Augustus was zeer wisselvallig AÜ3ENIA Badminton De Cocksdorp start vanavond KRUISWOORDPUZZEL Prelerentschapskeuring rammen FAMILIEBERICHTEN vmwa wMyss/a Schietoefeningen Jeugdcrossers door regen geteisterd Gré Koorn in nationale AMF-finale on S.V. De Koog Wielerwedstrijd Zuid-Haffel Jeugdrenners naar toernooi in Haarlem Fietsers gewond Schouwburg programma Cursussen Flierefluiters komen met nieuwe voorstelling DINSDAG 2 SEPTEMBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Augustus kenmerkte zich voorna melijk door zijn zeer wisselvallige weerbeeld. Het begon allemaal mooi: vrijdag en zaterdag 1 en 2 augustus was het mooi zonnig met hoge temperaturen. Maar zaterdag avond begon de lucht al onstabiel te worden, de bewolking werd dikker en de wind nam toe. Dit was te wijten aan een aktieve onweersstoring die naar ons land onderweg was. En in de vroege morgen van zondag de 3de trok dan ook een zeer zware onweersbui over de kop van Noordholland en het Marsdiep. In Den Helder werden in deze bui 51 ontladingen per minuut geteld, en er viel 63 mm neerslag waaronder hagelstenen van 2 cm middellijn. Op Texel kregen alleen 't Horntje en Oudeschild met de randgebieden van deze bui te maken. Dit leidde er in Oudeschild toe dat de tent, die daar ter gelegen heid van het ,,200 jaar haven"-feest was opgesteld, onder het regenwa ter bezweek en scheurde. Ook in de vroege morgen van de 8ste kregen we weer te maken met een zware onweersbui, die van Zuidwest naar Noordoost over de kop van Noord holland en Texel trok. Deze bui die zeer omvangrijk was ging ook weer gepaard met veel ontladingen en zware regenval. Zo viel er in Den Helder 50 mm, in Oudeschild 37 mm en in Den Burg 30 mm neerslag. Augustus bracht ons echter niet al leen slecht weer, er warren ook mooie dagen zoals de 9e; het was zonnig en bijzonder helder met weinig wind. Voor het vliegfeest kon men geen beter weer wensen. Dit feest werd mede hierdoor dan ook een geweldig succes. De hele tweede decade van augustus was vrij wisselvallig. De temperaturen kwamen met uitzondering van de 12de alle dagen boven de 20 graden, waarbij op de 15de onder invloed van een, zij ruit i n d( lora jun juis ziel I di uit 3ker ijzer urin voo u di he nen nee doo Dl ar di aan en (dri levei rijs toer gode te klaai nend ir vu noeit wii hanc i dof :s blee chter on amen kte it, Ee dat igelaa i in terug )i. „W terui prijs AUGUSTUS 1980 DEII ZiiRG VMMWA BBvi; ■BmiN Ruiai pet 30g het krachtige, zuidoosten wind de temperatuur tot 25 graden steeg, 's Avonds echter ruimde de wind in één keer naar west en trok het wolkendek dicht. Dit was te danken aan een opkomend onweersfront, dat 's middags in het zuidwesten van ons land al regen bracht. In de nacht van 15 op 16 werd bij ons alleen weerlicht waargenomen en een licht buitje bracht maar 0,1 mm regen. De derde decade begon nogal stormachtig. Dit als gevolg van een uitdiepende depressie die van IJsland naar de Oostzee trok. Op de 21ste bereikte de windsnelheid 's middags zelfs 8 beaufort. Maar al op de 20ste werd er gemeld dat een hoge- drukgebied van de Atlantische Oceaan naar ons land trok, bij ons was de in vloed daarvan alleen merkbaar aan de, zij het licht, stijgende luchtdruk. Pas op de 27ste kon een weercijfer van 9 gege ven worden. Het was de hele dag zonnig en nagenoeg windstil, de tem peratuur bereikte 's middags dan ook een waarde van 23 graden. Maar zoals op