Gevangenisstraf voor dronken achter het stuur ACCNDi ;ci Bibliobus bllilt langer in DeGocKsdorp rAnne's Geheim Texelaars voor de balie Deze zomer vier rommeltjesmarkten in Oosterend ..Harde" opvang van verslaafden in Hoog Hullen Simavi collecte voor hulp aan de derde wereld Crossbrommers in beslag genomen Gedetineerde aangehouden Strijkboutenavond van Het Gi/de Zaterdag solistenconcours Ere-medaille voo trouw koorlid Lezing over luchtverontreinigir PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 17 MAART |NS in Oosterend zullen deze zomer weer rommeltjesmarkten worden gehouden: op de zaterdagen 4 juli, 18 juli, 1 augustus en 15 augustus. De opzet is gelijk aan die van vorige jaren. Wie spullen voor de markten wil afstaan, wordt verzocht contact op te nemen met de organisatie via telefoonnummer (02223) 850. Een publiek dat wel iets omvang rijker had mogen zijn, heeft vrijdag avond in Het Eieriandsche Huis te De Cocksdorp kennis genomen van de wijze waarop verslaafden worden behandeld in „Hoog Hullen", een drugvrije therapeutische gemeenschap in Groningen. Die in formatie werd gegeven door twee stafmedewerkers van dit centrum. Duidelijk werd gemaakt dat de opvang in de diverse centra, die zich met de opvang van alcohol- en drugsverslaafden bezig houden, vooral verschilt wat betreft de vrij heid die er genoten wordt De aanpak varieert van „vrij" tot „zeer onvrij". De Texelse Jellinek-vestiging is een voorbeeld van vrije benadering, terwijl de aanpak in Hoog Hullen de patient maar zeer weinig vrijheid laat. Voor beide methoden is wat te zeggen. Niet gesteld kan worden dat de resultaten in het ene centrum veel beter zijn dan in het andere. Overal is in ongeveer dertig procent van de gevallen sprake van een goed resultaat, in eveneens 30% van de gevallen is het resultaat matig en eenzelfde percentage gaat op voor slechte resultaten. Dr. Lammert Velthuis van Hoog Hullen noemde deze score voor zijn instituut goed, omdat in Hoog Hullen mensen komen die al van alles hebben geprobeerd. De drugvrije therapeutische gemeen schappen (er werden er drie genoemd die in Nederland opereren: Hoog Hullen bij Groningen, de Emile-hoeve bij Den Haag en het tot het Jellinek-centrum behorende Krauweelhuis te Amster dam) hebben een zeer dwingend karak ter. De patient moet er leven met strenge regels; hij geeft een groot stuk vrijheid op. Dat is allerminst zielig. De voorstanders van dit systeem wijzen erop dat de omstandigheden, waarin de patient in zijn verslavingsperiode leefde, heel wat verschrikkelijker waren. Geen naijver Van competitie tussen voorstanders van de vrije en minder vrije aanpak bij de opvang van verslaafden is geen sprake. In tegendeel: de verhouding is uitstekend. Beiden hebben hetzelfde doel: de verslaafde in staat stellen zich beter te voelen zodat hij in staat is beter met zichzelf en de wereld om te gaan. Uit de vragen die werden gesteld kwam onder meer naar voren, dat vrij veel ongerustheid bestaat over de vele mogelijkheden waardoor jonge mensen tegenwoordig met de drank in aanraking kunnen komen. Met name het overvloedig bier schenken in voet balkantines en dorpshuizen aan zeer jeugdigen werd gehekeld. De avond in Het Eieriandsche Huis was georganiseerd door de patienten- raad van dokter Siebinga. Gewoonlijk zijn deze avonden alleen voor patiënten van dokter Siebinga toegankelijk. Deze keer waren ook anderen welkom. Een 43-jarige Texelaar was vrijdag recordhouder in een lange reeks van zaken, die stuk voor stuk dienden tegen mensen die onder invloed van alcohol een auto bestuurd hadden. Op 29 juni was hij aangehouden op de Badweg met promillage alcohol van 2.10 in zijn bloed; ruim vier keer zoveel als toegestaan. Tegen de politie had hij verklaard slechts een paar pilsjes te hebben gedronken. Op de zitting zei