genomen en nu, bij droogleggingen terug heeft moe ten geven. Na het bezoek aan het museum werd een koffietafel in het Oranjehotel te Harderwijk genoten en hierop vetrok het gezelschap naar het eveneens in die plaats gevestigde Dolfi narium. Men zag een sprankelende dolfijnenshow die ieders bewondering oogstte. Het volgende reisdoel was Nunspeet waar een bezoek aan het „Zanderbosch" werd gebracht. Staats bosbeheer heeft hier een boeiende expositie over het in handen van deze organisatie zijnde bos bijeen gebracht. In het Diorama, in een meer dan honderd jaar oude boerderij, werd een collectie opgezette dieren bewonderd, die in de bossen verblijven. In Zwolle werd in motel Postiljon gedineerd en overnacht. Donderagochtend werd in Zwolle ge winkeld. Tegen de middag had een ieder de bus weer gevonden en werd koers gezet naar Slagharen. De koffiemaaltijd in hotel Ome Dries was van ouderwetse kwaliteit en omdat dit de laatste keer was dat men met zijn allen aan tafel zat nam voorzitter J. B. Visman de gelegen heid te baat om chauffeur A. Blom te bedanken voor de plezierige en accurate samenwerking. Mede namens de leden ging deze dank vergezeld van een presentje onder couvert. De voorzitter zei verder te hopen dat de nieuwe leden ook de komende jaren weer mee zullen gaan. De leden bedankten het bestuur. Ze namen het voorzitter Visman niet in dank af dat hij aankondigde voor het laatst voorzitter te zullen zijn. Eén en ander zal op de najaarsvergadering een belangrijk punt van bespreking worden. De middag werd verder doorgebracht in het Ponypark Slagharen. Om vijf uur werd de terugreis naar Texel aanvaard. In Wieringerwerf werd nog even gestopt voor een versnapering en het gezel schap arriveerde aldus keurig op tijd voor de boot van half negen. Van maandag 23 tot en met donder dag 26 juni houdt de Wielervereniging Texel de vierde avondfletsdriedaagse. Gestart kan worden van 18.30 tot 19.30 uur vanaf sporthal Ons Genoegen. Er wordt gefietst over een afstand van 25 of 40 kilometer. De routes zijn met pijlen aangegeven. Voor iedere avond een andere kleur. Donderdag 26 juni is de inhaaldag, voor als er deelnemers een avond verhinderd zijn of als het een avond slecht weer is. De kosten voor het deelnemen zijn voor volwassenen 75,— en voor jeugd beneden 16 jaar 72,50. Voor de deelnemers die de drie avonden goed volbrengen ligt een mooie medaille met opdruk klaar. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt er geen voorinschrijving gehou den, maar kan er tijdens de eerste twee avonden ingeschreven worden. Ingaand maandag a.s. heeft de Foto kring Texel een twee weken durende expositie in het raadhuis. Er worden daar een 30-tal foto's tentoongesteld, gemaakt door vrijwel alle (15) werkende leden van de fotokring. Het zijn de meest uiteenlopende onderwerpen die de foto-amateurs op de gevoelige plaat hebben vastgelegd, maar de expositie is zodanig ingericht dat ze onderling ver band met elkaar lijken te houden, waardoor een evenwichtig totaalbeeld ontstaat. De expositie is te bekijken op werk dagen van 9.00- 12.00 uur en van 14.00- 17.00 uur. De bibliotheek in het gebouw naast de Hervormde kerk is met ingang van 23 juni weer open volgens het zomerrooster. Op maandag-, dinsdag-, woensdag-, donderdag- en vrijdagavond van 7 - 8 uur. Bovendien op vrijdagochtend van 10-11 uur. De heer Han Brusselaars stopt met het geven van gymnastieklessen aan de diverse verenigingen op Texel, dus ook aan de gymafdeling van SVC in De Cocksdorp. Maandagavond 30 juni geeft hij daat zijn laatste les en het SVC- bestuur wil dat niet ongemerkt voorbij laten gaan. Belangstellenden, in het bijzonder verenigingsleden, jeugdleden, ouders e.d., zijn genoemde avond wel kom in het Eierlandsche Huis, aanvang 19.30 uur. Vrijdag 20 juni Vanaf 14.00 uur bestaat gelegenheid voor kaarthouders om de veerboot Molengat te bezichtigen; het schip ligt afgemeerd in de veerhaven van 't Horn- tje. Om 20.00 uur begint in de wachtpost aan het eind van de Badweg een infor matie-uur voor mensen die belangstel ling hebben om tot strandbewaker te worden opgeleid. Zaterdag 21 juni Van 11.00-17.00 uur kan het nieuwe gemaal „Krassekeet" (bij de molen van Het Noorden) worden bezichtigd. De dubbeldekker Molengat kan door mensen die gratis kaarten hebben, af gehaald bij een der VW-bureaus, worden bekeken. Zondag 22 juni Van 8.00-10.00 uur houdt de Sport vissersclub een wedstrijd aan de Mok- baai. Mensen, die in het bezit zijn van (gratis) kaarten kunnen tussen 10.00 en 12.30 of tussen 14.00 en 17.00 uur de dubbeldekker Molengat bezichtigen. De Kustzeilvereniging Westerslag houdt open dag. Tussen 11.00 en 16.00 uur mogen belangstellenden meevaren met catamarans vanaf het strand Westerslag. Maandag 23 juni Vanaf 18.30 uur kan bij de sporthal Ons Genoegen worden gestart voor de eerste dag van de avondfletsdriedaag seNaar keus 25 of 40 km. In het Vrouwenhuis (dorpshuis) draait aanvang 20.00 uur de film „Eine Frau mit Verantwortung". In het raadhuis begint de expositie van de fotokring Texel. Kijken is mogelijk van 9.