Jeugdselectie verliest in tweede helft Boys-dames op weg naar promotie Tetak 1 op weg naar degradatie litslagen zaalvoetbal Klaverjasclub De zwaan Goed spel MST heren Kort geding Winst voor Mareis Verlies GVT turnsters Voetbaluitslagen Uitslagen volleybalcompetitie Weinig vis in eerste viswedstrijd Damclub Texel Puzzelrit voor ruiters Koersbal te De Cocksdorp Jeugdleden ijsclub naar kunstijsbaan VERVOLG VAN PAG. 1 DAG 24 FEBRUAR11981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 dat het Texelse jeugdselectieteam 2 jaar) met de rust een 2—0 ;prong had. verloor het uiteindelijk 6—3 van hun leeftijdgenoten uit Helder. Bij Den Helder speelden spelers mee die een week eerder net het seniorenselectieteam tegen uitkwamen. Helaas speelde Texel n zijn sterkste formatie en o.a. S. d, N. Schermer en J.P. Coutinho en node gemist. Den Helder speel de eerste helft zeer angstig en profiteerde hier tweemaal van. Bij speelde Joost Brouwer in de spits >or zijn storen werden er in de Den er defensie diverse foutieve passes ven. Gerry Plaatsman en Cees van waarden wisten hier allebei een van te profiteren. de wissel pakte Den Helder de n beter aan en binnen drie minuten de achterstand omgezet in een 3—2 sprong. Den Helder ging door en jit naar 6—2 doordat het Marmag- 3ert Verhoeff, Dick van Stralen en y Plooy ieder tweemaal wisten te en. In de slotfase was het Peter die, na opnieuw goed storend van Joost Brouwer, de eindstand -3 bepaalde. de eerste klasse heeft koploper IT veel moeite gehad met Mok. is een zeer wisselvallige ploeg met re maand weer andere spelers, nenteel bezit het een speler die zo in van de betere hoofdklassers mee kunnen draaien maar hun keeper kt daarentegen een zeer zwakke en nieke indruk. Mok leidde met de el tegen KSMT met 3 1. Toen ZIT na de wissel 3—2 scoorde was gedaan met de tegenstand van Mok CSMT liep uit naar een 5—3 over ling. Arn.Looyer laat momenteel iets betere indruk achter en ditmaal het met 3—0 van een goed partij ;nd Nioz. Amro behaalde met het ist mogelijke verschil een overwin- op hekkesluiter Tex.Boys; 1—0. liet het tegen Texel lelijk zitten en ze n tegen de veteranen een grote 6—0 erlaag. In de tweede klasse versloeg ïpo koploper Jelleboog met 2—1. ipo bouwde voor de wissel een D voorsprong op en pas in de slot- kon het aandringende Jelleboog via 3 Bakker een tegengoal scoren, npo behaalde in de laatste 9 wed den 14 punten en is nu opgeklom men naar de tweede plaats met één punt achterstand op Jelleboog maar Gempo heeft wel een wedstrijd meer gespeeld. KSMT behoort ook tot de be tere ploegen in deze klasse en ditmaal won het vrij eenvoudig met 8—1 van Question 2, ondanks dat Question aan vankelijk een 1—0 voorsprong nam. Tex.Boys 2 behaalde een krappe 2—1 overwinning op Nioz 2. ZDH 2 en 3 deelden de punten broederlijk, 1 1. Oosterend 4 en 5 waren ook aan elkaar gewaagd en na een felle strijd wist het vierde met 4—3 te winnen. Moeite In de derde klasse had koploper Dubbeldik 4 veel moeite met De Koog. De Koog nam tot driemaal toe een voorsprong maar in de tweede helft ging deze alsnog verrloren en won Dubbeldik toch met 6—3. De Koog 2 behaalde zijn eerste overwinning. Mede dankzij doel punten van Dick