Zware taak voor JKM in promotiecompetitie Tetak-teams speelden laatste wedstrijd Moeizame zege voor Tevoko heren Spannende eindstrijd Texelse Denksport Vijf kamp Echtpaar Van Heerwaarden klaverjaskampioen m N éxelse koersballers eden het niet slecht Bestuurswisseling bij zwemclub i Tevoko-team werd toernooi-kampioen Turners winnen van Wieringen "WSDAG 7 APRIL 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Op het in Krasnapolski gehouden ersbaltoernooi hebben de drie van e^xel afkomstige teams beslag gelegd v ei| de achtste plaats. Gezien het feit dat jllert Texelaars nog maar weinig ervaring arerfbben in deze sport, is dat een be- exepedigend resultaat waarover men dan k best tevreden is. tbal ïen^ t ali loei i ve Wi<£ var ved iaar pro d< iber aar Zijl 1 u De Texelse afvaardiging bestond uit e teams; het a- en b-team van Texel- ers en het c-team was van de Koers- ilclub De Waal! Elk team bestond uit s personen. De twee reservespelers «gerekend ging dus totaal 20 man op ,d. Het was de eerste keer dat aan een u<ü! er'<ants toernooi werd deelgenomen. Na 3V4 uur spelen bereikte Texel de noemde plaats, mede dankzij het ma spel van het b-team van Texel- lers dat vijf van de zeven wedstrijden tn. Totaal deden 37 teams aan het ernooi mee, meest afkomstig uit jordholland. Deventer werd eerste, jdekerk tweede en Zaandam derde. B meeste deelnemende clubs speelden meer dan een jaar en hadden vorig ir ook al aan dit toernooi meegedaan, xelkoers en De Waal hebben er resp. n half jaar en drie maanden ervaring izitten. Op de onlangs gehouden en zeer ied bezochte ledenvergadering van rem- en Poloclub TX '71 onderging t bestuur enkele wijzigingen. Het )odbestuur' werd hierdoor opgeheven gaat nu fungeren als officieel bestuur een aanvulling van leden-vertegen- ri'ftc icirdigers. Dik Haker werd voorzitter, mevrouw I ion secretaresse en Jan de Wit nningmeester. Verdere bestuursle- mevr. Van der Berg, mevr. Ver gen en mej. Erna Kuip. Voor de liningen bij ZPC TX '71 zijn Ria yser, Olga Vos en C. van Trigt rantwoordelijk. 'Bestuurslid Klaas Lips nam op deze lond afscheid na een periode van gen jaar actief zijn in de zwemclub. kreeg een boekenbon voor zijn vele irk. In het vastgestelde programma or het komende seizoen komen jon- fre en oudere leden van de club ruim- jhoots aan bod. Zaken die deze zomer Sorganiseerd gaan worden zijn: mara- jons, kampeerweekenden, onderlinge edstrijden, uitwisslingen, enz. Nieuw de organisatie van een rommeltjes- ferkt waarmee de zwemclub de kas ï>opt te spekken, ledereen die oude ■gullen voor deze markt wil afstaan kan Jntact opnemen met de familie Boon, —pa van Hollandstraat 10 Den Burg tel. ©220-3571. ölZondag gaat de zwemclub voor de jbtste maal dit winterseizoen zwemmen •■de Schots in Den Helder. Deze laatste IJjiddag aan de overkant omvat onder meer een estafette-wedstrijd voor alle elnemers. Ook niet-leden en andere aterminnende Texelaars kunnen voor (exclusief bootkosten) mee. Ver- ik met de boot van 16.05 uur. Do Denksport Vijfkamp in De Kaaps-nol in De Koog werd begonnen met biljarten. Vrijdagavond vond traditiegetrouw de „Denksport Vijfkamp" plaats, dit maal georganiseerd door de „Woensdagavond Biljartclub De Koog" in de „Kaaps-nol", waaraan dit jaar elf Texelse bridge-, schaak-, dam-, klaverjas- en biljartclubs deel namen. Van iedere vereniging nam 1 lid het dammen, 1 lid het schaken, 1 lid het biljarten en 4 leden het bridgen resp. het