Eerste overwinning RABO on Texelse Boys Levis Ko - Live overtuigend gevloerd door Wimpy Zwaar schaakgevecht van En Passant 2 Texelslag verloor van Egmond Klaverjasclub „De Zwaan" Revanche voor Albert Winter Koersbalwedstrijd Vernieling Fiets gestolen Gelijkspel voor de handbal-junioren Jeugdbowlen Wandel-puzzeltocht in De Cocksdorp MST adspiranten tegen BKC 2 Spannende strijd MST heren-BTS 48 MST handbaldames wonnen overtuigend Bibliobus in De Cocksdorp Gladheid T KORFJE ISOAG 20 JANUARI 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 et in de tweede klasse zaalvoetbal de onderste plaats staande Rabo aaide de afgelopen week zijn eerste rwinning door nummer 2. Texelse 2 met 2—1 te verslaan. In de !rve eerste klasse snoepte voor het ;t een derde team een puntje van een ede team af en het was Oosterend 3 2—2 gelijkspeelde tegen JKM 2. De otste overwinning behaalde Dubbel- 4 door ZDH 4 met maar liefst 13—1 verslaan. In de hoofdklasse werd en de wedsrijd JKM-ZDH gespeeld. VI speelde een goede wedstrijd en de score net zo hoog op kunnen sren als men zelf gewild had. Het rd uiteindelijk een 7—2 overwinning JKM: IKM 2 verspeelde in de reserve eerste sse een kostbaar punt aan Oosterend Oosterend 3 kwam ditmaal uit o.a. Simon Brand en uit twee passes hem wisten Willem Huizinga en ud Daalder te scoren. Alleen Martin Wilsum wist hier twee doelpunten lenover te zetten. Medekoploper tsun 2 profiteerde van deze halve sstap van JKM 2 en doordat het zelf ibbeldik 3 met 8— 1 versloeg staat het alleen op de eerste plaats. Oosterend JKM 3 was een slechte wedstrijd Ike Oosterend met 3—0 won. Na een rke seizoenstart valt Tex.Boys 2 in tweede klasse nu enigszins terug, t onderaan staande Rabo wist dan van deze ploeg te winnen met 2 1 or doelpunten van Bert Barhorst en Lagerveld terwijl Adrie Schoo voor Boys tegenscoorde. Jelleboog ver- vigde zijn koppositie door één van de ncurrenten, Oosterend 4, met 3—1 te rslaan. KSMT 2-ZDH 2 was een lijkopgaande wedstrijd die KSMT met 3 winnend wist af te sluiten. Gempo igint de ranglijst aardig op te rukken ditmaal behaalde het een gemakke- 4—1 overwinning op ZDH 3. uestion 2 en Nioz 2 speelden 2—2 ^gen elkaar gelijk. Traag In de derde klasse won koploper ubbeldik met 13 1 van ZDH 4. Dub- sldik startte traag en wanneer de :oringsmotor wat eerder op gang was jkomen had het de kans gehad om de 'ootste ujtslag (18—1) die ooit op exel behahld is te verbeteren. Aiieén [ex. Boys kan Dubbeldik nog enigszins Dlgen en de mannen van coach De i/oeste behaalden een 2—0 overwin ing op Slufterhoek. Oosterend 6 ver lor voor de derde maal. Ditmaal bleek SMT 3 met 2 1 de sterkste. De on- erlinge wedstrijd tussen De Koog 1 en wist het eerste, zoals het hoort, met -0 te winnen. Twee-twee werd het ussen de tweede teams van Rab en éxel. Bij de junioren leek Buro Eelman voor en verrassing te zorgen tegen Swarte chaep. Buro Eelman nam een 1—0 W. Witte-J. Witte 7028 4 P. Hartog-H. Snoek 6992 3 B. Keyser-N. v.d. Veen 6915 2 Echtpaar H. Zijm 6792 3 G. Douma-P. Kooiman 6772 5 A. Dijker-N. Kooiman 6720 3 W Bakker-G. Festen 6704 5 Echtp. A. Huisman 6697 2 Stand 2e periode na 23 partijen: Th. Witte-J. Witte 38.315 12 Echtp. J. v. Heerwaarden 37.571 14 Dames Ofrein-Biesboer 37.139 10 