■r f L Butch Cassidy and the Sundance Kid Sk Geslaagde zwemmers Hans Koorn en Niels Collou prolongeerden titel Harmonie „Eensgezindheid Botsing Aanrijding Geslaagd Landschapszorg in fel verzet tegen aanpassen fuikhavens Wielerkampioenschappen ZEEROVERIJ Graf geschonden Uitslagen strandloop Hausse in fietsen stelen Granaat gevonden Aanrijding Geel projectiel DINSDAG 8 JULI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Dat de ene cowboyfilm van een heel ander kaliber kan zijn dan de andere wordt duidelijk in een film als 'Butch Cassidy and the Sundance kid' waarin Paul Newman en Robert Redford de hoofdrollen spelen. Zij doen dat op een dusdanige manier dat deze film het beslist waard is voor een tweede maal te gaan zien. Butch en Kid zijn feitelijk twee notoire misdadigers maar op de een of andere manier komen ze toch bijzonder sympathiek over. Niettemin laten ze een spoor van beroofde banken en geldtransporten na. Als ze tenslotte tot de ontdekking komen dat ze vrij nauwgezet worden gevolgd door een grote politiemacht staat het tweetal nog verbaasd te kijken ook. Butch is de leider en het 'brein' van de uit twee man bestaande 'Hole-in-the- wall-gang'. Zijn maat is de scherp schutter Sundance, die meestentijds als 'Kid' wordt aangesproken. De ge beurtenissen spelen rond 1890, wanneer de 'gang' aangemoedigd door het gemak waarmee de overvallen verlopen, steeds brutaler wordt. Butch en Kid worden dan ook al spoedig vogelvrij verklaard en krijgen op last van de directeur van de Union Pacific-spoor- weg een ploegje speurders achter zich aan. Als het tweetal dusdanig in het nauw wordt gebracht dat ze zich alleen nog maar kunnen redden door vanaf een hoge rots in een bruisende rivier te springen, begrijpen ze dat ze de wijk moeten nemen. Het wordt Bolivia waar ze, na aanvankelijk te hebben gepro beerd een eerzaam leven te leiden, toch weer in de bankroverij terechtkomen. Als ze bij toeval worden ontdekt door een legerafdeling heeft hun laatste uur geslagen. 'Butch Cassiddy and the Sundance kid' draait deze week uitslui tend op woensdagavond voor personen vanaf 12 jaar. Op de hoek van de Kogerstraat en de Burgerhoutstraat gaf zondagnacht om twee uur een Amsterdammer geen voorrang aan een Texelse taxi. Er volgde een aanrijding waarbij enige blikschade ontstond. Eveneens zondag nacht werd door de politie snelheidscontrole gehouden op de Pontweg. Een motor die 121 kilometer per uur reed, werd aangehouden en ge verbaliseerd. De heer J. C. Pastoor uit De Koog, assurantie-adviseur bij de Rabobank, slaagde in Alkmaar voor het vakdiploma „erkend assurantieagent". M 8*Wi W» - w 'Y „Texelaars en overheden, laat u niet chanteren door TESO. Weiger fuikaan- passingenl Laat TESO maar opdraaien voor eigen fouten en grootheidswaan!" Aldus de Werkgroep Landschapszorg Texel (Hogereind 25 in De Waal) in een pamflet dat zaterdag j.l. werd verspreid onder de deelnemers aan der demon stratie voor het goedkope Texelaars abonnement. De uitreiking van het pamflet had met de demonstratie overi gens niets te maken. Via de luidspreker wezen de aktieleiders daarop. Zij wilden voorkomen dat de demonstratie het karakter van een anti-TESO-betoging zou krijgen. In ongekend felle taal wordt in het pamflet het beleid van