MIMI Werkloosheid op Texel nu 12% Werkgroep alternatieve energie van de grond 1 Commissie financiën tegen steun voor Werk aan wadden J VAN BET RAADHUIS mi IK ZEGGEN wou.r 80 BOUWVAKKERS ÊN DE Iflfl/V' Te geromantiseerd Voorlezen in bibliotheek .WAT IK ZÉGGEN WOU.." Woeste rijder Paard en wagen in de sloot j Mededelingen van B. en ff. j Texel op Duitse TV „Gids voor Texel" PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 20 JANUARI 198 10 Als het aan de commissie financiën ligt, stelt de gemeente Texel geen geld beschikbaar om de Landelijke Vereni ging tot Behoud van de Waddenzee te steunen bij het project 'Werk aan de Wadden'. Zoals bekend is de Wadden vereniging bezig met het ontwikkelen en steunen van een aantal ondernemingen in het Waddengebied die mens- en milieuvriendelijk bezig zijn. Daaronder vallen onder meer een bio-gas project op Ameland, windmolens op Terschel ling en het maken van biologisch dy namische schapenkaas op Texel. De leden van de commissie financiën voel den zich in hun vergadering van af gelopen donderdag niet geroepen om de waddenvereniging hierbij een finan ciële ondersteuning te geven. Alleen S. de Waard wilde wel een bedrag be schikbaar stellen. Voorzitter J. Nauta legde in zijn in leiding uit dat de waddenvereniging met het fonds hoogrisico dragende leningen tegen een lage rente wil verstrekken aan mens- en milieuvriendlijke ondernemers. Van deze projecten kan Texel ook nog wel voordelen trekken. Met name is de waddenvereniging bezig met een mos- selkweek-project bij Wieringen. Als dit aanslaat levert dat voldoende gegevens op om ook de Texelse mosselkwekerij nog eens zorgvuldig te bezien. De pro jecten in het waddengebied die worden gesteund vallen buiten overheidssteun. Volgens Nauta gaat de waddenver eniging heel grondig te werk bij nieuwe projecten. De ondernemingen die ge steund moeten worden, worden door gelicht. De vereniging heeft daartoe zelfs een bedrijfseconoom in vaste dienst. De heer S. de Waard stelde vast dat de vereniging over het algemeen goed werk doet. ,,Er wordt nu een eenmalige bijdrage gevraagd om een budget te krijgen van waaruit de actie kan worden gefinancieerd," zei hij. ,,Er zijn vijf verschillende projecten, waarvan één op Texel. Op Terschelling zijn ze nu bezig met windmolens, maar dat speelt op Texel ook al. In de laatste raad zijn daar vragen over gesteld. Het visserij en biogas project vind ik ook nuttig. Als je weet dat Den Helder, dat veel minder bij het project betrokken is dan Texel, ook aan de actie geeft, dan vind ik dat we niet achter mogen blijven," zei De Waard. In antwoord op vragen van Nauta welk bedrag hij in het hoofd had zei," tt)j dat hij dacht aan dertig cent per inwoner, dus een bedrag van ongeveer f2500, Geen cent J. C. Dros had een andere mening. Op de vraag welk bedrag hij dacht zei hij ,,Geen cent." Drie projecten van Werk RX VEN VAN LEZERS - BUTEN VEAANT WOORDELIJK HE 10 «N 0€ REOAKT* Naar aanleiding van het artikel in de Texelse Courant van 9 januari betref fende 'Het verhaal achter een schilderij', de volgende opmerkingen: Ondergete kende is in het bezit van de gegevens van alle strandingen op of nabij Texel en Vliehors, vanaf 1863. Deze gegevens zijn vastgelegd in een journaal (privé) van wijlen de heren Jacob en Piet Buis, verbonden aan de kustwacht Eierland. De stranding vond plaats, zoals de meeste, op de Eierlandse gronden; d.w.z. 2 km. vanaf de kust. Weet u dat onder dergelijke omstandigheden een tocht uren kan duren. Ik herinner mij de tocht naar de schoe ner 'Liesbeth' op 23 oktober 1921. Die duurde van 13.00 tot 20.00 uur, dus zeven uur. Kan men zich dan niet voorstellen, dat de toenmalige schipper Stark, besloot niet direct weer uit te varen? Hij heeft blijkbaar gewacht tot tot de eb ingetreden was om althans van deze stroom gebruik te kunnen maken. Wat men onder de brandingslijn ver staat onder dergelijke omstandigheden is mij een raadsel. U moet bij zwaar stormweer eens gaan kijken nabij de