Texel herstelt zich knap Zwaar bevochten gelijkspel voor Oosterend J Verrassende bekerwin in zaalvoetbalwedstrijii YÊRGC6TT IrïlAARl Verlies voor De Koog Succesvol badminton kampioenschap Voetbaluitslagen Zeilcentrum geeft beginnerscursus Bowling-uitslagen Reddingsbrigade trainingen Matige wedstrijd van Boys-dames Open tafeltennis- paastoernooi HERMAN NEMEN PAGINA 6TEXELSE COURANT DINSDAG 7 APRIL 1 Texel heeft zich knap hersteld van de onverwachte nederlaag tegen KGB vo rige week. De lastige uitwedstrijd tegen het altijd moeilijk te bespelen Purmerend werd een verdiende 3—1 overwinning. Texel begon de wedstrijd zonder Henk Groen die door een misverstand de boot gemist had, en pas de tweede helft in het veld verscheen. De eerste minuten van de wedstrijd waren duidelijk voor Texel. Met snelle aanvallen voornamelijk opgezet over rechts wist men menig keer de houterig opererende Purmerend verdediging in grote moeilijkheden te brengen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Texel al na tien minuten spelen de leiding kon nemen. Rob van de Stap stuurde Martin Land de diepte in, deze ging door tot de achterlijn en legde de bal terug op de inkomende Louis Uriot die hard raak schoot: 0—1. Texel bleef de eerste helft de betere ploeg, maar kon toch niet verhinderen dat Purmer end tot tweemaal toe de lat trof. Maar ook Texel kreeg nog enkele goede kansen. Zo kopte Rob van de Stap een voorzet rakelings naast en wist Nico Schermer in vrije schietpositie niet te scoren. Controle Na de rust kwam Henk Groen in de ploeg voor Peter Brons. Texel leek op dat moment de wedstrijd goed onder controle te hebben zodat Purmerend geen kans zag gevaarlijk te worden. Een vrije trap voor Purmerend, toegekend wegens praten van een Texel speler, bracht hier echter verandering in. Via de onderkant van de lat verdween de bal in het Texel doel en bracht Purmerend on verwacht op gelijke voet. Texel kreeg het nu even moeilijk en Zaterdag 4 april 1981 Afdeling Noordholand: Wieringermeer 5-SVO/Z 2 3—8 SVO/Z-AFC 6 1-6 Junioren: Oosterend A1-Winkel A1 2—4 Oosterend B1-JVC B1 4—1 Tex. Boys B1-ZAP B3 12-0 De Koog C1-Succes Cl 6—2 Zeemacht Cl-Oosterend C1 1—2 HRC C4-Tex. Boys C1 0-7 ZAP C3-Oosterend C2 0-9 Meisjes junioren: Tex. Boys-Zeemacht 4—2 Pupillen: Afdeling D: De Koog D1-ZDH Dl 0-1 Texel Dl-Oosterend Dl 6—5 Texel D2-Oosterend D2 5—1 Afdeling E: Oosterend E1-Cocksdorp E1 3—0 De Koog E1-Texel E1 0—5 Oosterend F1-Tex. Boys E2 2—0 Afdeling F: Oosterend F2-Texel F4 Oosterend F3-ZDH F1 Meisjes pupillen: Winkel-Tex. Boys Zondag 5 april 1981: Afdeling Noord holland: Purmerend-Texel Oosterend-Strandvogels Sint Boys-ZDH ALC-Cocksdorp WSW-De Koog RKEDO 2-Texel 2 Texel 3-BKC 3 Oosterend 2-SRC 3 ZDH 2-Geelzwart 5 Zeemacht 4-Oosterend 3 Geelzwart 6-Tex. Boys 3 Texel 4-HRC 7 Texel 5-Wiron 4 Oosterend 4-Watervogels 7 Dames: WW-Tex. Boys Junioren: Tex. Boys A1-HRC A2 Mensen die willen leren zeilen kunnen ook dit voorjaar weer terecht bij het Zeilcentrum Texel dat speciale begin nerscursussen voor Texelaars organi seert. Opzet en verloop van deze op leiding zijn enigszins gewijzigd. Gestart wordt met een dagcursus, waarna de deelnemers een abonnement kunnen kopen om hiermee de cursus vol te maken. Het voordeel daarvan is dat dan ook in de zomer kan worden gevaren. Er zijn opleidingen voor zowel zeilen, ca tamaranvaren als windsurfen. Nadere informatie wordt gegeven door het Zeil centrum, telefoon 02220-4924 of 02225 - 426 moest toezien dat Purmerend feller op kwam. Dat Texel in zulke situaties het gevaarlijkst is, bleek wel uit de snelle tegenaanvallen die een aantal corners