Promotie-duel gaf verlies voor Texel Oosterend afgetroefd door St. George FILM Oosterend/Z had zware wedstrijd „Straight time Gelijkspel voor ZDH gorter Texel-KGB 0-1 Voetbaluitslagen Waard '75 kreeg Boys niet klein Kees Riemers snelste in wielertijdrit Derde overwinning voor De Koog Texelse sportvissers wonnen QDjj onnnoooooo Kampioenschap biljarten voor dames Jeugdcompetitie turnen Zwemmarathon in Den Helder INSDAG 31 MAART 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 6 Texel heeft het zondag niet kunnen idden tegen mede-promotiekandidaat GB uit Hoogkarspel. Hoewel Texel eslist niet minder was dan KGB wist len toch geen punten te halen uit deze elangrijke wedstrijd. Lang zag het er aar uit dat Texel-KGB onbeslist zou tndigen maar 15 minuten voor het indsignaal was het toch de ploeg uit oogkarspel die de door Texel fel stwiste winnende treffer scoorde. De beide ploegen hebben de honder en toeschouwers een goede maar ooral spannende wedstrijd voorge- choteld. Na een aftastende beginfase ras het Texel dat de eerste helft enkele loede scoringskansen kreeg. Vooral bij Ie corners en vrije trappen was de ploeg erhaaldelijk gevaarlijk aanvallend voor iet KGB doel te vinden. Henk Jan Klok opte in deze fase van de wedstrijd weemaal net over de doellat. Ook een .opbal van Peter Brons verdween maar iet naast de voor Texel verkeerde kant an de paal. De mooiste kans vóör Texel reeg Martin Land toen hij door Louis Jriot de diepte werd ingestuurd. Op de and van het strafschopgebied haalde hij lard uit maar zijn schot ging ook net laast. Vermeend buitenspel Tegenover die kansen van Texel rtelde KGB slechts één kans, dat was :ien minuten voor de rust toen de Texel ichterhoede voor vermeend buitenspel rleef staan en een KGB speler alleen >p keeper lepenburg afging. Hij lobte de tal achter over de lat. In de tweede helft vas het al gauw duidelijk dat de ploeg jie een doelpunt zou scoren tevens de jelukkige winnaar zou zijn, omdat de reide ploegen elkaar volkomen in even wicht hielden. Texel was technisch iets reter, maar KGB speelde daarentegen inorm fel op de man. Door die felheid rad vooral de Texel voorhoede het erg noeilijk. Kracht De licht geblesseerde Louis Uriot en Rob van de Stap speelden beneden kun kunnen en Peter Brons komt duidelijk kracht te kort tegen tegenstanders als KGB. Rob van de Stap kreeg nog een mooie kans om Texel op voorsprong te zetten, maar de prachtige voorzet van Henk Jan Klok werd door hem gemist. In de 30e minuut van de tweede helft sloeg het noodlot voor Texel toe. Eén van de zeer verre uittrappen van de goed keepende KGB doelman werd door de spits van die ploeg met de hand meegenomen om daarna keeper lepen burg met een lob te passeren: 0—1. Protest De gehele Texel ploeg protesteerde Zaterdag 28 maart 1981 fel bij de scheidsrechter, maar deze had. de handsbal niet gezien en bleef bij zijn beslissing. Texel gooide alles op de aanval en er ontstonden enkele hachelijke momenten voor het KGB doel, maar tot scoren kwam Texel niet. Aan de andere kant was KGB nog eenmaal dichtbij een treffer, maar het was Gert Pansier die de bal van de doellijn haalde. Zo kwam de overwin ning bij de gelukkigste ploeg terecht en zal Texel zich gauw over deze on verwachte tegenslag heen moeten zet ten om toch volop in de race voor promotie te blijven. Afdeling Noordholland: SVO/Z-Waard '75 2-1 SVO/Z 3-Reiger Boys 8 0—6 Junioren: De Koog A1-Dirkshorn A1 9—0 Oosterend A1-HRC A4 5—4 Succes B1-Oosterend