Ooslerend wint verdiend van sterk Flevo Texel pakt zege op koploper zaalvoetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Wielerzege voor Niels Collou in Haarlem Onverwacht verlies voor ZDH Texelse honden deden examen Eervol verlies voor Oosterend/Z 5—2 verlies voor De Koog Flinke overwinning voor Boys-dames Voetbaluitslagen DINSDAG 14 APRIL 1981TEXELSE COURANT PAGINA 7 Paniek voor het doel van Winkel. Eonvandf^weinïgeogenbHkken ZDH kans zag reële kansen te scheppen. scoringskans voor Texel in de tweede helft De bal wordt echter vakkundig Oosterend heeft de thuiswedstrijd tegen Flevo verdiend met 4—1 gewon nenFlevo, dat als tweedeop de ranglijst geplaatst staat, moest in Oosterend een gevoelige nederlaag incasseren. Al na twintig minuten spelen stonden de Oosterenders met 2—0 voor via goals van Piet Koning en Johan de Waard. Flevo kwam via een penalty nog even terug in de wedstrijd, maar moest na rust toe zien hoe SVO met goed voetbal de wedstrijd geheel naar zich toetrok. Gerard Legierse zette zijn ploeg op 3—1 en Piet Koning verzilverde in de slotfase een toegekende penalty. Hoewel beide ploegen elkaar in de beginfase goed in evenwicht hielden, stonden de Oosterenders al spoedig met 2—0 voor. Piet Koning nam de eerste goal voor zijn rekening door zeer attent te reageren op een knappe pass van Frits Bakker. Koning rondde deze aanval gelukkig af door tussen de benen van de Flevo doelman heen te scoren. Flevo reageerde onmiddellijk na deze vroege achterstand. Verder dan enkele afstand schoten kwam de ploeg echter niet. Oosterend daarentegen bleef aanvallend bijzonder gevaarlijk en volkomen ver diend zette Johan de Waard in de twin tigste minuut zijn ploeg op een verdien de 2—0 voorsprong. De wedstrijd leek al in een zeer vroeg stadium beslist. Halverwege de tweede helft bracht Oosterend zochzelf echter toch nog in moeilijkheden. Knullig Oosterend verdediger Jaap Slikker veroorzaakte op een wat knullige manier een strafschop, die door Flevo aan voerder Van Ursem beheerst werd ver zilverd. Deze goal bracht veel onrust in de Oosterend gelederen. Keer op keer werd fel gereageerd op beslissingen van de scheidsrechter en de rust verdween Uitslagen: Eerste klasse: Tex. Boys-Mok 1 1 Texel-Nioz 3—1 Rab-Arn.Looyer 1—2 Amro-KSMT 4-4 Tweede klasse: KSMT 2-ZDH 3 3-1 Nioz 2-Jelleboog 2—3 Question 2-Gempo 1 —3 Oosterend 4-Tex.Boys 2 1 1 Oosterend 5-Rabo 3—1 Derde klasse: KSMT 3-Slufterhoek 0—1 Tex. Boys 3-Rab 2 5—4 ZDH 4-De Koog 3-6 De Koog 2-Dubbeldik 4 1-2 Oosterend 6-T exel 2 5—4 Junioren B: Alkema-Ratronics 2 0—2 Dagmarkt-De Koogel 2 0—2 Woensdag 15 april: uit het spel van Oosterend. Flevo bleek echter niet in staat om van de ver warring bij de Gortbuukers gebruik te maken. Voor rust kwam er dan ook geen verandering meer in de stand. Na rust was duidelijk merkbaar dat Oosterende orde op zaken had gesteld. Hard werkend herwon de thuisploeg een veldoverwciht en doelrijpe kansen bleven dan ook niet uit. Een corner van Bep Vonk stichtte zoveel verwarring voor het Flevo doel dat Gerard Legierse, Johan de Waard en Frits Bakker van zeer dichtbij mochten proberen hun De jeugdafdeling van de Wielerclub Texel deed zondag mee aan een jeugd- wielertoernooi in Haarlem. Texel kwam op dit toernooi uitstekend uit de bus met een eerste plaats voor Niels Collou en een vierde plaats voor Paul Witte. Niels ging met 32 renners van start en wist al snel bij de kopgroep te komen. Collou gaf