Tcxelaartjes 8 moerbeek Kerstviering Chr. Plattelandsvrouwen FAMILIEBERICHTEN De mooie, makkelijke meegroei-kamer Vergadering gemeenteraad Economie en akkerbouw Exhibitionisme Damclub Texel In de sloot Adventsavond Plattelandsvrouwen Avond over make-up alleen bewoning ATTENTIE! Bloembollencultuur Ledenvergadering Club 8 modern, praktisch enlichtgeprijsd VRIJDAG 12 DECEMBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 3 >g Dinsdagavond 16 december aanvang 19.30 uur, vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt. 1. Notulen van de vergadering van 14 Dktober 1980. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelin gen, c. Beantwoording raadsvragen. 3. Het verlenen van eervol ontslag aan de heer P. Beemsterboer als gemeente secretaris. t. Het verlenen van eervol ontslag aan de heer P. Beemsterboer als ambtenaar Kan de burgerlijke stand. Benoeming van ambtenaren van de burgerlijke stand. Benoeming bestuursleden Recreatie Stichting Texel. 7. Benoeming bestuurslid Stichting Agrarisch Texel. De aanbeveling voor de vakature J. A. Engelvaart luidt: 1. de heer J.A. Engelvaart; 2. de heer J. C. M. Idauta. B. Benoeming bestuursleden Stichting Texels Museum. De aanbeveling van burgemeester en wethouders luiden voor de vakature J. A. Engelvaart: 1. de heer J.A. Engelvaart; 2. de heer JC. M Nauta. voordevakatureJ. C. Duinker: 1. de heer J. C. Duinker; 2. de heer M. Roeper (dijk graaf). De aanbeveling van de V.V.V. voor de vakatureH. P.Wuis luidt: 1de heer H. P. Wuis; 2. de heer J. W. Dekker. 9 Verdaging van de beslissing inzake het beroepschrift van de heer A. de Ridder. 10. Nemen van voorbereidingsbesluiten voor: a. Een gedeelte van Den Burg (bouwplan voor een woning van de heer Koopman aan de Beatrixlaan); b. Een gedeelte van Den Burg (bouwplan tot uitbreiding van de slijterij/wijnhandel Dekker aan de Witte Kruislaan 7); c. Een gedeelte van Den Burg (bouwplan voor een magazijn van A. C. Mantje aan de Hogerstraat 5); d. Een gedeelte van Den Burg (bouwplan voor de verbouwing van Vespertina aan de Kogerstraat); e. Een gedeelte van Den Burg (bouwplan tot uitbreiding van de C.V.O.-school aan de Wilhelminalaan); f. Een gedeelte van Den Brug (Bouwplan voor winkels en wonin gen aan de Vogelenzang). 11. Bibliotheek: a. behandeling van de begroting voor het jaar 1981; b. vast stelling van een beleidsplan voor de jaren 1983-1985. 12. Subsidiëring van de V.V.V. 13. Behandeling van het subsidie voor het emancipatiewerk 1981. 14. Toekenning subsidie aan de Stichting Agrarisch Museum. 15. Toekenning subsidie in verband met Je verbouw van dorpshuis 't Skiltje. (6. Wijziging Procedureverordening Welzijnsplanning. 17. Wijziging Subsidieverordening Bijbel- en Vormingsonderricht. 18. Verkoop aan de heer C. de Boer van een strook grond nabij de Parnassiastraat te De Koog. 19. Verkoop aan de Stichting Bejaarden zorg van grond nabij de Waalderstraat te Den Burg. 20. Verkoop aan mevrouw E. D. Kuijper- Reuvers van een strook grond nabij de woning aan de Kogerstraat te Den Burg. 21. Verkoop aan de Exploitatie Maat schappij Texel van grond nabij de hoek Waalderstraat-Wilhelminalaan te Den Burg. 22. Grondtransacties in verband met de bosaanleg Noordkop: verkoop aan de heer H. T. Kok van grond nabij de Krimweg te De Cocksdorp; b grondruil met de gebroeders L. en A. Saai van grond nabij de Vuurtorenweg te De Cocksdorp; c. verkoop aan de heer J. van Heerwaarden van grond nabij de Vuurtorenweg te De Cocksdorp; d. verkoop aan de heer J. Th. Boon van grond nabij de Vuurtorenweg te De Cocksdorp; e. aankoop van de Stichting Perseuste Amsterdam van grond nabij de Vuurtorenweg te De Cocksdorp; f. aankoop van de heer D. J. Graaf van grond nabij de Krimweg te De Cocksdorp. 