St. Jozefschool in ban van Pandolino's geheim VAN HET RAADHUIS ■o II s f 2 3 2". intrekken aanvraag hinderwetvergunning betekent niet dat opslagplaats explosleven er niet komt Texelaars voor de balie cr cd Sl o m Bruna cd '<WinKp J 3 Gewonde bij aanrijding VERVOLG VAN PAG.l Strandpaviljoens Inbraak in strandpaviljoen Jaarvergadering Overkoepeling Vrouwen organisaties Duikclub hield lezing voor plattelandsvrouwen Engelse popgroep in J'Elleboog Stamboom Backer/Bakker samengesteld Mededelingen van B. en li Hinderwet Geringe eis door tactloos optreden *>V CD a 3 X m 3 CD CD O PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 24 MAART II De leerlingen van de St. Jozef school in Den Burg hebben afge lopen donderdag genoten van het toneelstuk ,,Het geheim van Pan- dolino" dat toneelgroep St. Jan voor hen opvoerde. Pandolino is een griezelige tovenaar die wraak komt nemen op een klein dorpje, omdat zijn vader er is verjaagd. De man had het hier wel naar gemaakt, want hij had de vorige burgemees ter in een kever veranderd. Pando lino heeft andere gaven. Door het aansteken van een magische kaars kan hij de mensen van het dorp langzamerhand in kippen en hanen veranderen. Dat proces is al een aardig eind op weg. De dorpelingen krijgen veren op hun rug en op hun hoofd ontstaat een rode hanenkam. Uiteindelijk weten ze Pandolino in zijn huisje te pakken te krijgen en de kaars onschadelijk te maken. Kok kie, het hulpje van de bakker heeft daarin een belangrijk aandeel en wordt dan ook prompt tot ere burger verheven. Voor de spelers van St. Jan was het spelen voor de kinderen van de St. Jozefschool een aangename taak. De kinderen leefden erg mee met het stuk wat onder meer tot uiting kwam in aanwijzingen aan de spelers. ,,Pas op, Pandolino zit onder tafel", riep er één, waarna de anderen meteen ingrepen door te roepen dat hij dat niet moest verklappen. St. Jan bracht het stuk met flink wat vaart en wist de spanning er tot het eind in te houden. Net als vorig jaar met „Poerlepotje" werd het stuk afge rond met een liedje dat door ieder een meegezongen kon worden. De foto toont het ogenblik waar op de dokter en zijn vrouw olie bollen met zangzaad opeten om daarop in een vrolijk gezang uit te barsten. Op de foto van links naar rechts: Pandolino Ben Oostra], Kokkie [Gooitzen Kedde], Stijntje Toke Graaf- Visser), Bloem Henk Smit]. Zittend: Mevrouw Pinchet Uanny de Haan), dokter Pinchet Dick Schermer). Niet op de foto staan Wies Rijk in de rol van burge meestersvrouw, Mirjam Bohnen in de rol van Bets de dienstmaagd, Hennie Keesom-Maas in de rol van Stram de dorpsagent en Frans van Sambeek in de rol van burgemees ter. Deze vier spelers debuteerden in dit kinderstuk van St. Jan. De regie was in handen van Kees Witte, gegrimeerd werd door Riny Rijk-Koster en Toos Maas fungeer de als souffleuse. Op het Schilderend vond vrijdag middag een aanrijding plaats, waarbij een zestienjarige jongen werd gewond. Hij reed met zijn bromfiets over het fietspad van het Schilderend, toen een bestuurder van een achteropkomende personenwagen af wilde slaan. De 34- jarige Texelse automobilist hield hierbij geen rekening met de bromfietser, waardoor deze tegen de zijkant van de auto aanreed. De jongen moest met een gebroken rechter bovenbeen in het Parkzicht-ziekenhuis te Den Helder worden opgenomen. De heer M. Bakker heeft zijn aanvraag voor een vergunning in het kader van de hinderwet ingetrokken. Zoals bekend wilde Bakker in het pand Drijverstraat 12 een opslagplaats