B1 6—2 Texel B1-Alcm. Victrix B1 0—2 Texel B2-Alcm. Victrix B2 0—5 [Texel C1-Alcm. Victrix C1 2—6 ëxel C2-Alcm. Victrix C2 0—13 W.vogels Cl-Oosterend C1 6—1 Tex. Boys C1-BKC C2 9-0 Oosterend C2-WGW C4 5-2 WGW C5-Texel C3 0-6 HRC C1-De Koog C1 5-3 Pupillen: Afdeling D: Oosterend D1-Tex. Boys Dl 1—6 De Koog D1-Cocksdorp D1 5—1 ZDH D1-Texel D1 0-9 Texel D3-Texel D2 1-1 Texel D4-Oosterend D2 0 11 Afdeling E: De Koog E1-Cocksdorp El 3—0 ZDH E1-Texel E1 0-10 Tex Boys E1-Oosterend E1 4—1 Oosterend F1-Texel E3 0—0 Tex. Boys E2-Texel E2 1—0 Afdeling F: ZDH F1-Texel F3 1-1 Tex. Boys F1-Texel F2 6—0 Oosterend F3-Oosterend F2 0—4 Texel F4-Tex. Boys F2 4—1 Meisjes pupillen: Tex. Boys-Berkhout 0—1 Zondag 29 maart 1981: Afdeling Noordholland: Texel-KGB 0-1 St George-Oosterend 2—1 ZDH-Dirkshorn 2—2 Waard '75-Tex. Boys 0—0 Schell.hout-De Koog 1—2 Texel 2-SEW 3 0-2 Oosterend 2-Geelzwart 3 1 —3 ZAP 4-Texel 3 5-3 Tex Boys 2-ZAP 5 0—1 JVC 4-ZDH 2 4-1 Succes 5-Oosterend 3 0—4 Tex. Boys 3-Call.oog 3 6—3 WGW 7-Texel 4 1 -3 Waten'ogels 5-Tcxel 5 1—6 Helder 7-ZDH 3 7-1 De Koog 2-Oosterend 4 2—0 Cocksdorp-Andijk 0—7 Junioren: VZV A2-Tex. Boys A1 1 —4 Dames: Tex. Boys-Alw. Forward 2 1 SVO had het zaterdag zwaar tegen Waard '75. De eerste helft was, op enkele kansen na, geheel voor Waard '75' Dit kwam omdat bij SVO helemaal niets wilde lukken. Geen enkele goede combinatie werd opgezet en bij enkele spelers wekte dit irritaties op. Men begon elkaar verwijten te maken en de Waard '75 spelers werden hierdoor soms stevig aangepakt. Uit een vrije schop van Waard '75 kon de rechts buiten scoren: 01. SVO leerde hier niet van want achter in de verdediging bleef het rommelig. Joost Brouwer wou door snel aanvallen iets forceren maar hij deed dit te roekeloos en werd door de scheids rechter genoteerd. SVO zou toch ge lukkig op 1 1 komen. Door hard terug spelen scoorde een Waard speler in eigen doel mede door zwak optreden Na het goede ZDH resultaat van vorige week en de slechte resultaten van Dirkshorn waren de algemene verwach tingen dat ZDH de punten weer thuis zou houden en daardoor nog een kansje voor de periode titel zou houden. Het kwam echter anders uit want Dirkshorn had zijn ploeg drastisch verjongd en ze speelden goed voetbal, waardoor het een spannende wedstrijd werd. Het uit eindelijke gelijk spel geeft de teamver houding goed weer. Het eerste half uur werd ZDH duidelijk verrast en daardoor maakte Dirkshorn het spel, maar toch nam ZDH later de leiding. Bram Brouwer passeerde de doelman en tikte de bal in het lege doel: 1 —0. Het duurde tot de 34e minuut toen P. Hellinga door een misser de bal in kon koppen, en de bezoekers verdiend naast ZDH bracht. Hierna werd ZDH sterker maar slaag de er niet in voor de rust de leiding weer te nemen. Tien minuten na de thee gaf Wilco Bakker ZDH de leiding door goed werk van Bram Brouwer: 2—1. Het leek er op dat ZDH haar voorsprong zou ver groten. Het team was steeds voor het doel van Dirkshorn te vinden, maar veel kansen werden gemist. Tien minuten voor het einde kwamen de bezoekers verrassend door Bloothoofd op gelijke voet, doordat de bal niet weggewerkt kon worden, en tussen de benen van de ZDH spelers in het doel verdween 2—2. Even later spatte de bal nog een keer tegen de paal van het ZDH doel. Het bleef echter 2—2. Koploper Waard '75 en Texelse Boys hebben in een tempoloze wedstrijd de punten gedeeld (00). De thuis club had bijna de hete tijd het initiatief, maar bracht de Boys