M I SI 1 Texelaartjes Brandingzeilschool 'Westerslag' Schoolbus liet het afweten De Oosterling ruimt op Texelaars gooiden hoge ogen bij de Europese kampioenschappen brandingzeilen met de PRINDLE catamaran. Wilt U ook Prindle zeilen? VERVOLG VAN PAG. 1 Verzet tegen RST-Jarino blijft aanhouden Gewond naar ziekenhuis Deze week geen zaalvoetbal Door conflict AOT-gemeente Heden!!! Verhuisd naar Drijverstraat 1 Kom dan nu proefzeilen bij DINSDAG 19 AUGUSTUS 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 3 'Ik blijf tegen. Het is één groot wes pennest waarin wij ons steken', aldus de heerJ. C. Dros. Dros zei het'beroerd'te vinden dat sommige raadsleden tevens bestuurslid zijn van de RST, waardoor het bij voorbaat onmogelijk is de zaak objektief te bekijken. Volgens hem zal de raad door zijn medewerking aan de Lindeboom-plannen het leven in Den Burg ontwrichten. Men had nooit met RST en Jarino in zee mogen gaan, maar had het hotel gewoon te koop moeten aanbieden onder zodanige voorwaarden dat het behoud ervan was gegaran deerd.'Ik zal er alles aan doen om dit tegen te houden', aldus dreigde Dros waarbij hij verwees naar de artikel 19-procedure die nodig is voor het to neelgedeelte en die hem de mogelijkheid geeft om bezwaar in te dienen. Wet houder J. Nauta wilde niet op alle be zwaren ingaan. Alles was al eens eerder vernomen en bij die gelegenheid is er voldoende op ingegaan. De gemeen teraad heeft nu niets anders te doen aan nagaan of alles wat is afgesproken, ook werkelijk gebeurt. Wat betreft het drei gement van Dros merkte Nauta op dat het onelegant en ongebruikelijk is dat raadsleden zoiets uithalen en dat er alleen maar vertraging mee kan worden bewerkstelligd, waardoor de gemeen schap nog langer verstoken is van een dringend noodzakelijke voorziening. De burgemeester voegde daaraan toe dat artikel 19-bezwaren betrekking moeten hebben op de bestemming en niet op het al of niet gewenst zijn van de samenwerking Jarino-RST. Een eventu eel bezwaar van Dros is dus bij voorbaat ongegrond.'Deze Lindeboom geeft wel schaduw, maar weinig verkoeling', zo stelde de heer P.A.Zegers van het CDA vast. Hij was nog steeds tegenstander van de wijze waarop de plannen worden verwezenlijkt maar nu daarover de be slissing is gevallen, wilde hij daaraan niet verder tornen, maar eraan mee werken dat de plannen zo snel mogelijk worden uitgevoerd. Over de snelheid was hij overigens niet erg gerust, hoe wel nog onlangs is aangekondigd dat op 29 september met de bouw zal worden begonnen. Wethouder Nauta zei dat geprobeerd zal worden nog ruimschoots vóór deze datum aan te vangen. Klein Breteler In het begin van de vegadering werd nog even gepraat over de voorgenomen verkoop van een stukje openbaar groen in Den Burg noord-west aan de familie Kuiper. De heer Klein Breteler (wiens achtertuin aan de betreffende strook grenst) heeft daartegen bezwaar ge maakt en gezegd dat deze verkoop onwettig is als niet eerst het bestem mingsplan wordt gewijzigd. Henk Beumkes van het Pakt zei dat de ge meente voorzichtig moet zijn bij der gelijke grondverkopen en eerst alle be langhebbende buren erin moet kennen. Daan Schilling wilde wel eens weten of Klein Breteler gelijk heeft. Gaat de gemeente inderdaad buiten zijn boekje? Een wat aarzelende wethouder Nauta merkte op dat in de bezwaren van Klein Breteler een kern van waarheid zou kunnen zitten. Volgens hem heeft de gemeente beide