Oudendag (3) en Jan van Beusekom (2) won De Koog met 5—1 van Rab 2 waarvoor Piet Kok wist te scoren. Bij KSMT 3-Texel 2 werd maar liefst elfmaal gescoord. Na een 5—1 ruststand sloot KSMT de wedstrijd af met een 7—4 overwinning zodat alle drie de teams van KSMT tot winst kwa men. Slufterhoek en ZDH 4 bleven op de ranglijst naast elkaar staan door 3—3 tegen elkaar gelijkte spelen. Tex.Boys 3 kwam tegen Oosterend 6 af en toe tot leuke combinaties wat uiteindelijk leidde tot een terechte 5— 1 overwinning voor de Tex.Boys. Bij de junioren geen ver rassingen. De Koogel won, zij het krap, met 1 —0 van Swarte Schaep en Alkema was duidelijk de betere ploeg in de wed strijd tegen Shoe Girls en het won dan ook met 5—0. Om op tijd klaar te zijn met de competitie in verband met de waar schijnlijke sluiting van de sporthal wor den de komende drie zaterdagavonden ook competitiewedstrijden gespeeld. Aanvang van de eerste wedstrijd is 18.30 uur. Het dameselftal van Texelse Boys heeft in een snelle en overtuigende wedstrijd tegen Reiger Boys de promo tie naar de hoofdklasse veilig gesteld. De overwinning werd met veel moeite behaald, maar in de tweede helft lag het initiatief geheel aan Texelse zijde waar door duidelijk werd dat de dames te recht op promotie afstevenen. Reiger Boys begon bijzonder fel en bracht de Texelse achterhoede aanvan kelijk in moeilijkheden. De reddingen op het laatste moment waren dan ook niet van de lucht en keepster Marjo van Heerwaarden moest verschillende ma len ingrijpen om de bal uit het Boys doel te houden. Langzamerhand kregen de Boys dames het goede ritme te pakken en konden ze meer tegenstand aan het Zaterdag 21 februari 1981: litslagen zaalvoetbal: ierste klasse: k-KSMT 3-5 z-Arn.Looyer 0—3 tel-Rab 6-0 iro-Tex.Boys 1—0 'weede klasse: eboog-Gempo 1—2 .Boys2-Nioz2 2—1 estion 2-KSMT 2 1-8 H3-ZDH2 1-1 sterend 4-Oosterend 5 4—3 lerde klasse: bbeldik 4-De Koog 6—3 3 2-DeKoog2 1—5 MT3-Texel 2 7-4 ifterhoek-ZDH 4 3-3 sterend 6-Tex.Boys 3 1—5 lunioren: Koogel-Swarte Schaep 1—0 ema-Shoe Girls 5—0 Zaalvoetbal programma: Woensdag 25 februari: 00 u. Zegel Modes-De Koogel 2 30 u. Dagmarkt-Ratronics 2 00 u. Slufterhoek-Dubbeldik 4 45 u. Jelleboog-Oosterend 4 35 u. Rabo-ZDH 3 20 u. De Koog-KSMT 3 10 u. ZDH-JKM aldienst: Datsun. Donderdag 26 februari: 00 u. Bremakker-Buro Eelman 30 u. Citroën-Ratronics 45 u. Tex.Boys 3-ZDH 45 u. Tex.boys 3-ZDH 4 35 u. Oosterend-Question 20 u. Oosterend 3-Dubbeldik 2 10 u. Oosterend 2-Dubbeldik 3 aldienst: Nioz. Vrijdag 27 februari: 00 u. Datsun 3-JKM 2 45 u. Datsun 2-JKM 3 .30 u. Dubbeldik-Datsun 15 u. A O 2000-De Zwaan laldienst: Oosterend. Zaterdag 28 februari (II): 30 u. Shoe Girls-Zeeaas Veldman 00 u. Rab 2-Oosterend 6 45 u. KSMT 1-Tex.Boys 30 u. Texel-Arn.Looyer 15 u. Nioz-Rab aldienst: JKM. Junioren: WGW B5-Tex.Boys Texel B1-HSV BI Texel B2-HSV B2 Texel C1-HSVC1 Texel C2-HSV C2 Tex.Boys C1-WGW C4 ZAP C4-Texel C3 Pupillen: Afdeling D: Texel D4-Tex.Boys D2 Oosterend D2-Texel D3 Afdeling E: Texel E2-Texel F1 Afdeling F: Tex.Boys F1-Texel F3 Texel F4-Texel F2 Dames: Tex.Boys-Reiger Boys 1-2 0-4 1-4 1-1 1-7 6-0 0-6 2-5 0-4 4-0 4-0 1-3 2-0 snelle Reiger spel bieden. De, door Anja Witte, goed opgezette