WAT IK ZEGGEN WOU.. „The left handed gun w riLAWIIMWS Veel subsidieverzoeken bij ingekomen stukken Harmonie „Eensgezindheid' rr T.E.S.O. Geslaagd Badmeesters paal 19, 20, 21 Blij met links Diefstallen Texelaars druk in training voor strandbewaking Fout kampeerders f r Training S.V. Texel Doorgereden DINSDAG 22 JULI 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 BRIEVEN VAN LEZERS-BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE De zo omstreden dubbeldekker is inmiddels gearriveerd. Ruim 70 jaar geleden, toen het eerste schip van Texels Eigen Stoomboot Onderneming, nl. ,,De Dageraad", in de haven van Oudeschild arriveerde, was het voor de Texelaars een blijde dag. Een overwin ning op de particuliere onderneming Bosman die inzake de verbinding Texel- Den Helder niet het vervoer als zodanig, doch de eigen kassa als het belangrijkste doel hanteerde. De Texelaars hadden hun eigen boot. Jarenlang is het goed gegaan. De statuten van T.E.S.O. ga ven de Texelse aandeelhouders ruimte en voor zover deze ruimte er juridisch niet was gaven commissarissen en directie deze toch wel en kon zowel het publiek als aandeelhouders hun ziens wijze en inbreng leveren op de gang van zaken. Evenwel de samenleving is steeds aan verandering onderhevig. Het vreemde in de zaak T.E.S.O. is dat daar in het bestuurlijke vlak zich het omge keerde heeft voltrokken als in het algemeen maatschappelijk bestuurlijk gebeuren. In vergelijking met vroeger is gelukkig de verhouding bestuur en bestuurders veel opener geworden. De inbreng van het publiek via hoorzittin gen enz. komt veel beter tot zijn recht, zijn acties van de bevolking aan de orde van de dag en hebben zonder twijfel hun waarde. Zoals gezegd bij T.E.S.O. ging het andersom. De statuten werden gewijzigd, de macht van de aandeel houders beknot en de mening van de bevolking lapt men aan zijn laars. Wat is de oorzaak van deze verande ring? De oorzaak is naar mijn mening te zoeken in de omstandigheid dat het bestuur van T.E.S.O. uit het oog heeft verloren dat zij een openbaar vervoers bedrijf is. Doordat de bestuursleden voor het grootste deel hetzij direct of indirect bij het toerisme zijn betrokken en daardoor dermate worden gefixeerd dat ze de zaken eenzijdig zijn gaan zien, daarbij gesteund door een groep onder nemers met dezelfde inzichten en belan gen. Gezamenlijk zien zij in de T.E.S.O. een particuliere maatschappij die in de eerste plaats deze bedrijfstak moet behartigen. Het algemeen belang, het belang van alle Texelaars komt op de tweede plaats. Dat is één van de oorzaken dat wij nu opgescheept zitten met deze dure dubbeldekker. Een andere oorzaak is dat het T.E.S.O.-bestuur ten koste van alles geen overheidspottekijkers in huis wilde hebben. Men zag evenwel aankomen dat de exploitatie van de dienst moeilijk heden zou gaan opleveren zoals bij alle openbaar vervoer. Men zocht de oplos sing in de dubbeldekker; daardoor min der diensten, minder personeel. Voor zoveel mogelijk de dure arbeidsplaatsen omzetten in naar hun mening minder kapitaalslasten, in plaats van een beroep te doen zoals alle openbare vervoers bedrijven op steun van de overheid. Erger nog, men negeerde uiteindelijk in zijn besluitvorming de wensen van de hogere overheid. Of de exploitatie uitkomt zoals T.E.S.O. die zich gedacht heeft is een open vraag. De kapitaalslasten zijn enorm en naar ik hoorde hebben de motoren van dit schip een niet te stuiten dorst naar dure olie. Vóór de actie van het FNV liet het prestige van T.E.S.O. niet toe steun te vragen aan de overheid. Ondertussen hebben de passagiers dit prestige van T.E.S.O. moeten betalen. Ik heb res pect voor de moeite die het FNV zich getroost heeft om de tarieven omlaag te krijgen. In de discussie rondom de dubbel dekker heeft T.E.S.O. destijds gezegd dat ze de