Texel versloeg Bergen Dames Tex. Boys 0— 1 Tex. Boys-Cocksdopo 5-0 ZDH kansloos legen een sterk Callantsoog Ooslerend (Z) verloor kostbaar punt Open lessen van gymverenigingen Anne's Geheim Voetbaluitslagen goede gewoonte: op de fiets naar je werk Oosterend won verdiend Verlies voor De Koog Koersbalrevanche Krappe nederlaag Tetak 1 Mareis verliest van Noordkop A PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 3 FEBRUARI 191 Texel heeft ook zijn derde achter eenvolgende uitwedstrijd in een over winning weten om te zetten. In Bergen werd het tegen de gelijknamige club een eenvoudige en verdiende 2—0 zege. Bergen heeft het Texel slechts de eerste tien minuten van de wedstrijd moeilijk kunnen maken. In die fase van de wedstrijd had Texel nogal wat moeite met de veelvuldig opkomende middenvelders van Bergen. Toen men eenmaal deze tactiek van Bergen doorhad, kon Texel de wedstrijd helemaal naar zijn hand zetten. Met de onderhand bekend geworden snelle aanvallen via de vleugels, een goed aansluitend middenveld en een sterk spelende verdediging is Texel voor iedere ploeg een moeilijk te bespelen tegenstander. Zo ook voor Bergen dat nog van geluk mag spreken dat de over winning voor Texel niet groter uitviel. Doelpunt In de 20e minuut van de wedstrijd viel het eerste Texel doelpunt uit een min of meer ingestudeerde situatie. Gert Pan sier gooide de bal in naar Louis Uriot, die kopte deze door naar Rob van de Stap, die op zijn beurt met een omhaal Martin Land in staat stelde de bal ineens achter de Bergen doelman te schieten. Op deze manier heeft Texel dit seizoen menig doelpunt gemaakt. Ook het tweede Texel doelpunt kwam ongeveer op deze wijze tot stand, In de 30e minuut mocht Texel een corner nemen Zaterdag 31 januari 1981 Afdeling Noordholland SC Dynamo-SVO/Z Junioren: op rechts. Henk Jan Klok en Louis Uriot gingen hoog de lucht in met een aantal Bergen spelers, zodat alle aandacht afgeleid werd van Gerrie Plaatsman, die half vallend kon inkoppen 0—2. Nog voor rust kreef Rob van de Stap een riante scoringskans toen hij alleen op de Bergen keeper afging, maar deze wist van der Stap van een derde Texel doelpunt af te houden. Na rust weer een heersend Texel elftal met een excelle rende Henk Groen op het middenveld. Texel liet Bergen aanvallen om dan snel met tononoamrollort i lit to hrp|<en. DöZ© aanvallen werden goed opgezet via de vleugels en het is slechts te wijten aan het niet koelbloedig af maken van deze aanvallen dat de stand 2—0 bleef. Ook moet er bij vermeld worden dat twee zuivere doelpunten van Nico Schermer en Rob van de Stap om onbegrijpelijke redenen door de scheidsrechter werden afgekeurd. Zodat Texel een geenszins geflatteerde 2—0 overwinning behaalde op Bergen en zodoende weer een stap dichterbij is op de nog lange weg naar promotie. Na een lange rustperiode traden de dames van Texelse Boys op een zwaar bespeelbaar veld aan tegen de dames van KGB. Na een voorzichtig begin namen de Boys dames het spel in handen en zetten het KGB-doel inder druk. Maar door het moeilijk bespeelbare veld kwamen de ballen slechts zelden bij de aan te spelen speelters terecht. Nicolien Keijzer was dicht bij de openingstreffer maar haar schot werd door de keepster gekeerd. 