Commissie ruimtelijke ordening: „Gat" in Kikkertstraat moet open blijven Nacht van Texel zeer geslaagd indeling veldvoetöal seizoen 1980-1981 Ondanks slecht weer Oosterend won op net nippertje van HDC Titelstrijd bij Wielervereniging PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 1 JULI 191 J Aan de oostelijke kant van de Kikkertstraat in De Cocksdorp, naast bar „De Rog" bevindt zich een onbebouwd terrein van 45 meter lengte. De eigenaar, de heer C. Swarthof, zou hier een of andere vorm van bebouwing willen realiseren om zijn bedrijf een bredere economische basis te geven. Hij heeft het gemeen tebestuur dan ook verzocht de huidige bestemming „speelter rein" te veranderen. Swarthof maakte van de gelegenheid gebruik om bezwaar te maken bij het ontwerp-plan dat B en W voor de Kik kertstraat hebben ontwikkeld en dat geen nieuwbouw op het huidige speel terrein (waar zich een midgetgolfbaan bevindt) toestaat. Namens zijn zoon vroeg de heer P. Swarthof om bouwmogelijkheden in de donderdagavond in Het Eieriand- sche Huis gehouden hoorzitting, maar de commissie ruimtelijke ordening, die in eerste instantie rea geerde op de ingediende bezwaren, wilde het gat in de Kikkertstraat handhaven. Het is de enige plek in de straat van waaruit men uitzicht heeft op het groene natuurgebied van de Rogsloot en de comnmissie vond dat hierin geen verandering moest komen. Verondersteld werd dat Swarthof op andere wijze tege moet gekomen kan worden: door het toestaan van bouw achter het bestaande horecabedrijf. Hem werd het advies gegeven hierover met de ambtenaren te gaan praten. Opmerkelijk was dat het commissie lid Jan van Asselt, die niet de reputatie heeft ,,natuurargumenten" zeer zwaar te laten wegen, zich als eerste uitsprak voor behoud van het uitzicht op de Rogsloot, hoewel de Rogsloot zelf door de ervoor staande bomen en struiken niet is te zien. De overige commissie leden konden met hem meegaan, te meer daar de heer Swarthof de schijn wekte dat bebouwing van het terrein niet echt dringend noodzakelijk is voor het voortbestaan van het bestaande bedrijf. De heer Van Asselt had wel bedenkingen tegen het voornemen van B en W om de gemeenteraad voor te stellen voor De Cocksdorp een voorbereidingsbesluit te nemen, waardoor ongewenste ontwikkelin gen die het oude bestemmings plan nog biedt, onmogelijk worden gemaakt. Het college zal er dan wel voor moeten zorgen dat binnen een jaar het nieuwe bestemmingsplan voor De Cocksdorp ter visie ligt. Anders is het voorbereidingsbesluit zinloos want mensen die intussen „ongewenste" plannen hebben inge diend, moeten dan alsnog hun zin krijgen. Dat is een ontwikkeling die zich al vaker heeft voorgedaan op Texel, zodat B en W alleen nog maar voorbereidingsbesluiten vaststellen als vast staat dat het bestemmings plan op tijd klaar is. Jan van Asselt zei dat hij voorbe reidingsbesluiten liever voor Den Burg genomen zou willen zien, zodat de lang niet iedereen gewaardeerde plannen van bepaalde projektontwikke- laars daar niet kunnen doorgaan. Bur gemeester Engelvaart legde uit dat dit zinloos is, want in tegenstelling tot De Cocksdorp zal het nieuwe plan voor Den Burg nog wel even op zich laten wachten. Er waren tegen de voorgestelde wijzigingen in het bestemmingsplan De Cocksdorp nog enkele bezwaren inge diend. De heer C. J. Visman had ge constateerd