Verdiende 3—0 zege van Texel op Bergen Oosterend gelijk tegen Sporters „MANHATTAN" DATSUN VERSLAAT DUBBELDIK FILM gongor Gelijkspel voor ZDH De Koog niet opgewassen tegen Succes Gelijk spel van Damclub Texel Voetbaluitslagen P. Verhagen won viswedstrijd QQOOOOOOOO Ruime zege (7—2) voor Oosterend/Z Geen voorrang DINSDAG 21 OKTOBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Texel was de gevaarlijke tegenstander Bergen afgelopen zon dag in een thuiswedstrijd redelijk de baas. Er was sprake van een mooie strijd, waarin de Texelse aanvallen zorgvuldig wer den opgebouwd door vooral Henk Groen, Louis Uriot en Gert Pansier. In de tweede helft begon Bergen duidelijk feller te spelen maar de Texel-verdediging hield de touwtjes stevig in handen. Dit felle spel leverde voor Bergen geen punten op, zodat Texel na negentig minuten met een verdiende 3—0 zege het veld mocht verlaten. Texel speelde de eerste helft met de felle wind in de rug. De aanvallers pro fiteerden van dit windvoordeel en zetten de Bergen-verdediging zwaar onder druk. Henk Groen en Louis Uriot lieten echter een paar punten schieten; de bal ging herhaaldelijk over het doel. Na tien minuten werd het veelvuldig aanvallen van Texel beloond. Uriot zette goed door, hij kreeg de bal vrij en schoof naar de vrij staande Peter Brons, die met een beke ken schuiver de bal langs de Bergen- Na een mooie wedstrijd moesten ZDH en Callantsoog de punten delen: 2—2. Callantsoog had vooral een goede inzet en sterk spel in de verdedi ging. Met de wind in de rug kon ZDH hier verschillende keren doorheen bre ken wat resulteerde in twee doelpun ten. Na de rust was het Callantsoog, die het aanvallend spel overnam. ZDH moest alle zeilen bijzetten om voldoen de tegenwicht te bieden. De eerste helft speelde ZDH met de harde wind in de rug, maar wist hier niet veel van te profiteren, want door het goed storende Callantsoog kreeg ZDH weinig kans om te schieten. Na 12 min. nam ZDH de leiding. Uit een cor ner maakte Bram Brouwer mooi 1—0. De bal zeilde ineens in het doel. Zeven minuten voor rust kwam ZDH op 2 0, toen v.d. Meulen een schot van Bram Brouwer niet klemvast kon houden. De terugspringende bal werd rustig door Henk Zijm in het net geschoten: 2—0. Na de thee tegen wind trok ZDH het spel naar zich toe en speelde prima tegen de storm. Er kwamen enkele kansen, maar het tikje geluk ontbrak. In de 13de min. veranderde het beeld. P. de Vries zag kans de achterstand voor Callantsoog te verkleinen. Enkele minu ten later scoorde Callantsoog het tweede doelpunt. ZDH was aangesla gen. Even leek het er op dat ZDH onder de voet gelopen zou worden. Maar het duurde niet lang en ZDH kwam weer terug en er ontstond een gelijkopgaande wedstrijd. Vlak voor het einde leek de volle winst toch van Texel te verdwijnen, maar een ZDH speler schoot de bal uit het doel. De scheids rechter stond er boven op. De bezoe kers protesteerden, want volgens enkele spelers zou de bal over de lijn geweest zijn. Misschien pech voor Cal lantsoog en geluk voor ZDH, maar dit 2—2 gelijkspel gaf de verhouding goed weer. De Koog was duidelijk niet opgewas sen tegen het technisch sterk spelende Succes. In het begin van de wedstrijd zocht Succes naar de zwakke plekken in de verdediging van De Koog.Dit gaf voor het publiek aantrekkelijk spel te zien. Later kon Succes van dit aftas ten profiteren en het team begon pun ten te