de verdachte, dat hij zelf had aangedrongen op de ademtest. De politie wilde meteen een bloedproef nemen. Uit de stukken bleek dit verhaal van de verdachte juist te zijn. Hiermee bewees hij dat zijn geheugen ten tijde van het staande gehouden worden goed functioneerde. Op grond hiervan verklaarde hij zeker te weten, dat hem geen tweede bloedproef was aangeboden. Voor het verkrijgen van het rechtmatig bewijs is het noodzakelijk dat de politie aan iemand die ervan wordt verdacht te veel te hebben gedronken om een auto te kunnen besturen, de mogelijkheid geeft een tweede bloedproef te ondergaan. De uitkomst van een derge lijke tweede bloedproef kan lager zijn, maar ook hoger. Dat laatste is met name het geval wanneer iemand vlak voordat hij in zijn auto stapte nog iets heeft gedronken. Politierechter mr. Den Ottolander las in de stukken dat een mogelijk heid voor een tweede bloedproef wel was aangeboden. De verdachte had toen echter verklaard het niet nodig te vinden. „De stukken zijn ondertekend door drie politiemannen" zei de rechter, die duidelijk liet blijken daar meer geloof aan te hechten dan aan de verkla ring van de verdachte. Uit het doktersrapport citeerde hij nog dat de man ten tijde van zijn aanhouding had gesproken met dubbele tong, bloeddoorlopen ogen had gehad, en dat zijn adem sterk naar drank rook. „Waarom zoveel pils en dan toch rijden?" vroeg de rechter, „Het was niet zoveel. Misschien dat de medicijnen inwerking hadden", zei de verdachte. De rechter liet weten dat medicijnen nooit een inwerking op het promillage kunnen hebben. Tevens stelde hij vast dat de verdachte al veel meer keren wegens dit soort feiten is veroordeeld. Veroordelingen met weken en maanden gevangenisstraf en jarenlange ontzeggingen van de rijbevoegdheid had hij al tegen zich horen uitspreken. De laatste veroordeling was in 1978, toen hij twee weken gevangenisstraf en 18 maanden ontzegging opgelegd kreeg. „Hoe komt dat nu steeds?" vroeg de rechter. Uitgeholde steen „Dat is moeilijk te zeggen", ant woordde de verdachte. „Je zit een paar honderd meter van huis en dan rij je even en dan ben je er". „Dan kun je ook gaan lopen", con cludeerde de rechter. De officier van justitie mr. Jansen achtte in zijn requisitoir de ten laste gelegde feiten wettig en overtuigend bewezen. Hij stelde meer waarde te hechten aan het ambtsedig opgemaakte proces verbaal, waarin stond dat de mogelijkheid van een tweede bloedproef wel degelijk was aangeboden, dan aan de verklaringen van de verdachte. Jansen verwierp daarom het verweer van de verdachte. „Hij heeft een lange keten van veroor delingen achter de rug. Je zou er moedeloos van worden. Hij trekt duidelijk geen lering uit datgene wat de rechter hem via veroordelingen probeert te vertellen. De verkeersveilig heid eist dat tegen dit soort zaken met straffen wordt opgetreden. Misschien dat het ooit eens helpt, gelijk een ge stadige druppel een steen langzaam uit holt. Dit is een heel moeilijk geval, vooral ook omdat de verdachte niets van hulp van de reclassering wil weten", zei Jansen, die tot een eis kwam van twee weken gevangenisstraf en een ontzegging voor de tijd van twee jaar. Van die twee wordt overi gens wel de tijd afgetrtokken dat het rijbewijs al in het bezit van de officier is. Dat is vanaf 29 juli. In zijn weerwoord zei de verdachte, dat hij fout was geweest, maar dat hij ontkende dat er sprake van een tweede bloedproef was geweest. „Dat weet ik zeker, net zoals ik u zeker kon vertellen dat de agenten eerst geen blaasproef wilden afnemen", zei hij. De rechter achtte het wettig bewijs geleverd en vond dat de officier, gezien de recidive en de ernst van het feit een milde straf eiste. Hij achtte geen termen aanwezig om iets van de eis af te doen en vonniste conform. De verdachte zei dat hij