de grafiek te zien is, kwamen we aan het eind van de maand weer onder invloed van lagedrukgebieden. De luchtdruk daalde snel en de bewolking nam weer toe; ook de wind kwam weer uit westelijke richtingen en nam in kracht toe. De gemiddelde temperatuur in augustus was 17,4 graden. Dit was 0,8 gr. hoger dan het normaal van 16,6 gr. De neerslagsom van augustus was 52,5 mm tegen een normaal van 76 mm. De hemel was gemiddeld voor 6/8 deel bedekt deze maand. De gemiddelde windsnelheid bedroeg 10,2 knopen, normaal is dit in augustus 9 knopen. Met 20,4% was zuidwest de meest voorkomende windrichting. Op 16 dagen kon neerslag afgetapt worden. Op 5 dagen kwam inweer voor. En op 3 dagen was het zicht minder dan 1 kilometer. Dirk Vinke Van 9 t/m 12 september worden vanaf Breezanddijk dagelijks schietoefe ningen gehouden van 10.00-17.00 uur. RxMing in graden 5 18 21 27 50 5 J >6 Jeugdige motor- en bromfietscros sers hebben zaterdag meegedaan aan de Nederlandse kampioenschappen tot 15 jaar in Dordrecht. De weersomstan digheden waaronder de Texelaars hun krachten met de anderen moesten meten, waren verre van gunstig. Al bij de trainingsronden regende het. In de eerste manche van de 50 cc races reden Ruud Keijser en Ruud v.d. Veen mee en in eerste manche bij de bromfietsen Marco Zijm, Ronny Vermeulen en Jan Kalf. Ruud v.d. Veen werd zesde in de eerste manche en Ruud Keijser zeven de. Door de aanhoudende regen werd de baan steeds zwaarder. Toen de bromfietsen moesten rijden waren er, die bijna niet rond konden komen, maar Ronny Vermeulen wist zeven minuten 1 ronde de derde plaats te behouden. Maar toen sloeg het noodlot toe, door motorpech moest hij lopend door de finish. Hierdoor werd Marco Zijm derde. Deze had steeds op de vierde plaats gezeten, maar kon vóór de pech van Ronny het gat niet dich- ita. D ten. Jan Kalf werd al in de eerste ronde voo door motorpech achtervolgt. Hij had zijn bi een gebroken voortandwiel. Dit was niet ter plaatse te maken. In de tweede manche was Ruud v.d. Veen als vierde weg en Ruud Keijser als zesde. Ruud v.d. Veen wist zijn vierde plaats te behouden en Ruud Keijser klom naar de vijfde plaats. Maar hij kon niet verder naar voren komen, want het gat tussen hem en Ruud v.d. Veen werd steeds groter. De uitslag is als volgt: Bij de 50 cc Ruud v.d. Veen vierde met 64 punten, Ruud Keijser vijfde met 61 punten. Bij de bromfietsen Marco Zijm derde met 36 punten, Ronny Vermeulen vierde met 34 punten; Jan Kalf kon geen punten noteren. Het was de derde keer dat Marco an me Zijm met bloemen naar huis ging. Bakkei Gré Koom heeft zich afgelopen zondag als eerste geplaatst voor de finale van het AMF Worldcup toer nooi, dat a.s. zondag in Deventer gehouden zal worden. Het AMF Worldcup toernooi is een jaarlijks terugkerend toernooi, waarvoor men zich via voorronden in het eigen bowlingcentrum kan plaat sen. Uit de Bowling Bond Texel plaat sten zich twee dames en twee heren, te weten Anneriet Keijzer, Gré Koorn, Kees Keijzer en Siem Plaatsman. Anneriet en Siem konden het in dit sterke veld van bowlers en bowlsters niet redden. Kees Keijzer kwam met een serie van 1057 23 punten tekort voor de halve finale. Gré was als dameskernploeglid (net niet geselecteerd voor de Europese kampioenschappen in Rome) duidelijk belust op revanche. Van de 140 dames, die zich voor de finales in Rijswijk hadden geplaatst kwam ze als eerste uit de bus met een