verdediging niet in al te grote problemen. Bovendien was keeper Kees Koopman weer in een uit stekende vorm. Door goed uit te lopen voorkwam hij enkele malen een zeker lijkend doelpunt. De eerste helft kenmerkte zich door 'sloom' voetbal van beide partijen. Pas tegen de rust ontstonden er een paar kansjes waarvan er één door Waard voor open doel gemist werd. In de tweede helft pakte de kampioenspre tendent de zaken energieker aan. Vooral in de eerste tien minuten kreeg de Boys ploeg het zwaar te verduren. De vele snelle Waard combinaties leverden in de meeste gevallen slechts een serie gevaarvolle corners op. Aanvallend was de Boys krachteloos en daarom stond de defensie konstant onder druk. De verdedigers speelden degelijk en lieten zich niet dollen door de met meer individuele kwaliteiten gezegende te genstanders. Naarmate het laatste fluit signaal naderde begon de tijd uiteraard in het voordeel van de Boys te spelen. Waard gaf blijk er niet meer in te geloven, zodat zij met een gelijkspel genoegen moesten nemen. Met de uit blinkers Nico Zoetelief en Kees Koop man kan het 'gehandicapte' Boys team toch terugzien op een zware maar ge slaagde wedstrijd. van de keeper. Vijf minuten voor de rust was er een incident voor het doel. Bij een aanval van Waard werd een aan valler net buiten het strafschopgebied onderuit gelopen. De scheidsrechter wees uit een 'kluwen' van spelers Joost Brouwer aan als de dader. Hij moest het veld verlaten. Na rust moest SVO met tien man weer proberen de 1 1 stand te behouden. Het lukte om nu de verde diging dicht te houden. Op het midden veld was de hardwerkende Dirk Trap goed op dreef. Na 20 minuten kreeg SVO zelfs de beloning voor het harde werk. Door een goede voorzet van Aart Johan van de Brink liet de keeper de bal even los en deze zag geen andere oplossing van Van de Brink bij de benen te pakken. De scheidsrechter kon niets anders doen dan een penalty geven. Henk Witte nam deze voor zijn rekening en scoorde beheerst 2— 1Toen was het voor SVO alleen nog maar zaak om tot het eind de boel dicht te houden en zo worden toch nog twee punten aan de overwinningenreeks toegevoegd. Bij Wielervereniging Texel stond zon dagmorgen de eerste tijdrit van het seizoen op het programma. De weer goden lieten het, na twee mooie dagen, nu helaas wat afweten. Er stond een gure wind over het parcours bij de PEN-centrale te Oudeschild en af en toe moesten er ook wat regendruppels geincasseerd worden. Ondanks het vroege tijdstip (eerste dag 'zomertijd') verschenen er 41 renners aan de start. De jeugd ging om half 10 van start. De B-jeugd reed een kleine ronde. Robert Visser toonde zich in deze groep de snelste met een tijd van 8.53 minuten. Tweede werd Ronald van de Wetering met 9.10, derde Jef Schuur met 9.19, vierde Paul Witte met 9.27, vijfde Anne Simone Kooiman met 9.29, zesde Joost van Heerwaarden met 9.36. De B-jeugd moest een grote ronde van 8 km rijden. Het was Niels Collou die met een tijd van 14.51 minuten de snelste tijd neerzette. Nico Evers werd tweede met een tijd van 15.05 en de derde plaats was voor Dennis van Rooy met 16.36 minuten. Vierde Marleen Terwindt 16.40, vijfde Nancy Zijlstra 24.25. Senioren Om 10 uur gingen de senioren van start. Allereerst startten de veteranen. Er kwamen twee veteranen aan de start. Zij hadden één grote ronde (8 km) te rijden. Eerste werd Dirk Vinke met een tijd van 14.59 minuten en tweede was Gerrit Terwindt met 15.34 minuten. De A- en B-poule reden