dubbeldekker in de stille tijd zou verhuren. Er was een markt voor. Ik zou zeggen als er elders behoefte is aan een dergelijk schip, niet verhuren, maar verkoop dit schip en bouw een andere boot. Een klein aantal uitgezonderd, zou dit de Texelse bevolking deugd doen. De demonstratie op 5 juli j.l. niet georganiseerd door het FNV maar door een breder samengestelde groep voor een goedkoop Texelaars-abonne ment vond ik een goed initiatief en heb er met genoegen aan meegedaan. In de gegeven situatie zal alles in het werk gesteld moeten worden om Den Haag te overtuigen. De Texelse bevolking heeft de dub beldekker niet gewild, dat is bekend. Men zag de gevaren o.a. ook op verkeersgebied, zoals de Pontweg met zijn 14 kruisingen. De verkeersdeskun- digen weten er ook geen raad mee tenzij men er enorme kapitalen tegenaan gooit om voorzieningen te treffen. Daarbij komt nog dat men dan Texel in zijn landschappelijk karakter aantast, het geen iets waardevols stuk maakt en zelfs de aantrekkelijkheid van het eiland voor de toerist doet verminderen. In zijn eigengereidheid, in zijn eenzij dig zien en willen dienen van bepaalde belangen, in zijn niet willen luisteren. Naar de wens van de bevolking, heeft T.E.S.O. de Texelse gemeenschap een slechte dienst bewezen. Of ze het voortbestaan van de onderneming op de goede weg is met deze onverantwoor delijke bestuursbeslissing is aan grote twijfel onderhevig. Als ze het niet houden kunnen is het enige lichtpunt in deze lichtvaardige stunt die het T.E.S.O.-bestuur uithaalde dat dan de veerdienst in overheidshanden zal ko men en daar naar mijn mening als openbaar vervoer ook thuis hoort. Sieme de Waard, Den Burg De op zaterdag 5 juli j.l. gehouden demonstratie voor het jaarabonnement mag voor wat ons betreft, geslaagd genoemd worden. Het medeleven van de aanwezigen heeft ons als actiecomité erg goed gedaan. De positieve woorden van burgemeester Engelvaart, kamerlid Roels, de Vlielandse woordvoerder Van Grinsven en de prima medewerking van gemeente, politie, EHBO-ers, 27 MC-ers (leden van de Radio Club Texel) en allen die verder nog belangeloos medewerk ten, stemden ons dankbaar. Een woord van dank ook aan die mensen die ons spontaan een bijdrage schonken. De publiciteit in de landelijke pers, via radio en tv draagt er zeker toe bij dat de actie weer in de publieke en ministeriële belangstelling is gebracht. Hopelijk wordt hierdoor de verkrijging van het goedkope jaarabonnement voor Texe laars spoedig een feit. Namens het actiecomité goedkoop jaarabonnement Th. H. van den Berg, Den Burg Op dinsdag 15 juli bevonden we ons bij eb met een aantal Nederlandse vrienden tot aan de bovenbenen in het water, toen twee badmeesters plotse ling riepen dat we naar het strand moesten komen. Eén blies keihard op een toeter en de andere maande ons met gebaren terug te komen. Ik heb gevraagd waarom we uit het water moesten, maar er kwam geen ant woord. Donderdag de 17de gebeurde hetzelf de als dinsdag. We waren met een aantal mensen ongeveer tien meter in zee en omdat zich daar een zandbank bevindt stond het water tot aan onze knieën. Ook deze keer werd van ons geëist het water te verlaten. Toen we weer op de kant stonden heb ik hier met enkele Duitse en Nederlandse vrienden over gepraat, maar niemand had enig idee waarom de badmeesters zo optra den. Ik kom sinds 1972 jaarlijks drie en een halve week naar Texel op vakantie. Tot nu toe heb ik nog nooit problemen met de badmeesters gehad. Ik ben verbaasd dat men nu kennelijk niet meer zo kan baden als in de vorige jaren. Op dinsdag 15 juli, één van de weinige dagen met zon dit jaar, bevonden we ons kort na zes uur 's avonds bij paal 20. We zagen toen hoe verschillende bad meesters enorm ver in zee zwommen. Zo ver gingen ze dat je ze zonder verrelijker niet eens kon zien. Dat men