Meer zekerheid voor fietsende kampeerders Voor het weekend I DE TALBOT SOLARA. Stichting Gastvrije Fietscampings: I VERDER VOOR MINDER. Weer overwinning voor En Passant Winst voor Mareis Goede vangst bij viswedstrijd Denksportvijfkamp op 27 maart Wampex weekend eind april Topscoorders zaalvoetbal Weekmenu - West-Frisia won van MST-dames Zwemmen in De Schots Jeugdclub in Oudeschild? Gespreksavonden aanstaande ouders van 14 en 15 maart 1981 Artsen Kerkdiensten Groene Kruis Tandartsen Apotheek Dierenartsen Rijkspolitie Noodslachtingen 17.490/ Garage Westend Oosterenderweg 52, Tel. 02223-396 Oosterend (Texel) 0TALBQT IIJDAG 13 MAART 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 13 let eerste team van Schaakclub En isant speelde de laatste bondswed- jd tegen Aartswoud. Opnieuw toon de Texelse schakers hun goede ■m en versloegen Aartswoud met de ale cijfers 5'A 2%. Het was de de overwinning op rij voor En Pas- it. kan het eerste bord behaalde J. Dros n tamelijk gemakkelijke overwinning C. Splinter die zoveel tijd gebruikte >r de zetten die Dros hem presen- rde dat Splinter reeds op de 25ste set ar zijn 'vlag' ging. Gerard van Es had tege A. Zeeman heel wat moeilijker, man bracht in de opening een uiterst •affineerd stukoffer dat hem uiteinde een pion opleverde. In de tijdnood- sloeg Van Es echter alsnog toe. M. tali stond de hele partij beter, maar na tijdcontrole was het voordeel wel it erg summier geworden, zodat tot nise werd besloten. Peter Bergman erspeelde de sterke R. Bijpost die iteen al na de opening een verloren rtij schaakte. A. Terpstra rekende aan t vijfde bord af met F. van Eekelen. strijd ging lange tijd gelijk op, maar irpstra sloeg toe in het pionnen- idspel. A. Bakker speelde een posi- nele partij tegen N. Bakker, die nder al te grote complicaties terecht remise eindigde. Joop Rommets zag idanks een pluspion geen kans het idspel te winnen van K. Langedijk. im Hoekman verloor van R. van itten die Hoekman een pion 'aan- od'. Toen Hoekman daarop in ging )n Van Putten in de aanval. Uitslagen: Dros-C. Splinter 1—0 van Es-A. Zeeman 1 —0 Vittali-G. Luder H V4 Bergman-R. Bijpost 1—0 Terpstra-F. van Eekelen 1—0 Bakker-N. Bakker A A Rommets-K. Langedijk A A Hoekman-R. van Putten 0—1 Het Mareis basketbal meisjes junio- nteam speelde tegen HBC B. Na"een scht begin kregen de Mareis de smaak pakken. Ondanks de mooie tegenzet-, in van HBC b vielen er toch veel doel- inten voor Texel. HBC B kwam weinig tot scoren en zo erd de ruststand 14—4 in het voordeel in de Mareis. De tweede helft speel- m de Mareis stukken minder en dat tekende veel balverlies. HBC B kwam erk terug en verzette zich veel meer. eeindstand was24—8voorde Mareis. punten werden gescoord door: askia de Vey 10, Jopie Zijm 8, Petra in der Vis 4, Anita Westdorp 2. Zesenzestig vissen met een totale ngte van 1607 cm. Dat was de vangst an 24 vissers van de sportvisclub die andag naar de dijk waren getogen om ndanks de harde wind en regen, met Ikaar een wedstrijd te houden. In de afdeling jeugd waren vijf deel- emers. Gevangen 11 vissen totaal 03 cm. Eerste Cor Eelman 87 cm. weedeMartin Maat 73 cm. Derde Jan lico van der Ploeg 61 cm. ifdeling senioren 19 deelnemers, 66 issen met in totaal 1304 cm. Eerste M. van der Zwaag 178 cm. Tweede C. J. akker 128 cm. Derde W. Pronk 127 m. De volgende wedstrijd die meetelt oor het kampioenschap is op 29 maart an 9.15-12.15 uurte Oudeschild en is ïvens de uitwisselingswedstrijd met iergen. HSV de Karper komt met 30 portvissers. Zaterdag 21 maart gaan 13 'exelse sportvissers naar de selectie redstijd Ned. kamp. aan de afsluitdijk, 