Ambitieus recreatieplan voor De Koog Voor het weekend V* sip KfMA j Dinsdagavond hoorzitting over Ie fase VERVOLG VAN PAG.l Strandpaviljoens Modecentrum in noodwinkel Kamerlid Van Leijenhorst in de Witte Burcht Zuigelingenbureau van 28 en 29 maart 1981 Artsen Groene Kruis Tandartsen Apotheek Dierenartsen Rijkspolitie Noodslachtingen Kerkdiensten TV Scouting heeft leiding nodig PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 27 MAART 1981 joens die het hele jaar blijven staan. Hij beloofde dat lijstje op de raadsverga dering te zullen presenteren. ,,Op Texel gaat het er altijd maar om of dingen in een landschap passen. Maar je zal hier nog een keer moeten eten ook", zei Dros. ondememers-aktiviteiten Sinds vrijdag is het door brand ge troffen Modecentrum Beekman weer op bescheiden schaal actief. Een nood- winkel is ingericht in het pand aan de overkant van de straat dat ai enige tijd geleden door het modecentrum werd gehuurd en als magazijnruimte in ge bruik was. Deze kleine winkel is uiter aard niet geschikt om een grote collec tie te herbergen en eigenaar C. G. A. de Groot heeft het daarom gezocht in een nieuwe formule: een kleine scherp- geprijsde collectie die telkens wisselt. Er wordt uitsluitend damesmode verkocht alsmede dusters, nachtmode en linge rie. Het publiek heeft er tot dusver zeer goed op gereageerd. In de afgelopen weken is het winkeltje grotendeels eigenhandig en met behulp van familieleden verbouwd. Aannemer E. Vermeulen uit Oosterend bracht een nieuw plafond aan en maakte de pas kamers. Hartverwarmend voor de door brand zwaar getroffen familie De Groot waren de vele blijken van belangstelling en hulp tijdens de verbouw en bij de opening. Opmerkelijk zijn de kleuren waarin het interieur en de buitenkant van de winkel zijn uitgevoerd. Het was een idee van Willen Keijzer van Artima (vriend van De Groot) die ook belange loos voor het schilderwerk zorgde. Inzake de herbouw van het oorspron kelijke pand zijn nog geen definitieve beslissingen genomen. Op uitnodiging van het CDA Texel komt vrijdag 3 april het tweede kamerlid drs. G. van Leijenhorst naar Den Burg voor het houden van een spreekbeurt in De Witte Burcht. Deze verkiezings bijeenkomst is voor ieder vrij toeganke lijk. Dezelfde avond zal officieel afscheid genomen worden van de heer J. Daal der als bestuurslid van het CDA Texel. Staatssecretaris Op vrijdag 8 mei belegt het CDA Texel opnieuw een verkiezingsbijeenkomst. Dan spreekt staatssecretaris mevrouw Kraaijeveld Wouters van CRM. De zuigelingen die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Siebinga, dinsdag 31 maart om 14.00 uur. 1 april geen bureau. Dokter Waverijn is met vakantie tot 20 april). Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. (02220) 2039. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.30 en 10.30 uur. Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30-12.00 uur en van 16.00- 16.30 uur zonder afspraak. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur. Zater dag en zondag te bereiken na 13.00 uur. Zr. H. Mannessen, Schoorwa! 45, Den Burg, tel. (02220) 3242. Magazijn Groene Kruis Geopend voor uitgifte goederen: Maandag t/m vrijdag van 17.00- 18.00 uur. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Open van maandag t/m vrij dag van 8.30-18.00 uur. Zaterdags van 11.30-13.00 uur en van 16.00- 18.00 uur en zondags van 11.30- 13.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Buiten die tijd alleen voor spoed eisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 29 maart 1981 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur drs. G. van der Kooi, m.m.v. het stafmuziek korps van het Leger des Heils. Collecte project gehandicapten steunfonds De Cocksdorp. Uitzending via De Lichtboei De Cocksdorp 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout. Collecte algemene diakonale doeleinden. Den Hoorn 9.30 uur ds. Wolthaus collecte Zuiderzeefonds De Koog 11.00 uur ds. Hoekstra collecte Zuiderzeefonds De Waal 11.00 uur ds. Van Zijll Langhout collecte Zuiderzeefonds Oosterend 9.30 uur ds. Hoekstra maandcollecte Oudeschild 11.00 uur ds. Wolthaus maandcollecte GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Breder- veld, Den Helder collecte voor de zending 19.30 uur ds. Brederveld Uitzending via De Lichtboei. Oosterend 10 uur ds. F. H. Weeda 17.00 uur ds. F. H. Weeda GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 uur Dienst 16.00 uur Dienst Woensdag 1 april. Biddag: Oosterend 10.15 uur ds. A. B. van der Heiden uit Enkhuizen. 