beiden twee grote ronden (16 km). Er waren gelukkig geen lekke banden of andere narighe den zodat iedereen de wedstrijd kon uitrijden. De uitslagen in de B-poule: 1. Ronald Kramer 28 min., 2. Mark Bake- laar 28.33, 3. Ron Kamminga 30, 4. Margriet Barhorst 30.29, 5. Uwe Smit 31.11, 6 Marcel Schuijl 32.20. A-poule: 1. Kees Riemers 25.49, 2. Leen van Elk 26.01, 3. Albert de Winter 26.17, 4. Hans Koorn 26.30, 5. Jos Huisman 26.47, 6. Arie Huisman 27.01. Woensdag 1 april is de eerste avond wedstrijd. De jeugd start om half zeven en de senioren om zeven uur. (parcours ZuidHaffel). Tegen Schellinkhout heeft De Koog zijn derde achtereenvolgende overwin ning behaald. De Koog begon erg fel, hetgeen in de derde minuut al een treffer opleverde. Jaap van Kranenburg werd in het strafschopgebied op ruwe wijze onderuit gehaald. In plaats van een penalty gaf de scheidsrechter een indirecte vrije trap. Ger Bongers plaatste deze vrije trap voor het doel langs naar de vrij staande Kees van Beek die on houdbaar inkopte: 0 1. De Koog leek een grote overwinning tegemoet te gaan en wist zich veel kansen te scheppen. De afwerking was echter te onnauwkerig. Bij inzetten van Arjan Verseput en John List bracht de keeper met veel moeite redding. Uit een van de uitvallen van Schellinkhout stel de aanvoerder K. Dekker na een solo de midvoor in staat de stand op gelijke hoogte te brengen. Op zijn inzet had •invaller keeper Dick Oudendag geen vat: 1—1. Het was tenslotte de uit blinkende Kees van Beek die in de slot fase van de eerste helft De Koog op een 1 —2 voorsprong bracht. Na een Schel linkhout aanval kon De Koog snel uit komen via de linkervleugel. De voorzet van Cor Kuip belandde via het hoofd van John List bij de vrij staande Kees van Beek, die via een verdediger raak schoot. In de tweede helft had De Koog het moeilijk tegen het veel feller spelen de Schellinkhout. Het team van Schel linkhout werd in deze tweede helft geinspireerd door hun sterk spelende aanvoerder, die zijn medespelers op zweepte. Hierdoor ontstonden gevaar lijke situaties voor het Koger doel. De Koger verdediging stond echter geen treffers meer toe. De Schellinkhout keeper werd in deze tweede helft ook nog enkele keren op de proef gesteld. Een enorme knal van Jan van Beek van zo'n 25 meter kon hij nog maar nauwe lijks tot hoekschop verwerken en een kopbal van John List wist hij op het laatste moment uit de hoek te tikken. In deze tweede helft werd er echter niet meer gescoord, waardoor De Koog een verdiende overwinning behaalde. Wederom heeft sportvissers club Texel van Hengelsport Ver eniging 'De Karper' uit Bergen gewon nen. De Texelse hengelaars waren met een niet geringe voorsprong van een gemiddelde vislengte van 127 cm te genover een score van de Bergenaren van 81 cm duidelijk de meerdere. De Texelaars vingen 178 vissen en de leden van 'De Karper' kwamen tot 146 stuks. Totaal aantal deelnemers zestig. De jongste deelnemer bij deze strijd was 12 jaar en de oudste 81 jaar. Op 20 april wordt er bij de dijk van Oudeschild een internationale zeehen- gelwedstrijd gehouden, ledereen die mee wil doen kan zich tot 16 april opgeven bij het bestuur tel. 3551 of 3986. Het inschrijfgeld bedraagt 712,50 (inclusief 50 pieren) en de hoofdprijs is een draagbare TV. Individuele stand T Texel, B= Ber gen. 1. D. Veltkamp 239 T, 2. A. J. Souwer 235 T, 3. J. Heethuis 228 T, 4. W. Verhagen 219 T, 5. C. J. Huisman 215 T, 6. F. Bos 200 T, 7. P. Stadegaad 195 B, 