klaverjassen voor zijn/haar rekening. Namens de organiserende vereniging heette de voorzitter, P. Eelman, de 77 deelnemers/sters welkom en sprak de wens uit, dat de wedstrijden een spor tief en gezellig verloop zouden hebben. Vanaf 19.00 uur werd er op de 2 biljarts en vanaf 20.00 uur op de vele tafels een spannende strijd gestreden, waarbij diverse dammers en schakers door de op 10 minuten afgestelde klok ken nog wel eens in moeilijkheden kwa men. Dat de wedstrijden een zeer span nend verloop hadden, bleek uit het feit, dat, nadat de bridgers, dammers en schakers de strijd gestreden hadden, om 24.00 uur de einduitslag zelfs bij benadering nog niet te voorspellen was. Om 1.00 uur waren de biljarters „uitgestreden" en was het wachten nog op de klaverjassers, die hun eind resultaat pas om 1.30 uur bij de wed strijdleider, Martin Grooff, inleverden. Na de eindberekening bleek dat de „Woensdagavond biljartclub De Koog" winnaar geworden was met 41 punten, gevolgd door de „Dam- en Schaak- T\ E 6 4 E Alle Tetak teams speelden zaterdag f in laatste wedstrijd in de voorjaars- mpetitie 1980-1981 in sporthal De rrever te Den Burg. Voor Tetak 1 i tekende dat de laatste strohalm om t entueel degradatie te ontlopen. Er t aest met minstens 8—2 van Rats 4 uit >orn gewonnen worden, wilde men :h veilig stellen. Deze winst zat er I hter niet in. I Martin Janssen was verhinderd en 3rd vervangen door Wilco Bakker. Erik amer was in twee partijen zeer onge- kkig omdat hij met miniem verschil irloor. Ook Frans Room was in zijn ïtste wedstrijd niet erg gelukkig. Hij i door die met 21 17 en 22 20. Wilco ïkker kwam klasse en ervaring tekort fn het zijn tegenstanders erg moeilijk te (aken. Hij kwam derhalve ook niet tot fnst. Het Tetak duo Erik Kramer en ans Room won het zeer spannende ibbelspel in drie sets: 13—21, 21 16 21 19. De andere winstpartij voor (tak 1 kwam op naam van Frans )om. Zodoende verloor Tetak 1 deze edstrijd met 8—2 waarmee voor dit am tevens het doek viel voor wat (treft de vierde klasse competitie. In de dgende competitie zal Tetak dus weer et twee teams in de vijfde klasse tkomen. Tetak 2 nam het op tegen Polisport 4 t Schagen. Ook zaterdag speelde in- (Her Fred Mosk mee voor de nog eeds afwezige Max Hagedoorn. Na ie enkelspelen stond Tetak 2 met 3—0 lor, maar toen kwam Polisport 4 goed rug tot 3—2. Het Tetak duo Lieuwe (n der Veen en Fred Mosk, dat in (Orgaande wedstrijden zo goed voor dag kwam, kon zaterdag niet goed t de voeten komen, al was het verlies dit dubbelspel gering: 20 22 en -21. Ruud Koorn-Neuhoff maakte 't in haar tweede enkelspel ook erg annend. Na een langdurige strijd oest ze toch in drie sets het onderspit delven: 19-21, 21 -18 en 21-23. Inde eerste ontmoeting tussen beide teams die toen met groot gemak met 9—1 door Tetak 2 gewonnen werd, liep alles veel gesmeerder dan afgelopen zater dag. De gehele tweede helft van deze competitie verliep voor Tetak 2 stroever dan de eerste helft. Nu moesten maar liefst zeven van de tien wedstrijden d.m.v. een derde set beslist worden. Lieuwe van der Veen speelde al zijn drie enkelspelen in drie sets, waarvan hij er twee knap in winst omzette. Zo wonnen ook Fred Mosk en Ruud Koorn-Neuhoff elk twee enkelspelen, waardoor de eindstand een 6—4 overwinning werd voor Tetak 2. Het Tetak jeugdteam nam zaterdag een sportieve revanche voor de in de uitwedstrijd geleden 9—1 nederlaag tegen Polisport 2 uit Schagen. Zaterdag liep