Teams hoofdklasse nu alweer bovenaan ONNODIG VERLIES VAN TEXEL Gelijk spel voor Texelslag 1 Zaalvoetbaluitslagen Voetbaluitslagen zaalvoetbalprogramma Pas opgericht Texelslag maakte korte metten met Wieringerwerf Sporting S.-De Koog 2-1 Begin zaalvoetbalcompetitie Krappe overwinning van Oosterend Texel 2 goed op dreef tegen Schagen 2 Tetak weer van start Oosterend 2 verslaat Geel-Zwart Texelse Boys in povere partij met 2—0 ten onder Damclub Texel wint Dirk Disselbokaal Robert Visser won derde prijs bij de 10-jarigen DINSDAG 16 SEPTEMBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA S Afgelopen week is de zaalvoetbalcompetitie van start gegaan. Datsun, JKM en Dubbeldik kwamen deze eerste week met 3 teams in het veld terwijl voor Oosterend 5 teams in het strijdperk verschenen die elk met een nieuwe coach uitkwamen. Ook de juniorencompetitie ging van start en zowel Ratronics 1 als Alkema speelden twee wedstrijden die beide teams winnend wisten af te sluiten. Ratronics 1 versloeg Ratronics 2 [7-1] en Bureau Eelman [1-0]. Alkema versloeg het meisjesteam Shoe Girls met 4-1 maar voor de dochters van de schoenmaker was dit geen gek resultaat daar Alkema een dag later met 8-0 van Dagmarkt won. In de tweede klasse behaalde Jelle- boog de grootste overwinning. Na een 5-0 ruststand versloeg het Gempo met 6-0. Tex. Boys 2 was de meerdere van Nioz 2 en won met 4-1Oosterend 4 leek een gemakkelijke overwinning op Oos terend 5 te behalen maar tegen het einde van de wedstrijd wist het jeugdige vijfde nog goed terug te komen zodat de schade beperkt bleef tot een 5-3 neder laag. Zowel de wedstrijd ZDH 2 - Zhd 3 als Kikkert/Topido 2 - Question 2 ein digde in een 1-1 gelijkspel. In de eerste klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. Rab wist deze met 2-1 van Tex.Boys te winnen. In de nieuwe reserve eerste klasse wonnen de vier tweede teams van de vier derde teams. JKM 2 won met kleine cijfers van Dubbeldik 3, 2-0 terwijl Dubbeldik 2 met 5-0 JKM 3 versloeg. Datsun 2 had geen enkele moeite met Oosterend 3 (6-1) maar Datsun 3 (ex- Oosterend heeft de thuiswedstrijd tegen Twisk met het kleinst mogelijke verschil gewonnen. De overwinning kwam in de eerste helft tot stand via een goal van Johan de Waard. Hoewel Oosterend in deze fase verdiend afstand nam van zijn tegenstander was het spel van de thuisclub alles behalve overtui gend te noemen. Vooral in de tweede helft werd veel te nerveus gespeeld en de bezoekende club voelde dit uit stekend aan Met goed voetbal werd Oosterend onder druk gezet maar de machteloze voorhoede van Twisk kon geen opening vinden in de solide Oos- terend-defensie. Oosterend begon enthousiast. Vooral op het middenveld bouwde de thuisclub een veldoverwicht op dat al spoedig resulteerde in enkele fraaie kansen. Evenals vorig jaar heeft de Oösterender ploeg echter te veel kansen nodig om tot scoren te komen. Een kopbal van Gerard Legierse belandde maar net naast het Twisk-doel en schoten van Frits Bakker en Johan de Waard waren te onzuiver om de Twisk-doelverdediger in gevaar te brengen. Vrij onverwacht nam Oosterend een kwartier voor rust echter de leiding. Johan de Waard drong het strafschopgebied binnen en zijn harde schot verdween onhoudbaar voor de Twisk-doelman in het doel. Vanaf dat moment leek de thuisclub op rozen te zitten. Het tempo ging iets omhoog en nog voor rust leek een gro tere voorsprong tot de mogelijkheden te behoren. In