WAT IK ZEGGEN WOU.. Telegrafie en de telefonie op Texel AGENIA Zaanstreek sterker dan Texel-selectie f VAN BET RAADHUIS Texelaars voor de balie Texelslag 2 verloor van Missers 2 Uitslagen zaalvoetDa rr G. Legierse won aquariumkeuring „Ondernemers activiteiten" Rijbevoegdheid ontzegd VERVOLG VAN PAG.l Diefstal-zaak voor meervoudige kamer Bromfiets gestolen Tevoko bereikt halve finale i Mededei Mededelingen van B. en W. 1 z« i-v< MZW start met oppascentrale Va ei PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 27 JANUARI 19 BRIEVEN VAN LEZERS-Rll'TFN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKTIE Daar het de heer J. A. C. Bartels blijkens zijn ingezonden stuk in de krant van j.l. vrijdag ontbreekt aan vol doende kennis over de geschiedenis van de telegrafie en de telefonie op Texel heb ik de moeite genomen een en ander op een rijtje te zetten, aan de hand van het historische gemeente archief. Telegrafie In 1869 wordt een Texels verzoek om Texel aan te sluiten op het Rijkstele- graafnet afgewezen. (Vlieland heeft zo'n verbinding met Harlingen al in 18661. Volgende pogingen hebben blijk baar meer succes, want op 20 oktober 1872 wordt het telegraafkantoor te Den Burg geopend, beheerd door de tele grafist 3e klas J. J. de Saar. Van 20 oktober t/m 31 december 1872 werden 455 binnenlandse en internationale tele grammen verzonden en 10 internationa le telegrammen ontvangen. Op basis hiervan wordt de jaaropbrengst geschat op 7728,74, welk bedrag door de ge meente moet worden gegarandeerd. Dat wil zeggen dat de gemeente de tekorten moet bijvullen. In 1877 wordt het garantiebedrag op 7600,— per jaar gesteld. De gemeente moet zodoende tot en met 1878 jaarlijks een bedrag bijpassen, variërend van 7283,55 in 1874 tot 725,65 in 1878. Nadien is uitge zonderd in 1886 gee suppletie meer nodig. Pas bij de eeuwwisseling vervalt de verplichting tot suppletie. Op 1 oktober 1873 worden postkantoor en telegraafkantoor samengevoegd o.l.v. de heer J. Hoek Bent. (Den Burg heeft pas een postkantoor sinds 1 juli 1861 toen het kantoor Oudeschild naar Den Burg werd verplaatst). In 1874 komt een telegraafverbinding tussen de kantoren Vlieland en Texel tot stand. In 1875 wordt te Den Burg op grond van het weeshuis een nieuw post- en tele graafkantoor gesticht door de gemeen te. De gemeente verhuurt het gebouw aan de Dienst der Posterijen voor een bedrag van 7400, 7450, per jaar. Telefonie Uit de Texelse Courant tekende ik indertijd aan, dat op 15 februari 1881 het eerste telefoonkantoor in Nederland in De Cocksdorp werd gesticht met een verbinding tussen De Cocksdorp en Den Burg. Eerste kantoorhouder van het telefoonkantoor te De Cocksdorp was C. R. Monté, zoon van 'brievengaarder' te De Cocksdorp. Op 10 september 1881 schrijft de Hoofddirecteur der Posterijen aan de gemeente: ,,De gemeente moet de persoon, die voor de telefoondienst wordt aangewezen, ook van harent wege bezoldigen" (GA 834-343). Op 9 september 1881 verzoeken 7 particulie ren uit Oudeschild de gemeente het postkantoor te Oudeschild telefonisch met het post- en telegraafkantoor te Den Burg te verbinden. 42 personen herhalen het verzoek op 14 november 1881 en voegen daaraan toe, dat de 'brievengaarder' van Oudeschild tegen een gemeentelijke vergoeding van 750,— per jaar bereid is het telefoon kantoor te beheren. In februari 1882 wordt accoord gegaan met wat men noemt ,,de vereenvoudigde telegra fische inrichting" van het kantoor Oude schild en biedt de Minister van Water staat, Handel en Nijverheid voor de kantoorhouder van Oudeschild een exemplaar aan van de „instructie no pens de behandeling der berigten, de verantwoording der ontvangsten en uit gaven enz. voor de telegraafkantoren met telefoondienst". 