betrokken families toe gezegd dat met de privacy rekening zal worden gehouden. Dat zou kunnen inhouden dat de verkoop onder bepaal de voorwaarden geschiedt. Overigens is het gemeentelijk beleid om strookjes grond die in de praktijk geen openbare functie hebben, aan belanghebbende particulieren te verkopen of in gebruik te geven. Oude ULO De bouw van de muziekschool als derde fase van het ULO-project heeft zoals bekend problemen opgeleverd omdat de aanbesteding veel te hoog uitviel. De bouw is daarom niet gegund en be sloten is een ander plan te maken. Daan Schilling toonde zich zeer verstoord over de gang van zaken. Hij vroeg zich af of de architect een duidelijke op dracht heeft gehad. 'Tekent hij teveel of kan hij niet calculeren?'. Wethouder Fridt Blanken zei niet te twijfelen aan de integriteit en de vakkundigheid van de architect. 'De opdracht was duidelijk en is door Visser nauwkeurig uitge voerd. Dat de annemer later met een veel hoger bedrag uit de bus kwam dan door Visser was geraamd, kan laatstgenoem de niet worden verweten, zo zei hij. Dat werd onderschreven door wethouder Nauta, verwijzend naar het feit dat I spake was van deskundige begeleiding. I Overigens zijn de 'kale' bouwkosten slechts met f 30.000,- overschreden. De veel hogere aannemingsprijs ontstond ook omdat bepaalde bijkomende kosten voor geluidsisolatie o.a.) niet waren geraamd. Dat laatste vond Schilling nog veel gekker. 'Dergelijke bijkomende kos ten zijn onvermijdelijk. Als zoiets niet wordt meegerekend, wijst dat op ön- nauwkeurigheid'. Blanken had nog een ander excuus: 'Het gaat hier om heel bijzondere, gecompliceerde bouw. De aannemer heeft misschien een wat groter risico ingebouwd dan strikt nodig Ik verzet me er als lid van de bouw commissie tegen dat de architect de zwarte piet krijgt toegeschovenI'. Dros: 'Wie heeft dan wél de schuld? De kaboutertjes?'. De burgemeester: 'Nie mand van ons kan bewijzen dat de aan nemingsprijs reëel was'. Wethouder Blanken sloot deze veel vragen oproep ende dicussie met de mededeling dat het nieuwe plan voor de muziekschool een multifunctioneel karakter zal krij gen, wat zou inhouden dat de muziek school ook voor andere gemeenschaps doeleinden kan worden gebruikt en een wat duurder gebouw dus accep tabel zou kunnen maken). Hydrazine B en W zijn niet van plan, ook niet in samenwerking met andere eiland gemeenten, om TNO in Delft opdracht te geven tot het onderzoeken van de stof hydrazine, die in een kleine hoe veelheid door F 16 straaljagers wordt meegevoerd. Bij het neerstorten van zo'n jager kan deze uiterst giftige stof in het milieu terecht komen en ook direkt ernstig gevaar opleveren voor de men sen. Het Pakt-raadslid Cor Ellen had zijn bezorgdheid hierover verwoord en was er nu teleurgesteld over dat B en W kennelijk verder niets ondernemen. B en W hadden geschreven dat hydrazine meer dan eens is onderzocht en dat reeds vast staat dat het inderdaad zeer gevaarlijk is. Politie, brandweer, e.d. zijn op de hoogte en zullen bij het neer storten van een F 16 rekening houden met de aanwezigheid van hydrazine. Er is geen reden om een kostbaar onder zoek in te stellen. Overigens krijgt de raad nog stukken over dit onderwerp toegezonden. Stencilvervaardiger De CVO-school in Den Burg wil een stencilduplicator, zes cassetterecorders met toebehoren en een electronische stencilvervaardiger aanschaffen. Con form de adviezen van de