A. Vermuë-M. Timmerman 37.061 24 A, Dijker-N. Koomen 37.031 15 voorsprong en was zeker niet de minde re. Pas in de slotminuten kwam Swarte Schaep terug en via twee kopballen van de grotere Schaepjes wist het alsnog de wedstrijd winnend af te sluiten. De Koogel 1 behaalde een regelmatige 4—0 overwinning op Dagmarkt maar De Koogel 2 verloor met maar liefst 9—1 van Ratronics 2. De mannen van Brem akker moeten zich schamen dat ze tegen de dames van Shoe Girls een puntje lieten liggen, 1 1. Selectie A.s. woensdag wordt er weer gestart met selectiewedstrijden. Het rayon Zaanstreek zou deze dag komen met hun senioren en jeugdselectie (18-22 jaar). Helaas heeft Zaanstreek tegen het Texelse seniorenteam afgezegd zodat nu alleen de jeugd in actie komt. Deze wedstrijd wordt woensdag gespeeld om half acht terwijl daarvoor een brede juniorenselectie onderling een wedstrijd speelt. Uitslagen zaalvoetbal: Hoofdklasse: JKM-ZDH Reserve eerste klasse: Oosterend 3-JKM 2 Oosterend 2-JKM 3 Dubbeldik 3-Datsun 2 Tweede klasse: Jelleboog-Oosterend 4 KSMT 2-ZDH 2 Nioz 2-Question 2 Gempo-ZDH 3 Tex.Boys 2-Rabo 7-2 2-2 3-0 1-8 3-1 4-3 2-2 1-2 1-2 Derde klasse: Dubbeldik 4-ZDH 4 13-1 De Koog 1-De Koog 2 3—0 Rab2-Texel2 2-2 KSMT-Oosterend6 2—1 Tex.Boys 3-Slufterhoek 2—0 Junioren: Swarte Schaep-Buro Eelman 2— 1 De Koogel-Dagmarkt 4—0 Shoe Girls-Bremakker 1 1 Ratronics2-De Koogel 2 9—1 Zaalvoetbalprogramma: Woensdag 21 januari: 18.00 u. De Koogel-Alkema 18.35 u. Selectie 15-17 jaar, onderling 19.30 u. Sel. Texel-Zaanstreek 20.25 u. Tex.Boys-KSMT 21.15 u. KSMT 3-ZDH 4 22.05 u. Arn.Looyer-Texel Zaaldienst: Oosterend Donderdag 22 januari: 18.00 u. Zegel Modes-Ratronics 2 18.30 u. Shoe Girls-Dagmarkt 19.00 u. Oosterend 5-ZDH 3 19.45 u. Rab-Nioz 20.35 u. Datsun 3-Dubbeldik 2 21.20 u. Tex.Boys 2-Question 2 22.10 u. Mok-Amro Zaaldienst: JKM Vrijdag 23 januari: 20.00 u. Question-Dubbeldik 20.45 u. ZDH-De Zwaan 21.30 u. JKM-A O 2000 22.15 u. Oosterend-Datsun Zaaldienst: KSMT. Zondag stond het voor het badmin- tonteam Texelslag 2 al vast dat het moeilijk zou worden tegen Hanebalken 6 uit Egmond. De eerste speler bij de heren, Ben Oostra, liet het afweten i.v.m. een armblessure. Nico Blonk nam deze plaats in. Kees Zijm werd daardoor tweede heer. Door de uiteindelijke 3—5 nederlaag liet Texelslag twee belangrijke punten liggen en het is nu zeer de vraag of Texelslag zijn derde plaats kan be houden. Het team staat nog maar twee punten voor op Axmeriscota 4 en heeft nog twee zware wedstrijden voor de boeg tegen de koplopers De Misser en HBV. Het herenenkel: Deze werd door Nico Blonk met e< n ruim puntenverschil verloren. Dit was mede te wijten aan een nieuw racket waar hij nog niet helemaal mee uit de voeten kon. Stand 3—15, 8—15. Het tweede herenenkel werd eveneens verloren. Kees Zijm kwam in deze partij duidelijk conditie tekort. Stand 10—15, 2—15. In het eerste damesenkel kreeg Bettina Rab het nog even zwaar. Vooral in de tweede set kwam haar tegenspeelster goed terug maar na een verlenging kon Bettina deze wedstrijd toch op haar naam schrijven. Stand 11—7, 12—10. Het tweede damesenkel was voor Joke van Splunder geen enkel probleem en ze won haar enkelpartij met een ruim puntenverschil. Stand 11 1, 11—2. In het eerste gemengd