0-0 Tex. Boys B1 -Watervogels B2 4—1 SRC Bl-Texel BI 1-2 SRC B2-Texel B2 1-2 SRC C1-Texel C1 0-0 SRC C2-Texel C2 2-0 Watervogels C1-De Koog C1 6—0 ZAP C3-Tex. Boys C1 0-11 Watervogels C5-Texel C3 2—0 Meisjes junioren: Wiron-Tex. Boys 0—11 Pupillen: Afdeling D: Texel D1-OoSterend D1 5—0 Tex. Boys D1-De Koog D1 7—0 Oosterend D2-Texel D2 5—0 Afdeling E: De Koog El-Tex. Boys El 0—6 Texel E1-Oosterend E1 5—0 Oosterend Fl-Texel E2 0—2 Tex. Boys E2-Texel F1 2 0 Zondag 1 februari 1981: Afdeling Noordholland: Bergen-Texel 0—2 Oosterend-Sporters 2—0 Callantsoog-ZDH 6—3 Tex Boys-Cocksdorp 5—0 De Koog-Succes 0—2 Helder 3-Texel 2 1 —0 Texel 3-Watervogels 3 1 —0 ZDH 2-Tex Boys 2 4—4 Schagen 4-Tex. Boys 3 0—5 Texel 4-SRC 6 5-5 Texel 5-ZAP 7 5-1 ZDH 3-BKC 5 5-4 Watervogels 6-De Koog 2 4 3 Junioren: Tex. Boys A1-DTS A1 3—3 Dames: KGB-Tex. Boys 0—1 Ook de Boys keepster Marjo van Heerwaarden moest enkele keren kor daat optreden bij doorbraken van de snelle KGB spits. Dit klaarde ze prima. Zo bleef het de eerste helft 0—0. Na de rust eenzelfde spelbeeld, de Boys dames overwegend meer in de aanval maar toch voor KGB kwamen er wel kansen, na een kwartiertje spelen was het Anita Witte die een voorzet van Nicolien Keijzer doeltreffend afrondde en het enige doelpunt van deze wedstrijd scoorde. 0—1. Fel aanvallen KGB probeerde door fel aan te vallen nog wel de gelijkmaker te forceren maar door goed ingrijpen van de Boys achter hoede lukte dit niet. Door het zware veld en het felle spel ontstonden er wel enkele blessures maar gelukkig kon iedereen de wedstrijd uitspelen en won nen de Boys dames toch wel verdiend. Nu wacht ze zondag de zware thuis- weastri|d tegen West Frisia, waarmee ze samen op de eerste plaats staan. Ondanks een slechte wedstrijd is de overwinning van de Texelse Boys niet in gevaar geweest. De hele wedstrijd zijn de Boys tegen het wel hard werkende maar zwakke De Cocksdorp in de aanval geweest. De eerste helft leverde vier doelpunten op. Het eerste kwam al snel tot stand. Een goede pass bereikte Jos Wessels die de te ver opgerukte Cocks- dorper-verdediging zijn hielen liet zien waarna hij Han Pastoor op maat bediende om de Cocksdorper keeper kansloos te passeren. Het tweede doel punt was een cadeautje van de overi gens toch moeilijk te passeren vetera nen doelman J. P. Stolk. Na een onge vaarlijk schot (meer een slechte voorzet) liet hij de bal door zijn handen glippen. Nummer drie kwam weer op naam van Han Pastoor. Harry Witte kopte de bal uit een hoekschop goed door waarna Han Pastoor de Cocksdorper verdedi ging te vlug af was. Vlak voor het rustsignaal bracht Jos Wessels met een bekeken lob over de Cocksdorper kee per de stand op 4—0 voor de Texelse Boys. Het verloop van de tweede helft was zeer teleurstellend. De Boys zagen geen kans meer om hun aanvallen tegen de stug verdedigende Cocksdorpers doeltreffend af te ronden. Alleen een scherp genomen hoekschop van Nico Zoetelief verdween rechtstreeks bij de verste paal onder de lat. In een slechte wedstrijd heeft Cal lantsoog een vrij gemakkelijke overwin ning op ZDH behaald. Meteen van de aftrap af nam Callantsoog het initiatief zonder echt gevaarlijk te worden. Toch was het ZDH dat na 20 minuten een voorpsrong nam. Een vrije trap werd door Wilco Bakker ingekopt en door de verdediging van de thuisclub slecht weggewerkt. Jan de Wit trok de bal voor het doel, zodat Henk Zijm vrij in kon tikken; 0—1. Vlak daarna kwam Callantsoog op 1 1 toen uit een corner Peter Mooy fraai inkopte. Vlak voor rust kwam de thuisclub