aanvallen, vanuit het middenveld kwamen steeds gevaar lijker voor het Reiger doel. Een aanval over links bracht Nicolien Keyser vrij voor het doel. Haar harde schot werd door een tegenstander uit het doel ge slagen. Hierna kon Anita Witte uit een toegekende penalty het eerste doelpunt scoren. Reiger Boys probeerde door een fel offensief voor de rust terug te komen, maar de Texelse achterhoede onder leiding van Gery Commandeur hield de zaak potdicht. Na de rust lag het spel helemaal in handen van de Boys. De meeste aan vallen liepen echter stuk op de verde diging van de Reiger Boys. Goede aan vallen over rechts door Carolien Reij en over links door Nicilien Keyser strand den steeds op de goed spelende Reiger Boys defensie. Het was opnieuw Anita Witte die de Texelse Boys in veiligheid bracht, Vanuit het midden opkomend, ontving ze de bal, speelde zich goed vrij en scoorde prachtig over de uitlopende keepster heen; 2—0. Reiger Boys pro beerde nog om terug te komen, maar de overtuiging ontbrak. Texelse Boys hield de wedstrijd nu goed onder controle en behaalde zo de belangrijke 2—0 over winning. Dames 1e klasse: Advendo1 HCSC 1 Noordkop VCW Advendo 2 Tevoko 2 ZAP Wieringen Br/Seah. 2 Batavo Polisport3 SNV Dames 2e klasse: Juvoc 1 WSOV Tevoko 3 Noordkop 3 HCSC 3 Smash '68 Noordkop 2 Tevoko 4 Br/Seah. 3 Noordkop 4 Br/Seah. 4 Juvoc 2 Heren 1e klasse: HCSC Tevoko ZAP Polisport3 De Boemel Set Up Br/Seah. 2 Polisport 2 VCW Batavo Nieuwediep Br/Seah. 3 Ondanks dat het Mareis heren bas ketbalteam met enkele invallers moest spelen is toch met flinke winst gewon nen van het Noordkopteam. De invallers waren junioren en dat bleek tijdens de wedstrijd een onverwachte versterking te zijn. Door goed verdedigen van beide zijden, bleef de ruststand beperkt tot 12 12 in het voordeel van de Mareis. De tweede helft verliep voor de Mareis een stuk beter. De junioren werden wat zelfverzekerder en kwamen tot leuke scores. De verdediging bleef bij beide teams waterdicht op een kort moment na toen Noordkop een 'man to man' verdediging toe ging passen. Zij hadden helaas geen rekening gehouden met het feit dat er bij de vijf Mareis spelers niet één onder de 1.91 m. was en dat zij ook nog beschikten over sprongkracht. Noordkop had enkele zeer kleine ietwat corpulente figuren in de ploeg die bij hoge ballen moeite hadden hun manne tje te houden. De Mareis konden door tactisch teamspel de wedstrijd afsluiten met een 33 20 eindstand. Zondag j.l. waren ondanks de kou toch 20 sportvissers op komen dagen om aan de eerste viswedstrijd van het kampioenschap 1981 mee te doen. Er werd niet veel gevangen: 14 vissen door 11 vissers met een totale lengte van 300 cm. Bij de jeugd werd Martin van der Zwaag eerste met 15 cm, de twee andere jeugdleden vingen deze keer niets. Bij de senioren waren er 10 vissers met vis en 7 zonder. Eerste werd D. Veltkamp met 66 cm vis. Tweede T. Buren met 61 cm vis en derde M. J. van Zwaag met 34 cm vis. De volgende vis wedstrijd is bij Dijkamnshuizen op 8 maart van 8 tot 10 uur 's morgens. De leden van de sportvisclub Texel die nog mee willen doen aan de selectie wedstrijd Ned. Kamp. Kustvissen kun nen zich nog opgeven voor 3 maart bij P. Verhagen, Wagemakerstraat 3, Den Burg of telefonisch: 3986. Tevens wordt voor die dag nog gezocht naar drie controleurs. De reiskosten van de con troleur worden door de vereniging be taald. Ze kunnen zich opgeven bij boven genoemd adres, ook voor 3 maart. De selectie wedstrijd is op zaterdag 21 maart. 