geweldige serie van 1171 over 6 games (gemiddeld 195) met een hoogste game van het toernooi van 266. De 32 hoogstgeklasseerde dames plaatsten zich voor de halve finale over 6 games. Gré wist met een serie van 1045 haar eerste plaats te behouden. A.s. zondag zal Gré in Deventer tijdens de uiteindelijke finale haar eerste plaats moeten verdedigen. De winnaar of winnares zal Neder land vertegenwoordigen tijdens de AMF Worldcup Superfinale in Djakarta (Indonesië). Dinsdagavond (heden) wordt begon nen met de trainingsavonden van de badmintonafdeling van SVC in het Eier- landsche Huis, aanvang 20.30 uur. Leden en degenen die overwegen lid te worden, zijn welkom. met Texf unt. in vol imber slvoet- igram /order n ver- Mi enigini ■oor d n. Wi derdai evrou' 164 wordi lisje 28 sepj enkel Donderdag om 19 00 uur speelt De Koog 2 een oefenwedstrijd tegen Oos terend zat. 3 te Oosterend. Bij de B-jeugd van de Wielerver eniging Texel gingen 11 renners van start over drie ronden. De eerste twee ronden bleef het hele peloton bij elkaar. In de laatste ronde gingen Alice Visser, Paul Witte, Sidney de Haan en Robert Visser er vandoor. Het was Sidney die de sprint inzette maar Robert wist het met een banddikte voor hem te finishen. Marleen Terwindt won haar eerste wed strijd bij de A-jeugd, zij wist Niels Collou in de eindsprint te kloppen. In de B poule bleef alles tot drie ronden voor het eind bij elkaar. Vier man gingen er toen vandoor en bouwden een kleine voor sprong op. In de eindsprint pakte Mare Witte de volle tien punten voor Marcel Schuil en Herman Boekei. In de A poule gingen 16 man van start voor 15 ronden. Er werden diverse pogingen gedaan om weg te komen, maar alles werd weer terug gehaald door het peloton onder aanvoering van Hans Koorn en Douwe Dros. Hans Koorn was de snelste in de eindsprint voor Gerard Koorn. Uitslagen: A-jeugd: 1. M. Terwindt, 2. N. Collou, 3. J. Zijm, 4. D. van Rooy. B-jeugd: 1. R. Visser, 2. S. de Haan, 3. P. Witte, 4. A. Visser, 5. S. Winter, 6. J. Schuur, 7. A. S. Kooiman, 8. J. Vinke, 9. R. Kikkert, 10. J. van Heer- waarden, 11. D. Boomstra. B poule: 1M. Witte, 2. M. Schuil, 3. H. Boekei, 4. H. v.d. Slikke, 5. C. Koorn, 6. R. Kamminga, 7. V. Smit, 8. H. Boon. A poule: 1. H. Koorn, 2. G. Koorn, 3. P. van Arnhem, 4. J. Huisman, 5. h. van Tunen, 6. B. Bakker, 7. C. Boks, 8. D. Dros, 9. J. Huydink, 10. A. Winter. 56 57 Horizontaal: 1. familielid 5. wennen 9. soort onderwijs (afk.) 10. nihil 12. landbouwwerktuig 14. ijzerhoudende aarde 16. sieraad 17. voor 18. plaats in Engeland 20. familielid 21. voorzetsel 24. prik 26. stofmaat 28. vogel 29. meterton (afk.) 30. zangnoot 31. vlug 33. gevangenis 35. stremsel 37. vis 38. deel van een wedstrijd 39. rank 40. Europeaan 41verhoogde toon 43. plaats in Gelderland 44. schil 46. voegwoord 47. rondhout 48. titel (afk.) 50. voorzetsel 51. voertuig 53. deel van het jaar 56. karakter 59. deel van een theepot 61. nieuw 62. groente 65. meisjesnaam 66. titel 68. meisjesnaam 70. slede 71. eenzaam 72. dierengeluid. Verticaal: 1. soort smaak 2. de oudere (afk.) 3. enkele 4. meisjesnaam 5. godin 6. ademt 7. zangnoot 3. wrede keizer 9. familielid 11. plaats in Gelderland 13. vaartuig 15. jongensnaam 17. puistjes 19. deel van het dak 20. duw 22. vernieler 23. dwaas 24. zangnoot 25. zinnebeeld 27. plaats in het Gooi 30. projektiel 32. stoot 34. uitroep 36. boom 37, persbureau (afk.) 40. onbep. vnw. 