6 mei 1882 wordt het kantoor Oudeschild officieel als De heer G. Legierse uit Den Burg is winnaar geworden van de door de aquariumvereniging In Aqua Vita ge houden huiskeuring. Tweede werd de heer B. van der Berg en de derde prijs ging naar de winnaar van vorig jaar, de heer J. Dogger. Vrijdagavond werden in ,,De Witte Burcht" de uitslagen bekend gemaakt door bondskeurmeester Telman uit Bo- venkarspel, die dit jaar ook is belast met de landelijke huiskeuring van de Ned. Bond Aqua Terra. Aan de hand van dia's die van de gekeurde aquaria waren gemaakt gaf hij een uitvoerige beschou wing die voor de luisterende aquarianen heel leerzaam was. Het bleek dat de keurmeester niet alleen de estetische aspecten belangrijk vond maar vooral ook de biologische kwaliteiten van de aquaria. Op dat gebied signaleerde hij dan ook de belangrijkste fouten. Op21 februari maakt de vereniging een reisje naar diergaarde Blijdorp in Rotter dam waar een zeer grote tentoonstelling over amfibieën wordt gehouden. Er zijn ca 60 terraria ingericht en een aquarium van maar liefst zestig meter lengte. Er zijn in de bus nog plaatsen over. Leden kunnen zich opgeven bij secretaris J. Knol, Plevierstraat 6, De Koog, telefoon (02228)331. zodanig aangewezen. In februari wor den de gewijzigde uren van openstelling van het rijkstelegraafkantoor Texel aan de gemeente meegedeeld. ,,ln verband daarmee zoude de diensttijd van het telegraafkantoor De Cocksdorp dezelfde wijziging moeten ondergaan". In 1883 wordt de vuurtoren verbonden met het zoals het heet Rijkstelefoonkan toor De Cocksdorp. De kantoorhouder te Oudeschild, T. Mets, vraagt op 16 april 1883 wegens ,,een ruimer gebruik van den toestel, dan waarop was gerekend" verdubbeling van zijn toelage van ƒ50, per jaar. In juni 1887 vragen 48 inwoners van Oosterend en Oost aansluiting van Oosterend op het tele foonnet. Het beschikbare lokaal wordt echter op 30 september 1887 voor de telefoondienst ongeschikt geacht. Ook levert de bemanning van het kantoor op zondag nogal moeilijkheden op. Op 27 juni 1888 wordt een nieuw rekest ingediend, nu door 32 inwoners. Dat heeft meer succes, want nu wordt Oosterend op 9 november 1888 als telefoonkantoor aangewezen. Op 30 oktober 1888 dienen 21 inwoners van De Waal een rekest in om het kantoor te De Waal op het telefoonnet aan te sluiten, zonder succes evenwel. Pas na een herhaald verzoek door 38 inwoners op 25 oktober 1897 wordt De Waal op 14 april 1898 als telefoonkantoor aangewe zen. 58 Hoornders dienen in april 1891 een verzoek in met het gevolg, dat het kantoor Den Hoorn op 1 augustus 1891 als telefoonkantoor wordt aangemerkt. In 1898 vraagt de gemeente de poste rijen de plaatselijke telefoonkantoren over te nemen, doch dit verzoek wordt afgewezen. In februari 1899 vraagt het dorp De Koog om een aansluiting, welk verzoek op 10 augustus 1899 wordt ingewilligd, zodat De Koog nog net voor de eeuwwisseling is aangesloten op het telefoonnet. In 1907 doet de gemeente een poging om het plaatselijke telefoon net op het interlokale net aan te sluiten, doch vergeefs. Pas op 27 september 1911 opent burgemeester Gaarlandt de interlokale telefoondienst. Daarna wor den ook huisaansluitingen mogelijk. Op 10 juli 1912 zijn er 20 abonnees, welk aantal maar zeer geleidelijk oploopt. In 1937 