dubbel kreeg Texel- Op de 14e competitieavond van de daverjasclub „De Zwaan" vielen leze keer geen uitzonderlijk hoge Uitslagen. Met de overigens zeer mooie score van 7028 punten werden W. Witte en J. Witte win naars van de avond. Na weken ach- er elkaar op de laatste plaats te lebben gestaan, zijn ze nu weer wat gestegen en staan nu op de 30e liaats. Het koppel P. Hartog-H. Snoek werd met 6992 punten tweede. Dit koppel dat voorgaande jaren altijd in de top van het klassement vertoefde, maar deze competitie vrij laag staat, wist de positie weer wat te verbeteren en staat nu op de 18e plaats. Derde werden de dames B. Keyser-N v.d Veen met 6915 punten. Dit koppel weet zich lang zaam maar zeker steeds hoger in het klassement op te werken. In de tweede periodestand wisten de Gebr. Th. en J Witte hun Ie plaats vast te houden en iets verder uit te lopen op het echtpaar J. van Heer waarden. In de totaalstand is de spanning te snijden. Het echtpaar H. Zijm wist wederom de 1e plaats te veroveren ten koste van de Gebr. Th. en J. Witte Het echtp. P. van Heerwaarden is met zeer geringe achterstand derde. Al weken achter elkaar is het hier een nek- aan nek-race, wat deze competitie zeer interessant maakt. Uitslag 14e competitieavond: De revanche van het Clubkam pioenschap afgelopen zaterdag in de dennen is weer een overwinning geworden voor de zeer goed rijden de Albert Winter. In deze wielerwedstrijd over 20 ronden ging Albert Winter meteen goed van start met in zijn wiel Jan Huydink en Paul van Arnhem. Daar achter kwamen Ron van Boven en Douwe Dros, welke laatste door een valpartij de aansluiting miste en de kans op klassering bij de eerste drie wel kon vergeten. Na vijf ronden kwamen Simon Appel en John Huydink in moeilijkheden en staakten de strijd. Op de helft van de strijd waren het nog steeds Albert Winter, Jan Huydink en Paul van Arn hem die aan kop gingen. Daarachter kwam Ron van Boven die zich na de tuimeling weer snel naar voren had gewerkt. In vijfde positie kwam Douwe Dros gevolgd door Jan Buis, die veel beter kan rijden dan hij zaterdag pres teerde. Met nog 4 ronden te gaan was het Paul van Arnhem die pech kreeg en van zijn fiets moest. Hiervan maakte Albert Winter goed gebruik met het gevolg dat Paul van Arnhem niet meer bij de kop kon komen en Jan Huydink moest lossen. Uitslag: 1. Albert Winter; 2. Jan Huydink; 3. Paul van Arnhem; 4. Ron van Boven; 5. Douwe Dros; 6. Jan Buis; 7. Thijs Witte. Opgaven: Simon Appel, John Huydink, Dennis van Rooy. Na een aantal demonstraties zijn op Texel nu twee koersbalclubs opgericht, die onlangs een competitie tegen elkaar gespeeld hebben. In De Waal oefent de bejaardensoos elke week met het spel en in Den Burg heeft de club in de Hollebol de naam 'Tessel Koers' ge kregen. De eerste ontmoeting tussen de teams werd met een minimaal punten verschil door Den Burg gewonnen. Dinsdag 27 januari komt De Waal revanche nemen in 'De Hollebol'. Aan vang 14.00 uur In de eerste competitiewedstrijd werd duidelijk dat de clubs aan elkaar ge waagd zijn. De Waal begon op eigen terrein bijzonder sterk en stond weldra met 6 punten voor. 