e> Cruising m Nieuw gebouw voor Boekhoudcentrale maakt efficiënter werken mogelijk Voor het weekend I GEIOE1 KOSTSIAAP Zon. maan en hoog water Riolering weggegooid geld? Artsen MIAWIHUW voorgeve Maand langer kinderpostzegels Cursus Fijn hout- bewerken Fiets gevonden Boekbespreking Plattelandsvrouwen Sint Nicolaas in Den Hoorn Alcoholproblemen Zuigelingenbureau T rombosedienst van 15 en 16 november 1980 Gerard van Es zet Vittali opzij Driemaal winst in damstrijd Zwemmen in „De Schots" Buitenlandse valuta Groene Kruis Tandartsen Dierenartsen Rijkspolitie Noodslachtingen Kerkdiensten ■i VRIJDAG 14 NOVEMBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 9 nederlandse boekhoud en cdviescentrcle fexel b v LafL Keesomlaan De Nederlandse Boekhoud- en Adviescentrale gaat in mei verhuizen. Dan is namelijk, als de bouw naar behoren verloopt, het nieuwe onderkomen, dat momenteel aan de Keesomlaan naast de Rooms-Katholieke begraafplaats wordt gebouwd, ge reed. Het oude gebouw van de Boekhoudcentrale aan de Bin- nenburg voldoet volgens directeur Eelman niet meer. Het gebouw zit van fundering tot nok volgestouwd en de twaalf personeelsleden hebben nauwelijks de ruime om behoorlijk te werken. Ook ontbreken spreek- en ontvangstruimten. Het zijn voorzieningen, die in het nieuwe gebouw allemaal wel aanwe zig zullen zijn en die efficiënter werken mogelijk maken. Het vooraanzicht van hat nieuwe gebouw van de Nederlandse Boekhoud- en Adviescentrale aan de Keesomlaan. ondernemers-aktivlteiten Het nieuwe gebouw zal uit twee ver diepingen bestaan. Beneden de hal, oiletten, drie spreekkamers, een direc- ie-vergaderzaal en een zeer grote kan- oorruimte. In die kantoorruimte zal te ens een soort kantine en een brandvrij iirchief worden ondergebracht. Een aparte afdeling is er voor automatise ring. De totale nuttige ruimte beneden 'jeslaat 365 vierkante meter. Het huidige pand aan de Binnenburg is 110 vierkante meter, dus er is van een be hoorlijke vergroting sprake. Voor de bovenverdieping die 130 vierkante meter beslaat, heeft Eelman ook plan nen, maar de uitvoering daarvan is nog niet aan de orde. Als het bedrijf heel erg mocht groeien, dan heeft de Boekhoud- en Adviescentrale aan de achterzijde ruimte om uit te breiden. De Nederlandse Boekhoud- en ad viescentrale begon in 1972 in een kleine garage in de Witte Kruislaan. In 1974 werd naar het drie verdiepingen tellen de pand aan de Binnenburg verhuisd. De nieuwbouw is vooral nodig om de bedrijven die gebruik maken van de diensten van de boekhoudcentrale opti male service te verlenen op het gebied van accountancy, administratie, bedrijf sadviezenautomatisering bedrijfsbegeleiding en belastingadviezen. Kortom alle terreinen, waarop de boekhoudcen trale actief is. Eelman wil zich vooral richten op het midden- en kleinbedrijf, ook buiten Texel. Voor dit type bedrij ven is zorgvuldig doorlichten en goed adviseren heel belangrijk. Door de gro tere ruimte kan het personeel efficiën ter werken en door de spreekkamers kan de klant beter te woord gestaan worden. Eelman is bijzonder te spreken over de situering van het nieuwe pand. Goed te bereiken met veel parkeer ruimte. Van buiten zal het nieuwe pand, dat ontworpen werd door Architec tenbureau Alkema uit De Koog er aantrekkelijk uit komen te zien. De In onze vorige courant maakten wij melding van het feit dat in een speciale stand in het postkantoor kinderpost zegels te koop zijn. Dat bericht was juist. Alleen vermeldden we dat dit het geval was in de periode van 11 novem ber tot 24 november. Deze laatste datum had 24 december moeten zijn. Tot kerstmis, kunt u dus bij een spe ciale kraam in het postkantoor kinder zegels en kaarten kopen. De cursus Fijn hout bewerken die maandag onder leiding van S. During is begonnen in de LTS, heeft een te klein aantal deelnemers getrokken. Nieuwe