'Clair de FILM femme' RSG basketbaltoernooi met 125 ganger Anne's Geheim W£> O Drie turnploegen in de A-finale Jeugdcrossers in Dordrecht Degradatie En Passant 2 Tafeltennis- paastoernooi Postduiven sportseizoen gestart jé n9$&> o cT&h o oSb CDA ook in Vrouwenhuis Paul van Vliet in Den Helder Racefietsen te huur bij Wielerclub NSDAG 14 APRIL 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 9 zal die taak volbrengen!" 3. Het werd een stille trouwerij, e trouwden in de stad. an Heemstra was Berts getuige en Iwas verrast toen hij merkte dat tand minder dan nemeer Van Kins- len, een der directeuren van de cuur, voor Anne tekende, ij had Anne op zijn kantoor ont- en toen hij haar ontslagaanvrage gens huwelijk' had gelezen' Hij wilde r persoonlijk bedanken voor wat zij r het bedrijf was geweest. Anne kus stond bij de directie zeer hoog geschreven. De tien minuten die hij r dat gesprek had uitgetrokken, en gerekt tot een uur, toen hij van ie hoorde met wie ze trouwen zou. begreep ten volle de stap die ze d, begreep ook intuitief dat ze geen ikzoekster was die een man met geld i trouwen. Wanneer trouwt u?" vroeg hij op- s. ie noemde de datum. Hebt u al getuigen? glimlachte hij. /vist dat ze practisch alleen stond. Ik wou maar een van de collega's len" zei ze verlegen. ,,Hebt u bezwaar tegen mij?" Ze staarde hem aan met een onge lovige glimlach. „Juffrouw Markus, het spijt me meer dan ik u zeggen kan, dat u ons gaat verlaten. Ik ben blij voor u dat het om deze reden is. Ik zou u natuurlijk een cadeau kunnen geven, maar dat is in dit geval meen ik, minder op zijn plaats. Liever zou ik de waardering voor uw werk en voor uw persoon uiten op deze manier. En ik zou het een eer achten als u dit verzoek inwilligde." Hij kon nauwelijks vermoeden hoe innig dankbaar Anne hem was. En Bert, toen hij het verhaal hoorde, werd er te vaster door overtuigd dat hij de goede keus had gedaan. Als zo'n man als Van Kinsbergen, die de naam had in zaken keihard te zijn, dit voor haar wilde doen, was Anne wel iets méér dan zomaar 'een winkeljuffie uit de Mercuur'. En dat zei Van Kinsbergen ook toen ze na de korte, vrij kille plechtigheid in een van de zijzaaltjes van Riche lunch ten... Van Heemstra met Truus, Van Kinsbergen met zijn vrouw, een rad- pratende brunette die haar Frans accent nog niet helemaal kwijt was, Bert en Doordat alle drie de ploegen van WIST gymnastiek hun laatste competitiewed strijd gewonnen hebben, zullen ze tij dens de finale worden geplaatst in de A-poule. De groep meisjes tot 16 jaar en de groep jongens tot 12 jaar wisten al hun wedstrijden in deze competitiestrijd van de turnkring Hollands Noorder kwartier, winnend af te sluiten. De groep meisjes tot 12 jaar verloor één wedstrijd maar komt hiermee evengoed in de A-finale. Deze finales worden ge houden op 4 en 5 mei a.s. in de sporthal van Anna Paulowna. De twee meisjesgroepen turnden za terdag hun laatste wedstrijd tegen hun leeftijfsgenoten van de vereniging Turn- lust uit Middenmeer. In het verleden was Turnlust altijd een geduchte te genstander, hetgeen door de meisjes terdege in acht werd genomen. Er werd door beide Texelse ploegen serieus aan het karwei begonnen en de teams wis ten hierdoor op ieder toestel een kleine overwinning te boeken. Dit resulteerde dan uiteindelijk in een dubbele over winning. Meisjes tot 12 jaar: G.V. Texel 143.80 punten Turnlust 139.50 punten Monique Kalk