vuurtoren, dan is èlles brandingslijn. Het aanbod van schipper Schellinger, zal m.i. dan ook eerder moeten worden gezien als een begrepen 'collegialiteit'. Het 'mannen wie volgt mij' van Stark, lijkt het commando van adm. Doorman wel; 'Ik van aan, volg mij'. Een roei- reddingboot bemannen met 6 man is natuurlijk een lachertje. Welke archie ven gebruikt zijn weet ik niet, maar dat er nog 4 schepen, goed bemand een poging hebben gewaagd, betwijfel ik ten zeerste. Zeker zou ik dat van mijn ouders of voorouders vernomen heb ben. De vader van ondergetekende diende de KNZHRM 30 jaar lang. Gezien het feit dat de bemanningen der red dingboten uit vrijwilligers bestaan; ge looft u dat een schipper van welke boot dan ook zich liet dwingen zee te kiezen? Wie waren de omstanders? Al met al een te geromantiseerd verhaal; jammer. K. van der Kooij Amstelveen. Naschrift: Ook deze reactie hebben wij doorgezonden aan de schrijver D. F. Brune in Hengelo. -Red. aan de wadden spelen zich niet in het waddengebied maar op het land af en Dros vond dat daar andere instanties voor zijn. De waddenvereniging hoort zich met de Wadden bezig te houden, vond hij. Hij noemde de standsorga nisaties die zich al met biogas projecten bemoeien. ,,Op Texel zijn twee scha penhouders geholpen. Maar we hebben er nóg tweehonderd. Die krijgen geen hulp", merkte hij verder op. Dros vond dat als je ergens iets aan geeft je er achter moet staan. Nauta merkte op dat je als gemeente niet blind mag zijn voor maatschappelijke ontwikkelingen en dat je daarom best wel eens wat kunt geven aan iets waar je het niet mee eens bent. Barendregt had zijn mening geheel op de werking van het marktmechanisme gebaseerd. „De markt geeft de mensen een kans. Ondernemingen en producten moeten succesvol zijn door de markt. Als je dat gaat verstoren is het econo misch gebeuren ten dode gedoemd. Ik ben er tegen koste wat het kost allerlei producten te gaan subsidiëren. Geen cent hiervoor," zei hij. Nauta legde uit dat het hier niet alleen maar gaat om een startfinanciering voor bepaalde bedrijven en zeker niet om een blijvende subsidie. Met hulp van de startsubsidie zal de mens- en milieu vriendelijke ondernemer zich een plaats in de markt moeten zien te veroveren. Wat betreft het steunen van het pro ject was de heer P. A. Zegers het helemaal eens met het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, die aan de waddenvereniging een 'struc turele bijdrage van niet-financiële aard' had toegezegd. Verder onderschreef Zegers in grote lijnen het standpunt van Barendregt De overheid kan er geld in stoppen wat ze willen, maar als het geen goede zaken zijn, gaan ze kapot, luidde zijn oordeel. Zegers waarschuwde ver der voor 'subsidieverslaving' in een tijd waarin het economisch toch al niet zo goed gaat. „Ik ben tegen het steunen van het bedrijfsleven door de overheid. Dat is concurrentievervalsing Je maakt bedrijven niet rendabel door overheids steun. De markt bepaalt of een bedrijf kan blijven bestaan. Nauta wees er nogmaals op dat het niet gaat om subsidies aan het bedrijfs leven, maar om het verschaffen van kredieten op gunstige basis. De onder nemers ontplooien het initiatief en kun nen dan bij de waddenvereniging aan kloppen voor een voordelige lening. Ongewenste populatie Ook Daan Schilling reageerde af wijzend. Hij baseerde zijn afwijzing op minder gunstige ervaringen met de waddenvereniging. „In het verleden werden de mensen die in het wadden gebied woonden als een ongewenste populatie beschouwd Nu kloppen ze opeens aan voor geld. Ik moet overigens zeggen, ze hebben kennelijk ingezien dat ze verkeerd in de weer waren", zei Schilling die verder van mening was dat particulieren die de vereniging willen steunen daar vrij in zijn, maar dat zoiets niet de taak van de gemeente is. Schilling wees er verder nog op dat ook in de brief waarin de subsidie werd aangevraagd weer werd gesproken over grootschalige landbouw in het wadden gebied. „Dat is schromelijk