'Tessel Koers' begreep dat hier wat tegenover gesteld moest worden. Na enige tijd van inspe len, lukte dat ook. Voor de koffiepauze kwam Den Burg met acht punten voor te staan. Na de pauze werd de gelijk- opgaande strijd bijzonder spannend. Geruime tijd leek het erop dat deze eerste ontmoeting in een gelijk spel zou eindigen, maar mevrouw Van Egmond uit Den Burg scoorde in de laatste worp nog twee punten waardoor Den Burg won. Eindstand 'TesselKoers' 25 punten De Waal 23 punten. Gegadigden die interesse hebben voor het koersbalspel kunnen zich nog opgeven voor een tweede team van Tessel Koers. Het eerste team heeft genoeg spelers maar mogelijk kan een tweede team gevormd worden. Inlichtingen mevrouw Grisnich- Beaux, Bernhardlaan 145, 02220-2622 of bij de heer Van Leersum, Weverstraat 8, 02220-4384, In de B-klasse van de Texelse bowlingcompetitie heeft Wimpy koploper Ko Live een gevoelige 5—0 nederlaag toegebracht. Een goed draaiend Wimpy trio met Rinus Manuels als uitblinker (serie 631had totaal geen moeite met Ko Live. Met deze overwinning klom Wimpy naar de tweede plaats en is de spanning weer geheel terug in de B klasse. Ook Daalder's Supermarkt kroop weer wat dichter naar koploper Ko Live via een 2V4-2V4 gelijkspel tegen een zich dapper verwerend trio Reizenboe- tiek. De verschillen in deze wedstrijd waren minimaal. Daalder's Supermarkt won de eerste en vierde game op resp. 3 en 2 punten, terwijl de derde game gelijk eindigde. Rick Nichols kwam bij Daalder's Supermarkt goed uit de verf: serie 662. Ook Paal 9 kreeg weer aan sluiting met de kop van het klassement. Na de eerste game op 32 pins te ver liezen, liep Paal 9 vrij gemakkelijk naar een 4 1 overwinnirig op Texels Vast goed. Wielewaal handhaaft zich goed in de top. Ook deze week veroverde zij weer 4 punten. De tweede game lieten zij aan Strandplevier II, waardoor zij slechts met 1 punt huiswaarts konden keren. De Sommeltjes, met Tiny Plaatsman als uitblinkster (zij gooide een geweldige 600 serie), werd door de 3—2 overwinning op Muy een goede middenmoter. Bij May gooide M. Lobato en A. Bremer zeer verdienste lijke series, resp. 551 en 552. Goed debuut Debutant Mevo behaalde een zeer verdiende 4—1 overwinning op het met twee man uitkomende Wasserij Thijmen Grootjes gooide een goede serie van 434, terwijl de serie van Cora van Setten, 418 er ook mocht zijn. In de A-klasse blijft Paal 19 het klas sement aanvoeren. Deze week was De Koogel het slachtoffer. Na de eerste game met 77 pins verschil te hebben gewonnen, moest het Koogel-trio toezien hoe Paal 19 vrij gemakkelijk een 4—1 overwinning pikte. Kees Keijzer gooide met 770 een geweldige serie (games 187, 190, 215, 178). Bij De Koogel startte Rob Beumkes met een 220 game en kwam uit op een 692 serie. Kocky's Kapsalon kreeg een gevoelige klap van Dubbel El, 3 2. Bij Dubbel El waren Hans Lobato en Hans de Kruyff goed op dreef met series van resp. 605 en 602, terwijl ook de 195 game van Hans de Kruyff best genoemd mag worden, Irma van Zeijlen gooide voor Kocky's Kapsalon een zeer goede serie van 695, terwijl Loes Zutphen de hoogste game van de week gooide, 221. Ondanks het goede gooien van Kees Graaf (630), voor Graaf Spuiterij, moes ten zij toch de overwinning laten aan het trio Fun, 4—1. Frits Schrama kwam in Fun het best voor de dag met een serie van 644. Door deze overwinning heeft Fun het op de