aanleggen voor 10.000 jachtpatronen en 50 kilo vuurwerk. Het pand aan de Drijverstraat is eigendom van de schoonzoon van Bakker, de heer P.Schuijl. Tegen de plannen van Bakker kwam in februari verzet van buurtbewoners. Ze vreesden een verhoging van hun brandverzekering en ook wezen ze erop dat in het betreffende deel van Den Burg dikwijls veel mensen bijeen ko men. In de buurt liggen de CVO-school, het arbeidsbureau, de bibliotheek en een kleuterschool. Een handtekenin genactie tegen de plannen van Bakker leverde 36 ondertekenaars op. Overleg tussen de gemeente en Bakker gaf in februari als resultaat dat Bakker een nieuwe aanvraag voor een hinderwet vergunning in zou dienen. Desgevraagd verklaarde Bakker telefonisch nu om persoonlijke redenen de aanvraag te hebben ingetrokken. Dat in de Drijver- straat nu geen opslagplaats voor muni tie en vuurwerk komt is een conclusie die hij niet wilde delen. Hij achtte het waarschijnlijk dat tenminste de vuur werkopslagplaats er wèl komt. De aan vraag om een vergunning hiervoor had hij echter ook ingetrokken, omdat de aanvraag voor de opslagplaats voor jachtpatronen en voor vuurwerk gekop peld waren. Daarom moesten ze ook beide weer worden teruggenomen. Op welke termijn Bakker opnieuw een hin derwetvergunning voor het vuurwerk in zal dienen, kon hij nog niet zeggen. tanten als beheerder opgesteld. Van wege de discrepantie tussen de eigenlijk en feitelijk beheer verdient het volgens het college aanbeveling op korte termijn een definitieve regeling voor de pavil joens op te stellen, mede in het belang van de rechtszekerheid. Splitsing In 1976 bestond nog een splitsing tussen het beheer van de paviljoens in de duinen door Staatsbosbeheer en de paviljoens op het strand waarover de gemeente het beheer voerde. Volgens het toenmalige college van burgemees ter en wethouders was die situatie ongewenst. De strandexploitanten kwamen beurtelings met verschillende instanties in aanraking en dat bevorder de de duidelijkheid niet. Afgesproken werd dat het beheer van de paviljoens in de duinen over zou gaan naar de gemeente, waarbij uitdrukkelijk werd afgesproken dat de paviljoens per 1 oktober verwijderd dienden te worden en ze in het voorjaar weer mochten worden opgebouwd. De gemeenteraad wordt, als de commissie algemene zaken morgen met het pre-advies ak koord gaat, voor de keus gesteld een overeenkomst met Staatsbosbeheer aan te gaan of niet. Juridisch is het de gemeenteraad en niet het college dat een dergelijke overeenkomst moet aan gaan. Als de gemeenteraad besluit de overeenkomst niet aan te gaan, dan zullen de paviljoens in de duinen in het vervolg weer door Staatsbosbeheer be heerd worden. De paviljoens zullen dan zeker jaarlijks per 1 oktober worden ver wijderd. De oude situatie waarbij de paviljoens in de duinen worden beheerd door Staatsbosbeheer en die op het strand door de gemeente is dan dus weer terug. Voor de gemeente heeft dat als extra nadeel dat kosten, onder meer voor strandreiniging, niet meer kunnen worden terugverdiend via de huur die de strandexploitanten met hun in de duinen gelegen paviljoens betalen. Voor de tweede keer binnen veertien dagen is een strandpaviljoen het werk terrein geweest van inbrekers. In het paviljoen bij, paal 9 werden in de nacht van zaterdag op zondag 140 pakjes si garetten en een cassettedeck gestolen. Hetzelfde cassettedeck werd tien dagen eerder door inmiddels aangehouden inbrekers gestolen. Er werd voor totaal 71100,— aan materiaal buitgemaakt. De