24. Wijziging van de gemeentebegrotinh voor het jaar 1979. 24. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor het jaar 1980. 25. Wijziging van de gemeentebegroting voor het jaar 1980. Maandagavond wordt er in Hotel De Hoop" een voorlichtingsavond ran het consulentschap voor akker- touw gehouden. Thema van deze ivond „Economie en verwachtingen rt de akkerbouw". Aanvang 20.00 lur. Ir, C. Vlot, bedrijfstakdeskundige bij het ikkerbouwconsulentschap, zal op deze ivond verschillende aspecten van de toekomst voor de akkerbouw belich ten. Vlot zal de volgende onderwer- >en inleiden: De ontwikkeling en rerhouding tussen kosten en opbreng- tten en hoe de agrariër die in gunstige tin kan beïnvloeden. Wat leert ons het tuikerbietenonderzoek van 1980 in foord-Holland? Verder vruchtwisseling ■n gewasopbrengst. Op Texel is een exhibitionist actief. Afgelopen maandag werd hij op de Pijpersdijk gesignaleerd. De politie ver zoekt mensen die met deze man gecon fronteerd worden, zich met haar in ver binding te stellen. Met te hoge verwachtingen reisde de damclub Texel naar degradatie-candi- daat SNA te Heerhugowaard. Tot 5—5 bleef de stand in evenwicht. Doch met nul punten van de bovenste vier borden ging Texel smadelijk af. Uitslag: S.N.A.-Texel: C. Suyk-P. Bakelaar 0—2 G. van Randen-J. Hooijberg 0—2 C. Filmer-J. van Heerwaarden 0—2 L. Konijn-W. Bakker 0—2 B. Groot-C. Vinke 1 1 A. Noome-R. Brouwer 0—2 P. Meek-Fr. Kuiper 0—2 A. Aarts-G. van Es 2—0 3-13 Een en ander heeft tot gevolg dat nu Ons Genoegen uit Andijk zal degraderen naar de tweede klasse. Tot voor enkele jaren speelde die nog in de provinciale hoofdklasse. In de clubcompetitie ge beurde het volgende: P. Kooiman-P. Bakelaar 2—0 J. v.Heerwaarden-L. van Kooten 2—0 C. Vinke-Fr. Kuiper 0—2 W. Bakker-R. Brouwer 2—0 L. van Kooten-P. Kooiman 0—2 P. Kooiman-J. Hooijberg 1 1 P. Bakelaar-W. Bakker 2—0 R. Brouwer-C. Vinke 2—0 Fr. Kuiper-J. v.Heerwaarden 2—0 RBrouwer-Jv. Heerwaarden 1 1 C. Vinke-J. Hooijberg 1 1 P. Kooiman-Fr. Kuiper 2—0 P. Kooiman won fortuinlijk in een mindere stand van P. Bakelaar. Tegen J. hooijberg liet hij een punt zitten, door een beraamde slagzet niet uit te voeren. Fr. Kuiper kreeg de winst op een pre senteerblaadje van J. van Heerwaarden en even gemakkelijk gaf Frans de punten weg aan P. Kooiman. Heel gelukkig zijn we met de deelname van R. Brouwer, waardoor de clubcompe titie aanmerkelijk meer inhoud krijgt. Met kop en schouders steekt M. Vittali uit in de prestaties voor de bondswed strijden. Een score van 80% is het dubbele van wat bord 1, 2 en 3 pres teerden. Op de Veenselangweg reed maan dagavond een door een Texelaar bestuurde auto een inrit uit en beland de regelrecht in de sloot. Toen de politie ter plaatse arriveerde, zat de bestuurder, die een enkelblessure had opgelopen, in een nabijgelegen boerde rij aan de Franse cognac. Een blaas- en bloedproef kon toen niet meer worden genomen. Een inzittende van de auto raakte licht gewortd. De auto is uit het verkeer genomen voor technisch onder zoek De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Texel houdt op dinsdag 16 december in de kantine van de LTS een adventsavond. De avond wordt verzorgd door eigen leden en begint om acht uur. Maandag heeft de slankelijnclub een speciale avond over gezicht- en huid verzorging. Een schoonheidsspecialiste geeft dan advies aan leden van de club. De avond wordt gehouden in De Schakel en begint om half acht. De leden mogen zelf onder deskundige leiding make-up ed. aanbrengen. De avond voor de afslankclub wordt ver zorg door Dros Magazijn. Maandagavond 15 december hebben de Christelijke Plattelandsvrouwen in 'De Poort' (bij de Geref. kerk in Den Burg) hun