opleverden voor Texel. Uit een corner van Rob van de Stap kopte Henk Jan Klok goed in, maar de bal werd van de doellijn gehaald door een Purmerend verdediger, die ongelukkig tegen een medespeler opschoot waardoor de bal alsnog in het Purmerend doel verdween: 1 —2. In deze fase van de wedstrijd was het vooral Gerrie Plaatsman die erg goed gebruik maakte van de geboden ruimte. Met nog vijftien minuten te spelen, passeerde hij op links twee Purmerend spelers en trok de bal schit terend voor het doel en het was de hoog opspringende Louis Uriot die even schitterend de bal langs de Purmerend keeper kopte:1 3. Leeg doel De wedstrijd was nu duidelijk beslist en Texel kwam zelfs nog dichtbij een vierde en een vijfde doelpunt. Eerst werd een inzet van Gert Pansier door een Purmerend verdediger van de doel lijn gehaald en even later schoot Rob van de Stap voor een leeg doel naast. Texel won dus verdiend met 3—1 deze moeilijke uitwedstrijd en zal a.s. zondag thuis tegen de ongeslagen koploper Wieringerwaard moeten bewijzen dat men terecht aanspraak denkt te maken op promotie. Ook tegen koploper Strandvogels is Oosterend op eigen veld ongeslagen gebleven. Dit voetbalseizoen is nog geen ploeg erin geslaagd de Oosteren- ders thuis te verslaan. Aanvankelijk leek SVO tegen zijn eerste thuisnederlaag aan te lopen. Strandvogels speelde de eerste helft bijzonder sterk en stond met de rust uitermate verdiend met 1 0 voor. Na rust was Oosterend met licht windvoordeel veel sterker. Via een goal van Johan de Waard kwamen de ploegen op gelijke hoogte en gezien het aantal kansen dat de Oosterenders schie pen mocht Strandvogels nog blij zijn één punt aan de wedstrijd over te houden. Meteen in het begin nam Strandvo gels al het initiatief. De ploeg speelde bijzonder aanvallend en Oosterend moest alle zeilen bijzetten om een vroege achterstand te voorkomen. Vooral via de linkerkant was Strand vogels voortdurend gevaarlijk. Na on geveer een kwartier spelen was het raak. Een vrije trap net buiten het strafschopgebied werd hoog voor het doel gespeeld en de mee naar voren gekomen Strandvogels verdediger Kaarsemaker kopte beheerst in. Ge sterkt door deze vroege treffer bleef Strandvogels sterk aandringen maar ook deze keer toonde SVO over een sterke defensie te beschikken. De ploeg gaf bijzonder weinig kansen weg en toen de rust naderde kreeg men zelfs wat meer vat op het spel. De beste kans om al voor rust op gelijke hoogte te komen kreeg Piet Koning. Na een uit stekende Oosterend aanval kopte de Oosterend aanvaller tegen de onderkant van de lat. Tot overmaat van ramp schoot Johan de Waard van zeer dicht bij de terugspringende bal hoog over het lege doel. Toch putten de Oosterenders moed uit deze gemiste scoringskans. Vooral bij hoge ballen voor het doel bleek de Strandvogels defensie kwets baar. Agressiever Na rust was er opeens sprake van een duidelijk ander spelbeeld. Oosterend speelde veel agressiever en Strandvo gels kwam aan goed aanvallen nauwe lijks meer toe. Vooral op het middenveld viel de strijd in het voordeel van Oos terend uit. Er ontstonden goede kansen, maar de thuisploeg had weinig geluk. Piet Koning schoot bovenop de lat en kop ballen van Johan de Waard en Gerard Legierse gingen vlak naast, of net over het Strandvogels doel. Gelijkmaker Ongeveer twintig minuten voor tijd werd Ewald Witte als extra aanvaller ingewisseld en ook laatste verdediger Wim Witte werd naar voren geschoven. Dit betekende dat de druk op het Strandvogels doel toenam. Even later was de fel begeerde gelijkmaker een feit. Johan de Waard kopte de bal beheerst over de uitlopende