TESO gehekeld. „Ook al een klap van de Molen g'at?" aldus de kop. „Commissarissen van TESO maalden gewoon door tegen de wil van 83,7% van de bevolking, tegen de wil van Rijkswaterstaat en de Pro vincie. Nu ligt de Dubbeldekker er.... Behalve hogere tarieven, die iedereen mag betalen, brengt het ding nog veel meer ellende mee: nog meer drukte (of is het nog niet druk genoeg?), meer verkeersaanpassingen, onbeperkt dag- toerisme, schade aan landschap en na tuur!", zo wordt gesteld. In het pamflet wordt de geschiedenis die aan het in de vaart brengen van de dubbeldekker voorafging, uitvoerig gereleveerd en waarin het „donderjagen" van TESO aan de kaak wordt gesteld. Aan het slot worden de bezwaren tegen de dubbeldekker als volgt samengevat: „Met twee dekken in gebruik kan een groter aantal auto's naar Texel worden vervoerd. Dit houdt in: meer toeristen, meer dagjesmensen (waar van het aantal niet te reguleren valt met het beschikbare aantal slaapplaatsen en die voor de Texelse economie nauwe lijks van belang zijn), grotere verkeers drukte en -onveiligheid, meer druk op de natuurgebieden. Een dubbeldekker heeft een maximaal 214 x grotere capaciteit dan een van de huidige schepen, maar verbruikt 4x zoveel brandstof. De nieuwe boot houdt nauwelijks rekening met niet-automobilisten: smalle, hoge trappen moeten beklom men worden om in de salon te komen, geen sinecure als je zware bagage moet sjouwen of slecht ter been bent. Hoe „milieuvriendelijk" deze boot is, blijkt wel uit het feit dat er slechts één salon is; bestemd voor niet-rokers?...." In Oost vond zaterdag een ongeval met lichamelijk letsel plaats. Een 16- jarige bromfietser uit Apeldoorn nam zijn bocht veel te ruim en botste daar door frontaal tegen een tegemoet komende auto. De bromfietser en zijn passagier liepen enige verwondingen op, maar na hulp door een huisarts was vervoer naar het ziekenhuis niet nood zakelijk. De bromfiets werd geheel ver nield. In het zwembad Molenkoog in Den Burg slaagden de volgende personen voor hun zwemdiploma. Diploma A: Edwin Boogaard, Rienke de Vries, Gert Jan Wieten, Marjanne Franchimon, René Boogaard, Ria van de Meer, Anna Burger, Mariëtte Bakker, Karen Vlaming, Caroline Witte, Maartje van Tatenhove, Robbie Boersen, Rob bert Schol, Herman Kreeft, Ronald de Ridder, Irme de Boer, Marleen Bakker, Ruud Schraag, Dennis Beumkes, Vera Klippel, Robert Boogaard, Sandra Wet steen, Robert Overpelt, Marco Keijser, Willem Agter, Eveline Tiele- mans, Louis van Dompselaar, Arnoud Dijker, Rudy Bakker, Ruben van Daalen, David Wolff, Jacco van Leeuwen, Pim van Heerwaarden, Eddy Bakker, Jerry van Heeraraarden, Corine Eelman, Ma rianne van Heerwaarden, Simon Groot, Jeannette Barhorst, Peter Stolk, Daniël Bonne, Manon Momberg, Petra Kuip, Philip Westbroek, Petra Slegh, Vibeke Gieskens, Marco van de Berg, Claudia Buren, Jeannette Boogaard, Rudi Mets, Jelte van de Kooi, Colinda Smit, Klaus Grosspietsch, Kees Willem Jimmink, Benjamin van Heerwaarden, Dirk Frido Krijnen, Cynthia Boon, Irma Reuvers, Saartje van de Kooi, Dirk Keijser, Peter Jan Geus, Esther Kuip, Maaike Boer- horst, Nancy Eelman, Conny van Beek, Claudia Koorn, Lize Vlaming, Iwan van de Kooi, Miranda Maas, Cintha Stiekema, Elske Fransz, Floris Smit, Elles