'ertrek om 6.30 uur vanaf het fanfare- lebouw, Wittekruislaan. Op 27 maart houdt de Texelse Sportraad de traditionele denksport vijfkamp. Ook niet denksport-vereni gingen zoals volleybalteams, zaal- en veldvoetbaheams, de wielervereniging, biljartclubs ed. kunnen deelnemen aan dit evene ment. Iedere groep die mee wil doen kan een aanmeldingsformulier afhalen bij het bureau culturele zaken, kamer 303, in het raadhuis. Telefonisch bestellen is ook moge lijk: 102220) 3041 toestel 132. In voorgaande jaren (behalve vorig jaar) zijn ook dergelijke denksportvijf- kampen georganiseerd waar de vereni gingen met elkaar in het strijdperk traden op de onderdelen schaken, dammen, biljarten, bridgen en klaver jassen. Het is de bedoeling dat de vijf kamp in de Kaapsnol in De Koog wordt gehouden, aanvang 19.00 uur. Verenigingen worden verzocht het af gehaalde inschrijfformulier voor 19 maart in te leveren bij de heer Munnik- huizen, Boodtlaan 38, 1796 BG De Koog. Om de strijd zp sportief mogelijk te laten verlopen, wordt aan de deelnemende clubs verzocht de deelne mers zoveel mogelijk uit de eigen gele deren te werven. Aan de deelnemende clubs wordt een blijvende herinnering aan het evenement aangeboden, en voor de drie winnende teams zijn bekers beschikbaar. Op vrijdag 24 en zaterdag 25 april, (een week na Pasen) organiseert de sportraad opnieuw een Wampex. Voor de tweede keer zullen de deelnemers al hun inventiviteit en speurzin moeten gebruiken om deze meerdaagse op- drachtentocht tot een goed einde te brengen. Wampex is een afkorting voor Week end Amphibische Expeditie. Dit houdt in dat dejocht ttieer.dagen zal omvatten en dat ook het water niet wordt ge schuwd. De tocht start op vrijdag middag en gaat door tot in de nacht. Dan wordt er op een nog geheime plaats overnacht en de volgende ochtend in alle vroegte gaat het verder. Allerlei vormen van vervoer zijn daarbij mogelijk maar de deelnemers doen het grootste deel van de tocht op de fiets. De tocht wordt in etappes afgelegd, waarvoor steeds een tijdslimiet is gesteld. Omdat de opdrachten vaak erg moeilijk zijn is er wel voor iedere etappe een 'noodbrief' maar het openen daarvan kost straf- punten. De etappes worden steeds in kleine groepjes (3 tot 5 personen) afgelegd. Uitrusting Voor de maaltijden en de overnach ting wordt gezorgd, zodat de deel nemers niet meer mee hoeven te nemen dan een goede uitrusting voor één dag in de openlucht. Om het hen echter niet al te makkelijk te maken is het ten strengste verboden om meer geld dan één kwartje per persoon mee te nemen. Wie zich voor deze tocht op wil geven, of nadere inlichtingen wil hebben, kan zich wenden tot P. Keijzer in de sporthal (tel. 3471) of op het raadhuis (tel. 3041 toestel 239). Hoofdklasse: lokte veel belangstellenden naar de stand van de stichting. Ook andere bij eenkomsten waarin aan de plannen be kendheid werd gegeven gaven een grote belangstelling te zien. Van buiten landse zijde is er interesse voor het ar rangement. Het is de bedoeling dat de fietsarrangementen in het buitenland worden aangeprezen, zodat in 1982 kampeerders uit de ons omringende landen ook op de fiets door Nederland trekken. Inspelend op de stijgende kosten van buitenlandse vakantiereizen door het duurder worden van brandstof, heeft een vijftal campings, waaronder één Texels bedrijf, de Stichting Gastvrije Fietscampings opgericht. De exploitan ten stellen dat er een bekend vervoer middel is dat geen last heeft van een olie crisis of het teruglopen van de econo mie. Dat vervoermiddel is de fiets. De moeilijkheid bij een fietsvakantie is echter dat