rote overwinning (1—8) voor Texel Tegenvaller voor De Koog JP Boys vechten zich naar winst Moeilijke overwinning voor Oosterend Heren handöalteam verliest van LSVV —1 - - >11 Ék Zware strijd voor Cocksdorp Kleine overwinning voor sterk ZDH Voetbaluitslagen Feestavond ZDH pak even de fiets voor die boodschap dichtbij Oosterend/Z straft sterk Schoorl af slecht van start Forse winst voor Texelslag 1 ,ARIIsDAG 27 JANUAR11981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 exel heeft zondag op Watervogels grote overwinning behaald. Met ir liefst 8—1 werd de thuisclub uit Helder verpletterd. Texel had zelfs jubbele cijfers kunnen halen als het zo nonchalant met de talrijke ien was omgesprongen. Het eerste irtier van de wedstrijd leek het er |ter geenszins op dat Texel een lelijke zege zou behalen. echnisch was Texel veel beter dan lervogels, maar daar tegenover stel de Watervogels een enorme inzet. la een kwartier spelen kreeg Texel goede kans om de score te openen, tot vier keer werd de bal hard voor doel van Watervogels langs gescho- maar steeds weer was een Texel- ler net te laat om z'n voet tegen de te zetten, zodat er niet gescoord d. Aan de andere kant waren de itervogels ook dichtbij een doelpunt, het was Gert Pansier die net voor aanstormende Watervogels-spits de corner kon tikken. In de twintigste iuut kwam Texel op 0 1Een terug- elbal voor de Watervogelskeeper ■dween door de benen van deze gelukkige) doelman in het net. In :elfde minuut maakte Texel doelman enburg een blunder. Hij deponeerde doeltrap precies voor de voeten van Watervogels-spits zodat deze ge- kkelijk kon scoren. Texel schrok idelijk van deze gelijkmaker en begon iens veel beter te voetballen. Met een ital snelle combinaties over de vleu- Is werd de achterhoede van de itervogels volledig op snelheid ge- pt. Schutters de dertigste minuut begon het ïuttersfestijn van Texel. Klaas Dirk orn liet zijn 'specialiteit' zien door naf 20 meter een vrije trap hard achter doelman te schieten: 1—2. Voor de st volgden nog drie Texel doelpunten, rst was het Rob van der Stap die een orzet van Nico Schermer mooi en verwacht op zijn slof nam: 1—3. lama speelde Van der Stap tot twee- ral toe Louis Uriot vrij die daardoor ik tweemaal prachtig kon scoren 1 —5. loral het vijfde doelpunt gaf kijkgenot idat Van der Stap en Uriot eerst vier atervogels-spelers op een slimme ma- sr omspeelden waarna Uriot beheerst n punt maakte. Oppermachtig Na de rust hetzelfde spelbeeld. Een yipermachtig Texel speelde Watervo- ils plat. Vooral de snelle spitsen Van ir Stap en Schermer waren op hun :st en lieten de Watervogels-defensie sn waar bij hen de zwakke plekken zaten. Na de rust bracht Henk Groen Texel het zesde doelpunt. Texel begon zich met deze voorsprong zekerder te voelen en dit resulteerde in egocentrisch spel van een aantal spelers. Zij voelden schijnbaar de behoefte om met een dergelijke 'veilige' voorsprong zelf een puntje te maken. Door dit solo-spekta kel werden er echter een groot aantal kansen verprutst. Buitenspel Vijftien minuten voor tijd zag Martin Land kans om Texel vanuit een onmo gelijke scoringshoek toch op 7—1 te brengen. Het laatste Texel doelpunt kwam op naam van Uriot. Hij zag in een aanval dat een speler van Texel buiten spel stond en wachtte met de bal aan de voet op de uit de