ons het baden verbiedt is tot daar aan toe, maar de badmeesters zouden zelf dan wel het goede voorbeeld moeten geven. We hebben met onze familie altijd bijzonder prettige vakanties door gebracht op Texel. Het is jammer dat dat dit jaar anders is. Herbert Althoff, kampeerboerderij Bloemwijk, Gerritslanderdijkje 20, Den Burg Deze brief is door de redactie van het Duits in het Nederlands vertaald. Ik ben blij dat ik links ben. Met Texels rechts kan men alleen economisch, maatschappelijk en sociaal naar de bliksem gaan, en wel bij het vulgaire af. Of zijt gij allen politiek bewusteloos? Lagere veertarieven, daar heeft men gewoon recht op, gezien het feit dat dat ergens anders te lande ook mogelijk is. Texel behoort er democratisch gezien gewoon bijl Ook al zitten er voor T.E.S.O. consequenties aan vast. Al leen het feit blijft, wie heeft de langste adem? „Links natuurlijk". Of men het luchten kan of niet. H. J. Vink, Gravenstraat 19, Den Burg, telefoon (02220) 3784 In De Koog werd donderdag een auto opengebroken. Een radio-cas- settetecorder en tien cassettebandjes, alsmede twee jassen en een lampenset werden gestolen. Van het imperiaal van een uit Duitsland afkomstige auto werd een telescoophengel gestolen, Vrijdag werd van een auto uit Borger een portierraampje kapotgeslagen en wer den twee luidsprekerboxen ontvreemd. Luidsprekerboxen werden eveneens gestolen uit een Belgische auto, die op dezelfde wijze was opengemaakt. Van een brommer werden twee integraal- helmen gestolen. Hiervoor had men de betreffende sloten doorgeknipt. Er wordt hard gewerkt door de leden van de Texelse Reddingsbrigade om zo snel mogelijk de strandbewaking in optimale conditie te kunnen uitvoeren. Iedere donderdagavond is er EHBO- les onder leiding van dokter Eissen en de heer R. Buysman. Gedurende deze uren wordt les gegeven in gevallen die het meest op het strand voorkomen, zoals verbandje leggen, verdrinking etc. Het ligt echter in de bedoeling dat een ieder deze winter zijn EHBO-diploma haalt. De lessen met betrekking tot het 'echte' reddingswerk worden gegeven door de op het ogenblik gestationeerde 'badmeesters' van de K.N.B.R.D. Deze stoppen er veel van hun eigen tijd in om de Texelaars op een zo hoog mogelijk peil te brengen. De kou wordt dan ook vaak getrotseerd om 's avonds nog wat zwemlessen in zee te geven. De Texe laars zijn ten allen tijde welkom bij de wachtposten van de badmeesters om mee te draaien met de stranddienst en zodoende wat ervaring te krijgen. Het afzwemmen vindt plaats op 2 augustus a.s. (reservedatum 3 augustus). Er moet nog hard gewerkt worden eer het zover is dat de Texelse stranden ook door Texelaars bewaakt worden. Er zijn nog veel mensen nodig voor dit werk. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot José Huisman, telefoon (02220) 4236. De afgelopen week zijn door de politie diverse illigale kampeerders ont dekt en doorverwezen naar de nood- camping bij Den Burg. De commissie bouwdorp kreeg een subsidie van 71.500,— van de stichting Madurodam voor de aanschaf van een geluidsinstallatie. De Fotokring Den Burg kreeg een subsidie van 72.500, van het comité zomerzegels. Het ministerie van CRM kende een maximale rijksbijdrage voor 1980 toe voor het MZW-project van 786.750, Youth for Christ heeft beroep inge steld tegen de afgewezen subsidieaan vrage. Deze punten komen donderdagavond ter sprake als in de vergadering die de Welzijnsstichting dan houdt het onder deel ingekomen stukken en mededelin gen aan de orde komt. Verder komt aan de orde dat de begeleidingscommissie van het Mensen Zonder Werk-project vraagt een plaatsvervanger aan te wij zen voor projectleider Kees de Noord. De Noord is al enige tijd ziek. De Koninklijke Nederlandse Dambond heeft meegedeeld dat een ronde uit de match Koeperman-Wiersma volgens een glo