tweede plaats staande Kocky's Kapsalon op een ii punt genaderd. De 4—1 overwinning die 't Steigertje behaalde op Holly Hobbie Boetiek, was grotendeels het werk van een ijzersterk gooiende Rita Wilner. Via 157, 197, 192, 139 kwam zij uit op een serie van 685. Vitamine geweld Tegen het geweld van de drie dames van de Vitaminebron waren de heren van Strandplevier met opgewassen. Via series van Anneriet Keijzer 632, Mieke Flens 657 en Marja Eelman 684 met daarin en 198 game, moest Strandple vier een 4 1 nederlaag incasseren, al kwam Harry van Splunter met 673 serie en een game van 194 zeer goed voor de dag. Ton Witte was in het trio 't Cafeetje weer goed op dreef. Met zijn serie van 708 (205, 188, 121, 194), kon hij echter niet voorkomen dat Visman's Eethuisje toch een 3—2 overwinning behaalde, (na van Sambeek legde met games van 179, 191 en 165 de bodem voor deze overwinning. Slagerij Ott had in de dinsdag-league bepaald geen moeite met het trio de Kagers Bram de Ridder gooide voor Slagerij Ott een 201 game. Door deze 5—0 overwinning liep Slagerij Ott uit op zijn naaste concurrent Gamma, die twee punten moest laten aan de Luwe Boshoek, terwijl de totaal pinfall met slechts twee punten verschil gewonnen werd. 3—2 dus in het voordeel voor Gamma. Loodgietersbedrijf mocht de eerste twee games winnen, maar toen vonden de dames van Kwartet het wel genoeg. Alle registers werden opengetrokken en door winst van de 3e en 4e en het totaal grepen de dames een 3—2 overwinning. Bij de dames trio-league enige ver rassende uitslagen. Koploper Kwartet moest het onderspit delven tegen de T-Fords (1—3), terwijl het trio de Stumpers KLavervier met een 3 1 nederlaag naar huis zond. De Goot maakte geen fout. Debutant CCCM werd met 4—0 verslagen. Door deze overwinning en het verlies van Kwartet, is het trio De Goot meteen lijstaanvoerder geworden met een '/i punt voorsprong op Kwartet. De T-Fords klommen door hun overwinning naar de derde plaats. Voor de zoveelste keer was de pa tatkiosk van de heer H. Koopman bij het Turfveld in De Dennen doelwit van vemielzuchtigen. Deze keer werd het slot van de deur onklaar gemaakt, waardoor de eigenaar genoodzaakt was het gebouwtje open te breken om erin te kunnen komen. Ook in de winter worden op Texel fietsen gestolen Dat ondervond een vrouw uit Den Burg, die haar niet afge sloten rijwiel had achtergelaten bij een woning aan de Emmalaan-Slingerweg. De (groene) damesfiets verdween in de nacht van zaterdag op zondag. slag het moeilijk. Vooral door het niet goed op elkaar ingespeeld zijn van Nico Blonk, die inviel voor Ben Oostra, en Bettina Rab ging het niet en moesten zij de punten aan Hanebalken laten. Stand 8—15, 7 15. Het tweede gemengd dubbel werd een zware partij voor Kees Zijm en Joke van Splunder. Zowel de eerste als de tweede set werd verlengd en Texelslag moest de punten wederom aan Hanebalken laten. Stand 14—18, 16—17. Bij het herendubbel kregen Nico Blonk en Kees Zijm weinig kansen en moesten zij met een maximum aan puntenverschil het veld ruimen. Stand 1 15, 0—15. Dat de dames het duide lijk beter deden bleek wel in het dames- dubbel die door Bettina en Joke werd gewonnen met de stand 15—8, 15—4. Het treffen tussen de En Passant reserves en de Schaaklust