Texel pakt zege in mooie wedstrijd Levis De Lindeboom" van binnen Matig Oosterend/Z naar grote overwinning Veel doelpunten bij zaalvoetbal Voetbaluitslagen T KORFJE Klein verlies voor S.V. Cocksdorp Woudia verslaat Oosterend Weer verlies voor ZDH Weer overwinning voor Texel 2 Groot verlies voor MST-handbal Selectie ontmoet Marmag Gelijkspel voor Texelslag 2 ilNSDAG 25 NOVEMBER 1980 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 11 Texel heeft zondag een zwaarbe- ochten 2—1 zege behaald op een knap genspel biedend RKEDO uit De oorn. Vooral het laatste kwartier van wedstrijd mocht Texel van geluk jreken dat de gelijkmaker uitbleef, och was het gezien het beeld van de ehele wedstrijd een terechte zege, mdat Texel aanvallend beter en door- Bstender was. Texel startte de wedstrijd tegen de :raffe wind in en wist zich gedurende gehele eerste helft een klein veld- verwicht te verschaffen. Goed combi erend en agressief spelend wist men KEDO onder druk te zetten. Vooral als et spel via Henk Groen liep, kwam exel tot gevaarlijke aanvallen. Ver killende keren wist Texel met snelle ombinaties of met goede individuele cties (Rob van de Stap, Nico Scher- lerl diep door te dringen in de KEDO-verdediging, maar doelpunten ileven uit. Vooral Nico Schermer en lerry Plaatsman konden elkaar goed nden op links waardoor Texel vooral ver deze kant erg gevaarlijk was. Louis riot viel vooral op door zijn enorme erklust en door goed storend werk in e RKEDO-verdediging. Kans Eenmaal leverde dit storende werk •in Uriot een scoringskans op voor exel, toen de laatste man van RKEDO p de huid gezeten werd door een fel gende Uriot, terugspeelde op zijn oelman waardoor Nico Schermer nog et de punt van zijn schoen tegen de bal sn drukken, maar zijn inzet naast de rkeerde kant van de paal zag verdwij- en. Gerry Plaatsman was de tweede exel-speler die een reele scoringskans eeg, maar de voorzet van Rob van de tap werd door hem te zacht ingekopt. ,an de andere kant moest de Texel- ïrdediging attent blijven, omdat de ïitsen van RKEDO snel en zeer be- eeglijk waren.- la de rust begon Texel gesteund door e wind in de rug aan een enorm offen- ef. Keer op keer ontstonden er cha- tische taferelen in het strafschopge- ied van RKEDO en het wachten was op et eerste Texel-doelpunt. Dit kwam >ch nog onverwacht omdat Martin and zich leek vast te lopen bij de chterlijn, maar toch kreeg hij de bal oor het doel en het was de goed ikomende Gerry Plaatsman die met een alve omhaal schitterend scoorde, 1 —0. dit doelpunt bleef Texel RKEDO nder druk zetten. Hands Eerst werd een doelpunt wegens ands van Nico Schermer afgekeurd, ven later belandde een vrije trap van ert Pansier tegen de lat. In de 70e linuut was het voor de tweede maal Zaterdag 22 november 1980 Afdeling Noordholland: VO/Z-Molenboys 7-0 Junioren: s Koog A1-Winkel A1 4-5 ICSC B4-Tex, Boys BI 2-6 foringermeer C1-De Koog Cl 4—1 (CSC C4-Tex. Boys C1 1 -5 Meisjes junioren: eemacht-Tex. Boys 0—1 Zondag 23 november 1980 Afdeling Noordholland: exel-RKEDO 2-1 foudia-Oosterend 1—0 DH-Petten 2—3 C Dynamo-Cocksdorp 2—0 exel 2-Geelzwart 2 3—0 VC 3-Texel 3 4-3 ex Boys 2-JVC 4 9-2 ieelzwart 6-Texel 4 0—2 'ex. Boys 3-WGW 7 2-6 exel 5-Helder 7 2—4 YGW 8-ZDH 3 2-11 'e Koog 2-Watervogels 7 9—2 Dames It. Adelbert-Tex. Boys 0—4 (Advertentie I.M.) STENENPLAATS 1, DEN BURG raak. Nico Schermer bekroonde zijn goede spel van deze