waarnemend inspektrice van het basis- en kleuter onderwijs hadden B en W aan de raad voorgesteld de gebruikelijke financiële medewerking te geven voor de du plicator en de cassetterecorders, maar niet voor de electronische stencilver vaardiger.Ten aanzien van schoolbeno- digdheden die met medewerking van de gemeente kunnen worden aangeschaft bestaan nl. duidelijke richtlijnen en die geven aan dat met de aanschaf van een stecilvervaardiger ('inbrandapparaat') de normale eisen aan het geven van lager onderwijs, worden overschreden. De heer P.A.Zegers was het met dat laatste niet eens. Zo'n inbrandapparaat wordt aan tal van scholen tot groot nut van het onderwijs gebruikt en is gewoon onmisbaar. Wethouder Blanken was het met hem eens, maar het probleem is dat een dergelijke uitgaaf door GS niet zal worden goedgekeurd, omdat men zich ook daar stipt aan de officiële richtlijnen houdt. Het geven van gemeentelijke medewerking heeft dus weinig zin. De raad ging er mee akkoord dat de medewerking van gemeentewege toch wordt toegezegd. Als GS dan afwijzend beslissen, komt er in ieder geval een motivatie los en dat zal er mogelijk aan bijdragen dat de regels aan de eisen des tijds worden aangepast. Voor de CVO- school is er dus nog geen reden tot juichen. Ontwikkelingshulp De gemeenteraad besloot enige tijd geleden een bedrag van 50 cent per inwoner jaarlijks beschikbaar te stellen voor projecten in ontwikkelingslanden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem akkoord met een regeling waardoor plaat selijke acties ten bate van ontwik kelingsprojecten met dit geld worden gestimuleerd. Het is een makkelijk, snel toepasbare regeling geworden, op grond waarvan twee inmiddels gevoer de acties uit de bevolking zullen worden gesteund. De overkoepeling van vrou wenorganisaties en de diaconie van de NH gemeente Den Burg hebben geld ingezameld voor resp. een kindertehuis op Curacao en een onderwijsvoorzie ning op het Indonesische eiland Nusalaut.De regeling behelst dat B en W gemachtigd zijn uit het jaarlijks door de raad te verstrekken crediet voor 1980 f 6.246,- 12492 inwoners x50 cent) tevoren aangemelde projecten te steunen tot een maximum van 20 van het bedrag dat door de bevolking is bij eengebracht. Als het crediet niet toe reikend zou zijn, dan heeft geen aan vulling plaats, maar als het crediet in een bepaald jaar niet wordt opgebruikt, blijft het restant wel als extraatje voor het volgend jaar beschikbaar. Er zullen geen tegemoetkomingen worden verstrekt, voor projecten waarvoor reeds alge mene landelijke acties worden geor ganiseerd of waarvoor van rijkswege geld beschikbaar wordt gesteld. Grondaankoop Akkoord ging de raad met de aankoop van bijna 7,5 hectare grond aan de Laagwaalderweg bij Oudeschild van mevrouw P.H.Kuiper-Koning uit Olde- broek, mevrouw A.K.Grisnigt-Koning uit Den Burg en de heer L.H.Koning uit Eindhoven. Met de transactie is een bedrag gemoeid van f 334.665,-. Met de aangekochte grond zal het bestaande industrieterrein in Oudeschild worden uitgebreid. Als voorwaarde stelden de verkopers dat de zich op deze grond bevindende kleilaag met een handels waarde van anderhalve ton ook door de gemeente wordt overgenomen. Dat was akkoord; hoewel de gemeente de klei zelf niet kan gebruiken: Er werd daarvoor echter een andere gega digde gevonden, nl. de aannemings maatschappij De Vries Et vd Wiel die de klei wil overnemen om deze in