16-41 16-42 16-35 14-30 17-29 15-28 14-27 16-23 18-12 16- 8 16- 5 16- 4 17-46 17-44 16-40 18-34 17-27 17-27 17-23 17-21 17-29 15-10 20- 8 16- 7 16-41 15-40 16-40 16-32 16-29 16-26 14-23 15-15 16-12 17-10 16- 8 15- 6 Tetak 1 speelde in Hoorn tegen Pats 4. Omdat beide tafeltennisteams onder aan de ranglijst staan, was dit een be langrijke wedstrijd om degradatie naar de vijfde klasse tegen te gaan. Het werd voor Tetak echter een teleurstellende nederlaag. Met 7—3 verlies kom men weer huiswaarts keren en een desillusie rijker. Een gelijkspel had er hooguit nog ingezeten maar meer niet. Nu de helft van de competitie erop zit, staat Tetak 1 onderaan met slechts twee punten. Toch werd er niet slechts gespeeld, maar Tetak mist nog net wat klasse om partijen die gewonnen kunnen worden ook daadwerkelijk in winst om te zetten. Zodoende gingen kostbare punten ver loren. Erik Kramer was verhinderd en werd knap vervangen door Fred Mosk. Zowel Frans Room, Martin Janssen als Fred Mosk wonnen elk één partij. Martin Janssen en Fred Mosk waren ook nog dicht bij een tweede zege, maar moesten uiteindelijk toch met miniem verschil capituleren. Ook het dubbelspel was erg spannend. In drie sets verloren Martin Janssen en Frans Room het dubbelspel: 21 14, 22 24 en 15—21. Tetak 2 deed het in Schagen tegen Polisport 4 erg goed. Met grote eenvoud werd de strijd met 9—1 gewonnen. Alleen Max Hagedoorn die niet zo erg in vorm was verloor een partij. Ruud Koorn-Neuhoff en Lieuwe van der Veen wonnen elk al hun drie enkelspelen, terwijl Max Hagedoorn tweemaal tot winst kwam. Ruud Koorn en Max Hagedoorn hadden het in het dubbel spel niet makkelijk. Moeizaam werd in drie sets gewonnen: 21 12, 14—21 en 21 18. Ruud Koorn was tegen Poli sport erg goed in vorm en hoefde in totaal niet één set af te staan. De Tetak jeugd moest ook in Schagen spelen tegen Polisport 2. Er werd vrij goed gespeeld maar toch kwam de jeugd niet tot winst. Er werd met 9—1 verloren. De Tetak spelers missen nog de ervaring om op spannende momen ten het hoofd koel te houden en de partij naar hun hand te zetten. Vier partijen gingen met miniem verschil verloren. De enige winstpartij kwam op naam van Rob Bakker. Norbert Eelman en Wim Groszpietsch kwamen niet tot winst. Norbert en Rob verloren samen ook het dubbelspel in twee sets: 17—21 en 15-21. Zaterdag 28 februari a.s. spelen Tetak 1 en Tetak jeugd in Heerhugowaard tegen resp. DOV 6 en DOV 5. Aanvang van de wedstrijden is 13.00 uur. Vertrek met de boot van 12.05 uur. De jeugd wordt om 11.35 uur bij De Ferrever ver wacht. Tetak 2 speelt thuis in sporthal De Ferrever tegen kampioenspretendent Dito 8 uit Grootebroek. Het belooft een zeer spannende partij te worden, daar Tetak 2 de eerste keer verloor en nu belust is op een sportieve revanche. Aanvang van de wedstrijd is 14.15 uur. Op de 19e competitieavond waren het de dames Ofrein en Biesboer die met 6943 