Uitslagen schapenfokdag Vlieland en Terschelling voeren actie in Den Haag Texelse autocrossers naar Medemblik Reinata Heemskerk treedt op met „Singers of the Lord Tafeltenniscompetltle begint 20 september Veerdiensten 27Mc-club houdt meeting PIT-collecte van 8 t/m 13 september Vernieling Dam- en schaakfestijn Burgerlijke stand Raadsvergadering TEXEL TOCH GOEDKOPER S.V. Texel Ruitercursussen Verrichtingsproef paarden PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1980 I Bitslagen: Rubriek 1 Oudere rammen. 1A Fokker M. Jansen, Rijssen. Eigenaar W. J. Bakker Den Hoorn; IB Fokker C. Verberne Ef Zn De Waal, Eig. J. Huisman Den Burg; 1D Fokker C. Verberne Zn De Waal, eig. J. Zuidewind, Oudeschild; IC Fokker M. Jansen, Rijssel, eig. J Eelman, Ooster end; 2A Fokker Fa. J. C. Hin Er Zn, Oosterend, Eig, B. Vlaming, Oosterend; 2B Fokker Gebr. Kikkert, Den Burg, eig. H. Tjepkema, De Waal; 2C Fokker W. J. Bakker, Den Hoorn, eig. B. Vlaming, Oosterend;3A Fokker K. Muys, Beem- ster, eig. J. Eelman, Oosterend; 3B Fokker B.D. Bedrijf, Den Hoorn, eig. P. Zijm, Den Hoorn; 3C Fokker B.D. Bedrijf, Den Hoorn, eig. Y. Kikkert, Den Burg;3D Fokker W. J. Bakker, Den Hoorn, eig. B. Vlaming, Oosterend. Rubriek 2A Tweejarige rammen: 1A en Kampioen Fokker/eig. Fa. K. Mantje Er Zn, Oudeschild; 1B Fokker Gebr. Kooiman, Oosterend, eig. J. Bakker Czn, De Waal; IC fokker G. Bakker, Oosterend, eig. C. Verberne Er Zn, De Waal; 1D fokker Gebr. Goethals, Westduipe, eig. D.C. Kikkert, Den Burg; 1E fokker C. J. Hin, Oudeschild, eig. Fa. K. Mantje Er Zn, Oudeschild; 1F fokker C. Verberne Er Zn De Waal, eig. H. Kikkert Den Burg; 1G fokker C. M. Veeger, Den Burg, eig. H.J. Smit, Den Burg; 1H fokker Gebr. Kooiman, Oos terend, eig. Mevr. du Porto, Oosterend; 2 fokker B. D. Bedrijf, Den Hoorn, eig. Y. Kikkert, Den Burg. Rubriek 2B tweejarige rammen: IA en Reserve kampioen fokker/eig. C. J. Hin, Oudeschild; 1B fokker G. Hel- mink, Doetinchem, eig. J. C. Hin Er Zn, Oosterend; 1C fokker J. Zuidewind, Oudeschild, eig K. Zuidewind, Oude schild; 2A fokker B. D. Bedrijf, Den Hoorn, eig. H. Kikkert, Den Burg; 2B fokker J. Zomerman, Appingedam, eig. C.J. Commandeur, Den Burg; 2C fok ker J. Bakker Czn, De Waal, eig. P. Zijm, Den Hoorn; 2D fokker N. v.d. Wey, Wijtgaard, eig. P. Zijm, Den Hoorn. Rubriek 3a eenjarige rammen: 1A fokker W. J. Bakker, Den Hoorn, eig. c. Verberne Er Zn, De Waal; 1B en reserve jeugdkampioen fokker/eig. C. J. Hin, Oudeschild; 1C fokker P. Ver berne, Oosterend, eig. K. Zuidewind, Oudeschild; 1D fokker/eig. P, Verber ne, Oosterend; 1E fokker J. Zuidewind, Oudeschild, eig. K. Zuidewind, Oude schild; 1F fokker C. Verberne Er Zn De Waal, eig. P. Verberne Oosterend; 1G fokker P. Verberne Oosterend, eig. Mevr. du Porto Oosterend; 2A fokker/ eig. Mevr. du Porto Oosterend; 2B fokker P. Verberne Oosterend, eig. C. Verberne Er Zn De Waal; 2C fokker/eig. C. J. Hin Oudeschild; 2D fokker D. Kikkert Den Burg, eig. H. Tjepkema De Waal. Rubriek 3B eenjarige rammen: 1A en Jeugdkampioen fokker, K. F. Kort Appingedam, eig. p. Verberne Ooster end; 1B fokker K. Mantje Er Zn Oude schild, eig. P. Verberne Oosterend; 1C fokker M. D. Kuiper Oosterend, eig. Gebr, Kooiman Oosterend; 1D fokker/ eig. P. Verberne Oosterend; IE fokker H. Tjepkema De Waal, eig. Gebr. Kooiman Oosterend; IF fokker J. Zui dewind Oudeschild, eig. G. Bakker Oosterend; 2A fokker W. J. Bakker Den Hoorn, eig. M. C. Veeger Den Hoorn; 2B fokker J. Reyne