beloopt het aantal abonnees 119. Wellicht is de heer Bartels na lezing van bovenstaande genegen de door hem getrokken conclusies nog eens te overwegen. G. A, Oskam, Den Burg Als bewust waarnemer, geïnteres seerd in de dag van morgen, gewend aan verrassing dan wel teleurstelling, het volgende: Bij het lezen van het artikel met foto's op de voorkant van de Texelse Courant van vrijdag j.l. was er bij mij geen verrassing of teleurstelling meer doch enkel maar van woede. Onderne men is een hele opgaaf vandaag de dag. Geld is duur en paviljoenhouden is ook niet meer alles, heb ik laatst begre pen. Je zou dan verwachten dat (pavil joen )ondernemers weer oog krijgen voor andere waarden zoals goodwill". Dat lijkt niet het geval bij ondernemer sVan D. Deze ,,overkantse" onder nemer beschouwt Texel met zijn inwo ners als wingewest voor zichzelf. Hij heeft er geen boodschap aan dat daar jutters aktief zijn, wil niet weten dat er juist op Texel nogal wat brandhout nodig is om de dure warmte-energie wat aan te vullen, dan wel te vervan gen. Deze Van D. laat zich zeker ook niet adviseren om het anders te doen. Immers, één berichtje tevoren in de krant en binnen een week zouden tal van geïnteresseerden het houten gebouw hebben gesloopt en afgevoerd en zo de laatste warmte" hebben doorgegeven aan hem of haar die wel eens tot genoegen genoot van het uit zicht op de Noordzee. Maar nee, on dernemer Van D. legt het hoofd in de schoot, laat het gebouw het duin af schuiven, steekt het in brand, heeft lak aan de Texelaars. De verzekering en het parkeerterrein brengen uitkomst(??) Van D., een ondernemer, die geen rekening houdt met waarden als „goodwill", heeft voor mij afgedaan. Texel heeft aan mensen zoals hij geen enkele behoefte. Cor E. (van die kachel) C. Ellen Oosterend. In de nacht van zaterdag op zondag hield de politie een alcohol controle, waarbij aan een Texelaar een verbod werd opgelegd. De betreffende automobilist had een promilage alcohol in het bloed tussen de 0,5 en 0,8 en moest daarom de auto laten staan. ontwerp bestemmingsplan bedrijventer rein Oosterend. Nog voordat Vermeulen zelf en de commissieleden er over gingen praten liet de burgemeester weten dat Vermeulen vergunning heeft gehad voor uitbreidingen die volgens het bestemmingsplan niet zouden kun nen. Blijkbaar mankeerde er iets aan de contacten tussen de afdeling waar de bouwvergunningen worden behandeld en de afdeling ruimtelijke ordening, waar de bestemmingsplannen worden gemaakt. Het bestemmingsplan zal der halve worden aangepast. Naar aaanlei- ding van opmerkingen van de heer Vermeulen zei de burgemeester dat een dergelijke fout ook zou zijn hersteld als deze na de vaststelling van het bestem mingsplan aan het licht zou zijn geko men. Ook aan de bezwaren van de werk groep Landschapszorg die in een be zwaarschrift om maximum bepalingen inzake bouwhoogte had gevraagd, zal worden tegemoet gekomen. Lijst Over wat op een bedrijventerrein aan bedrijfsmatige activiteiten is toegestaan komt meer duidelijkheid. De burge meester vertelde dat aan het bestem mingsplan voor het bedrijventerrein Oosterend (maar ook aan de plannen voor andere bedrijventerreinen op Texel) een lijst zal worden toegevoegd, waarin staat welke activiteiten toelaat baar zijn. B. en W. vonden dat zelf niet zo belangrijk omdat de gemeente (die de grond in eigendom heeft) voorwaarden kan stellen bij verkoop, maar Gedepu teerde Staten eisen zo'n lijst tegen woordig. Een bestemmingsplan zonder lijst wordt niet goedgekeurd. Deze