Betsema, Yvonne van Heerwaar den, Hans Kreeft, Danny Welbie, Mi randa Schilling, Jessika Bos, Clara Scherpenhuisen, Anneke Wit, Simon P. Koopmans, Eligius Everaarts, Muriël van Daalen, Esther Hut, Robbert Grisnigt, Niels van Arkel, Marjet Loning en Martin de Ridder. Diploma B: Gerrit Booy, Matthijs Beekman, Berend van de Heide, Marit Troost, Marco Boeijen, Martin Witvliet, Sjirk Brans, Ronald Brouwer, Jocelijn Kikkert, Marc van Heerwaarden, Marian Bakker, Monica Overpelt, Hermine Landvreugd, Wim Groen, Marco Tun- telder, Johannes Reuvers, Katharina Zoetelief, Ruud van de Veen, Arja/i Schilling, Jannie Vinke, Cindy Corobé, Ronnie Broesma, Corine Hoogenbosch, Remke Warnaar, Angelique Vaars, Cin dy Welboren, Klaas Jan Daalder, Alexandra Zegers, Hendrik Messema- ker, Sijbrand van der Vis, Richard van Tatenhove, Mariska Verbeke, Joke van de Berg, Judith Bruin, Richard Witte, Eddy Maas, Marina van Tatenhove, Natalie van der Berg, Stella Veenstra, Fenneke Roeper,Miranda Bruin, Bart Pieter Kamp, Marjon Mulder, Mariëtte Hoedjes, Natasja Hornby, Diana Kie- wiet, Judith Hin, Greetje Witte, Evert Koopman, Marja Heerschap, Linda Hooyschuur, Wijnand Baretta, Robert Saai, Joost van Heerwaarden, Lonneke Driehuis, Yvo Kok, Bennie den Haan, Ronny Kaczor, Yvonne van Beek, Patri cia de Vries, Irma Boon, Francien Vries wijk, Frederique Boorsma, Alexandra Hillen, Mireille Kager, Linda Groen, Kees Pol, Marleen den Houter, Wilma Sijtsma, Irene Boekei, Ronald Timmer, Monique Verhagen, Erik Witte, Daphne Oomens, Martijn Beerling, Erik Schnei der, Tamara Maas, Daniëlle Schilling, Angelique Rood, Etienne van Benne- kom, Pieter Dogger, Jan Eelman, Ar noud de Graaf, Hans Eelman, Annette Kossen, Eddy Smit, Inge Wassens, Edwin Timmer, Angelique Mets en Sandra Witte. Ondanks een stevige wind lever den zo'n veertig leden van de Wie lervereniging strijd om het clubkam pioenschap 1980. Robert Visser en Albert winter werden de nieuwe kampioenen in hun afdeling. Toen Jan Agter mede namens spon sor Cees Ran de prijzen overhandigde aan de winnaars van de A-poule, waren over 4 poules de kampioenstitels voor 1980 verdeeld. Onder veel belangstel ling hadden de wedstrijden drie uur lang veel wielerstrijd te zien gegeven. Opvallend was dat in alle afdelingen de wedstrijden beslist werden door een eindsprint over de laatste vierhonderd meter. In de jongste afdeling kon de jarige Jacco Vinke deze dag geen extra glans geven door in de prijzen te rijden doch presteerde meer dan in de afgelopen wedstrijden. Van de 8 deelnemers moesten al gauw 2 man lossen. En pas in de laatste ronde moesten Robert Kikkert, Jacco Vinke en als laatste Simon Winter afhaken. Het trio dat toen aan de leiding kwam zou de prijzen verdelen. Alice Visser (het eerste meisje in de geschiedenis van de vereniging dat zich zou plaatsen in een kampioenschap) moest in de laatste meters genoegen nemen met de derde plaats. Robert Visser, die de sprint aantrok, had op de eindstreep nog maar een wiellengte voorsprong op Paul Wtte, die daarme de tweede plaats kreeg. Bij de A-jeugd gaf de wedstrijd het beeld van een hoog tempo, waarin ont snappingen niet mogelijk bleken. De in deze poule actieve dames konden niet verhinderen dat Niels Collou het kam pioenschap in deze nieuwe afdeling