dat hij in het nieuwe plan slechts acht appartementen in laagbouw achter zijn hotel-café-restau rant De Hoop zou kunnen bouwen, ter wijl volgens hem zeker 16 appartemen ten (in twee bouwlagen) economisch noodzakeli|k zijn. Het huidige café restaurant is verliesgevend. Met 16 appartementen erbij kan het bedrijfs resultaat positief worden. De heer Visman was niet aanwezig om zijn bezwaar toe te lichten. Bij de bespreking van het bezwaar door de commissie ruimtelijke ordening kwam naar voren dat Visman reeds is tegemoetgekomen wat zijn bouwmoge lijkheden betreft. Oorspronkelijk zouden nog minder appartementen mogelijk zijn geweest. Maar ook Visman zal worden uitgenodigd nog eens over zijn plannen te komen praten met de amb tenaren in het raadhuis. Wellicht valt er nog wat te regelen, waardoor bij een beperkte bouwmassa toch meer een heden mogelijk zijn. Geen bevoorradingspad De heer J. Daalder Hzn. had bezwaar gemaakt tegen het mogelijk maken van een bevoorradingsweg ach ter de Westelijke huizenrij van de Kikkertstraat. Slechts een enkel bedrijf heeft belang bij zo'n achterweg en dat weegt niet op tegen het verlies van tuinen, groen en rust. Daalder zag de bevoorradingsweg dan ook als een lokkertje voor exploitatiemaatschap pijen. Bij de discussie over deze zaak werd Daalder in het gelijk gesteld. Alleen de heer P. Douma (,,Piet Paraat") zou belang hebben bij de bevoorradingsweg en zelfs dat is maar betrekkelijk, want bevoorrading geschiedt tegenwoordig met zulke grote auto's dat het onaanvaardbaar is een vijf meter brede weg aan te leggen waar dergelijke auto's op kunnen. Het was de heer J. J. Westdorp, die op dat laatste wees. Deze verwachtte boven dien dat niemand bereid zou zijn een stuk van zijn achtertuin voor dit doel te verkopen. De firma Dompselaar en Dros had geconstateerd dat het petit restaurant Kikkertstraat 21 en 23 niet als zodanig is bestemd in het ontwerp-plan en om een horecabestemming is gevraagd. Dat kon snel geregeld worden: bij de inventarisatie voor het plan was een fout gemaakt. Oud-wethouder J. J. Westdorp vond dat het college in zijn streven om onge wenste ontwikkelingen te stoppen nog niet ver genoeg was gegaan. Er zijn nogal wat percelen in De Cocksdorp die ook volgens het nieuwe plan tot horecabedrijven of winkels verbouwd zouden mogen worden. En daar is geen behoefte aan, alleen wordt uitgelokt dat ondernemers elkaar „kapot" concurreren. RO-ambtenaar J. van Dijk zei dat drie plannen zijn uitgekozen die tot winkels zouden mogen worden ge maakt, maar dan zal de behoefde eerst moeten worden aangetoond, waarbij B en W de rijksconsulent voor het midden- en kleinbedrijf zullen polsen. Bedrijventerrein Het provinciebestuur staat niet toe dat de gemeente gronden bij Oosterend aankoopt ten behoeve van industrie vestiging, voordat de procedure voor het bestemmingsplan dat voor dit bedrij venterrein is gemaakt, helemaal is afge rond. De belanghebbenden (meerdere bedrijven in Oosterend) zullen dus nog even geduld moeten hebben. RO-amb tenaar J. van Dijk liet zich ontvallen de bijzonder attractief is, was er de hele nacht door een werkelijk gezellige stem ming rondom het bad. Ook in de als kantine omgetoverde kleedruimte was gezelligheid troef. Mevrouw M. van der Berg zwaaide hier de scepter. Samen met enkele elkaar afwisselende mede werksters voorzag zij de