overdreven. Op de eilanden zijn driehonderd een mansbedrijfjes. Dat kan niet kleiner. En daarbij wil ik ook nog wel even kwijt dat eenmansbedrijfjes in de landbouw soci ale ondingen zijn", merkte Schilling op. „Teleurstellend." Dat was de reactie die voorzitter Nauta op de meningen van de commissieleden had. Hij zei dat de kwestie nog niet binnen het college besproken was, maar zelf had hij de vereniging graag positief willen benade ren. Hij zei een bedrag van ƒ5.000,— in bet hoofd te hebben gehad, zijnde 1% van het totale bedrag dat de wadden vereniging nodig heeft. Als laatste merkte Dros nog op dat het steunen van bedrijven niet nodig zou zijn als afge stapt werd van het kunstmatig laag houden van de prijzen van landbouw- produkten. Hij vond dat de prijs van de kleinschalige landbouwprodukten best wat hoger mag komen te liggen. „Ben zine, daar kijkt niemand naar. Men blijft toch wel rijden. En dat is ook zo met andere luxe artikelen. Als tarwe net zo duur was als borrelnootjes was er geen enkel probleem", zei hij. In de commissie financiën werd ook het verzoek behandeld van de Stichting Menno van Coehoorn of Texel donateur van deze stichting zou kunnen worden. De stichting houdt zich bezig met het onderzoek en de restauratie van militaire verdedigingswerken en is als zodanig in De Schans bij Oudeschild geïnteres seerd. De voornaamste taak van de stichting is het geven van restauratie adviezen. Zegers weer op het educatie ve belang van dergelijke oude verde digingswerken. Ze zijn verder waardevol voor de geschiedenis. De commissie besloot de raad te adviseren dat Texel voor vijfig gulden per jaar donateur van de stichting wordt. Doodstil De Nederlandse Stichting Geluids hinder krijgt eveneens vijftig gulden per jaar van Texel. Gemeentesecretaris J. R. van Dijk die voornemens is de eerste tijd alle commissievergaderingen bij te wonen om een beetje in zijn nieuwe ambt te groeien legde uit dat deze stichting objectieve adviezen geeft waar de overheid bij de bepaling van haar beleid rekening mee kan houden. Dros waarschuwde nog voor mensen die alles doodstil willen hebben en daarmee de economie vermoorden, maar uiteindelijk ging de commissie toch met het dona- tuerschap akkoord. Het contact Milieubescherming Noordholland had een brief naar het college gestuurd met het verzoek de bijdrage van Texel te verhogen van f25,— naar een tarief dat gebaseerd is op twee cent per inwoner. Voor Texel zou dat op een jaarlijkse bijdrage komen van f250, Dros was tegen. In de brief had het Contact geschreven dat de groep misschien niet altijd even lief voor de gemeente zou zijn, maar dat het geld wel goed besteed zou worden. Dros vond het griezelig om een groep te steunen die de gemeente in de toekomst wellicht het vuur na aan de schenen zal leggen. Net als bij de waddenvereniging zei hij: „Als je iets steunt moet je er vóór zijn en ik kan hier onmogelijk voor zijn." Ook Barendregt vond de belangen van het Contact Milieubescherming Noord- Holland tegengesteld aan die van de gemeente. Volgens hem moeten de mensen die achter het Contact staan deze groep maar steunen. Meer genu anceerd was Schilling die het belang van een milieugroep wel degelijk onder kende. „Als je ziet wat er tegenwoordig met dat gif gebeurt, dan zeg je: we moeten ze steunen", zei hij. Ook Nauta vond dat de maatschappelijke functie van de groep zeker ondersteund moest worden. De heer Zegers: „Het vervelende is; ze beginnen altijd met ergens tégen te zijn. Ook als er iets noodzakelijks moet gebeuren, zoals de bouw van een elec- triciteits centrale. Ze stellen het milieu boven alles. Niemand heeft er bezwaar tegen als er gifvaten worden opge spoord. Maar ze moeten niet op alle slakken zout leggen." Hij was overigens niet tegen. Verkeerslichten Ook Dros was van mening dat gif vaten moeten worden aangepakt. Maar aan de andere kant had hij er grote moeite mee dat wanneer de gemeente verkeerslichten op de Pontweg wil plaatsen, allerlei milieugroepen in op