Selectieteam had geen moeite met Den Helder Gertie Praamstra naar halve finale En Passant haalde zilver in Bergen Zaalvoetbaluitslagen zaalvoetbalprogramma Koersbal in De Koog Taf eltennistoernooi gaat niet door Tex. Boys-meisjes zijn kampioen Voetbaluitslagen Koersbal in Oosterend SVC bij vlagen goed op dreef Gelijk spel voor Boys-dames Winst voor Tetak 2 Verlies voor heren handbal Bouwvergunningen Zwak Tex. Boys geeft punt weg Klaverjasclub De Zwaan Schietoefening VERVOLG VAN PAG. 2 Duinkanters PINSDAG 17 FEBRUARI 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Het Texelse zaalvoetbalselectieteam leeft vorige week een 4—2 overwinning lehaald op een zwaar tegenvallend Den leider. Den Helder had zijn selectie Irastisch verjongd en uitgezonderd hun ;eeper en aanvoerder bestond het team uit spelers van de vorige 18-22 aar selectie. Lange tijd bleef de stand F: |elijk opgaan maar in de laatste 10 ninuten was het tweemaal Bep Vonk lie een voorzet van Rob van de Stap vist af te ronden. Al na vijf minuten nam Texel een 1 —0 voorsprong maar in de tiende minuut tracht Dick van Stralen beide ploegen veer op gelijke hoogte. Nog voor de joelwisseling nam Texel opnieuw een i /oorsprong toen een schot van Klaas 'pirk Koorn door een Helder speler in (Eigen doel geschoten werd. Na de wis- ;el kwam Den Helder op 2—2 toen een loudbaar schot van uitblinker Johan 3ast in het Texeldoel terecht kwam. Het vas dezelfde speler die de Helder ver- fediging gesloten hield, maar toen hij in je slotfase vermoeid raakte, kwamen de cansen voor Texel. Nadat eerder Henk 3roen al enkele malen goed opgekomen A/as, was het nu Bep Vonk die door weemaal mee ten aanval te trekken evenzoveel doelpunten wist te maken. Vlorgen (woensdag) speelt de selectie /an 18-22 jaar een wedstrijd tegen hun eeftijdgenoten uit Den Helder. Voor de A/edstrijd die om 19.30 uur in de sporthal aegint zijn de volgende spelers gese- ecteerd: Erik Kossen (doel), Simon Brand, Gerry Plaatsman, Gerrit Vla- oming en Willem Brons. vijfmaal te scoren zodat het een 10—0 overwinning behaalde. Matheid De Zwaan startte tegen ZDH zeer goed en nam in het eerste kwartier een 6—0 voorsprong. Hierna kwam de matheid weer over deze ploeg en ZDH kwam terug tot 6—3 alvorens Henk Jan Klok de eindstand op 7—3 bepaalde. In de reserve eerste klasse wonnen Datsun 3 en Dubbeldik 3 nogal verrassend van Dubbeldik 2 en Datsun 2. Het van slag afzijnde Datsun 2 leed ditmaal een 4—2 nederlaag tegen het op de onderste plaats staande Dubbeldik 3. Dubbeldik 2 verloor met 2-0 van een wisselvallig Datsun 3. JKM 2 en Oosterend 2 maakten geen fout. Doordat Oosterend 2 JKM 3 met 5-0 versloeg is het nu Datsun 2 tot op één punt genaderd. JKM 2 maakte de nederlaag van hun derde weer goed door Oosterend 3 met 8—3 te verslaan. Koploper In de eerste klasse verspeelde kop loper KSMT een puntje aan Amro. Na een 1 1 ruststand werd het uiteindelijk 2-2 en Amro had in de slotfase zelfs enkele kansjes om de overwinning te pakken. Dankzij een 2—0 overwinning op Rab wist Arn.Looyer zich ten koste van dit team op de tweede plaats te nestelen en ze staan slechts één punt achter op KSMT. Texel blijft onderaan de kopgroep hangen en haalde een be nauwde 2—1 overwinning op Nioz. Mok