alles heel soepel. Zowel Wim Groszpietsch, Norbert Eelman als Rob Bakker waren erg goed op dreef en speelden erg mooie wedstrijden. Rob en Norbert speelden samen een prima dubbelspel, dat in twee sets door de Tetak spelers gewonnen werd: 21—16 en 21 14. Door energiek en overtui gend te spelen zagen zowel Wim Grosz pietsch als Norbert Eelman kans elk twee partijen te winnen. Rob Bakker kwam zaterdag driemaal tot winst. Hierdoor kon het Tetak jeugdteam de laatste wedstrijd van de competitie win nend afsluiten met een 8—2 over winning. Op zondag 12 april a.s. is er nog een groot toernooi van de N.H.N.K. waaraan acht Tetak spelers deelnemen. Vergadering Op vrijdag 1 mei a.s. is Tetak voorne mens de jaarlijkse ledenvergadering te houden in sporthal De Ferrever. Aan vang 20.00 uur. Alle leden worden vér- zocht aanwezig te zijn, omdat voor de leden belangrijke punten op de agenda staan. club Oosterend 1" ex equo „KLaverjas- club De Cocksdorp de Biljartclub Topido", ieder met 37 punten. Met 36 punten volgde de „Schaakvereniging En Passant". Als beste individuele spelers/sters, resp. paren, werden Texels kampioen, in dit kader, voor het schaken: de heer J. Dros met alle gewonnen partijen; voor het bridgen mevrouw Zevenho ven en de heer Blonk, voor het dammen de heer P. Bakelaar met negen van de tien partijen; voor het klaverjassen de heren Ooyevaar en Hooischuur en voor het biljarten de heer H. Spigt. De heer Munnikhuizen, voorzitter van de Texelse Sportraad, onder wiens auspiciën de vijfkamp werd georganiseerd, reikte de prijzen uit, in de vorm van taarten als „voor loper" van de bekers, en memoreerde dat de „Denksport Vijfkamp" thans niet meer weg te denken valt in het Texelse denk- en behendigheidsge- beuren en sprak de hoop uit, dat de vijfkamp een jaarlijks vast gebeuren zal blijven. Woensdagavond (morgen) start voor JKM de belangrijke promotiecompetitie. Er wordt gespeeld tegen de kampioen van het rayon Alkmaar, s.v. Oudejans uit De Rijp. Toevallig is het juist JKM geweest dat samen met de rayons commissie lange tijd heeft gestreden voor een volwaardige plaats van het Texelse zaalvoetbal in Noordholland. De plaatselijke kampioen krijgt nu de kans iets van haar kunnen op regionaal niveau te tonen. Dat betekent voor de Texelse zaalvoetballiefhebbers enkele spannende en hopelijk mooie wedstrij den. Aanvang van JKM-Oudejans 19.30 uur. JKM is dit seizoen voor de derde maal kampioen geworden van het rayon Texel en speelt in deze competitie voor het laatst onder de oude naam. Gamma Bouwmarkt gaat de teams sponsoren waardoor de zaalvoetbalvereniging ver der zal gaan onder de naam 'Bouwmarkt Gamma Texel'. Morgenavond staat JKM echter nog voor de taak om tegen s.v. Oudejans de basis te leggen voor promotie naar de afdelings-hoofdklasse. Kado Dat JKM het morgenavond niet kado zal krijgen is duidelijk als men de samenstelling van de Alkmaarder kam pioen bekijkt, Het team uit De Rijp is een technisch begaafde ploeg, die hard wil werken en veel doelpunten heeft ge maakt in de competitie. Absolute uit blinkers in het team zijn aanvoerder en routinier Flip Stapper (ex- AZ '67) en de in het eerste team van Haarlem spelende Alwin Leysner. Bekend is dat de s.v. Oudejans er zeer op gebrand is om in deze halve competitie bij de eerste twee plaatsen te komen, (die geven recht op promotie). De eerste uitwedstrijd voor JKM is op 22 april, waar in de sporthal van Krom menie (Gordijnhal), om 