Horeca-exploitanten wachten op gesprek met burgemeester over fruitautomaten Speelgoedauto's als bewijsmateriaal Texelaars voor de balie „Requisitoir" voor Kantonrechter Pot ,WAT IK ZEGGEN WOU Het is weer zover Doorgereden 8 |/RIJDAG 12 DECEMBER 1980 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Drie Texelse Horecaondernemers en twee exploitanten van speelautomaten stonden dinsdagmiddag terecht voor de kantonrechter in Den Helder. Een vierde Horeca-exploitant, de heer K., was niet op komen dagen. Het ging hier om onderne mers die zogenaamde fruitautomaten in hun zaak hadden. Deze automaten vallen onder artikel 30 van de Wet op de Kansspelen. Volgens dit artikel moet de burgemeeester toe stemming geven voordat dergelijke apparatuur in een bepaalde plaats mag worden geëxploiteerd. Op Texel zijjn fruitauto maten overal verboden. Overigens moeten de gokkasten vol gens artikel 30 goed worden onderscheiden van machines die in artikel 1 van de wet op de kansspelen staan. De machines die in artikel 1 staan, zijn overal in Nederland verboden. Hier onder vallen bijvoorbeeld gokkasten die geld uitkeren. Wat betreft artikel 30 hangt het helemaal van het gemeentelijk beleid af, of bepaalde apparatuur wel of niet is toegestaan. De eerste Horeca-ondernemer, die voor de balie verscheen was de 28- jarige mevrouw R. van een bowling centrum in De Koog. Tegelijk met haar stond de heer K. uit Amsterdam terecht als zijnde leverancier en mede exploitant van de gokautomaat. Op 15 april was de betreffende apparatuur door de politie in beslag genomen omdat de noodzakelijke vergunning niet getoond kon worden. De heer K. zei, dat hij door het Bowlingcentrum be naderd was met het verzoek de auto maten te leveren. Hij heeft toen vijf automaten in het bedrijf geïnstalleerd, waarvan één de verboden fruitauto maat was. „Waarom heeft u niet even naar het gemeentehuis of de politie gebeld. Eén telefoontje was genoeg geweest om te weten of het was toege staan", vroeg kantonrechter Mr. Pot. „Dat was mijn nalatigheid. Ik had drempelvrees. Bovendien heb ik goede relaties met deze Horeca-mensen. Ze zeiden dat ze de vergunningen voor de automaten in huis hadden. Daar ben ik toen op af gegaan. *k Goede zaken Ook mevrouw R. was die mening toegedaan: „Als je altijd goede zaken hebt gedaan en wij zeggen dat er een vergunning is, dan is het vreemd als je elkaar wantrouwt. We hebben ook wel vergunningen voor automaten, maar niet voor deze ene. We hebben ons niet gerealiseerd dat voor dit soort apparatuur een aparte vergunning van de burgemeester nodig is. Daardoor is het allemaal een beetje de mist inge gaan. Het blijkt nu dat op Texel ner gens fruitautomaten mogen staan. Omdat er niet met opzet een over treding van de wet had plaatsgevon den, vroeg exploitant K. om teruggave van de in beslag genomen apparatuur. „Op Texel zijn fruitautomaten verbo den", stelde officier Jansen in zijn re quisitoir vast. ,,ln de bowling werd ech ter dergelijke apparatuur geëxploiteerd. Er is verzuimd bij de gemeente te con troleren of dit wel mocht. Zowel K. als De zitting van de Helderse kan tonrechter Mr. C. W. F. Pot was gisteren de laatste van zijn carrière. In de loop der jaren zijn ook heel wat Texelaars voor hem verschenen wegens, zoals offgicier Mr. Jansen het in zijn 'requisitoir' uitdrukte, "feiten die ieder mens kan be gaan". De functie van kantonrech ter noemde officier Jansen belang rijk omdat dit de rechter is waarmee het grote publiek doorgaans in aanraking komt. ,,De kantonrecht spraak is vaak een portrettering voor de burger van hoe de recht spraak functioneert. Als er op ver jaardagen en bijeenkomsten over de rechterlijke macht wordt gesproken zal het meestal gaan over zaken die voor de kantonrechter hebben ge diend. Het is daarom belangrijk als de rechter ruime aandacht besteedt aan alle zaken". Jansen zei verder dat Mr. Pot niet altijd heeft veroordeeld volgens de eis van het openbaar ministerie, maar dat hij wel rechtvaardig heeft rechtgesproken.U bent een recht vaardig