I f Texelaartjes Ouwe Sunderk/aas in de knet I Voor het weekend P I Gezamenlijke avond met otto Sterman Zon. maan en hoog water FAMILIEBERICHTEN 27 MC'ers namen deel aan aktie WAT IK ZEGGEN WOU..'' Eerst de toeristen naar de boot India-vaarder in problemen Disco-avond in De Waal Zuigelingenbureau van 1 en 2 november 1980 Kerkdiensten Red Point in Question Gymnastiek voor dames Ledenkaarten IJsclub Den Burg V/ p Groene Kruis Apotheek Dierenartsen Noodslachtingen TEXELSE COURANT PAGINA 3 De Welzijnsstichting heeft van verschillende Texelaars ongeruste geluiden gehoord wat betreft de viering van Ouwe Sunderklaas in Den Burg. De ongerustheid vloeit voort uit het feit dat Hotel De Linde- boom-Texel volop in sloopfase is en dus buiten gebruik is. Als mogelijke suggesties werden tijdens de verga dering van woensdag het gebruiken van het dorpshuis of het opzetten van een grote tent op de Groene- piaats besproken. De bestuursleden van de Welzijnsstichting bleken weinig voor een tent te voelen. Financieel en technisch zijn er nogal wat bezwaren tegen het gebruik van een grote tent op de Groeneplaats. Daarentegen biedt het dorpshuis wel perspectieven. Met de Stichting Open Jeugdwerk zal contact opge nomen worden om te zien in hoeverre 't Asiel bij de Ouwe Sun- derklaasviering betrokken kan worden. Speel-o-theek Bij de ingekomen stukken en mede delingen was verder een brief van de Speel-o-theek in Den Burg, waarin om huisvesting na 1 januari 1981 werd ge vraagd. De Speel-o-theek is thans in het Groene Kruis-gebouw gehuis vest, maar moet dit voor het volgend jaar verlaten hebben. Mevrouw Van Beek meldde dat de dames van de Speel-o-theek bij een architect zijn ge weest en daar hun wensen kenbaar lebben gemaakt. Het wensenpakket is a iogal uitgebreid en daardoor moeilijk te ealiseren. Bovendien is de Speel-o- :::heek nu toegankelijk voor kinderen ran 0 tot 6 jaar, maar de Speel-o-theek ivil de bovenste leeftijdsgrens op twaalf aar stellen. Dit zou dus een vergroting ran het aantal leden tot gevolg hebben, vaardoor een grotere ruimtebehoefte intstaat. Voorzitter P. Bakker van de Vier 27 MC'ers uit De Cocksdorp hebben deelgenomen aan een groot scheepse 27 MC-aktie in Friesland hm geld te verzamelen voor een - ichool voor gehandicapte kinderen n Sneek. Door inbraak en het mis- landelen van dieren op de kinder- erderij, die bij de school hoort, was veel geld nodig om snel nieuw esmateriaal en beesten te kunnen kopen. Texelse 27 MC'ers hoorden via hun „bakkie" van de aktie in Friesland en vier stations uit De "Cocksdorp: Lady Daisy, Papa Bravo, Vat 69 en Daisy besloten mee te helpen. In Friesland kwam een marathonuit- rending op gang waar werd opgeroe pen om geld te geven voor de gedu- Jeerde Conventschool in Sneek. De .- ner Texelaars togen naar Friesland en joden het bestuur van de school op - jen aktie bingo-avond geld, een tafel- T Jiljart, een dwergbokje, kippen en ko- ïijnen aan. De bingo-avond bracht 72000, op »tn het bedrag aan giften was f2500, inkele dagen na de aktie gaf het g Jchoolbestuur te kennen bijzonder ver- jeugd te zijn over de aktie, want er vas geld genoeg om alles opnieuw aan :e schaffen. WS.VTN VftN LEZERS-WJTtri VtRAMTWOOTOCLUKKC «NOC REMKTC Zaterdagochtend 10.20 uur. Ik stap net mijn 2 zóne-abonnement in de bus- lalte Ruyslaan om mijn afspraak met mijn herapeut na te komen in Den Burg. Bij felke halte staan gemiddeld tien personen )us de bus is al gauw vol. Bij de afslag jaar Den Burg blijft de bus staan om te vachten op een andere bus die van Den iurg komt. De chauffeur van de bus, waar ik in zit Iraagt aan de chauffeur van de andere ius of die de mensen die hij heeft laten Jtaan op wil halen. Ik dacht nu gaan wij vel naar de Elemert