Strandvo gels keeper in het verlaten doel. In de slotfase had er zelfs nog meer voor de Oosterenders ingezeten, maar het geluk stond bepaald niet aan de kant van de Gortbuukers. Er kwam dan ook geen verandering meer in de stand en beidei ploegen moesten met één punt genoe gen nemen. WSW heeft een verdiende overwin ning behaald op een stug verdedigend De Koog. Aanvallend kon De Koog hier niet veel uitrichten omdat er steeds meer aanvallers geblesseerd afvielen. WSW speelde met twee spitsen waar door de middenvelders vaak gevaarlijk opkwamen. Het gevaar voor De Koog kwam vooral van de rechtervleugel waar de snelle rechtshalf onverwacht vaak vrij op kon komen. De twee spitsen van WSW werden door de sterk spelende Wallie van Beek en Jo Flens volledig ingepakt. Na een half uur kwam WSW op 1 —0, toen de verdediging niet goed ingreep bij een voorzet vanaf de doellijn. WSW kreeg in deze eerste helft nog enkele goed uit gespeelde kansen, maar keeper Dekker was erg goed op dreef en voorkwam erger. De lichte Koger voorhoede kon weinig gevaar uitrichten tegen de sterke verdediging van WSW. In de tweede helft werd het erg rommelig met veel harde overtredingen van beide kanten, waartegen de scheidsrechter onvol doende ingreep. Na een kwartier kwam WSW op 2—0 toen de verdediging ver zuimde resoluut op te ruimen. Kort hierna kreeg WSW een penalty toege-" wezen nadat Kees van Beek zijn directe tegenstander onderuit gleed binnen het strafschopgebied. Koos Meester miste deze gelegenheid door naast te schie ten. Kort hierna werd het dan toch 3—0 hoewel dit doelpunt in duidelijke buiten spel-positie gemaakt werd. De Koog kwam nog terug op 3—1 toen een ver dediger van WSW gehinderd door Ron Flens zijn eigen keeper met een mooie treffer passeerde. Bij De Koog viel W. Oosterhaven geblesseerd uit. Hij werd vervangen voor Ron Flens. Het Open Texelse kampioenschap Badminton is met een totale deel name van 46 spelers een groot succes geworden. Het aantal spelers was zo groot, dat zondag niet het gehele programma afgewerkt kon worden. De jeugd was daarom ge dwongen gisteravond te spelen. Om tot een eerlijke afweging van capaciteiten te komen, waren de spelers onderverdeeld in drie catego rieën. De competitiespelers en gevor derden kwamen uit in de A-poule, de recreanten in de B-poule en de jeugd in de C-poule De jeugdpoule bestond dit jaar alleen uit meisjes. Uitslagen: Dames A: 1. Margriet Reij, 2. Nellie Witte, 3. Jannie van Zutphen. Heren A: 1. Marius Witte, 2. Hans Wit kamp, 3. Gerard Witte. Dames B: 1. Vera Zoetelief, 2. Jane Klein Breteler, 3. Linda Veenstra. Heren B: 1 Ruud de Vries, 2. Mark Fonds Sr., 3. Ben van Leersum. Jeugd: 1Karen Witte, 2. Marga Geus, 3. Ester Witte, 4. Marjan Coevert. Dinsdag league: Gamma-Slag. Ott 414 'A Loodg. Zijm-Luwe Boshoek 3—2 Woensdag-donderdag league: Poule A: Fun-Graaf Spuiterij 4—1 Dubbel El-Kocky's kapsalon 4—1 De Vitaminebron-Strandplevier I 3—2 Holly Hobbie Boetiek-'t Steigertje 3—2 Vismans Eethuisje-'t Cafeetje 3—2 Poule B: Mevo-Wasserij Texel 5—0 Daalders supermarkt-Reizenboetiek5—0 May-Sommeltjes 4—1 Texel vastgoed-Paal 9 3—2 Wielewaal-Strandplevier II 3—2 Kolive-Wimpy 3—2 Dames league: Klavervier-Teh Kids Kwartet-De Goot Stumpers-CCCM 4-0 4-0 3-1 „Wie springt er het hoogste?" Een vraag die tijdens de wedstrijd Oosterend-Strandvogels meerdere malen gesteld werd. Hoge hallen voor het Oosterender doel moes tg n verschillende keren met het hoofd naar „veiliger" oorden gebracht worden. De Texelse Reddingbrigade gaat het ingang van donderdag 9 april droog- trainen in de Dennen. Start van de trainingen elke donderdag