middag met een grandioos doelpunt. Staande bij de linkercornervlag knalde hij vanuit een onmogelijke hoek de bal loeihard in de rechterkruising, 2—0. Nog geen vijf minuten later kwam RKEDO terug tot 2—1 doordat de Texel-verdediging ver zuimde in te grijpen. Het laatste kwartier van de wedstrijd had Texel het nog bijzonder moeilijk tegen een massaal ten aanval trekkend RKEDO. Vooral Klaas Dirk Koorn moest menigmaal corrige rend optreden en Gert Pansier heerste in de lucht. Koos Tjepkema en Henk Jan Klok moesten alle zeilen bijzetten om hun directe tegenstanders uit te scha kelen. Texel hield de 2—1 voorsprong echter vast. SVC speelde zondag een zeer ver dienstelijke partij voetbal tegen S.C. Dynamo. De tegenstander was duidelijk verrast door zoveel tegenstand. Het werd 2—0. SVC moest na twintig minuten het eerste doelpunt toestaan. H. Poland profiteerde doordat de bal op zeer ge lukkige wijze voor zijn voeten terecht kwam, 1 —0. SVC had op dat moment het spel al aardig onder controle en gaf hoegenaamd tot de rust geen kansen meer weg aan Dynamo. Hoewel SVC zelf ook voortdurend de aanval zocht waren de schoten te onzuiver om de Dynamo-goalie te verontrusten. Na de thee trachtte Dynamo met de wind in de rug de score wat meer aan zien te geven, maar doordat men de vleugels veel te weinig in het spel betrok belandde iedere aanval in de SVC-fuik. Na een kwartier kon H. Stromer 2—0 aantekenen, doordat zijn ongevaarlijke afstandschot een been schampte en in de uiterste hoek verdween. Meer liet SVC niet toe en koos zelf voor de aanval zodat met name W. Aaring en H, Hooijschuur uitstekende mogelijkheden kregen om wat terug te doen. Precisie ontbrak echter, waardoor het 2—0 voor Dynamo uit Ursem bleef. Het zaterdagelftal van Oosterend heeft zaterdag met matig voetbal een grote 7—0 overwinning behaald op Molenboys uit Heerhugowaard. Molen boys kon geen enkel moment impone ren en het niet zo sterk spelende Oosterend liep vooral na rust gemakke lijk naar een ruime zege. Oosterend begon met een behouden taktiek om vooral in de beginfase via de counter toe te slaan. De club stapte echter al gauw over op een aanvallend spel, omdat Molenboys totaal niet im poneerde. Toch speelde Oosterend ook niet sterk want het wist pas na een half uur de zwakte van Molenboys af te straffen d.m.v. een schitterend afstand schot van Dirk Trap, 1—0. Ook hierna bleef Oosterend aanvallen en het was vlak voor rust na goed voorbereidend werk vanjAart v.d. Brink dat Henk Witte kon scoren, 2—0. Oosterend ging na de rust fel van start, omdat er duidelijk veel meer inzat dan 2—0. Alles werd op de aanval gegooid en achterin werd man tot man gespeeld, hierdoor ontstonden er veel kansen voor het doel van Molenboys en het was dan ook al gauw raak. De gemotiveerde Jaap Kooger liet Kees Bremer scoren, 3—0. Vlak hierna was het Jan Oosterhof die uit een vrije trap van Joost Brouwer Oosterend heeft de uitwedstrijd tegen Woudia uit Westwoud niet in winst kunnen omzetten. Op een bijzonder zwaar veld maakten de beide ploegen er bijzonder weinig van. In de tweede helft nam Woudia een voorsprong. De ma nier waarop de goal ontstond was voor de Oosterenders wel erg slemielig. Een volkomen verkeerde terugspeelbal stel de Beentjes in staat om op simpele wijze 1 0 te scoren. Aanvankelijk verliep de strijd voor de Oosterenders nog wel gunstig. De ver dediging van Woudia verkeek