uiteindelijk het tempo aan en nie mand zag meer kans om hem voorbij te rijden. Robert Visser en Paul Witte kwamen uit bij de elfjarigen. De start was voor Witte niet zo florissant. Acht ronden lang reed hij in de middenmoot van het peloton. Tijdens de twee laatste ronden bleek hij echter nog over enige krachten te beschikken. Op het allerlaatste mo ment demareerde Witte en kwam hier door aan kop. Vlak voor de finish moest hij echter drie man voor laten gaan. Robert Visser zag aanvankelijk geen kans het peloton te volgen. Voor de eindstreep naderde hij de kopploeg weer en zodoende was een zevende plaats het resultaat. Bij de dertienjarigen verschenen Den nis van Rooy en Nico Evers aan de start. In een koers van achttien ronden kwam Dennis kracht tekort om de wedstrijd in de voorste gelederen te eindigen. Hij moest halverwege de strijd het jagende peloton voor laten gaan. Nico Evers reed een goede koers en eindigde op de zevende plaats. ZDH leed een onverwachte nederlaag tegen het bezoekende Winkel. Deze wedstrijd was meteen de eerste over winning van de bezoekende club op ZDH. Uit won ZDH met 6—3 zodat de Hoornders met optimistische verwach tingen het veld betraden. Het mocht echter niet zo zijn. Al in de eerste minuten van de wed strijd werd de ZDH verdediging 'plat- gespeeld'. Tot verwondering van de trouwe supporters bleek de organisatie in de achterhoede flink verstoord te zijn en daar kon Winkel van profiteren. Het resultaat: na vijf minuten een 2—0 achterstand. De snelle doelpunten wer den gemaakt door Jan Fijnheer en Hans Kruyze. ZDH probeerde duidelijk aangeslagen het spel te verplaatsen en kon enkele ploeg naar grotere voorsprong te schie ten. Onbegrijpelijk genoeg werd de bal echter keer op keer op zeer knappe wijze gekeerd en hierdoor bleef Flevo aan vankelijk een grotere achterstand be spaard. Ook Johan de Waard kon alleen voor de keeper niet tot scoren komen. Afstand Gerard Legierse zorgde er echter voor dat Oosterend definitief afstand nam. Een voorzet van Frits Bakker werd door de Flevo doelman zo slecht verwerkt dat Legierse makkelijk kon scoren. Even later was het weer Legierse die doorbrak en alleen op de Flevo goalie af kon gaan. Juist op het moment dat hij zou scoren werd de Oosterend aanvaller in het strafschopgebied neergelegd. De toe gekende penalty werd door Piet Koning beheerst ingeschoten. Oosterend had in de slotfase nog verder afstand kunnen nemen maar de meest simpele kansen werden gemist. Afgelopen zaterdag heeft de honden vereniging Texel deelgenomen aan een examen op het trainingsveld (het oude Boysveld) aan de Westerweg. Zoals bekend worden daar cursussen gegeven voor alle soorten honden. Aan het G en G examen A hebben negen honden met goed gevolg deelgenomen: Katja van Martine Bakker, Danny van Mariëtta Bakker, Astor van Mevr. Heer schap, Ego van Anke Hooyberg, Sil van Bert Koning, Wodan van Ingrit Krop, Procky van Riek Rutten, Rocco van Kees Schuijl en Cora van Aad Smit. De geslaagde honden gaan door met de cursus voor het B examen. Het examen werd afgenomen door de heer J. J. Beljon van de Kynologenclub Wést Friesland. kansen creeeren. Bram Brouwer kwam vrij voor het doel maar schoot onzuiver over. Direct daarna zag Hans Kruyze wederom kans in een blits aanval de Hoornder doelman te bereiken. Via een hard gericht schot bracht hij de stand op 0—3. Vlak voor rust was het Don de Haan die in alle vrijheid de ruststand op 0—4 kon brengen. In