VEEL BELANGSTELLING VOOR ACTIEF MZW VAN HET i RAADHUIS i Dit najaar zes gespreksavonden voor aanstaande ouders Weinig belangstelling kadercursus Spectaculaire afsluiting van zwemseizoen 1980 Mededelingen van B. en ff. 5 Geslaagd ruiterfeest Vernielingen Weinig deelnemers vossenjacht Zaalvoetbaluitslagen SlICCeSVOlle ClUDwedStlHjd Verlies Texelslag 2 Tetak goed van start Jan v. d. Wal en Douwe Dros wonnen in najaarscompetitie MST- volleybal 0 DINSDAG 23 SEPTEMBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 7 I Het Mensen Zonder Werk-project is op zoek naar mensen die geïnte resseerd zijn in drukwerk. Ze zullen worden ingezet om voor het MZW project en verenigingen drukwerk te verzorgen. In de MZW-ruimte in het dorpshuis in Den Burg is een 'druk- hoek' met een lay-out lichtbak, een zeefdrukapparaat en een offset-pers. Er is momenteel één vrijwilliger maar om snel te kunnen blijven werken is het belangrijk dat er meer bijkomen. Om het drukken te leren zijn er een aantal instructiemidda gen. Voor de kindermiddagen hebben ze bij het MZW-project ook vrijwilligers nodig. Iedere woensdagmiddag worden deze bijeenkomsten voor de lagere schooljeugd gehouden. Vorig jaar werd één en ander verzorgd door werkeloze kleuterleidsters. Deze hebben inmiddels allemaal een baan gevonden. Om met de groep van 20 kinderen te werken jtelt het MZW diploma's voor kleuter leidster niet verplicht. Een ieder kan zich dus aanmelden. Het MZW-project gaat dit jaar ook ioor met de vrijwilligerscentrale. Er zijn terenigingen en instellingen die om jiensen te springen zitten en daarvoor de vrijwilligerscentrale opgezet, ïelpen in een peuterspeelzaal, rijden in ien verpleeghuisbus of ander werk bij fistellingen die geen geld hebben voor iaste krachten kan worden gedaan, iet gaat hier vaak om een paar uur per veek. Andere activiteiten die het ilZW-project organiseert zijn een be- aardenhulpcentrale voor het uitvoeren fan klusjes die de bejaarden zelf niet neer kunnen doen, een cursus metse en en een cursus tekenen. Overigens hebben vertegenwoordi- rs van het Mensen Zonder Werk project gisterochtend bij de sociale enst gestaan om aandacht te vragen -oor hun project. Er bleek bij de verklozen vooral belangstelling te iestaan voor de cursus druktechniek, ekenen en de metselcursus. Dit laatste opvallend omdat er tot nu toe nog haar één gegadigde voor deze cursus vas. De bijzonder actieve opstelling die Ie leiding van het MZW-project de - aatste tijd toont is dus kennelijk niet oor niets. Wanneer het MZW-project laar zijn mensen toegaat blijkt wel Iegelijk belangstelling te bestaan voor «paalde activiteiten. Volgende week :al het MZW bij het GAK staan. Er zijn bij de cursus metselen wat iroblemen. Het is moeilijk geschikte locenten en goede ruimte voor deze ursus te vinden. Suggesties hiervoor in ook opgave voor cursussen of andere activiteiten kunnen bij het MZW-project, dorpshuis Den Burg, telefoon (02220) 4792, worden inge diend. Volgende week zal een gratis huis- aan-huis folder worden verspreid van het MZW-project. Deze folder is vooral gemaakt om ook de groep WAO-ers op Texel te kunnen bereiken. SUBSIDIE INZAMELING OUD PAPIER Tot dusver subsidieerde de gemeente de plaatselijke verenigingen die zich beijveren voor de inzameling van oud papier met