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. In de Hervormde kerk worden dia's over Texel vertoond; 20.00 uur. De Texelse afdeling van Amnesty Inter national houdt een schrijfavond voor politieke gevangenen in Zaïre. Dinsdag 24 juni In De Koog wordt de eerste braderie van dit seizoen gehouden. Met onder andere parachutespringen, poppenkast, dixielandband, boerenkapel en paar- dendiner. Omn 14.00 uur start bij De Schuilhut aan de Parnassiastraat een kerkentocht met eigen auto's. Van 19.30-21.30 uur wordt aan het bin nenwater van de Oorsprongweg sport viswedstrijd speciaal voor gasten ge houden. De commissie openbare werken heeft, aanvang 15.35 uur, een openbare ver gadering in het raadhuis. O.a. bespre king van het rioleringsplan voor Den Burg, plaatsing van glascontainers, een verkeersmaatregel voor de Pontweg. VASTE DATA AGENDA De bibliotheek in „De Schuilhut" aan de Parnassiastraat in De Koog is van 20 t/m 27 juni en van 18 augustus t/m 5 september geopend op maandag en vrijdag van 19.30 - 20.00 uur. Van 30 juni t/m 16 augustus zijn de openingstijden dagelijks (behalve zondags) van 10.00 - 12.00 uur en van 19.00 - 20.00 uur. Nederlandse, Duitse en Engelse boeken voor jong en oud. De bibliotheek in het gebouw naast de Hervormde kerk in de Kikkertstraat te De Cocksdorp is open van maandag 23 juni t/m vrijdag 15 augustus op maan dag-' dinsdag-, woensdag-, donderdag en vrijdagavond van 19.00 - 20.00 uur. Bovendien vrijdagochtend van 10.00 - 11.00 uur. Iedere maandagavond om 20.00 uur wordt in gebouw De Schakel (Binnen- burg) bijeenkomst gehouden van het Texels Vrouwenhuis. Elke maandagavond klaverjassen in Ijotel De Zwaan in Den Burg. De Speel-o-theek in het Groene Kruis- gebouw te Den Burg is geopend: woensdags van 13.30-15.30 uur en vrijdags van 15.00 tot 17.00 uur. Elke woensdag van 14.00-17.00 uur wordt in „De Schakel" een kinder middag gehouden door medewerkers van de Stichting Open Jeugdwerk en het Mensen zonder werk-projekt. Elke dinsdagmiddag van 15.00 - 16.00 uur wordt in 't Skiltje bejaardengymna- stiek gegeven Mensen met alcoholproblemen kun nen bellen naar (02770) 4356. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 24 juni om 14.00 uur. Dokter Waverijn, woensdag 25 juni om 13.30 uur mazelen-inentingen. Jacob Schenk en Elzelien van der Molen gaan trouwen. Hierbij nodigen wij U uit dit op woensdag, 25 juni a.s. met ons te vieren. Het feest begint om half negen 's avonds aan boord van „D'Aemstel", De Ruyter- kade, steiger 18, Amsterdam (aan het IJ, achter het CS). Palmgracht 64II, Amsterdam, tel. (020)277311. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Helena op 15 juni 1980. Kees en Grietha Duinker Stuifweg 60, Oosterend. Op 16 juni 1980 werd Guido Christiaan geboren Marijke, Gert Jan, Jesse en Tessa van de Meent Hogereind 25, De Waal. Geboren op 17 juni 1980 Daniëlle dochter van Cor en Trudy Rood-Wit en zusje van Angélique, Esther en Renate Marelstraat 13, 1791 XV Den Burg. Voor de grote belang stelling van familie, vrienden, kennissen en buren, die wij bij ons 40- jarig huwelijksfeest mochten ontvangen, willen wij ieder, ook namens onze kinderen, bedanken voor de cadeaus, bloemen, kaarten en geld. Fam. J. Zoetelief Bernhardlaan 7. Hierbij willen wij familie, vrienden, kennissen en buren hartelijk danken voor de vele bloemen, planten, kaarten, goede wensen en cadeaus, in welke vorm ook, die wij bij ons 25-jarig huwelijks feest mochten ontvangen. Het was voor ons een heel fijne dag. Wim Gieles Hetty Gieles-de Ruiter 1792 AP Oudeschild, Texel, De Ruyterstraat 124 juni 1980. Rijschool Willemen, A.N.W.B.-erkend. Voor rijles op Texel en in Den Helder. Tel. (02230) 35663 Tex. Hyp. Info een trum. Vanaf heden 8%% rente op een spaarreke ning dagelijks opvraag baar, zonder boete mei dagelijkse rentebereke ning, die per maand wordt bijgeschreven Voor bedragen boven 7250,— kunt U de spaar rekening ook als giro ge bruiken. Fa. Jan Dekker, Verzekeringen, Bernhard laan 109, tel. (02220) 2833 Weer volop aardbeien. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Verhuisd naar Spin 8. Vinke Schoon maakbedrijf, tel. 3121 privé tel. 4805. Prijsbewuste mensen kiezen voor verzekeringen en hypotheken van P. van Heerwaarden, tel. 2573. Vakantie? Windsur fen? in samenwerk, met ANWB weekcursussen voor de jeugd. Voor infor matie Int. Windsurfcen- trum Texel Gerard Roeper tel. (02225) 238, (02220) 4575. Een strandhuisje voor Uw gasten aan De Koog? Reserveer bij Cor Kuip, (02228) 225. Vanaf de Badweg tot Paal 21.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 2