de mogelijk heid van hoger beroep zou overwegen en dat hij voornemens was langs het politiebureau te gaan om de kwestie van de tweede bloedproef te bespre ken. „Ik kan niet zeggen bedankt, maar wel een plezierige dag verder", sprak hij de rechterlijke macht toe bij het verlaten van de rechtszaal. Beslagen ramen Een 49-jarige Texelaar die terecht moest staan wegens het weigeren van de bloedproef, nadat twee ademtests positief waren uitgevallen, was niet ter zitting verschenen. De man reed op 18 september om tien uur 's avonds over de Westerweg. Het viel de politie op dat hij zeer langzaam reed op het midden van de weg en dat de ramen van de auto beslagen waren. „Ik had een etentje in Den Burg. Ik heb twee pilsje en een wijntje gedronken. Ik voel me goed in staat een auto te besturen", had hij tegen de politie verklaard. Dinsdag 17 maart In „Rebecca" te De Waal is een bijeen komst van de vereniging Vrouwen in de WD. Spreker is de heer J. H. Wendrich over sociale woningbouw; aanvang 20.15 uur. De Hervormde vrouwengroepen houden in de LTS-kantine een ring- avond met lezing over het werk van de zusters van „De Stad Gods"; 20.00 uur Woensdag 18 maart De verenigingsbesturen van alle bij de Overkoepeling van Vrouwenorganisa ties aangesloten verenigingen komen in „De Schakel" bijeen voor de jaarverga dering; aanvang 20.00 uur. Na de pauze optreden door de groep van mevrouw Craanen-Hemelrijk. Donderdag 19 maart Het r.k. Vrouwengilde heeft in de Witte Burcht een koffieochtend, aanvang 10.00 uur. De heer C. van Trigt spreekt over „sociale voorzieningen". De Luberti-school houdt generale toneelrepetitie, aanvang 13.30 uur. Be jaarden uit De Koog en omgeving zijn erbij welkom. De Plattelandsvrouwen van de afdeling Texel heeft een extra bijeenkomst in de LTS-kantine. Spreker de heer F. Boon van de Duikclub Texel. Onder het motto „Als mensen in de derde wereld leven, wil dat nog niet zeggen dat ze ook op de derde plaats komen", houdt de Simavi deze week een collecte op Texel. Het uigangspunt bij de hulp, die Simavi biedt is dat de hulp vooral gericht moet zijn op degenen die op het platteland leven in de ontwikke lingslanden. Voor hen is de medi sche zorg vaak een onbereikbaar goed. Projecten die op medische preventie zijn gericht worden gesteund door voorlichting, drink watervoorziening en het zorgen voor meer, beter en gevariëerder voedsel. Om de gezondheidszorg voor ieder een toegankelijk te maken wordt ge werkt met mobiele klinieken en wordt gezorgd voor opleidingen voor gezond heidswerkers en verpleegkundigen. Verder worden gezondheidscentra in de dorpen gesticht en streeft men naar verbetering van transport en vervoer. Simavi is al 55 jaar in de derde wereld actief en werkt zonder subsi dies. Degenen die de collecte mislopen kunnen hun gift storten op giro 300 100 ten name van Simavi in Haar lem. Officier Jansen achtte de strafbare feiten wettig en overtuigend bewezen. In dit soort gevallen houdt de officier dezelfde maatstaven aan, als wanneer wel wordt meegewerkt aan een bloedproef en het promillage te hoog blijkt. Jansen stelde vast dat de verdachte in 1962 en in 1974 flinke straffen opgelegd heeft gekregen voor rijden onder invloed. De officier eiste een boete van f750,— en een ontzeg ging van een half jaar. Politierechter Den Ottolander vonniste conform de eis. Een derde Texelaar die voor moest komen wegens rijden onder invloed, verscheen eveneens niet. Zijn zaak werd bij verstek voor onbepaalde tijd aangehouden. Vrijdagmiddag om vijf uur consta teerde de politie dat een 12-jarige jongen op de Badweg met een cross brommer reed. De jongen probeerde in snelle vlucht door de duinen er vandoor te gaan, maar kon toch wor den aangehouden. De bromfiets zal worden vernietigd. Op de Postweg werd zaterdag een crossbrommer in beslag