bale raming 74.600, moet kosten. Verder bij de ingekomen stukken en mededelingen: Er is overleg gaande tussen gemeen tebestuur, dorpscommissie Den Burg, aannemer en architect over de aanbe steding van de muziekschool die aan merkelijk duurder uitviel dan was ver wacht. Een beperking van de plan-opzet wordt overwogen. Het provinciaal opbouworgaan heeft voorlopig negatief geadviseerd over de door het provinciaal bestuur te verstrek- Woensdagwestern ,,The left handed gun". Omstreeks 1880 komt een jonge man, William Bonney (Paul Newman) naar het wilde westen. Hij gaat naar de veehouder Tunstall en vraagt hem om werk. Tunstall is betrokken in een oorlog tussen een aantal grote veehou ders en de kleinere, waartoe Tunstall behoort. De grote proberen de kleine te vernietigen om zodoende een monopo lie te krijgen dat hen in staat zal stellen hoge prijzen voor de levering van vee te vragen. De mannen van Tunstall raden hem af Bonney in dienst te nemen. Zij vrezen dat hij een spion is van Morton, de leider van de grote veehouders. Tunstall vertrouwt Bonney echter en neemt hem in dienst. Door dit blijk van vertrouwen en door de vriendschap die hij daarna van de kant van Tunstall ondervindt, gaat de jonge Bonney een grote genegenheid voor Tunstall voelen. Intussen beraamt Morton samen met zijn helpers, sheriff Brady, assistent sheriff Moon en de veehouder Hill, een aanslag op Tunstall. Op een dag, als Tunstall zijn vee naar de stad Lincoln drijft om het daar te verkopen, wordt hij op een moment waarop hij niet door zijn mannen beschermd is, door sheriff Brady en de zijnen overvallen en ver moord. William Bonney is diep ge schokt. Hij zweert dat hij Tunstall zal wreken. Hij weet zijn beide vrienden Bovore en Foillard te overreden hem bij zijn wraakoefening te helpen. Toegang 12 jaar. ken subsidie voor de tweede fase van het dorpshuis in Den Burg. In overleg met de betreffende wet houder is besloten geen gebruik te maken van de aanbieding voor het verstrekken van één arbeidskracht ge durende 52 weken voor het opzetten van sociaal culturele activiteiten. De heer.W. van 't Noordende heeft om een subsidie van 7400,-/7500,— verzocht om twee- tot driehonderd historische foto's van Eierland te kun nen copiëren die door Jildert Zuidema en Louitje Bakker zijn gemaakt. Het dorpshuis De Wielewaal in De Waal laat weten de aanstelling van een full-time beheerder te overwegen, even tueel in samenwerking met het Wagen museum. De mogelijkheden daartoe zullen worden nagegaan. Het bestuur van de dorpscommissie in De Koog heeft met klem gewezen op de behoefte van een dorpshuis in De Koog. Op dinsdag 29 juli begint de eerste training van S.V. Texel onder leiding van Gerrit Asselman, aanvang 18.15 uur. Oefenprogramma voor Texel 1 en 2: Zaterdag 2 augustus 17.00 uur: Texel 1-Texel 2 Zaterdag 9 augustus, boot 18.05 uur: BKC 1-Texel 1 BKC 2-Texel 2 Zaterdag 16 augustus: Boot 14.35 uur, aanvang 16.00 uur: Wiron 2-Texel 2 Boot 17.05 uur, aanvang 18.30 uur: Wiron 1-Texel 1 Zondag 24 augustus: Boot 10.05 uur, aanvang 11.00 uur: Succes-toernooi voor Texel 12 en 3. Woensdag 27 augustus: Boot 17.30 uur, aanvang 18.45 uur: Berdos 1-Texel 1 Berdos 2-Texel 2 Berdos 3-T exel 3 Dinsdag 2 september, boot 18.05 uur: Helder 1-Texel 1 Helder 2-Texel 2 Oefenprogramma voor Texel 3 en 4: Woensdag 6 augustus: Tex. Boys 2-Texel 3, 19.00 uur Zondag 10 augustus: Texel 4-Oosterend zo. 2,17.00 uur Woensdag 13 augustus: Oosterend zo. 2-Texel 3, 19.00 uur Texel 3-Oosterend za.2, 19.00 uur Woensdag 20 augustus: Tex. Boys2-Texel4, 19.00uur ZDH 2-Texel 3, 19.00 uur Zaterdag 23 augustus: Oosterend za. 2-Texel 4, 17.00 uur Woensdag 27 augustus: ZDH 2-Texel 4, 19.00 uur Zondag 31 augustus: Texel 3-Texel 4, 17.00 uur. Op de parkeerplaats bij supermarkt Daalder in De Koog werd donderdag een auto van voren en achteren be schadigd. De daders zijn doorgereden zonder bericht achter te laten. In De Cocksdorp werd vrijdag een groene PTT-bus door onbekenden meege nomen. Op de hoek van de Kogerstraat en De Zes vond vrijdag een aanrijding plaats met behoorlijk wat materiële schade. Een tractor wilde vanaf de Kogerstraat rechtsaf de Zes in, maar door het vochtige wegdek begon hij te glijden. De tractor botste tegen twee andere auto's, die ernstig beschadigd werden. FEUILLETON door Tom Lodewijk. 