inbrekers hadden zich toegang ver schaft door de achterdeur van het paviljoen te forceren. In een volle zaal kon de voorzitster van de overkoepeling van Texelse Vrou wenorganisaties mevr. Prins-Vrouwe veel besturen welkom heten' Na het jaarverslag en het financieel verslag werd verteld wat er zoal gebeurd is in 1980 en wat de plannen zijn voor 1981. Eind mei is er weer een baarmoeder halskanker onderzoek. De leeftijdsgroe pen worden landelijk bepaald. Ook heeft de Overkoepeling de cursussen „Kom eens om een bestuurster", „Vrouw en geloof" en een VOS-cursus aange vraagd. Drie afgevaardigden traden op de vergadering af. Zij kregen een bloe metje. Ook voorzitster mevr. Prins- Vrouwe trad af. Zij werd hartelijk dank gezegd voor het vele werk dat ze ge daan heeft voor de Overkoepeling. Mevr. Prins-Vrouwe wordt opgevolgd door mevr. Pranger-de Jong, Gerrits- landerdijkje 47, Den Burg. En als tweede voorzitster Mevr. Oskamp-van der Ster- re, Schilderend 44, Den Burg. Na de pauze traden de Flierefluiters onder leiding van Mevr. Craanen op. Allerlei dingen van vroeger en kleine gebeurte nissen brachten de dames al zingend naar voren. Donderdag kwamen de plattelands vrouwen voor een extra avond bijeen. De heer Fup Boon van de duikclub Texel was uitgenodigd om een lezing te houden. Hij begon te vertellen hoe je een duikbrevet kunt krijgen. Daana liet hij de dames aan de hand van zelfge maakte dia's een kijkje nemen in de Middellandse Zee. De dia's toonden de prachtigste begroeide rotsen met o.a. korstannemonen, bloedkoraal en veel kleurige vissen. Na de pauze werd aan de hand van film en dia's getoond hoe de duikclub op verzoek van de eigenaar vistuig uit de Noordzee heeft geborgen. Erg interessant waren de dia's van de Waddenzee waarop houten scheeps wrakken uit 1700 stonden. Ook de gevonden gebruiksvoorwerpen zoals tinnen lepels, pijpenkoppen, tabaksdo zen hadden een interessante geschie denis die de heer Boon op een duidelijke en gezellige manier wist te vertellen. In het Maritiem Museum is een verza meling van deze voorwerpen. De voor zitster mevr. Zegel bedankte aan het eind de heer Boon voor de fijne avond. Daana wenste zij mevr. M. van Mal- degem-Benit geluk met haar benoeming tot lid van de landelijke agrarische com missie. Dinsdag 24 maart Van 14.00-17.00 uur houdt de Welfare- afdeling in het Rode Kruisgebouw aan de Jonkerstraat verkoping van zelf gemaakte artikelen. De Vereniging Kindercentra Texel heeft jaarvergadering in De Schakel, aanvang 20.00 uur. Iedere belangstellende is welkom. Voor de Vrouwenbod NW treedt in de landbouwschool Jannie Craanen op met haar „Flierefluiters"; 20.00 uur. Woensdag 25 maart Om 19.30 uur begint in het RSG- gebouw een studie en beroepen voor lichtingsavond voor de derde en hogere klassen Havo en Atheneum. In disco-dancing „De J'Elleboog" treedt zaterdagavond de bekende Engelse groep „Liquid Gold" op. De groep kreeg in Nederland onlangs bekendheid door de single „Dance Yourself Dizzy". Een plaat die hoog genoteerd stond op de hitparade. Vorige week is de groep tweede ge worden in de Engelse finale voor het Eurovisie songfestival. Het betreft hier een popgroep met voorkeur voor disco-muziek. De band bestaat uit: Ellie Hope - solozang, Wally Rothe - drums, Ray Knott - basgitaar en Sydney Twynham - gitaar. Anneke Paagman-Bakker uit Eierland heeft met behulp van Dr M.D. Dijt uit Haarlem een stamboom samengesteld van de familie Bakker en Backer. Dr. Dijt verschafte de gegevens van de periode