zoals het hoort, daar nee, hij reed rechtstreeks door naar I Ie boot. Daar stond ik op 't Horntje. De hauffeur ging koffiedrinken en toen hij :erugkwam vroeg hij mij of ik weer mee ierug naar Den Burg reed. Ik zei hem toen ijljat ik niet „terug" naar Den Burg moest, i naar dat ik van De Koog naar Den Burg H lad willen rijden. „Ja", zei hij toen, „het U vas ook zo druk. Ik heb er helemaal niet n lan gedacht, dat jij naar Den Burg noest". el Dus als het erg druk is kan iedereen met ;2 len 2-zóne-kaart 4 zones reizen. Er ging c ien andere chauffeur naar Den Burg en a lie heeft mij meegenomen. Daar bleek li ichter dat mijn therapeut al weg was. Ik l| noet voor een zenuwaandoening elke jo lag naar de therapeut. In ieder geval van fa Jarte bedankt voor de rondrit over het iland. F. J. Kuiper, De Koog. Welzijnsstichting zei dat de Speel-o- theek in het dorpshuis hem de meest ideale oplossing leek. Mogelijk zou een dergelijke voorziening in een vol gende fase meegenomen kunnen worden. Mevrouw Van Beek wees er nog op dat de Speel-o-theek op het ogenblik in een duidelijke behoefte voorziet. Ongeveer 128 gezinnen zijn er lid van. Volgens mevrouw Postma doet zich daardoor een behoefte aan meer speelgoed gevoelen. Verder kon nog gemeld worden dat de dorpscommissie van Den Burg de bouw van de muziekschool volgens de nieuwste plannen heeft goedgekeurd. Met de bouw, die in feite de derde fase van het ULO-plan is, werd de 22e begonnen. Hans Boom uit Oudeschild kreeg dinsdagavond geen alledaags schip in zijn dok. Een klein houten Noors vracht schip was op weg van Noorwegen naar India. Het schip kwam echter met lekkage in de haven van Den Helder aan. Daar bleek dat het scheepje niet gerepareerd kon worden, omdat het een doorgaande holle kiel heeft. In Den Helder had de Indiavaarder op een wa gen de werf opgetrokken moeten wor den, wat grote schade zou hebben ge geven, omdat de kiellijn bij een dergelijk schip over de gehele lengte ondersteund moet worden. Het schip maakte veel water en vertrok daarom zo snel moge lijk, met de waterpompen op volle toeren draaiend, naar Oudeschild. Dins dagavond kwam de kleine tweemaster ongeveer 20 meterin dok en de vol gende morgen werd het kanwei ge klaard. Een verdwenen nagel uit de klei wand was de oorzaak van de averij. Het scheepje is van een Noors gezin dat lang op een eiland voor de kust van India heeft gewoond. Ze waren naar Noor wegen teruggegaan om daar een klein vrachtschip te kopen. Met dit schip willen de Noren een vrachtlijn tussen verschillende Indiase eilanden onder houden. Gisteravond hebben de leden van de Plattelandsvrouwen en het Ka tholiek vrouwengilde kennis kunnen maken met de voordrachtskunste naar Otto Sterman. Hij trad gister avond op in de De Koninghal. Otto Sterman is een kleurling, heeft een Nederlandse moeder en een vader van Curapao. Hij is leraar lichamelijke opvoeding geweest en later fysiothera peut. Bedreef aanvankelijk amateur toneel met o.a. Frits Bouwmeester en Ko van Dijk senior. En dan vooral in rollen, waarvoor een neger gezocht werd, zoals huisknecht, slaaf. Toneel beviel hem echter zo goed, dat hij tenslotte een keuze moest maken tussen zijn eigenlijke beroep en toneel. Hij koos voor voordrachten, en voornamelijk op het gebied waarop hij zich kon presenteren zoals hij was, n.l. de neger. Voor de pauze werd door Otto Ster man de manier voorgedragen warop de negers werden gediscrimineerd. O.a. de afschuwelijke toestand op de sla venschepen, waar mensen letterlijk opeengepakt, werden vervoerd in kooien, de doden tussen de levenden. Elke voordracht werd gevolgd door spel op de dwarsfluit, veelal gospels. De gospels en spirituals zijn ook ont staan als reactie op de slavernij. Onder dit