won met 3—0 van Tex.Boys en het had aan Boyskeeper Jan Maas te danken dat de overwinning niet groter uitviel. In de tweede klasse liet Gempo een puntje liggen door 1 1 te spelen tegen het lager geplaatste Nioz 2. Rabo verloor opnieuw met één doelpunt verschil. ZDH 2 was nu met 1 —0 de winnaar. Bij de junioren behaalde Citroen een mage re 2—1 overwinning op Buro Eelman. Shoe Girls en Dagmarkt wisten beiden eenmaal tegen het houtwerk aan te schieten maar tot scoren kwam men niet zodat de stand 0—0 bleef. Het tafeltennistoernooi voor het voortgezet onderwijs, dat Tafeltennis vereniging Tetak voor zondag 22 febru ari a.s. in De Ferrever had gepland, gaat wegens een te gering aantal inschrij vingen niet door. Het minimum aantal inschrijvingen om het toernooi voor Tetak financieel haalbaar te maken was 25, maar de belangstelling was niet groter dan 11 deelnemers. Dapper In de hoofdklasse kwam JKM zeer moeilijk tot een overwinning tegen een dapper A O 2000. Na een 1 1 rust stand liep A O in de tweede helft uit naar een 3—1 voorsprong. Pas in de laatste tien minuten kwam JKM op nieuw tot scoren dankzij o.a. Martin Land. Hij wist driemaal uit een rebound te scoren Zo behaalde JKM alsnog een benauwde 4—3 overwinning. Datsun speelde 1—1 tegen Oosterend. Ooster end was de gehele wedstrijd de betere ploeg maar het had veel moeite met het (te) harde optreden van de Datsun verdedigers. Datsun leidde met de wis sel met 1—0. Na de rust kreeg Oos terend vele kansen om te scoren maar een penalty werd gemist en een glas- zuiver doelpunt van Johan de Waard werd afgekeurd. Enkele minuten voor het einde was het Simon Brand die de meer dan verdiende gelijkmaker voor Oosterend scoorde. Question mocht tegen Dubbeldik de eerste tien minuten uitrazen en kreeg zelfs enkele kansen om een voorsprong te nemen. Hierna nam Dubbeldik het heft in handen en terwijl Question de aanval niet schuwde wist Dubbeldik zowel voor als na de rust ter Hoofdklasse: De Zwaan-ZDH Dubbeldik-Question JKM-A O 2000 Oosterend-Datsun Reserve eerste klasse: Dubbeldik 2-Datsun 3 Dubbeldik 3-Datsun 2 JKM 2-Oosterend 3 JKM 3-Oosterend 2 Eerste klasse: 7-3 10-0 4-3 1-1 0-2 4-2 8-3 0-5 Voor het eerst in de geschiedenis van de Texelse gymnastiekvereniging is het een meisje gelukt om door te dringen tot de halve finale om het kampioenschap van Nederland. Deze eer is behaald door Gertie Praamstra die zaterdag in de sporthal van Purmerend een achtste plaats behaalde tijdens het kampioen schap van Noordholland. Er waren op dit kampioenschap in totaal 31 meisjes die in de catagorie jeugdturnsters tot 16 jaar uitkwamen. Gertie draaide op de vier toestellen 29.95 punten bij elkaar, een gemiddelde van 7.50 punten. Brug ongelijk 7,60 punten, paardspringen 7,60 punten, balk 6,85 punten, vrije oefening 7,90 punten. Door dit goede resultaat be- Afgelopen zaterdag behaalde het meisjesjuniorenelftal van Texelse Boys hun eerste kampioenschap. Door van GSV te winnen staat dit team nu onbereikbaar aan de top. In de kortlopende competitie, waarin met meisjeselftal speelt, werden slechts twee verliespunten genoteerd. In een overtuigende wedstrijd lieten de Boys meisjes GSV geen enkele kans. Spits- speelster Tina Stolk was uitstekend op dreef en