zich voortudurend op de snelheid van de Oosterend-voorhoede. Vooral Frits Bak ker glipte voortdurend door de verde digingslinie van Woudia heen. Op die momenten waren er dan meestal te weinig andere Oosterend-aanvallers voorin om zo'n actie doeltreffend af te sluiten. Na een kwartier spelen kreeg Oosterend zijn beste kans. Frits Bakker werd ten val gebracht in het straf schopgebied en de scheidsrechter gaf terecht een penalty. De Woudia-doel- man stopte de door Gerard Legierse genomen strafschop. Oosterend was hierna duidelijk van slag. Combinaties mislukten en ook individuele acties gingen veel te veel verloren. Woudia miste echter de kwaliteit om hiervan te profiteren, zodat een zeer rommelig spelverloop het gevolg was. Zowel Woudia als Oosterend schoten elk nog een keer tegen de lat, maar verder kwamen de beide doelen nauwelijks in gevaar. Na de rust een zelfde spelbeeld. Oosterend deed er alles aan om zijn ritme terug te vinden, maar vond een nu opeens veel harder spelende tegen stander op zijn weg. Scheidsrechter Pannekoek zag zich zelfs genoodzaakt om maar liefst drie officiële waarschu wingen aan Woudia-spelers te geven. Dit alles kwam de wedstrijd natuurlijk niet ten goede en alles leek erop dat de wedstrijd doelpuntloos zou eindigen. Een enorme blunder in de Oosterend- verdediging bracht Woudia echter toch nog de onverdiende overwinning. Jaap Slikker speelde volkomen foutief op zijn keeper terug waardoor Woudia-speler Beentjes op simpele wijze kon scoren. 4—0 inkopte. Molenboys was leeg en wist vaak niet meer uit zijn eigen ver dediging te komen. Oosterend bracht twee wissels in; Jan Rienstra en Louis van der Vis (geblesseerde Aart v.d. Brink), dit resulteerde in mog meer aan- valskracht voor Oosterend en weer was het Kees Bremer die scoorde, 5—0. Molenboys probeerde de eer nog te redden en nam meer risico's achterin. Dir resulteerde in nog meer ruimte voor Oosterend. Eerst was het Jan Oosterhof die 6 0 maakte en vlak voor tijd knalde Henk Witte 7—0 in de touwen. ZDH kon het niet bolwerken tegen Petten. Het werd een mooie gelijkop- gaande strijd maar tegen het einde van de wedstrijd kon Petten toch de over winning pakken. Dit verlies betekent voor ZDH wel dat het zijna onderaan de ranglijst staan. Op een goed bespeelbaar veld trok ken de Hoornders meteen ten aanval. Dat leverde al snel goede kansen op. Na een kwartier scoorde spits Wilco Bakker verdiend 1—0. Na een half uur spelen maakte Petten vanuit een snel uitge voerde combinatie gelijk (Jan Visser). De eerste helft gaf een afwisselende strijd te zien met vooral aan ZDH-zijde veel kansen, zoals een schot op de paal. Vlak voor rust bracht Wilco Bakker de stand op 2—1 door een goedgenomen vrije trap van Henk de Ruijter door te koppen. Meteen na de thee een heel ander beeld. Petten begon met een zwaar offensief wat na een hard schot op de Tot nu toe weet Texel 2 zich prima te handhaven op de eerste plaats. Zondag werd met 3—0 gewonnen van Geel zwart 2. Door dit resultaat heeft Texel 2 haar koppositie enigszins verstevigd. Texel 2 begon de wedstrijd goed. De tegenstander werd met goed voetbal onder druk gezet. De Geelzwarten kwa men er de eerste 20 minuten helemaal niet aan te pas. Texel benutte goed het hele speelveld. Ondanks het feit dat Geelzwart werd teruggedrongen, lever de het aan Texelse zijde niet veel kansen op. Na 20 minuten ontworstelde Geelzwart