24. „Toch is het zo", zei Bert, „dat je kans hebt dat de oudjes het tegenhou den. En dan vraag ik: wie is de schuld als het mis gaat, wij die de harmonie vooruit willen helpen, of zij die in dezelfde slofgang voort willen blijven lopen?" „Er is nog niet één woord over gesproken", bezwoer Jaap. „Wat zit jullie dan al te praten? Je weet nog niks, en je trekt al allerlei conclusies. Jullie loopt zo hard van stapel!" „Akkoord", stemde Arie toe, „maar dan zal dat woord maar es gesproken dienen te worden. En dan houd ik me aan jouw advies van indertijd. Jaap. Kom met de plannen kant en klaar op tafel. Goed, dat gaan we doen. We gaan een plan maken voor een korps tamboers en hoornblazers, als onder deel van de harmonie. We rekenen uit wat dat kosten kan. We gaan een plan maken om te proberen daarvoor geld op tafel te krijgen. En dan leggen we de hele zaak op tafel en dan es zien wat ze zeggen". „Veronderstel nou es", zei Jaap voorzienug, „dat de meerderheid er niet voor voelt?" „Dan richten we zélf een korps op", zei Bert vlak. „Ja, en dat zou ik nu juist tot elke prijs willen vermijden. Een harmonie èn een tamboerskorps, en dan ruzie tussen die twee, dat gaat nooit goed". „Ben ik met je eens", zei Arie, „en daarom zullen we alle zeilen in de mast moeten spannen om het er dóór te krijgen. Je kunt de klok niet terug zetten. D'r zijn jongelui zat die staan te trappelen om mee te doen. Je kunt niet gaan zitten afwachten. Jaap, of ze ja zeggen of niet. Je zult partij moeten kiezen". Jaap knikte bezorgd en praatte er over met Sita. „O heden", zei die beducht, „daar krijg je vader nooit voor" Met een scherpte die ze niet van hem kende zei hij „Dat is dan jammer voor je vader". „Hoezo?" „Dan zal het doorgaan zonder hem". „Je doet of alles al in kannen en kruiken is". „Dat doe ik niet, maar je vader moet niet denken dat hij op zijn eentje deze ontwikkelingen kan tegenhouden". „Dat denkt hij ook niet, maar hij is niet alleen. Er zijn zat mensen in de harmonie die vinden, dat ze al ver genoeg zijn gegaan met die uniformen en dat concours, voor wie de harmonie een liefhebberij is, die het om de muziek gaat. Die voelen niks voor zo'n show nummer. En dat zijn niet de eerste de besten. Daar zijn er bij, die al tientallen jaren hun partijtje meeblazen". „Wij moeten de jongeren hebben", meende Jaap. „En wat gaat dat weer een geld kosten! Waar haal je dat vandaan? En waarom moet jij hier nu weer een rol in spelen? Je hebt er eigenlijk niets mee te maken, je bent niet eens werkend lid". „Ik dacht dat ik het mijne wel gedaan had voor het concours", zei hij ge krenkt. „Goed ja, maar waarom moet je je nu weer dik maken voor het tamboerkorps? Laat dat aan Bert Bakker over, die is nou eenmaal verliefd op z'n tamboersstok en aan Arie Smits, die altijd wat te organi seren moet hebben. Laten we er alst- jeblieft thuis geen ruzie om krijgen". „Als je vader verstandig is, maakt hij er geen ruzie over". „Toe Jaap, blijf er buiten. Wat hebben we aan de narigheid". „Ik zal geen narigheid maken Daar had je het begin al, dacht hij bitter. Die ellendige harmonie zou wa rempel scheiding brengen tussen Sita en hem, omdat zij nu eenmaal aan de kant van haar vader stond. Maar Sita moest haar verstand maar eens gebrui ken! Sita zag het somber in. Ze kende haar vader. Ze wist ook wat de harmonie