de laatste fase van de dijkwerken te kunnen gebruiken. Bij het afgraven zal de klei door zand worden vervangen, waardoor de kwaliteit van het terrein voor het toekomstige doel verbetert. Op de 'slappe' klei kan nl. niet zondermeer worden gebouwd. Een 17-jarige jongeman uit Oude schild werd gistermiddag op de Kadijks- weg nabij Den Burg door een Duitse personenauto aangereden. Hij werd zo ernstig aan de linkerknie gewond dat opname in het ziekenhuis van Den Helder nodig was. De aanrijding ont stond omdat de jongen sterk voorover gebogen op zijn brommer zat en niet op het overige verkeer lette. Dinsdag 19 augustus Om 19.30 uur komt de commissie voor welzijnszaken in het raadhuis in open bare vergadering bijeen. Gesproken wordt onder meer over de bestemming van het ZMLK. gebouwtje aan de Bea- trixlaan en over het werk van de school begeleidingsdienst. Aan het binnenwater van de Oor- sprongweg in Eierland wordt een sport viswedstrijd gehouden van 19.15 - 21.15 uur. Voorgeschreven aas: worm. In het dorpshuis De Waldhoorn vertoont vogelwachter C. Kok dia's over de flora en fauna van Texel; 20.00 uur. In de gymnastiekzaal aan de Beatrixlaan wordt de eerste les 'Volksdansen voor beginners' gegeven. Woensdag 20 augustus In de tv-rubriek 'Van gewest tot gewest' wordt de reportage van de havenfeesten van Oudeschild uitgezonden van 19.00 tot 20.00 uur. Morgen (woensdag) zou officieel de zaalvoetbalcompetitie '80-'81 aanvan gen. In verband met de problemen rond de kwaliteit van de sporthalvloer is de aanvang van de competitie voor lopig verzet. In de loop van deze week zal bekend worden of de competitie alsnog de volgende week kan aanvan gen. Het programma van deze week is in ieder geval verschoven naar een nader te bepalen datum. Op het laatste moment is tevens be kend geworden dat het zaalvoetbal 's woensdags vanaf 18.00 uur over de sporthal kan beschikken. Dit betekent dat op de woensdagen door junioren vanaf 18.00 uur gespeeld wordt en dat de zaaldiensten op deze dagen ook om 18.00 uur aanvangen. Het (extra) programma voor de ko mende vier woensdagen ziet er nu als volgt uit: Woensdag 27 aug.: 18.00 uur Shoe girls-M.T. 1 (meisjesteam 1) Woensdag 3 sept., 18.00 uur De Koogel 2-M.T. 1 Woensdag 10 sept., 18.00 uur M.T. 1-Alkema Woensdag 17 sept., 18.00 uur Citroën-M.T. 1 Kinderen uit Eierland hebben gisterochtend vergeefs staan wachten op de bus die hen naar de basis school in Midden-Eierland of de kleuterschool in De Cocks- dorp moest brengen. Dat was het gevolg van een conflict dat de Autobusonderneming Texel heeft met de gemeente Texel. Dat conflict betreft de financiële af handeling van het AOT-busvervoer van supporters naar het NCRV-stedenspel in Arnhem. De gemeente was het niet eens met de kosten die de AOT in reke ning had gebracht. Gemeente en AOT betichten elkaar van het niet nakomen van afspraken. Als uitvloeisel daarvan liet AOT-directeur Hooijberg de ge meente enkele weken geleden weten, dat de AOT geen bussen meer voor gemeentelijke doeleinden beschikbaar zou stellen. Bij de gemeente werd ver ondersteld dat hiermee incidenteel gemeentelijk busgebruik werd bedoeld, maar pas gisterochtend bleek dat ook de schoolbus door de maatregel werd getroffen. De ouders waren daarom niet tevoren ingelicht. Boos Het incident wekte veel verwarring en boosheid. „De AOT mag best ruzie hebben met de gemeente maar dat moet niet worden uitgevochten over de ruggen