achterhoede sprinten de Klaas Dirk Koorn en gaf deze net op tijd de bal, zodat hij alleen op het Watervogels-doel af kon stormen en beheerst 8—1 scoorde. Een makkelijke overwinning van een snel en goed spelend Texel en tevens een mooie steun voor de zware strijd tegen Bergen aanstaande zondag. S.V. Cocksdorp had het in de eerste wedstrijd na de winterstop zwaar tegen het technisch mooi spelende Kwiek '78. Vooral in de eerste helft wisten de Cocksdorpers niet goed raad met het snelle spel van de tegenpartij. Na de rust had men meer invloed op het spelbeeld maar een overwinning zat er toen niet meer in. De eerste helft betekende voor SVC een koude douche. Hoewel er vol goede moed begonnen werd, kon niemand een gat vinden in de Kwiek-verdediging. Ook in de SVC-defensie ging er het een en ander mis zodat de ruststand 7—0 was. Na de thee bleek dat SVC het er niet bij liet zitten. Met doordachte combinaties werd de doelpuntenreeks van Kwiek tot drie beperkt. SVC kreeg ook enkele kansen maar was te slordig in de afwerking. Eindstand 0—10 voor Kwiek. ZDH heeft een kleine overwinnning kunnen behalen op een verbeten vech tend GSV. Een 1 0 overwinning die tot stand kwam toen ZDH-aanvoerder Henk de Ruyter een strafschop halverwege de tweede helft koelbloedig verzilverde. Na dit doelpunt werd het spel veel harder. Er ontstonden choatische toestanden en ZDH was met het publiek dan ook blij dat het zonder blessures met twee winstpunten het veld kon verlaten. In de eerste helft had ZDH een voor sprong kunnen nemen maar de 'Stiene- pikkers' waren niet erg gelukkig in het benutten van kansen. Dat kwam ook omdat GSV vooral in het begin van de strijd technisch goed tegenwicht bood. Beide ploegen leden veel balverlies maar langzamerhand kreeg ZDH meer greep op het spel. Eerst schoot Bram Brouwer via een GSV-been op de lat en even later tr 'ér Vv t." Zaterdag 24 januari 1981 Afdeling Noordholland oorl-SVO/Z 2-4 :hoorl-SVO/Z 2-4 VO Z 2 Schagen 2 3-3 0L 4-SVO/Z3 afgelast Junioren: osterend Al-Kaagvogels Al 2 5 elder A3-De Koog Al 1 elder A3-De Koog Al 1 —7 osterend B1-HCSC bi osterend B1-HCSC B1 2-10 lex. 8oys B1-WGW B5 7-0 P C1-De Koog Cl 3-1 osterend Cl-JVC C1 3-2 'GW C4-Tex, Boys Cl 1-5 JC C3-Oosterend C2 1 1 xel C3-ZAP C4 1-0 Meisjes junioren: ïx. Boys-Alw. Forward 8 0 Pupillen: Afdeling D: ie Koog D1-Texel D1 1 1 [exel D2-Tex. Boys D2 1 1 exel D3-Oosterend D3 2 1 j Afdeling E: Ie Koog El-Texel El 0—4 [ex. Boys El-Oosterend E1 4—0 [exel F1-Texel E2 0-1 [exel E3-Oosterend F1 0—1 Zondag 25 januari 1981 Afdeling Noordholland: 'atervogels-Texel 1 —8 osterend-HOSV 1 —0 'SV-ZDH 0-1 ocksdorp-Kwiek 0 10 ex. Boys-Hauwert 2—0 'e Koog-Graftdijk 0—4 RC 3-Texel 2 2-1 exel 3-Geelzwart 3 5—3 'GW 5-Oosterend 2 3—0 DH2-WGW6 4-1 )osterend 3-Vesdo 2 2 1 iRC 7-Tex. Boys 3 5—3 exel 4-Zeemacht 5 2—2 'exel 5-JVC 5 5-0 BH 3-ZAP 7 4-4 'osterend 4-Wiron 5 9 1 iucces 7-De Koog 2 1 1 ieelzwart 5-Tex. Boys 2 4-1 Junioren: 'ex. Boys A1-SRC A2 5-1 De Koog leed tegen Graftdijk een tegenvallende 0—4 nederlaag. Voor de winterstop was De Koog uitste kend op dreef. In november en december heeft de club geen tegen- punten hoeven incasseren en daarom werd de wedstrijd tegen het sterke Graftdijk met enthousiasme tegemoet gezien. Het mocht echter niet zo zijn. In de eerste helft waren de clubs nog aan elkaar gewaagd