maakte alle vijf de Boys-doel punten. GSV kon door een sterke Texelse verdediging geen enkel tegen- punt maken. Eindstand 5—0. Zaterdag 14 februari 1981 reikte ze dus een plaats in de halve finale of voorwedstrijd voor het nationaal kampioenschap. Deze wordt gehouden op 14 maart a.s. in de 'Van Rappardhal' in Gorinchem. In de catagorie dames vanaf 16 jaar turnde Marja Vlaming eveneens een goede wedstrijd. Zij kon echter geen plaats in de voorwedstrijden veroveren. A.s. zondag turnen de meisjes tot en met 12 jaar een competitiewedstrijd tegen O.K.K. uit Den Helder. Belang stellenden zijn welkom om 11 uur in de gymzaal aan de Beatrixlaan. Ook in Oosterend werd voor ae ouae- ren een demonstratie koersbal gegeven. Hierbij bleek dat redelijk veel belang stelling voor dit balspel bestaat. Het is niet alleen het sportieve en het wedstrijdelement dat dit spel zo aan trekkelijk maakt. De lichaamsbewegin gen die er bij gemaakt worden zijn goed voor de conditie van de spelerslsters). Door het ministerie van CRM en de Kruisverenigingen wordt koersbal voor ouderen dan ook belangrijk geacht en aanbevolen. Vrijdagmiddag wordt in Oosterend de eerste koersbalwedstrijd gehouden. Aanvang 15.00 uur in dorps huis De Bijenkorf. S.V. Cocksdorp heeft tegen Hau- wert bij vlagen voldoende tegen stand kunnen bieden. Vooral in de tweede helft was Cocksdorp goed op dreef en kon enkele malen het initiatief genomen worden. Door gaten in de SVC-verdediging kon Hauw art echter zeven keer scoren. SVC stelde daar óén doelpunt tegen over. Hauwert begon meteen na het begin- signaal met felle en snelle aanvallen. Deze overrompelingstactiek verraste de SVC-mannen duidelijk en de Cocksdor- pers konden niet veel meer dan massaal in de verdediging gaan. Rust stand 4—0 voor Hauwert. In de tweede helft bleek dat SVC van plan was iets terug te doen. De Texe laars waren vaker in balbezit en er werden enkele leuke combinaties opgezet. Een prima corner van Maarten Boon werd door F. Stolk rakelings over het Hauwert-doel gekopt. Enkele minu ten later kreeg Cocksdorp weer een corner, die een betere afloop had. De hoekschop werd genomen door Nico de Graaf en kwam via Maarten Boon op het hoofd van Ruud Wetsteen terecht, die daarna feilloos inkopte. SVC had na dit doelpunt regelmatig het initiatief maar Hauwert kon bij balbezit te gemakkelijk door de SVC-defensie heenbreken. De achterhoede zat lang niet dicht en keeper J. P. Stolk had meerdere malen drie Hauwert aanvallers voor doel. Hauwert was echter vrij slordig in de afwerking en mede door mooie reddingen van de SVC keeper kon de - achterstand beperkt blijven tot 1 —7. Op een ondanks de vorst prima be speelbaar veld heeft het dames elftal van Texelse Boys geen kans gezien om AFC een nederlaag toe te brengen. In de eerste helft ging het spel gelijk op. met al in de eerste minuut een schot van Nicolien Keijzer wat de AFC keepster maar net over kon tikken. Diverse aanvallen werden opgezet maar de precisie en felheid ontbrak, zodat slechts enkele met een goed schot werden afgerond. De aanvallen van AFC werden door een goed sluitende Boys achterhoede rustig en en bekwaam vrwerkt. De tweede helft gaf wel een feller Boys elftal te zien wat AFC geheel in de verdediging