19.00 uur tegen de kampioen van de Zaanstreek 't Bloemensteegje aangetreden moet worden. Deze ploeg is zeer onverwacht in de laatste competitiewedstrijd kam pioen van de Zaanstreek geworden, door de gedoodverfde winnaar A.B.S. Boko, met de Zuidmolukse voetbal- goochelaars Manuoutti en Mozes Isaak met 3—0 te verslaan, 't Bloemensteegje heeft naast Fred Witte (selectie Zaan streek) en spits Ron Jochems (W.F.C.), keeper Nico Schroder op doel. Klaverjasclub De Zwaan heeft don derdagavond haar laatste partijen van het seizoen gespeeld, en daarmee de competitie 1980-1981 afgesloten. Win naars van de laatste avond, waarin nog drie partijen werden gespeeld, waren Fr. van der Gracht en C. Bakker met 5435 punten, die hiermee deze competitie met een succesje besloten. De derde periodetitel ging naar het Echtp. P. van Heerwaarden, zij bleven de dames Ofrein-Biesboer die tweede werden ruim 600 punten voor. De prijs voor het koppel die de meeste marsen speelde ging naar de dames A. Vermuë-M Timmerman, zij haalden 69 marsen. Dit zelfde koppel won ook de prijs voor de hoogste score van het seizoen, op 4 december haalden zij de recordscore van 8006 punten en dit aantal is later door geen enkel koppel benaderd. Het Echtp. P. van Heerwaarden is na Zodag bezocht de volleybalvereniging Tevoko met een meisjes mini-team en een adspiranten team het toernooi van de volleybalvereniging Obdam in sport hal De Horst in Heerhugowaard. Om 10.30 uur begon de eerste wed strijd voor de mini's. Het ging meteen goed, tegen het sterke WO (Ouderkerk aan de Amstel) wonnen de Texelaars de beide sets met 11—5 en 11—7. De tweede wedstrijd werd ook een over winning tegen het zwakke Zuidwester uit Heerhugowaard. (17—2 en 19—5). De laatste wedstrijd tegen W Obdam was de leukste. Er werd prima samen gespeeld en ook hier werd een over winning in de wacht gesleept. Het mini- volleybalteam bestond uit: Petra van de Wetering, Erica van Dijk, Angelique Vaars, Chantal Visser, 's Middags moesten de adspiranten aantreden. Van de volleybalvereniging Obdam werd met 2—0 gewonnen. De tweede wed strijd tegen ZAP (Anna Paulowna) ver liep moeilijker. Beide ploegen behaalden een setzege. Ook de derde wedstrijd tegen Katapult (Alkmaar) werd gewon nen met 2—0. Door deze laatste over winning behaalde de Tevoko-adspiran- ten de eerste plaats. De adspiranten- ploeg bestond uit de volgende meisjes: Annet van Beek, Carla Hopman, Trea Bogaard, Margot Preng, Simone van de Werf en Dorien Witte. een spannende competitie dus als eerste geëindigd. Het wist deze positie pas vorige week te veroveren en stond het kampioenschap op de laatste avond niet meer af. Als tweede eindigden A. Vermuè-M. Timmerman die ook een succesvol seizoen beleefden. Op de laatste avond wisten G. Festen en W. Bakker nog de derde plaats te vero veren. Eindstand (eerste 20 koppels): resp. punten, marsen. Echtp. P. van Heerwaarden 158531 48 A. Vermuë-M.Timmerman 156391 69 W. Bakker-G. Festen 156366 43 Th.Witte-J. Witte 155713 42 Echtp. J. Spaans 155455 46 Exhtp. H. Zijm 155279 55 C. Maas-J. Wiersma 154477 48 C. Merkx-C. Dros 154470 57 Dames Ofrein-Biesboer 154092 39 B. Keijser-N. van der Veen 153508 33 A. Dijker-N. Koomen 153457 45 H. Bakker-C. Vinke 153065 58 Echtp. A. Huisman 151664 41 Echtp. J. v. Heerwaarden 151412 46 Fr. v.d. Gracht-C. Bakker 151385 39 M. Witte-M. Boogaard 150700 56 Fr. Witte-R. Kleinveld 150492 49 G. Smit-H. Lek 150472 28 P. Veeken-D. Witte 150324 