en kon de voorhoede van De Koog enkele mooie kansen creëren. De afwerking van deze akties was echter te slordig, waardoor de Graftdijk-keeper steeds keurig kon ingrijpen. In de vijftiende minuut kon Graftdijk echter volkomen onverwachts mooi doorbreken en de linksbuiten scoorde prachtig vanaf de rand van het straf schopgebied. Het tweede doelpunt kwam tot stand door een „schoon heidsfoutje" van keeper Dekker en verdediger Verseput. Uit een misver stand tussen die twee kon een Graftdijk aanvaller in een leeg doel scoren. Ditzelfde deed zich voor bij het vierde doelpunt. Het derde doelpunt betrof een zachte stuiterende bal die doelman Dekker niet te pakken kon krijgen. De Koog zag geen kans een tegendoel punt te maken en kan derhalve terugzien op een zwakke start van de tweede competitiehelft. Op de foto een aanval van De Koog in de eerste helft voor het Graftdijk- doel, die echter niet met een doelpunt werd afgerond. Vrijdagavond organiseert ZDH een feestavond in de kantine. Deze avond is voor het eerste, tweede en derde elftal. De avond begint na de training en er is voor muziek en een hapje gezorgd. Ook wordt er bingo gespeeld. Vrijdagavond zes februari wordt de jaarvergadering gehouden. Dit gebeurt ook in de kantine na detraining. Een door vele afberichten weer sterk gewijzigd Boys-team heeft vooral door een goede vecht lust een 2—0 overwinning op een wat tegenvallend Hauwert behaald. De basis voor die overwinning werd al snel in het begin van de wedstrijd gelegd. Rechtsachter Theo Bakker was met een van zijn bekende rushes met de bal ver in het Hauwert strafschopgebied opgerukt. Via een hem aanvallende verdediger belandde de bal bij Han Pastoor, die niet aarzelde om deze direkt naar de uiterste hoek van het Hauwert-doel te dirigeren (1—0). Voor laatste man Frank Riteco, over gekomen van Al, was de vreugde van korte duur. Bij een hoge voorzet tracht ten twee Boysspelers gelijktijdig de bal uit het doelgebied te koppen Hij raakte daarbij zodanig geblesseerd, dat hij de strijd moest staken Door het fel op de bal zitten van de Boys kreeg Hauwert blijkbaar geen tijd om in hun spel te komen. Ze zagen dan ook geen kans om de Boys-achter- hoede voor al te grote problemen te plaatsen Wel moest keeper Kees Koopman een keer attent uit zijn doel komen, waardoor de doorgebroken Hauwert spits geen kans zag de bal in het doel te plaatsen en trapte Gerard Boogaard vlak voor het rustsignaal, op ongelukkige wijze bijna in eigen doel Gelukkig voor de Boys ging de bal rakelings voorlangs de paal tot hoek schop. De beste kansen waren in de eerste helft voor de Boys. Dit leverde wel een tweede doelpunt, doch die werd terecht wegens buitenspel afge keurd. Druk In de tweede helft werd de Boys achterhoede stevig onder druk gezet Met vereende krachten wisten ze echter Hauwert van doelpunten af te houden. De Boys werden genoodzaakt geheel op de counter te spelen, die met twee snelle spitsen zeker zo gevaarlijk waren. Zo speelde Alfred Bakker (inge vallen voor Frank Riteco) zich na een kwartier spelen uitstekend vrij Oog om oog met de Hauwert-keeper was zijn schot echter niet goed geplaatst, waar door deze de bal kon onderscheppen Deze kon de bal echter niet goed onder controle krijgen. Jos Wessels was toen snel ter plaatse om de bal alsnog in de touwen te werken (2—0). Helaas