8. M. Schotte 192 B, 10. G. van Kranenburg 167 T, 11. A. Banda 166 10 vis T, 12. N. Jongejans 166 9 vis B, 13. Martin Maat 161 T jeugd, 14. Martin van der Zwaag 141 T jeugd. Oosterend is er in de uitwedstrijd tegen St. george niet in geslaagd ook maar één punt te pakken. De Ooster- enders hadden dit enigszins aan zichzelf te danken. Voor rust speelden zij op merkelijk beter dan St. George en kregen kansen genoeg om afstand te nemen, maar doelpunten maken blijft een moeilijke zaak voor de Oosterend ploeg. Johan de Waard miste zelf een strafschop. Toch kwam Oosterend voor via een goal van Piet Koning, maar St. George kwam al spoedig op gelijke hoogte via een mooi afstandschot van Zijlstra. Toen St. George vrij onver wacht een 2—1 voorsprong nam, was het gedaan met het tot dan toe goede veldspel van de Oosterenders. De spier- dijkers gaven practisch geen kansen meer weg en behaalden zo een ver diende overwinning. Al spoedig na het beginsignaal nam Oosterend het heft in handen. Vanuit een gesloten verdediging kwam SVO tot goed opgezette aanvallen. Vooral Bep Vonk en Gerard Legierse waren al spoe dig heer en meester op het middenveld en de Spierdijkers kwamen zelf nau welijks aan voetballen toe. Vooral Piet Koning betekende in de eerste helft een voortdurend gevaar voor de thuisploeg. Na ongeveer een kwartier spelen over troefde Koning de gehsle Spierdijk verdediging na een knappe pass van Fred Legierse. Binnen de beruchte lijnen werd hij echter op het laatste moment neergehaald en scheidsrechter Buys kon niets anders doen dan een penalty toe kennen. Zesde penalty Johan de Waard slaagde er echter niet in om de penalty in een doelpunt om te zetten. Dit was al de zesde penalty die dit seizoen door de Oos terenders gemist werd. Enige tijd later nam SVO echter toch afstand van St. George. Piet Koning speelde zich keurig In de week van 6 tot en met 10 april organiseert biljartvereniging De Twaalf Balcken wederom de open Texelse bil jartkampioenschappen voor dames. Opgave is mogelijk tot vrijdag 3 april in Taveerne De Twaalf Balcken, tele foon 02220-2681. Eens een dief, altijd een dief, luidt het spreekwoord. Als je eenmaal veroor deeld bent geweest, is het bijzonder moeilijk om na een gevangenisstraf in het rechte spoor te blijven. Dat geldt ook voor Max Dembo. de hoofdfiguur in 'Straight time'. Zes jaar heeft hij voor een gewapende overval in de gevange nis doorgebracht. Als hij 'op erewoord' op vrije voeten wordt gesteld, moet hij proberen binnen de wetten van de Amerikaanse maatschappij te blijven. Hij heeft een reclasseringsambtenaar aan wie hij al zijn doen en laten moet vertellen. Regelmatig melden, een vaste baan, een vaste verblijfplaats en vooral zich nergens mee bemoeien, daar ko men de eisen van de reclassering op neer. Onmenselijke eisen lijken het, vooral als blijkt dat deze reclasserings ambtenaar geen scrupules heeft en een ongebreidelde machtswellust aan de dag legt. Geen wonder dat Max Dembo uiteindelijk toch weer de verkeerde kant uit gaat. Dustin Hoffman zet met een weergaloze karaktertekening de reci divist Dembo neer. Zijn emoties, zijn goede bedoelingen en zijn krampachtig heid om zich binnen de wet te bewegen. Hoffman heeft al zijn artistieke capa citeiten (en dat zijn er nogal wat) aan gesproken. Het lag in de bedoeling van Dustin Hoffman om de film zelf te re gisseren en de hoofdrol te spelen, maar die hoofdrol bleek zoveel concentratie te vergen, dat regisseur Ulu Grosbard te hulp werd geroepen. 