en rechtschapen man en u hebt een stempel gedrukt op de rechtspraak in Den Helder. Namens het openbaar ministerie wil ik u dank zeggen voor de wijze waarop u hier gedurende vele jaren recht heeft gesproken". Wie de opvolger wordt van kan tonrechter Pot is nog niet bekend. Voorlopig zullen kantonrechters uit Alkmaar, Hoorn en Enkhuizen als plaatsvervangers opereren. mevrouw R. zijn hiervoor verantwoor delijk, omdat de winst gelijk gedeeld werd. Tegen beide verdachten eis ik een boete van /T50, en verbeurdver klaring van het geld dat zich in de auto maat bevond. De automaat zelf wordt echter aan de eigenaar teruggegeven. Kantonrechter Pot vonniste conform de eis- ,^ls het geen zaak voor de Horeca op Texel óm eens contact op te nemen met de burgemeester om hem te wijzen op het feit dat deze auto maten in de rest van het land wel zijn toegestaan?" vroeg de rechter. „Wel licht kunt u hem duidelijk maken, dat de rechtsverscheidenheid niet ideaal is. Officier Jansen deelde nog mede, dat er een nieuw wetsontwerp wat betreft kansspelen is, waarbij de exploitanten een toelatingsvergunning en een aan wezigheidsvergunning annex exploita tievergunning zullen moeten kunnen tonen. Wat die aanwezigheidsvergun ning betreft houdt het gemeentebe stuur een belangrijke stem' Ook officier Jansen drong er daarom op aan dat de Horeca Texel contact opneemt met de burgemeester om één en ander te be spreken. Dat er echter al de nodige contacten zijn geweest tussen Burge meester Engelvaart en de Horeca Texel bleek uit de volgende twee zaken. AROB-procedure Terecht stond de heer S., die eige naar is van een discotheek in Den Burg en de heer S. uit Alkmaar, die onge veer 90% van de automaten op Texel in beheer heeft. De automatenexploi- tant S. sprak van een onmogelijke situatie op Texel. „Deze automaat mag wel, die mag weer niet. Dit is werkelijk iets dat niet kan. Ik ben dan ook voor nemens een AROB-procedure tegen de gemeente aan te spannen" (AROB staat voor Administratieve Recht spraak Overheids Beschikking. Via deze rechtspraak kan men in beroep tegen beslissingen van de overheid waarvoor geen ander rechtsmiddel meer open staat red.) „Deze burgemeester kwam op 15 juli 1978 naar Texel. Een dag later hebben we al een onderhoud met hem gehad. Hij kwam uit Venhuizen en op grond van het beleid daar verwachten we dat het beleid op Texel strenger zou wor den. Ik ben toen ook naar de rijkspoli tie gestapt. Ik heb hen meegedeeld dat ik de automaten ging plaatsen, vooral ook om de illegale gokautomaten op Texel tegen te gaan. Onze automaten hebben er twee jaar gestaan en in die twee jaar is er steeds onderhandeld. We kregen langzamerhand echt de in- uk oat net wel goed zou komenEr is ook een goed contact met de politie geweest. Met hen heb ik gesproken hoe het beleid ten aanzien van de auto maten verruimd zou kunnen worden. Die gesprekken hadden tevens een voorlichtende taak, want de politie weet vaak niet met wat voor soort automaat ze te maken heeft. Ik ben ervan overtuigd dat een goede ver standhouding tussen de exploitant en de uitvoerende macht belangrijk is. Het contact was op een gegeven ogenblik zo goed dat we verwachtten dat de fruitautomaten binnen korte tijd gewoon geplaatst zouden kunnen worden. Berichten in die trant versche nen toen al in de krant. Dat was wat voorbarig en met die berichten waren we ook zeker niet blij. Door die publicaties voelde de burgemeester zich gepasseerd. Terecht, alleen nam hij het ons kwalijk dat het zo in de krant kwam". Verder gesprek Op 1 april kwam toen uiteindelijk de beslissing dat fruitautomaten niet ge tolereerd konden worden op Texel. De speelautomatenexploitant zegt daar over: „We hebben de automaten laten staan, omdat we er een AROB zaak van wilden maken. Tevens sloten we niet uit dat er nog een verder gesprek met de burgemeester zou komen. Ik wil hierbij zeggen dat ik ervan over tuigd ben, dat als onze kasten wegge haald zouden worden, er een groot aantal illegale gokautomaten op Texel komt." „Daar is de politie