raakte de keeper daarbij aan zijn hand gebles seerd, zodat hij zijn plaats ruilde met een veldspeler. Hauwert protesteerde, misschien wel terecht, voor te fel inlopen, maar de scheidsrechter kende het doelpunt toe. Hauwert kreeg nog enkele mooie hoekschoppen aangebo den, die voor de Boys beslist gevaarlijk waren, maar doelpunten bleven uit. Vlak voor het eindsignaal kreeg Jos Wessels nog een goede kans om het doelsaldo te vergroten De bal kwam na een geblokkeerd schot van Kees Zijm plotseling voor de voeten van Wessels Zijn schot was echter te gehaast om de goede richting mee te krijgen. goede j. e, maar hij zocht het doel op de verke-rde plaats. Na de rust kwam GSV met de wind in de rug sterk opzetten en al gauw moest ZDH-keeper Bakker handelend optreden. ZDH pro beerde met snelle uitvallen tegengas te geven en nadat keeper Bakker een schot van GSV-er Jan Bergsma over de lat getikt had, kwam Bram Brouwer via zo'n snelle tegenstoot alleen voor doel man Jonk. Op het beslissende moment werd Brouwer echter aangetikt, waar door scheidsrechter Kager, die vooral na de rust grossierde in vreemde beslis singen, niets anders doen kon dan een penalty toekennen. Zoals eerder ver meld zette Henk de Ruyter z'n ploeg koelbloedig op 1 —0. De druk van GSV nam hierna onmiddellijk toe. Er ontston den chaotische toestanden voor het ZDH-doel. Aan de andere kant kwam ruimte, maar Bram Brouwer kon alleen voor doelman Jonk niet scoren, en werd daarnaast ook nog tweemaal onderuit gehaald. Ook GSV kon de kansen niet benutten, hoewel de ZDH-achterhoede allerminst koelbloedig optrad. Het wei felende fluiten van scheidsrechter Kager droeg ook niet bij om de gemoederen rustig te houden. Het door ZDH lang verwachte eindsignaal maakte aan alles een einde. Het zaterdagelftal van Oosterend be gon de tweede competitiehelft uitste kend. In een, ook voor het publiek, mooie wedstrijd kon SVO een 2—4 overwinning behalen op het steeds beter spelende Schoorl. SVO was zich bij de aanvang van de strijd volledig bewust van de Schoorl- kracht (laatste vier wedstrijden zeven punten) en bleef aanvankelijk alleen in de verdediging. Schoorl zocht naar mogelijkheden en kon even later scoren. Vanuit een corner werd de bal in de kruising gekopt. Hierna begreep Ooster end dat de tegenstander niet afgewacht mocht worden. De Oosterenders namen het spel in handen maar verspeelden veel kansen voordat er gescoord kon worden. Het eerste doelpunt kwam van Aart Johan van de Brink die uit een voorzet van de sterk spelende Kees Bremer mooi kon scoren (1 1). Rien Brouwer deed snel hierna een poging om alleen voor doel de bal over de keeper te spelen maar dit mislukte. Vijf minuten later moest de Schoorl-keeper zijn handen gebruiken om een voorzet van Jan Oosterhof te blokkeren. Uit een penalty maakte Henk Witte 1 —2. Na de rust zakte het spelpeil enigs zins. Mooie combinaties in aanvallen waren bij beide teams ver te zoeken. Joost Brouwer bracht na enige tijd de Oosterend voorsprong op 1—3. Schoorl kwam nog eenmaal terug. Door een misverstand tussen Joost Brouwer en doelman Rob Haak kon een Schoorl- speler de bal snel overnemen en in het net laten rollen (2—3). Vijf minuten voor het eindsignaal kon Kees Bremer een tegenstander passeren. Hij gaf een voorzet aan Rien Brouwer die met een mooi schot de einduitslag