deze fase bewees de Twisk- verdediging niet voor niets al diverse jaren in de tweede klasse te spelen. Op Tustige wijze werd iedere aanval van Oosterend onschadelijk gemaakt. Voor al de vrije verdediger Jonkers maakte in deze fase een bijzonder sterke indruk. Na rust aanvankelijk eenzelfde spel- beeld. Oosterend zocht gretig de aanval en zelfs de verdedigers waagden zich zo nu en dan ver naar voren. Na ongeveer een kwartier spelen in de tweede helft drong Oosterend-voorstopper Jaap Slikker met een knappe solo het straf schopgebied van de tegenstander bin nen. Zijn rush werd onreglementair gestuit door een der Twisk-verdedigers en de goed leidende scheidsrechter Borst kende een strafschop toe. Oosterend kreeg zodoende een uit stekende mogelijkheid om definitief af stand van zijn tegenstander te nemen. Gerard Legierse belastte zich met het altijd weer lastige karwei, maar zijn inzet was zo zacht dat de Twisk-doelman hiermee geen enkel probleem had. Vanaf dat moment leek er iets fout te gaan met het spel van de thuisploeg. Het middenveld werd voortdurend over geslagen en met verre trappen werd ge probeerd een snel succes te bereiken. Twisk reageerde op de terugval in het Oosterend-spel. Via goed lopende com binaties vond de ploeg keer op keer de weg naar het Oosterend-doel. De danig verjongde defensie van de thuisploeg kreeg het zwaar te verduren maar bleef toch knap overeind al moest doelman Roel Veldman enkele keren alles geven om een doelpunt te voorkomen. badhotel) moest met weinig verschil (5-4) z'n meedere in Oosterend 2 erken nen. Goede partij In de hoofdklasse staan de vier hoogstgeëindigde teams van vorig sei zoen na één wedstrijdweek alweer bo venaan. Kampioen JKM speelde een goede partij tegen Question en won met 6-0. De doelpunten werden gescoord door Louis Uriot (4), Martin Land en Gert Pansier terwijl vooral in de tweede helft nieuweling Gerry Plaatsman een versterking bleek te zijn. Klaas Dirk Koorn moet voor Dubbeldik tegen A O 2000 een heerlijke wedstrijd heb ben gespeeld. Zes van de tien doelpun ten nam hij voor zijn rekening waarvan o.a. de eerste vijf. Na een 7-0 ruststand kon A O in de tweede helft nog enig zins tegengas geven zodat de eindstand uiteindelijk 10-2 werd na een wedstrijd welke door H. Pennings strak maar wel goed werd geleid. Oosterend miste tegen ZDH drie eerste team spelers. Van de invallers onderscheidde vooral Wim van Heeringen zich in positieve zin. Mede dankzij 2 doelpunten van Johan de Waard en Dirk Trap won Oosterend met 5-3. De Zwaan kwam tot de zwaarst bevochten overwinning. Datsun wist de stroef spelende De Zwaan goed tegen stand te bieden en was grote delen van de wedstrijd zeker niet de mindere. Het was Gerard Legierse die in de eerste helft met een doelpunt de overwinning voor De Zwaan veilig stelde. Eindstand 1-0. Spelpeil Morgen (woensdag) komen de vier hoogstgeëindigde teams van vorig sei zoen tegen elkaar in het veld. Om 20.35 ontmoeten Oosterend en De Zwaan elkaar en beide ploegen ontlopen elkaar weinig daar de uitslagen vorig seizoen 2-2 en 3-3 waren. Direct hierna om 21.20 spelen de nummers 1 en 2 tegen elkaar. Gezien het spelpeil van beide teams belooft dit een mooie wedstrijd te worden daar beide teams sterker lijken te zijn geworden. Vorig seizoen won JKM met 5-1 van Dubbeldik terwijl de andere keer de wedstrijd eindigde zoals hij begon, 0-0. Hoofdklasse: JKM-Question 6-0 SVO/Z- Geelzwart 