voor om die weg te halen", meende kantonrechter Pot. Dat is zeker niet de taak van u." De heer S. haalde hierop een rapport van het ministerie van justitie aan, waarin wordt gewaarschuwd tegen een te strak beleid, omdat dat het illegaal plaatsen van gokkasten in de hand werkt. „Op grond van hetgeen ik u ver teld hebt, blijkt dat ik erg principieel bezig ben. Daarom vraag ik u om een zo licht mogelijke geldboete en teruggave van de in beslag genomen apparatuur", zei S. „Als u dat principieel noemt, zijn vrijwel alle verdachten die hier ver schijnen principieel", zei rechter Pot. „Ja, maar ik heb u bewust op de voor geschiedenis gewezen om duidelijk te maken dat we niet zo schuldig zijn als anderen die hier voorkomen. Het is niet zoiets als bijvoorbeeld door rood licht rijden." - - - x. Verwachting „Mensen die door rood licht rijden, zijn vaak minder schuldig", zei de rech ter. De automatenexploitant liet hierop weten al 25 jaar op Texel te komen en te weten dat als hij zijn automaten niet plaatst er anderen komen die veel slechtere spullen installeren. Illegale automaten die geld uitkeren en die in heel Nederland verboden zijn volgens artikel 1 van de kanspelenwet. De eigenaar van een discotheek in Den Burg, de heer S. liet weten dat lange tijd de verwachting is gewekt dat de automaten wel toegestaan zouden worden. Na de beslissing van 1 april zou er, voor de burgemeester met vakantie ging nog overleg plaatsvinden. Men had verwacht dat dit in mei zou gebeuren. In juni ging de burgemees ter echter met vakantie en toen was er nog steeds niets besproken. Daarna is er ook niet meer over gepraat. In zijn requisitoir zei officier Jansen, dat het moeilijk is als je op Texel geen automaten mag plaatsen die elders in het land wel toegestaan zijn. Referend aan de naam van één der betrokken bedrijven wierp hij de vraag op: To be or not to be, that's the question. Hij eiste tegen de automatenexploitant en de eigenaar van de discotheek een boete van 7150,— met teruggave van de in beslag genomen apparatuur. De exploitant liet weten de eis 7140,— teveel te vinden en vond dat de rechter bij zijn vonnis best vooruit mocht lopen op te verwachten nieuwe ontwikkelin gen. Rechter Pot gaf beide heren een boete van 7100,— met teruggave van de in beslag genomen apparatuur. Hier bij hield hij ook rekening met het feit dat de apparatuur in de discotheek alleen maar op zaterdag gebruikt werd. De derde Horeca-exploitant was de 37-jarige heer L. Op 17 juli 1980 constateerde de politie dat hij twee verboden machines had zonder de benodigde vergunning in twee horecagelegenheden in De Koog. L meldde dat hij zich kon aansluiten bij datgene dat door de heer S. al was gezegd over de ontstaansgeschiede nis van de illigale apparatuur op Texel. Hij stelde dat na 1 april bij de Horeca de bereidheid bleef om over de zaak te praten. „De Horeca Texel is altijd bereid om met de burge meester te praten. We kiezen niet de weg van een AROB procedure. Door goed overleg willen we een goede verstandhouding houden. Op grond van uitspraken in andere plaatsen staat overigens vast, dat wij een AROB procedure zouden winnen. De burgemeester heeft ons nog een nieuw gesprek beloofd. Dit zou eerst voor zijn vakantie gebeuren, maar we verwachten dat het gesprek er nog steeds komt. Ik weet dat we intussen in overtreding waren. Maar met de toezeggingen voor een nieuw gesprek denk je: ze wachten wel even met de boel in beslag nemen. Ik wil me niet aan de ge pleegde overtreding onttrekken, maar zoals het nu ging was het erg onbevredigend". Aan de automatenexploitant S., die ook tegelijk met L. terecht stond, vroeg de rechter wat voor gronden hij dacht aan te voeren voor en AROB proce dure. „Ik wil uitspraken van Gronin gen, Maastricht en Apeldoorn aanha len. Dat waren ongeveer gelijksoortige zaken. Daar mochten de automaten wel blijven staan. Als we een AROB procedure voeren, is dat een bij voor baat gewonnen zaak. Dat komt omdat de burgemeester in dit geval een volko men afwijkend beleid