van onze kinderen", aldus een der ouders die de burgemeester opbel de, er vanuit gaande dat de gemeente voor de helft eigenaresse is van de AOT en daarom medeverantwoordelijk is voor het beleid van deze busonder neming. Het zou een bespottelijke toe stand zijn als dergelijke sancties door het AOT-bestuur zouden worden ge steund. Tot algemene opluchting reed de schoolbus 's middags weer Directeur Hooiberg zei ons gistermid dag: „Het is alweer in orde. De bus rijdt weer als vanouds." Op dat moment was de Raad van commissa rissen van de AOT echter nog in spoed eisende vergadering bijeen om zich over het conflict te beraden. IJf Installatieburo Schuijl v/h Electrohuis Maricoweg 10a Den Burg - Texel telefoon (02220) 3144 Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en mijn broertje Hessel Renze, Janneke en Yildiz Kampstra Vliestraat 8, Oosterend. Moeder en kind rusten van 12 - 15 uur. Voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziek te en na het heengaan van mijn lieve vrouw CORNELIA KUIJPER en voor de liefdevolle hulp van de dokter en het per soneel van het Verpleeg huis en het personeel van Irene, betuigen wij onze oprechte dank. Namens de familie: Jan de Jager Den Burg, augustus 1980, Hollewal 2. Gefeliciteerd wedstrijdzeilers met de behaalde resul taten in de Europese Prindle kampioenschap pen. 1e plaats Dik Pool 3e plaats Nico Nachtegaal 5e plaats Jacob den Hou ting 6e plaats Nico den Hou ting/Gert Jan Groenedijk Brandingzeilschool Westerslag en cursisten «4* t|c sjc sjc F* sjc J— F F* F -F- -I Hoera, Jan H. is Tesse- laar geworden. Supermarkt De Instuif veel parkeerruimte. Trek in hartig hapje? Vanmiddag, morgen, overmorgen bij Ploff-lnn is het altijd kwaliteit. Kantoorstr., Den Burg. Tel. 4708. Nu weer volop rode bessen. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Flowerstyling Schuiling Ons tel.nr. (02220) 4571 Voor al uw reform- dieet- en zoutarme artï kelen naar Gé Koot, Kerk straat 3, Oosterend. Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat: 4890. De Twee Paardjes. Ge opend op vrijdagavond van 7 - 9 uur voor die mensen die overdag niet kunnen. Caravanstalling. Te bevra gen bij Hooijschuur. Tel. (02225) 653, (02222) 547. Al 20 jaar Taxi Toon Smidt (02220) 2323. Caravancentrum „Texel", Spinbaan 14, Den Burg, tel. (02220) 3163. Openingstijden: zaterdag en maandag 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur; Dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 13.30-17.00 uur. Verder op afspraak. Te koop prima aardap pelen, Doré. Tuinderij Buijsman, tel. 2133. Luchtdrukbuksen en pistolen. Grotere keus in het betere soort. Dros' Smederij, tel. (02225) 229, Eierland Zweedss, Franse èn Italiaanse damesstoffen: op 150 cm breed. Prijs ?27,00 p. mtr. Artima, Gravenstr., tel. 3592. In plaats van kaarten. Na een zware strijd heeft God tot Zich geno men onze lieve vader, groot-, overgrootvader en zwager Johannes Huisman, op de leeftijd van 85 jaar. Nieuw-Zeeland: C. Zetbroek-Huisman T. Zetbroek R. Benett-Huisman W. Benett en kleinkinderen Den Burg, Texel, 15 augustus 1980, Hollewal 2, Verpleeghuis „Texel". De begrafenis heeft inmiddels in stilte plaats gehad te Oosterend. Correspondentie-adres: J. Huisman, Mulderstraat 15, Oosterend. Leraar RSG zoekt tijde lijk woonruimte met kook gelegenheid, b.v. zomer huisje. Brieven onder nr. 448 aan bur. Tex. Crt. Verseput verzekeringen. Tel. (02220) 3100. Open