Barsingerhorn, eig. p. Verberne Oosterend; 2C fokker C.J. Hin Oudeschild, eig. G. Bakker Ooster end; 2D fokker Y. Kikkert Den Burg, eig. W. J. 8akker Den Hoorn; 2E fokker G. Bakker Oosterend, eig. A. J. Goe man De Waal; 2F fokker H. Tjepkema De Waal, eig. Gebr. Kooiman Ooster end. Rubriek 3C eenjarige rammen: IA fokker/eig. C. A. Commandeur Den Hoorn; IB fokker/eig. C. J. Comman deur Den Hoorn; 1C fokker/eig. P. Verberne Oosterend; 1D fokker C. J. Commandeur Den Burg, eig. C. A. Commandeur Den Hoorn; 1E fokker P. Verberne Oosterend, eig. P. Verberne Oosterend; 1A fokker C. J. Comman deur Den Burg, eig. C. A. Commandeur Den Hoorn; 2B fokker/eig. J. Huisman Den Burg; 2A fokker/eig. P. Verberne Oosterend; 2C fokker/eig. J. Eelman Oosterend; 2D fokker K. J. Stapel Schellinkhout, eig. C. A. Commandeur Den Hoorn. Rubriek 4 A 2-tallen ramlammeren van één vader: 1. C. J. Hin, Oudeschild; 1. Fa. K. Mantje Zn, Oudeschild; 1. Fa. K. Mantje Et Zn, Oudeschild. Rubriek 5A 3-tallen ramlammeren van één vader. 1. Gebr. Eelman, Oosterend; 1. Gebr. Eelman, Oosterend; 1. Gebr. Eelman, Oosterend; 1. D. C. Kikkert, Den Burg. Rubriek 5B 3-tallen ramlammeren van één vader. 1. Fa. K. Mantje Et Zn., Oudeschild; 1. C. Verberne Er Zn., De Waal; 1. p. Verberne, Oosterend: 1. P. Verberne, Oosterend; 1. P. Verberne,Oosterend; 1 P. Verberne, Oostptend. Rubriek 5A 3-tallen ramlammeren van één vader. 1. G. Bakker, Oosterend; 1. C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1. C. A. Commandeur, Den Hoorn. Rubriek 6 Schaap en 2 ooilammeren. 1A fokker/eig. p. Verberne, Oosterend; 1B fokker/eig. P. Verberne, Oosterend; IC fokker/eig. Gebr. Kooiman, Ooster end; 1D fokker/eig. G. Bakker, Ooster end; 2A fokker/eig. H. J. Smit, Den Burg; 2B fokker/eig, Gebr. Comman deur, Den Burg; 2C fokker/eig. D. Wetenkamp, Oudeschild; 2D fokker/ eig. D. Wetenkamp, Oudeschild. Rubriek 7a Schaap en ooi- en ramlam. 1A fokker/eig. Gebr. Kooiman, Ooster end; 1B fokker/eig. Fa. J. C. Hin Et Zn. Oosterend; 1C fokker/eig. A. J. Goe man, De Waal; 1E fokker/eig. C.J. Hin Oudeschild; 2A fokker/eig. C. J. Hin Oudeschild; 2B fokker/eig. Gebr. Kooi man, Oosterend; 2C fokker/eig. Fa. J C. Hin Et Zn., Oosterend; 2D fokker/eig Fa. J. C. Hin Et Zn., Oosterend; 3A fokker/eig. Y. Kikkert, Den Burg; 3B fokker/eig. H. Kikkert, Den Burg; 3C fokker/eig. A. J. Goeman, De Waal. Rubriek 7B Schaap en ooi- en ramlam. 1A fokker/eig. P. Verberne, Oosterend; 1B fokker/eig. J. Bakker Czn., De Waal; 1C fokker/eig. Fa. K. Mantje Et Zn., Oudeschild; 1D fokker/eig. P. Verberne, Oosterend; IE fokker/eig. P. Bakker, 't Horntje; 2A fokker/eig. Fa. K. Mantje Et Zn., Oudeschild; 2B fokker/ eig. Mevr. du Porto, Oosterend; 2B fokker/eig. H. Tjepkema, De Waal; 2C fokker/eig. P. Verberne, Oosterend; 2E fokker/eig. M. D. Kuiper, Oosterend; 3A fokker/eig. Mevr. du Porto, Ooster end; 3B fokker/eig. M. Bakker Pzn., Den Burg. Rubriek 8A Schaap en 2 ramlammeren. 1A fokker/eig. j. Eelman, Oosterend; 1B fokker/eig. C. Verberne Et Zn., De Waal; 2A fokker/eig. C. Verberne Et Zn., De Waal; 2B fokker/eig. M. C. Mevrouw Verberne met de jeugdkampioen. Veeger, Den Hoorn; 2C fokker/eig. C. J. Hin, Oudeschild; 2D fokker/eig. c. J. Hin, Oudeschild; 2E fokker/eig. D. C. Kikkert, Den Burg; 3 fokker/eig. Y. Kikkert, Den Burg. Rubriek 8B Schaap en 2 ramlammeren. 