gezamenlijke kerstviering. Het programma is door de eigen leden verzorgd, Naast zang, liturgie e.d. wordt door mevrouw Tuinema een kerstverhaal voorgedragen. De Scouting Texel haalt deze week oud papier op in de Tjakkerstraat, Lieuwstraat, Mr. Kraaistraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat en Jan Dirksz- oord. Er wordt dringend verzocht het papier voor tien uur aan de weg te zetten. Mocht door een vergissing in een bepaalde straat het papier niet worden opgehaald dan verzoekt de Scouting dringend even te bellen. Zaterdag a.s. wordt in De Koog en omgeving oud papier opgehaald. Men wordt verzocht ervoor te zorgen dat het papier vanaf 10.00 uur gebundeld aan de straat staat. Met diepe droefheid geven wij kennis, dat heden te Den Haag plotseling is overleden onze lieve broer, zwager en oom Eduard Dijt, Scheikundig ingenieur, echtgenoot van Jeanette van der Made, eerder weduwnaar van Jo Hylkje Fockens, in de ouderdom van 81 jaar. Haarlem: M. D. Dijt G. Dijt-v. Egerhazy Den Burg: H. E. Lap-Dijt H. C. Dijt E. Dijt neven en nichten Texel, 10 december 1980. Met grote dankbaarheid voor haar liefde en zorg voor ons, geven wij met droefheid kennis van het overlijden van onze lieve Moeder Van der Wulp. Wij wensen vader v.d. Wulp en kinderen veel sterkte toe. Gerard en Truus Witte Burdetstraat 9, Den Burg. 21-12-1940 21-12-1980 B. Dros en C- Eelman Op 21 december 1940 stapten Opa en Oma Dros na hun huwelijksfeest op de smederij op de fiets om naar De Cocksdorp te rijden, waar ze gingen wonen. Ze hebben tot vandaag de dag nog steeds met fietsen te maken in de Kikkertstraat 21. Op zaterdag 20 december vieren wij daarom hun 40- jarig huwelijksfeest. Een ieder die ze wil komen felici teren is van harte welkom in Hotel De Hoop te De Cocksdorp van 16.00 - 18.00 uur. En dat hoeft niet persé op de fiets. Benno, Marjan, Marco, Pieter, Karin 25 jaar 25 jaar Op 17 december 1980 zijn onze ouders Jaap Koning Hendrika Koning-Eelman 25 jaar getrouwd. Dit hopen zij te vieren met een receptie, die plaats zal vinden op 19 december in ,,De Taveerne" te De Koog van 17.00 tot 19.00 uur. Hun dankbare kinderen: Bert en Elly 25 jaar 25 jaar Alle Texelse Middenstanders hartelijk bedankt. Het was geweldig I V.V. ,,Op Eigen Wieken" Het Bestuur. Voor uw blijken van deelneming ondervonden na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader, zoon en opa S. J. Hemelrijk, betuigen wij U onze oprechte dank. In 't bijzonder dr. KI. Eissen en de heer C. Vrieswijk, en de heer J. Vlaming voor de afscheidswoorden bij de crematie. Namens de familie: J. Hemelrijk-Lagerveld Oudeschild, december 1980. Voor de vele blijken van medeleven bij het overlijden van onze lieve vader en grootvader WILLEM DE SMIDT betuigen wij U hierbij onze oprechte dank. In het bijzonder Dr. Barnard en de zusters van het Groene Kruis voor hun hulp en Ds. Van Zijll Lang- hout voor de woorden tot ons gesproken. Fam. De Smidt Oosterend, Texel, Oosterweg 10. In plaats van kaarten. Daar het ons niet mogelijk is, iedereen persoonlijk te bedanken voor de zeer vele blijken van vriendschap en steun, betoond tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn man, onze vader, schoonvader, zwager en oom PAULUS OOSTERHAVEN, willen wij U graag langs deze weg hiervoor bedan ken. In het bijzonder bedanken wij Dr. Siebinga, Dr. Coutinho, Ds. Hoekstra en allen van het verpleeghuis Texel, voor de goede verzorging en be geleiding tijdens zijn ziekte. Uit aller naam: M. Oosterhaven-Muste Gesterkt door de vele bewijzen van medeleven bij het overlijden van onze lieve man, vader en groot vader GERMEN A. TEN BRUG betuigen wij U op deze wijze onze dank voor Uw sympathie en steun in deze moeilijke dagen. M. ten Brug-List S.ten Brug M. K. ten Brug-Marinus Erik en Simone De Heere, die leven gaf en leven spaarde, ver blijdde ons opnieuw met de geboorte van een zoon Comelis Gerrit Kees Adrie van Es Fransje van Es- van der Wal broertje van Carel en Adrie Texel, 9 december 1980, Lieuwstraat 9, Den Burg. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek ,,Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen f2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Dirk Rikkenberg en Ria de Porto trouwen dinsdag 23 de cember 1980 om 14.15 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Receptie in ,,De Raads- kelder" te Den Burg van 20.00 tot 21.30 uur. Ons adres is: De Staart 7, 1793 EP De Waal. Wij zijn woensdag 10 de cember getrouwd. Ron van Dijk Marianne Keyser Dr. J. C. Hartogslaan 2111, 6824 DC Arnhem. Johannes Siebinga en Jannie Noorlander trouwen op 19 december 1980 om 11.30 uur in het gemeentehuis te Heiloo. Receptie van 17.00 tot 19.00 uur Restaurant „Altenburg", Boulevard Egmond aan Zee. Ons adres is: Slootenslaan 27a, 1852 PX Heiloo. Langs deze weg wil ik allen, die tijdens mijn ver blijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst hun medeleven hebben be toond, in welke vorm dan ook, hartelijk bedanken. H. v.d. Wal-v. Santen Ruijslaan 9, De Koog. Aan allen die mij heb ben geholpen, voor alle bezoek, bloemen, kaarten en fruit, zowel in het zie kenhuis als thuis, zeg ik, ook namens mijn vrouw, heel hartelijk dank. J. Doornbos Voor de vele blijken van belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst on dervonden, mede namens mijn vrouw, hartelijk dank. G. Bakker Kikkertstraat 4, De Cocksdorp, Texel. Supermarkt ,,De In stuif". Veel parkeer ruimte. Prima aardappelen te koop. P. Prins, Postweg 169, tel. (02225) 651. Kerstboom?? Bel 4670 na 6 uur Kwaliteitsbomen. In- en verkoop van meubilair, inboedels enz. Barhorst Meubelhandel, tel. (02220) 2381. Voor autogas: Fa. Kievit, Tankstation, Pont- weg. Strandpaviljoen Paal 9 is alle weekenden ge opend. Hoezo kaskowoningen? Je weet toch dat het alleen maar de naam -van die bouwvereniging is. Loze kreten?? Dat kun je mooi vergeten. KASKO gaat in de Mars bouwen. Kun je op vertrouwen. Kerstbomen bij A O. tel. 732 Mensen, wordt WAK KER. Een betaalbaar huis. K.A.S.K.O. is uw makker „Prern Mandir" zondag 20.15 uur Dansmeditatie. Uw kachelsmid rust uit. Ons bedrijf is daarom zaterdagochtend gesloten Installatiebdrijf De Graaf, Julianastraat. Prachtige kerstbomen F12,95 p. stuk. Gouds- blom's Versmarkt, Oude schild. Van woensdag 10 t/m maandag 15 december gesloten. Hotex Elec- tronica, tel. 3398. Chinees-Indisch Res taurant Azië, Groene- plaats 12, Den Burg. De achterzaal van ,,De Oran jeboom" is met Ouwe Sunderklaas geopend vanaf 20.00 uur. Met prima muziek. Jeansboetiek De Passage is geopend donderdag-, vrijdag- en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Nergens relax je zo goed als in Saunabad Texel, Keesomlaan 43, Den Burg, tel. (02220) 2403. Iets voor kerst bestel len? Natuurlijk Flower- styling Schuiling bellen. Te koop zwarte grond voor de tuin. Willem J. Bakker, Diek 30, (02226) 464. Kerstboom? Doe tijdig uw bestelling, v.a. F15, gratis thuis. Tel. 4670 na 6 uur. Het misverstand van het jaar. KASKO-leden hoeven niet zelf af te bouwen. Van woensdag 10 t/m maandag 15 december gesloten. Hotex Elec- tronica, tel. 3398. Chinees-Indisch Res taurant Azië, Groeneplaats 12, Den Burg. De achterzaal van ,,De Oranjeboom" is met Ouwe Sunderklaas geopend vanaf 20.00 uur. Met prima muziek. Dagelijks verse schol te verkrijgen in Café „De Passage", De Koog. Bloembollencultuur, vergadering 18 december 8 uur in De Zwaan Agen da Tex. krant 12-12-1980. Bruin