dwong, maar echte kansen gaf de goed spe lende AFC achterhoede niet veel weg. Tegen het einde van deze wedstrijd kwam AFC nog wel een paar keer ge vaarlijk voor het Boysdoel maar zij kwamen ook niet tot scoren. Zo bleef het bij deze 0—0 stand. A. s. zaterdag wacht de Boys dames opnieuw een zware wedstrijd tegen Reiger Boys die 4 punten minder hebben maar ook 4 wedstrijden minder gespeeld hebben. Arn.Looyer-Rab 2-0 Junioren: Mok-Tex.Boys 3-0 HRC A4-De Koog A1 2-5 Amro-KSMT 2-2 Tex. Boys B1-Succes B2 2-2 Nioz-Texel 1-2 Texel B1-Vitesse B1 Texel B2-Vitesse B2 2-5 1-8 Tweede klasse: Texel C1 -Vitesse C1 0-10 Gempo-Nioz2 ZDH 2-Rabo 1-1 1-0 Texel C2-Vitesse C2 Watervogels C2-Tex. Boys C1 0-3 0-1 Helder C3-Texel C3 1-2 Junioren: Buro Eelman-Citroën Dagmarkt-Shoe Girls 1-2 0-0 Woensdag 18 februari: 18.00 u. ZDH 3-ZDH 2 18.45 u. Nioz-Arn.Looyer 19.35 u. Selectie jeugd 20.30 u. KSMT-Mok 21.20 u. Texel-Rab 22.10 u. Slufterhoek-ZDH 4 Zaaldienst: Dubbeldik. Donderdag 19 februari: 18.00 u. De Koogel-Swarte Schaep 18.30 u. Alkema-Shoe Girls 19.00 u. Jelleboog-Gempo 19.45 u. Oosterend 4-Oosterend 5 20.35 u. De Koog 2-Rab 2 21.20 u. Amro-Tex.Boys 22.10 u. Nioz 2-Texl.Boys 2 Zaaldienst: Datsun. Vrijdag 20 februari: 20.00 u. Dubbeldik 4-De Koog 20.45 u. Oosterend 6-Tex.Boys 3 21.30 u. Question 2-KSMT 2 22.10 u. KSMT 3-Texel 2 Zaaldienst: JKM. Meisjes junioren: Tex. Boys-GSV 5—0 Tex. Boys kampioen. Pupillen: Afdeling D: Texel D1-ZDH D1 1-0 Texel D2-Texel D4 10—0 Afdeling E: Cocksdorp E1-Texel E1 0—14 Texel E2-Oosterend F1 1—0 Texel F1 -Texel E3 1—0 Afdeling F: Texel F3-ZDH F1 0-0 Texel F4-Oosterend F3 3—0 Zondag 15 februari 1981: Afdeling Noordholland: Tex. Boys-ALC 0—1 Tex. Boys 2-Vesdo 2 2—1 Succes 5-ZDH 2 1 -2 Texel 4-Schagen 4 3—2 ZDH 3-JVC 5 1-2 De Koog 2-ZAP 8 9-1 Dames: Tex. Boys-AFC 2 0—0 Op het snelschaaktoernooi in Bergen, georganiseerd door de Koningsclub al daar, behaalde een Texels team be staande uit J. Dros, G. van Es, P. Bergman en J. Witte een verrassende tweede plaats in de B-poule (10 ploe gen). Jan Witte had in deze poule de hoogste persoonlijke score hetgeen een fraaie beker opleverde. In Koog aan de Zaan verging het Joop Rommets bij de jeugdkampioenschap pen iets minder goed. Evenals in de eerste ronde scoorde hij 1 uit 2. Er moeten nog twee ronden drie partijen) gespeeld worden. En Passant 2 speelde in Bovenkarspel verdienstelijk met 4—4 gelijk tegen G.Z. Tegenover winstpunten van M. Witte, P. Bakelaar en H. van Daalen stond verlies door H. Elzinga, P. Cornelisse en K. Kuip. Remises werden behaald door J. Hooyberg en F. van Tatenhove. Clubcompetitie: A-groep: A. Terpstra-G. van Es 0—1 P. Bergman-J. Rommets 1—0 A. Bakker-M. Vitalli 0—1 F. van Lare-J. Dros 54 54 B-groep: H. Elzinga-F. van Tatenhove 1 —0 M. Witte-G. van Mossel 1—0 P. Bakelaar-E. de Visser 1 —0 Van de vier titelkandidaten verslikte J Dros zich lelijk in F. van Lare. G. van Es moest er na zijn 'Albins tegengambiet' veel aan doen om A. Terpstra tot over gave te dwingen. M. Vitalli en P. Berg man hadden een 'walk over' tegen hun resp. tegenstanders. Voor het eerst in dit seizoen was de opkomst in de B-groep aan de magere kant. Zaterdag jJ. speelden alle teams van Tetak in sporthal De Ferrever te Den Burg. Tetak 