men nooit van te voren weet of men op de camping waar men wil overnachten nog een plaatsje zal vin den. .Niets is deprimerender dan te horen te krijgen dat op een camping geen plaats is", stelt de stichting. De oplossing die wordt aangedragen is een zogenaamde fietskampeerarrangement. Door het boeken van een dergelijk ar rangement heeft men de zekerheid dat er altijd plaats is op de camping die men wil aandoen. De arrangementen kunnen geboekt worden bij alle VW kantoren in de grotere plaatsen (ook op Texel) en bij de ANWB kantoren. Per deelnemer wor den negen overnachtingscoupons uit gereikt waarmee men op een bij de stichting aangesloten terrein kan verblij ven. Bij aankomst krijgt men tevens informatie over de omgeving. Komt de fietser overnachtingscoupons tekort dan kunnen de extra overnachtingen op de campings worden afgerekend tegen de geldende tarieven. Behalve de over nachtingscoupons ontvangen de deel nemers ook reductiebonnen ter waarde van ongeveer twintig gulden voor at tracties onderweg. Op Texel zal men hiermee het Natuurrecreatiecentrum te gen gereduceerd tarief kunnen bezoe ken. Verder ontvangen de deelnemers een algemene fietsroutekaart van Ne derland, drie toeristische deelkaarten waarop eenvoudig en duidelijk fietsrou tes kunnen worden uitgezet. Drie boek jes over evenementen en attractiepun- ten in Nederland behoren eveneens tot de bescheiden die men krijgt, alsmede een boekje 'Goede raad voor fiets- (Advertentie I.M.) Heldere groentesoep Texelse lamsbout met kruidenboter, verse groenten en gebakken aardappelen. Pêche Melba. f22,50 HAVENRESTAURANT TEXEL (02226) 310. K. D. Koorn Dubbeldik 32 L. Uriot JKM 29 G. Legierse De Zwaan 20 R. v.d. Stap De Zwaan 19 J. v. Bennekom Dubbeldik 17 F. Bakker Oosterend 16 M. Land JKM 13 G. Plaatsman JKM 13 H. Groen JKM 11 B. Brouwer ZDH 11 H. de Vries ZDH 11 De MST-dames speelden een goede handbalwedstrijd tegen West- Frisia. Eer werd door beide partijen goed verdedigd en de gelijkopgaan- de aanvallen waren zeker het bekijken waard. De ruststand was 3-3. De tweede helft leverde enkele pro blemen voor de MST-dames op. Er werd een paar maal door de tegen partij gescoord, waardoor MST een beetje geïntimideerd raakte. Toch wist MST nog een paar kansen goed te be nutten, maar kon net met een gelijk spel bereiken. Eindstand 6—7. Zondag 15 maart gaat de zwemclub weer zwemmen in 'De Schots'. Men vertrekt met de boot van 16.05 uur vanaf 't Horntje en keert weer eiland- waarts met de boot van 18.35 uur. Voor niet leden van de zwemclub is nog enige ruimte op de startblokken. Zij betalen f5,— exclusief boot, op te geven en te betalen op de boot. Zondag 22 maart is de zaalconditie training in sporthal De Ferrever en het zwemdubbestuur hoopt op een flinke belangstelling. De training begint om 10.15 uur. Wie van de zwemclubver- den geen verenigings jack besteld heeft maar door de nu gunstige geworden prijs alsnog zo'n jack wil hebben kan deze afhalen bij mevr. Boon, Ada van Hollandstraat 10. Dit kan vrijdagmiddag 13 maart na 16.00 uur. Er zijn slechts een bescheiden aantal jacks over, dus slagvaardigheid is geboden. Eerder be stelde jacks ook op het bovenstaande tijdstip afhalen. Tweede klasse: tochten' en het boekje 'Verkenningen in de omgeving' met uitgebreide informa tie over wat de fietser onderweg kan tegenkomen. Reserveren De Stichting Gastvrije Fietscampings kent een zogenaamd 24-uurs reserve ringssysteem. Hierdoor kan kosteloos via de receptie van de camping waar men verblijft een plaats worden gere serveerd op de volgende camping waar men denkt heen te trekken. De be sproken