stand komen omdat zulks horizonver- vuilend is. De commissie ging uitein delijk akkoord met de verhoogde steun maar Barendregt en Dros stemden tegen. Het bedrag van f250,— werd te hoog geacht. In het voorstel aan de raad zal het daarom lager komen te liggen. Subsidie aan het Studiecentrum Ver keerstechniek werd door de commissie leden van de hand gewezen. De ANWB geeft ook goede verkeersadviezen en doet dat gratis, zo luidde het motief. Dinsdag 20 januari De raadscommissie voor welzijnszaken heeft in het raadhuis een openbare ver gadering, aanvang 19.30 uur. De agen da vermeldt onder meer bespreking van prioriteiten op welzijnsgebied en de hobbywerkplaats van het mensen zonder werk-projekt. De Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel hebben in jeugdherberg Pano rama de jaarvergadering. Na de pauze modeshow; aanvang 19.00 uur. De vereniging Vrouwen in de VVD heeft een bijeenkomst in „Rebecca" in De Waal; 19.30 uur. Woensdag 21 januari In het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog wordt een informatieavond ge houden voor ouders die geïnteresseerd zijn in een op te richten vrije kleuterklas; 20.00 uur. Donderdag 22 januari De heer C. P. Harting van Rijkswater staat hou dt voor de Ouderenbond een lezing over de kustafslag. Dienstencen trum De Hollebol; aanvang 14.30 uur. In het raadhuis heeft de commissie ruimtelijke ordening een openbare ver gadering. Gesproken wordt over het plan van TESO om op het veerhaven terrein 't Horntje een rijwielstalling te bouwen, hat toekomstige bedrijventer rein in Oosterend en de strafbaarstellin gen in diverse bestemmingsplannen. Ook de personeelssituatie op de afde ling ruimtelijke ordening en de toepas sing van de bijdrageregeling voor het oude land van Texel komen aan de orde. Voorafgaand aan de vergadering wordt een hoorzitting gehouden, waarbij de bezwaren worden toegelicht die zijn in gebracht tegen de TESO rijwielstalling, het bedrijventerrein Oosterend en de strafbaarstellingen in de bestemmings plannen Aanvang 19,30 uur. Woensdagmiddag a.s. zal in de bibli otheek in Den Burg een poppenkast voorstelling worden gegeven voor de kinderen. Aanvang half drie. Dit gebeurt ter inleiding van de wekelijks te houden voorleesmiddagen. Vanaf die datum zal iedere woens dagmiddag om half drie voor kinderen van 4 tot 6 jaar worden voorge lezen. Alle kinderen die voorlezen leuk vinden zijn dan welkom in de biblio theek. BREVEN VAN LEZCRS-atXTEN VEAANTWOOWIIUKKEC VAN OE Rf OA* TC Op de Westerboersweg in Waalenburg raakte dinsdagmiddag een paard met wagen in de sloot. Het span werd gepasseerd door een bus, waartoe de berijder zijn paard al in de berm had laten lopen. Toen de bus eenmaal voorbij kwam, schrok het paard zo erg, dat het in de sloot sprong. Niemand werd gewond Het paard kon door de menner uit zijn tuig worden bevrijd en ongedeerd naar de k stal worden gebracht. Aan bovenstaand krantebericht zou ik graag het volgende commentaar willen toevoegen. Ja ja, chauffeur K. van de AOT. Je moet eens leren rijden. Als je met een bus rijdt, hoefje zeker niet af te remme of behoorlijk uit te wijken als je iel passeert. De sporen in de sneeui wezen dat duidelijk uit. In je spiegi kijken is natuurlijk ook niet nodig e doorrijden na zo'n grapje is blijkbaar oo gewoon. Excusses moest ik zelf op he AOT-kantoor gaan halen. Van herst< je2 van schade (gelukkig was de schad beperkt) was helemaal geen sprake Nog welbedankt, chauffeur gentleman R. Goudsblorr Oudeschilc Woensdagmiddag wordt in Oude schild oud papier opgehaald door leer lingen van De Bruinvis. Men wordt ver zocht het papier vanaf half twee gebun deld aan de kant van de weg te zetten Vooral als gevolg van de sterk teruggelopen bouwactiviteit heeft d werkloosheid op Texel een nieuw naoorlogs record bereikt. Er zij thans 348 werklozen; bevolking. dat is 12 van de afhankelijke beroep* ife ge 3(1 eli idi k\ tt Per 1 januari bedroeg het aantal werkloze mannen op Texel 219 (waar van 63 jonger dan 23 