zich enigszins aan de om klemming. Het Texel-spel werd chaoti scher. De rust verdween en er werd on zuiverder gespeeld. Tot de rust bleef het een rommelige partij. Geen van beide ploegen kwam tot scoren Al direct na rust wist Texel 2 het windvoordeel ten volle te benutten. Een verre uittrap van Jan de Lugt belandde bij Jan van Bennekom. Hij verlengde de bal hard en zuiver en scoorde 1 —0. Na deze goal bleef Texel 2 goed aandrin gen. Geelzwart kwam nauwelijks meer aan aanvallen toe. Geelzwart leek stormrijp. Toch moest er lang op de tweede goal gewacht worden, aange zien Texel nogal slordig omsprong met de kansen. Na ongeveer een half uur spelen in de tweede helft kon de tweede goal aangetekend worden. Jan van Bennekom bediende Willem Brons op maat. Brons legde koelbloedig aan en scoorde; 2—0. De derde goal kwam snel daarna. Jan van Bennekom kwam op links goed door. Zijn pass belandde bij Willem Brons die op zijn beurt de bal klaar legde voor Arie Zijm. Hij was het die de stand op 3—0 bracht. Voor keeper Jan de Lugt was het een rustige tweede helft. Hij hoefde slechts één keer echt in actie te komen. De dames van de MST handbalclub waren bij lange na niet opgewassen tegen het sterk spelende WGW 3. Met een 12—2 nederlaag moesten de Texel se dames na een harde strijd genoegen nemen. WGW begon de wedstrijd goed door snel een doelpunt te maken. MST kwam snel daarna terug met een tegen doelpunt maar het moest nog tot na de rust duren voor MST een tweede punt kon gooien. De club ging met 3—1 de rust in en dat liep in de tweede helft uit tot 12-2. kruising in een doelpunt resulteerde 2 2 (Jan Verduin). De zware druk op de ZDH-achterhoede werd na een kwar tier minder toen trainer-speler Hans Stech inviel. Deze opleving was echter van korte duur. Na een half uur spelen kregen de bezoekers weer kans op kans. In de 35e minuut viel het onvermijdelijke doelpunt, een goede kopbal van Ben Blonk uit een corner. De thuisclub pro beerde nog tot een slotoffensief te komen maar wist geen vuist meer te maken, zodat Petten met winstpunten naar huis ging. Steeds weer blijkt dat het voor ZDH moeilijk is om het hoofd koel te houden en goed tegenspel te bieden, wanneer de tegenstander druk begint uit te oefenen. Ook deze keer moesten de Hoornders een door goed spel verkregen voorsprong later in de wedstrijd prijsgeven. Bij de zestien zaalvoetbalwedstrijden die deze week werden gespeeld vielen maar liefst 94 doelpunten. In de hoofd klasse verloor De Zwaan voor de derde maal en nu was Dubbeldik de winnende ploeg. Datsun 2 en JKM 2 blijven na hun onderling 1 1 gelijkspel samen de re serve eerste klasse aanvoeren en Dub beldik 4 verstevigde zijn koppositie door naaste concurrent KSMT 3 met 6—1 te verslaan. Dubbekdik nam tegen De Zwaan al vroeg in de wedstrijd een 1—0 voor sprong via Jan van Bennekom. Hierna was De Zwaan lange tijd de betere ploeg en Henk Jan Klok bepaalde verdiend de ruststand op 1 1Ook na de wissel was De Zwaan meer in de aanval. Dubbeldik is echter een ploeg die bestaat uit wat oudere, geroutineerde spelers die fout jes van de tegenpartij goed weten af te straffen. Zo ook kon Klaas Dirk Koorn en opnieuw Jan van Bennekom de Dubbeldikkers naar een 3—1 voor sprong schieten. In de slotfase scoorde Rob van de Stap nog tegen zodat de eindstand 3—2 werd. Bij Question-ZDH werd maar liefst dertien maal gescoord. Na een 5—5 ruststand was