genomen. Het ging hier om een 13-jarige crosser, die zonder helm en zonder verzekering op zijn vervoermiddel zat. De jongen bleek zonder medeweten van zijn ouders te handelen. Ook deze brommer werd uit het verkeer genomen. Vrijdagmiddag heeft de politie een oude groene Fiat 124 stationcar wegge haald die bij paal 17 stond. De auto had geen kentekenplaten. De eigenaar kan zich bij het politiebureau melden, anders gaat de auto naar de sloop. Een Texelaar, die wegens brandstich ting gedetineerd is in Haarlem, werd woensdag door de politie op Texel aan gehouden. Hij verklaarde dat hij verlof had. Bij navraag bleek dat niet waar te zijn. De man werd hierop wederom in bewaring gesteld. Het Katholiek Vrouwengilde hield in de Witte Burcht een avond over strijkbouten. Hiervoor was mevrouw Boon-Schenk uit Den Helder uitge nodigd, die met behulp van een groot aantal meegebrachte strijkbouten een boeiend betoog hield over de geschiedenis, het ont staan en het gebruik van dit huis houdelijk apparaat. Mevrouw Boon-Schenk heeft een verzameling van ongeveer 250 strijk bouten en is aangesloten bij een Inter nationale bond van strijkboutenverza melaars. Met haar collectie, uit vooral vroeger tijd, oogstte zij bij het publiek enthousiaste reacties. Uit haar verhan deling bleek dat dit op het oog „ge wone" apparaat toch een boeiende geschiedenis kent. De Romeinen streken al en gebruikten hiervoor hou ten persen, In Noorwegen werd met kaken van koeien en rendieren gestre ken. Omstreeks 1100 gebruikten dè mensen een soort steelpan gevuld met kooltjes vuur of heet zand. Ook vertelde mevrouw Boon dat glazen strijkbollen van rond het jaar 700 ge vonden zijn in Vikinggraven, die nu op Marken nog steeds gebruikt worden om klederdracht te glanzen. Omstreeks 1850 kwamen de fabrieksstrijkbouten. In Mexico werd op deze bouten een belletje bevestigd, zodat gecontroleerd kon worden of het personeel wel door streek. Mevrouw Boon liet ook zien hoe de kleding van vroeger geplooid werd, hoe de mangelplank werkte en hoe de bouten verhit werden. Dit laat ste gebeurde met behulp van speciale strijkkacheltjes, hete briketten, een hete steen of stuk ijzer etc. Ook zijn er ben zine- en spiritusbouten geweest die in veel gevallen levensgevaarlijk waren. De aanwezige dames aanvaarden de hobby van mevrouw Boon als zeer inte ressant vooral ook omdat uit haar ver halen bleek dat achter de geschiedenis van de strijkbout tevens een boeiende algemene geschiedenis zit. Donderdag 19 maart houdt het Katholiek Vrouwengilde een koffieochtend in de Witte Burcht. Aan vang 10 uur. De heer C. van Trigt, hoofd van de sociale dienst op Texel, zal dan een lezing houden over het werk van sociale zaken en aanverwante instanties. De 12a Onder auspiciën van het Contar leg gaan voor zang en muziek zal zatei )rtg 21 maart a.s. weer een solistenci i z> cours worden gehouden. De gebei nis heeft plaats in de aula van gebouw van de Rijksscholengemi schap en is gespreid over zowel' middag (aanvang half drie) als avond (aanvang kwart voor acht), programma vermeld totaal optredens waarbij een zestigtal m kanten is betrokken. De heer P. Bruggen is met de jurering belègio „Speaker" is de heer j. van Wolven ikJe ortj n Ier ndc er ïdaj Lin artg n z er ida Belanstellende luisteraars welkom tegen een entree van j (volwassenen) of 71,50 (kinderen). De heer K. Graaf uit Den Bui zaterdagavond onderscheiden wei 35-jarig trouw lidmaatschap van r.k. kerkkoor. Uit handen van dirii P. A. Zegers kreeq hii de ere-mec van de Sint Gregoriusvereniging bond waarbij de meeste r.k. kerkki aangesloten zijn. De plechtigheid was een onder van de jaarlijkse feestavond. In de serie lezingen georganiss door de Vereniging voor Weer- Sterrenkunde op Texel, komt zater a.s. een weerkundig onderwerp aai orde. De heer