1 nam het op tegen Wham Wham 1 uit Zwaag. De ploeg uit Zwaag bleek duidelijk uit een beter soort hout gesneden te zijn dan de ploeg van Texel. Martin Janssen en Frans Room kwa men eenmaal knap tot winst, terwijl ze beide in een andere partij op het nipper tje verloren. Erik Kramer slaagde er niet in tot winst te komen, alhoewel zijn spelpeil toch wekelijks vooruit gaat. maar tegen dit tafeltennisgeweld was hij nog niet bestand. Het Tetak-duo Martin Janssen en Frans Room verloren het dubbelspel in twee sets: 19—21 en 14—21. Dit alles resulteerde uiteindelijk in een 8—2 ne derlaag voor Tetak 1. Het degradatie spook komt naderbij. Maar voor Tetak 1 zijn er nog wel reële mogelijkheden om deze dans te ontspringen. Tetak 2 boekte een duidelijke 8—2 overwinning op Typhoon 8 uit Hoog woud. Er werd goed en overtuigend gespeeld. Geen van de Tetak-spelers deed iets spectaculairs maar tegen Typhoon was dat ook niet nodig. Ruud Koorn-Neuhoff en Lieuwe van der Veen kwamen beiden tweemaal tot winst, terwijl Max Hagedoorn kans zag al zijn drie enkelspelen te winnen. Ook het dubbelspel werd fraai door Ruud Koorn en Max Hagedoorn in twee sets gewon nen: 21 18 en 21 19. Het Tetak jeugdteam kreeg zaterdag zijn eerste nederlaag te slikken. Tegen Typhoon 3 uit Hoogwoud was voor de Texelse jeugd geen eer te behalen. Er werd fel en energiek gestreden, maar men was duidelijk een klasse minder. Alhoewel alle spelers goed speelden, stak Rob Bakker er zaterdag wel met kop en schouders bovenuit. Hij was de gene die door zijn drie gewonnen enkel spelen voor de drie tegenpunten zorgde. Norbert Eelman en Wim Groszpietsch kwamen evenwel niet tot winst. Norbert en Rob zorgden ook voor een zeer spannend dubbelspel dat door de Texe laars maar ternauwernood in twee sets werd verloren: 18—21 en 21—23. Zo doende moest de Tetak jeugd ditmaal met een 7—3 nederlaag genoegen ne men. Zaterdag 21 februari a.s. speelt Tetak 1 in Hoorn tegen Rats 4. Tetak 2 en Tetak jeugd reizen af naar Schagen om het daar op te nemen tegen resp. Polisport4en Polisport5. Tetak 1 speelt om 14.00 uur en vertrekt met de boot van 12.05 uur. De wedstrijden van Tetak 2 en het jeugdteam beginnen om 11.15, uur, zodat met met de boot van 10.05 uur moet vertrekken. De jeugdspelers worden om 9.40 uur bij De Ferrever ver wacht. Bondsuitslagen 2A: MSC 2-Oppasitie 454—354 Magnus-VW 2 2-2(4-4) Aartswoud-Caissa 2 3—3(354—454) tussen haakjes de vermoedelijke eind- scores. En Passant 1 staat hierdoor nu op de vierde plaats. De demonstratie koersbal in De Koog is een succes geworden. Het spel zal daar voortaan iedere donderdag worden gespeeld: in ,,De Schuilhut", aanvang 14.30 uur. Hoewel het spel in de eerste plaats is bedoeld voor oude ren mogen ook jonge mensen mee spelen. De handbalwedstrijd MST heren- DTS 48 kan een zeer afwisselende genoemd worden. Na een gelijkop- gaand spel tot de rust kwam DTS na de rust veel sterker opzetten, zodat MST met een klein verlies genoegen moest nemen. MST ging bijzonder goed van start maar kon toch niet helemaal in het juiste spelritme komen. DTS had na enige minuten spelen het ritme beter te pakken en begon de Texelaars aan te pakken. Dit resulteerde in een ruststand van 5—5. Na de rust werd het spel