54 H. Snoek-P. Hartog 150000 33 De jongens van de afdeling gymnas tiek van de Meersportenvereniging heb ben zondag in Wieringen hun compe titiewedstrijd winnend afgesloten. Zij turnden een wedstrijd tegen de jongens van de gymnastiek vereniging Wierin gen. Er werden vijf onderdelen afge werkt, t.w. rek, brug, ringen, lange mat en paardspringen. Op ieder onderdeel wisten de Texelse jongens winst te boeken op hun tegen stander; vooral bij het rek en bij de ringen was het verschil erg groot. Uit eindelijk werd er een verschil opge bouwd van bijna 14 punten. G.V.Texel 106.25 punten G.V. Wieringen 92.55 punten Rob de Veij werd eerste en behaalde 35.85 punten, daarna volgden Jeroen Schol met 35.40 punten. Richard Dijker met 34.55 p, Dick Heerschap met 33.00 p., en Kenneth de Veij met 31.85 punten. Deze klasse-keeper heeft Cees Mol van Hovocubo opgevolgd in het Noordhollands afdelingsteam, dat op 15 april op Texel tegen het Texelse se lectieteam uitkomt. Nico Schroder is ex-keeper van AZ '67. 't Bloemensteegje wil ook graag promoveren, daar er evenals het rayon Texel geen vertegen woordiger van het rayon Zaanstreek in de afdelingshoofdklasse speelt. Hoogst waarschijnlijk zal de vereniging fusiëren met de kampioen van vorig seizoen z.v.v. Heine Boys. In deze promotieklasse komen verder uit: Marmag, kampioen rayon Den Helder, Pandora, kampioen rayon Schagen, Jan Tuf, kampioen rayon Waterland, 't Bloemensteegje, kampi oen rayon Zaanstreek en Macro Kle ding, kampioen rayon West Friesland. Ook het tweede team van JKM gaat zich interrayonaal roeren. Het jeugdige getalenteerde reserve team, gaat even als het eerste team in een halve com petitie met de overige zes rayons ver tegenwoordigers spelen om twee plaat sen in de reserve hoofdklasse van de afdeling Noordholland. JKM 2 speelt zijn eerste wedstrijd op vrijdag 17 april om 19.30 uur in de sporthal De Brug in Den Helder, tegen de reserve kampioen Telstar 2. Dit team, dat ook voornamelijk bestaat uit jeug dige spelers is niet geheel onbekend op Texel. Dit team werd tweede in het JKM toernooi van 4 januari j.l. De eerste thuiswedstrijd zal zijn tegen het Schager Red Lions 2. Een nog geheel onbekende tegenstander. Deze wedstrijd is op vrij dag 24 april in de sporthal Ons Genoe gen, aanvang 19.30 uur. Het duurde erg lang voor Tevoko „echt" ging volleyballen in de be langrijke wedstrijd tegen HCSC. Pas in de derde set werd er met veel inzet gestreden, wat, mede doordat de Helderse ploeg na twee gewonnen sets gas terugnam, uitmondde in de eerste Texelse set zege. In de daaropvolgende sets ging het bij HCSC steeds minder, terwijl Tevoko in zijn spel begon te komen. Resultaat was een welis waar moeizame maar zeer verdiende 3—2 zege. Het eerste damesteam had een ge makkelijke middag. Tegen aanstaande degradant Polisport 2 hoefde er alleen maar opgeslagen te worden om de punten binnen te halen: 3—0. Het tweede damesteam startte met setverlies tegen de dames van HCSC, die hun kampioensaspiraties moesten laten varen na verlies tegen Advendo. In de tweede set kreeg Tevoko de ge varieerde Helderse aanval onder con trole en met een maximum aan inzet werd de HCSC-ploeg bevochten. De enorme vechtlust werd terecht beloond met een overwinning. Via 15—6, 15—11 en 15—8 behaalden de Texelse dames een 3—1 zege. Na de 3—0 tegen SVN afgelopen donderdag heeft het team een prima vierde plaats op de ranglijst van de eerste klasse. Ondanks een afgetekende 