eis is alleen niet gesteld ten aanzien van het grote bedrijventerrein te Ouseschild. Oneigenlijk Tegen de gewijzigde strafbaarstel lingsbepalingen in de bestemmingsplan nen van Texel, was ook een bezwaar binnengekomen: van de heer E. D. Keijser uit De Koog. Het bleek echter dat hij geen bezwaar had tegen de gewijzigde bepalingen maar dat hij op deze wijze uitbreidingsmogelijkheden voor zijn saunabedrijf wilde bepleiten. Keijser wil onder meer een zwembad aanleggen maar tot dusver is dat niet gelukt omdat B. en W. verlangen dat het binnen het aangegeven bouwvlak gebeurt. Dit heeft met de strafbaar heidstelling echter niets te maken. Er is geen enkele wijziging van de bestem mingsplannen aan de orde. Het beroep van Keijser zal dan ook niet ontvankelijk worden verklaard. Druk Door gebrek aan mankracht verloopt de voorbereiding van diverse bestem mingsplannen minder snel dan nodig is. Om de commissieleden een indruk te geven van wat er op dit ogenblik allemaal onder handen is, werd in een overzicht de stand van zaken vermeld bij 21 bestemmingsplannen. Daaruit bleek onder meer dat van stagnatie sprake is bij het bestemmingsplan Den Burg-cen trum. Aangezien het zeer belangrijk is dat dit plan er toch zo spoedig mogelijk Dinsdag 27 januari In dorpshuis De Bijenkorf draait de film „Joni", aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Van 19.30 - 21.00 uur wordt in het Gere formeerd kerkelijk centrum, Peperstraat 9 te Oosterend een bijbelexpositie en -verkoping gehouden. Woensdag 28 januari De bijbelexpositie en-verkoping wordt in Oosterend gehouden in het Gerefor meerd kerkelijk centrum, Peperstraat 9 van 15.30 - 17.30 uur en van 19.30 - 21.00 uur. Tevens in De Waal in de Ned. Hervormde kerk van 20.00 - 22.00 uur. In de aula van de Rijksscholengemeen schap, Haffelderweg 24, wordt een voorlichtingsavond voor studie en be roep gehouden voor ouders en leerlin gen van de derde klas Havo en Athe neum. Aanvang 19.30 uur. De Welzijnsstichting Texel heeft een openbare bestuursvergadering in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Donderdag 29 januari De bijbelexpositie en -verkoping wordt gehouden in De Cocksdorp in het zaaltje bij de Hervormde kerk van 15.30 - 17.15 uur en van 19.00 - 19.45 uur. Tevens in De Koog in De Schuilhut van 15 00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. De raadscommissie voor welzijnszaken vergadert in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Deze vergadering zou vorige week dinsdag worden gehouden maar ging toen niet door wegens verhindering van een te groot aantal commissieleden. Gesproken wordt over de inventarisa tienota voor de welzijnsplannen, de MZW-hobbywerkplaats en de uitbrei ding van het administratief personeel en de aanstelling van een personeelsfunc tionaris bij De Bolder. komt, zullen de werkzaamheden wor den uitbesteed aan het Raadgevend Ingenieursbureau Hajema uit Assen. Dit bureau is al bezig met het distributieplanologisch onderzoek dat voor het plan Den Burg nodig is. Het aantrekken van uitzendkrachten om het personeelsgebrek bij ruimtelijke orde ning op te vangen, werd van de hand gewezen. Het maken van bestemmings plannen is werk voor specialisten van uiteenlopende soort. Bij uitzendkrach ten zou bovendien veel tijd zijn gemoeid met inwerken. Desgevraagd deelde Ir. Blokzijl van het Bureau Hajema mee dat het plan Den Burg met voorrang zal worden aangepakt, zodat binnen een jaar een eerste opzet ter tafel kan komen. De heer J. Koolhof wilde ook de wijziging