zwemmers/ -sters van soep, koffie, thee, broodjes en warme chocolademelk. De beno digdheden hiervoor had zij verzameld bij een aantal plaatselijke sponsors, die TX '71 voor hun spontane medewerking bijzonder erkentelijk is. Het zijn de firma Hopman, fruithandel De Banaan, café De Karseboom, firma De Wit, de Hema en de 4 6 markt van Joop Maas. Aanmoedigingen Enige minuten voor 8 uur (zondag morgen) begaf iedereen zich voor het laatst naar het bad om de deelnemers bij hun laatste baantjes aan te moedigen. 20 minuten later verzamelde iedereen zich in de hal van 'Molenkoog', waar voorzitter Kroezen de diploma's uitreik te. Deze hal is momenteel heel gezellig door een hoeveelheid geknutselde bees ten, die door kinderen van de Texelse basisscholen gemaakt zijn. Het initiatief hiervoor is genomen door het badper- soneel en is ter gelegenheid van de laatste schoolweek die zij tot speelweek heeft omgedoopt. De uitslag van de marathon luidde: Reddingsbrigade Den Helder 30.550 meter; Aqarius 41.350 meter; TX '71 39 900 meter; K.N.B.R.D. 34.950 me ter; Long Distance Swimmers 40.400 meter. Na de uitreiking van de diploma's lootten de ploegleiders om de Jan van Son wisselbeker. Aanvankelijk won TX '71 de beker. Hoewel niet alle TX '71-ers het daarmee eens waren, kwam de beker toen opnieuw in de verloting. Na deze ronde kwam de Jan van Son bokaal in Schaagse handen terecht. Mede op aanraden van de ploegleiders van de overkantse deelnemers zullen volgend jaar meer verenigingen uitgenodigd worden, zodat elke baan dan waar schijnlijk door twee ploegen gebruikt zal worden. De Texelse deelnemers, met de door hun gezwommen afstanden waren: Er na Kuip 5.800 meter, Marriëtte Smit (3 x 4.400 meter, haar zusje Esther als invalster 1 x 1650 meter. Ton Kroezen 6.750 meter. Jan Hopman 7.250 meter en Petra van der Vis 7.400 meter. houding van de provincie 'oneerlijk' te vinden. In Alkmaar komen hele woon wijken van de grond voordat de bestemmingsprocedure is afgewerkt. Over dit probleem zullen B. en W. nog met het provinciebestuur spreken in de hoop daar een minder formele opstelling te verkrijgen. Het bedrijventerrein komt tussen Bij- enkorfweg, Kotterstraat en Koningsweg en is in de eerste plaats bedoeld om soulaas te bieden aan het transportbe drijf A. P. C. Koopman dat aan de Achtertune niet meer uit de voeten kan. Maar er is ook belangstelling getoond door enkele aannemersbedrijven en een tegelzetter. B. en W. willen op het terrein alleen kleine bedrijven toelaten, bij voorkeur afkomstig uit de dorpskern waar zij in de knoei dreigen te komen met de beperkende bepalingen van het beschermd dorpsgezicht. Naast het ge plande terrein ligt de rioolzuiveringsin stallatie, maar deze zal worden ver plaatst. Eierland De commissie ging er mee akkoord dat de raad binnenkort een voorberei dingsbesluit neemt voor de kernen Midden- en Zuid-Eierland om te voor komen dat daar ongewenste dingen gebeuren, dus vooruitlopend op het bestemmingsplan dat binnen een jaar klaar moet zijn. Zoals bekend laat het nieuwe bestemmingsplan voor de Eier- landen minder bouwmogelijkheden toe, iets waar het commissielid J. C. Dros zich ook nu tegen verzette. Hij had de nood van de tijd mee want bijna nergens kan momenteel op Texel worden ge bouwd, terwijl voor Eierland thans nog een bestemmingsplan geldt dat wél bouwmogelijkheden