voor hem betekende. Zij behoefde het hem niet te vragen, ze wist het al vooruit, dat de plannen van Bakker en Smits bij hem geen goed onthaal zouden vinden. Hij voelde niet veel voor show. Dat concours, nou ja, daar was hij achteraf erg blij mee geweest. Eigenlijk, dacht ze, had hij toen moeten bedanken, dan hadden ze hem erevoor zitter gemaakt en was hij „op het toppunt van zijn roem" er mee opge houden. Ze had gehoopt dat hij het doen zou, maar Gerard Markman had met het concours de smaak weer zó te pakken gekregen, dat ze hem er niet over hoorde. De „oudelui" in het korps zagen in Gerard hun vertrouwensman, die de nieuwlichters wel op een afstand zou weten te houden, en wilden hem nog niet kwijt. Straks kreeg je de jonge garde tegen de ouderen, als Arie en Bert doorzetten, en dan zat Gerard er lelijk tussen. En dat nu juist Jaap bij dat groepjegingstaanl Om harentwille en om haar vader had hij zich toch neutraal kunnen houden, eerst maar eens af- wachtenl Ging de kogel dan tóch nog door de kerk, allah! dan zouden ze hem wel weten te vinden I Jaap besloot er eens over te gaan praten met Hofman de industrieel. Kij ken was deze zakenman, die de Har monie zo'n goed hart toedroeg en het concours had helpen financieren, er van dacht. In stilte hoopte hij dat Ingrid thuis zou zijn. Nu, dat kwam uit, want ze deed hem open. „Ha Jaapl Nee maar, dètis gezelligl" Haar hartelijkheid deed hem goed. Hofman stond op uit zijn stoel en schudde hem de hand. „Wou je soms weer een concours beginnen? En nu met de Russen en de Chinezen er bij?" „Nee", glimlachte Jaap, „maar het heeft er wel een beetje mee te maken". Terwijl Ingrid bezig was met de koffie, vertelde hij wat er leefde „in de boezem" van de harmonie. De koffiebezigheid verhinderde Ingrid niet, mee te luisteren, en ze was haar vader vóór met haar enthousiasme. „Enig zegl En zo krijg je de jongelui!" „Jaja", zei Hofman, „dat is ook zo. Maar je zult wel op tegenstand stuiten". „Daarom wou ik uw oordeel als zakenman en als vriend van de harmonie eens horen. Die heethoofden zoals Arie en Bert hebben de zaak al voor mekaar, maar „Met diplomatie kom je verder". „Precies". Hij keek naar Ingrid, die knipoogde. Ze vond Jaap een verstandige vent. Niet hard van stapel lopen, eerst es praten met zo'n man als haar vader. Eerst hulptroepen verzamelen. Haar sympa thie was al bij voorbaat met de jeugd. Hofman zag er wel wat in. Dat concours had Vreehorst goed gedaan. Hij had het zelfs bij zakelijke contacten gemerkt. „Wel flinke gemeente, hè? Ze durven daar wat". Zoiets mocht hij graag horen. En nu, nu het ijzer heet was, moest men het smeden. De harmonie van Vreehorst, die van het concours, weet je wel, dat was me een korps gewordenl Alleen, het zaakje moest gefinan cierd Het werd laat die avond. De koffie- boel werd weggeruimd en de flessen en de zoutjes kwamen op tafel. Een grote loterij en maar niet zo'n snertding, waarvoor de winkeliers wat winkel dochters en verlegen goederen afston den, zodat de prijswinnaars niet wisten waar ze hun prijzen moesten verstop pen. Nee, bijvoorbeeld met als eerste prijs een autol „Die auto geef ik". „Hoera", zei Ingrid en omhelsde Jaap uit puur enthousiasme. En dan een „kermis d'été" een zomerfeest met attracties, waar men uit heel de omtrek heen kwam. Daarvoor moest het gemeentebestuur toestem ming geven, maar de burgemeester was er vast wel voor te porren. En dan proberen de gegoede burgers er voor te krijgen om bijvoorbeeld een uniform of een hoorn te betalen, hun namen op een erelijst in het repetitie lokaal „Zeg Jaap", zei Ingrid, „ik hoor het al, daar zit weer heel wat werk aan vast. Je bent toch je ouwe secretaresse nog niet vergeten?" „Zou je dan wéér „Ik wel. Je zult es zien, we versieren het weer, samen". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5