30 4-1 Oosterend-ZDH 5-3 SVO/Z2 - AFC34 5 6-0 Dubbeldik-A 2000 10-2 HCSC8-SVO/Z 3 5-1 De Zwaan-Datsun 1-0 Helder A2 - Oosterend A1 JVC A2 - De Koog A1 9-3 1-6 Reserve eerste klasse: WGW B6 -Tex.Boys B1 0-4 JKM 2-Dubbeldik 3 2-0 W.vogels BI - Oosterend B1 6-0 Dubbeldik 2-JKM 3 5-0 Oosterend C1 - HCSC C1 1-7 Datsun 2-Oosterend 3 6-1 Zeemacht C1 - De Koog Cl 1-8 Oosterend 2-Dutsun 3 5-4 Oosterend C2 - Tex.Boys C1 W. vogels C3 - Texel C3 1-4 1-3 Eerste klasse: Texel B1 - HRC B1 3-1 Rab-Tex.Boys 2-1 Texel B2 - HRC B2 Texel C1 - HRC C1 1-9 4-1 Tweede klasse: Texel C2 -HRC C2 0-3 Gempo-Jelleboog 0-6 Oosterend 5-Oosterend 4 3-5 Meisjesjunioren: ZDH 2-ZDH 3 1-1 Alw.Forward - Tex. Boys 0-12 KSMT 2-Question 2 1-1 Tex.Boys 2-Nioz2 4-1 Meisjes pupillen: Tex.Boys - Winkel 3-0 Junioren: Ratronics 1-Ratronics2 7-1 Pupillen: Shoe Girls-Alkema bv 1-4 De Koog Dl - Oosterend D1 2-2 Ratronics 1-Bureau Eelman 1-0 Tex.Boys Dl - Texel D1 1-1 Alkema bv-Dagmarkt 8-0 Tex.Boys D2 - Texel D2 Texel D3 - Texel D4 3-6 9-1 De Koog E1 - Oosterend E1 Tex.Boys El - Texel El 1-1 1-0 wonsdag 17 september: Texl.Boys E2 - Texel E2 2-1 18.00 u. Bremakker-Alkema bv Texel F3 - Oosterend F3 3-3 18.30 u. Zegel Modes-Ratronics 1 Texel F2 - Oosterend F2 2-2 19.00 u. Amro-Mok Texel F1 - Oosterend F1 0-5 19.45 u. Kikkert/Topido 1-Tex.Boys 20.35 u. Oosterend-De Zwaan 21.20 u. JKM-Dubbeldik Zondag 14 september 1980 22.10 u. ZDH 3-Rabo Afdeling noordholland: zaaldienst: Datsun St. Adelbert - Texel Oosterend - Twisk 2-1 1-0 donderdag 18 september: Cocksdorp - Berkhout 0-7 18.00 u. De Koogel 1-Shoe Girls Tex.Boys-Andijk 0-2 18.30 u. Sw.Schaep-Ratronics 2 Sporting S - De Koog 2-1 19.00 u. Datsun 3-Oosterend 3 Schagen 2 - Texel 2 1-2 19.45 u. Nioz-Rab W. Vogels 3 - Oosterend 2 1-2 20.35 u. Texel V-Arn Looyer WGW 5 - Texel 3 1-4 21.20 u. JKM 3-Dubbeldik 3 TexBoys 2 - Kaagvogels 4 2-6 22.10 Question 2-Oosterend 5 Oosterend 3 - ZAP 5 4-1 zaaldienst: ZDH ZAP 6-Tex. Boys 3 De Koog 2 - Helder 8 1-5 1-10 vrijdag 19 september: 20.00 u. Oosterend 2-Datsun2 Juioren: 20.45 u. Dubbeldik 2-JKM2 Tex.Boys A1 - ConZeloAl 6-1 21.30 u. Question-A O 2000 22.15 u. Datsun-ZDH Dames: zaaldienst: Nioz Tex.Boys - Sporters 2-7 Texel heeft zondag onnodig punten laten liggen in Egmond. Terwijl men de gehele wedstrijd een groot overwicht heeft gehad en zelfs na 5 minuten spelen al op een 1-0 voorsprong kwam, moest men toch de meerdere erkennen in Adelbert, dat een 2-1 overwinning behaalde. Het grote probleem bij Texel is, dat de ploeg geen 'afmaker' heeft. Ook zon dag moest het doelpunt weer komen van de voet van Klaas Dirk Koorn die al na 5 minuten spelen een vrije trap hard tussen de palen joeg. Hierna verzuimde men verder afstand te nemen van Adel bert. Diverse kansen werden gemist en vele ballen door de Adelbert-keeper van de doellijn gehaald. In deze periode speelde Texel een goede wedstrijd en was oppermachtig. Na 25 minuten spelen rondde Adelbert tot tweemaal Afgelopen zondag speelde Texel de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen. Deze ontmoeting, tevens de eerste in het tweede klasse district Noórdholland, speelde zich af in Egmond-Bimen tegen Hanebalken 1. Texel startte zeer slecht. Al gauw stond het team achter met 2—0 omdat beide heren-enkels verloren gingen. Marius Witte, die mede door de sporthalvloeraffaire nog niet in de gelegenheid geweest was om te trainen, verloor met 15-9 en 15-6, evenals Gerard