biedt. Dros zei er van overtuigd te zijn dat er belangstel ling bestaat voor bouwen in een van de kernen van Eierland. Dros werd er echter aan herinnerd dat de gemeente raad zich heeft uitgesproken tegen het openen van de in principe aanwezige bouwmogelijkheden van Eierland, door het vaststellen van het structuurplan. Deze zaak kan dus niet meer ter discussie staan. Dwars kerkbestuur? De aankoop van gronden in het toekomstige bestemmingsplan De Mars verloopt niet naar wens. Een deel van de gronden is eigendom van de R.K. paro chie en deze vraagt op instignatie van 'Haarlem' een prijs die door ambte naar J. van Dijk 'niet Texels' werd genoemd. Als de gemeente daar op in zou gaan, zou de hele grondverwer- vingspolitiek van de gemeente verstoord raken. Want een dergelijke prijs zou dan ook door anderen gevraagd en verkre gen worden. Overigens gaat het goed met de voorbereidingen voor deze belangrijke nieuwe uitbreiding van Den Burg. Het laat zich aanzien dat het bestemmings plan eind dit jaar ter visie kan worden gelegd en als er dan niet al te veel Ook in de tweede damontmoeting tussen de damjeugd van HDC en Oosterend heeft Oosterend de Mars diepbokaal met succes verdedigd. De Oosterenders wisten met 14—10 van Den Helder te winnen. De Oosterenders kwamen al snel achter te staan. Na 15 minuten stond het al 0—2 voor HDC. De bezoekers kwamen zelfs voor te staan met 0—6 doordat Marco Drijver verloor van Mozes Randayal en Piet Daalder van Gudo Stevens. Door goed spel van René Boogaard tegen Bart Schluter werd de stand iets draaglijker: 2—6. André Brouwer maakte er 4—6 van door winst op Floot Boxma. Cor Bremer moest zijn meerdere erkennen in Erik de Vries waardoor HDC weer uitliep. Bram van Leeuwen en Rien Brouwer wonnen hun partij waardoor de stand gelijk kwam: 8—8. Jan Kuiter wist door herhaling van zetten remise te halen. Ger Brouwer speelde een sterke partij maar moest toch met een puntje genoe gen nemen en de stand op 10—10 kwam. Woensdag 2 juli houdt de Wielerver eniging Texel haar jaarlijkse clubkam pioenschappen op het parcours Zuid- Haffel. Over 4 klassen verdeeld zulen zo'n 50 renners deelnemen. De huidige kampioenen Hans Koorn, Jan Buis en Niels Collou zullen hun titels verdedigen. Om 18.00 uur start de jongste jeugd om de vacante titel van Niels Collou die nu in de A-jeugd rijdt. Mogelijke kanshebbers zijn Robert Vis ser, Paul Witte en Jef Schuur, terwijl van dameszijde iets van Alice Visser verwacht mag worden. Terwijl Sidney de Haan ook bij de eerste drie een kans heeft. Deze jongsten strijden over 7,6 kilometer. Beslissing Daarna zal de A-jeugd de strijd problemen rijzen, kan eind 1981 worden gebouwd. Het is de bedoeling dat in eerste instantie vooral woningwetwo ningen in De Mars (in de eerste fase) zullen worden gebouwd en wel door de Woningbouwvereniging Texel. De problemen rond de voorgenomen lozing van effluent van de Everstekoog- zuivering in de Jan Ayesloot (die dwars door De Mars loopt) zijn uit de wereld. Het gezuiverde afvalwater gaat nu langs een andere weg richting De Hemmer. In de Jan Ayesloot krijgt de zuivering wel een nooduitlaat, maar deze kan alleen in werking worden gesteld als B. en W. ermee akkoord gaan. Krimplan Met de uitvoering van het Krimplan gaat het minder vlot dan zich tot voor kort liet aanzien. Dat zit 'm deze keer niet in de