het begin van de tweede helft realiseerde ZDH zich dat de Winkel kracht geblokkeerd moest wor den. Wilco Bakker werd laatste man en van daaruit werden verschilléride mooie aanvallen opgebouwd. Even leek het erop dat ZDH nog een gelijkspel zou kunnen bemachtigen maar een aantal kansen werden niet benut. Wim Arnout kopte schitterend raak. Hij werd vijf minuten later gevolgd door Bram Brou wer die de stand op 2—4 bracht. De Hoornders kregen het echter niet voor elkaar om de slechte eerste helft weg te werken zodat de eerste overwinning van Winkel een feit werd. Een goede gewoonte: Bij het bood schappen doen meteen even fles sen, potten en ander glas zonder waarde naar de glascontainer brengen! 18.00 u. Ratronics-Swarte Schaep 18.30 u. sel. Texel 18/22-West Friesland 19.30 u. sel.Texel-Afd. sel. Team 20.30 u. sel. Veteranen-Scheidsrechters 21.20 u. Rabo-Jelleboog 22.10 u. Slufterhoek-Oosterend 6 Donderdag 16 april: 18.00 u. De Koogel-Buro Eelman 18.30 u. Zegel Modes-ZA Veldman 19.00 u. Question 2-Nioz 2 19.45 u. Rab-Nioz 20.35 u. Dubbeldik-Question 21.20 u. JKM-Mok 22.10 u. Oosterend-De Zwaan Zaaldienst: Jelleboog Vrijdag 17 april: 20.00 u. Tex.Boys 3-De Koog 20.45 u. Dubbeldik 4-ZDH 4 21.30 u. KSMT-Texel 22.15 u. KSMT 2-ZDH 2 Zaaldienst: Datsun. Zondag 12 april 1981: Afdeling Noordholland: Texel-Wieringerwaard Oosterend-Flevo ZDH-Winkel Kwiek-Tex. Boys SSV-De Koog Texel 2-Zouaven 3 Zeemacht 3-Texel 3 Tex. Boys 2-WGW 6 Tex. Boys 3-Zeemacht 5 ZAP 6-Texel 4 BKC 5-Texel 5 ZDH 3-Oudesluis 3 De Koog 2-BKC 6 Junioren: Schagen Al-Tex. Boys A1 Dames: Tex. Boys-Meervogels 1-0 4-1 2-4 2-0 5-2 3-0 2-1 3-3 5-2 0-2 4-3 4-2 3-4 7-1 Het zaterdagteam van Oosterend leeft wederom heen kans gezien van de ingeslagen koploper DPSV twee pun- en te pakken. Hierdoor is de kans op iromotie verkeken. Door de 2—1 over- inning van DPSV is dit team uitge- open tot een vijf punten voorsprong op osterend. Oosterend kwam zaterdag met twee |nvallers in het veld. Na vijf minuten pelen was DPSV al gevaarlijk voor het osterend doel. Laatste man Piet risnich was gedwongen een gericht ichot met zijn handen over de lat te erken. Dit betekende een penalty en et eerste tegendoelpunt voor Ooster- nd. Oosterend kwam echter beter in iet spel en zag kans gedurende de erste helft DPSV steeds meer onder Iruk te zetten. De afwerking van de lanvallen liet echter veel te wensen iver. Alleen een aantal scherpe af- tandschoten van Rien Brouwer waren levaarlijk. In de tweede helft ongeveer hetzelfde leeld: een veelvuldig aanvallend Oos- erend en een prachtig verdedigend )PSV. In de twintigste minuut kon de )PSV rechtsbuiten op het middenveld Irie verdedigers omspelen en daarna ieheerst scoren: 2—0. Een kwartier oor tijd zag Henk Witte kans de stand ip 2—1 te brengen. Met een loeihard chot gaf hij Oosterend nog enige moed oor de laatste minuten. De kracht was chter uit het spel en Oosterend gaat iet volgend jaar weer proberen in de lerde klasse. De koog heeft de uitwedstrijd tegen SV na een 0 2 ruststand geheel nnodig met 5 2 verloren. Van het loede spel in de eerste helft was in de eede helft niets meer te vinden. De Koog kwam al na vijf minuten ver- issend op 0—1 door Jan van Beek die ia een vrije trap de bal beheerst over de litlopende keeper tikte. Tien minuten iter kwam De Koog op 0—2 door Arjen érseput. Uit een vrije trap kwam de bal ia het hoofd van de laatste man in het loei. Hierna kreeg De Koog nog enkele