scoren. Vooral in de tweede helft kreeg Succes de smaak te pakken. Het middenveld en de verdediging van De Koog werden volledig weggespeeld. Succes kwam na een kwartier aftas tend spelen op 1—0. Keeper Jan Dekker kreeg een hard schot niet goed onder controle, waarna de Succes-mid- voor gemakkelijk kon scoren. Tien minuten later werd het 2—0 via een goed opgezette één-twee combinatie. De Koog werd soms gevaarlijk met het versterkte middenveld. Een kwartier voor rust kreeg De Koog een vrije trap na een overtreding tegen Richard Daal der. Vanaf 20 meter schoot Ger Bon- gers langs het muurtje raak: 2—1. Nat geregend gingen de spelers de rust in. In de tweede helft kreeg De Koog di- rekt al een domper te verwerken, toen een Succes-voorzet via het hoofd van Kees van Beek in de uiterste hoek ver dween: 3—1. Vijf minuten later was het al 4—1 na een snelle aktie van de mid- voor. In de rest van de tweede helft kwam De Koog er vrijwel niet meer aan te pas. Ondanks enkele sublieme red dingen van Jan Dekker moest De Koog toch nog 3 tegentreffers incasseren, waardoor Succes een riante 7 1 over winning behaalde. Pupillen S.V. De Koog Deze week is er geen gewone trai ning. Woensdag van 8.00 tot 11.00 uur is er zaalvoetbal in de Sporthal en donderdag van 10.30 tot 12.00 uur worden alle pupillen op het veld in De Koog verwacht. J. v. B. keeper schoot en de stand op 1—0 bracht. Na een half uur kreeg Martin Land de bal goed door van Henk Groen; hij ging op de solo-toer, de Bergen-achterhoede bleef staan in afwachting van de voorzet, maar Land ging door en bracht de stand met een goed schot op 2-0. Henk Groen, die een prachtige wedstrijd speelde, gaf de prachtigste passes af, maar doelpunten bleven uit, zodat de rust aanbrak met Tegen Ons Genoegen te Andijk moest Texel lang tegen een 2—0 achterstand aankijken door een verknalde partij van J. Hooijberg. Met aan nog twee borden een schijf achterstand leek het regel recht op een nederlaag af te gaan. Zowel M. Vittali als Fr. Kuiper wisten toch een punt in de wacht te slepen. Rien Brouwer speelde vooral in de ge vorderde partij sterk en won overtui gend, Door verlies van C. Vinke was er nog geen evenwicht. Daar zorgde J. van Heerwaarden voor door in een gelijkwaardige partij de nodige sluwig- heden in te bouwen. Uitslag Ons Genoegen-Texel W. J. Vissee-P. Bakelaar 1 1 A. C. Grooteman-J. Hooijberg 2—0 P. Burger-J. v. Heerwaarden 0—2 C. Oude-C. Vinke 2—0 J. Dol-M. Vittali 1-1 J. Nieuwboer-R. Brouwer 0—2 A, Kappelhof-H. v.d. Wetering 1 1 P. de Wit-Fr. Kuiper 1 —1 Einduitslag 8—8 Op de club gebeurde het volgende: P. Bakelaar-J Hooijberg 2—0 L. van Kooten-Fr. Kuiper 0—2 C. Vinke-J. v. Heerwaarden 2—0 Fr. Kuiper-P. Bakelaar 0—2 J. v. Heerwaarden-J. Hooijberg 2—0 C. Vinke-L. van Kooten 2—0 L. van Kooten heeft het nog moeilijk, maar doet het nauwelijks minder dan J. Hooijberg, die met wat gerommel in nullen grossiert. een 2—0 stand. Na de rust ging Bergen in de aanval, maar de Texel-uitvallen waren veel ge vaarlijker. De achterhoede van Texel liet weinig steken vallen en vooral Gert Pansier en Henk Jan Klok kwamen er goed in. Werkelijk gevaarlijke situaties kwamen er voor het Texel-doel toen Bergen een hoekschop mocht nemen, want keeper Ipenburg had op deze hoge ballen voor doel weinig vat. Ge lukkig kon Klok de meeste ballen weg- koppen. Er was nog een kwartier te spelen, toen Uriot goed afgaf aan