Velds, werkzaam op K.N.M.I. te De Bilt zal het hebben o de invloed van het weer op de lucht ontreiniging. Hoe is de verspreic ervan; bij welke weerssituaties treedi meeste overlast op? Deze vragen zu in het eerste gedeelte aan de komen. Texel ligt weliswaar buiten direkte invloedssfeer van de grote dustriegebieden, maar indirekt, via verzuring van de neerslag krijgen we hier wel mee te maken. Na de pauze de heer Velds de invloed van de lui verontreiniging op het klimaat besji ken. Actuele problemen komen hie aan de orde zoals de mogelijke gevol van het toenemende kooldioxide ge te in de lucht en de aantasting vanl ozonlaag. De lezing zal beginnen i 14.30 uur in Café de Zwaan. Er is een verandering aangebracht de standplaatsregeling voor bibliobus. Omdat de belangstelling v de bus in De Cocksdorp nogal groot blijft de bus daar voortaan een half langer staan. Het schema (dus v woensdag) ziet er nu als volgt uit: 14.30-16.30 uur Oosterend; 16.45-18 uur De Cocksdorp en 18.45-20.15 weer Oosterend. Morgenmiddag (woensdag) word Oudeschild oud papier opgehaald d kinderen en ouders van de O.l „De Bruinvis". ledereen wa verzocht het papier voor 13.30 uur bundeld op de stoep te zetten. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinillUIHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHU FEUILLETON: rr rr' door Tom Lodewijk IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIHtllll HOOFDSTUK 8 „Ik kan hier niet blijven" 14. Aan de ontbijttafel in huize Bannink was het meestal erg rustig, want de jongeren waren nog niet goed wakker en de ouderen genoten van de stilte. Maar 's avonds, als ze aan de gemeen schappelijke dis zaten, haalden ze hun schade in. José en Frans wisselden ervaringen uit over een gemeenschappelijke tocht met de klasgenoten naar de stad waar ze een schoolconcert hadden bijge woond. Frans, die de technische knobbel van zijn vader had, was niet zo bijster muzikaal, maar de artistieke José had kritisch-genietend geluisterd. „Zo viool te kunnen spelenl" dweep te ze. „Daar zijn jaren harde studie voor nodig" zei Mathilde's rustige stem. „En als dan nog lijkt dat je toch niet tot de uitverkorenen behoort, dat je talent niet boven de middelmaat uitkomt..." „Dan kun je les gaan geven" sneed Frans af „aan kindertjes die snakken naar het eind. Nee, als je succes wilt hebben kun je beter een saxofoon gaan bespelen." „En dan?" informeerde Mathilde. „In een goede jazzband" wist Frans „kun je goed verdienen, meid." Bert, z'n gedachten verdeeld tussen zijn problemen en het gepraat van de jongelui, glimlachte. „José in een jazzband met een saxofoon I" „Nou waarom niet?" streed Frans op „José Gonzalez and her Lady Musicians 't is niet eens origineel meer." „En al die vunze kerels naar je zitten koekeloeren" walgde José, haar fijn neusje vies optrekken. „Ja, da's 't nadeel van de roem" grinnikte Frans. „Waarom doe het zelf niet?" infor meerde Bert. „Niet dat ik zo op een saxofoon gesteld ben en op het vooruitzicht om dat getoeter de hele dag in m'n huis te horen, hoor!" „Ik zal er een voor je kopenin de Mercuur!" beloofde José spottend. Bert voelde hoe hij bloosde bij het noemen van de naam van het magazijn, waar hij An het eerst had ontmoet. „Ja, vader" kwam opeens het hoge stemmetje van Tilly, die wonderlijk genoeg nog steeds gezwegen had, „wanneer gaan we weer es? Dan zien we die aardige mevrouw weerl" Bert hoopte dat het niet was zoals hij het voelde, namelijk dat de vlammen hem uitsloegen. Instinctief zocht zijn blik die van Mathilde en hij zag haar blozen, iets dat Mathilde, de beheerste, zelden deed. Het ontging hem niet en uiterst gevoelig als hij op dit punt thans was, drong zich de verschrikte gedachte aan hem op „Zou Mathilde... weten?" „Zo paps" plaagde José „ontmoet jij aardige mevrouwen in de