voert ten opzich te van de rest van Nederland." Redelijkheid „Dus de Raad van State, waar de AROB procedure dient, zou de gemeentelijke autonomie niet erken nen?" vroeg de kantonrechter. „In Den Helder staan de automaten die op Texel wel en niet toegestaan zijn broederlijk naast elkaar. Het is vreemd dat je alleen maar het Marsdiep hoeft over te steken om apparatuur tegen te komen die verboden is, terwijl die in Den Helder vrijelijk mag worden ge bruikt. De rechter liet hierop weten dat S. voor een geslaagde AROB proce dure zal moeten aantonen dat de bur gemeester „niet in redelijkheid tot een dergelijk beleid heeft kunnen komen". „Als het water van de zee, en dus ook het water van het Marsdiep wast niet af dat hier werd gewerkt zonder vergunning", zei officier Jansen in zijn requisitoir. „De gemeenten voeren nu eenmaal hun eigen beleid. Hij eiste tegen L. een boete van honderd gulden en hetzelfde tegen S. Het in beslag genomen geld uit de automaat diende volgens de officier verbeurd te worden verklaard. De automaten dienden terug naar de eigenaar te gaan. De ver dachte L. liet nog weten dat het for mele verbod werd afgezwakt door de belofte van een nader gesprek met de burgemeester. Kantonrechter Pot meldde echter dat voor de rechtbank alleen de formele overtreding geldt. Hij vonniste conform de eis. Helemaal uit Diemen was de gepensioneerde heer V. gekomen om zijn recht te halen voor de kantonrechter in Den Helder. Hem was ten laste gelegd dat hij op 14 juni van dit jaar met zijn auto op de Pontweg een andere auto wilde inhalen, terwijl die voor hem rijdende auto al had aangegeven naar links te willen afslaan. Door deze manoeuvre was een aanrijding gebeurd. V. liet weten het met de omschrijving in de dagvaardiging niet eens te zijn. Om dit aan te tonen begon hij een omstandig verhaal dat door de kantonrechter al spoedig werd afgekapt. „Maar vertelt u nu eens, wat staat precies in de dagvaardiging, waar u het niet mee eens bent?" vroeg kantonrechter Mr. Pot. Hierop ontstond enige paniek, want de dagvaardiging was zoek. Koortsachtig zocht de enigszins zenuwachtige verdachte tussen de papieren die bij de rechter op zijn tafel lagen en ook zijn vrouw hielp een handje mee. De bode werd de gang op gestuurd om te kijken of het gerechtelijk schrijven zich daar soms bevond. Na algehele ont reddering kwam de dagvaardiging uiteindelijk te voorschijn: uit de binnenzak van de verdachte. „Ik ben het er niet mee eens, want die mevrouw reed niet voor me", zei V. „Dat staat er ook niet", meende de rechter. „Als we ons bezig moeten houden met dingen die niet in de dag vaardiging staan, dan zitten we hier vanavond nog. Er staat alleen maar dat u heeft ingehaald, terwijl de auto voor u naar links Wildé". „Ik heb ook niet ingehaald", hield V. vol. „O, nee, u heeft niet ingehaald en er is zeker ook geen aanrijding ge beurd", zei de rechter die er duidelijk genoeg van begon te krijgen. De ver dachte ging vervolgens in op wat er volgens hem wel was gebeurd. Speelgoed „Toen we van de boot af kwamen, reed ik op de linkerbaan. Als je van de boot af komt heb je eigenlijk twee files die tegelijkertijd richting Den Burg rij den. Die dame reed op de rechterbaan. Plotseling komt ze met haar auto naar mij toe". „Wacht", zei de verdachte en depo neerde voor de verbouwereerde rechter twee speelgoedauto's. „Ik reed dus op deze baan en zag opeens die andere auto aankomen. Een aanrijding was niet meer te vermijden. Ik heb toen een keus moeten maken. Of tegen haar deur aan rijden, met de kans dat ze naar het ziekenhuis moest. Of de voorkant pak ken, dus dat heb ik toen maar gedaan". Met een klik reden de speelgoedauto's tegen elkaar aan. „Waarom moest u persé op die linker baan rijden", vroeg de rechter. „Dat was veiliger. Mijn vrouw en ik komen al veertien jaar naar Texel. We hebben er een huisje. Ik weet uit ervaring dat op die linkerbaan mensen rijden die vaker naar Texel gaan en dus niet zo erg aan het schutteren zijn". „Aha", zei Mr. Pot, „Jan en alleman rijdt op