punten winnaars van deze avond werden. Hiermee wisten zij hun eerste plaats in de derde periodestand aan zienlijk te verstevigen. Op de tweede plaats eindigde de gebr. Th. en J. Witte met 6865 punten, waarmee ook zij hun leiderspositie in het totaalklassement wisten te verbeteren. Hun voorsprong op het volgende koppel de dames A. Vermuë-M. Timmerman is nu bijna 1400 punten. Het op de laatste plaats staande koppel I. van MeyerenL. Eelman had een prima avond door met 6817 punten derde te worden. Ook de oudste spelers van de club C. Merkx en C. Dros spelen uitstekend. Ze werden deze keer met 6742 punten vierde. In het klassement staan zij nu op een goede zevende plaats. Uitslagen 19e competitieavond: resp. punten, marsen. Dames Ofrein-Biesboer 6943 1 Th. Witte-J. Witte 6865 3 L. Eelman-l.v.Meyeren 6817 2 C. Merkx-C. Dros 6742 5 P. Hartog-H. Snoek 6707 2 G. Smit-H. Lek 6702 2 C. v.Poelje-J. Koomen 6532 2 A.Vermuë-M. Timmerman 6521 4 Echtp. J. van Heerwaarden 6517 0 Zondag moesten de GVT meisjes tot en met 12 jaar een wedstrijd turnen voor de jeugdcompetitie. Hun tegenstanders waren de meisjes van de vereniging O.K.K. uit Den Helder. De Texelse meisjes maakten een zwakke start op de brug, er werd slordig gewerkt en ze verloren meteen al 4.45 punten. Ook op de balk en bij het paardspringen moesten ze hun meer dere erkennen in de meisjes uit Den Helder. De twee winstpunten op de vrije oefening konden er niet meer toe bij dragen om de totale wedstrijd in winst om te zetten. OKK behaalde 146.20 punten. GVT behaalde 140.40 punten. Persoonlijk was de uitslag als volgt: Monique Kalk 30.95, Gemma Praamstra 28.15, Karin Vlaming 27.35, Marit de Porto 27.15, Edda Bakker 26.30, Sigrid Sikma 25.00, en Simone Winter die als reserve meedeed behaalde 17.05 pun ten. Het MST heren handbalteam kon in een wedstrijd tegen Zebra's 3 overtui gend winnen. Na wat startproblemen wisten de Texelaars vooral in de tweede helft de punten naar zich toe te trekken, zodat een verdiende 15 7 overwinning het resultaat was. MST ging niet zo goed van start en stond al snel met één punt achter. Deze voorsprong voor de Zebra's was van korte duur want door het steeds sneller en overtuigender aanvallen van MST konden de Texelaars met een 9—3 voorsprong de rust in. In de tweede helft ging de strijd aanvankelijk gelijk op en de Zebra's waren in staat om nog vier doelpunten te maken. Maar de voorsprong van MST was al dermate groot dat verlies niet meer mogelijk was. Door goede combinaties van de Texelaars werd het Zebra-team tegen het einde van de speeltijd helemaal 'plat' gespeeld met als eindscore de sterke 15—7 ovenwin ning. In de competitie van de damclub Texel haalde J. van Heerwaarden fors uit met drie overwinningen op rij. P. Kooiman verspeelde drie punten, maar blijft de ranglijst aanvoeren op de hielen gezeten door P. Bakelaar die twee punten inliep. Een goede derde blijft J. Hooijberg die in deze reeks zijn derde nederlaag tegen J. van Heerwaarden kreeg te slikken. Uitslagen: J. van Heerwaarden-J. Hooijberg 2—0 Fr. Kuiper-P. Kooiman 1 1 C. Vinke-W. Bakker 2-0 R. Brouwer-P. Bakelaar 1 1 Fr. Kuiper-C. Vinke 0—2 R. Brouwer-L. van Kooten 2—0 W. Bakker-J. van Heerwaarden 0—2 