jaar) en het aantal werkloze vrouwen was 129 (waarvan 73 jonger dan 23 jaar). Daarmee is het dieptepunt nog niet bereikt. Er komen nog steeds werklozen bij. voornamelijk uit de bouw- een aanverwante bedrij ven. Vorig jaar om dezelfde tijd bedroeg het aantal werklozen op ons eiland 221, in januari 1979 was het 196 en in 1978 was het 159. Het huidige percentage werklozen doet denken aan probleemgebieden als Oost-Groningen en Zuid-Limburg. Wat Texel betreft moet evenwel in aanmer king worden genomen dat er ongeveer honderd seizoenwerklozen bij zijn. Maar ook dan is het Texelse wekloosheids- cijfer nogal verontrustend. Die tachtig werkloze bouwvakkers zijn uiteraard geen seizoen werklozen. Dat zijn wel de 40 horecamensen die momenteel op de arbeidsbureau staan ingeschreven. Wat de mannen betreft zijn verder 20 werklozen afkomstig uit de metaalsector, 10 uit de landbouw, 10 van kantoren en 15 uit 'verkeer' (chauf feurs e.d.l. De werkloze metaalarbei ders en chauffeurs zijn ook een gevolg van de teruggelopen bouw. De werkloze vrouwen kunnen voor het grootste de M als seizoenwerklozen wordenh ss schouwd: 36 komen er uit de hand st« (winkelpersoneel), 41 uit de horeca e i 31 van kantoren en het onderwijs. Hi ;n percentage werklozen over heel Noon Holland bedraagt momenteel 5,7. Vacatures Landelijk staan tegenover het aant van 300.000 werklozen altijd nog zo' 30.000 vacatures. Op Texel is van vac; tures vrijwel geen sprake: het zijn er we geteld vijt. Gevraaga worden een teel nisch tekenaar, een leerling brood banketbakker, een ambtenaar, een mi ziekleraar en een logopedist(e). Het zii er naar uit dat alleen de leerling-bakki op Texel gevonden zal worden; de at dere functies moeten door sollicitante van het vaste land worden vervuld. Van langdurige werkloosheid is ol Texel nog nauwelijks sprake. Van werkloze mannen staan er 38 korter da een maand ingeschreven, 94 één tot dn maanden, 52 drie maanden tot een ha jaar, 26 een half tot één jaar en slech' negen langer dan een jaar. Bij c vrouwen (practisch allemaal seizoet werkloos) zijn er 12 korter dan ee maand ingeschreven, 74 één tot dr maanden, 32 drie tot zes maanden, zes tot twaalf maanden en 5 langer d; een jaar. Sinds donderdagavond heeft Texel een werkgroep voor alter natieve energie. De groep gaat zich bezig houden met windmolens, warmtepompen, zonnepanelen en andere middelen om op milieu vriendelijke wijze energie te winnen. Het initiatief voor de werkgroep is genomen door de Texelse vereniging voor weer- en sterrekunde, naar aan leiding van een onlangs in 'De Schakel' gehouden lezing over alternatieve ener gie. Op die avond bleek dat sprake was van bijzonder grote belangstelling voor dit onderwerp, zodat het zaaltje te klein was. Het werd duidelijk dat veel Texe laars al op een of andere manier .bezig, zijn met alternatieve energie, in het bij zonder met electriciteitsopwekking door windmolens. De problemen die zich daarbij voordoen zijn echter niet gering en de behoefte aan informatie en hulp is dan ook groot. Van de bijna vijftig belangstellenden die op de oprichtings avond in de oude ULO aanwezig waren, sloot het merendeel zich aan. Er werd een commissie gevormd onder voorzitterschap van de heer J. D. Roeper (Wilsterstraat, Den Burg) die als voorlopig bestuur zal functioneren en die gisteravond voor het eerst bijeen is geweest voor het plannen van verdere activiteiten. Het is de bedoeling binnen een maand een nieuwe bijeenkomst van de werkgroep te beleggen De activiteiten zullen de eerste tijd voornamelijk zijn gericht op het verkrijgen van informatie, in de vorm van lezingen e.d. Te ver wachten is dat deelgroepen zullen wor den gevormd van leden die zich voor één bepaalde vorm van alternatieve energie interesseren. Molenproblemen Donderdag werden alle leden in de gelegenheid gesteld om te vertellen waar hun specifieke interesse lag en wat zij op dit gebied reeds hadden onder nomen. Daarbij bleek dat het overgrote deel zich wilde bezig houden