1A fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn; IB fokker/eig. P. Verberne, Oosterend; 1C fokker/eig. C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 2A fokker/eig. G. Bakker, Oosterend; 2C fokker/eig. D. Wetenkamp, Oudeschild; 2D fokker/ eig. P. Verberne, Oosterend; 3 fokker/ eig. P. Bakker, 't Horntje; 3B fokker/eig W. J. Bakker, Den Hoorn. Rubriek 9A Schaap en ramlam. 1 fokker/eig. H. Tjepkema, De Waal; 2A fokker/eig. Fa. J.C. Hin Et Zn., Ooster end; 2B fokker/eig. M.D. Kuiper, Oos terend; 2C fokker/eig. J. Huisman, Den Burg;3 Fokker/eig. C. J. Hin, Oude schild; 3 fokker/eig. Gebr. Kooiman, Oosterend; 3 fokker/eig. J. Huisman, Den Burg; 3 fokker/eig. Fa. K. Mantje Et Zn..Oudeschild; 3 fokker/eig. J. C. Roeper, Oosterend. Rubriek 9B Schaap en 1 ramlam. IA fokker/eig, C. A. Commandeur, Den HóorhTTEtTokkë'rTéigTC. A. Comman deur, Den Hoorn; 2A fokker/eig. P. Verberne, Oosterend; 2B fokker/eig. M. Bakker Pzn., Den Burg; 2C fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn;3 fok ker/eig. P. Zijm, Den Hoorn; 3 fokker/ eig. M. Bakker Pzn., Den Burg; 3 fokker/eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 3 fokker/eig. W. J. Bakker, Den Hoorn; 3 fokker/eig. C. A. Commandeur, Den Hoorn. Rubriek 10 4-tal oudere fok ooien. 1A en reserve kampioen C. A. Com mandeur, Den Hoorn; 1B P. Verberne, Oosterend; 1C C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1D Fa. J. C. Hin Et Zn., Ooster end; 1E C. J. Hin, Oudeschild; 1F J. C. Roeper, Oosterend. Rubriek 11 4-tal eenjarige ooien van één vader. 1A en Kampioen P. Verberne, Ooster end; 1B C. A. Commandeur, Den Hoorn; 1C Fa. J.C.Hin Et Zn., Oos terend; 1F C. J. Hin, Oudeschild; 1G C.J. Hin, Oudeschild; 1H J. Bakker Czn., De Waal; 2A Fa. K. Mantje Zn., Oudeschild; 2B Mevr. du Porto, Ooster end; 2C H. Tjepkema, De Waal; 2D J. C. Roeper, Oosterend; 2A Gebr. Kooi man, Oosterend. Rubriek 12 4-tal ooilammeren van één vader. 1A Fa. J. C. Hin EtZn., Oosterend; 1B p. Verberne, Oosterend; 1C C. J. Hin, Oudeschild; ID P. Verberne, Ooster end; 2A H. Tjepkema, De Waal; 2B J. Hin, Oudeschild; 2C H. Tjepkema, De Waal; 3 Gebr. Kooiman, Oosterend; 3 Mevr. du Porto, Oosterend; 3 Mevr. du Porto, Oosterend. De 10 ramlammeren die zijn uitgese lecteerd zijn: 1697 van K. Mantje Zn; 2135, 2138, 2021, 2127 van P. Verberne; 0533, 0553 van C. A. Commandeur; 6822 van J. Bakker Czn; 1239 van C. Verberne Et Zn.;6912 van H. Tjepkema. Vlielandersen Terschellingers zijn van daag in groten getale naar Den Haag ge trokken om daar op demonstratieve wij ze kracht bij te zetten aan hun wens dat de regering de instandhouding van de veerdienst van Doeksen mogelijk maakt door het verstrekken van subsidie. Doeksen zit in de rode cijfers en ziet zich daarom gedwongen tot bezuinigingen over te gaan in de vorm van het terug brengen van het aantal overtochten. Op de eilanden wordt dat als een erns tige bedreiging van de toeristische be drijvigheid en van de leefbaarheid ge zien. De Terscheliinger ondernemingsver eniging en de afdeling Terschelling van de horeca Nederland hebben een brief gestuurd aan de Tweede Kamer waar vandaag is gedebatteerd over de ei lander veerdiensten. De bevolking van Vlieland en Terschelling werd door o.a. de politieke partijen en de VW opge roepen om het debat in Den Haag massaal bij te wonen. De beide burge meesters staan aan het hoofd van de groep. Zoals bekend heeft de Tweede Kamer al in een eerder stadium bij de minister (Tuynman) aangedrongen op besturing van de problemen van de veerdiensten in Nederland. Intussen heeft het minis