42. noodsein (afk.) 43. enzovoorts (afk.) 45. deel van het alfabet 47. wiel 49. voorzetsel 51. omroepvereniging (afk.) 52. meisjesnaam 54. muziekinstrument 55. deel van het lichaam 57. tijdperk 58. boom 60. land in Azië 63. kledingstuk 64. gebogen been 67. namelijk (afk.) 69. jomgensnaam. Vijf jeugdlicentiehouders van de Wie lervereniging Texel gingen zondag naar het jeugdtoernooi van 'De Kampioen' te Haarlem. Bij de 10-jarigen moesten Jacco Vinke en Paul Witte in de eerste serie onder slechte weersomstandigheden starten. Paul en Jacco konden in de eerste ronde nog in het peloton blijven, daarnaa raakten ze met zijn tweeën eraf. In de eindsprint won Paul het net voor Jacco Robert Visser moest in de 20e serie. Hij ging met nog een renner van Volendam er van door, maar in de 2e ronde viel Robert terug in het peloton van 10 man. Bij de eindsprint kwam Robert als 3e van het peloton over de streep wat hem een verdiende vierde prijs opleverde. Nico Evers en Niels Collou starten bij de 12-jarigen. Niels, die erg sterk reed, werd door pech uitgeschakeld. Nico reed een bekeken koers, zat goed van voren maar in de eindsprint kwam hij twee plaatsen tekort om in de prijzen te vallen. Hij finishste als achtste. Een Texelse vrachtautochauffeur ver zuimde op het kruispunt Kogerweg- Burgerdijk vrij doorgang te verlenen aan een fiets. Bij de aanrijding kwamen de wielrijder en zijn duopassagier zo ernstig te vallen dat zij naar het zieken huis Parkzicht moesten worden ver voerd. Het loopt niet storm met de aanmel dingen voor de schouwburgvoorstellin gen, die de komende maanden in Den Helder worden gegeven. De inschrijf termijn is wellicht wat kort geweest. Besloten is deze te verlengen zodat het deze week nog mogelijk is het formulier in te zenden. Wie geen formulier meer heeft, kan het afhalen bij de afdeling culturele zaken van het raadhuis. Ook de termijn waarbinnen men zich voor allerlei cursussen kon opgeven is bij nader inzien wel erg kort geweest. Er wordt daarom nog een week respijt gegeven. Op donderdag 4 september zullen af stammelingen van drie bij het Texels Schapenstamboek in Noord-Holland in geschreven rammen voor het preferent- schap worden beoordeeld. Een vaste commissie is belast met alle keuringen, zowel in het gebied van het Nederlands Texels Schapenstamboek als het Texels Schapenstamboek in Noord-Holland.'s Morgens om 9.30 uur worden afstammelingen bekeken bij F. Dekker, Korte Molenweg 18 te Oterleek van ram F 6266, die is geboren bij C. A. Commandeur te Texel. Omstreeks 11.15 uur worden zoons en dochters bekeken van de ram F 7090, die bij P. Fijten te Roggel is geboren en nu in eigendom is van P. Kistemaker, Abbekerk en K. Lunsche te Peize. De afstammelingen worden opgesteld bij Kistemaker, Dorpsstraat 77 te Abbekerk. Rond half drie vindt de keuring plaats bij P. C. Vis Et Zn te Venhuizen. Flier zijn afstamme lingen van de ram F 6907, die is geboren op Texel bij Gebr. Kikkert. In een later stadium worden nog afstammelingen bekeken op Texel van de vaders F 6266 en F 6786 en F 6763. De laatste 2 rammen hebben op de bakermat af stammelingen, en zijn mede in eigen dom van fokkers in Brabant. Vermoe delijk vindt dit plaats in de eerste helft van september. De revuegroep 'De Flierefluiters' on der leiding van mevrouw Jannie Craa- nen-Hemelrijk is bezig een nieuwe voor stelling in te studeren. Half november denkt men de premiere te