bestemmingsplanprocedure maar in de Grontmij, die van de Exploitatie maatschappij De Krim en van Newomij opdracht heeft gekregen een gedetail leerd bestemmingsplan uit te werken maar daarmee nog niet klaar is. De gemeente had bij de organisatie van haar werkzaamheden op gerekend dat het plan al lang kenbaar zou zijn. Het is te verwachten dat het straks slecht kan worden ingepast in de dan lopende andere werkzaamheden. Het bovenstaande werd meegedeeld naar aanleiding van een vraag in de rondvraag. Een andere vraag betrof de aankoop van agrarische gronden, waar mee Staatsbosbeheer nog steeds bezig schijnt te zijn. Dat werd bevestigd. De Staat is onder meer bezig „Dorpsge zicht" te verwerven. De gemeente wil dat de grond agrarisch in gebruik blijft, en dat zal in de praktijk ook wel gebeuren, zij het dat het agrarisch gebruik ondergeschikt wordt gemaakt aan natuurbelangen. Het is moeilijk aan te tonen dat dit strijdig is met het bestemmingsplan. Bij alle wrevel over dergelijke ontwikkelingen moet wel wor den bedacht dat het de eigenaars zelf zijn die de grond te koop aanbieden, hetzelfde dus als in de dorpen waar de een na de ander zijn onroerend goed aan Jarino overdraagt. Bollenschuur Uit het antwoord op een vraag van het commissielid Jan van Asselt bleek dat de gemeente opnieuw met een bollenboer in de clinch ligt over de bouw van een schuur. Deze keer is het de heer A. de Ridder uit het Kogerveld die een Meiert Boons-schuur wil die in verband met de goothoogte en de dakhelling strijdig is met het bestem mingsplan. Meegedeeld werd dat van gemeentewege is voorgesteld een ander type schuur te bouwen (met een dak dat buiten het gebouw doorloopt tot de gewenste lage goothoogte) maar De Ridder heeft geweigerd daarover te praten, waardoor een impasse is ont staan die weinig hoop biedt op een Gerrit Vlaming en Petra van der Ree speelden een mooie partij. Door onop lettendheid van Petra van der Ree wist Gerrit Vlaming door een mooie slagzet de volle winst naar zich toe te halen en stond Oosterend voor het eerst voor met 12—10. Jan Arie van der Brink wist de eindstand te bepalen op 14—10. Volgend jaar zal Oosterend weer een tegenbezoek brengen aan Den Helder. De uitslagen waren Oosterend-Den Helder: R. Brouwer-R. Heidweiller 2— 0 G. Vlaming-P. van der Ree 2— 0 G. Brouwer-S.Ramlal 1— 1 A. J. van der Brink-A. Rol 2— 0 A. Brouwer-F. Boxma 2— 0 B. van Leeuwen-P. van der Sloot 2— 0 F. Bostelaar-R. Mungra 0— 2 M. Drijver-M. Randayal 0— 2 P. Daalder-G. Stevens 0— 2 C. Bremer-E. de Vries 0— 2 J. Kuiter-S. Salomon 1— 1 R. Boogaard-B. Schluter _?=_Q 14-10 aanbinden over 15 kilometer. Naast Niels Collou en Nico Evers zullen de in deze poule actieve dames een greep doen naar de titel. Gezien het wedstrijd verloop tot nu toe in deze afdeling zal een sprint van een zestal renners waar schijnlijk de beslissing geven. Van da meszijde zullen o.a. Margriet Barhorst, Coby Koorn en Marleen Terwindt hoge ogen gooien om de titel. Om kwart voor zeven zullen de A- en B-poule voor respectievelijk 60 en 30 kilometer worden afgeschoten, in de B-poule zal Albert Winter zijn verkeken kansen van vorig jaar willen goedma ken. Terwijl Edo Kooiman zijn laatste kans op een titel in deze afdeling niet onbenut zal laten. Ook de oudste deelnemer Jan Huydink heeft een goed seizoen gereden, waarbij zijn deelname aan de Tour de