16.00 uur ds. A. B. v.d. Heiden GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 16.15 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema BAPTISTENGEMEENTE in de Doopsgezinde kerk, Kogerstr. Den Burg 19.15 uur ds. Molema Kinderoppas aanwezig. Uitzending via De Lichtboei woensdag 18.30 uur. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.00 uur Uitzending via De Lichtboei zondag 10.45 uur Kindernevendienst De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zaterdag 19.30 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur De Cocksdorp: zondag 10.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN Dorpshuis De Waldhoorn, Heren straat 30, Den Hoorn Zondags: 10.30 uur Openbare lezing 11.30 uur Wachttorenstudie. Woensdags 19.30 uur Theocr. school; 20.30 uur Dienstvergadering |E: i' Na een kortstondig ziekbed is toch nog plotse ling te Amsterdam overleden onze lieve zuster en schoonzuster Jacoba Johanna Maria Damison Broers en zusters. 20 maart 1981. Een maquette van een dee/ van de 144 appartementenvanuit het buitengebied gezien, in de rechterbovenhoek de bestaande katholieke kerk. Zo kan hot worden: Eon dag roer ea doge bied mot verschillende mogelijkheden en grote waterpartijen. Donderdag 26 maart In het raadhuis komt de commissie ruimtelijke ordening in openbare veraa- dering bijeen. De agenda vermeldt onder meer bespreking van de bestem mingsplannen Midden- en Zuid-Eierland de 'positieve lijst' voor het bestem mingsplan bedrijventerreinen Ooster end, voorbereidingsbesluit ten behoeve van garage Kikkert in De Koog en de uitwerking van het woongebied in Ou deschild, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 27 maart In dorpshuis De Oude ULO komt de Fotokring Texel bijeen; 20.00 uur. Zaterdag 28 maart Het stafmuziekkorps van het Leger des Heils geeft in de R. K. kerk te Den Burg een concert; 20.15 uur. Zondag 29 maart Ht stafmuziekkorps van het Leger des Heils treedt op in de dienst in de N.H. kerk te Den Burg, aanvang 9.30 uur. Om 12.00 uur wordt in de R.K. kerk te De Koog een lunchconcert (lichte muziek) gegeven. Maandag 30 maart Omstreeks 10.00 uur start op de Groe- neplaats een demonstratieve fietstocht ter gelegenheid van de vrouwenstaking. Dinsdag 31 maart Om 14.00 uur beginnen in De Toekomst te De Koog de nationale biertapwed strijden. In 'De Branding' aan de Boodtlaan in De Koog geeft de gemeente informatie over de recreatieplannen in het artikel 11 gebied aan de Nikadel. Een voorlopige opzet voor het artikel 11 gebied in De Koog achter de Nikadel is gereed. De eerste fase van het plan omvat de bouw van 144 recreatie appartementen, een hotel, een garage bedrijf, enkele kleine winkeltjes en be drijfsruimten en 37 woningen. Het plan, dat is ontworpen door de Recreatie Stichting Texel, wordt dinsdag 31 maart toegelicht op een gemeentelijke hoor zitting in 'De Branding' aan de Boodt laan. Genoemde eerste fase is onderdeel van een ambitieus plan voor een dag- recreatief gebied met allerlei toeristische voorzieningen dat loopt van de Nikadel tot het Mienterglop en de Kamper- foelieweg. Of alle plannen uitgevoerd worden is nog de vraag. De kosten zijn nog allerminst bekend en ook de fi nanciering is nog een groot vraagteken. Dinsdag komt dus alleen de invulling van het artikel 11 gebied met appar tementen, woningen, etc. ter sprake. Dan zal duidelijk gesteld worden dat het hier om een eerste schets gaat, waar de bevolking van De Koog nog volop inspraak in kan hebben. In 1974 is het bestemmingsplan De Koog vastgesteld. Het stuk achter de Nikadel is toen 'artikel 11 gebied' geworden waarbij B en W de opdracht kreeg deze 'vlek' in het bestemmings plan nader in te vullen als recreatief gebied. Hiervoor is een gemeentelijke werkgroep samengesteld die de uit gangspunten waaraan het recreatiege bied zou moeten voldoen op papier heeft gezet. Daarna heeft de RST in overleg met ambtenaren dit eerste plan gemaakt. De werkgroep is van mening dat garage Kikkert aan de Badweg in de knel komt. Een garage op deze plaats geeft verkeerstechnische problemen zodat werd geadviseerd dit bedrijf naar de Nikadel te verplaatsen. Het fietsen- verhuurbedrijf zal wel aan de Badweg kunnen blijven. Landschap De 144 appartementen zijn ontwor pen door Archjtectenburo Visser. De recreatie eenheden zullen in hoofdzaak in twee lagen worden uitgevoerd en vóór een kleiner'gedeelte