een bedrag van f 0,02 per kg. De ingezamelde hoeveelheid oud papier is van betekenis. In 1977 werd 280.280 kg. ingezameld door de vereni gingen; in 1979 283.610 kg en in 1979 307.090 kg. Toch verdwijnt nog een te grote hoeveelheid in de vuilnisauto's middels vuilniszakken. Daarom heeft het gemeentebestuur zich erop beraden hoe de animo van de verenigingsbesturen zou kunnen wor den gestimuleerd. In verband daarmee is onlangs besloten de verenigingen voortaan een verkoopprijs van f 0,07 per kg. te garanderen. In het verleden fluc tueerde de marktprijs van oud papier nog al; daarom was de opbrengst de ene maal nog al verschillend van de andere keer. Om dit markteffect nu te egaliseren zal de gemeente voortaan de feitelijke marktprijs aanvullen tot f 0,07 per kg. In 1979 hielden de volgende vereni gingen zich met de inzameling van oud papier bezig: de Stichting Scouting Texel (padvinders); de Gymnastiekver. Oosterend; de Sportver. ZDH te Den Hoorn; de Kleuterschool te De Koog; de Strijbosschool te Md. Eierland; de be wonerscommissie van Huize Irene. Getracht wordt tot een meerisyste- matische taakverdeling te komen en tot uitbreiding van het aantal inzamelpun ten. Er is ruimte voor uitDreiding van het aantal organisaties dat zich met het inzamelen van oud papier bezig houdt. Verenigingsbesturen die hierin geïnte resseerd zijn kunnen terzake nadere informaties verkrijgen bij de dienst ge meentewerken Texel of het bureau cul turele zaken. Mocht in de loop van dit najaar blijken dat toch niet de gehele gemeente bij de inzameling door verenigingen wordt betrokken dan wordt door de dienst gemeentewerken overwogen om eventueel in samenwerking met het MZW-project tot een aanvullende op haaldienst te komen. In eerste instantie wordt evenwel gehoopt dat met een inzameling door de verenigingen kan worden volstaan. De volgende doel einden worden er door gediend:1] recir culatie van oud papier, waardoor minder bomen behoeven te worden gekapt en een aanzienlijke energiebesparing wordt bereikt; 2) de vuilstortplaats is minder gauw vol; 3j de verenigingskassen worden er in aanzienlijke mate door ge spekt. Op het publiek wordt bij deze een beroep gedaan op dit moment al het oude papier te scheiden van het overige huisvuil en dat aan één der bovenge noemde verenigingen beschikbaar te stellen. Aan de andere kant kan het publiek er door de aankoop van kring looppapier ook aan meewerken de recirculatie van oud papier daadwerke lijk te bevorderen. Ook in De Cocksdorp wordt momenteel het oude papier ingezameld. Opgaven voor deelname aan de oud papier-inzameling door nieuwe vereni gingen kunnen t/m 30 september a.s. plaats vinden bij het bureau culturele zaken op het Raadhuis. "Voor de kadercursus jeugdwerk heb ben zich twaalf mensen aangemeld, waarvan er uiteindelijk vier zijn komen opdagen". Deze mededeling werd door Jan Kramer donderdagavond gedaan tijdens de vergadering van de sectie jeugd- en jongerenwerk van de Wel- zijnsstichting. Kramer achtte het toch nuttig voort te gaan met de cursus omdat in de loop van de tijd misschien meer mensen bij zouden kunnen ko men. Kramer schetste de grote nood die er bij het jeugdwerk heerst wat betreft vrijwilligers. De jeugdclub Jong Leven in Eierland heeft twee kaderleden die de club al sinds mensenheugenis