loede kansen om de voorsprong te ver roten, vooral uit de hoekschoppen ont bonden grote kansen, omdat de keeper an SSV erg onzeker was. De Koger erdediging had in deze eerste helft 'einig moeite met de SSV voorhoede, ien kwartier voor de rust raakte Ger ongers geblesseerd aan het hoofd na en kopduel. In de rust bij een 0—2 tand werd Ger Bongers vervangen door fans Polderman. Meer inzet In de tweede helft toonde SSV veel teer inzet en kreeg De Koog het direct I moeilijker. Na tien minuten kwam maar doordat Nico Schermer op de doellijn buitenspel stond werd ook dit geen doelpunt. Schitterend SSV terug op 1—2, toen de gehele verdediging niet reageerde bij een hoge bal in het doelgebied. Enkele minuten later werd het 2—2 toen de verdediging zich teveel op één man concentreerde. Een andere aanvaller kreeg daardoor alle gelegenheid te scorer. Na deze gelijk maker verwaarloosde de Koog de ver dediging in een poging om alsnog de volle winst te pakken. Door dit aanval lende spel van De Koog kreeg de snelle voorhoede van SSV te veel ruimte. Vooral door voorbereidend werk van de snelle buitenspelers kon SSV een 5—2 overwinning in de wacht slepen. De beste kansen in deze tweede helft waren voor Paul van Exel (kopbal rakelings naast) en Hans Polderman (schot op de paal). Door 'te' offensief spel in de tweede helft heeft De Koog deze wed strijd geheel onnodig verloren. In een snelle wedstrijd heeft het dameselftal van de Texelse Boys een duidelijke overwinning behaald op een zwak spelend Meervogels. Zowel in de eerste als in de tweede helft was de aanvalsmachine van de Boys dames uit stekend op dreef wat resulteerde in een 7 1 overwinning. Met goed opgezette aanvallen over beide vleugels behielden de dames gedurende de hele wedstrijd het initia tief. Met Gertha Wessels spelend over links en Anita Witte in de spits moest de Meervogels achterhoede vaak alles op alles zetten om het offensief te breken. Anita Witte maakte de eerste twee doelpunten en Nicolien Kaper volgde snel met het maken van de volgende twee treffers. Hiermee kwam de rust stand op 4—0 Na rust bleef het spelbeeld hetzelfde, waarbij het sterke spel van Ingrid Pastoor opviel. Anita Witte bracht de Boys op 5—0 Waarna de Meervogels wegens onoplettendheid van de Texelse dames toch een keer konden uitvallen. Dit resulteerde via de spits in een tegen doelpunt. Vanuit voorzetten van de rechtervleugel was de Meervogels de fensie daarna weer constant in moeilijk heden. Ingrid Pastoor en Nicolien Key- zer maakten de laatste twee doelpun ten. AFC II heeft onverwachts gelijk gespeeld tegen Alw. Forward en daar door is de promotie en het kampioen schap voor de Boys dames wel heel dichtbij gekomen. Zaterdag 11 april 1981: Afdeling Noordholland: DPSV-SVO/Z 2-1 Junioren: De Koog A1-Vesdo A1 1 —2 SRC B3-Tex. Boys B1 6—0 Texel B1-Foresters B1 2—1 Texel B2-Foresters B2 0—7 Texel C1-Foresters 01 0—2 Texel C2-Foresters C2 1—6 JVC C1-De Koog C1 4-2 Tex. Boys C1-HCSC C5 5-1 HCSC C7-Texel C3 1-3 Pupillen: Afdeling D: Texel D1-De Koog D1 4—1 Tex. Boys D2-Texel D2 0—2 Texel D3-Oosterend D2 4—2 Afdeling E: Texel E1-Cocksdorp El 10 1 Tex. Boys E1-De Koog El 6—0 Texel E2-Oosterend F1 2—1 Tex. Boys E2-Texel E3 3—0 Afdeling F Texel F2-Texel F4 5—0 Oosterend F2-Texel F3 5—0 Meisjespupillen: Wiron-Tex. Boys 0—12 Texel heeft de koploper van de hoofdklasse Wieringerwaard zijn eerste nederlaag bezorgd en daarmee aange toond dat Texel echt thuis hoort