die rechter baan, maar de heer V. rijdt veilig over de linkerbaan en ver- zoorzaakt aanrijdingen". De verdachte hield verder nog een betoog over zijn veilige rijgedrag, maar de rechter wees op twee getuigen die allebei hadden gezien dat V. nog even snel om de auto heen wilde sturen die al naar links aan het voorsorteren was. „U wilt toch niet beweren dat die twee getuigen liegen", zei Pot. „Ik had ook wel voor getuigen kunnen zorgen. Na de aanrijding ston den de wagens zo op de weg dat er nooit ingehaald kon zijn. Ik wil daar een eed op afleggen". Eed „Het is maar gelukkig dat een valse eed die door een verdachte wordt afgelegd niet strafbaar is. Zou ik de straf op alle valse eden die hier door verdach ten werden afgelegd uit moeten zitten, dan zat ik mijn leven lang achter de tralies", zei de rechter, die verder mee deelde dat hij foto's van de auto's na de aanrijding had gezien en dat daaruit weldegelijk bleek dat er was ingehaald. „Maar ik rij al veertien jaar naar m'n huisje op Texel. Nog nooit is zoiets gebeurd. Die aanrijding heeft me 40% van mijn no-claim gekost", riep V. „Nu noemt u weer allerlei zaken die er niets mee te maken hebben", zei de aangingen toen het inhalen al in volle gang was. De andere Duitse getuige had helemaal geen richtingaanwijzers gezien. Boete In zijn requisitoir achtte officier Jan sen het ten laste gelegde feit wettig en overtuigend bewezen. Hij baseerde zich hierbij hoofdzakelijk op de waarnemin gen van getuige De V. „Hij was dicht bij het ongeval en heeft de richtingaan wijzers duidelijk gezien. Dit wordt on derschreven door de niet verschenen getuige. Ook de Duitse getuige heeft de richtingaanwijzer gezien, hoewel zijn waarnemingen wat later zijn. Ik eis een boete van PI25, De advocaat van S. achtte het feit niet bewezen. Ze zei dat getuige De V. het tijdstip waarop de richtingaanwijzers gingen branden, maar had geschat. „Hij is pertinent dat de richtingaanwijzers hebben aangestaan. Dat zagt ook de Duitse getuige W. Maar de kardinale vraag is of dit tijdig is gebeurd. Getuige De V. deed maar een schatting. Hij kon niet zeggen of er inderdaad tijdig rich ting is aangegeven. Bovendien kon hij niets zeggen over de positie van de auto van mijn cliënt op het ogenblik dat de richtingaanwijzers gingen branden. Tus sen de auto van S. en de vrachtauto reed nog een andere personenauto die eerst ingehaald moest worden. De kans is dus groot dat S. al aan het inhalen was, toen de vrachtauto opeens te kennen gaf naar links te willen. Ik geloof eerder dat de vrachtwagenchaffeur in overtreding was, dan S. Op grond hiervan vraag ik vrijspraak". De rechter vond dat er onvoldoende zekerheid bestond over het tijdstip waarop de vrachtwagenchaffeur rich ting had aangegeven. Verder vond hij het feit dat de situatieschets die door de politie bij het proces verbaal was ge voegd. door getuige De V. als onjuist was gekwalificeerd, verwarrend. „Er zijn teveel twijfels om te concluderen dat het wettig on overtuigend bewijs is geleverd. Ik vonnis vrijspraak", zei Mr., Pot. ORKVEN VW LEZERS BUTEN VE RANT WOORDELUS MC© WLN OE REOMTC rechter, die er de getuigenverklaringen maar eens bijpakte. Beide getuigen hadden gezien dat V. op onverantwoor delijke manier inhaalde. V. ging hierna weer eens met de speelgoedauto's aan de gang en haalde ook nog een situatie schets te voorschijn. Naar het oordeel van de rechter klopte die schets echter nietj. g tjniSMO Tumult In zijn requisitoir noemde officier Jansen het duidelijk dat er ingehaald is. „Er is een auto gepasseerd die voor gesorteerd stond om naar links te gaan. Dat blijkt ook uit de getuigenverkla ringen. In het tumult van het verkeer heeft V. dat mogelijk niet goed gezien. Ook uit het politieverslag en de bijge leverde foto's blijkt de inhoud van de ten lastelegging. Ik heb meneer V. een schikking aangeboden, maar hij heeft hier geen gebruik van gemaakt. Hij heeft gebruik willen maken van zijn goed recht hier te verschijnen en zijn visie op de zaak te geven. Rekening houdend met