leiden. Er kunnen geen belangstellenden gevon den worden on de club over te nemen. Eén van de twee leiders had er al eens mee op willen houden, maar er was eenvoudig niemand om de club over te nemen. Ze is toen maar weer verder met de club gegaan. Ook de 70 jeugdleden van de Witte Burcht moeten hun jeugdinstuif missen op zondagmiddag wegens gebrek aan vrijwilligers. Er bestond de mogelijkheid tot biljarten, tafeltennis en disco. Kramer kwalificeerde deze ontwikkeling als zeer triest. Tijdens de vergadering werd de nood zaak terdege aangevoeld om mensen te interesseren voor het jeugd- en jonge renwerk. Een kadercursus alleen kan daarvoor geen oplossing brengen want daar komen mensen die al geïnteres seerd zijn. Het gaat er juist om de interesse té wekken. De sectie zal zich buigen over een plan om belangstelling te wekken bij meer volwassenen voor het jeugd- en jongerenwerk. Afgelopen zaterdag werd op Ruiter- centrum Bornrif open huis gehouden. Gestart werd met een pas de deux [door Truus de Boer en Addy Smit]. Een dressuurproef voor twee paarden die gelijktijdig figuren in de manége maken. Daarna kwam de longeles aan de beurt, iemand uit het publiek werd gevraagd op een paard te stijgen en kreeg zijn eerste rijles van Annemarie Dirkzwager. Dit onderdeel werd gevolgd door een aantal spelletjes met en te paard. Het publiek moedigde de jonge ruiters luid keels aan. In de pauze moesten publiek en de snel verkleedde ruitertjes naar het achterterrein waar zij het Indianenspel opvoerden. Dit onderdeel werd gevolgd door een serieuzer onderdeel nl. de openbare les, waarin Kees Timmer, Hanneke Baretta, Ina van Sambeek en Toon Berndsen reden. Na de senioren' waren de springrui ters aan de beurt. Gestart werd op een hoogte van 80 cm., maar na ±10 minuten werd de hoogte geleidelijk aan opgevoerd tot 1.50 m. Jammer was dat dit onderdeel pas aan het eind van de middag werd gehopden, de paarden waren een beetje moe en konden niet hun optimale springvermogen tonen. Na het springen werden de hindernissen snel opgeruimd en werden alle deelne mende pony's en paarden van deze middag noq eenmaal geshowd in de parade. Deze werd geïnspecteerd door de heer J. de Graaf en mevr. de Graaf deelde de herinneringslinten uit. Jozef Weel zorgde (zoals gebruikelijk) voor deskundig commentaar vanuit de huif kar en de algehele organisatie was in handen van A. de Vries-Rommel. Voor de derde keer zal op initiatief van de Texelse wijkverpleegsters een serie gespreksavonden voor aanstaande ou ders worden gehouden en wel in het komende najaar. Doel ervan is om door s informatieuitwisseling en samenspraak over zwangerschap, geboorte en baby de toekomstige ouders vertrouwd te maken met de veranderingen in hun leven. De gespreksavonden worden geleid door de wijkverpleegsters Jet van Kar- sen, Ria de Jager, de arts mevrouw Hoekstra, een tandarts, de fysiothera peute mevrouw Krijnen, de diëtiste Nel Palstra en leidsterdocente W. Hakvoort van het Kraamcentrum. In tegenstelling tot vorig jaar en zoals in de courant van 29 augustus werd vermeld is deelname aan de gespreks avonden gratis Op 7 achtereenvol gende avonden (vrijwel allemaal op woensdag) worden de volgende onder werpen behandeld. De eerste avond is op 29 oktober en gaat over kraamzorg, borst- en