Lasalle opvallend goed te noemen was. Jan van de Wal die dit jaar met fietsen begon kan ook nog gevaar opleveren voor de overige deel nemers. speodige oplossing. Nader vernamei wij dat De Ridder op een definitiev afwijzing van zijn bouwaanvraag wach zodat hij ertegen in beroep kan gaan Volgens zijn verklaring heeft het collegn de indruk gewekt dat de door her gewenste schuur er mogelijk zou kun nen komen op grond van de compro misregeling die het college met d provincie overeen is gekomen inzake d voorgeschreven dakhellingen van ge bouwen op het oude land van Texq Maar dat compromis schijnt van d baan te zijn of nog niet te gelden, wan B. en W. blijven zich (noodgedwon- gen?) baseren op de omstreden bepa ling dat een dak een helling var minstens 30 graden moet hebben. Dros-woning De systeembungalow die destijd naast „Tubantia" stond en die door d heer N. Dros werd gekocht en 0| spectaculaire wijze, maar zonder ver gunning, bij Harkebuurt werd neerge zet, zal worden gelegaliseerd. Dat weri meegedeeld op een desbetreffendi vraag van het commissielid Cor Ellen De burgemeester zei dat bij de over plaatsing nog allerminst vast stond d< de heer Dros een tweede dienstwonin op zijn bedrijf mocht zetten. Hij hee dus op eigen risico gehandeld en d bungalow zou zeker zijn afgebroken a niet onlangs was komen vast te staar dat twee dienstwoningen op het agrai risch bedrijf (tevens loonbedrijf) va Dros zijn te rechtvaardigen. Een e ander neemt niet weg dat de handelwi ze van Dros door de gemeente a 'onelegant' wordt beschouwd. Met n; me de burgemeester heeft er zich tege verzet. Tips In de rondvraag kwamen i divers mensen aan het woord die tips hadde voor verbetering en verfraaiing in hr - dorp. De heer J. Witte wilde de Kikken straat gezelliger gemaakt zien met w: bomen en noemde de aankleding van d Thijsselaan in Den Burg als voorbeek Mevrouw Siebinga pleitte voor ee reconstructie van de kruising Klim; straat-Kikkertstraat om de snelheid va automobilisten die het dorpscentrui inrijden af te remmen. Het bleek dat d dorpscommissie zich hier al mee bezi houdt. Verder werd gewezen op de noo< zaak van een kinderspeelterrein in cc nieuwbouwwijk van De Cocksdorp en i werd gevraagd om spoed bij de aanle van een fietspad langs de Krimweg. W; dat laatste betreft liet de burgemeesti zich optimistisch uit. De benodigc subsidie schijnt onderweg te zijn. Hi fietspad zal vanaf het Eierlandsche Hu over het land van Reuvers tot en met c Krimweg worden aangelegd. Gehooi wordt dat het pad in de toekomst na het strand zal kunnen worden doorg trokken, maar daarvoor is de medewe king van Staatsbosbeheer nodig. Hoofdklasse: Sint Adelbert, Bergen, Blokkers, KG) Purmerend, RGZ, RKEDO, SVA, Texe Watervogels, Wieringerwaard en Zei macht. 2de klasse A: ASV '55, Conzelo, Flevo, Sint Georgi HOSV, Oosterend, Sporters, Strandv» gels, Twisk, Vesdo en Woudia. 3de klasse A: Callantsoog, Dirkshorn, GSV, Hui: waard. Koedijk, Oudesluis, Petter Schoorl, Sint Boys, Winkel en ZDH. 3de klasse B: AGSV, ALC, Andijk, Apollo '68, Berk hout, SC Dynamo, Hauwert, Kreile oord. Kwiek '78, Texelse Boys s Waard '75. 