Gerrie Plaatsman, deze speelde zich vrij van twee tegenstanders, gaf op het juiste moment af aan de op volle sprint snelheid gaande Land; deze omspeelde z'n tegenstander, ook de keeper en het was 3—0. Land werd hierna goed ver- vangen door Starink en Bergen onder nam nog enige aanvallen, waaruit de spits eenmaal vrij voor doel keihard onder de lat schoot, maar Charles Ipenburg sloeg de bal via de lat uit doel. Er was nog een minuut te spe len, toen Starink de bal bij een voorzet van rechts fraai voor de toestormende midvoor wegwerkte. Zodoende bleef het, toch wel verdiende, tegenpunt voor Bergen uit. Afdeling Noordholland: SVO/Z-Victoria O 7—2 Reiger Boys 7-SVO/Z2 2—2 SVO/Z 3-Jong Holland 7 n.o.g. Junioren: HRC A4-Oosterend A1 2—6 JVC B1-Oosterend B1 1—3 ZAP B3-Tex. Boys B1 0—11 Texel B1-SRC BI 3-0 Texel B2-SRC B2 1 -3 Succes C1-De Koog Cl 3—2 Oosterend C1-Zeemacht C1 n.o.g. Tex. Boys C1-HRC C4 6-0 Oosterend C2-ZAP C3 15—0 Texel C1-SRC Cl 2-2 Texel C2-SRC C2 1-1 Meisjes junioren: Tex. Boys-Flevo 4 1 Meisjes pupillen: Tex. Boys-Wiron 14—0 Zondag 19 oktober: Afdeling Noordholland: Texel-Bergen Sporters-Oosterend ZDH-Callantsoog Cocksdorp-Tex. Boys Succes-De Koog Texel 2-Helder 3 Oosterend 2-JVC 3 Watervogels 3-Texel 3 tex. Boys 2-ZDH 2 Geelzwart 5-Oosterend 3 Tex. Boys 3-Schagen 4 ZAP 7-Texel 5 De Koog 2-Watervogels 6 ZAP 8-Oosterend 4 Junioren DTS A1-Tex. Boys A1 Dames: Tex. Boys-KGB 3-0 1-1 2-2 1-4 7-1 5-2 2-2 0-2 3-0 1-2 3-1 3-2 5-0 3-2 7-2 1-2 Voor de vijfde keer heeft Ooster end 1 om een gelijkspel gestreden. De Oosterenders pakten dit keer een punt mee in de wedstrijd tegen Sporters. Voor de rust had Sporters een voorsprong genomen via een omstreden penalty. Na de rust scoorde Frits Bakker voor Ooster end. Verder werd er niet gescoord in deze wedstrijd, hoewel beide ploegen met knap aanvallend voetbal de overwinning naar zich toe probeerden te trekken. Eindstand: 1-1. De eerste helft van de wedstrijd was duidelijk voor Sporters Al in de begin fase moest de goed keepende Ooster end doelman Roel Veldman enkele keren al zijn kunnen tonen om zijn doel schoon te houden. Sporters speelde vooral op het middenveld erg sterk. Via snelle combinaties werden de Ooster enders keer op keer weggedrukt. Er ontstonden dan ook voortdurend kans rijke situaties voor het Oosterend-doel. De verdediging bleef echter rustig en betrouwbaar spelen. Vooral Bep Vonk verzette in deze fase veel nuttig werk. Na ongeveer een half uur spelen kwamen de Oosterenders op achterstand. Een „onschuldige" over treding van Wim Witte werd door scheidsrechter Smid bestraft met een penalty. Oosterend protesteerde heftig, vooral omdat duidelijk was dat Sporters aanvoerder Peetoom zich expres had laten vallen om een penalty te „versie ren". De strafschop werd toch genomen en Broerse zette met een goed schot zijn ploeg op een 1—0 voorsprong. Oosterend kon daar voor rust weinig tegenover stellen. Even later was scheidsrechter Smid opnieuw de gebeten hond bij de Oos terenders. Frits Bakker speelde zich knap vrij maar werd in het strafschop gebied neergelegd. Oosterend claimde een penalty maar de scheidsrechter liet gewoon doorspelen. De rust ging dan ook in met een 1 —0 voorsprong voor Sporters. Na de rust was Oosterend opeens de betere ploeg Met knappe combinaties werd voortdurend geprobeerd het Sporters-doel onder druk te zetten. Al na een kwartier spelen hadden