15—1 set winst in de derde set, redde het vierde damesteam het niet tegen Noordkop 3, dat iets meer technisch kunnen in het spel bracht. Fanatiek gesteund door het vele pu bliek, waaronder het team van WSOV, dat bij verlies van Juvoc kampioen zou worden, startte het derde damesteam tegen de ploeg uit Julianadorp. Onder de bezielende leiding van aanvoerster Anneke Eelman toonde het team een geweldige inzet, gepaard gaande met goed volleybal. Dat was genoeg om de ploeg uit Noordholland te pakken. Slechts in de derde set kon Juvoc een kleine 14—16 setzege behalen, maar in de vierde set maakte Tevoko korte metten met het team uit Julianadorp. Na deze zege staan beide teams op de tweede plaats, zodat een beslissings wedstrijd moet uitmaken wie de promotie-degradatie wedstrijden gaat spelen. Vastgekleefd In de eerste twee sets leek het of de heren van Tevoko aan de vloer stonden vastgekleefd, wat in Ons Genoegen natuurlijk goed mogelijk is, maar het was in dit geval geheel te wijten aan een gebrek aan inzet. Terwijl HCSC fris van de lever en met goed volleybal startte, leek het Tevoko team te slapen. Passes en set-ups werden slecht verzorgd en spaarzame smashes smoorden in het uitstekende HCSC blok. Ook enkele beslissingen van het goed leidende scheidsrechtersduo leidden meer tot praten dan tot volley ballen. Ondanks time-outs van coach De Haan bij 8—10 en 8—12 liep HCSC in de eerste set steeds verder weg en pakte de set met 11 15. In de tweede set liet het Tevoko-team zich helemaal overrompelen. Het duurde tot 1—9 voordat Tevoko weer aan scoren toe kwam en inliep tot 8—9. Een wissel bij HCSC bracht echter meer aanvals- kracht aan het net en de stand 8—13 op het scorebord Wissel Een wissel deed Tevoko opleven en eindelijk werd er voor de punten gevochten. Zozeer zelfs, dat er bij 14—13 aan een setzege werd geroken, maar enkele uitstekende Helderse aan- valsakties, waar het Tevoko-blok geen antwoord op had, leverden HCSC met 14—16 een voorsprong van 0—2. Toen moest Tevoko er echt aan gaan trekken om nog aanspraken te kunnen gaan maken op de kampioenstitel. Dat gebeurde dan ook en met enkele flit sende aanvalsakties werd een 4—0 voorsprong genomen, maar de binnen sluipende tevredenheid werd hard afge straft door HCSC. De achterstand werd snel omgezet in een 5—8 voorsprong. Bij 7—11 zakte het Helderse team enigszins terug en Tevoko profiteerde goed. Met veel inzet werd er verdedigd en aangevallen, wat resulteerde, zonder tot goed volleybal te komen, in een 15—11 setzege. Motiveren Pas in de vierde set kreeg het in groten getale opgekomen publiek eindelijk waarvoor het gekomen was. Via snelle aanvalsakties en bekeken „klappen" werd het Helderse team onder druk gezet en gehouden; 15-2. In de beslissende vijfde set bleek HCSC er niet echt meer in te geloven. Coach Barth bleef proberen zijn spelers te motiveren maar de spirit was eruit. Tevoko bouwde gedegen aan een set- en eindzege. Het herenteam rest nog twee wed strijden tegen de laag geklasseerde teams van Braaf-Seahawks en VCW. Twee overwinningen zijn nog nodig om donderdag aanstaande het kampioens feest te kunnen vieren en volgend seizoen te starten in de promotieklasse. Het Te voko-herentoam had het zaterdag moeilijk. Op deze foto, genomen tijdens de derde set, kregen de Texelse heren echter de smaak te pakken. Een moeilijk balletje wordt geblokt door Kees Dros.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7