flesvoeding. Woensdag 5 november: leefwijze. Woensdag 12 november: gebit. Woensdag 19 november: kraamzorg. Woensdag 26 november: film. Dinsdag 2 december: diëtiste. De avonden worden gehouden in het consultatiebureau. Voor de deelname is het noodzakelijk dat men lid is van de kruisvereniging. Zaterdag werden diverse verkeerszui- len op de kruising van de Pontweg met de Hoornderweg kapot getrapt. De politie heeft de daders niet kunnen achterhalen. Zondag heeft de T.V.O. (Texelse vossenjachtorganisatie) weer een vos senjacht georganiseerd. De deelname was deze keer aanzienlijk minder dan de vorige vossenjachten. Negen auto's deden mee. Ondanks de weinige deel nemers is de vossejacht toch succesvol verlopen. Het zoeken naar vos I was voor de jagers geen enkel probleem. Deze vos stond in Spang tussen de bomen voor de meesten was het zoeken naar vos II iets moeilijker dan het zoeken naar vos I. Deze vos stond aan de rand van het bos. Vos III stond nabij De Waal opgesteld. Hij was daar erg gemakkelijk opgesteld, hoewel het voor sommigen toch iets te moeilijk was. Van de negen deelnemende auto's waren er drie uit gevallen. De prijsuitreiking was deze keer in Café-restaurant De Fuik in De Waal. De eerste prijs ging naar de Telstar met 27 punten. De prijs bestond uit autopoetsmiddelen beschikbaar ge steld door Graaf Spuiterij. De tweede prijs was voor de Whiskey 38 met 25 punten en bestond uit een mobile antenne beschikbaar gesteld door Ex pert Jan Agter. De derde prijs was voor de Spookrijder met 22 punten en be stond uit een envelop met inhoud be- Dinsdag 23 september De Vrouwenbond NW houdt in de Landbouwschool een praatavond, aan vang 20.00 uur. Woensdag 24 september Vanaf 20.00 uur wordt in De Raads- kelder postzegelruilbeurs gehouden. In de Witte Burcht begint om 19.00 uur een informatieavond voor leden en belangstellenden over het Kasko-wo- ningbouwproject. Donderdag 25 september Klaverjasdub De Zwaan vergadert in De Zwaan over de komende competitie; aanvang 20.00 uur. VASTE DATA Iedere zondag vindt van 19.45 - 21.00 uur een meditatie plaats in het 'Prem Mandir' Rajneesh Meditatiecentrum op de De Ruyterstraat 62 in Oudeschild. Toegang f 2,50. Het bejaardenkoor repeteert iedere woensdagmiddag om 14.45 uur in De Hollebol. Nieuwe leden zijn welkom. Iedere vrijdagmiddag tussen twee en vijf houdt Jan Kramer programma spreekuur in 't Asiel. NVSH-informatiecentrum, -middelen depót en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefonisch bereikbaar onder nummer 3241. Contactpersoon mevrouw Blanken, Tjakkerstraat 35, Den Burg. Bg het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. Op het adres Warmoesstraat 42, Den Burg, telefoon (02220) 3770, houden Jan en Paula Brouwer bijbelstudie bijeenkomsten die voor ieder vrij toe gankelijk zijn: elke donderdagavond, aanvang 20.00 uur. Wie gebruik wil maken van de warme maaltijdenverstrekking kan zich daarvoor elke maandag, woensdag en vrijdag van 9.00-10.00 uur opgeven bij het dienstencentrum De Hollebol aan de Burgwal, telefoon (02220) 2696. schikbaar gesteld door de T.V.O. Tevens is er over twee weken (5 oktober) weer een meeting van 'Radio club Texel' in het Eierlandsche Huis te De Cocksdorp (om 14.00 uur). De volgende vossenjacht is over 4 weken (19 oktober). De start is dan