L. van Kooten-P. Bakelaar 0—2 C. Vinke-J. Hooijberg 0—2 P. Kooiman-J. van Heerwaarden 0—2 Fr. Kuiper-R. Brouwer 0—2 Ruitercentrum Bornrif houdt zondag een puzzelrit voor ruiters. De start is om 10.30 uur en zowel ruiters op eigen paarden en ponys en ruiters met mane- gedieren kunnen aan deze rit deel nemen. Ruiters met een paard betalen vijfgulden inschrijfgeld en ruiter met ma- negepaarden of ponys tien gulden. Tijdens de rit moeten verschillende opdrachten worden uitgevoerd. De eer ste prijs is een wisselbeker beschikbaar gesteld door de ABN bank. Voor alle deelnemers is er tevens een herinne ringsvaantje. Opgave is mogelijk tot en met vrijdag bij het Ruitercentrum, tele foon 02228-289. Nog eenmaal is er gelegenheid met koersbal kennis te maken in het Eier- landsche Huis en wel op donderdag 26 februari om half 5, na afloop van de jaarvergadering ANBO afd. Eierland-De Cocksdorp. Op zondag 1 maart gaan de jeugd leden van 7 tot en met 15 jaar van de IJsclub Den Burg naar Alkmaar om daar op de kunstijsbaan te schaatsen. Wie mee wil kan zich opgeven in de Jac.P. Thijsseschool 26 februari van 17.00 tot 19.00 uur. De kosten per persoon op vertoon van ledenkaart bedragen f5,— direct bij de aanmelding te voldoen. In dat bedrag is alles begrepen: de bootkaart, de bus Den Helder-Alkmaar w en de entreeprijs voor de ijsbaan. Wie een optelsom maakt kan de conclusie trekken dat de ijsclub er een belangrijk bedrag op toe legt. De jeugdleden vertrekken op 1 maart met de boot van 9.05 uur en komen terug met de boot van 14.35 uur uit Den Helder. Arnhem terugkreeg en een stuk van zeven hectare dat bij Den Burg ligt, is lang niet genoeg om zijn koeien te kunnen voeren. De pachtkamer had vastgesteld dat zijn poging om een boerenbedrijf op te zetten wel degelijk serieus is. Om dat bedrijf te kunnen runnen heeft hij echter meer land nodig. In het verleden had Stoll gras gehaald uit de Westen en ook pacht hij elders land. Hij heeft geprobeerd grond te kopen via de grondbank, maar ook dit lukte niet. Stoll zei dringend om land verlegen te zitten en op alle mogelijke manieren uitbreiding van zijn grond te hebben geprobeerd. ,,lk ben de dinsdag voor ik met mijn actie begon bij Piet Jongejan geweest om een schikking te vragen. Ik vroeg of hij een deel van het land wilde vrijgeven. Maar dat wilde hij niet. Op het ogenblik heb ik nog acht weken voer voor mijn beesten. Ik hoopte dat het gras dat ik heb ingezaaid tegen die tijd is gegroeid. Ik had dan ongeveer tot augustus voer gehad", zei Stoll die verder nog meedeelde dat hij van de pacht die aan hem wordt be taald, maar een tientje per jaar per hec tare overhoudt, na aftrek van alle kosten. ,,Dan zou het pachtcontract herzien moeten worden. Het hof in Arnhem heeft dat niet gedaan. Ik kan me voor stellen dat u gras nodig heeft. Maar als u niet meer land heeft, dan heeft u teveel koeien" merkte de president nuchter op' Failliet Stoll liet weten niet met minder koeien toe te kunnen, omdat er dan te weinig inkomsten zouden komen. Ik heb alle problemen met Jongejan in der minne proberen te schikken. Hij wilde niet. Als dit zo door gaat, ben ik aan het eind van het jaar failliet", zei hij. In antwoord op vragen van