3de klasse C: DESS, Graftdijk, De Koog, Kwadij MOC, Schellinkhout, Sporting S., SS1 Succes, WSW en Zuidermeer. Dames 1e klasse A: Sint Adelbert, AFC '34 2, Alw. Forwari KGB, Meervogels '31, Reiger Boy Schellinkhout, Sporters, Texelse Boy WW en West Frisia. Zaterdagvoetbal 3e klasse B: Andijk, DPSV, Dirkshorn, Dynami Geelzwart, Oosterend, Saender Schoorl, Victoria O. en Waard '75. Hoogste afdeling In de A-poulen zal Jan Buis de kampioen van vorig jaar zijn kans wag in deze hoogste afdeling. De regere kampioen Hans Koorn die zijn ti verdedigd hoopt op een massa-sprii Naast deze twee mag strijd word verwacht van o.a. Arie Huisman, Gu u Barhorst en Leen van Elk terwijl He Riemens en Hans Van Tunen wel v< c de nodige surprises kunnen zorg: Grote afwezige is Jos Huisman die e goed seizoen door een bedrijfsonge moest afbreken en daardoor voorlopig uitgeschakeld. Programma: B-jeugd 18.00 uur km; A-jeugd 18.20 uur 15 km; A- en poule 18.45 uur 60 en 30 km. De in de nacht van zaterdag op zondag gehouden zwem-nachtma- rathon mag zeer geslaagd heten. Was het weer aanvankelijk somber, het enthousiasme van de deelnemers werd er niet minder door. Wet houder Jook Nauta gaf om 8 uur het startsignaal na een hartelijk woord van welkom aan de deelnemers gegeven te hebben. Een opval lend verschijnsel bij deze tweede 'Nacht van Texel' was dat bijna alle deelnemers méér kilometers zwommen dan verleden jaar. Vlak voor de opening sprak voorzitter Ton Kroezen de eerste woorden: „Wat een weer, beste mensen, maar, weer of geen weer, zwemmen zullen we". Hij zei o.m. dat de opgave om per deelnemer 4 keer een half uur te zwemmen onder de gegeven weersomstandigheden geen kleinigheid was en wenste de deelnemers daarom zéér veel succes toe. Hierna gaf hij het woord aan wethou der Nauta die meedeelde dat hij de 'Nacht van Texel' graag wilde openen omdat hij blij is met een initiatief als dit waarbij verenigingen van Texel en 'van de overkant' zich met elkaar meten. Een bijzonder woord van welkom gaf hij ook aan de K.N.B.R.D.-ploeg met onze tijdelijke strandbewakers. Na een afbericht van een deelnemer had TX '71 een zwembaan aan de K.N.B.R.D. aangeboden. Nauta sprak de wens uit dat de tot dusver gereali seerde samenwerking tussen de Red dingshond en TX '71 verder mag groeien en spoedig ook weer Texelse strandbewakers zal opleveren. Om 8 uur precies gaf de wethouder een driedub bele startclaxon, waarna de eerste zes deelnemers de nachtmarathon vol goe de moed openden. Tot de deelnemers behoorden buiten de ploegen van TX '71 en de strand bewakers, de Helderse Reddingsbriga de, Aquarius uit Schagen en De Long Distance Swimmers (L.D.'s) uit Me- demblik. De zesde baan was weer bestemd voor Texelse vrije inschrijvers. Het animo hiervoor was beduidend groter dan vorig jaar. De meeste keren zwommen dan ook twee deelnemers in deze baan. Prestatie Van te voren was duidelijk afgespro ken dat dit evenement geen wedstrijd zou zijn, maar een prestatiekarakter zou krijgen. Voor de deelnemers was dit geen reden om er met de pet naar te gooien. Verschillende deelnemers slaag den er in maar liefst 2.000 meter in een half uur te zwemmen. Ook buiten het water liet men zich niet door het weer afschrikken. De meeste deelnemers gaven toch de voor keur aan kamperen op het terrein van 'Molenkoog' en zorgden daarbij voor een gezellige entourage. De tellers aan het begin van elke baan werden steeds door leden van de ploegen en door toeschouwers omringd. Hoewel het zwemmen tijdens zo'n marathon niet

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 6