op 2—4 bracht. Het heren handbalteam van MST leek aanvankelijk te winnen van het sterke LSVV. Door een overtuigende inzet in het begin van de wedstrijd kon er snel en veel gescoord worden. Na de rust begon LSVV echter sterk terug te komen. De MST-defensie was niet tegen dit geweld opgewassen en verloor met 22-16. MST begon met snel spel en stond al snel op voor. Hier had LSVV niet direct op gerekend en het duurde enige tijd voordat dit team het goede ritme gevonden had. Vlak voor de rust werd LSW gevaarlijk. De ploeg liep in korte tijd van zeven punten achterstand naar drie punten. Ruststand 11-8 voor MST. Na de rust werd LSW veel feller dat leverde de heren een aantal gele kaarten maar ook punten op. MST kreeg met blessures te kampen en liep stuk op het overwicht van de overkanters. Oosterend heeft de thuiswedstrijd tegen HOSV met een zwaar bevochten 1 0 overwinning afgesloten. In een eigenlijk veel te harde wedstrijd nam SVO voor de rust een verdiende 1 0 voorsprong. Na de rust bleek HOSV echter de sterkere ploeg. Oosterend moest vaak met man en macht verdedi gen om de voorsprong vast te houden. In de eerste helft werd er redelijk tot goed gevoetbald. Er ontstonden kansen voor de beide doelen maar de verdedi ging was bij beide ploegen goed. Oosterend kreeg de beste kansen op het moment dat HOSV massaal de aanval zocht. De snelle Oosterend-spitsen Bak ker en Koning kregen dan de ruimte om gevaar te stichten voor het HOSV-doel. Frits Bakker kreeg als eerste de kans om Voor alle Tetak-teams begon zaterdag de nieuwe tafeltenniscompetitie. Tetak 1 mocht het in de vierde klasse gaan proberen. Thuis werd aangetreden tegen DOV 6 uit Heerhugowaard. Het werd een zware strijd tegen het sterke DOV. Toch moesten nog 5 van de 10 partijen d.m.v. een derde set beslist worden. Alleen Frans Room slaagde er in een partij in winst om te zetten. Martin Janssen en Erik Kramer kwamen niet tot winst, al waren ze er een paar maal dichtbij. Het dubbelspel werd door Frans Room en Martin Janssen in drie sets verloren. Zodoende moest het eerste Tetak-team met een 1 9 neder laag genoegen nemen. Tetak 2 deed het in de vijfde klasse niet veel beter. In Grootebroek werd van Dito 8 met 8—2 verloren. Dito 8 bestond uit spelers die reeds eerder in de derde en vierde klasse hebben gespeeld. Toch had er een gelijk spel uitgehaald kunnen worden. In het begin van de strijd werd er door de Tetak-spelers erg slecht gespeeld, zodat de Texelaars al gauw met 4—0 achter stonden. Daarna kreeg Tetak 2 de vorm te pakken en ontston den er enkele zeer boeiende partijen. Ook hier moesten 4 partijen d.m.v. een derde set beslist worden. Lieuwe van der Veen kwam niet tot winst, terwijl Ruud Koorn-Neuhoff en Max Hage- doorn elk eenmaal tot winst kwamen. De 2 laatstgenoemde spelers verloren overduidelijk in 2 sets het dubbelspel: 5-21,14-21. Alleen het Tetak jeugdteam wist de eer te redden door in sportzaal De Ferrever met 7—3 van DOV 5 te winnen. Rob Bakker en Norbert Eelman waren goed op dreef en wonnen elk al hun 3 enkelpartijen. Ook wonnen ze samen het dubbelspel in 3 sets: 17-21, 21-7 en 21-9. Willem Groszpietsch heeft nog wat te weinig ervaring en kwam niet tot winst. Tetak 1 en Tetak-jeugd gaan zaterdag 31 januari a.s. naar Breezand om daar aan te treden tegen resp. Be Fair 3 en Be