ZDH na afloop met 7—6 de gelukkigste ploeg. In de reserve eerste klasse gaan Datsun 2 en JKM 2 uitmaken wie de reserve kampioen van Texel wordt. Hun onderlinge wedstrijd deze week eindig de in een 1 1 gelijkspel en de doel punten werden gescoord door Gerrit Vlaming (Datsun) en Martin van Wilsum (JKM). De wedstrijd tussen de derde teams van deze verenigingen won Dat sun 3 gemakkelijk met 6—2. Oosterend 2 speelde tegen Dubbeldik 2 een zwakke partij en Dubbekdik won dan ook verdiend met 3—1. Dubbeldik 3 be haalde door tegen Oosterend 2—2 gelijk te spelen zijn eerste puntje. In de tweede klasse speelden Oosterend 4 en Nioz 2 6—6 tegen elkaar gelijk. Voor Nioz wist Peter Reijnders vijfmaal te scoren. Oosterend 5 kwam op de tweede plaats achter Tex. Boys 2 terecht door KSMT 2 met 5—1 te verslaan. Gempo won met dezelfde cijfers van ZDH 2. Dubbeldik 4 blijft in de derde klasse grote overwinningen behalen en nu kreeg KSMT 3 met 6—1 tegen Dubbel dik zijn eerste nederlaag te incasseren. Alleen Oosterend 6 kan Dubbeldik nog enigszins volgen en nu behaalden de Oosterenders een verdiende 4—1 over winning op ZDH 4. Slufterhoek haalde zijn eerste puntjes binnen door De Koog 2 met 4—2 te verslaan. De Koog kwam tot een overwinning doordat het met 3—2 de betere van Rab 2 was. Tex. Boys 3 versloeg Texel 2 met 2—1. Bij de junioren behaalde Ratronics een magere 3—1 overwinning op Shoe Girls. Alkema nam tegen Zegel Modes een 2—0 voorsprong maar na de wissel wist Zegel Modes goed terug te komen en haalde alsnog een gelijkspel uit de strijd, 2—2. Zaalvoetbal uitslagen: Hoofdklasse: Dubbeldik-De Zwaan Question-ZDH Reserve eerste klasse: Oosterend 2-Dubbeldik 2 Oosterend 3-Dubbeldik 3 Datsun 2-JKM 2 Datsun 3-JKM 3 Tweede klasse: Oosterend 5-KSMT 2 Oosterend 4-Nioz 2 Gempo-ZDH 2 3-2 6-7 1-3 2-2 1-1 6-2 5-1 6-6 5-1 Het interieur van hotel "De Linde boom" op Texel. Een foto die vóór 1921 gemaakt moet zijn door de heer J. Bruijn, 'Cuisinier' in het hotel. In 1921 werd het hotel overgenomen door de familie Kikkert. In de salon en conver satiekamerop de plaats waar nu de Rabobank staat, heerst een antiek sfeer tje. Stoeltjes met schiiterende gedraaide poten en machtig houtsnijwerk, grote potplanten en een ouderwetse piano, ue kaart werd uitgegeven door de N. V. Wi/fried Deyhle's Lichtdruk en Grafische Kunstinrichting te Amsterdam. Oude kaarten als deze, maar ook munten, fietsplaatjes en andere oude artikelen kunnen geruild, bekeken en besproken worden tijdens de ruilbeurs die donderdagavond wordt gehouden in De Witte Burcht. Vanaf acht uur kun nen verzamelaars daar terecht om te kijken en te ruilen. Derde klasse: Slufterhoek-De Koog 2 4—2 Oosterend 6-ZDH 4 4 1 Rab 2-De Koog 2—3 KSMT 3-Dubbeldik 4 1-6 Tex.Boys 3-Texel 2 2—1 Junioren: Shoe Girls-Ratronics 1—3 Zegel Modes-Alkema 2—2 Zaalvoetbal programma: Woensdag 26 november: 18.10 u. Dubbeldik 3-JKM 3 19.00 u. Rab-KSMT 19.45 u. Selectie Texel-Marmag 20.35 u. ZDH 3-Jelleboog 21.20 u. De Koog-Slufterhoek 22.10 u. Arn. Looyer-Amro Zaaldienst: Oosterend. Donderdag 27 november: 18.00 u. Sw. Schaep-De Koogel 2 18.30 u. Shoe Girls-Ratronics 2 19.00 u. Tex.Boys 3-Dubbeldik 4 19.45 u. Tex.Boys-Nioz 20.35 u. Rabo-Gempo 21.20 u. ZDH 2-Tex.Boys 2 22.10 u. Texel-Mok Zaaldienst: Slufterhoek Vrijdag 28 november: 20.00 u. Texel 2-ZDH 4 20.45 u. Oosterend 6-De Koog 2 21.30 u. Rab 2-KSMT 3 22.15 u. JKM 2-Dubbeldik 2 