de president liet Stoll nog weten dat de zes hectaren grond in polder Het Noorden niet met gras is ingezaaid, omdat de grond daar te nat was. Alleen in Eierland is dus gezaaid. De president wilde verder weten waarom hij de dammen waarover het land te bereiken was. eruit had laten halen. ,,lk heb er spijt van. Je doet soms slechte dingen. Het was om de toegang tot het land onmogelijk te maken. Ik heb de dammen er door een loonwerker uit laten graven." De president vroeg wat de advocaat van Stoll, Mr. Blom over de actie van zijn cliënt had gezegd. Stoll zei dat Blom hem de hele actie sterk had ontraden. Als Jongejan geen nieuw contract wil, dan kun je verder niets doen" had de advocaat gezegd. ,,Maar als ik niets doe, dan ben ik binnen een jaar failliet. De familie Jongejan heeft nog een boerderij met 24 hectaren. Daar staan afgekeurde pootaardappelen. Hij vindt het niet eens de moeite ze eruit te halen als veevoer. Hij heeft dat land kennelijk niet in zijn geheel nodig. Jongejan heeft land genoeg. Maar ik zit te springen om elke vierkante meter. Moet ik dan alles zomaar kapot laten gaan. Zitten wach ten tot het faillissement komt?" vroeg Stoll. De president gaf hem het advies te wachten totdat de pachttermijn zou zijn afgelopen. Wellicht dat dan een nieuw contract zou kunnen worden gemaakt met een andere pachtsom, of misschien dat dan het land teruggegeven zou kunnen worden. Jongejan liet weten dat de afgekeur de pootaardappelen zich nog steeds in de grond bevinden omdat slechte weersomstandigheden het oogsten ver hinderden. ,,Dan heeft Jongejan zeker ander weer dan de andere boeren op Texel" zei Stoll. Schorsing Na een schorsing van de zitting waar in Jongejan met zijn advocaat overlegde wat de beste oplossing zou zijn voor het ingezaaide graszaad, bleek dat dit zaad zomaar niet uit de grond kan. ,,Het is het best de zaak met rust te laten. Als het gras is ontkiemd moet het worden doodgespoten. Pas daarna kan gekeken worden wat de rest van het jaar op het land kan worden gedaan", zei de ad vocaat. De vordering om het graszaad binnen twee dagen na de uitspraak te verwijderen werd dus ingetrokken. Jon gejan was blij dat het land in polder Het Noorden niet met gras was ingezaaid want hiervoor heeft hij al tien hectare pootaardappelen klaar liggen. De eis van de advocaat betrof dus nu ont ruiming van het land, schadevergoeding en herstel van de dammen. „Zoals ik er nu over denk, heb ik er spijt van", zei Stoll. „Maar ik zag geen andere mogelijkheid. Als de uitspraak van het kort geding negatief wordt, kan ik mijn bedrijf wel aan de kant zetten. Ik heb Jongejan aangeboden schadever goeding te betalen berekend naar de opbrengst per hectare per jaar als hij afstand doet." Jongejan liet hierop weten beslist geen afstand te willen doen. De vader van Jongejan die ook ter zitting aanwezig was zei dat het land in het Noorden thans geschikt is om te bewerken, nadat eerst het weer steeds tegenwerkte. Nu kunnen ze echter niets doen in verband met de kraakactie. Op grond van het spoedeisende ka rakter van de zaak werd besloten dat dinsdag (vandaag) uitspraak zou wor den gedaan. (zie pagina 3)

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5