Programmakeuze Theater Den Helder Coördinatiecollege Waddengebied „Charro" Regen geen spelbreker bij Texelpop 80 Mijnws Afscheid klas 6 CVO-school Marktberichten Circus Boltini naar Texel Op Texel goed- koper dan op Mallorca PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 1 JULI 1981 Hat ontbrak Taxa/pop 80 niet aan variatie. Hat gabodene liep uiteen van pril beginnerswerk in de harde rock stoer tot pretentievolle dixieland. Foto boven toont da jonge formatie Banana Shits en foto onder de reeds befaamde Monkey's Revival. Vrijdag besloten de leerlingen van de school voor Christelijk Volksonderwijs, samen met het personeel, hun school jaar met een broodmaaltijd in de school. Om half acht kwamen de ouders van de leerlingen de feestvreugde versterken. Door het uitdelen van puzzelstukken (elke puzzel vormde het 'portret' van een leerkracht) werd het hele gezel schap in 9 groepen verdeeld. Tijdens de koffie kon men luisteren naar muziek, gecomponeerd door de heer J. Wieten en uitgevoerd door de leerlingen. Hierna kreeg elke groep een opdracht die in de diverse lokalen moest worden voorbe reid en later opgevoerd. Een uur later marcheerde een heel muziekkorps door de school, werd een standbeeld van de heer Van der Wal onthuld, een mode show gegeven, traden er sprekende vogelverschrikkers op, was er een brui loft van oud-leerlingen enz. Het geheel, georganiseerd door de oudercommissie oogstte veel lof en bijval. Tot besluit van de avond zong de zesde klas nog een aantal geestelijke liederen en sprak het hoofd van de school een afscheids woord waarna de leerlingen nog het dagboekje „Moet je horen" kregen aangeboden. De leerlingen op hun beurt gaven de school een 17-gaats perforator ten geschenke. Tijdens de gisteren gehouden markt was er een aanvoer van 200 lammeren. De prijzen lagen tussen de f130,- en f150,-. Circus Toni Boltini komt woensdag 9 juli naar Den Burg en blijft tot donder dag 17 juli. Er zullen dagelijks twee voorstellingen worden gegeven, één om drie uur 's middags en één om acht uur 's avonds. Het bezoek van circus Boltini aan Texel maakt deel uit van de afscheidstoernee van directeur Toni Boltini. Om gezondheidsredenen trekt de zestig-jarige circusdirecteur dit jaar voor het laatst met zijn circus door het land. Na zijn vertrek zullen zijn beide kinderen. Josette en Antoinette, het bedrijf voortzetten. Het circus heet dan Gezusters Boltini. Circus Boltini werd in 1946 opgericht. Het bestond toen uit- niet meer dan een tweemaster tent, pony's, geiten, paar den en een viermans orkestje. Voor het vervoer zorgden oude opgelapte vracht auto's. De mensen van het orkestje moesten 's nachts in de circustent slapen en werden ook ingeschakeld bij het opbouwen en afbreken van de tent. Rond 1950 werden drie beren aange schaft. In die tijd maakte de viermaster tent plaats voor een enorme achtmas- ter. Het programma zoals dat nu ge toond wordt en dat deel uitmaakt van de afscheidstoernee biedt een keur van artiesten uit alle hoeken en gaten van de wereld. Met de woensdagwestern gaan we terug naar het jaar 1870, waar Jess Wade (Elvis Presley) het zwaar te verduren krijgt met een bende die het zogenaamde 'overwinningskanon' heb ben gestolen. Dit kanon behoort toe aan de staat Mexico en is geheel van goud gemaakt. Het is een nationaal symbool, dat Mexico's bevrijding en onafhankelijkheid symboliseert. De ben de doet er nu alles voor om de schuld in de schoenen te schuiven van Jess die vroeger zelf deel uitmaakte van deze bende. Samen met zijn vriend Ramsey, die tevens sheriff is, probeert Jess, ook weibekent als 'Charro' zijn onschuld te bewijzen. Maar voor het zover is zijn we 2.686 meter film verder en hebben de nodige kogels hun weg gevonden om deze western compleet te maken. „Charro" is alleen woensdag te zien voor personen vanaf 12 jaar. Gene Simmons, Paul Stanley, Peter Criss en Ace Frehley, vier beschilderde heren die zich als popgroep opdienen De sectie kunstbeleving van de Wel- zijnsstichting heeft een programmakeu ze gemaakt voor het volgend seizoen. Betreurd wordt dat de TESO bezwaar heeft gemaakt om een extra boot te laten varen voor voorstellingen op dinsdagavond. Door koffieconcerten en familievoorstellingen die om zeven uur beginnen, waardoor hel ""tH'i'' I* de laatste boot terug te halen, wordt het aantal mogelijkheden verruimd. Het programma ziet er als volgt uit: 17 oktober: Operette Das Land des Lachelns 27 oktober toneelstuk van Hugo ClausJan zonder vrees" 5 november: Opera Tosca. 