worden gaat uit stekend onder de zonnen- hemel van Saunabad Texel, Keesomlaan 43, Den Burg, tel. (02220) 2403. Café De Passage, Koog, mèt biljart. De Eind 1981 bouwen. Dat is waarop Kasko- leden vertrouwen. Voor een warme jas naar La Boutique, Waal derstraat 4, Den Burg. Ik zal wachten op de HEERE, ja, op Hem zal ik hopen I Chinees-Indisch Res taurant Azië, Groene plaats 12, Den Burg. De achterzaal van „De Oranjeboom" is met Ouwe Sunderklaas geopend vanaf 20.00 uur. Met prima muziek. Te koop volop aardap pelen (Eigenheimers), 's Zaterdags franco thuisbe zorgd. Sjef Beers, Lieuw straat 51, tel. 3861. Voor een exclusieve combinatie. La Boutique, Waalderstr. 4, Den Burg. Bij ons kunt u ook pata tes frites, frikadellen enz. afhalen. „Café Passage", De Koog. 12 december-aanbie- ding: 1 kilo verse kabel jauw f5, Vishandel J. Mosk, Gravenstr. 14. Zolang voorradig. Te koop 1952 Jawa 250 cc., loopt 1 30, evt. met helm. C. Zijm, Wester- weg 47, Den Hoorn, tel. (02220) 2326. Chinees-Indisch Res taurant Azië, Groene plaats 12, Den Burg. De achterzaal van „De Oranjeboom" is met Ouwe Sunderklaas geopend vanaf 20.00 uur. Met prima muziek. Café De Passage, Koog, mèt biljart. De Vrijstaand huis, of bouwterrein te koop ge vraagd. Brieven onder no. 483 aan bur. Tex. Crt. Kerstbomen bij A Tel. 732. O. Voor een warme trui naar La Boutique, Waal derstraat 4, Den Burg. Hometrainer te koop gevraagd. Tel. (02220) 2164. We heeft mijn gymtas uit de RSG vandaan ge haald? Gitta Wtte, tel. (02220) 2839. Ook voor minimum lonen, KASKO betaalbaar wonen. Van woensdag 10 t/m maandag 15 december gesloten. Hotex Electro nica, tel. 3398. Café De Passage, De Koog, mèt biljart. Wj hebben de maten vanaf 36 tot 50 in zeer mooie blouses. Bij La Boutique, Waalderstraat 4, Den Burg. Chinees-Indisch Res taurant Azië, Groene plaats 12, Den Burg. De achterzaal van „De Oranjeboom" is met Ouwe Sunderklaas ge opend vanaf 20.00 uur Met prima muziek. Kerstkaarten. Er is dit jaar een bijzon der fraaie serie van Amnesty verkrijg baar. Verder zij er „midwinterkaarten (gedrukt op kring looppapier) en pak jes „winterwens- kaarten" van Monica Maas. Wie zelf aan de slag wil, kan blanko kaartjes krijgen in diverse kleuren, met bijpassende envelop In Het Open Boek. Te huur een leuk huisje dichtbij centrum Den Burg voor man of vrouw van 55 jaar of ouder voor Indeling: entree, woon- eetkamer, garderobe, open keuken, bijkeukentje, 1 slaapkamer, douche w.c. en klein voortuintje. Alles gelijkvloers en bin nenkort te betrekken. Brieven onder nr. 482 aan bur. Tex. Courant. Enorme keus moderne regen pakken voor jong en oud. Extra lage prijs vanaf 39,95 Ook voor kinderen I Lichtgewicht nylon pak. Ook het speciale Wester terp pak met fluorstrepen. SCHOENEN LMRZEM REGENKLEDING ZNDELS PMHOENSPOMIMlUEIfN Markt Den Burg ':i,w;; LAMPEN? Steek Uw licht eens op bij Gravenstraat 7 Molenstraat 3 telefoon: 3592 op 18 december 1980 's avonds 8 uur in Hotel „De Zwaan". AGENDA: 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Financieel jaarverslag 5. Jaarverslag secretaris 6. Bestuursverkiezing (aftredend Th. Timmer man, direct herkiesbaar). 7. Benoeming afgevaardigden. 8. Behandeling beschrijvingsbrief 9. Benoeming kascommissie 1981 10. Wnterprogramma 11. Rondvraag 12. Sluiting. Het Bestuur. 'N Ml Club 8 - meubelkeus uit 28 verschillende elementen - in kompakte draagverpakking - voor meer dan 5000 toepassingen I Perfekt maatwerk, voor elke indeling, handig op te bouwen, sterke konstruktie, géén onderhoud. Club 8 - De /onge stijl met oog voor de toekomst. meubelhandel en interieurverzorging b.v. Hogerstraat 8 14 te 02220-2572 méér dan 2000 m2 koopkansen

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 3