ih"drié"la/jèh. De plannenmakers willen de voorzienin gen direct naast De Koog situeren en daarachter het dagrecreatief gebied. Dat past volgens hen beter in het land schap want het gedeelte met speeltui nen, een mini-golf terrein, kinderboer derij, bouwdorpvallei, muziekkuil, eve nemententerrein (voor circus e.d.) en waterpartijen voor windsurfen en wa terfietsen valt binnen het bestemmings plan buitengebied. In het eerste ont werp is ook de mogelijkheid tot de bouw van een overdekt zwembad, sporthal en restaurant opgenomen. Het is echter nog zeer de vraag of dit alles een haalbare kaart is. Met name de financiering zal niet eenvoudig zijn. Aanvankelijk was gedacht om de winst van de appartementenverhuur te beste den aan deze voorzieningen. Het ziet er echter naar uit dat dit geld bij lange na niet voldoende zal zijn om de ex ploitatiekosten te dekken. Steenmassa Ruimtelijke Ordening ambtenaar J. Ie Roux. ,,Het is welbelangrijk dat de open luchtvoorzieningen er komen, anders wordt het appartementencomplex met de woningen in feite een nieuwe woon wijk van De Koog die ongezellig zal zijn. Om het centrum uit te rekken moeten we achter de 'steenmassa' attracties realiseren waardoor ook in het artikel 11 gebied met plezier gewandeld zal wor den." Le Roux stelt dat de Dorpsstraat de plaats blijft waar de toerist terecht kan voor avondvermaak en winkelen. ,,ln het uitbreidingsgebied moeten geen supermarkts e.d. komen. Hoogstens een krantenkiosk en andere kleine win keltjes. Dit is nodig om de overgang van winkelstraat naar groenvoorziening prettig te laten verlopen." Ook is nog niet bekend wie de 37 woningen gaat bouwen. „Het is belangrijk dat we dit grote plan eerst met de bevolking door praten, pas daarna zullen de mogelijk heden tot realisering verder bekeken worden" aldus Le Roux. Aanvang van de informatieavond in 'De Branding' 20.00 uur. Vier jaar Engelvaart legde uit dat de discussie momenteel niet meer over dit soort zaken gaat. Alleen de overeenkomst met Staatsbosbeheer is aan de orde. Los van die overeenkomst, staat vast dat de paviljoens 's winters wegmoeten. Nauta voegde eraan toe dat al vier jaar met Staatsbosbeheer wordt gepraat over en mogelijke overeenkomst. Staatsbosbeheer toont zich een goede gesprekspartner en de wethouder vond het logisch dat deze organisatie nu wel eens wil weten of er wel of niet een overeenkomst gesloten kan worden. Dros merkte hierna op dat Staats bosbeheer zelf in de duinen 'allerlei hutjes' bouwt om vogels te kunnen waarnemen. Barendregt was ervan overtuigd dat de overeenkomst tussen de gemeente en Staatsbosbeheer er moet komen. „Op dit moment komen we geen stap verder zonder die overeenkomst. Ik vraag me wel af of de visie van Staats bosbeheer op het duingebied wel de iuiste is. Ze kijken alleen maar naar de waarde als natuurgebied. Dat zou mis schien eens besproken kunnen worden" vond hij. Beumkes was het eens met Baren dregt. „De overeenkomst moet maar gesloten worden, want we staan met de rug tegen de muur" zo verwoordde hij zijn gevoelens. „Ik begrijp de grote overheid niet. Die zou juist achter die kleine bedrijfjes moeten staan", zei hij. Burgemeester Engelvaart vond dat de discussie meer principieel gevoerd moest worden: „Of de raad neemt de verantwoordelijkheid door een overeen komst met Staatsbosbeheer te sluiten, of we laten de verantwoordelijkheid aan Staatsbosbeheer door geen overeen komst te sluiten", zei hij. De burge meester voegde er verder nog aan toe dat kustverdediging in de kwestie ook een rol speelt. De rijksoverheid is nauw betrokken bij het behouden van Texel zoals het is. In feite is sprake van een competitie. Voor het behoud van de de Muy en het Kogerstrand zal de rijks overheid moeten betalen. „Wat er is op Texel mag voor geen prijs weg", zei Engelvaart, die hierop liet blijken dat het beleid van de gemeente dan wel in over eenstemming met de richtlijnen van de rijksoverheid zal moeten zijn. Uiteindelijk ging de commissie met de nodige aarzelingen akkoord met het aangaan van een overeenkomst met Staatsbosbeheer. Scouting Texel zit een beetje krap in het leidinggevend personeel. Met name is gebrek aan mensen die niet zo erg jong zijn (ouder dan zeventien jaar). Wie interesse heeft voor dit jeugdwerk en regelmatig of incidenteel wil helpen wordt verzocht kontakt op te nemen met de heer N. Slijderink, Schilderend 66, telefoon 02220-2374.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2