fluitspel was het doodstil in de zaal. Uit de voordrachten werd duidelijk, dat de mensen vochten voor de vrij heid. Was het onmogelijk voor henzelf, dan toch voor hun kinderen en klein kinderen. Na de pauze kwamen de humoristi sche volksverhalen. In de volksverhalen neemt de Ananei een belangrijke plaats in. Ananei is de verpersoonlij king van de spin, die op zijn slimme manier iedereen steeds te vlug af is. De Ananei-verhalen zijn oorspronke lijk Zuid-Afrikaans, maar zijn met de negers meegegaan naar het hele Caraï- bische gebied. Het was voor de leden van beide verenigingen ongetwijfeld een zeer indrukwekkende avond. Zaterdagavond is in dorpshuis De Wielewaal een discotheekavond. Deze avond is georganiseerd door de Waalder jeugdclub. Aanvang 20.00 uur. Entree 71,50. De discoavonden waren in het verle den een redelijk succes, zodat de jeugd club van plan is de komende winter maanden meer van dergelijke avonden te organiseren. Zaterdag komt disco theek „Discoffery" van Henry Kuiper. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Eissen, dinsdag 4 november om 14.00 uur. Dokter Coutinho, woensdag 5 novem ber om 13.30 uur. Dokter Bernard, woensdag 5 novem ber om 15.00 uur. Zondag 2 november 1980 Zaterdag is in „Question" een optre den van de bekende Noord-Hollandse zesmansformatie Red Point. Deze groep trad al eerder met veel succes in Question op. Naast bekend materiaal brengen ze tegenwoordig steeds meer eigen werk. Deze melodische rockgroep is van veel markten thuis. Er worden onder andere nummers van Santana, 10 CC, Super tramp, Kayak en Elthon Jones gespeeld. Red Point is op het moment bezig met het opnemen van een eigen LP. Aanvang 21 OOuur. Entree 72,50. Evenals in voorgaande jaren zullen ook dit winterseizoen in Den Burg weer gymnastieklessen voor vrouwen gege ven worden in de ochtenduren. In verband met gebrek aan zaalruimte op de vertrouwde dinsdagmorgen, zal voorlopig begonnen worden met één uur van 9.0010.00 uur. Bij voldoende belangstelling is er een eventuele uit- breidings mogelijkheid naar de woens dag. De lessen staan o.l.v. G. Verhoeven en zullen a.s. dinsdag 4 november aan vangen om 9.00 uur in zaal „De Ferrever" te Den Burg. Belangstellen den kunnen zich aanmelden aan de zaal. Van maandag 3 november tot en met vrijdag 14 november bestaat gelegen heid ledenkaarten te halen voor de IJsclub Den Burg, in boekhandel „Het Open Boek". Dit geldt zowel voor leden als voor mensen die lid willen worden. De zon komt 2 november op om 7.37 uur en gaat onder om 17.06 uur; 5 november op om 7.40 uur en onder om 17.03 uur. Maan: 7 nov. NM; 15 nov. EK. /Z Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot yfr maandagnorgen 8.00 uur Ambulance (in geval van onge- Y/, lukken met betekenend lichame- W lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Zater dag en zondag te bereiken na 13.00 uui. Dokter R. R. Siebinga, Kikkert- straat 12, De Cocksdorp, telefoon (02222) 234. Bij geen gehoor (02220) 2323. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend en spreekuur van 12.00- 12.30 uur en van 17.00-17.30 uur zonder afspraak. Zr. M. de Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 18.00 uur. 17.00- Vrijdag 31 oktober Zaterdag 1 november Zondag 2 november Maandag 3 november Dinsdag 4 november Woensdag 5 november Donderdag 6 november Vrijdag 7 november Zaterdag 8 november 1.00 en 12.51 2.12 en 13.58 3.30 en 15.39 4.43 en 17.19 5.48 en 18.33 6.47 en 19.21 7.37 en 19.55 8.14 en 20.26 8.43 en 20.59 L I I I r /Z Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wisman De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus Gezins/oogstdienst, tevens doopdienst. Oogstcollecte. Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra viering Avondmaal De Koog 11 uur ds. Hoekstra Viering Avondmaal 10 uur zondagsschool (gemeentedag uitgesteld) De Waal 1115 uur dsWisman Oosterend 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, collecte Medische zending. Oudeschild 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout, collecte medische zending. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdags van 11.30-13.00 uur en van 16.00- 18.00 uur en zondags van 11.30- 13.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. Blaauw Uitzending via De Lichtboei 19.00 uur ds. De Boer Oosterend 10.00 uur ds. De Boer 17.00 uur ds. Blaauw GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. H. R. Keuning uit Drachten Om 19.30 uur uitzending via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.00 uur ds. Molema Kinderoppas aanwezig. Uitzending via De Lichtboei woensdag 18.30 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg; zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag:10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 18.30 uur openbare lezing 19.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags: 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering. Vol droefheid geven wij U kennis, dat na een welbesteed leven, plotseling van ons is heen gegaan onze lieve vader, grootvader en huis genoot Jacob Schrama, weduwnaar van Cornelia C. Zoetelief, op de leeftijd van 87 jaar. Texel: D. van Sambeek-Schrama J. van Sambeek Curapao: C. Schrama Alkmaar: H. Cappelle en kleinkinderen Texel, 29 oktober 1980, Bernhardlaan 79, Den Burg. De H. Eucharistieviering zal plaatshebben maandag 3 november n.m. 1.30 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats te Den Burg zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in Rusthuis „Sint Jan", Beatrixlaan 45, Den Burg, en na de begrafenis in de „Witte Burcht". Op 31 oktober hopen onze ouders en grootouders J. Eelman en P. Eelman-de Smit hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. U bent van harte welkom op de receptie, welke vrijdag 31 oktober gehouden zal worden in Hotel De Hoop te De Cocksdorp van 19.30 tot 20.30 uur. Hun kinderen en kleinkinderen. Na bijna 24 jaar heeft mevr. B. Joustra-de Boer besloten haar dienstverband bij de Stichting Gezins verzorging en Bejaardenhulp Texel, te beëindigen. Hierbij nodigen wij U uit om op de afscheidsreceptie aanwezig te zijn op donderdag 6 november van 20 uur tot 21.30 uur in de Raadskelder. Op dinsdag 4 november a.s. herdenkt mijn huis genote en gastvrouw op de pastorie Zuster Speranda haar 40-jarig professiefeest. Die middag is er om 14.15 uur een H. Mis uit dank baarheid in de kerk van St. Jan de Doper te Den Burg. Wie haar gelukwensen wil, kan daartoe terecht in de Raadskelder, van 15.00-16.30 uur. P. M. Kolkman r.k. Kerkbestuur. Molenstraat 18, 1791 DL Den Burg. Blij zijn wij met de ge boorte van ons zoontje en mijn broertje Jacob Koen Comelis Wij noemen hem Koen. Gerard, Ria en Peter-Jan van der Slikke Texel, 28 oktober 1980, Duinreep 17, 1791 HP Den Burg. Alsnog willen wij een ieder bedanken, die 19 juli voor ons tot een heel fijne dag hebben gemaakt, in welke vorm dan ook. Dirk en Dina Barhorst-Smit Nuijenstraat 10, 1816 LS Alkmaar. Voor de vele blijken van belangstelling en mede leven, die ik gehad heb in het ziekenhuis en kreeg bij mijn thuiskomst, in welke vorm dan ook, mijn harte lijke dank. Vooral aan de buren, die al die tijd voor mijn vrouw een geweldige steun zijn geweest. M. v. Heerwaarden Boogerd 28. Graag zou ik een ieder langs deze weg van harte willen bedanken voor de vele kaarten, die ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf op „Meer en Bosch" en voor de vele bloemen en planten, die ik bij mijn thuiskomst