het feit dat hij helemaal uit Diemen is gekomen zal ik het bedrag van de schikking dat 7175,— was, in mijn eis verminderen tot 7150,— of drie dagen hechtenis". „Er is veel onrecht", stelde V. vast. „Bij volgende aanrijdingen zal ik ook zorgen dat ik getuigen meeneem". De rechter vonniste uiteindelijk 775, of twee dagen hechtenis. „Ik ben in staat het uit te gaan zitten", zei V. ,,U hebt geen keus, u begrijpt er helemaal niets van. U praat over dingen waar u geen verstand van hebt", luidde het laatste woord van de kantonrechter in deze zaak. Een zaak die veel op die van de heer V. leek. betrof de Duitser S. Op 4 april van dit jaar zou hij eveveens op de Pontweg een vrachtwagen hebben wil len inhalen, terwijl die vrachtwagen linksaf wilde. De Duitser, die speciaal voor de zitting uit Bochum was geko men, verklaarde dat hij al een tijdje achter de vrachtauto had gereden en dat hij daarna besloot In te halen. Toen hij inhaalde ging de vrachtauto opeens naar links om de Pelikaanweg in te slaan, waarbij hij geen richtingaanwijzer had uitstaan. Tegenover de verklaring van de Duit ser stonden de waarnemingen van getuige De V. uit Den Burg, die zich ten tijde van de aanrijding bij de kruising bevond. Hij had de vrachtauto langs zien komen en volgens hem had de auto ongeveer vijftig meter voor de kruising zijn richtingaanwijzer uitgestoken. „Daarna kwam die oranje volkswa genbus van S. met een noodgang voor bij. Hij passeerde de vrachtauto en toen kwam die aanrijding. De vrachtauto had zijn richtingaanwijzers wèl aan. Ze wa ren behoorlijk groot, dus duidelijk te zien". Een tweede getuige die niet was gedagvaard had eveneens gezien dat de vrachtauto zijn richtingaanwijzers aan had staan. Door de advocaat van S., mevrouw Hazen uit Maastricht, waren ook twee getuigen meegenomen. De heer W. uit Bochum die ten tijde van het ongeluk ook in de auto zat, zei dat de richting aanwijzers pas op het laatste ogenblik Nog maar net heeft de Sint na dagen van sjouwen Zich van zijn staf en zijn mijter ontdaan Of is er al een nieuwe geheimzinnige sluier Boven de Texelse dreven ontstaan Je ziet ze weer gaan door het nachtelijk duister Op naar de plaats waar weer iets wordt gemaakt Waardoor straks een deel van ons brave bevolking In de alom gevreesde 'pishoek' geraakt. Zij die met hun kennis het volk bege leiden Ons proberen te stuwen naar betere tijden Krijgt op zo'n avond van deze en gene Op de gevoeligste plaatsen een schop voor zijn schenen. Hij die probeert het gareel af te schudden Hij die zich gedraagt als zwart schaap in de kudde Hij dich zich bewust distancieert van de vromen Zal zichzelf op die avond beslist tegen komen. Want deze gemaskerde kleurige horde Zegt dan wat normaal niet gezegd durft te worden. Zij uiten kritiek op een anders gedrag Zij luchten hun hart, omdat het nu mag Zij dansen en hossen en legen de glazen Een lelijke eigenschap van Sunderklazen Een oudere toeschouwer mompelt be deesd Zo zal het wel bluve, 't is altied zo weest De straat en de zalen, zij dragen de sporen Van détgene wat in de strijd is verloren Een verkeerde grim staart van 't asfalt omhoog Voor kort nog een schoonheid, die er heus niet om loog. De kastelein veegt na die nacht met een bezem Het glas en de opschriften loom bij elkaar Een volhardende feestvierder zwaait nog naar buiten Maakt met z'n hand een afkeurend gebaar Maar ook na deze nacht zal de zon weer verrijzen De nevel der feestroes zal langzaam vergaan Wij zullen beleefd onze slachtoffers prijzen Wij gaan maar weer kankeren op ons bestaan. We zullen er weer een jaar op gaan teren Na een nacht vol illusies, jolijt of berouw En de ouwe getrouwde beschonken versierder Zal straks weer ontwaken, gewoon naast zijn vrouw. K. Bonne, De Koog. De auto van een vrouw uit Den Burg werd maandag beschadigd toen deze bij de Rijksscholengemeenschap gepar keerd stond. Ooggetuigen zagen een witte Peugeot tegen de auto aanrijden, hetgeen resulteerde in een deuk onder de rechter koplamp.

Texelsche Courant | 1980 | | pagina 9