ook weer op het parkeerterrein aan de Emmalaan in Den Burg, inschrijving is dan van 13.30 tot 14.00 uur. De start is om 14.15 Zondag a.s. zal op feestelijke en spectaculaire wijze in zwembad Molen koog te Den Burg het zwemseizoen 1980 worden afgesloten. De hele dag is iet zwembad voor iedereen vrij toegan- telijk en mensen van 'Molenkoog', de eddingsbrigade en de Zwem- en polo- tlub hebben een aantrekkelijk activi- eitenprogramma in elkaar gedraaid. Het begint om 11.00 uur met een faterpolowedstrijd tussen teams van de ïwem- en poloclub TX 71 en De Sterren lit Midwoud. Om 11.45 uur wordt een inderwater-estafette gehouden over de (orte kant van het bad. ledereen die in staat is een stuk onder water te zwem- tien mag daaraan meedoen. Om 13.30 luris een luchtbeddenrace en om 14.30 lur volgt het meest spectaculaire deel 'an het programma: een demonstratie 'an de Apeldoornse vrijwillige reddings- irigade. Daarbij zal onder meer een sutocabine met - drenkelingen in het twembad worden afgezonken, waarna tal worden gedemonstreerd hoe de aensen zichzelf kunnen bevrijden of soe anderen dat kunnen doen. Het «looft (mede dank zij instructief com- nentaar via de luidsprekers) niet alleen 'en interessant maar ook leerzaam ee lebeuren te worden. Qe deze gelegen- n seid zal de Texelse reddingsbrigade zich 's ifficieel aan het publiek presenteren. 15.30 uur volgt een familie-estafette jan deze wedstrijd kunnen groepjes leelnemen die bestaan uit drie personen 9e iit een gezin plus een gast. Opgave is evoren mogelijk bij het zwembad maar «k aan de start. Tegelijkertijd wordt ja 'en muzikaal optreden verzorgd door de üxielandband Monkey's Revival. Voor '9° 6.00 uur is een demonstratie van de t de nero Duikclub Texel gepland. Om 16.30 uur worden de prijzen bekend gemaakt van de onderlinge wedstrijden; tevens zullen de bekers en diploma's worden uit gereikt. Burgemeester J.A. Engelvaart zal omstreeks 16.45 uur de dag met een korte toespraak besluiten. Gedurende de hele dag zal er op het zwembadterrein van alles te beleven zijn. Diverse stalletjes zullen worden in gericht. Er zal het nodige te eten en te drinken zijn en het zwembadpersoneel zal de omgeving van het bad keurig versieren. De organisatoren hebben ge tracht er een dag voor het hele gezin van te maken. Als extra stimulans krijgt elke vijftigste bezoeker een aardige attentie. Het Texelslag 2 badmintonteam heeft de tweede wedstrijd in de competitie na een zo goed begin vorige week jammer genoeg verloren. Wel draaide het geheel beter, doch de benodigde uitslag werd niet bereikt. De eerste set werd door Nico Blonk verlo ren met 8-15, 7-15 en Kees Zijm kwam ook niet verder dan 8-15, 8-15. De eerste dame Bettina Rab won haar set met 11-9, 11-4. Joke van Splunder won haar set ook met 11-4, 11-5 zodat de stand weer even gelijk werd. Daarna kwamen de dubbels en de mixen aan de beurt. Wat voor Texel niet de vereiste punten opleverde. De eerste mix van Bettina Rab en Kees Zijm werd verloren met 5-15, 13-15. De tweede mix van Nico Blonk en Joke van Splunder werd na een spannende eerste set waar zelfs verlengd werd verloren met 14-16, 9-15. De dames dubbel van Joke en Bettina werd gewonnen met 15-12, 15-2 en de herendubbel van Kees en Nico werd verloren met 9-15, 13-15, zodat deze wedstrijd