'Straight time' is een film, die zich voornamelijk onder de" oppervlakte bezig houdt met de mach.-. teloosheid en het monddood zijn van een ex-veroordeelde in Amerika. Hij kan niets, mag niets, maar moet van alles. Dat is de boodschap van 'Straight time', een boodschap die wordt vergezeld van een aantal fraaie actiescènes maar ook van taferelen vol wanhoop. Dustin Hoffman vraagt als Max Dembo niet om medelijden maar wel om een eerlijke kans, die hem door een bureaucra tische, volgens enge regeltjes werkende reclassering niet wordt gegund. Don derdagavond in het City theater. vrij en schoot vanuit een moeilijke hoek raak. De uitermate verdiende voor sprong werd echter voor rust nog on gedaan gemaakt. Hoewel St. George nog nauwelijks aan gevaarlijke aanvallen toegekomen was, scoorde Zijlstra de gelijkmaker. Met een keihard schot van ver buiten het strafschopgebied verraste hij doelman Veldman volkomen. Krachtverhouding Na de rust dacht Oosterend de wed strijd toch nog in haar voordeel te kunnen beslissen. Een licht beginoffen- sief van St. George werd rustig opge vangen en al spoedig bepaalden de Oos terenders het spelverloop zoals ze dat voor rust gedaan hadden. Plotseling was in de verdediging de organisatie even weg en alweer Zijlstra zette tegen de krachtverhouding in zijn ploeg op een 2—1 voorsprong. Toen bleek plotseling dat de Oosterend ploeg nog te oner varen is om zo'n tegenslag op te vangen. De combinaties mislukten en de Gortbuukers maakten fout na fout. Teveel spelers wilden zich in aanvallend opzicht manifesteren en vergaten daar door hun taak op het middenveld. St. George profiteerde beheerst en al spoedig wisten de Oosterenders niets anders te doen dan achter hun tegen standers aan te lopen. Toch kon St. George in aanvallend opzicht ook niet echt imponeren. Pas in de slotfase, toen de Oosterenders werkelijk alle risico's namen om de gelijkmaker te forceren, kregen de Spierdijkers enkele reële doelkansen. Vooral Jaap Slikker wist echter vaak tegenover twee of meer aanvallers voortdurend de zaak te kla ren. Gescoord werd er dan ook niet meer en SVO moest een verdiende maar voor hen teleurstellende nederlaag in casseren. Zondag werd er in Beatrixgymzaal een wedstrijd geturnd voor de jeugd competitie in de categorie meisjes tot en met 13 jaar. Op bezoek waren de meisjes van de vereniging SSS-Dindua uit St. Maartensbrug. De Texelse meis jes wisten tijdens deze wedstrijd bij ieder toestel een voorsprong te nemen op hun tegenstanders. Dit resulteerde in een overwinning van bijna 10 punten. Met grote voor sprong op nummer twee werd Monique Kalk eerste; ze behaalde 32.95 punten. Marit de Porto werd tweede met 29.95 punten. Gemma Praamstra 28.20 pun ten, Karin Vlaming 28.00 punten, Sigrid Sikma 25.10 punten, Edda Bakker 24.65 punten, Esther Kikkert 24.15 punten en Simone Winter 23.05 punten. Uitslag: Texel 145.10 punten SSS 135.40 punten Op uitnodiging van de Helderse red- dingdbrigade namen de Texelse zwem en poloclub en de Texelse reddingsbrigade deel aan een zwemmarathon. Aan dit evenement namen zondag veertien ploegen uit Noordholland deel. De regels waren eenvoudig:in drie uur tijd moest elke ploeg zoveel mogelijk meters zwemmen. Iedere ploeg had zes deelnemers die ieder drie keer tien minuten hun afstand bij elkaar zwom men. TX '71 kwam hierbij op 6650 meter en de Reddingsbrigade eindigde op de achtste plaats met 7500 meter.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5