om 19.00 uur bij het Turfveld. In een overwegend matige wedstrijd is het dames elftal van de Texelse Boys er opnieuw in geslaagd een overwinning te behalen. Gedurende de hele wedstrijd tegen WW hadden de Texelse dames een licht overwicht, maar niet alle kansen konden benut worden. In de eerste helft werd dit overwicht wel zeer matig uitgebuit door slechts één doelpunt van Anita Witte. Vele kansen leverden geen punten op door een slechte afwerking of tegenstand van de goed keepende WW doelvrouw. In de tweede helft ontstond een meer gelijkopgaand spel. Anita Witte zag al snel kan de WW verdediging uit te spelen en ze kon daarna beheerst scoren: 0—2. De Boys dames kregen na deze duidelijke voorsprong nog enkele kansen. Nicolien Keyzer, Wilma van der Vis en Carolien Reij kwamen verschil lende malen goed voor het vijandelijke doel maar wisten niet te scoren. Anita Witte moest tien minuten voor het eind signaal geblesseerd het veld verlaten en de Boys waren gedwongen met tien vrouwen verder te spelen. In deze laatste minuten zag WW nog kans tegen te scoren. Een uittrap van de Boys keepster werd mooi opgevangen en snel ingeschoten. Dit bracht de eindstand op 1—2. De Boys dames doen het in de competitie uitstekend. Door de over winning van AFC op Reiger Boys is de strijd om de eerste plaats bijzonder spannend geworden. Tex.Boys 17 wed strijden 27 punten, AFC II 16 wed strijden 25 punten, West Frisia 17 wed strijden 23 punten en de nog steeds gevaarlijke Reiger Boys met 13 wed strijden en 19 punten. Tafeltennisvereniging Tetak is van plan, om bij voldoende deelname, op zondag 26 april een tafelteniis Paas toernooi te houden. Het wordt een 'open toernooi'. D.w.z. dat de inschrij ving open staat voor elke Texelaar, lid of geen lid van Tetak, vanaf 10 jaar. Er worden veel inschrijvingen verwacht en daarom geldt: Wie het eerst komt, het eerst maalt. Er wordt gespeeld in sporthal De Ferrever. Aanvang 10.00 uur. Er wordt in verschillende leeftijdsgroepen ge speeld waarbij de senioren gescheiden spelen van de junioren. De prijzen zullen bestaan uit verschillende hoeveelheden eierenl Het inschrijfgeld bedraagt f2,50 en moet meteen bij inschrijving voldaan worden.Inschrijving kan plaatsvinden tij- In memoriam Wel zeer onverwacht is weer een rasechte SVT'er van ons heenge gaan. Onze gedachten gaan in dixi eerste plaats uit naar zijn vrouw er c kinderen die hem het meeste zulleri missen. Herman Neijens: in de jarer 1935-1954 een begrip voor SV Texepe en een sieraad voor de voetbal sport. Als de ouderen nog eens praten over vroeger dan is er altijc "e wel één die over Herman begint al^ de speler, die zoveel fraaie doel punten scoorde uit vrije trappen ve buiten het strafschopgebied. Wi< herinnert zich niet de poeier van minstens 35 meter, die de stand 0| 2—0 bracht in de beslissingswed strijd te Den Helder tegen 'Alkmaar die Texel met 4—1 won en pro motie naar de derde klasse van d< KNVB bracht? Wij ouderen hebbel zoveel goede herinneringen aai Herman, dat het erg moeilijk zal zijl hem niet meer in ons midden ti weten. Moge hij rusten in vrede Namens alle leden van S.V. „Texel' G. ten Cate, ere-voorzitter dens de traininguren van Tetak; 19.30-21.30 en vrij. 21.00-23.00 uur sporthal De Ferrever. In de kantine De Ferrever hangt een inschrijfforr lier. Ook kan worden ingeschreven de bestuursleden van Tetak (na 6 uui avonds), nl. bij Lieuwe van der Ve Kikkertstraat 55, De Cocksdorp, [ei 02222-395, Martin Janssen, Win' groen 32, De Koog, tel. 02228-686 Max Hagedoorn, Schoorwal 27, Burg, tel. 02220-3556. Bij deze bestui leden kan iedereen zich alleen