haardenbezittersl Husqvarna kettingzagen reeds vanaf f475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Uw auto voor de laag ste premie verzekerd? En hoe zit het dan met de alcohol- en medicijnen uitsluiting? En hoe is de nieuwwaarderegeling? En zo zijn er nog meer be langrijke verschillen op te noemen. Wij hebben wel wat schadedossiers hier omtrent voor U ter inzage liggen. Fa. Jan Dekker, verzekeringen, Bernhard- laan 109, Den Burg, tel. (02220) 2833. Te koop complete win kelinventaris van mooi hout, in prima staat. Voor velerlei doeleinden ge schikt. L. Roeper, Heren straat 36, Den Hoorn, tel. (02226) 494. De reisgidsen voor een wintervakantie liggen voor U klaar bij de Rabobank. Bij mijn vertrek naar Utrecht wens ik alle vrien den en bekenden het al lerbeste. Margaret Koop man, Linnaeusstraat 16, 3553 CD Utrecht, (030) 438132. Gratis af te halen jonge zindelijke katjes. Holland- seweg 22, De Cocksdorp. Spaarrente tot 10% gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekker ver zekeringen. Bernhardlaan 109. Agentschap Centrale Volksbank. Zie Consu mentengids maart 1980. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier land, telefoon (02225) 297 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Voor al Uw tegel- er mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4; Den Burg, tel. (02220) 3320. Supermarkt De Instuif Veel parkeerruimte. Bruiloft, conferentie,, koud buffet, receptie, reünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel De Pelikaan", Pelikaan weg, De Koog, tel. (02228) 202. Te koop spinnewiel. Tel. 4589. Voor al Uw gas (gas flessen cilinders) Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat, opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Verseput financieringen. Tel. (02220) 3100. GORDIJNSTOFFEN uit Zweden en Denemarken! Artima, Gravenstraat, tel. 3592. Vuile vloeren? Vinke vragen I Ook voor verhuur van tapijtreinigingsmachine. Tel. (02220) 3121. Inkoop goud en zilver, oude munten. Rob Elings, Binnenburg 19, tel. 4881. Blokfluiten met 2 jaar garantie - Ibanez gitaren - alle merken elektr. orgels leverbaar. Bladmuziek enz. Muziekhandel Henny Kok, Weverstr. 58. Het beste en het goed koopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18, Den Burg, tel. (02220) 2108. Voor racefietsonder delen. Tweewieler-afde- ling Garage Dros. Verseput hypotheken. Tel. (02220) 3100. VITRAGES, van grote klasse! Scandinavische designers staan daar met de kwaliteit garant voor. U vindt ze bij Artima. Kom gerust onze kollektie eens bekijken I Taxi Toon Smidt 2323 Ziekenvervoer Kustzeilvereniging Westerslag is trots op de zeilers, die prima resultaten hebben behaald in de Europese Prindle en Nederlandse Nacra kampioenschappen. 1. Dik Pool Prindle 15. 3. Nico Nachtegaal Prindle 15. 5. Jacob den Houting Prindle 15. 6. Nico den Houting/Gert Jan Groenedijk Prindle 16. 7. Willem en Adrie van Staveren Nacra 5.2. Gefeliciteerd namens alle leden Kustzeilvereniging Westerslag. 2 blouses voorf35,— Overgooiers en jurken'/j prijs Tuinbroeken en overallsVi prijs 1e en Europees kampioen: DICK POOL (Prindle 15) 3e NICO NAGTEGAAL (Prindle 15). 5e JACOB DEN HOUTING (Prindle 15) 6e NICO DEN HOUTING/GERT JAN GROENENDIJK (Prindle 16) (en volgend jaar ook meedoen aan de Europese kampioenschappen) Inlichtingen bij Henk Koopman, tel. (02220) 2013 b.g.g. 3396 d)

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 3