de Oos terenders succes. Frits Bakker schoot eerst tegen de paal maar de terugsprin gende bal werd alsnog door hem in het doel geschoten. Even later kwam Oos terend bijna op voorsprong, maar de overigens goed spelende Biem Trap miste nu de rust om een voorzet van Ruud Westdorp doeltreffend af te ron den. Sporters probeerde met fanatiek spel de bakens weer te verzetten, maar het uithoudingsvermogen van Oosterend bood voldoende tegenwicht. De keepers van beide clubs waren goed op dreef. Voor beide teams kwamen er nog enkele kansen, maar doelpunten zaten er niet in. De zondag gehouden viswedstrijd bij De Cocksdorp is gewonnen door P. Verhagen. Hij bracht 615 cm vis op de kant. Totaal werd in deze één na laatste wedstrijd van de zomersérie 3.965 cm vis gevangen door de 15 senioren en 6 jeugdleden. Tweede bij de senioren werd C. Huisman met 489 cm en derde werd M. van derZwaag. Bij de jeugd werd René Eelman met 184 cm vis eerste; tweede werd Ben Eelman met 152 cm en derde Rob Eelman met 130 cm. Zondag 26 oktober is de laatste viswedstrijd van de zomerserie. Deze wordt gehouden bij 't Horntje, aanvang 8.00 uur. 's Middags is er een bingo middag voor de jeugd. Deze krijgen hierover nog bericht. In de serie Fïlmganger draait don derdagavond de film „Manhattan" van Woody Allen. Opnieuw krijgen we te maken met de persoonlijk manier, waarop Woody Allen tal van levenservaringen heeft verwerkt en gerangschikt in een patroon dat op het eerste gezicht mis schien enigszins willekeurig lijkt. Gaandeweg valt echter te merken dat er een doeltreffend systeem in die reeks van ronddwarrelende gedachten schuilt: Woody Allen heeft zijn herken bare emoties haarfijn in kaart gebracht. Hij heeft zichzelf gestoken in de figuur van de 42-jarige auteur Isaac Davis. Een geestige intellectueel met een rede lijk geolied bestaan, drie alimentaties (twee voormalige echtgenotes en zijn ouders) en een baan bij de televisie. Zijn boeketje neurotische complexen heeft hij aardig onder de knie en over vrouwelijke belangstelling heeft hij aller minst te klagen. Zijn jongste verovering betreft de 17-jarige scholiere Tracy (Mariel Hemmingway) en zijn beste vriend (Michael Murphy) toont zich op elk gewenst moment een gewillige praatpaal. Er treden wat verwikkelingen op. Isaac's ex-vrouw (meryl Streep) schrijft een boek waarin ze intieme ont hullingen doet over hun vroegere huwe lijk en hij valt voor Mary (Diana Keaton) de kunstjournaliste, die door zijn vriend is afgedankt omdat haar heimelijke ver houding verder geen perspectieven bood. In de T.V.-studio ergert hij zich zo verschrikkelijk aan een show waarvoor hij de teksten levert, dat hij zichzelf op staande voet ontslaat. De humor varieert van mild tot venijnig en bedekt in menig opzicht de romantiek en de tederheid waarmee Woody Allen zijn onderwerp omhult. Ter verheldering van de daarbij passende motieven schrapte hij zelfs de oorspronkelijk bedachte grappen, die het „gevaar" van een schaterlach op leverden. In deze prachtige schets over zijn eigen ontwikkeling die zich afspeelt op het door hem zo hartstochtelijk bemin de gebied van Manhaften laat hij ruimte voor allerlei betrekkelijkheden. Voor het opmerkelijkste zaalvoetbal- resultaat deze week zorgde Datsun door Dubbeldik met 2—1 te verslaan. Verder kregen in de tweede klasse Oosterend 4 en Texelse Boys 2 hun eerste punten verlies te verwerken, terwijl