10 november: Toneelgroep Centrum met „Hoe laat is 't". 28 november: Vader Abraham show. 12 januari: Jasperina de Jong show. 10 februari: Concert NPO met piano concert Rachmaninow. 27 februari: Musical A. M. G. Schmidt. 10 april: „De humorist" met Kitty Jansen en André van der Heuvel. 3 april: „Onverwacht" met Ramses Shaffy, Liselore Gerritsen e.a. Met de Vader Abraham show wordt beoogd de bezoekerskring te verbreden. Getracht zal worden voor een plaatselijk optreden nadere informaties in te win nen inzake de cabaretier Sietse Dolstra, alsmede over het dia-programma van Dolf de Vries. Ook over 't Klieske Door de vereniging Contact Wadden zeegemeenten is aandacht gevraagd voor het financiële probleem van de gemeenten om voor gezamenlijke reke ning een full-time secretaris aan te trekken. Over dit onderwerp zal bilate raal door de vereniging Waddenzeege meenten met de minister van Binnen landse Zaken overleg worden gevoerd. Over de Waddenadviesraad is afge sproken dat een werkgroep van de drie bestuursniveaus met de voorbereiding wordt belast. In de werkgroep zullen met name aan de orde dienen te komen de omvang en de samenstelling, de regeling van het voorzitterschap en de taak en de werkwijze van de raad. Bij de stand van zaken is door het rijk informatie verschaft over: onder de naam Kiss, zijn nu te zien op het witte doek in de film „Kiss in attack of the phantoms". De film speelt zich grotendeels af in een amusementspark waar Anber Deveroux het brein is achter de bionische poppen die zich in het pretpark bevinden. Op zekere dag wordt hem verteld, dat hij met vervroegd pensioen wordt gestuurd. En dan heb je de poppen aan het dansen. Met al die door hem gemaakte creaties wil hij het park gaan vernietigen. En niemand minder dan de groep Kiss zal zijn wapen hiervoorzijn. Begeleid met oorverdovend" lawaai worden gigantische vuurpijlen de luchtingeschoten. Vier smalleschijnwer- pers doorklieven de nachtelijke hemel. Tegelijkertijd komen vier figuren te voorschijn uit een helicopter die zich boven het theater bevindt. De menigte schreeuwt en begint te roepen „Kiss! Kiss!". Ze geven hun eerste indruk wekkend concert. We realiseren ons nu pas wat voor een afschuwelijke plannen Abner voor Kiss in petto blijkt te hebben als we zien dat Abner twee series levensgrote vergrotingen van alle leden van de groep heeft gemaakt. „Kiss in attack of the phantoms", donderdag en vrijdag, alle leeftijden. zullen informaties worden ingewonnen. Getracht wordt verder contact met Den Helder op te nemen teneinde in aanslui ting op de schouwburgvoorstelling bus vervoer schouwburg-boot te organise ren. Voor wat betreft de eigen serie wil men naast het optreden van de Mari nierskapel op 5 november a.s. graag gebruik maken van de aanbieding van de Camp-Hill werkgemeenschap op Texel (het Maartenhuis) inzake een optreden van de befaamde Japanse violiste Nagaoka. Een dergelijk optreden zal worden nagestreefd in de kelder van het badhotel Juliana. Voorts zal getracht worden een optre den te bewerkstelligen van het Volks toneel met het stuk „Ronde Ka". Alternatief eventueel een optreden van de groep Wim Zomer met de manifesta tie „Broadway". Verder probeert men een tweetal voorstellingen van het stuk „Stee" door de Theaterunie te realiseren in de dorpshuizen Oosterend en het Eierland- sche Huis. Gezien het uitgebreidere programma van Den Helder wordt het niet ver standig geacht meer dan 4 evenemen ten in de eigen serie op te nemen. Waar mogelijk zal een