Mercuur?" „Welnee" zei Bert, maar zijn stem klonk schor „toen we laatst bij de speelgoedafdeling waren, was er zo'n aardige winkeljuffrouw, niet poes?" Tilly begon een heel verhaal, waar naar de andere alleen maar luisterden omdat ze nu eenmaal aller lieveling was. Mathilde zat verstrooid haar brood te verkruimelen, ze hield haar ogen steeds op haar bord gevestigd, terwijl ze anders altijd alle aandacht had voor Tilly. Bert zag het en het koude zweet brak hem uit. Ja, er was iets aan de hand. Mathilde had iets gehoord. Van wie? Waar? Wat? Resoluut zette hij het van zich af. Wat drommel, wat dan nog? Mocht hij doen en laten wat hij wilde, of niet? Hij behoefde toch aan niemand toestem ming te vragen, ook aan Mathilde niet? De volgende dagen probeerde Bert de spanning niet te bemerken die er tussen hem en Mathilde bestond. Hij was jovialer dan ooit, vriendelijker voor de kinderen, maar achter dat alles verborg hij zijn onzekerheid. Hij moest het Mathilde zeggen. Blijkbaar had ze al iets gehoord. Maar dat juist maakte het moeilijker. Wat had ze gehoord? Hij wist niet dat het kletspraatje van mevrouw Kerssemakers op vleugelen door de kleine gemeenschap van Waal burgen was gegaan. Er waren méér vrouwen als madame Kerssemakers, die belust waren op een roddeltje. En het was mevrouw Biezenga, de echtgenote van de makelaar, die een intense hekel aan Mathilde had (omdat die zich naar haar mening te veel verbeelde en zich nooit ophield met kletspraatjes) die op de verjaardag van een der dames het tere onderwerp aansneed. Natuurlijk heel tactvol en op de juiste manier, in de trant van de films waarnaar ze zo graag keek, die allerlei misstanden uitvoerig etaleren, natuuriijk alléén met het doel de vinger te leggen op de wonde plek en daarmee veel (financieel) succes te boeken. Mevrouw Biezenga veroordeelde het roddelen. „Allerlei mensen" sprak zij droef „worden bij de rug opgehaald en er wordt maar van alles van ze verteld. Hebt u het nieuwste praatje nog niet gehoord, juffrouw Van Wedrighem, over meneer Bannink?" „Over... Bert?" wou ze zeggen, maar ze hield zich nog bijtijds in. „Meneer Bannink? Nee, wat wordt die veronder steld uit te spoken?" Ze zei het schert send. Ze kende Bert. Harde werker, beste kerel, fatsoenlijke vent... maar ja, vrij man, en die waren altijd gretige kost voor roddelaars en roddelaarsters. Mis schien had-ie met een paar zakenvrien den in Riche een borrel zitten drinken. „Volgens de geruchten zou meneer Bannink het eens zijn met een... dame" zei ze met ironische nadruk „notabene een winkeljuffrouw uit de Mercuur!" „Nou ik zei meteen; als meneer Bannink dat wil, kan hij wel iets anders krijgen dan een winkeljuffie. Wat zegt u, juf frouw Van Wedrighem?" Mathilde voelde zich bezoedeld, deze walgelijke kletspraat, over Bert, enige man om wie ze ooit werkf gegeven had. „De beste manier om een praatje zwijgen te brengen is er geen aanda aan te schenken" zei ze rustig, f vrouw Biezenga voelde de prik. „Ja, dat ben ik met u eens" zei honingzoet „aan de andere kant zegt spreekwoord: er is geen praatje zo r; of er is wel wat van waar." Ziezo, kon die stijve ijsberg van Van Wedrigh bij zich steken. Wie weet, missch was ze zélf wel verliefd op Banninki Mathilde had het geval uit gedachten gezet. Inderdaad stond zi hoog, dan dat dergelijke praatjes h konden beroeren en kon ze zich 8 niet voorstellen als een man die act de meisjes aanzat. Bert notabene, e der schuw dan vrijmoedig met vrouw Als Lydia hem niet persé had wil hebben, zou hij nooit de moed gel hebben, haar te vragenl Maar de argeloze vraag van Tilly, v meer nog de plotselinge verwarring Bert, die haar niet ontgaan was, haa de herinnering op en zette die in een pijnlijk licht. Zou het dan tóch....? (Wordt vervoli

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2