reserves ont wikkelde zich zaterdagmiddag gaande weg tot een vinnig gevecht. Nadat W. de Bruin zijn visitekaartje had afgegeven en J. Witte het voor elkaar kreeg om zijn dame te offeren bogen de overgebleven 6 Schaaklust spelers zich extra verbeten over hun borden. M. Witte, die niet comfortabel uit de opening was gekomen, werd het eerste slachtoffer. Nummer twee was invaller G. Zoetelief. Een schermutseling in het centrum werd hem vrij snel fataal, ondanks zijn initiatief en fantasie in de opening. P. Cornellisse werd overmoedig nadat hij de 'dame' van Zwagerman via een penning had veroverd. Bij de achter stand 2—4, Elzinga had inmiddels zijn koning moeten inleveren na een wissel vallige partij, evenals E. de Visser, bood zijn stelling geen uitzicht meer op winst. Integendeel, de remise was een be- leefdheidsgebaar. J. hooyberg speelde aan het eerste bord een gedegen partij tegen een bekwame tegenstander. Om dat ook hier de uitslag van geen belang meer was, werd evenals bij P. Corne- lisse de vrede getekend. Zo eindigde deze match in een 3—5 nederlaag. Daarmee kreeg Schaaklust mogelijk iets teveel. Aan minstens 3 borden (6, 7 en 8) heeft er heel lang méér in gezeten. Leuk was de steun van een aantal supporters. Uitslagen: J. Hooyberg-J. Brouwer Vi J. Witte-D. Dijkstra 1—0 H. Elzinga-J. de Kroon 0—1 W. de Bruin-D. Sijm 1—0 M. Witte-P. Bootsman 0—1 G. Zoetelief-A. Apeldoorn 0—1 P. Cornelisse-S. Zwagerman V2 - - V? E. de Visser-H. de Kroon 0—1 Totaal En Passant 2-Schaaklust 2 3—5 MST heeft gelijk gespeeld tegen Geelzwart in Schagen. Het is hun eerste punt in de competitie. Er werd goed aanvallend gespeeld en nog beter ver dedigd. Het MST team ging de rust in met een 3—2 voorsprong. Na de rust werd de voorsprong uitgebreid tot 6—2. Dit hielden de dames vol tot vijf minuten voor tijd. Geelzwart kwam sterk terug, wat MST niet meer verwacht had. In de laatste minuut scoorde Geelzwart de gelijkmaker (6—6). Doelpunten kwamen van Anita Boerssen (1), Linda Combé (1), José Dijker (1), Colinda van der Vis (1) en Inge Zoodsma (1). Ploeg V. zette zijn opmars voort door koploper Tornado's met 3—1 te verslaan. Slechts één game konden de Tornado-spelers Peter Veldman en Richard Zutphen met een hoge game op hun naam zetten. V. passeerde, door een hoge pinfall, de Monkey's. De Panda's haalden de volle winst bij de Monkey's en Hotel de Zwaluw pakte de vier punten van de Peanuts af. Uitslagen: Panda's-Monkey's 4—0 Hotel de Zwaluw-Peanuts 4—0 Tornado's-V. 1—3 Zondagmiddag wordt in De Cocks dorp een wandel-puzzeltocht gehou den. Deze is georganiseerd door jeugdclub „Het Molenbos". Deze tocht is voor jong en oud; dus ook niet-leden kunnen meedoen. Inschrijving voor deze tocht is moge lijk zondagmiddag vanaf 13.00 uur in het Eierlandsche Huis. De start is om 13.30 uur. Het inschrijfgeld voor niet- leden bedraagt een gulden Het handbalteam MST adspiranten speelde in 'Veerburg' te Anna Paulowna een mooie wedstrijd tegen een sterk BKC. Vooral in het begin van de wed strijd toonde MST zich van een sterke kant. Met gelijkmatig en overtuigend spel konden de BKC aanvallen goed geweerd worden. BKC opende de wedstrijd sterk en door snel en overrompelend een paar punten te maken. MST liet zich daarna niet onbetuigd