beroep op provinciale subsidie worden gedaan. Op verzoek van de Helderse Operette vereniging om opname van de operette „Maske in blau" in de Helderse serie zal niet worden ingegaan. het toekomstige beheer van de Wad denzee; door de voorlopige Interde partementale Waddenzeecommissie is een „Proeve van een beheersvi- sie" in voorbereiding, die in een vol gende vergadering in het Coördina tiecollege aan de orde zal komen; de voorbereiding van een wettelijke regeling, waarin vooral de doelstel lingen van het beleid en de bestuurs- en beheersstructuur vastgelegd zul len worden; De provinciale en ge meentebestuurders gaven te kennen vanuit de sfeer van vertrouwen tussen de overheidsniveaus geen be hoefte te hebben aan een wettelijke regeling. Van de zijde van het rijk zal in één van de volgende vergaderin gen van het Coördinatiecollege door middel van een nota inzicht in een mogelijke wettelijke regeling worden gegeven; de voorbereidingen ten aanzien van de opgenomen toepassing van de Na tuurbeschermingswet in het Wad denzeegebied. Afgesproken is dat de ambtelijke voorbereidingen hier van vóór 1 oktober zullen worden afgesloten. In de volgende vergadering van het Coördinatiecollege zal de toepassing van de Natuurbeschermingswet in het Waddenzeegebied onderwerp van ver der bestuurlijk overleg zijn. Door de Stuurgroep Waddenprovin cies is informatie verschaft over de stand van zaken met betrekking tot: de provinciale en de gemeentelijke indeling van de Waddenzee; de voortgang van de interprovinciale structuurschets. De hierover ingediende notities gaven geen aanleiding tot discussie. De ge meenten hebben gevraagd ten aanzien van de toekomstige agendapunten van het Coördinatiecollege duidelijk prioriteit te willen geven aan de activiteiten die een directe bedreiging voor de Wadden zee vormen. Aan het eind van de eerste bijeenkomst is de volgende vergadering vastgesteld op 26 november. Voor het daaropvolgende jaar (1981) zal door het secretariaat een voorstel voor de in dat jaar te beleggen vergaderingen worden gedaan. Op 25 juni vond na de openbare installatieveraaderina direct de eerste werkver gadering van het Coördinatiecollege Waddengebied plaats. De vergadering stondt onder leiding van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Jhr. P A. C. Beelaerts van Blokland. Als eerste agendapunt kwam het functioneren var het secretariaat voor het Coördinatiecollege aan de orde. Afgesproken is dat hiermee voorlopig het Projectbureau Waddenzee, gezeteld te Leeuwarden za; worden belast. De dagelijkse leiding hiervan zal berusten bij Ir. H. A. Bruning, hoofd van dit bureau. Het ligt in de bedoeling van de drie overheidspartners in de volgende vergadering van november 1980, te voorzien in een definitieve regeling van het secretariaat; daarbij zullen tevens het functioneren en de verdeling van de kosten geregeld worden. Ondanks het slechte weer heeft de manifestatie Texelpop 1980, die zaterdagmiddag en -avond in de Wezentuin werd gehouden, veel mensen getrokken. 's Middags waren er onge veer 300 mensen en 's avonds 500. Door de regen moest de muziek van de verschillende Texelse groepen staand beluisterd worden, hoewel sommigen een plasticje uitspreidden en zich aldus comfortabel op het natte gras nestelden. Van half vier tot kwart over tien speelden verschillende groepen. De pauzes werden gevuld met muziek van de Blow-up-discotheek. Het evenement werd besloten met een zeer succesvol en swingend optreden van de Red Band. Zo vaak vroeg het publiek om toe giften dat de Red Band doorspeelde tot kwart over tien. Toen was het welletjes. De toeschouwers gingen naar huis en de vrijwilligers ruimden het park op. Het optreden in de Wezentuin werd begonnen door de groep Confolktation. Een groep die hoofdzakelijk folk-muziek speelt Door wat problemen met de apparatuur was de muziek lang niet overal in het park goed te horen. Dat was jammer, want Confolktation speelt enkele erg aardige nummers. Na de folkgroep barstte het geweld