met een 3-5 verlies werd afge sloten Hoofdklasse: Oosterend-De Zwaan 1-2 JKM-Dubbeldik 2-2 Question-A O 2000 0-7 Datsun-ZDH 3-5 Reserve eerste klasse: Datsun 3-Oosterend 3 6-0 JKM3-Dubbeldik3 2-0 Oosterend 2- Datsun 2 3-4 Dubbeldik 2-JKM 2 1-1 Eerste klasse: Amro-Mok 2-1 KSMT-Tex.Boys 4-1 Nioz-Rab 0-3 Texel V-Arn. Looyer 4-0 Tweede klasse: ZDH 3-Rabo 3-2 Question 2-Oosterend 5 0-3 Junioren: Bremakker-Alkema 2-0 Zegel Modes-Ratronics 1 0-6 De Koogel-Shoe Girls 6-0 Sw. schaep-Ratronics2 5-0 PROGRAMMA KOMENDE WEEK Woensdag 24 september: 18.00 u. Shoe Girls-Zegel Modes 18.30 u. Buro Eelman-Bremakker 19.00 u. De Koogel-Citroën 19.30 u. JKM-Bouwtiek Bijl 20.35 u. De Zwaan-Dubbeldik 21.20 u. Kikkert/Topido 2-Nioz 2 22.10 u. Dubbeldik 4-Slufterhoek Zaaldienst: JKM. Donderdag 25 september: 18.00 u. Ratronics 1- De Koogel 1 18.30 u. Ratronics 2- dagmarkt 19.00 u. Tex.Boys 2-Gempo 19.45 u. Oosterend 4-ZDH 2 20.35 u. ZDH-Question 21.20 u. ZDH 4-Tex.Boys 3 22.10 u. Oosterend 6-Rab 2 Zaaldienst: Datsun. Vrijdag 26 september: 20.00 u. JKM 2-Datsun 2 20.45 u. De Koog 2-Texel V 2 21.30 u. Kikkert/Topido 3-De Koog 1 22.15 u. A O 2000-Datsun Zaaldienst: Dubbeldik. Afgelopen zaterdag hielden de lande lijke rijvereniging 'De Waddenruiters' en ponyclub 'De Kleppertjes' een onder linge wedstrijd aan de Ploeglanderweg in de Dennen. Dit prachtige terrein werd door de heer D. Roeper beschikbaar gesteld. Alle leden van de vereniging, van jong tot oud, reden een individuele dres suurproef. Juryleden van het vasteland beoordeelden het geheel. In de drie rijbanen behaalden de volgende ruiters een prijs. Rijbaan 1, (hierin kwamen de ponyruiters uit, die nog niet naar de wedstrijden gaan). 1. Marit de Porto met Tornado, 125 punten; 2. Marjetta Bakker met Patrick, 122 punten; 3. Karen Bakker met Dominant, 121 pun ten; 4. Annemiek van IJsseldijk met Hypos, 120 punten; 5. Inge Keyser met King, 118 punten. De ponyruiters, die klasse B-dressuur op wedstrijden rijden, kwamen in rijbaan 2 uit. 1. Hannita de Wit met Isabel, 127 punten; 2. Dédé Kikkert met Wanda, 121 punten; 3. Sandra Heetveld met Dave, 120 punten; 4. Erica Goënga met Oscar, 117 punten; 5. Nancy Siebeling met Devil, 115 punten. De L-ponyruiters en de paarden starten in rijbaan 3. De volgende prijzen voor de ponys: 1. Jaquelien Schoorl met Cae sar, 126 punten; 2. Jacquelien de Porto met Tornado, 118 punten; 3. Jeanet Zuidewind met Darwin, 110 punten; 4. Evelien Brans met Isidoor, 109 punten; 5. Elsbeth de Lugt met Morana, 108 punten; Menno Sjoerd Heetveld met Snowy, 108 punten. Kees Brans met Wendy 126 punten, behaalde de eerste prijs bij de paarden. Tweede prijs: Joke Dros met Rozema rijn, 119 punten; derde prijs: Henny Elzinga met Rex, 116 punten. Mede door het prachtige weer was het een geslaagde dag, die door een fleurige parade, voorgereden door Kees Brans, werd afgesloten. Alle ruiters gingen met een herinneringsvaantje om ongeveer 13.00 uur naar huis. Zaterdag 27 september is op hetzelfde terrein een samengestelde wedstrijd, georganiseerd door 'De Waddenruiters' en 'De Klep pertjes'. Zeventig ponys, vanuit het gewest Noordholland-noord, komen naar Texel, om deel te nemen aan een drietal onderdelen: dressuur, springen en een sensationele cross, aanvang 9.00 uur. De natuurlijke hindernissen