plaats wordt de dag van aan komst tot zes uur 's middags vrijge houden. De bij de stichting aangesloten kampeerterreinen liggen door heel Ne derland verspreid. De afstanden tussen twee terreinen bedragen tussen de vijf tien en de vijftig kilometer. Daardoor zijn zowel grote als kleine dagtochten mo gelijk. Bij elk arrangement is ingebouwd dat het verblijf één tot drie nachten langer kan duren dan gepland. Dit voor het geval een bepaalde omgeving bui tengewoon in de smaak valt. Op Texel is het kampeerterrein van de Exploitatie maatschappij De Krim nabij De Cocks- dorp bij de stichting aangesloten. Tarieven Voor het arrangement betaalt iemand die alleen op stap gaat 7125, Per sonen van 15 jaar of ouder halen een dergelijk arrangement voor honderd gulden per persoon. Iedere vierde, vijfde en zesde persoon betaalt 790, en is de groep groter dan zes personen dan be taalt de rest 780, Kinderen tot negen De Gemeenschap Oudeschild wil trachten een Oudeschilder jeugdclub van de grond te krijgen. Evenals de jeugdclubs in o.a. De Cocksdorp is deze bedoeld voor jongeren die bij het voort gezet onderwijs zitten. De club zal geheel zelfstandig moeten functioneren, dus los van de Gemeenschap Oude schild, onder leiding van oudere vrij willigers, Als er voldoende belangstel ling voor is zal na het zomerseizoen in september worden gestart met weke lijkse bijeenkomsten. Donderdagavond 12 maart aanvang 19.30 uur wordt een bijeenkomst gehouden in dorpshuis 't Skiltje. Als daar voldoende animo blijkt, zal tot oprichting worden overgegaan. J. Brouwer Oosterend 4 16 B. Visser Oosterend 5 14 Reserve eerste klasse: A. Eelman Oosterend 5 12 S. Stroo Oosterend 2 22 H. Beverdam Question 2 11 P. Dral Datsun 2 21 H. Broekman Oosterend 4 10 A. Keesom Dubbeldik 2 20 G. Veeger Tex.Boys2 9 M. van Wilsum JKM 2 20 F. Stark KSMT2 9 P. van Exel JKM 2 17 R. v.d.Kooi Jelleboog 9 W. v.Heeringen Oosterend 2 17 J. van Dijk Gempo 8 G. Vlaming Datsun 2 15 P. de Wit ZDH 2 8 A. Hin Datsun 3 14 A. Eelman Jelleboog 8 Derde klasse: Eerste klasse: R. v.Heerwaarden Dubbeldik 4 27 J. Beerling Texel 19 E. Kleinveld Tex.Boys 3 16 A. Zijm Rab 18 S. Kuip Dubbeldik 4 13 H. Stevens KSMT 17 B Witte Dubbeldik 4 11 H. Koorn A.Looyer 15 T. Smit T ex.boys 3 11 JWitte Tex.Boys 9 D. Drijver Dubbeldik 4 10 G. Bakker Amro 9 A. Witte Dubbeldik 4 10 M. Molenaar A.Looyer 9 P. de Vries Oosterend 6 10 T. Bakker Amro 8 F. Riteco Dubbeldik 4 9 jaar kunnen gratis mee en kinderen van 10 tot en met 14 jaar voor 775, Voor het van de grond krijgen van de Stichting Gastvrije Fietscampings is ge bruik gemaakt van overheidssubsidie en geld van het Nationaal Bureau voor Toerisme. Het heeft er echter alle schijn van dat de stichting niet blijvend ge steund behoeft te worden, want de belangstelling voor de fietsarrangemen ten is bijzonder groot. Een vakantie beurs die in januari werd gehouden, De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 17 maart om 14.00 uur inenting mazelen) Dokter Waverijn, woensdag 18 maart om 13.30 uur. Op initiatief van de wijkverpleegsters wordt dit voorjaar weer begonnen met een serie gespreksavonden voor aan staande ouders. Doel daarvan is, om door middel van informatie-uitwisseling en samenspraak over zwangerschap, geboorte en baby de toekomstige ou ders vertrouwd te maken met de veran deringen in hun leven. De gespreksavonden worden gege ven door de wijkverpleegsters, de con sultatiebureau-arts, de leidsterdocente van het kraamcentrum, de dieëtiste en een tandarts. De organisatoren hopen dat niet alleen aanstaande moeders naar de avonden zullen komen, maar ook de aanstaande