cursisten kunnen zich echter nog aan sluiten. De kosten bedragen f9,— per avond. De cursus is gericht op het bij brengen van vaardigheid in het (niet machinaal) bewerken van hard hout. Opgave bij de afdeling Culturele Zaken in het raadhuis, tel. 02220-3041, toestel 130. Maandagmiddag werd door de politie een groene damesfiets van het merk Spica gevonden in de Kogerstraat. De rechtmatige eigenaar van het vervoer middel dat met zwarte banden en een zwart zadel was uitgerust, mag hem komen ophalen op het bureau in Den Burg. gevel wordt van lichte roodbruine baksteen en het dak wordt van betonpannen in een herfstbruine tint gemaakt. Aluminium raamkozijnen, hardhouten deuren en een multiplex daklijst completeren het aangezicht. De Boekhoudcentrale zal door een dikke groene haag van de begraaf plaats gescheiden zijn. Op maandag 17 november houden de Plattelandsvrouwen afdeling Texel een avond waarin mevrouw Liesbeth van der Sluis uit Amsterdam een aantal boeken zal bespreken. De avond begint om acht uur en wordt gehouden in de kantine van de LTS. De te bespreken boeken zijn "Alexander" van Guy de Maupassant, "De biecht" van Capa Sabot, "Het kleine meisje" van Cathe rine Mansfield en "De sneeuwpop" van Belcampo. Op 24 november begint om acht uur een creatieve avond in de LTS-kantine. Door leden van de afdeling worden ver schillende technieken uitgelegd en er is ook gelegenheid zelf iets te doen. De zon komt 16 november op om 8.01 uur en gaat onder om 16.45 uur; 19 november op om 8.05 en onder om 16.42 uur. Maan: 15 nov. EK; 22 nov. VM. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 14 november Zaterdag 15 november Zondag 16 november Maandag 17 november Dinsdag 18 november Woensdag 19 november Donderdag 20 november Vrijdag 21 november Zaterdag 22 november 10.38 en 23.45 11.14en 0.57 en 12.32 2.24 en 14.23 3.56 en 16.14 5.12 en 17.42 6.20 en 18.52 7.25 en 19.48 8.24 en 20.47 Zaterdag zal Sint Nicolaas ook fees telijk worden ingehaald in Den Hoorn. Omstreeks 16.00 uur komt de Goed heiligman aan op de Diek. Vandaar maakt hij - vooraf gegaan door het fan farekorps en DEK-drumband een rond gang. In dorpshuis De Waldhoorn zal de begroeting plaatsvinden. Alle kinderen van Den Hoorn en hun ouders zijn daarbij welkom. Mensen met alcoholproblemen kun- nenbellen naar (02226) 413. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Eissen, dinsdag 18 november om 14.00 uur. Dokter Coutinho, woensdag 19 no vember om 13.30 uur. Dokter Bernard, woensdag 19 novem ber om 15.00 uur. Iedere woensdag van 9.00 - 10.30 uur. Adres: Groene Kruis-gebouw (in gang tandartsencentrum) Witte Kruis laan, Den Burg. Mee te nemen: alle trombosedienstgegevens van elders, verzekeringsgegevens (ziekenfonds- kaart). I In een uitermate spannende schaak- v aartij. waarin Vittali een zeer scherp oionoffer in de opening bracht, greep Serard van Es tenslotte de zege. nadat Vittali in hevige tijdnood een toren ver speelde. Dankzij deze overwinning rukt Gerard van Es op naar de top van de anglijst. J. Dros brak in kansrijke stelling af legen Bergman, die andermaal naar een snelle remise trachtte te schuiven. Hoekman vergooide zijn kansen tegen ferpstra en van Tatenhoven kon ook Jeze ronde geen vuist maken tegen een sgressief en origineel spelende Bakker. Eelman, M. Witte en H. Elzinga - het eidende trio in de B-groep - leden opnieuw geen puntenverlies. Het nieu we lid G. Mossel speelde overigens uitstekend tegen de sterkere H. Elzinga. Uitslagen: G. van Es-M. Vittali 1 —0 W. Hoekman-A. Terpstra 0—1 4 Bakker-F. van Tatenhoven 1—0 J Dros-P. Bergman afgebr. 