en begon in technisch mooi spel weerwerk te bieden. Tot de rust bleef de strijd praktisch gelijk opgaan. Ruststand 5—4 voor BKC. Na rust leek het er even op dat MST de leiding over zou nemen. Van beide kanten werd mooi gescoord. De con stante druk van het BKC team zorgde ervoor dat de Texelaars uit het even wicht raakten waardoor een rommelig spelbeeld ontstond. BKC wist hierdoor drie keer te scoren. MST kon de achter stand niet meer inhalen zodat BKC met de winstpunten ging strijken. De handbalwedstrijd MST heren te gen BTS 48 was bijzonder spannend. De teams waren aan elkaar gewaagd en in fel spel werd gestreden om de punten. Vooral in de tweede helft kwa men van het MST team enkele mooie aanvallen. Toch was de eindstand 17—16 in het nadeel van MST. De Texelse heren begonnen goed door overtuigend te scoren. Hierop had BTS niet meteen gerekend maar na enkele minuten spelen had deze partij haar ritme gevonden en kreeg MST het veel moeilijker. BTS maakte een reeks tegendoelpunten zodat MST met twee punten achterstand de rust inging. Na rust kwam MST feller opzetten wat resulteerde in een aantal mooie doel punten. In de tweede helft kwamen de MST-ers zelfs nog op voor te staan, maar direct daarna viel het spelbeeld terug waar BTS weer van wist te profi teren. Uiteindelijk kon BTS met een punt verschil winnen. Het MST handbalteam speelde afge lopen zondag een uitwedstrijd tegen West Frisia 2 te Enkhuizen. In het begin werd wat mat gespeeld, maar tegen het einde van de .eerste, helft kwam vaart in het spel. Dé ruststand was 2—0 voor MST. In de tweede helft werd er veel feller gespeeld en mede door de goede verdediging kwam de voorsprong van MST op 4—0. Toch maakte West Frisia in de laatste tien minuten nog twee doelpunten; één uit een strafworp en één uit een break-out. Eindstand 4—2 voor MST: Vanaf woensdag 21 januari zal de bibliobus wekelijks De Cocksdorp en Oosterend van boeken voorzien. Voor Oosterend was dat al definitief, voor De Cocksdorp werd daartoe vorige week woensdag besloten. Het bestuur van de bibliobus had op die avond De Cocksdorpers uitgenodigd om de bus te bezichtigen en daarna met het bestuur over de bus te praten. De mensen die aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven waren allen van me ning dat de bus een verrijking zou bete kenen voor de lectuurvoorziening in De Cocksdorp. Daarom werd nog dezelfde avond besloten dat de bus voortaan iedere woensdag naar De Cocksdorp komt. Openingstijden: Oosterend 14.30-16.30 uur en 18.15 tot 20.15 uur. De Cocksdorp 16.45 tot 17.30 uur Mocht de uitleentijd voor De Cocks dorp niet voldoende zijn dan kan deze mogelijk in de toekomst uitgebreid wor den. Als gevolg van gladheid deden zich enkele ongelukjes voor. Vrijdag viel een 13-jarig meisje met haar fiets op het kruispunt Beatrixlaan-Emmalaan. Ze kwam met het hoofd op het wegdek terecht en moest door een dokter worden behandeld. Dezelfde dag raakte een 34-jarige Texelse vrouw op de Pontweg bij de kruising met de Californiëweg de macht over het stuur van haar auto kwijt. Ze botste tegen een verkeersbord en een bushaltepaal, waardoor de auto flinke deuken opliep. (Advertentie I.M.) STENENPLAATS 1, DEN BURG

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5