voor 1813 en voor de rest werd het materiaal ontleend aan oude jaargangen van de Texelse Courant, het boek „Texelse geslachten" en mondelinge gegevens van de jongste generaties. Aldus zijn practisch alle gegevens met betrekking tot de familie Backer/Bakker van 1630 tot 1981 op papier gekomen. De tekst is dus klaar, maar om het werkstuk wat te verlevendigen wil An neke Bakker zorgen voor illustraties in de vorm van foto's, berichtjes uit de Texelse Courant, geboorte-, huwelijks-, verlovings- en overlijdensadvertenties, bidprentjes, rouwcirculaires etc. Op het publiek wordt bij deze het beroep gedaan dergelijk materiaal voor dit doel uit te lenen. Het komt gegarandeero ongeschonden bij de afzender terug, als de afzender er duidelijk zijn adres opzet. Het is de bedoeling dat iedereen die er interesse voor heeft een exemplaar van de stamboom kan kopen. Gegadigden kunnen zich eveneens bij Anneke Paag- man aanmelden: Postweg 10, 1795 JP Eierland, tel. 02225-473. De in druk uit gevoerde stamboom zal ongeveer 715,00 kosten, exclusief eventuele ver zendkosten. Naam en adres van de kopers worden genoteerd zodat ge gevens die later beschikbaar komen ook hen kunnen worden toegestuurd. De commissie algemene zaken heeft een openbare vergadering in het raad huis. Gesproken wordt over de be stuursstructuur van de Recreatiestich ting en het beleid ten aanzien van de strandpaviljoens; aanvang 20.00 uur. De Welzijnsstichting Texel heeft een vergadering in het raadhuis. Onder meer bespreking van het sociaal-cultureel plan, benoeming van krachten van het MZW-projekt, behandeling van subsi dieverzoeken en de vloerkeus voor de sporthal. De vergadering is vanaf 20.30 uur openbaar. Vanaf 20.30 uur Schotse folk in De Scholerie in Zuid Eierland. Vrouwenvereniging De Kaarsvlam houdt verkoping van handwerken en bingo in het gebouw naast de Hervorm de kerk van De Cocksdorp, aanvang 19.15 uur. Donderdag 26 maart Ter gelegenheid van de start van de boekenweek geeft uitgever Kluwer een lezing in de aula van de Rijksscholen gemeenschap; 20.00 uur. VASTE DATA Het evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer houdt elke donderdagavond op het adres Warmoesstraat 42 bijbel studiebijeenkomst. Iedere geïnteres seerde is daarbij welkom. De speel-o-theek Texel (gevestigd in dorpshuis De' Oude Ulo) is open op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur. De SOS-wereldwinkel aan de Burgwal in Den Burg is open: maandags van 10.00-12.00 uur; woensdags van 14.00- 16.00 uur en zaterdags van 14.00-16.00 uur. In het gebouw naast de Hervormde kerk in De Cocksdorp kunnen elke donderdag van 15.30-16.30 en van 19.00-20.00 uur boeken worden geruild. Iedere donderdag om 19.00 uur wordt door de toerafdeling van de Wieler vereniging Texel een trainingstocht ge organiseerd. Gestart wordt bij de Auto centrale. Tot en met 7 april 1981 liggen werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede maandagavonden van 19.30 tot 22 uur op het gemeentehuis, kamer 2( ter inzage de volgende ontwerp-v gunningen ingevolge de Hinderv, aan: W. Bakker, voor een inrichting a de Herenstraat 12 te Den Hoorn, hoofdzaak bestemd tot het bakken v voedings- en genotmiddelen in oliën vetten; b. J. Jellema, voor een inrichting de Binnenburg 19 te Den Burg, I stemd als consumptie-ijsbedrijf; c. Gasbedrijf Texel B.V., voor een g reduceerkast aan de Tempeliersweg Den Burg; d. Fa. H. G. Timmer, voor een opsli en verwerkingsruimte voor bloemboll en een melkveebedrijf aan de Pontw 26 te