terie over dit onderwerp een 'notitie' gemaakt. In afwachting van eventuele maatregelen op grond van deze notitie willen de eilandbewoners alvast beslis singen genomen zien met als uitgangs punt dat de bestaande boorverbinding- en (zowel de diensten met de gewone boten als de snelle diensten met de 'Koegelwieck') gehandhaafd worden. Dat zou kunnen door een overbrug gingskrediet maar evenals ten opzichte van de Texelse verlangens in deze, is de minister weinig toeschietelijk. Hij heeft laten weten dat er voor een overbrug gingskrediet geen geld is. De Radioclub Texel, waarbij momen teel ongeveer 80 Texelse 27 Mc-zend- amateurs zijn aangesloten, begint weer met regelmatige bijeenkomsten. De eer ste meeting van het nieuwe seizoen wordt gehouden op zondagmiddag 7 september a.s. in Het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, aanvang 14.00 uur. Bij die gelegenheid zullen weer allerlei technische ervaringen worden uitge wisseld, maar ook de gezelligheid zal een belangrijke rol spelen. Doel van de Radioclub is dat de leden elkaar helpen bij het beoefenen van hun zendhobby. Er zijn soms heel wat technische en andere problemen op te lossen, waarbij ervaren amateurs nieuwkomers van dienst kunnen zijn. Belangrijk is ook dat het bestuur ernaar streeft dat de radio hobby op fatsoenlijke wijze wordt be dreven. De club beschikt over een eigen postbus waarvan gebruik mag worden gemaakt bij het uitwisselen van QSL- kaarten (die ook vanwege de club worden verstrekt). De contributie be draagt f 25,- per jaar. Het bestuur bestaat uit Bart de Vries (voorzitter) en het sectretariaat en de financiën worden behartigd door het echtpaar Veenstra, Postweg 173 in Eierland, telefoon 02225-420. Nieuwe leden kunnen zich bij het laatstgenoemde adres opgeven; het kan ook tijdens een van de mee tings. Ook op Texel wordt tussen 8 en 13 september de collecte gehouden ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront (PIT). Het PIT verzorgt de protestantse geestelijke verzorging van militairen, waarvoor steeds veel geld nodig is. Het geld wordt in het bijzonder besteed aan de bouw van een prote stants militair tehuis in het Duitse Rheindalen en de uitbreiding van mili taire tehuizen in Havelte, Harskamp en Hohne. Alleen al voor deze projecten is vier ton nodig. Verder moet het vor mingscentrum 'Beukbergen' worden vernieuwd (kosten f 100.000,-) en de PIT-gelden worden ook besteed voor het werk van de predikanten in dienst. Zij kunnen daardoor bijbels en lektuur verstrekken, kerstvieringen houden, conferenties beleggen en studiemate riaal bekostigen. Dit alles in het belang van tienduizenden militairen in Neder land, Duitsland Libanon en op de Nederlandse Antillen Wie geen collec tant aan de deur mocht krijgen, kan zijn bijdrage storten op postgiro 5163 tnv. PIT, Rijswijk. Het loopt nog niet storm voor het dam- en schaaktoernooi dat zaterdag wordt gehouden aan boord van Teso's nieuwe veerboot 'Molengat'. Er kunnen dus nog liefhebbers bij; zij kunnen zich aanmelden bij de heer J. Bakker, Tjakkerstraat 5 Den Burg, telefoon 02220-3503. Wie pas zaterdag weet of hij in de gelegenheid is om mee te doen, kan zich ook direct aan de 'zaal' vervoegen. Begonnen wordt om 10.00 uur. De boot ligt dan aan de kade in 't Horntje. Er wordt op gewezen dat ook beginnende schakers en dammers aan het toernooi kunnen meedoen. De indeling in klassen is zodanig dat niemand bang hoeft te zijn om 'af' te gaan. De