5. Eelman-J. Bremer 1—0 W. Pranger-M. Witte 0—1 C. Witte-E. de Visser *-... J. v.Heerwaarden-F. van Lare 0—1 3. Mossel-H. Elzinga 0—1 Zaterdag a.s. 1 u. E.P. 1-Oppositie Winst in de damstrijd van de Dam- :lub was er voor J. van Heerwaar- den. P. Bakelaar en W. Bakker. Een mooie partij vond plaats tussen Fr. Kuiper en L. van Kooten die gelijk- opgaande tot remise kwamen. Hooijberg rekende beter dan P. Bake- aar met een schijachterstand door. Via ren damslag wist hij remise te bereiken, aarvoor had J. Hooijberg heel slordig oor de tweede keer verloren van J. van eerwaarden. Die vond dan weer zijn ieerdere in W. Bakker die, als altijd, de :aken serieus in de gaten hield. Uitslagen: van Kooten-C. Vinke 0—2 Hooijberg-J. v.Heerwaarden 0—2 r. Kuiper-P. Bakelaar 0—2 Hooijberg-P. Bakelaar 1 1 van Heerwaarden-W. Bakker 0—2 r. Kuiper-L. van Kooten 1 1 Zondag 16 november gaat de Zwem en Poloclub TX '71 zwemmen in 'De Schots'. Er is nog enige ruimte op de 'startblokken' voor liefhebbers die ook meewillen. Vertrek met de boot van 16.05 uur. Opgave op 't Horntje. De winterstoptraining van Z.P.C '71 is afgelopen zondag goed bezocht. Deze conditietraining die in De Dennen is gehouden is bedoeld om de spieren soepel te houden tijdens de maanden dat veel minder gezwommen kan wor den. Met het oog op een aantal inves teringen zoals het aandeel in hotel De Lindeboom-Texel, de aankoop van kampeersterrein "Om de Noord", de uitbreiding van de riolering op kampeer terrein Loodsmansduin, de bouw van toiletgebouwen bij Loodsmansduin en het kampeerterrein Kogerstrand. de verdere electriciteitsvoorziening op Loodsmansduin en verbeteringen aan het zwembad Molenkoog heeft de Re creatiestichting Texel de gemeenteraad verzocht het maximum krediet in reke ning courant van f175.000, te verho gen tot f600.000,— tot uiterlijk 31 december 1982. De heer J. C. Dros merkte op dat de raad destijds geen zeggenschap heeft gehad in de aankoop van kampeer terrein Om de Noord, maar dat de raad nu wel opeens met de financiële ge volgen werd geconfronteerd. Grote vraagtekens zette Dros bij de riolering op Loodsmansduin. Hij wees erop dat dit terrein binnen een zogenaamd"Nati- onaal park" zal vallen en dat voor nationale parken verblijfsrecreatie ten strengste verboden is. Hij dacht daarom dat de investeringen die hier gedaan worden derhalve weggegooid geld is. Beumkes meldde tegen de bouw van De Lindeboom te blijven zolang Jarino daarbij betrokken is. Hij zei daarom ook tegen de verhoging van de rekening courant te zullen stemmen. Wethouder Nauta merkte op dat het erfpachtrecht voor Loodsmansduin loopt tot 2004. Tot dat jaar kan de camping in ieder geval worden gehand haafd. De riolering wordt in tien jaar af geschreven, dus is er zeker geen sprake van weggegooid geld. Hij vond dat je erg gevaarlijk bezig bent als je inves teringen gaat afremmen voor iets dat in de toekomst mogelijk op je af komt. De opmerkingen van Beumkes vond hij nergens op slaan. Jarino en de Recre atiestichting wormen samen de Linde boom b.v. en die hebben hier verder weinig mee te maken. Desondanks stemden Dros en Beumkes tegen het raadsvoorstel. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter L. Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02220) 234. Ambulance On geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. buitenlandse valuta Westduitse marken 100 f 106,75 Belgische franken 100 f 6,58 Franse franken 100 f 45,50 Zweedse kronen 100 f 46,50 Zwitserse schillingen 100 f 119,50 Deense kronen 100 f 33,50 Amerikaanse dollars 1 f 1,99 Engelse ponden 1=f 4,77 Oostenrijkse schilling 100 f 15,21 Italiaanse lires 10.000 f 21,— Spaanse peseta 100 f 2,55 van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Zater dag en zondag te bereiken na 13.00 uur. Zr. H. Mannessen, Schoorwal 45, Den Burg, tel. (02220) 3242. Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Zwitserse franken 100 f 119,50 W. I In New York worden kort na elkaar enkele homosexuelen vermoord op plaatsen waar ze geregeld bijeenkomen. De politie vindt slechts enkele onbe langrijke aanwijzingen en dan slaat de moordenaar weer toe. De angst in homo-kringen stijgt met het uur, de druk van de pers op de politie neemt steeds meer toe. Inspecteur Edelson, die belast is met het onderzoek van de moordenreeks, besluit de jonge recher cheur Burns (Al Pacino) de rol van homo te laten spelen, zodat hij in de homowereld kan penetreren. Hij zal als lokaas voor de moordenaar moeten fungeren. Burns begint met het huren van een woning in een flatgebouw, dat voornamelijk homofielen huisvest en sluit vriendschap met zijn buurman Ted Bailey, een homofiele schrijver. Door zijn vrienschap met Ted lukt het Burns toegang te krijgen tot homofiele krin gen. Hier valt de verdenking van Burns op Skip Lee, die zich nogal vreemd ge draagt en kelner is in een steak-restau rant. Kort daarop vindt opnieuw een moord plaats en de politie ontdekt deze keer het moordwapen: een vleesmes. Na onderzoek blijken de messen van dit type gebruikt te worden in het restau rant waar Skip Lee werkt. Lee wordt gearresteerd, maar blijkt onschuldig te zijn. Het vleesmes blijft echter een belangrijke aanwijzing en na enig zoe ken ontdekt Edelson dat een zekere Stuart Richards enige tijd geleden in het steak-restaurant heeft gewerkt. Het hui dige adres van deze Richards wordt al gauw gevonden en als hij weg is, pleegt Burns een inbraak in zijn kamer. Hier vondt Burns net zo'n vleesmes als bij de laatste moord is gebruikt. Burns begint Richards nu te observeren en te volgen en op een donkere avond zoekt Burns in een park 'als homo' contact met Ri chards. Richards gaat in op de sex- voorstellen van Burns en zij gaan samen naar een stille tunnel, waarin het raadsel van de homo-moorden razendsnel en toch nog op verrassende wijze tot een oplossing komt. "Cruising" is te zien van vrijdag tot en met maandag. De toegang is 16 jaar. DE VROLIJKE PIRATEN VAN SCHAT- EILAND Zondagmiddag draait er voor de jeugd de geheel Nederlands gesproken teken film "De vrolijke piraten van schat- eiland". Door een toevallige gebeurtenis komt Jim in het bezit van een kaart van schateiland. Hij besluit de beroemde schat van kapitein Flint te gaan zoeken, samen met Puk en Bam. Ze vertrekken in een zelfgemaakte, nogal vreemd aan doende boot opweg naar het eiland. Eenmaal daar aangekomen vallen ze van het ene in het andere avontuur, maar hun moed wordt aan het eind van de film toch beloond. Toegang alle leef tijden. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. "f Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdags van 11.30-13.00 uur en van 16.00- 18.00 uur en zondags van 11.30- 13.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 16 november 1980 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Van Zijll Langhout Uitzending via De Lichtboei om 19.30 uur. De Cocksdorp 10 uur ds. Wisman Collecte: kerkvoogdij Den Hoorn 9.30 uur ds. Wolthaus De Koog 11.15 uur ds. Wisman De Waal 11.00 uur ds. Wolthaus Oosterend 9.30 uur ds. Hoekstra Collecte vluchtelingenproject Oudeschild 11.00 uur ds. Hoekstra Collecte vluchtelingenproject GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. Blaauw H. Avondmaal 19.00 uur ds. Blaauw H. Avondmaal Oosterend 10.00 uur ds. De Boer H. Avondmaal 17.00 uur ds. De Boer H. Avondmaal GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst Woensdag 19 november: Dankdag: Oosterend 10.15 uur ds. A. B. van der Heiden, uit Enkhuizen 16.00 uur ds. A. B. v.d. Heiden. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema Uitzending via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.00 uur ds. C. Molema Gezinsdienst. Uitzending via De Lichtboei woensdag om 18.30 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 18.30 uur openbare lezing 19.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags: 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 9