kunnen geven. Mevrouw Craanen heeft zich bij het schrijven van deze nieuwe produktie laten inspireren door de dertiger jaren. De diverse liedjes en sketches hebben veelal een algemeen karater, maar er zijn ook 'Texelse' bijdragen bij. Intussen wordt het oude programma van de Flierefluiters nog af en toe uitgevoerd. Op 27 november a.s. zal dat voor de laatste keer zijn. De groep treedt dan op voor een groep invaliden in Purmerend. Dinsdag 2 september In de Beatrix-gymnastiekzaal worden video-opnamen en dia's vertoond van het GVT—zomerkamp; 19.00 uur. Voor uw betuiging van deelneming na het over lijden van, en uw bewijzing van de laatste eer aan mijn vriendin ALIDA JOHANNA DE WIT, dank ik u allen hartelijk. De Koog, 2 september 1980, Brink 20. H. P. Voerman Blij zijn we met de ge boorte van onze dochter llona Jaap en Marloes van der Vis Ankerstraat 19, 1794 BH Oosterend, 1 september 1980. Getrouwd: Saskia Veldwisch Witse van Sijp augustus 1980 te op 29 Assen Oesterstraat 3, Oosterend, Texel. Langs deze weg bedan ken wij al onze kennissen en buren, die de 29 aug. tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. C. J. v.d. Star E. v.d. Star-Keijsper Loodssingel 11, Oudeschild. Caravancentrum „Texel", Spinbaan 14, Den Burg, tel. (02220) 3163. Openingstijden: zaterdag en maandag 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur; Dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 13.30-17.00 uur. Verder op afspraak. Trek in hartig hapje? Vanmiddag, morgen, overmorgen bij Ploff-lnn is het altijd kwaliteit. Kantoorstr., Den Burg. Tel. 4708. Rowerstyling Schuiling Ons tel.nr. (02220) 4571 Voor al uw reform-, dieet- en zoutarme arti kelen naar Gé Koot, Kerk straat 3, Oosterend. Bij de beëindiging van onze tabakszaak „De Vro lijke Trekker" alle klanten hartelijk dank voor het in ons gestelde ver trouwen. J. Roeper-Lap L. Roeper Den Hoorn. Wij danken u allen voor de vele hartelijke blijken van belangstelling, die wij bij ons 40-jarig huwelijks feest ondervonden. S. P. Hin A. M. Hin- Commandeur Den Hoorn, sept. 1980. De Twee Paardjes. Ge opend op vrijdagavond van 7-9 uur voor die mensen die overdag niet kunnen. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat: 4890. Hartelijk dank voor de liefdevolle hulp, die gebo den is aan mijn zwager JOHANNES HUISMAN In het bijzonder aan al het personeel van het Verpleeghuis „Texel", dr. Coutinho en ds. Van Zijll Langhout. J. Huisman Mulderstraat 15. Afvalcontainers vooi het afvoeren van puin hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809. Voor al Uw tegel- er mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320. Al 20 jaar Taxi Toon Smidt (02220) 2323. Voor al Uw gas (gas flessen cilinders) Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat, opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Verseput financieringen. Tel. (02220) 3100. GORDIJNSTOFFEN uit Zweden en Denemarken I Artima, Gravenstraat, tel. 3592. Vrijgezel, 45 jr., zoekt permanente woonruimte te Den Burg. Event, op knappen geen bezwaar. Reacties (02220) 2476 of 4452. Spaarrente tot 10% gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekker ver zekeringen. Bernhardlaan 109. Agentschap Centrale Volksbank. Zie Consu mentengids maart 1980. Luchtdrukbuksen en pistolen. Grotere keus in het betere soort. Dros' Smederij, tel. (02225) 229, Eierland

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 3