Zaaldienst: De Zwaan. Het zaalvoetbalselectietam speelde afgelopen week zijn eerste wedstrijd. Het team heeft nogal wat veranderingen ondergaan door het wegvallen van enige spelers. Martin Land en Klaas Dirk Koorn konden zich niet beschikbaar stellen voor het Gouden Hoef-toernooi zodat zij (tijdelijk)uit de selectie zijn ver dwenen terwijl Cees van Heerwaarden moest bedanken wegens studierede nen. Louis Uriot haakte af omdat hij het niet eens is met gang van zaken rond de selectie en commissie. Afgelopen week speelde de selectie een wedstrijd tegen een team van jeug dige Texelse zaalvoetballers. In de eers- ste helft speelde de selectie erg zwak en men moest nog aan elkaar wennen. Na een 0—0 ruststand ging het in de tweede helft een stuk beter en Joost Brouwer (2), Gerry Plaatsman, Frits Bakker, Gerard Legierse en Rob van de Stap wisten de geselcteerden naar een 6—0 overwinning te schieten. Woensdag om 19.45 uur ontmoet de selectie Marmag. Marmag is momenteel koploper in de Helderse hoofdklasse. Marmag is een aanvallende ploeg die veel scoort (57 uit 10) maar ook veel tegentreffers krijgt te incasseren. Uit slagen als 10—5 en 8—4 zijn voor hen niet vreemd. De meeste Marmagspelers komen in het veld uit voor Helder. Dit is het zestal: Fred Bos (keeper), Johan Gast, Rob Maarssen, Bert Verhoef, Erik van Engeland en Dick van Stralen. Gerry Plooy en Jan Kroon komen in het veld uit voor WGW. De Texelse selectie bestaat uit: Charles Ipenburg, Gerard Legierse, Rob van de Stap, Bep Vonk, Joost Brouwer, Frits 8akker, Henk Groen en Gerry Plaatsman. Zondagmiddag stond de badminton club "Texelslag 2" in Burg. De Koning hal ruim vier en een half uur tegenover Swish 4 uit Krommenie. Gezien de speeltijd mag dit wel de zwaarste wed strijd genoemd worden tot nu toe ge speeld in de competitie. Texelslag kon de overwinning niet pakken. Het werd uiteindelijk 4—4 gelijkspel. Het eerste herenenkel werd gespeeld door Edu Veenstra die als invaller optrad voor Ben Oostra. Hij verloor deze enkel zonder veel tegenstand te bieden met 8—15, 2 15. In het tweede herenenkel leek het er voor Texelslag beter uit te zien. Nico Blonk ging in de eerste set zeer snel van start en wist een flinke voorsprong te halen door op de zwakke backhand van zijn tegenspeler te spelen. Deze set viel, ondanks deze start, toch uit in het voordeel van Swish, met de stand 15—17. De tweede set viel weder om in het voordeel uit voor Swish met de stand 12 15. Dat de dames van Texelslag, na het verlies van de vorige keer, hun oude glans weer terug hadden blijkt wel uit de standen: 1e damesenkel: Bettina Rab 11—5, 11—6. 2e Damesenkel: Joke van Splunder (ondanks een beetje ziekte) 11—4, 11—4, Het eerste gemengd dubbel werd een zeer zware maar gelijk- opgaande strijd. In een spannende drie- setter moesten Kees Zijm en Joke van Splunder de punten toch aan Swish laten. Stand 15-11, 16-17, 16-17. Het tweede gemengd dubbel werd door Nico Blonk en Bettina Rab geheel tegen de verwachting in gewonnen met de stand 18—14, 15—7. Het damesdubbel werd een moeizame strijd, maar werd uiteindelijk in een drie-setter in het voordeel van Texelslag beslist. Stand 18-15, 14-17, 15-4. In het herendubbel werden er veel missers en blunders gemaakt aan de Texelse zijde. Mede door het lange spel waren de heren duidelijk aangeslagen. Stand 0-15, 11-15.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 11