Witte, die nog steeds de enkel-service niet onder de knie heeft (15-6 en 15-2). Nel Witte verloor op het nippertje vande ijzersterke Egmondse eerste dame (11-3, 8-11 en 11-6) terwijl Janny Zutphen haar vechtersmentaliteit liet zien door in de derde set, na een achterstand van 8-2, de wedstrijd toch nog op haar naam te brengen (11-4, 5- 11 en 8-11). Toen Marius Witte en Margriet Reij ook nog de eerste mix verloren (9-15, 15-7 en 17-16) keek Texel al tegen een achterstand van 4—1 aan. De tweede mix, Janny Zutphen en Gerard Witte, werd door het uitstekend op elkaar in gespeeld zjnde Texelse team met 15-9, 13-15 en 5-15 gewonnen en ook de herendubbel werd een Texelse overwin ning (15-18 en 10-15). De damesbubbel van Nel Witte en Margriet Reij bevestigde weer hun kwa liteit. Met een stand van 14-17, 15-10 en 6-15 bleken de Egmondse dames niet in staat een eind te maken aan de onafgebroken serie overwinningen die het Texelse dames-dubbel team tot nu toe in de competitie geboekt hebben. Dit bracht de eindstand op 4—4. A.s, zondag spelen alle teams van de badmintonclub Texel thuis om half twee in de Burgemeester De Koning hal. De wedstrijd van Texel 2 tegen Schagen 2 beloofde een moeilijke te worden, vooral omdat er veel wind op het veld stond. Texel begon sterk met de wind in de rug. Door Schagen werd zeer hard gevoetbald, maar na een klein kwartier was het Texel dat scoor de. Door een mooie pass van Peter Kikkert die Jan van Bennekom hard en zuiver inschoot werd het 1-0. Er werden veel lange ballen gegeven door het goed bezette middenveld, maar deze werden meestal afgefloten door de jonge scheidsrechter, die te veel naar de zwakke grensrechter luisterde. Texel kwam op 2-0 voor de rust door een uit stekende pass van Willem Brons naar Gerrit Vlaming die een leeg veld voor zich had. Hij passeerde de keeper met grote snelheid en een teruggekomen verdediger met een kapbeweging en schoot de bal tussen de palen. De tweede helft was minder. Texel kreeg eerst een penalty tegen, maar de lat werd geraakt. Schagen kwam een punt dichterbij toen een klein misverstand benut werd door een speler van Schagen maar meer dan dat gebeurde er niet. Texel ging tevreden met twee punten huiswaarts. toe een voorzet van rechts af zonder dat de Texel verdediging in kon grijpen. In plaats van te gaan rusten met een voor sprong, stond Texel nu op een 2-1 achterstand. Onmachtig Na rust hetzelfde beeld als voor de rust. Een onmachtig aanvallend Texel dat de verdiende gelijkmaker er niet in kon krijgen. Tot tweemaal toe moest de bal van de doellijn gehaald worden. De keeper van Adelbert groeide onder deze druk uit tot grote hoogte. Hij hield zijn doel schoon. Gezegd moet worden dat de aanvallen van Texel niet erg door dacht waren. Het geheel leek meer op een wanhoopsoffensief. Het verband in de Texel-ploeg was helemaal zoek mede omdat de verschillende linies evenals tegen Purmerend niet goed in elkaar overliepen. Zij eindigde deze slechte wedstrijd in een 2-1 nederlaag voor Texel dat deze nederlaag voor een groot deel aan zichzelf heeft te wijten. De ploeg dient op het juiste moment de goede vorm te vinden, zodat men weer aansluiting kan krijgen met de zo be langrijke bovenste drie plaatsen. Met de uitwedstrijd tegen Wieringerwaard voor de boeg wordt het de hoogste tijd om te laten zien dat Texel in de hoofdklasse bij de bovenste drie thuis hoort. Al enige weken wordt er volop ge tafeltennist