nadruk ligt op het recreatieve aspect van de dam- en schaaksport. De bedoeling is dat na afloop, in de loop van de middag, de heer J. P. Kikkert de prijzen zal uit reiken. van 27 augustus t/m 2 september 1980 Geboren: Nona, dv. Jacob van der Vis en Marie-Louise E. H. D. Bakker. Overleden: Hermanus van der Maas, oud 73 jaar, wonende te Amsterdam. Zondag a.s. gaan vier Texelse auto- crossers naar de Nederlandse kampi oenschappen in Medemblik. Deze coureurs zijn Pieter Jan Kaan, Maarten Koorn, Theo Veeger en Freek van der Wal. De cross in Medemblik begint om 14.00 uur. Dinsdagavond a.s. om 19.30 uur ver gadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1. Notulen van de vergadering van 12 augustus 1980. 2. a. Ingekomen stukken; B. Medede lingen; C. Beantwoording raadsvragen. 3. Vervalt. 4. Wet openbaarheid van bestuur. 5. Beslissing op beroepschrift Gebr. Timmer tegen weigering van een bouw vergunning voor het bouwen van een schuur. 6. Beslissing op beroepschrift van de heer F. J. Wassenborg tegen weigering van een bouwvergunning voor het bouwen van een schuur. 7. Beslissing op beroepschrift van de heer E. Hess tegen weigering van een bouwvergunning voor het uitbreiden van een garage/berging. 8. Vaststelling vragenlijst nieuwbouw en vernieuwbouw voor de periode 1981 tot en met 1983. 9. Nemen van voorbereidingsbesluiten; a. voor een gedeelte van Oudeschild - bouwplan Visman; b. voor een gedeelte van Den Hoorn - bouwplan Mulder; c. voor een gedeelte van Den Burg - bouwplan RST-De Lindeboom. 10. Vaststelling van het bestemmings plan beschermd dorpsgezicht Ooster end. 11. Verhoging van het maximum krediet in rekening-courant verstrekt aan de Woningbouwvereniging. 12. Verkoop grond te Oosterend aan de heer E. Vermeulen. 13. Wijziging van de gemeentebegroting voor het jaar 1979. 14. Wijziging van de gemeentebegroting voor het jaar 1980. Het komend weekend verblijft de alt Reinata Heemskerk [46) uit Rotterdam op Texel. Op verzoek van het 32 leden tellende interkerkelijke Texelse koor "The Singers of the Lord" onder leiding van Peter Zwart zal zij meewerken aan een uitvoering van dit koor zaterdag avond 20.00 uur in de Gereformeerde kerk van Den Burg. Reinata Heemskerk is vooral bekend geworden door haar geestelijke liede ren, die zij niet allien brengt voor be jaarden, zieken en gehandicapten, maar ook voor radio en televisie. Ze beoefent de zang niet als hoofdberoep ("Mijn gezin gaat voor") en ging pas zang stü- n. deren toen ze 36 jaar was. Haar ster steeg snel, vooral na optredens voor de televisie. Vaak werkt ze samen met or ganisten als Addie de Jong, Piet van Egmond, Feike Asma en de gebroeders Zwart. Meedere keren trad zij op in Duitsland. De uitvoering van zaterdagavond is cmataD Reinata Heemskerk gratis toegankelijk voor ieder. Een pre dikatie wordt verzorgd door dominee Blaauw. Sigrid Wieringa uit Enkhuizen volgt met belangstelling nieuws over Texel in diverse periodieken en bladen. In de rubriek 'Ingezonden' van de Leeuwarder Courant trof ze een berichtje aan waar uit blijkt dat Texel toch goedkoper is. Mevrouw T. Noorman-Weina conclu deert aan de hand van diverse voorbeel den dat het voor mensen met een smalle beurs goed vakantie houden is op Texel. Eilander prijzen Ook wij hebben de ingezonden stuk ken gelezen over de vleesprnzen op het eilapd Vlieland De herfstvakantie brachten we met de kinderen en klein kinderen op Vlieland door Nu zijn we pas terug van