van het plan buitengebied (waardoor o.m. agrarische (bollen)schu- ren met hoge muren mogelijk worden gemaakt) met voorrang zou worden aangepakt. En Ate Rienstra stelde voor tegelijkertijd dan ook regelingen te treffen voor elektriciteit opwekkende windmolens. De burgemeester kondigde aan dat de adviezen die voor de besluitvorming over de bollenschuren nodig zijn, inmid dels zijn ontvangen zodat de kwestie in de eerstvolgende vergadering van de commissie R.O. al aan de orde kan worden gesteld. Over de toelaatbaar heid van windmolens zijn ook adviezen gevraagd; deze worden half februari verwacht. Op verzoek van de officier van justi tie heeft de politierechter in Alkmaar een strafzaak tegen een 32-jarige Texe laar doorverwezen naar de meervou dige kamer. De verdachte wordt ervan beschuldigd op 19 augustus ingebroken te hebben in de katholieke LTS in Alkmaar. Door een ruit in te slaan zou hij deze aan de Vondelstraat gelegen school betreden hebben, waarop hij zich uit de voeten maakte met een schrijfmachine in een koffer. Omdat de Texelaar zich nog voor meer feiten zal moeten verantwoorden voor de rech ter, werd besloten deze zaak aan te houden. Momenteel is hij voorlopig gedetineerd wegens verdenking van brandstichting. Texelslag 2 verloor van de koploper in de competitie Missers 2 uit Koog aan de Zaan. Dit badmintonteam heeft een sterke herenselectie en een zwakke damespartij, zodat Texelslag alleen in de damespartijen een duidelijk overwicht had. Einduitslag 5—3 voor Missers 2. De heren Ben Oostra en Nico Blonk kwamen in hun enkelspel niet veel verder dan het scoren van enkele punten. Hier waren de heren van Missers duidelijk sterker. Oostra: 15-5, 15-9 en Blonk 15-0, 15-2. De dames wonnen hun enkelspel zonder veel moeite. Bettina Rab 2-11, 4-11 en Joke van Splunder2-11, 4-11. Bij het spelen van de mixen werd duidelijk dat de heren van Missers elke fout genadeloos afstraften daardoor kon Texelslag deze partijen niet in winst omzetten. Ben Oostra-Bettina Rab 15-0, 15-4, Kees Zijm-Joke van Splunder 15-6, 15-3. De heren dubbel was ook een overtuigende overwinning van de Zaanse club 15-3, 15-3. De dames dubbel moest de eer redden en dat gebeurde dan ook 7-15, 10-15. Missers behield door deze 5—3 uitslag de kans op het kampioenschap. Texelslag 2 speelt nog een wedstrijd tegen HBV. Wordt deze strijd ook verloren dan is Texelslag ook de derde plaats in de competitie kwijt. Vorige week woensdag werd een bij de Raadskelder in Den Burg gestalde bromfiets ontvreemd. Het gaat hier om een rode Puch Maxi. frame nr. 8459576. Verzekeringsplaatje TBR-052. Donderdag werd een donkergroene fiets gestolen bij het „Vossenhol" aan de Waalderweg. De fiets stond op slot met een beugelslot. De ontvreemde fiets heeft geen bagagedrager. De politie houdt zich aanbevolen voor tips. Bij het zaalvoetbal speelde de Texelse jeugdselectie (18-22 jaar) z'n eerste oefenwedstrijd op Texel tegen Zaanstreek. Zaanstreek is een ploeg die aanvallend speelt en daar door de verdediging vaak vergeet. Een mogelijkheid voor tegenstan ders om kansen te grijpen. Helaas had Texel vijf verdedigers in z'n ploeg en slechts twee aanvallers. Gerry Plaatsman was wel in een grootse vorm. Hij straalt in een selectieteam veel meer zelfvertrou wen uit dan bij z'n vereniging. Plaatsman kon een aanvankelijke 1—0 achterstand dan ook omzetten in een 2—1 ruststand voor Texel. Nadat Zaanstreek 2—2 had gescoord was het opnieuw Plaatsman die een schot op de paal zag belanden dat door Peter Brons alsnog