op een voorsprong toen de hele ZDH- achterhoede, keeper Bakker incluis, misgreep en linksbuiten Vos de bal in een leeg doel kon plaatsen. Na de rust kon Callantsoog al gauw afstand nemen toen ZDH cadeautjes begon uit te delen. Eerst gaf Abe Zijm een foute terug speelbal waardoor Patrick de Vries alleen voor ZDH-doelman Bakker kwam en geen fout maakte;3—1. Even later verzuimde de ZDH-achterhoede op nieuw in te grijpen en kon De Vries opnieuw intikken op een van de paal terugstuitende bal; 4—1. De Texelaars zagen het echt niet meer zitten en begingen de fout om op één lijn te gaan voetballen Niemand kon Patrick de Vries meer inhalen toen die van eigen helft komend achter een diepte pass aanging en keeper bakker uitspeelde; 5—1. Nog was het leed niet geleden, want even later kon De Vries zijn vierde treffer aan laten tekenen op een voorzet van Vos; 6 1. Daarna kwam ZDH terug. Met verre schoten op invaller doelman Porsins slaagden Henk de Ruyter en Abe Zijm erin de stand tot 6—3 terug te brengen maar belangrijk was het niet, want Callantsoog had zich allang voor een duidelijke overwinning veilig gesteld. Jaarvergadering Vrijdagavond 6 februari na de training is om 9 uur de jaarvergadering van voet balvereniging ZDH. Het zaterdagelftal van Oosterend heeft het afgelopen weekeinde onnodig een kostbaar punt verloren op koploper en rivaal DPSV. Oosterend speelde een matige wedstrijd tegen Dynamo (Ursem) 0 9, terwijl DPSV moeiteloos met 1 3 won van Schoort. Oosterend speelde zaterdag zijn slechtste wedstrijd van dit seizoen. Dit was hoofdzakelijk te danken aan de verdediging tactiek, er werd te veel gedacht aan de kracht van Dynamo en te weinig aan eigen kwaliteiten. Oos terend is op zijn sterkst als het op de aanval speelt, maar zaterdag moest het via de counter. Dit was echter bij voorbaat tot mislukken gedoemd omdat het veld hobbelig en modderig was en geen snel spel toeliet. Toch kreeg Oosterend in de eerste helft wel de betere kansen. Henk Witte en Aart van de Brink waren dichtbij treffers. Oos terend had gezien de eerste helft een kleine voorsprong verdiend. De tweede helft het zelfde beeld. Twee verdedi gende ploegen die op safe speelden en te weinig risico's namen. Daarom werd het een saaie maar wel harde tweede helft die weinig voorstelde. Oosterend heeft ook de tweede thuis wedstrijd na de winterstop met een overwinning afgesloten. Dit keer werd Sporters met een verdiende 2—0 over winning afgetroefd. Voor rust hielden de beide ploegen elkaar in evenwicht maar na rust was het Oosterend dat de toon aangaf. In de slotfase van de wedstrijd scoorde Piet Koning tweemaal na goed voorbereidend werk van Frits Bakker. Al spoedig na het beginsignaal bleek dat beide ploegen aan elkaar gewaagd waren. Zowel Sporters als Oosterend speelden vanuit een gesloten verdedi ging met slechts twee spitsen. Daardoor ontstonder er in de eerste helft weinig doelrijpe kansen. Oosterend was mis schien iets gevaarlijker in aanvallend opzicht, omdat de ploeg over twee zeer snelle spitsen beschikt. Vooral Frits Bakker onderscheidde zich in dit opzicht enkele keren. Verder dan een wegens buitenspel afgekeurde goal kwam de Oosterend ploeg echter niet. Veldoverwicht Na rust was het veldoverwicht van de Oosterender veel groter. Sporters moest verdedigend alle zeilen bijzetten. De Oosterend verdedigers Simon Brand en Jan de Vries durfden