in sporthal 'De Ferrever'. Op maandagavond van 17.30 - 19.30 uur (jeugd) en van 19.30 - 21.30 uur (senioren) wordt er training gegeven en op vrijdag van 21.00 - 23.00 uur (senioren) is er recreatie-tafeltennis voor Tetak- en niet-Tetakleden. Extra kosten voor de vrijdagavond bedragen per persoon per avond f 1,- voor Tetakleden en f 1,50 voor niet-Tetakleden. Tot nu toe is de opkomst op de vrijdagavond erg matig. Het bestuur van Tetak wil met dit recreatief-tafeltennis op de vrijdagavond nog enkele maanden door gaan. Wordt de belangstelling voor die avond niet groter, dan is het Tetak- bestuur genoodzaakt deze avond te schrappen daar het anders financieel een onhaalbare zaak wordt. Ook de competitie gaat zaterdag 20 september a.s. weer in alle hevigheid van start. Tetak komt met 2 senioren teams uit in de vijfde klasse en 1 jeugd- team in de vierde klasse (jeugd). Tetak 1 speelt zaterdag thuis tegen Typhoon 5 uit Hoogwoud. Aanvang 14.15 uur in sporthal 'De Ferrever'. Tetak 2 gaat naar Bovenkarspel om het op te nemen tegen Treffers 11 en het jeugdteam moet naar Abdam en treedt aan tegen de Victors 3. De wedstrijd van het jeugdteam begint om 15.00 uur. De spelers van dit jeugdteam moeten zich om 13.00 uur verzamelen bij sporthal 'De Ferrever' om dan met de boot van 13.35 uur te kunnen vertrekken. Vervoer wordt zaterdag verzorgd door F. P. Koorn. Het pas opgerichte jeugdteam van de Badmintonclub Texel - Texelslag A1 - ging zondag met een 5-3 overwinning naar huis. De herenenkel werd geopend door Ruud de Vries tegen P. Steen kist. In de eerste set was het duidelijk Texel dat de toon aangaf en werd gewonnen met 15-6. In de tweede set kwam Wierin gerwerf goed terug maar moest het toch bij een stand van 15-10 in het voordeel van Texel laten. In de tweede herenenkel gespeeld door Jan Reij tegen P. van Maurik had Texel minder succes en moest zij de punten aan de Netmeppers laten. Stand 12-15 8-15. De eerste damesenkel gespeeld door Mirjam Bohnen tegen E.v. Pel werd verloren met een stand van 2-11 0-11. In de tweede dames enkel ging het duidelijk beter. Deze wedstrijd, gespeeld door Christa van Heerwaarden tegen IJ. van der Berg, werd erg spannend vooral omdat door het verliezen van de tweede set er een derde set aan te pas kwam die door Christa gewonnen werd. Standen 11-6 5-11/11-8. In de eerste gemengd dubbel gespeeld door Els van der Meer en Ruud de Vries was Texel duidelijk de meerde re. In een zeer spannende wedstrijd wonnen zij met 15-9 15-10. De tweede Zaterdag heeft het zaterdagelftal van Oosterend zijn tweede overwinning be haald. Dit keer werd het uit 't Zand komende Geel-Zwart met 4-1 onder de voet gelopen. Het was vooral in de tweede helft een overheersend zaterdag dat verdiend won door doelpunten van Aart van der Brink [2] en het 'ontluikend talent' Henk Witte |2l. Oosterend begon aanvallend on snel een beslissing te forceren. De wind en het stug verdedigende Geel-Zwart hiel den Oosterend echter in de beginfase van een voorsprong af. Kansen kreeg Oosterend genoeg, vooral Aart van der Brink en Henk Witte waren vaak dichtbij doelpunten. Toch was het Geel-Zwart dat de score opende. Zegge en schrijve één kans kregen ze in deze wedstrijd en die benutten ze. De buitenspelval klapte niet goed open en hierdoor kon een Geel-Zwart speler 0-1 scoren. Oosterend nam meteen hierna het initiatief in handen en het was Henk Witte die nadat hij eerst nog de lat