schrift! opgeven. Voor inlichtingen zie bov staande telefoonnummers. De inscff0' ving sluit op maandag 21 april a.s. 9' lil Afgelopen week werden de eerste zaalvoetbal bekerwedstrijden gespeeld. Alleen de hoofdklasse en eerste teams namen hier aan deel. Rab was de enige eerste klasser die een hoofdklasser wist uit te schakelen. In een spannende wedstrijd versloeg het ZDH met 3 2. Ook Nioz en Mok wisten zich verrassend bij de laatste acht te plaatsen. Nioz won van de in de eerste klasse hoger ge plaatste Texel met 2 1 en Mok scha kelde verrassend KSMT uit met een 3—2 overwinning. Hoofdklasser Ques tion plaatste zich door Tex.Boys met 6—2 te verslaan terwijl men bij de doel- wisseling tegen een 2 1 achterstand aankeek. Dubbeldik lijkt herstellende en versloeg Arn. Looyer royaal met 8 1. De Zwaan-Amro telde nog een blanco ruststand maar hierna drukte De Zwaan zijn overwicht uit in een 5—0 overwinning. Datsun speelde tegen JKM een goede wedstrijd en hield lang stand. Vooral het meespelen van Douwe Bootsma in de verdediging was een versterking en Datsun had weinig overtredingen nodig. Nadat JKM in de tweede helft 2—0 had gescoord ging Datsun meer in de aanval waardoor het wel tweemaal scoorde maar er tevens nog vijf doelpunten tegen kreeg. 7—2 voor JKM: In de tweede klasse werden drie wed strijden gespeeld. Tex.Boys 2 versloeg Rabo met 4—2 en met dezelfde cijfers won Question 2 van ZDH 3. Sub-topper Oosterend 5 versloeg concurrent Gem- po met 3—1. In de derde klasse haalde De Koog 2 uit de laatste vijf wedstrijden negen punten. Ditmaal versloeg het Slufterhoek met 3 1. Ook De Koog 1 kwam tot winst doordat het Rab 2 met 3—2 versloeg. Dubbeldik 4 moet nog eenmaal scoren om de honderd doel punten vol te maken. Dit lukte tegen KSMT 3 nog niet omdat men niet zo'n goede wedstrijd speelde. Eindstand 5—3. Oosterend 6 speelde tegen ZDH 4 een mooie wedstrijd en een 6—1 over winning was het verdiende resultaat. Texel 2 kwam tegen Tex.Boys 3 uit zonder wisselspelers. Met de rust had den de veteranen wel een 1—0 voor sprong maar toen ging de conditie een woordje meespreken. De snelheid was er uit bij Texel en de Boys konden de wedstrijd met 6—1 winnen. Bij de B-junioren behaalde De Koogel 2 een overwinning door een goed tegenstand biedend ZA Veldman met 4—3 te verslaan. De dames van Shoe Girls kwamen tegen Zegel Modes le'' iets te kort en verloren dan ook 3te 2-1. ik Uitslagen zaalvoetbal: Beker: JKM-Datsun 7 De Zwaan-Amro 5 Question-Tex.Bovs 6 Rab-ZDH 3 Oosterend-A O 2000 4 Nioz-Texel 4 Mok-KSMT Dubbeldik-A. Looyer Tweede klasse: Tex.Boys 2-Rabo Oosterend 5-Gempo Question 2-ZDH 3 Derde klasse: Tex. Boys 3-Texel 2 Dubbeldik 4-KSMT 3 De Koog 2-Slufterhoek Oosterend 6-ZDH 4 Rab2-De Koog Junioren B: De Koogel 2-ZA Veldman Zegel Modes-Shoe Girls Zaalvoetbalprogramma: Woensdag 8 april: 18.00 u. Rabo-Oosterend 5 18.45 u. Texel-Nioz 19.30 u. JKM-FC Oudejans 20.30 u. Tex.Boys 3-Rab 2 21.20 u. Question 2-Gempo 22.05 u. Slufterhoek-KSMT 3 Zaaldienst: ZDH. Donderdag 9 april: 18.00 u. Alkema-Ratronics 2 18.30 u. Dagmarkt-De Koogel 2 19.00 u. Tex.Boys-Mok 19.45 u. Dubbeldik 4-De Koog 2 20.35 u. Nioz 2-Jelleboog 21.20 u. ZDH 4-De Koog 22.10 u. Oosterend 4-Tex.Boys 2 Zaaldienst: Rab. Vrijdag 10 april: 20.00 u. Oosterend 6-Texel 2 20.45 u. ZDH 3-KSMT 2 21.30 u. KSMT-Amro 22.15 u. Rab-Arn. Looyer Zaaldienst: Tex.Boys. All in 'm| Ir re t tel en: (ie s )or :h htt Mi erd arr j <ki! rlo itsl rlo ikk 'nh ake insl ans ibb 2' ital )on eds am itre ijge et tko Te t S< iller eed iee lor, rug in 1 iorc dj ide di -J ii anr oes

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6