aanvallend wat meer risico's te nemen zodat de wed strijd gelijk veel aantrekkelijker werd om te zien. Gerard Legierse kreeg enkele fraaie kansen na goed voorbereidend werk van Bep Vonk maar pas in de slot fase wisten de Oosterenders definitief afstand te nemen. Ongeveer twintig mi nuten voor tijd was het Frits Bakker die Piet Koning in staat stelde zijn ploeg naar een 1—0 voorsprong te schieten. Sporters moest toen wel komen. De ploeg ging met man en macht in de aanval maar kon slechts zelden echt gevaar stichten voor het Oosterend doel. Wim Witte speelde als laatste man uitstekend en mede daardoor was de Oosterend defensie heer en meester in het eigen strafschopgebied. Door het zeer aanvallende voetbal van de be zoekers kregen de Oosterenders plot seling de ruimte die ze nodig hadden. In een forse, maar sportieve wedstrijd heeft De Koog 1 het onderspit moeten delven tegen koploper Succes. Na de grote nederlaag in Hippolytushoef aan het begin van de competitie was De Koog niet van plan om zich weer zo te laten inmaken. De Koog begon met erg veel inzet en gaf Succes geen ruimte om in hun spel te komen. Door het agressieve spel van De Koog schiep de thuisclub zich in deze eerste helft een licht veldoverwicht. Aan de beide zijden ontstonden er praktisch heen scoringskansen omdat de defen sies het goed onder controle hadden. Een kwartier voor rust kwam Succes op 1 —0. De midvoor die even losgelaten werd door J. van Beek kreeg de bal prachtig aangespeeld, waardoor hij vrij voor de keeper rustig kon uithalen. Jan Deller tikte zijn inzet uit de bovenhoek, maar de bal belandde voor de voeten van de opgekomen voorstopper die geen enkele moeite had om de reeds ver slagen keeper te passeren. Kort hierna kreeg De Koog nog een goede kans op de gelijkmaker. Een harde inzet van Kees van Beek stuitte af op een ver dediger, waardoor de bal bij de geheel vrijstaande Cor Kuip kwam. Uit kans rijke positie miste hij echter. In de tweede helft zagen we ongeveer het zelfde spelbeeld als in de eerste helft, met veel stevige duels op het midden veld. De Koger verdediging o.l.v. Arjan Verseput hield de zaak goed onder kontrole en gaf nagenoeg geen kansen weg. In deze tweede helft werd Succes aanvoerder J. Kostwinder, geïrriteerd door het sterke tegenspel van Kees van Beek opgeschreven door de scheidsrechter wegens slaan naar een tegenstander. Juist toen De Koog zich begon op te maken om een slotoffensief in te zetten, maakte een vrije trap van Succes aan al hun illusies een einde. Van ongeveer 25 meter werd Jan Dekker verrast met een boogbal. Met nog ongeveer een kwartier te gaan, kwam De Koog niet verder dan een mooie kans voor Kees van de Werdt die ruim over schoot. Deze week worden door de gym verenigingen een aantal 'open lessen' georganiseerd. Ouders en belangstel lenden van gymnasten kunnen dan op de gewone trainingstijden lessen bijwo nen of zelf meedoen. Voor het zelf meetrainen is het gewenst om sportkle- ding mee te nemen. De 'open lessen' gelden voor de gymverenigingen in Oosterend, Den Hoorn en De Cocksdorp. Bakker en Koning bleken veel sneller te zijn dan de al wat op leeftijd zijnde Sporters defensie. Al heel gauw werd het dan ook 2—0. Weer was Piet Koning de man die koppend kon scoren en ook nu weer had Frits Bakker een groot aandeel in het doelpunt. De strijd was gestreden. Oosterend kon nu alles. Sporters had het aan zijn