een vakantie van vier weken op Texel Ik heb een paar krantjes meegenomen met de prijzen van de winkels in Den Burg Ten eerste krijg je als je met de pont over gaal 15 minuten) en een bejaardenpas nebt, de helft (ƒ6) retour De winkels Spar, Maas en Dagmarkt zijn heel goedkoop Een paar gegevens: rundergenakt kost per pond f 4.95. half om half 3,75, ham lappen 5,95, schouderkarbonade 4.65, braadworst ƒ3,48. In de weekend reclame kost een bloemkool 1,29, worteltjes 39 cent (pond), andijvie 98, cent (kilo), KG-koffie 2,98 (Jok is er een Hema in dezelfde straat. Dus ook voor de smalle beurs is het goed vakan tie houden op het eiland Texel. Leeuwarden T. Noorman-Weima. Jacques Hm toont de reserve-kampioen. Door de heer Beers werd bij de politie aangifte gedaan dat in de nacht van dinsdag op woensdag zijn auto door onbekenden werd beschadigd. Twee spiegels waren van de auto afgerukt en de ruitenwissers en de antenne waren verbogen. De politie zoekt nog naar de daders Zo staan we weer aan de start van een nieuw en hopelijk veel voetbalvreugd gevend seizoen. Het eerste ontvangt het voor ons altijd moeilijk te bespelen Pur- merend. Na de goede oefenwedstrijden verwachten we een kleine overwinning. Het tweede tegen Wiron 2 en het derde tegen SRC 3 spelen ook al thuis. Bij een goede inzet, kunnen de punten op Texel blijven. Het gepromoveerde vierde gaat naar Schagen 4. Het zal wel niet zo ge makkelijk gaan als vorig seizoen, maar een kleine overwinning moet er toch in zitten. Junioren: A1 onvangt Helder A1, een wel te zware opgave. BI, B2, Cl en C2 uitkomende in de z.g. kwartet competitie, zijn wel erg zwaar inge deeld. Ze moeten uit naar Vitesse 22 (Castricum) BI, B2, C1 en C2 en het zal niet meevallen een paar punten te ver overen. C3 ontvangt HRC C5: ook hier zal het moeilijk worden. ten C. In de week van 7-14 september wordt in Ruitercentrum Bornrif in De Koog gestart met ruitercursussen. Er worden rijlessen voor beginners, rijlessen voor gevorderden en opleidingen voor het ruiterbewijs verzorgd. Andere program ma onderdelen zijn dagtochten, een puzzelrit en een demonstratie huifkar rijden. Het Instituut Bruikbaarheidsonder- zoek paarden IBOP) wil in november eeii- verrichtingsproef houden. Twee jaai geleden werd ook al een soortgelijke proef gehouden. Het IBOP is ontstaan ui samenwerking tussen het landbouw schap en het WPN. Belangstellenden voor de proef in november worden verzocht zich op te geven bij de heer P. Daalder, Bartimeüshoeve in Oosterend, tel. 02223-611. De opgave dient vooi woensdag te geschieden. Enige weken geleden werd gemeld dat de aanvang van de nieuwe tafel- tenniscompetitie op 29 september zou zij. Dit had zaterdag 20 september moeten zijn. Tetak beschikt over twee speelavon den. De maandagavond van 17.30 19.30 uur (jeugd) en 19.30 - 21.30 uui (senioren) wordt besteed aan training voor Tetak-leden. De vrijdagavond vai 21.00 - 23.00 uur (senioren) is bestemi voor recreatief tafeltennis. Hieraan kun nen zowel als niet-leden meedoen Voor deze speelgelegenheid moet we een extra bijdrage door de spelers (sters worden geleverd. Tetak-leden kunnei op deze avond terecht voor f 1,00 pe persoon per avond, niet Tetak-ledei kost het f 1,50 p.p. per avond. Er word gespeeld in sporthal 'De Ferrever' Den Burg. Er is nog steeds plaats voo nieuwe leden. Men kan zich opgeven b Bets Verhoeven, Tjakkerstraat 2, Dei Burg.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 2