tot het zijne mocht noemen. Collou had hiervoor een lange sprint nodig, waarbij zijn rivaal Noco Evers het voordeel van het uit het wiel sprinten niet kon be nutten, maar op zijn beurt Cobt Koorn naar een derde plaats verwees. Mar griet Barhorst kwam niet, verder dan een vierde plaats. Een ontsnapping in de vijfde ronde zou in de B-poule bepalend zijn voor deze wedstrijd. Het peloton zou de vijf koplopers niet meer terugzien, ondanks een goede samenwerking. Inleiding tot deze ontsnapping waren diverse qoed geplaatste demarrages, die het tempo zouden opvoeren. Albert Wnter maak te de gemiste kansen van vorig jaar goed en reed zich naar het kampioen schap met als tweede Jan Huydink. Onverwacht was de derde plaats voor Thijs Wtte, die pas zijn derde wed strijd reed. Uwe Smit won de sprint van het peloton, waarin Ronny Kamminga en Mark Wtte slachtoffer werden van een lekke band. En de strijd hervatten na hun defect te hebben hersteld. Kees Boks zou het aanvallende rijden in de A-poule niet beloond zien met een ereplaats. Deze wedstrijd, die 60 km lang zou zijn, gaf een beeld van diverse ontsnappingen van o.m. Leen van Elk en Arie Huisman. Het tempo was hier door gedurende de hele wedstrijd hoog, waardoor Simon Appel en Douwe Dros op achterstand werden gezet. Met nog 12 kilometer voor de wielen, ging Kees Riemens de ruimte in en zou maximaal een halve minuut voorsprong krijgen. Toen het peloton zich ging opmaken voor de finale slonk de voorsprong van Riemens snel en zou de sprint bepalen wie het clubkampioenschap op zijn naam zou brengen. Ook deze keer was het de renner Hans Koorn van de Expert Jan Agter/Ran Tweewielersploeg die voor de tweede maal het kampioenschap op zijn naam zou schrijven voor zijn ploeg maten Gerard Koorn en Guus Barhorst. Uitslagen: A-poule: 1 en clubkampioen: Hans Koorn, 2. Gerard Koorn, 3. Guus Bar horst, 4. Arie Huisman, 5. Cees Boks, 6. Paul van Arnhem, 7. Leen van Elk, 8. Kees Riemens, 9. Douwe Dros. B-poule: 1 en kampioen: Albert Wnter, 2. Jan Huydink, 3. Thijs Wtte, 4. Barend Bakker, 5. Jan v.d. Wal, 6. Uwe Smit, 7. Ronny Kamminga, 8. Rob Kooiman, 9. Mark Bakelaar, 10. Mark Wtte, 11. Wllem Jan Riemens, 12. Hans v.d. Slikke. A-jeugd: 1 en kampioen: Niels Collou, 2. Nico Evers, 3. Coby Koorn, 4. Mar griet Barhorst, 5' Marleen Terwindt, 6. Jopie Zijm, 7. Dennis van Rooy, 8. Nancy Zijlstra. B-jeugd: 1 en kampioen: Robert Visser, 2. Paul Wtte, 3. Alice Visser, 4. Simone Wnter, 5. Jacco Vinke, 6. Robert Kikkert, 7. Anna Simone Kooi man, 8. Dennis Boomstra. In de nacht van zaterdag op zondag werd de politie gewaarschuwd dat drie jongens een aan Rijkswaterstaat behorende boot hadden gestolen om daarmee de overtocht naar Den Helder aan te vangen. Eerder hadden de vermoe delijk uit Suriname afkomstige jon gens aan personeel van de TESO gevraagd of ze niet een boot extra voor hen wilden laten varen. De rijkspolitie te water werd ingescha keld, maar deze kon de jongens niet te pakken krijgen. Omdat de stroom en de wind het drietal parten speel de, lukte het niet om de overtocht naar Den Helder te volbrengen. De boot werd later aangetroffen bij de Schanssluis, terwijl de drie jongens in geen velden of wegen te bekennen waren. Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een graf op de begraafplaats in Den Hoorn bescha digd. De heer Jonker, wiens vader op de betreffende plaats begraven ligt, heeft van deze vernieling aangifte gedaan bij de politie. Vermoed wordt dat jeugdigen voor de grafschending verantwoordelijk zijn. De eerste strandloop van ZDH is afgelopen zondag een groot succes geworden. Maar liefst 133 deelnemers liepen de acht of vier kilometer. De strandloop werd gehouden bij de Hoorn- derslag. Uitslagen: 8km.: 1. Werner Lueck, Gütersloh, 29.04. 2. Frans Kuip, Den Burg, 29.45 3. Friedhelm Bosschulte, Ravensberg, 29.46. 4. Kees Bremer, Oosterend, 30.00. 5. Gerard Zoetelief, De Koog, 30.02. 6. Jan Hin, Den Hoorn, 31.05. 7. Manfred Bernstein, Ravensberg, 31.05. 8. A. Zanterna, Leiden, 31.08. 9. Theo Franchiman jr. Den Hoorn, 31.14. 10. Jan Zijm, Den Burg, 31.44. 4 km.: 1. W. Wassenaar, Den Burg, 14.47. 2. Nico Kikkert, Den Burg, 15.21. 3. Fulco Pastoor, Schiedam, 16.16. 4. Susanne Rodekamp, Duitsland, 16.32. 5. Koen Zijm, Den Burg, 16.33. 6. Wim v. Veen, Den Burg, 16.34. 7. Heine Rodekamp, Duitsland, 16.34. 8. Joop Rommets, Den Hoorn, 17.419. Kees Landvreugd, Den Hoorn, 17.41. 10. Uwe Bauer, Ratingen, 17.41. Dames 4 km.: 1. Rita Romkamp, Hagen, 18.52. 2. Rina Leyssenaar, Amsterdam, 21.34. 3. Nel Bruining, Den Hoorn, 22.06. 4. Jeanet Vriesema, Den Hoorn, 26.35. 5. Ingrid Ullrich, Gevelsberg, 26.40. 6. Renate Bockholt, Gevelsberg, 26.55. 7. Jet de Ruyter, Den Hoorn, 33.05. De volgende strandloop zal gehouden worden op zondag 13 juli a.s. Het aantal fietsendiefstallen beleeft op het ogenblik weer een echte hausse. De afgelopen week werden tien fietsen als vermist opgegeven bij de politie. In de meeste gevallen betrof het fietsen die niet op slot gezet waren. Opvallend is het grote aantal huurrijwielen dat ge stolen wordt. Op sommige dagen kwa men drie mensen die hun fiets kwijt waren bij de politie. Van de zijde der politie wordt erop gewezen, dat het wel degelijk iets uitmaakt of men zijn fiets op slot zet. Afgesloten fietsen worden minder snel meegenomen. Bij paal 9 werd vrijdag een granaat gevonden door de heer Koopman. De opruimingsdienst uit Den Helder zal het projectiel onschadelijk maken. Op de hoek van de Randweg en de Californiëweg vond donderdag een aanrijding tussen een auto en een voet ganger plaats. De voetganger, een jon getje van negen jaar, werd door de auto geraakt en hield daar wat schaaf wonden aan voeten en benen aan over. De automobilist was een 52-jarige inwoner uit Dordrecht. Omdat de auto enkele technische gebreken vertoonde, werd hij door de politie meegenomen voor nader technisch onderzoek. Dat onderzoek leverde gladde banden, slechte remmen en een wrakke uit laat op. Het kentekenbewijs werd inge nomen en dat zal de Dordrechtenaar terugkrijgen als hij kan aantonen de vereiste reparaties te hebben laten ver richten. Op de Hors werd zondag een geel projectiel gevonden waarop in het En gels vermeld stond dat men het beter niet kon aanraken. Het voorwerp, waarvan de herkomst vooralsnog onbe kend is, zal worden vernietigd door de mijnopruimingsdienst. FEUILLETON door Tom Lodewijk 20. Alleen met de Fransen had men een beetje moeite. De scholieren putten zich uit in hun beste schoolfrans, maar na veel misverstand schreven