uitstekende doelman te danken dat in de laatste minuten de score niet verhoogd werd. Al met al een verdiende overwinning voor de Oosterenders in een wedstrijd die een uiterst sportief verloop had. De leiding van de wedstrijd werd dan ook op uitstekende wijze verzorgd door scheidsrechter Den Doode. Voor de tweede maal heeft 'Tessel- koers' een overwinning behaald op d« koersbalclub uit De Waal. In een re vanchewedstrijd die in de Hollebol Den Burg werd gespeeld kwam de thuisclub overtuigend als winnaar uit de bus met 27 punten. De Waal haalde 1) punten. In totaal streden twaalf paren om de punten. Bij aanvang van het spel ging het wat rommelig toe maar al snel bleek dat de nodige concentratie nodig was om punten te pakken. Tessel-koers be hield gedurende de hele wedstrijd een licht overwicht en kon tegen het einde uitlopen naar een vrij grote punten voorpsrong. De heer Haarsma had vier vaasjes met bloemen meegebracht voor het beste paar van iedere club. Zaterdag kon het eerste tafeltennis team het niet redden tegen Be Fair 3 uil Breezand. Met een kleine nederlaag van 6—4 moesten de Texelaars huiswaarts keren. Dit kwam ditmaal door een minder goede dag van Erik Kramer, dis er niet in slaagde een partij in winst om te zetten. Toch waren beide teams aan elkaai gewaagd. De punten werden om en om verdeeld. Martin Janssen en Frans Room wonnen elk twee enkelpartijen, maar moesten samen in het dubbelspel en twee sets het onderspit delven: 13—21 en 15—21. Erik Kramer was in twee enkelspelen dichtbij een zege, maar liet het in de derde set een beetje zitten zodat een persoonlijke overwin ning er net niet inzat. Tetak 2 herstelde zich tegen Doko 4 goed van de 2—8 kater van vorige week. Doko 4 was wel eeri stuk zwakker als Dito 8 van de vorige keer maar er werd ook veel overtuigender door de Tetak-spelers gespeeld. Met een maxi male zege van 10—0 kon men weer huiswaarts keren. Zowel Ruud Koorn- Neuhoff, Lieuwe van der Veen als Max Hagedoorn wonnen al hun drie enkel spelen. Ook het dubbelspel werd over tuigend door het Tetak-duo Ruud Koorn en Max Hagedoorn in twee sets ge wonnen: 21 19 en 21 14. Het Tetak jeugdteam moest ook naar Breezand om de strijd aan te binden met Be Fair 3. Ditmaal bleef men uitstekend overeind. Met maar lefst 10—0 werd van Be Fair gewonnen. Heel knap wonnen Robbie Bakker, Norbert Eelman en Willem Groszpietsch al hun drie enkelpartijen. Ook het dubbelspel werd door het Tetak team gewonnen. Zaterdag a.s. spelen alle teams thuis in sporthal De Ferrever, aanvang 14.15 uur. Tetak 1 neemt het op tegen De Victors 1 uit Obdam. Uit Obdam komt ook het jeugdteam van De Victors mee om aan te treden tegen het Tetak jeugdteam. Tetak 2 speelt tegen Spirit 11 uit Noordscharwoude. Het Mareis basketbalteam heeft het niet kunnen bolwerken tegen het sterkr Noordkop A team. Noordkop heeft tech nisch goede spelers en naarmate dr wedstrijd vorderde werd dit techniscl overwicht goed benut. De eerste tiei minuten van de strijd waren de Marei: minstens even sterk. Noordkop kon uit lopen op slechts twee punten voor sprong maar naarmate het spel vorderdi moesten de Texelaars het loodje leggen Toch was het voor de Mareis geer slechte wedstrijd omdat ze zich tegen een 'zware' tegenstander redelijk staan de wisten te houden. Eindstand 40—71 voor Noordkop A. Puntenmakers voor de Mareis waren Ronald Souer 12, Ger Couvert 11, Edo Kooiman 5, Jocco dl Haan 4, Cor Mooijen 4, Stephan dl Haan 2 en Bartjan van Zon 2. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllHIIIIIIIMIIIHtltllllllllllllllllllllllllHM - FEUILLETON: j door Tom Lodewijk S iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniHiiiii 6. Bert en Tilly gingen voldaan en opgelucht weer naar buiten en toen ontdekte Bert, hoe zijn kleine dochter nog andere plannen had. En nou gaan we nog even naar de Mercuur", zong haar stemmetje (de Mercuur was het warenhuis) ,,en daar gaan we de juffrouw gedagzeggen en dan kan ze meteen zien dat Annie het goed maakt". Bert stond op het punt die suggestie weg te lachen, of te zeggen dat ze geen tijd hadden. Maar opeens begreep hij dat die pop Annie niet voor niets mee gegaan was, dat zijn kleine Til van de aanvang af dat plannetje in haar hoofd had. Lieve kind, wat moeten we daar nou gaan doen" probeerde hij nog „we kunnen toch niet zo maar naar binnen lopen en niks kopen en dan die juffrouw lastig vallen. Wie weet hoe druk ze het heeft". Zij zag de schaduw glijden over dat zonnige gezichtje. „En ik had me d'r zo op verheugd..." Ja zie je wel, dat had hij al gedacht. Net iets voor Tilly. Zijn blijdschap, dat zijn dochtertje geen beugel nodig had, zijn vreugde ook om de woorden van de tandarts die in Tilly het evenbeeld van Lydia had ont dekt, dreef hem, haar dan maar roeke loos haar zin te geven. Wat drommel, er was toch altijd wat op te vinden. Hij kon op diezelfde etage een pakje scheer mesjes kopen, scheermesjes had je nooit teveel en dan konden ze wel even langs lopen en dan zag je gauw genoeg dat mens had het natuurlijk druk en die had geen tijd voor kletspraatjes en dan begreep Tilly het wel. Maar het geluk was met Tilly en niet met Bert. Zodra hij voor de toonbank met scheergereedschappen stilstond, wipte Tilly weg naar de hoek waar de speel goedafdeling gehuisvest was. Bert zag een nieuw soort snelscheercreme liggen en wisselde met een gemoedelijke ver koper ervaringen uit over scheren en de narigheden daarvan. „Ach meneer" zei de verkoper „die vrouwen denken heel wat van zichzelf omdat zij kinderen krijgenmaar dat wij ons elke dag moeten scheren, daar wordt nooit over ge praat". Bert stemde glimlachend toe, kocht behalve de scheermesjes ook nog een tube van 'dat spul' om het eens te proberen en ging toen op zoek naar Tilly. Nu, hij zag het met één oogopslag. Til zat op een hoekje van de toonbank en voerde het woord en de juffrouw stond voor haar en was een en al aandacht. Berts scherpe oog ontdekte een chef die het geval gadesloeg, maar de vertederde vaderlijke glimlach om des mans mond deed hem begrijpen, dat deze juffrouw zich zoiets kon veroorloven... was ongetwijfeld een beste kracht. Maar nu was ze toch niet aan het verkopen.... Bert kwam er bij staan, een beetje links. De juffrouw lachte wat verlegen. „Ze heeft zoveel te vertellen". Maar het offensief nam een andere richting, want Tilly moest nu alles weten van juffrouw Annie. Woonde ze maar alleen? Had ze geen vader en moeder meer? En ook geen man en kindertjes? En vond ze dat niet erg? Berts ogen, die tot dan toe alleen lief kozend gingen over het opgewonden gezichtje van de kleine Tilly, dwaalden naar het meisje, dat probeerde op al die vragen te antwoorden. Ja, ze had een lief gezicht, daar had Til gelijk in gehad. Niet knap, nee helemaal niet knap, maar wel houding