vader. Het is heel belangrijk dat ook deze bij de problematiek worden betrokken. De tijd dat kinderen krijgen alleen als een zaak voor de moeder werd beschouwd behoort voorbij te zijn. Op zes achtereenvolgende avonden of mid dagen zullen de volgende onderwerpen worden behandeld: 1. De leefwijze van de aanstaande moeder, dagindeling, kleding, sport en vakantie en zwanger schapsverschijnselen; 2. Het gebit van de aanstaande moeder en baby; 3. De voeding; 4. De bevalling; vertoning van een film en een forum, ter beant woording van vragen; 5. Doel van de kraamzorg en de verwachtingen van de ouders van de kraamverzorgster. Uitzet en dagindeling; 6. Ontwikkeling van de baby in het eerste levensjaar; 7. Be spreking van de opzet van het consul tatiebureau, de gehoortest, de inentin gen, enz. Aanmelding De eerste gespreksavond wordt ge houden op dinsdag 7 april a.s. in het Groene Kruisgebouw te Den Burg. Voor leden van de Kruisvereniging zijn aan de deelname geen kosten verbonden. Tot uiterlijk 3 april kan men zich aanmelden bij het Groene Kruisgebouw, waar des gewenst ook nadere informatie wordt verstrekt. Telefonisch kan ook en wel tussen 17.00 en 18.00 uur (02220-3241) maandags t/m vrijdags. Wat de deel nemers betreft wil de voorbereidings groep niet al te kritisch zijn. Ook mensen die voorlopig nog niet aan kinderen denken, kunnen zich aansluiten. Uitsluitend voor spoedgevallen Zondag 15 maart 1981 Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. Coutinho, Schilderend 40, Den Burg, tel. (02220) 2023. Ambulance fin geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Zater dag en zondag te bereiken na 13.00 uur. Zr. G. Doeven, Noordwester 21, Den Burg, tel. (02220) 4658. Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdags van 11.30-13.00 uur en van 16.00- 18.00 uur en zondags van 11.30- 13.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444 Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Van Zijll Langhout, collecte kerktelefoon - onderhoud kerkgebouw Om 19.30 uur uitzending via De Lichtboei De Cocksdorp 9.30 uur ds. Wolthaus, collecte noodlijdende gemeenten en personen. Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra m.m.v. Interkerkelijk koor o.l.v. Dyo Wassink. De Koog 11.00 uur ds. Wolthaus De Waal 11.00 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. Wisman collecte noodlijdende gemeenten en personen Oudeschild 11.00 uur ds. Wisman collecte noodlijdende gemeenten en personen GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. Blaauw 19.00 uur ds. De Boer Oosterend 10 uur ds. De Boer biddag voor gewas en arbeid 17.00 uur ds. Blaauw GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur ds. Woudt, van Den Helder. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema Uitzending Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.00 uur ds. Molema Slotdienst evangelisatie-week m.m.v. Baptistenzangkoor 125 leden. Uitzemding via De Lichtboei woensdag 18.30 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via De Lichtboei Zondag: 10.45 uur Kindernevendienst De Koog: zondag 9.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur. Geen Eucharistieviering: De Cocksdorp, Oudeschild, Den Hoorn. JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 10.30 uur Openbare lezing 11.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags 19.30 uur Theocr. school; (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. 20.30 uur Dienstvergadering. (Advertentie I.M.) Vanaf I 6 Jaar garantie tegen door roesten var, binnenuit Kom ki/ken bii

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 13