Fair-jeugd. Tetak2 gaat naar 't Zand om het op te gaan nemen tegen Doko 4. Zaterdag speelde Texelslag 1 de een na laatste badmintonwedstrijd van dit seizoen tegen Waterland 3 uit Volen- dam. Het was voor Texels eerste team een zware strijd, maar door koelbloedig heid en een behoorlijke dosis geluk wist het team de ontmoeting met 3—5 te winnen. Na de enkelspelen was de stand 2—2. Marius Witte en Janny Zutphen wonnen vrij gemakkelijk, Nel en Gerard Witte verloren allebei met klinkende cijfers. De eerste mix werd een driesetter en bracht Texel het derde punt. De tweede mix leek voor de eerste keer in dit seizoen op verlies af te gaan. Door tegenvallend spel verloren Janny Zutphen en Gerard Witte de eerste set vrij snel. De tweede set kwam, na een dubieuze bal en een scheidsrechterlijke beslissing in het voordeel van het Texelse team met 16-18 op naam van Texelslag. De derde set eindigde in 3-15 voor Texel. Nel Witte en Margriet Rey legden voor hun doen een vrij slechte damesdubbel op het veld en verloren. De herendubbel werd door het Texelse team gewonnen. Stand 3 5. Laatste Aanstaande zondag speelt Texelslag 1 de laatste wedstrijd tegen Wijk aan Zee. Texelslag 1 staat op dit moment op een tweede plaats in de ranglijst achter Hanebalcken 1 uit Egmond aan Zee. De twee punten achterstand heeft Texel te danken aan de nederlaag die Hanebal cken hen toebracht tijdens de eerste returnwedstrijd. Op een kampioenschap hoeft Texel dus niet meer te rekenen tenzij er natuurlijk nog verrassende dingen gebeuren met Hanebalcken 1 uit Egmond. Maar dan zal Texel in ieder geval moeten winnen van het zeer sterke Wijk aan Zee dat op de derde plaats staat. De wedstrijden beginnen in de Burgemeester De Koninghal a.s. zondag om 13.30 uur. zijn ploeg op voorsprong te zetten. Na een goede dieptepass kon Bakker alleen op de HOSV-doelman af. In plaats van de keeper uit te spelen, wachtte Bakker op de meegekomen De Waard, die echter in een veel slechtere positie stond en de HOSV-verdediging kon zich daar door op tijd herstellen. Vlak voor de rust was het raak. Piet Koning rondde een goede aanval beheerst af. HOSV was duidelijk aangeslagen en als Oosterend iets koelbloediger met de kansen omge sprongen was had de voorsprong voor de rust nog groter kunnen zijn. Keihard Na de rust een totaal ander spelbeeld. HOSV prbeerde met keihard voetbal de opgelopen achterstand teniet te doen. Scheidsrechter Van der Woude trad niet Als alle Texelaars hun afgedankte glas en oud papier voortaan apart zouden houden, zou het Texelse huisvuilprobleem al voor een groot deel zijn opgelost. Dus: glas naar de glascontainer en oud papier naar de verenigingen. voldoende op tegen de vele overtredin gen en de wedstrijd kreeg hierdoor een chaotisch karakter. Ook Oosterend liet zich verleiden tot een veel harder voetbal waarin van een goede opbouw geen sprake meer was. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam de ploeg steeds meer onder druk te staan en de uitstekende Oosterend-verdediging moest tot op de bodem gaan om doel punten te voorkomen. De enkele keren dat de Oosterend-verdediging misgreep was de uitstekend spelende Oosterend- doelman Roel Veldman paraat. Het eindsignaal van de scheidsrechter klonk de Oosterenders dan ook als muziek in de oren

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5