geraakt had de stand vlak voor rust gelijk trok. Na rust speelde Oosterend tegen de wind in hetgeen het spel ten goede kwam; de combinaties liepen beter en vooral de spitsen werden geregeld de diepte ingestuurd. Dit leverde goede kansen op. Een van deze kansen resul teerde in een penalty, maar jammerge- noeg werd deze onbenut gelaten. Toch hield Oosterend het initiatief en het was spits Henk Witte die goed de diepte in werd gestuurd door Aart van der Brink en 2-1 scoorde. Dit bleek de nekslag te zijn voor Geel-Zwart want na het doelpunt kwamen ze er amper meer uit en Oosterend creëerde zich tal van kansen. Twee keer werd Aart van der Brink goed de diepte in gestuurd en hij maakte evenveel doelpunten hetgeen de eindstand op 4-1 bepaalde. In een zeer spannende wedstrijd heeft De Koog in de laatste minuut het onder spit moeten delven tegen Sporting. De Koog dat met een vrij jong elftal in het veld verscheen bepaalde in de eerste helft het spelbeeld. Voor De Koog waren er in deze eerste helft goede scorings kansen voor Kees van Beek, Jaap van Kranenburg en Cor Kuip. maar bij ai deze mogelijkheden ontbrak het aan kracht of precisie. Sporting stichtte vooral gevaar via de linkervleugel. Hier hadden Dirk Barends en Paul van Exel het in de eerste helft erg moeilijk Sporting S kwam na 20 min. spelen in de eerste helft al op 1-0 toen de links buiten drie tegenstanders omspeelde en alleen voor keeper Dekker verscheen. Ondanks de vele mogelijkheden slaagde De Koog er voor de rust niet meer in om de gelijkmaker te produceren. Dit lukte in de tweede helft direct al beter, toen Richard Daalder, Jaap van Kranenburg de diepte in zond en de laatste de keeper met een harde schuiver passeerde: 1-1. Kort hierna werd Richard Daalder ge wisseld voor Wally van Beek. Omdat beide partijen de volle winst zagen zitten, werd er van beide zijden erg aanvallend gespeeld met vele kansen en hachelijke situaties voor de doelen. Vijf minuten voor tijd dacht de Sporting- aanhang dat de winst al binnen was, maar de bal caramboleerde via de paal weer in handen van Jan Dekker, terwijl de Sporting-spelers protesteerden om dat de bal volgens hen over de lijn was geweest. De scheidsrechter liet het spel echter doorgaan. In de laatste minuut sloeg het noodlot voor De Koog toch nog toe. Een slechte doeltrap werd direct door een tegenstander opge vangen. Deze speler gaf een mooi lobje over de verdediging, waarna een snelle Sporting-man alleen voor keeper Dekker verscheen en via de paal raak schoot: 2-1. Gezien het goede spel van De Koog was dit een zware domper voor de jongens. gemengd dubbel gespeeld door Mirjam Bohnen en Jan Reij kreeg Texelslag de juiste competitiementaliteit te pakken. De zenuwen werden aan de kant ge schoven en door goed bekeken spel wonnen zij deze partij met de ruime voorsprong van 15-7 15-9. De heren- dubbel werd voor Texelslag wederom een succes. Door een goede opstelling en.de harde smash van Ruud de Vries wist hij samen met Jan Reij de stand te bereiken van 15-8 15-11. Met de damesdubbel gespeeld door Els van der Meer en Christa van Heerwaarden werd het geheel goed afgesloten. In een spannende 3-setter wonnen zij met 15-8 5-15 15-0. Ondanks dat zij in het nieuwe seizoen weinig of niet heeft kunnen trainen, kan Texelslag-jeugd op een zeer geslaagde start van de compe titie terugkijken. Op het Boysveld hebben Tex.Boys en Andijk het weinige publiek nauwelijks kunnen