bijzonder fel. Aanvankelijk begon MST flink te soren, maar dit tempo werd niet volgehouden. DTS begon vlak voor het eidsignaal op te komen en kwam voor te staan. Eindstand 13—11 voor DTS. In de maand januari zijn aan de vol gende personen bouwvergunningen verstrekt voor de volgende projecten: Aan de heer J. Jellema uit Den Burg voor het veranderen van een woonhuis met winkel aan de Binnenburg 19 in Den Burg; aan de heer A. J. Keijser uit Den Burg voor het vernieuwen van een woonhuis aan de Polderweg 29 in De Waal; aan de heer C. de Wit uit Den Burg voor het vernieuwen van een woonhuis aan het Doolhof 3; aan de heer C. M. Witte uit De Koog voor het vernieuwen van een bloembollenschuur aan de Pontweg; aan de heer A. Poel uit Den Burg voor het bouwen van een berging bij het pand Meyertebos 9; aan de heer W. E. Grabowski uit Den Hoorn voor het bouwen van een afdak bij het pand Witteweg 25; aan de PEN te Den Burg voor het oprichten van een trans formatorstation; aan de heer J. P. Dros uit Oudeschild voor het veranderen van de achtergevel van een winkel/woon huis aan de De Ruyterstraat 62; aan de heer P. Brouwer uit Oosterend voor het veranderen van een magazijn achter een winkel/woonhuis aan de Kerkstraat/ Peperstraat; aan de heer P. J. Visman uit Oudeschild voor het veranderen van de berging bij het pand De Ruyterstraat 6; aan de heer A. H. Notebomer uit Roden voor het veranderen van een hotel en het bouwen van een over kapping voor een zwembad aan de Kamerstraat in De Koog; aan de heer F. T. M. Timmer uit Den Burg voor het veranderen van de recreatieve opstal van het pand aan de Zuidhaffel 16; aan de heer F. H. Krijnen uit Den Burg voor het oprichten van een berging aan de Wilsterstraat 2; aan de heer H. Bonne uit Den Burg voor het bouwen van een woonhuis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp; aan Bartimeüs uit Doorn voor het veranderen van een vakantie huis aan de Harkebuurt 5 in Oosterend; aan het Gasbedrijf Texel uit Culemborg voor het oprichten van een gasreductie- kast aan de Tempeliersweg; aan RAB Beheer B.V. Uit Oudeschild voor het vernieuwen van een opslagloods aan de Heemskerckstraat 22 en aan de heer S. Bremer uit Oosterend voor het veran deren van een woning in een woonhuis met kantoor aan de Vliestraat 1 te Oosterend. Texelse Boys is er niet in geslaagd om de thuiswedstrijd tegen ALC in winst om te zetten. In de laatste minuten gaf het elftal door teveel aanvalsdrift, zelfs een „zeker" gelijk spel uit handen. Beide ploegen on dernamen veel aanvallen om tot sco ren te komen, maar de afwerking was bij beide teams ver beneden peil. De Boys kregen in het begin van de wedstrijd meteen een prachtige sco ringskans maar deze werd door een sterke ALC-man om zeep gehol pen. Kort daarna kwam Jos Wessels alleen voor het ALC-doel. Hij schoot te onbeheerst en de bal ging net over de lat. Een zelfde situatie ont stond in de tweede helft voor het Boys- doel. Toen was een ALC- voorhoedespeler niet bij machte de bal onder de lat te schieten. Wat de jonge Boys-ploeg mist is een geroutineerde kracht, die de aanvalstactiek goed kan aanduiden. Een dergelijke kracht bezat ALC wel. Aanvoerder H. Dam was die stimulerende figuur. Hij gaf aan wat er moest gebeuren. Een