ze het tenslotte op. „Olala!" zei dan de Fran soos en sprak het woord op zijn wijze luit, en dan hadden ze vreselijk veel ischik. De winkeliers merkten een toe nemende vraag naar Franse landwijn en naar bier, en bij de eieren werd heel wat ham meegebakken. Het Wapen van Vreehorst zat doorlopend vol en ook de kleinere café's hadden hun geünifor meerde klanten, die zich aan de baas best verstaanbaar wisten te maken, desnoods naar de tapkast liepen en druk wijzend duidelijk maakten wat ze wilden drinken. Jaap Baars zat gelukkig te staren. Het was zo ver. Het doel was bereikt. Buiten wist hij de grote televisie-bus, voor het spreekgestoelte stonden de microfoons, felle blitzlampen flitsten, filmcamera's snorden. Hij keek naar de voorste rij waar Sita zat, die gelukkig glimlachte, en van haar naar Ingrid, die ondeugend knipoogde. Gerard Markman had, eenvoudig, met woorden recht uit zijn hart, de gasten verwelkomd, en die woorden waren door anderen aan de gasten in hun eigen taal doorgegeven. Nu kwam het ogenblik waarop de mannen van de harmonie in hun keurig donkergroene uniformen voor de dag kwamen. Op het laatste ogenblik was er nog besloten tot een extra versiering, dank zij een royale gift van de firma Tielens. Niet platte petten, maar kepi's met witte haneveren dekten de koppen van blazers en tam boers, en recht voor allen stond Bert Bakker, de tamboermajoor, met zijn grote kolbak, de staf met de zilveren knop geheven. Het was een machtig gezicht. Mevrouw Cuvelier kreeg een traan in 't oog toen ze haar man daar zo fier zag staan in het donkergroene uniform, de kepi met de witte haneve ren, net als toen hij vroeger bij de jagers was. Want ze moest toegeven, dat uniform had het hem óók wel een beetje gedaan. Het meisje van Bert Bakker zat met een hoge kleur te staren als naar een heiligenbeeld. Dat was nu héér verloofdewat zouden al die andere grieten jaloers zijn, want Bert, in het dagelijkse leven postbode, was dank zij kolbak en staf een letterlijk en figuurlijk vooraanstaand man geworden. En zo was iedereen blij en iedereen te vreden. Maar achter de schermen moesten hopen werk verzet worden en Jaap Baars begon nu eerst goed te merken, hoeveel van dat werk Ingrid hem uit de hand nam. Zij was het die de dirigent van het Amerikaanse korps naar de stad reed om daar de voorbereidingen te treffen voor een concert, zij wist de twee Fransen die door een foutje geen logies hadden netjes onder te brengen in Het Wapen, zij wist een vent op de kop te tikken die met de Denen kon praten en zij schreef een keurige bedankbrief aan de Musikverein der Bergarbeiter en beloofde dat de Harmonie volgend jaar bij hen te gast zou komen. Ingrid genoot van haar baantje. Ze was overal bij en iedere dag bracht iets nieuws. Franse blikken waren bewonde rend op haar gevestigd, de jongelui van de Amerikaanse schoolband verdrongen zich om het Hollandse meisje met de „red curls", de Duitsers hieven het glas op die „Hollandische Schönheit" en „Fraülein Ingrid" en noemden haar de Fee van het Feest. En ze flirtte een beetje met de Franse dirigent en ze keek Mr. Joe E. Heiderhafen uit Wisconsin eens diep in de ogen en ze dronk Bruderschaft met een jonge Duitse klarinettist en had in alles een weerga loos plezier. Jaap zag