Den Hoorn. De aanvragers, alsmede degenen, bezwaren hebben ingebracht naar ai leiding van de aanvraag en een ied die aantoont, dat hij daartoe redelijk wijs niet in staat is geweest, kunnen bovengenoemde datum gemotiveei schriftelijke bezwaren inbrengen ter de ontwerp-beschikking bij burgeme ter en wethouders van Texel, postlf' 200, 1790 AE Den Burg. Degene, die een bezwaarsch indient, kan verzoeken zijn persoonli gegevens niet bekend te maken. Nadere informatie wordt u desgevraa graag door de afdeling algemene zal 'I ter gemeentesecreatrie verstrekt (02220) 3041, toestel 143). In de krant van vrijdag 20 ma jongstleden is de aanvraag voor i L hinderwetvergunning van de heer Bakker gepubliceerd (opslag aan Drijverstraat 1 van ontplofbare stoff jachtpatronenen vuurwerk). Inmidr heeft de heer Bakker zijn aanvraag getrokken. De procedure wordt ook gestaakt en de aanvraag ligt langer ter inzage. In het rechtbankverslag, dat in onze krant van afgelopen vrijdag stond aan gaande iemand die zich op verboden terrein in de Slufter bevond, zijn ten onrechte een aantal overwegingen van de officier bij het vaststellen van de zwaarte van z'n eis onvermeld gebleven. De officier had een geldboete van 715,— geëist en bleef daarmee aan zienlijk onder de schikking die de veroordeelde per acceptgirokaart had kunnen voldoen. Die schikking was 730, Bij zijn eis heeft de officier de wijze waarop de verdachte werd staande gehouden en werd gesommeerd het terrein te verlaten laten meewegen. De verdachte kon aannemelijk maken dat het staande houden en sommeren minder correct geschiedde, vandaar dat hij de zaak wilde laten voorkomen. Op grond van de minder tactische manier van optreden van de opsporingsambtenaar kwam de officier tot zijn geringe eis. Geboren Marijke Rianne dochter en zusje van Nelly, Jan en Tjitske Steenis Texel, 18 maart 1981, Redoute 21, 1792 CA Oudeschild. Nelly en Marijke rusten van 14.00 tot 16.00 uur. I' Geheel onverwacht is van ons heengegaan onz^ broer en zwager Cees Meedendorp, op de leeftijd van 40 jaar. G. Meedendorp J. Meedendorp R. Meedendorp-van Dijk R. Mantje-Meedendorp K. Mantje J. van 't Hoff-Meedendor$,( N. van 't Hoff B. Meedendorp A. Meedendorp-Gerritsen R. Meedendorp Texel, 23 maart 1981 De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 2! maart op de Algemene Begraafplaats te Der Burg. Vertrek 14.00 uur vergaderzaal Doopsge zinde kerk, Den Burg. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis ir de vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk. Correspondentie-adres: J. Meedendorp, Schilderweg 204, 1792 CK Oudeschild. Met diepe droefheid geven wij kennis van he j overlijden van onze geliefde broer, zwager er oom Mr. P. C. Witte, Hr. Ms. Ambassadeur te Oslo, officier in de orde van Oranje Nassau, Commandeur in de orde van de Republiek Tunesië. Fam. C. Bakker-Witte Molenstraat 79. Fam. C. A. Witte-Huisme j Waalderstraat 16. broers en zusters neven en nichten. Oslo, 18 maart 1981. Corr.adres: Postlaan 4, 4835 EE Breda. De plechtige Requiem-mis en de begrafen hebben heden te Oosterhout N.Br. plaatsgi vonden. Hiermee willen wij U bedanken voor de getoo belangstelling na het overlijden van JAN VAN DEN BERG Fam. Van den Berg Den Burg, Texel, maart 1981, Vakantiecentrum „Dennenoord" Grensweg 106. Alle familie, vrienden, kennissen en belangstel den bedankt, dat U onze trouwdag zo onverget hebt gemaakt. Gerbrand en Gré Dr<fr Oosterend, maart 1981

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2