in het net werd ge werkt. Weer kwam Zaanstreek op gelijke voet en nu zette Kees van Heer waarden Texel op een voorsprong. Zaanstreek verhoogde het tempo en het scoorde nog drie maal, zodat Texel achteraf blij mag zijn dat de nederlaag niet groter werd dan 6—4. Bij de junioren (15-17 jaar) speelde de A-selectie een wedstrijd tegen de B- selectie. Doordat B-keeper Ben Eelman enkele minuten voor het einde een penalty wist te stoppen, eindigde de wedstrijd in een 1 —1 gelijkspel. In de hoofdklasse verloor een van slag zijnde De Zwaan met 3—2 van ZDH. Na een 2—1 ruststand voor De Zwaan kwam ZDH na de wissel op gelijke hoogte. Beide partijen raakten nogal geïrriteerd wat tot gevolg had dat op een gegeven moment twee De Zwaan-spelers naar de strafbank moes- Afgelopen zaterdag heeft het heren team van Tevoko, voor een redelijk gevulde sporthal voor een sensatie in de Noordhollandse volleybal bekercompe titie gezorgd. Tevoko won van het één klasse hoger spelende Advendo uit Wieringerwerf. Het begin van de eerste set werd gekenmerkt door een sterk spelend Tevoko dat vooral aanvallend de meer dere van Advendo was. Hierdoor kon Tevoko uitlopen tot 12-8. Door slim spel wist Tevoko de eerste set naar zich toe te trekken. Ook in de tweede sètnam' Tevoko, door goed gevarieerd aanvals- spel, de leiding. Maar door individuele fouten kwam Advendo op gelijke hoog te. Het enthousiast meelevende publiek wist Tevoko echter naar de tweede setwinst te slepen. Door een slechte verdediging kwam Tevoko niet tot aan vallen in de derde set. Dit leidde al snel tot een 2-12 voorsprong voor Advendo. Spelerswisselingen konden echter niet beletten dat de derde set naar Advendo ging. In de vierde set vond Tevoko het juiste ritme terug. Door goed te verde digen liep Advendo tegen een 10-3 achterstand op. Tevoko liet Advendo niet dichter bij komen, en trok de vierde set met 15-7 en daardoor de wedstrijd met 3 1 naar zich toe Door dit goede resultaat heeft Tevoko de halve finale van de Noordhollandse beker bereikt. Coach Fetze de Haan bracht zijn spelers (Willem Mets, Thijs Molenaar, Koos Doeve, Hans van Sloo- ten, Piet Zijm, Niek de Graaf, Kees Dros en Arjen Huisman) bekwaam naar de overwinning. AG WyjüwmMMmi Tot 27februari 1981 ligt op werkdagen van 9.00 tot 12.30 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede op maandagavon den van 19.30 tot 22.30 uur op het gemeentehuis, kamer 209, ter inzage de volgende aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet: J. Jellema voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een con- sumptie-ijsbedrijf, Binnenburg 19 te Den Burg. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemotiveerde bezwaren bij burgemees ter en wethouders, postbus 200, 1790 AE Den Burg, worden ingediend. Dege ne die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling worden ingebracht op een openbare zitting die gehouden wordt op 17 februari a.s. om 9.00 uur in het gemeentehuis. Tijdens de zitting is tevens gelegen heid om over de aanvraag van gedach ten te wisselen. Zij die schriftelijk en/of mondelinge bezwaren hebben inge diend zullen te zijner tijd in de gelegen heid worden gesteld om bezwaren tegen de desbetreffende ontwerp-be- schikking in te dienen. Nadere informatie wordt u desge vraagd graag door de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie verstrekt. >r ng ele< iew ten. In deze periode scoorde Henk Ruyter voor ZDH het winnende do punt, zodat ZDH, nadat het al eer Oosterend had verslagen, nu opme voor een