het allemaal aan en kon het niet helemaal waarderen dat ze zo vlot met al die kerels omging. Was hij jaloers? Natuurlijk nietl Hij was verloofd met Sita en Sita, hoewel ze ook heel best wist om te springen met de buiten landse gasten, was veel meer gereser veerd. Sita had een serieus gesprek met de Britse dirigent, die een nationale beroemdheid was en meermalen voor de radio optrad, terwijl Ingrid het mid delpunt was van een groep jonge Britten die haar met alle geweld voor de vakantie wilden uitnodigen. Sita luister de naar de bejaarde saxophonist van de Bergwerke, die haar de foto's liet zien van zijn vrouw en kinderen, bij een bombardement gedood, terwijl Ingrid druk Bruderschaft dronk. Jaap zag en hoorde dat met plezier en als er eens een buitenlander op hem af kwam om hem te vertellen dat die Fraülein of Mademoiselle of Miss, waar mee hij verloofd was, zo'n alleraardigst meisje was en dat hij zichzelf daar wel mee mocht gelukwensen en haar in waarde houden, dan deed hem dat innig goed. Maar glimlachend volgde hij Ingrid op haar zegetocht en luisterde naar de malle verhalen die ze de volgende dag wist te vertellen. Twee weken duurde het festijn. Toen volgde het grandioze slotconcert door het Engelse muziekkorps en des avonds voor een opgepakte menigte in de met zware bomen overlommerde parktuin van het raadhuis een voortreffelijke taptoe van de Harmonie. Toen de plechtige tonen van het „Wilt heden nu treden" weerklonken, stond Sita naast Jaap en het ontroerde haar wonderlijk. „Weet je nog", fluisterde ze, „die eerste keer?" Hij knikte gelukkig. Deze avond was ze hem zeer nabij. Toen verdwenen de vlaggen. De erepoort werd afgebroken. De tent werd op een grote truck geladen. En Jaap Baars had het nog weken lang druk met de afwikkeling van allerlei aangelegenheden, die op het concours betrekking hadden. Maar nu was het afgelopen en Ingrid zei: „De laatste brief is de deur uit. En nu ga ik es lekker met vakantie". „Die heb je verdiend. Waar ga je naar toe?" „Griekenland". „Je doet 't niet minder". „Moet jij niet met vakantie?" „Ik heb m'n vakantie aan 't concours opgeofferd". „Je bent een edele vent. Ik zal je een kaart sturen". „Nou da's wel het minste wat je doen kunt, vind ik". „En ik zal een mooie Griekse doek voor Sita meebrengen". Ze stonden tegenover elkaar en Jaap werd er zich van bewust, dat hij Ingrid zou missen en het gezellige koffiedrin ken en haar dolle verhalen, haar glan zende ogen en haar vrolijke mond. „Nou, Ingrid, meisje, ik zou nu eigenlijk een speech moeten houden", zei hij, „om je te bedanken voor alles watje gedaan hebt". „Dat hoeft niet, Japie. En ik heb van het comité al een hele mooie reis- necessaire gekregen. Daar ben ik erg blij mee. Als ik op reis ga, zal ik iedere dag aan aan Vreehorst denken". „Nou", hij stond daar een beetje schutterend, stak zijn hand uit. „In grid tot ziens, zullen we hopen". „Wat dacht je dan?" lachte ze. Ze greep zijn hand, trok hem naar zich toe en opeens gaf ze hem een zoen. „Hier", zei ze, „die heb je verdiend. Dagl" en als een wervelwind verdween ze. Hij stond voor het raam te kijken, zag haar in haar rode twoseater stappen. En die morgen wilde het werk niet bijster vlotten. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5