in de kop van de hoofdklasse. De overwin ning was dik verdiend en met iets meer geluk had Texel zeker nog meer doel punten kunnen maken. Onder goede weersomstandigheden en voor zo'n 600 'mensen hebben de beide ploegen een enerverende strijd uitgevochten. Texel was er erg op gebrand om Wierin gerwaard de eerste nederlaag toe te brengen en Wieringerwaard op haar beurt wilde persé winnen omdat men bij winst kampioen zou zijn. De eerste helft kenmerkte zich vooral door twee hardwerkende ploegen die op een sportieve manier streden voor elke meter grond. De uitstekend lei dende scheidsrechter voelde de wed strijd prima aan en paste de voordeel- regel erg goed toe. Texel was de eerste telft de gevaarlijkste ploeg maar de voorhoede was te haastig met het be- tutten van de kansen, waardoor Wie- ingerwaard nauwelijks in moeilijkheden (wam. Slechts eenmaal kreeg Wierin gerwaard een reeële scoringskans toen tun beste speler linkerspits Piet Ver iagen uit een corner vrij kon inschieten, naar (gelukkig voor Texel) naast schoot. In de tweede helft bepaalde Texel overduidelijk het spelbeeld. De ploeg peelde uitstekend en Wieringerwaard cwam nauwelijks meer uit de verdedi ging. Het publiek voelde goed aan dat Texel erop uit was om Wieringerwaard ijn eerste nederlaag toe te brengen en ging massaal achter de ploeg staan. Bestoken De optimaal gemotiveerde Texel ploeg leek mede hierdoor vleugels te krijgen, want met groot vertoon van macht begon men het Wieringerwaard doel te bestoken. Dit resulteerde in een drietal goed genomen corners van Rob van de Stap die de inleiding vormden van enige 'wilde' taferelen voor het- Wieringerwaard doel. Tot driemaal toe kroop Wieringerwaard door het oog van de naald. Henk Jan Klok was de eerste die een corner goed inkopte maar zijn bal werd op het laatste moment van de doellijn gehaald. Even later kopte Martin Land goed in maar weer bracht een speler van Wieringerwaard op de doellijn redding. Tenslotte was het Gert Pansier die een weggewerkte cornerbal ineens in schoot Na zoveel pech kon een doelpunt voor Texel gewoon niet uitblijven. In de 25e minuut van de wedstrijd kwam dat lang verwachte doelpunt dan ook. Dat dit gebeurde uit een schitterende aanval typeerde het spel van Texel, want de ploeg speelde gewoon de beste wedstrijd van dit seizoen. Rob van de Stap speelde Martin Land aan die met de bal aan de voet razendsnel doorging tot aan de achterlijn, de bal teruglegde op Louis Uriot, die zag dat Rob van de Stap achter hem langs liep en inplaats van zelf te schieten over de bal heen stapte, en Rob van de Stap in staat stelde om uit te halen en dat deed hij uitstekend want hoog knalde hij de bal achter de Wieringerwaard keeper: 1—0. Potdicht Nog geen vijf minuten later een indentieke aanval maar nu schoot Uriot zelf en via de onderkant van de lat sprong de bal het veld weer in. Wie ringerwaard kwam er niet meer aan te pas, vooral ook omdat de Texel achter hoede potdicht zat. Texel kon zich zelfs nog permiteren om een aantal kansen onbenut te laten. Bij het laatste fluit signaal van de scheidsrechter werden de spelers door het geestdriftige Texel publiek beloond met een welverdiend applaus en kon trainer Gerrit Asselman zijn mannen feliciteren met deze ver diende overwinning en de promotie komt steeds dichterbij. De Wieringerwaard-keeper weggestompt. Enkele minuten later was het we! raak. door de

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7