de junioren- ploeg Ratronics 1 een grote 13—0 over winning behaalde. Dubbeldik kwam tegen Datsun uit zonder Aad Vaars, Ben Molanus en Klaas Dirk Koorn. Vooral de laatste was voor Dubbeldik een groot gemis en zonder hem blijkt Dubbeldik een middel matige ploeg te zijn. Datsun wist van deze gelegenheid goed te profiteren en behaalde dan ook een verdiende 2—1 overwinning. Voor Datsun scoorden Douwe Bootsma en Dirk de Lugt terwijl Jan van Bennekom tegen wist te scoren. Een verdedigend maar sportief spelend A O 2000 verloor tegen een sterker De Zwaan met 3—1. Via Gerard Legierse en Hans de Beer nam De Zwaan voor de wissel een 2—0 voor sprong. Nadat De Zwaan eerst een penalty onbenut liet was het Richard Daalder die voor A O wist tegen te scoren. Uiteindelijk wist goalgetter Henk Jan Klok de eindstand op 3—1 te brengen. Dankzij 2 doelpunten van Dirk Trap wist Oosterend een 2—0 overwin ning op Question te behalen. Oosterend speelde een zeer zwakke partij en had het aan, de in blakende vorm verke rende, doelman Roel Veldman te dan ken dat het geen puntenverlies leed. ZDH nam al vroeg in de wedstrijd tegen JKM een verrassende 2—0 voorsprong door doelpunten van Hans de Vries en Bram Brouwer. Hierna zakte ZDH ver terug en JKM nam het initiatief in handen. Mt de wissel had JKM de zaal al recht getrokken en een 5—2 voor sprong genomen terwijl het uiteindelijk met 9—2 zou winnen. Doelpunten: Henk Groen (3), Louis Uriot (3), Gerry Plaatsman, Aad Blom en Nicol Scher mer. A.s. woensdag (morgen) speelt JKM om half negen tegen Oosterend. Vorig seizoen wonnen beide teams eenmaal met één doelpunt verschil van elkaar. Een gemotiveerd spelend Oos terend zou het JKM erg moeilijk kunnen maken. Rab blijft het in de eerste klasse goed doen. Via een 0—0 ruststand wist het ditmaal Arn. Looyer met 3—1 te ver slaan. Texel liet tegen NIOZ verrassend een puntje liggen. Pas in de laatste minuut wist Texel 3—3 te scoren. Texelse Boys behaalde sinds lange tijd weer een overwinning. Het tegenvallen de Mok verloor van deze ploeg met 4—2. KSMT behaalde goed spelend een makkelijke 5— 1 overwinning op Amro. In de reserve eerste klasse blijken de derde teams het tegen de tweede teams steeds moeilijk te hebben. In de eerste helft kan men het meestal nog wel aardig bolwerken maaar men krijgt na de wissel vaak een grote terugslag. Dubbeldik 3 wist tegen Oosterend 2 wel z'n eerste doelpunt te scoren maar moest tevens genoegen nemen met een 8-1 nederlaag. Dubbeldik 2 pakte Oosterend weer terug door Oosterend 3 met 8—2 te verslaan. JKM 2 liep tegen Datsun 3 tegen een 2—0 achterstand op, maar trok ook dit na de wissel recht door slechts vier van de vele kansen te benutten. Datsun 2 versloeg tenslotte JKM 3 magertjes met 2—0. Oosterend 4 kon het in de tweede klasse tegen KSMT 2 niet bolwerken en leed met 4—2 z'n eerste nederlaag. Bij Texelse Boys 2 gebeurde hetzelfde en het moest met 6—1 in een goed spelende Jelleboog z'n meerdere erken nen. Bij de junioren hebben Swarte Schaep en Citroën nog geen tegendoel- De zaterdagploeg van Oosterend behaalde een mooie overwinning op Victoria O. Met, vooral in de tweede helft, een sterke doelpuntenreeks, konden de Oosterenders het spel- beeld volledig naar eigen hand zetten. Victoria O, die bekend staat als een gevaarlijke tegenstander, was duidelijk van slag en liet vooral in de verdediging de chaos overheer sen. Oosterend