met elec triciteitsopwekking door windmolens. Sommigen van hen hadden plannen voor grote molens die 220 volt wissel stroom met een vermogen van enkele duizenden watts kunnen leveren, an deren wilden voorlopig niet verder gaan dan een kleine gelijkstroommolen, waarmee accu's kunnen worden opge laden en waarop enkele lichtpunten en weinig stroom vragende apparaten kun nen werken. Tijdens de bijeenkomst werd duidelijk dat het terugleveren van overtollige stroom aan het electriciteits- net op problemen stuit. Een ander pro bleem wordt gevormd door het feit dat het volgens de bestemmingsplannen niet is toegestaan een dergelijke molen te plaatsen. De werkgroep zal trachten het bestemmingsplan op dit punt gewij zigd of aangevuld te krijgen. Voor windenergie is Texel een ideaal gebied omdat het er bijna altijd waait en de gemiddelde windsnelheid er veel hoger is dan elders in het land. Het is echter niet eenvoudig om een zodanige stroomopbrengst te krijgen dat de kos ten van de installatie worden gedekt. In de naaste toekomst wordt dat mogelijk anders omdat de energieprijzen blijven stijgen. Door de apparatuur zoveel mogelijk zelf te bouwen en door samen werking van mensen met uiteenlopende kennis, kunnen de kosten binnen de perken blijven. Dat geldt ook voor zonnecollectoren, waarmee op Texel inmiddels hoopgevende ervaringen zijn opgedaan. De man die daarover ver telde, bracht naar voren dat het bezig zijn met dergelijke experimenten op zichzelf al leidt tot besparing omdat men zeer bewust wordt van het energie probleem. Wie met veel moeite en geduld energie opwekt heeft logischer wijze tevens belangstelling voor de milieuproblematiek in het algemeen en wil daar ook naar handelen. Dat leidt tot een kritische houding tegenover allerlei vormen van verspilling en dat kan weer gevolgen hebben voor de inrichting van huizen, betere woningisolatie, het afzien van energievragende technische hulpmiddelen, hergebruik van grond stoffen, e.d. Nieuwe leden voor de werkgroep zijn welkom. Ze kunnen zich aanmelden op de eerstvolgende bijeen komst die tijdig via deze krant zal worden aangekondigd. februari a.s. voor het aanvragen van ee vergunning voor het ingebruikneme van een gedeelte van het Noordzei strand ten behoeve van het plaatsen va een strandhuisje e.d. Aan diegenen die vorig jaar een de gelijke vergunning werd verleend woi den deze formulieren toegezonden. Zoals gewoonlijk zal weer worden g; probeerd verzoeken om een bepaalc plaats aan het strand in te willigen. D; dit in alle gevallen ook zal lukken, ka niet met zekerheid worden gesteld. Als alle Texelaars hun afgedankte glas en oud papier voortaan apart zouden houden, zou het Texelse huisvuilprobleem al voor een groot deel zijn opgelost. Dus: glas naar de glascontainer en oud papier naar de verenigingen. Verpachting De Texelse kermis wordt dit jaar ge houden van 1 tot en met 4 juli 1981. De verpachting zal, zoals gewoonlijk begin februari ten raadhuize gehouden wor den. Degenen die in een standplaats geïnteresseerd zijn kunnen een inschrijf formulier op de afdeling culturele zaken, kamer 304, ophalen. De inschrijving is alleen geldig, indien 10% van de pacht som wordt bijgesloten. Het formulier moet voor 31 januari 1981 weer bij de afdeling culturele zaken ingeleverd zijn. Op het gemeentehuis (kamer 209) zijn weer formulieren verkrijgbaar tot 20 Vanmiddag om half vijf is o Duitsland 2 een uitzending over Texel i het programma Mozaïek. Het gaat or ouderen uit Hattingen die ieder jaar nas de 'Kruiskoog' komen. In de film toner ze zich zeer tevreden over de voorzienio gen die op Texel voor ouderen en ge handicapten zijn getroffen. (Advertentie I.M.) Zou U ook wel eens in de tijd terug willen gaan Dat kan met ons nieuwste boekte Een Facsimile uitgave uit het iaar 1898 Het boekje beschrijft van dorp tot dorp het eiland Texel Het is uitgevoerd met 35 prachtige illu straties Prijs M2.90 Boekhandel LEt-R

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2