van de Monkey Revivals los. Gelukkig heeft deze groep geen apparatuur nodig om zich verstaanbaar te maken, zodat tijdens het optreden van deze groep één en ander in orde gebracht kon worden. De Monkey Revivals bleken een voor een bepaald publiek erg aan trekkelijk soort muziek te spelen. Na optreden van de Banana Shits en Sinis ter Purpose was het optreden van The New voor velen een verrassing. Weinigen waren bc-kend met deze groep, maar hun optreden was bepaald succesvol Een nieuwe ster aan het Texelse popfirmanent. Met The New werd het middagoptreden afgesloten. Zaaleigenaren Bij de avondoptredend werd de spits afgebeten doot de KGB Gang. The Mess speelde een aantal klassieke popsongs, die er bij het publiek be paald goed ingingen. Daarna was het de beurt aan de Rivals en het optreden in de Wezentuin heeft deze groep bepaald geen windeieren gelegd. Alle zaaleigenaren op Texel hadden voor het evenement begon een uitnodiging van de organisatoren ontvangen om naar de Wezentuin te komen. Verschil lenden hadden aan die uitnodiging ge hoor gegeven en zo gebeurde het dat The Rivals een aanbod kreeg om acht keer op te treden. Het optreden werd besloten met het al eerder vermelde en bijzonder swingende optreden van The Red Band. Ondanks het feit dat de toegang tot de Wezentuin gratis was, lijkt het erop dat de manifestatie Texelpop 1980 financieel quitte heeft gedraaid. Vooral door de verkoop van bier op het terrein konden de kosten aardig gedekt worden. De organisatoren beklemtonen dat de verkoop van deze alcoholhou dende drank niet tot excessen heeft geleid. Er waren geen dronken of lallen de mensen. Het hele verloop van het popgebeuren wordt door hen als erg positief beschreven. Jammer was het dat het slechte weer nogal nadelig werkte voor de ver schillende verenigingen, die een kraanpje of een tafel hadden gehuurd op het terrein. Ondanks vellen plastic en zeilen bleef het toch maar behel pen. Vertegenwoordigd waren het Vrouwenhuis, de Nederlands Hervorm de Vrouwendienst, de Visbeurs, Het MZW-project, de Stichting Open Jeugdwerk, de evangelisten Jan en Paula Brouwer, de padvinderij en de peuterspeelzalen. Er zouden nog vijf verenigingen komen, maar die hebben het zonder het af te zeggen laten af weten. De organisatoren van Texelpop vinden dit stijlloos en zijn dan ook vast voornemens om deze vereniginen alsnog een rekening voor kraamhuur te doen toekomen. Overigens zijn ook alle T-shirts verkocht, die in de Wezen tuin werden aangeboden. De shirts, met Texelpop opdruk, vonden vooral 's avonds gretig aftrek. Het hele gebeuren werd verder financieel gesteund door Expert. Onmiddelijk na het aflopen van het gebeuren in het park werd door een aantal vrijwilligers herd gewerkt om zoveel mogelijk op te ruimen. Tot twee uur 's nachts werd de erg ste rommel verwijderd. De volgende dag deed men zijn best het park brandschoon op te leveren en toen werd ook het podium afgebroken. Na het optreden van de verschillen de groepen in de Wezentuin was zaterdagavond nog een optreden van de KGB Gang in de Witte Burcht. jUjllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIMIIIMIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIMIIIMIIIIIIjlJ ,,ln het algemeen kan niet wor- den gesteld dat een vakantie op bijvoorbeeld de Waddeneilanden i duurder is dan op Mallorca. De indruk bestaat dat bij de eenvoudi- ger hotels Texel goedkoper is dan 1 Mallorca. Een appartementenarran- s gement op Mallorca komt door- gaans aanzienlijk duurder uit dan op Texel. In de luxe hotelklasse is een vergelijking van het gebodene in 1 5 de kwaliteit!prijsverhouding nog s s moeilijker te maken". Aldus een van de antwoorden van de minister van CRM op vragen die zijn gesteld 5 vanuit de vaste commissie van CRM en de vaste commissie voor het Midden en Kleinbedrijf ter voor- E bereiding van een openbare com- E missievergadering over de Nota Toeristisch Beleid. ÏÏillllllIlllllllllllllllllllllllllllll

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 2