en ze had heel mooie handen ook. Vooral dat eenvoudig gekapte blonde haar, geen blond van de kapper, dat zag je zó... beschaafd type, eigenlijk vreemd, dat ze hier op die speelgoedafdeling stond. Zeg meisje, zullen wij eens opstap pen?" informeerde Bert. „We houden u maar op en kopen niet eens wat" verontschuldigde hij zich glimlachend. „Och" antwoordde ze ,,u ziet, het is hier stil, ik heb de tijd en... we kunnen nu eenmaal goed met elkaar opschieten, is het niet Tilly?" „Ik vind u haast net zo lief als moeder" flapte Tilly er uit. „Maar je moeder is toch de allerliefste zeker?" vroeg de juffrouw glimlachend. „Mijn moeder is dood „Och...." En toen was daar opeens een spon taan gebaar, onweerhoudbaar, twee blanke handen om dat kleine kinder gezichtje, „Ach, jij lieverd..." Bert wist niet waar hij kijken moest. Dat gebaar... ja, dat was het gebaar van Lydia.... die kon met al haar vrolijke luchtigheid, opeens zo innig, moeder lijk-teer zijn, vooral voor dit nakomertje. Ze stonden daar, de twee grote mensen, allebei met hun houding ver legen. Bert schraapte zijn keel. Hij zag vanaf de trap een dame aankomen met twee speelse zoons, die regelrecht op de speelgoedafdeling aan stevende. „U krijgt klanten" zei hij. „Kom meisje, de juffrouw moet weer aan het werk". „Daag!" riep Tilly's heldere stem. „Tot de volgende keer!" Bert zag toen hij groette weer de verdrietige trek op dat bleke gezicht en wendde zich haastig om. „Kom Til, we gaan maar met de lift". HOOFDSTUK 4 „Zie ik u nog eens terug?" Bert liep, verstrooid, door de stads straten, na een alle aandacht eisend gesprek met de directeur van het tech nisch bureau, dat een nieuwe installatie aan de fabriek leveren moest. Nu van avond nog die vergadering van de Kamervan Koophandel. Tegen Mathilde had hij gezegd dat hij maar in de stad bleef eten, want dat heen-en-weer geros tussen de stad en Waalburgen, juist op het spitsuur, dat was waarde loos. Nu had hij er spijt van. Het onder houd was eerder afgelopen dan hij dacht, en wat moest hij hier in de stad gaan doen? Het was nog te vroeg om al te gaan eten... hij kon natuurlijk in De Kroon aan de leestafel gaan zitten en een paar bladen doorkijken en wie weet, misschien vond hij daar een kennis in dezelfde omstandigheden en konden ze samen ergens iets gaan drinken... Met open ogen, maar zonder te zien wrong hij zich automatisch door tussei de voetgangers op het smalle trottoir die hem mateloos irriteerden: gezellig: moekes met breed uitstaande bood schappentassen, dames die met de fiet aan de hand, het hele trottoir innemend als door de blimksem getroffen blever staan voor de etalage van een mode magazijn, wandelende echtparen die eer pak voor vader gingen kopen en er dr tijd voor namen... Albert Bannink vom ze als evenzoveel obstakels op zijn weg Hij had altijd haast, zelfs al had hij geer haast. Slenteren kon hij niet. „Pardon" zei hij nijdig, toen hij bijnr iemand van de been liep. Een paar grote grijze ogen zagen herr geschrokken aan. „O eh... wat drommel, dat was toch... ja... opeens sloeg zijn stemming om. „Dat ik nu juist bijna onderste boven moest lopen" glimlachte hij. De juffrouw uit De Mercuur stond tegenover hem, in één oogopslag narr hij haar op, in haar eenvoudig, donker mantelpakje. Hij had haar herkend aan dat mooit blonde haar.... (Wordt vervolgd

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6