begon in een hoog tempo aan te vallen om zo gauw mogelijk een beslissing te forceren. Dit verliep ech ter anders. Het was Victoria, dat als eerste scoorde. Een verdedigende mid denvelder kon vrij opkomen en zijn af standsschot schampte het been van de laatste man, waardoor het van rich ting veranderde: 0—1. Oosterend, dat toch even van slag was, bleef aanvallen, hetgeen resul teerde in fraaie kansen. Toch was het pas na een half uur spelen raak. Uit een corner van Dirk Trap was het Aart v.d. Brink, die loeihard inknalde: 1 1. Hierna bleef Oosterend sterker maar kon de stand voor rust niet meer veran deren. De 2de helft begon Oosterend sterk. De bal werd goed rond gespeeld en op de juiste momenten aan- of diepge- speeld. Dit resulteerde al na 5 min. in een 2—1 voorsprong. Het was Aart v.d. Brink, die goed doorging en scoor de. Ook hierna bleef Oosterend jagen op de bal en het was weer Aart v.d. Brink die scoorde (hattrick) uit een goede voorzet van Piet Grisnich: 3—1. Victoria O had hier weinig tegenover te stellen. De ploeg speelde onsamen hangend en vooral de verdediging werd keer op keer op de proef gesteld. Het was dan ook al weer gauw raak. Een scherpe voorzet van Jaap Vlaming werd keihard in het eigen doel gescho ten: 4 1. Even later was het weer Aart v.d. Brink, die zijn tegenstander af troefde en beheerst 5—1 scoorde. Vlak voor tijd maakte Henk Witte, uit een voorzet van Eef Eelman 6—1 en 5 min. later maakte Witte uit een penalty 7 1 Ook Victoria kreeg vlak voor tijd nog een penalty. Een doorgebroken speler werd door 2 Oosterenders neergelegd: 7-2. Op het kruispunt Waalderstraat- Bernhardlaan deed zich een aanrijding voor, waarbij een Duitse en een Neder landse vakantieganger waren betrok ken. De Duitser (37) die van de Bern- hardlaan kwam, verzuimde voorrang te geven aan de Renault-bestuurder op de Waalderstraat. Bij de botsing ontstond alleen materiële schade. punten hoeven incasseren. Swarte Schaep versloeg ditmaal Alkema met 4—0 terwijl mede dankzij 7 doelpunten van R. Veen Citroën de Dagmarkt met 8—Oversloeg. Bremakker leed tegen De Koogel 1 z'n eerste nederlaag, 3—0 en Ratronics 1 behaalde de grootste over winning door De Koogel 2 met 13—0 te verslaan. Uitslagen Hoofdklasse: Question-Oosterend 0-2 JKM-ZDH 9-2 Dubbeldik-Datsun 1-2 A 0 2000-De Zwaan 1-3 Reserve eerste klasse: Oosterend 3-Dubbeldik 2 2-8 Oosterend 2-Dubbeldik 3 8-1 Datsun 3-JKM 2 2-4 Datsun 2-J KM 3 2-0 Eerste klasse: KSMT-Amro 5-1 Texelse Boys-Mok 4-2 Texel-NIOZ 3-3 Rab-Arn. Looyer 3-1 Tweede klasse: KSMT 2-Oosterend 4 4-2 Jelleboog-Texelse Boys 2 6-1 Junioren: Bremakker-De Koogel 1 0-3 Ratronics 1-De Koogel 2 13-0 Citroën-Dagmarkt 8-0 Swarte Schaep-Alkema 4-0 Programma Woensdag 22 oktober: 18.00 u.: Swarte Schaep-Ratronics 1 18.30u.: Ratronics2-Bremakker 19.00 u.Jelleboog-KSMT 2 19.45 u.: Texel-KSMT 20.35 u.: Oosterend-JKM 21.20u.: Dubbeldik 2-Oosterend 2 22.10 u.: Oosterend 5-NIOZ2 Zaaldienst: Amro. Donderdag 23 oktober: 18.00 u.: Bureau Eelman-Shoe Girls 18.30 u.: Zegel Modes-Citroën 19.00 u.: Mok-Rab 19.45 u.: Rabo-Oosterend 4 20.35 u.: JKM 3-Datsun 3 21.20 u.: Amro-NIOZ 22.10 u.: Texelse Boys-Arn. Looyer Zaaldienst: Dubbeldik Vrijdag 24 oktober: 20.00 u.: ZDH 2-Question 2 20.45 u.: Dubbeldik 3-Oosterend 3 21.30 u.: Texelse Boys 3-KSMT3 22.15 u.: Texel 2-Slufterhoek Zaaldienst: NIOZ.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 5