goede pass van deze aanvoerder werd de te ver opgerukte Boys-verdediging noodlottig. ALC-man J. Ris ontfutselde de bal aan Theo Bakker en wist vlak voor het eindsignaal te scoren. De tijd was daar na nog tekort om een tegendoelpunt te maken. Eindstand 0—1. Op de 18e competitieavond waren net als vorige week maar weinig hoge uit slagen. Alleen de dames Ofrein-Bies- boer wisten met 7102 punten een flinke score te bereiken, waarmee zij winnaars van deze avond werden. Na deze avond staan zij in de derde periode bovenaan. Het koppel C. Maas- J. Wiersma werd met 6749 punten tweede. Ze weten zich hiermee prima te handhaven bij de bovenste tien in het klassement. In de top van het klasse ment verandere niet veel. Alleen de dames A. Vermuë- M. Timmerman wisten een plaatsje op te schuiven en staan nu op de tweede plaats. Uitslagen: resp. punten, marsen. Dames Ofrein-Biesboer 7102 1 C. Maas-J. Wiersma 6749 2 P. Veeken-D. Witte 6733 5 W. Witte-J. Witte 6726 1 Echtp. P. v. Heerwaarden 6692 2 A.Vermuë-M. Timmerman 6531 2 M. Witte-M. Boogaard 6498 1 Op dinsdag 24 februari 1981 wordt te Breezanddijk van 10.00 uur tot 17.00 uur geschoten met 120 mm GRM geschut. laten komen met een aantal dikke boeken onder zijn arm. Ook hier gold weer dat de eerste rijen het meest zagen. Want de wetboeken waren geen wetboeken, maar woordenboeken Niet iedereen zal wetboeken in huis hebben, maar het kaften van de onder havige boeken om de suggestie dat het hier inderdaad om wetboeken ging te versterken, was wellicht een mogelijk heid geweest. Jan List speelde de rol van Han beheerst en zonder overdrij ving. Jammer was het dat hij zijn tekst een beetje opzeggerig afdraaide. Wat meer levendigheid in zijn stem en hij had een heel goede rol neer kunnen zetten. Opvliegend Die levendigheid was wel aanwezig in het spel van Yolanda Daalder als Josje, het opvliegende zusje van Han. Wat een enorm temperamentvol meisje werd hier op de planken gezet. Stampvoeten, schreeuwen en het naar andermans hoofd gooien van telefoonboeken, het zat allemaal in deze rol. Een advies dat op de toneelschool gegeven wordt is jezelf zoveel mogelijk proberen in te beelden hoe jij zou reageren in de situaties die in het stuk voorkomen. Daar komt het meest natuurlijke spel uit voort. Josje leefde zich zeer heftig in haar rol in. Je kon zien dat ze driftig was, het was niet gespeeld, maar het leek echt. Ook in andere situaties muntte haar spel uit door levensecht heid. Goed spel Goed spel ook van Hans Dobber die Max speelde. Max was de studievriend van Han die zogenaamd als gevangenis boef in huis kwam. In feite speelde hij een dubbelrol. Enerzijds de student die wel in is voor een geintje, anderzijds de gemene oplichter die weinig oren heeft naar voorstellen van Simon om netjes te gaan leven. Goed, duidelijk en 'echt' was het spel van Max. Hij kende zijn rol goed en wist zich geroutineerd in de verschillende situaties op het toneel te bewegen. Trix Eelman speelde de rol van Marietje, het dienstmeisje. Een kleine rol, waarvan ze precies maakte wat ervan te maken viel. Als souffleur deed Paul van der Vis dienst, de regie was in handen van Aris van Zeijlen en grimeuse was Juul Swarthof.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5