vermaken. Mede gehinderd door de wind lieten beide ploegen ongecontroleerd voetbal zien. Uiteinde lijk profiteerden de gasten van twee ver- dedigingsfouten en keerden met twee punten huiswaarts. Tex. Boys startte voor de wind, maar wie dacht dat ze het met afstand schoten zouden proberen kwam bedro gen uit. Integendeel, na een paar haastige combinaties volgde meestal een onzuivere pass, waardoor Andijk weer orde op zaken kon stellen. Zij kregen zelfs de beste kansen omdat het Boysteam niet agressief genoeg terug- verdedigde. De mooiste kans kreeg trouwens Frank de Grave, maar hij schoot over. In de tweede helft begon de Boys met een aantal prima aanvallen. Ook na die openingsfase behielden ze een overwicht. Rond de 25ste minuut moest keeper Kees Koopman zich we gens een hoofdblessure laten vervangen door Jos Wessels. Vlak na dit op onthoud was het raak uit een snel uit gevoerde Andijk-counter. Vijf minuten later deelden zij de genadeklap uit. De Boysverdediging slaagde er niet in de bal weg te werken, waarna de links buiten van dichtbij raak schoot: 2-0. Vervolgens kon de thuisclub niet de kracht opbrengen de stand te wijzigen. De helderse damclub vierde zijn 70-jarig bestaan met een damdag waar bij de trofee, beschikbaar gesteld door de weduwe Dissel, als inzet gold. Dirk Dissel was een van de oprichters van de H. D. C. en jarenlang een prominente figuur in de damwereld in de kop van Noordholland. Een achttal teams namen hieraan deel. Texel werd eerste met 56% gevolgd door Turnlust uit Den Helder met 53 Wel vier teams eindigden op een gedeelde derde plaats met rond 50 waaronder Schagen, Damlust. An dijk en Enkhuizen. Hieruit blijkt wel dat er fel gestreden werd. Voor Texel be haalden J. P. Hooyberg en M. Vittali de maximale score. Een goede derde was J. van Heerwaarden met 3 punten uit twee partijen. Afgelopen zondag gingen 5 jeugd- renners naar het jeugdtoernooi van D.O.K. te Den Helder. In de eerste serie van de 10-jarigen moest Jef Schuur starten. Jef reed een goede wedstrijd, maar in de eindsprint kon hij het nog niet bolwerken. Hij kwam als 6e over de finish. Jacco Vinke, Sidney de Haan en Robert Visser moesten in de tweede serie van 10-jarigen starten. Het was Robert die een snelle start had en na één ronde kwam hij met 20 meter voor sprong door. Maar door de harde wind en regen kon hij die voorsprong niet handhaven en viel terug in de kopgroep van tien man. Jacco en Sidney konden het tempo niet volgen en raakten met nog vijf man op achterstand. In de eind sprint kwam Robert weer goed naar voren. Hij finishte als 3e. Bij de 12-jarigen startte Niels CollouZij moesten 20 ronden afleggen. Niels reed een goede wedstrijd, maar mede door de harde wind en het hoge tempo lukte het hem niet zich in de prijzen te rijden. Hij finishte als 10e. De drie nieuwelingen van W.V. Texel gingen naar "Het Zilveren Molentoer- nooi" te Warmenhuizen. Zij moesten daar een ploegentijdrit van 24 km af leggen. Er deden 31 ploegen van maxi maal 5 man aan mee. De eindtijd is als de derde man over de finish komt, zodat de drie jongens van Texel bij elkaar moesten blijven. Er werd om de minuut gestart. De ploeg van Texel ging als 14e van start. Dedrie jongens Albert Winter, Edo Kooiman en Ronald van Boven gingen er hard tegen aan. Zij legden de afstand af in 40.28 wat hen de elfde plaats opleverde. De snelste tijd was 36.28.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5