in ont vangst mocht nemen. Lyda Kruithof Den Burg. Hierbij willen wij U har telijk bedanken voor de geweldige belangstelling getoond op onze trouw dag. Petra en Cor Langs deze weg wil ik allen, die tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst hun medeleven hebben betoond, in welke vorm dan ook, hartelijk bedan ken. J. Vlaming Bzn. Achtertune 26, Oosterend Voor de vele blijken van medeleven en belangstel ling, in welke vorm dan ook, tijdens de ziekte en na het overlijden van ons allerliefste dochtertje en zusje Nicole betuigen wij U onze harte lijke dank. U. von Holte G. von Holte-Hillen Miriam Texel, oktober 1980. MjllilMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINI Te koop in Het Open Boek. Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimmiiiiimiijü 27 MC'ers opgelet I a.s. zaterdagavond 8 uur allemaal naar de Witte Burcht. Staat ter dekking bruine en zwart-bonte dwergbok. Reeds 3x kamp. lx res.kamp. Dek- geld stamboek 720,—, niet stamboek 715,— per geit. 3-weeks verblijf van Uw geit mogelijk. Dwerg geitenstal De Posthoorn, tel. (02226) 497. Te koop aangeb. elektr. boiler 50 Itr. Tevens kin derwagen klein model. Burdetstr. 3, tel. 4236. Wil degene, die mijn blauwe tas met gereed schap meegenomen heeft van het weilandje aan de Meiertebosweg, deze terugbezorgen? Dader is bekend. J. C. Keesom. Te koop elektr. fornuis. Tel. (02220) 3762. ledereen is staande-bij a.s. zaterdagavond om 8 uur in de Witte Burcht. Te koop opoe-fiets z.g.a.n. Tel. (02220) 2982 Te koop Kreidler cross, bouwjaar '77, pas gerevi seerd i.z.g.st. Tel. 2736 alleen in het weekend. Kinder-Speelboerderij - Midgetgolf baan „De Mient", Den Hoorn. Na 1 november geopend: woensdagsmiddags en za terdags. Door de week na afspraak: tel. (02226) 296. Zondags gesloten I Wie heeft er werk voor een meisje van 19 jaar (liefst iets met kinderen). Tel. (022231 490. Te koop Fiat 125, eind '72, nwe uitlaat, trekhaak, motorisch goed. Vrijdag na 21.00 uur (02220) 2814 Gevonden kinderfiets. Beatrixlaan 8. Af te halen tegen adv.kosten. 27 MC-ers opgelet. a.s. zaterdagavond 8 uur allemaal naar de Witte Burcht. Te koop Peugeot brommer voor onderde len; Volkswagen Variant. Prijs n.o.t.k. (02220) 3113 Bingo met de 27MC. A^.. zaterdagavond in de Witte Burcht. Is dat kappa Tgpig - Voor hout en plaatma terialen, gipsplaten, as best golfplaten, div. be- tontegels enz., enz. Fa. Barhorst, Maricoweg 2A, Den Burg, tel. 02220-2381 Voor autogas: Fa. Kievit, Tankstation, Pont- weg. De Wieringer fotogra fen maken bruidsrepor tages in kleur goedkoper dan in zwartwit. Fa. Foto Boersen en zonen, Hippolytushoef, telefoon (02279I 1482. Voor al Uw tent-, voor tent- en caravanacces- soires. Caravancentrum ..Texel". V.T.B. voor vrachtvervoer. 'n Feestje?? Koop uw Franse kaas vers van 't mes bij Gé Koot, Kerkstraat 3, Oosterend. Gevonden: een pracht woning binnen de A- premiegrens. Inl. bij S. Oosterhuis, tel. 4702 's avonds, overdag 02226- 541. Rijschool Willemen, A.N.W.B. -erkend. Voor rijles op Texel en in Den Helder. Tel. (02230) 35663 Tex. Hyp. Info cen trum. Vanaf heden 83/i% rente op een spaarreke ning dagelijks opvraag baar, zonder boete met dagelijkse rentebereke ning, die per maand wordt bijgeschreven. Voor bedragen boven 7250,— kunt U de spaar rekening ook als giro ge bruiken. Fa. Jan Dekker, Verzekeringen, Bernhard laan 109, tel. (02220) 2833 Café De Passage, De Koog, mét biljart. Het hele jaar geopend. Alle taxivervoer. (02220) 2323. Mllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllljjl Texel, Nederlands 1 laatste slagveld 1 1 (59,50). In Het Open Boek. MllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllI

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 3