van deze cross zijn speciaal voor deze gelegenheid in het bos uitgezet. Tafeltennisvereniging Tetak kan zich nauwelijks een betere start van de nieuwe competitie voorstellen, dan die van afgelopen zaterdag. Het eerste seniorenteam kwam een gelijkspel [5-51 overeen met Typhoon 5 uit Hoogwoud, terwijl Tetak 2 in Bovenkarspel met maar liefst 9-1 van Treffers 11 wist te winnen. Ook het jeugdtëam van Tetak begon zeer overtuigend door in Obdam met maar liefst 9-1 van De Victors 3 te winnen. Net als vorig jaar waren de beide teams van Tetak en Typhoon 5 goed aan elkaar gewaagd. Vorig jaar speelden de beide teams tegen elkaar en steeds eindigde de strijd in een 5-5 gelijkspel. De wedstrijden werden keurig om beurten gewonnen. De vijf winst partijen van Tetak 1 kwamen tot stand door twee overwinningen van Max Hagedoorn, eenmaal winst van Ruud Koorn, eenmaal winst van Lieuwe van der Veen en een overwinning in het dubbelspel. Ruud Koorn en Max Hage doorn verloren in het dubbelspel de eerste set met 21-8 maar kwamen toen sterk terug door de volgende sets met 21-7 en 21-13 te winnen. Tetak 2 leverde knap werk door maar liefst met 9-1 van Treffers 11 te winnen. Martin Janssen en Frans Room wonnen elk drie partijen en zagen samen ook kans in drie sets het dubbelspel te winnen. Ook Erik Kramer speelde erg goed, maar moest toch eenmaal zijn meerdere erkennen in J. Mol. Erik won evenwel knap twee partijen. Jeugdteam Het jeugdteam van Tetak speelde zijn tegenstander De Victors 3 finaal van de tafel. Door drie overwinningen van Marco Koorn en Robby Bakker, die samen bovendien nog het dubbelspel in twee sets op hun naam brachten en twee knappe overwinningen van Norbert Eelman werd de eindstand bepaald op 9-1 in het voordeel van Tetak. Zaterdag a.s. speelt Tetak 2 in sporthal De Ferrever tegen Polisport 6 uit Schagen. Afgelopen zondag werd er een cri terium gehouden bij de dijk te De Cocksdorp. In de B-poule was er weinig strijd tot Jan van der Wal domtireerdc. Uit de groep kwam nog even een reactie maar Jan van der Wal bleef goed doorgaan, zodat hij zijn eerste over winning van dit seizoen binnen haalde. De sprint van de groep werd gewonnen door Marco Witte voor Uwe Smit. In de A-poule ging het van het begin af hard. Na drie ronden waren het Jan Buis en Cees Riemens die met 100 meter voor sprong doorkwamen, maar deze ont snapping werd alweer gauw teniet gedaan. Halverwege koers waren het zes renners die ontsnapten en deze sprintten om de zege. In die sprint was het Douwe Dros die uit het goede wiel vandaan kwam en deze sprint knap won, met Hans Koorn als tweede en Gerard Koorn als derde. B-poule: 1. J. v/d Wal; 2. M. Witte; 3. U. Smit; 4 W.J. Riemens; 5. C. Koorn; 6. M. Bakelaar. A-poule: 1D. Dros, 2. Hans Koorn, 3. Gerard Koorn, 4. Paul van Arnhem, 5. Cees Boks, 6. Hans van Tunen, 7. Thijs Witte, 8. Cees Riemens, 9. Jan Buis. Uitslagen: Heren Tevoko l-VCallantsoog 3-* Dames Tevoko I-Katapult 2 2-3 Dames Tevoko ll-Callantsoog 3-0 Dames Tevoko lll-Tevoko IV 3-0 Dames Smash '68-WSOV 0-3 Het Tetak jeugdteam speelt ook thuis en wel tegen Polisport 2. Beide wedstrijden beginnen in De Ferrever om 14.15 uur. Tetak 1 reist naar Zwaag om daar om 14.00 uur aan te treden tegen Wham Wham 4.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 7