verrassing zorgde. Koplo; JKM behaalde een grote 10—1 ov winning op A O 2000. Dubbeldik b 'wa JKM op één punt volgen en het w gemakkelijk met 5—1 van Quest» Datsun kwam ook tegen Oosterend kort en verloor dan ook met 4—1. Hekkesluiter !int ten aldi :e Sc In de eerste klasse behaalde koplo nel KSMT een zwaarbevochten 3—2 o\ vim winning op hekkesluiter Tex. Bo Ook Mok en Arn. Looyer wonnen i vim slechts één doelpunt verschil. I blijf steeds beter spelend Mok verslr ;t 1 Amro met 2—1 en Arn. Looyer v sloeg Texel met 3—2. De grootste overwinning in d klasse was voor Rab, dat Nioz 5—3 versloeg en daardoor KSMT slechts één punt blijft volgen. In de tweede klasse werden tt wedstrijden gespeeld. Oosterend 5v gemakkelijk met 5—1 van ZDH 3. T Boys 2 versloeg Question 2 met 4—2 In de derde klasse werd wedstrijd gespeeld: Een zonder wis rsp ov in erin n 6 en osn at 1 /vin bej spelers uitkomend ZDH 4 versli KSMT 3 met 3-2. Dubbeldik 2 won in de reserve-eei klasse zoals kon worden verwacht Datsun 3. Dubbeldik sloot de wedst af met een 4 1 overwinning. Met twee wedstrijden te spelen hebben de junioren alle teams elkaar eenmaal ontmoet. De Koogel won met 5—1 van Alkema, terwijl Ratroi 2 met 4—1 Zegel Modes van zich schudde. Dagmarkt nam tegen SI Girls tot tweemaal toe een voorspro maar evenzovele malen wisten dames terug te komen zodat de ei stand 2—2 werd Selecties: Junioren A-Junioren B Jeugd Texel-Jeugd Zaanstreek Hoofdklasse Dubbeldik-Question De Zwaan-ZDH JKM-AEtO 2000 Oosterend-Datsun Eerste klasse: MOK-Amro Rab-Nioz Tex. Boys-KSMT Arn. Looyer-Texel Tweede klasse: Tex. Boys 2-Question 2 Oosterend 5-ZDH 3 Derde klasse: ZDH 4-KSMT 3 Reserve eerste klasse: Datsun 3-Dubbeldik 2 Junioren: Alkema-De Koogel Zegel Modes-Ratronics 2 Dagmarkt-Shoe Girls Zaalvoetbalprogramma Woensdag 28 januari: 18.00 u.: Citroën-Swarte Schaep 18.25 u.: Oosterend 6 Slufterhoek 19.10 u. KSMT 3-De Koog 2 19.55 u. Question-De Zwaan 20.45 u. JKM-Datsun 21.30 u. Dubbeldik-ZDH 22.15 uA O 2000-Oosterend Zaaldienst: NIOZ. Donderdag 29 januari 18.00 u. De Koogel 2-Buro Eelman 18.25 u. De Koog-Tex. Boys 3 19.10 u. Oosterend 3-Oosterend 2 19.55 u. Rab 2-ZDH 4 20.45 u. Dubbeldik 2-Dubbeldik 3 21.30 u. JKM 2-JKM 3 22.15 u. Datsun 2-Datsun 3 te len 11 dee n u ito 5r o de ier ger •ga£ slac bie en stei en ee e n van te h 3- r d r or Koe 1( To 1 go 2 ïk op I teg lm Jdgie irwir Aiene Jide Ir de |Koc I eei Zaaldienst: MOK. Vrijwilligers van het Mensen Zoij Werk-project zijn gestart met een pascentrale. Een viertal niet-werkenj zijn bereid om op te passen, maar er| veel meer mensen nodig om de cenl tot een succes te maken. Ook meij die een oppas willen hebben (zowel overdag als 's avonds) kunnen opgeven. Het is de bedoeling dat iedere werkende die af en toe (of regelmi wil oppassen zich opgeeft bij het Mfcuwi project zodat een uitgebreide 'voorrJ50 rr vrijwilligers ontstaat. Mensen die oppas willen hebben kunnen zich tot het MZW wenden die dan vej contact tussen vrijwilligers en aar ger regelt. De vergoeding voor oppassen is vrij. Dit kan in ondé overleg met de vrijwilliger gerei worden. Eventuele vergoedingen den gemeld bij de uitkerende instant Vrijwilligers en aanvragers kui terecht voor een oppas bij het M project boven in dorpshuis De Oudefe of telefonisch (02220) 4792 - 3367. "ijde elop rede lend" aalf inch lakte irme n d< ydin iing ven d hi laat nher nter ïudc ide el va ster iters isch npo n m een 1e n bert n Bi bom, 2e r H2m Pai mon

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2