werd eerste en be haalde 32,40 punten, daarna volgden Marit de Porto en Gemma Praamstra met 28.15, Karin Vlaming 27.90, Edda Bakker 26.55, Sigrid Sikma 26.20 en Simone Winter 23.55 punten. Meisjes tot 16 jaar: G.V.Texel 145.35 punten Turnlust 138.50 punten Hier werd Gertie Praamstra eerste met 33.15 punten, Marja Vlaming be haalde 28.95, Anka Coutinho 28.20, Monique Schermer 27.80. Esther Kik kert 26.60 en Leonie Ran 25.95 punten. Jongens De Jongensploeg turnde zondag hun wedstrijd. Op bezoek waren de jongens Zaterdag is in Dordrecht de tweede jeugdcross van de KNMV verreden. Aan deze wedstrijd deden de Texelse crossers Ruud Keijser, Ruud van Veen (50 cc. klasse), Jan Kalf, Ronny Vermeulen en Marco Zijm (bromfietsklasse) mee. Ronny Vermeulen werd in de bromfiets klasse ondanks enige pech eerste. In de 50 cc-klasse viel Ruud Keijser uit met motorpech. Bij de training voor de eerste manche had hij al druk ge sleuteld om rijdende bij de start te kunnen verschijnen. Het mocht echter niet baten. Hij moest de strijd voor tijdig staken. Ruud van Veen wist in twee manches een negende plaats te behalen. Deze plaats kon hij verwijten aan twee zwakke starts, waardoor het niet meer mogelijk was de koplopers in te halen. Ronny Vermeulen moest het in de bromfietsklasse tegen zes rijders opnemen. Ook zijn starts waren niet zo goed, maar hij zag kans snel op de voorhoede in te lopen en als eerste te eindigen. De tweede manch was ook een overwinning voor Vermeulen, ondanks dat zijn brommer het twintig meter voor de finish begaf. Hij moest lopend over de streep. Marco Zijm reed een goede eerste manche. Hij werd tweede en Jan Kalf vijfde. Marco Zijm verloor in de tweede manch zijn scha kelpedaal en werd daardoor vijfde. Jan Kalf eindigde net voor Zijm op een vierde plaats. Einduitslag Ruud v.d. Veen negende plaats, Ronny Vermeulen eerste plaats, Marco Zijm vierde plaats en Jan Kalf vijfde plaats. Anne, die haast niets zei en niets at. „Ik ben geen vriend van toespraken" zei hij „omdat ze meestal onwaarachtig zijn. Maar ik kan gelukkig uit de grond van mijn hart u, meneer Bannink, geluk wensen. U kent juffrouw Markus... ik bedoel mevrouw Bannink, van een andere kant dan ik, maar het goud in haar karakter, dat hebben wij beiden ontdekt. Het zal voor haar moeilijk zijn deze nieuwe, zware, mooie taak op zich te nemen, maar ze zal die taak vol brengen, daar teken ik voor. Sta me toe te drinken op uw beider geluk!" Mevrouw Yvette van Kinsbergen stiet haar glas tegen dat van Anne. Alfred was een wonderlijke man... maar ze had onbegrensd vertrouwen in zijn inzicht. Hij had er zijn redenen voor, dit meisje terzijde te staan bij deze gewichtige stap en ze vond haar aardig en die man van haar, zo'n echte heer, ook. Ze had er erg tegen op gezien, maar nu moest ze het weer toegeven: Alfred had het bij het rechte eind gehad. En ze greep met hartelijke verstand houding Anne's hand bij het afscheid. „Adieu" zei ze „liefde overwint al- lesl" Het interessantste van de 'stiekume trouwerij' ging er natuurlijk wel af toen, door de goede zorgen van mevrouw Van Heemstra, de Waalburgse dames vernamen dat niemand minder dan Van Kinsbergen getuige was geweest bij het huwelijk. Hoewel mevrouw Kerssema- kers constateerde dat dat juffie er blijk baar in slaagde alle mannen te lijmen. van Dokev uit Anna Paulowna. Dit was ongetwijfeld de meest spannende wed strijd uit de competitie. De ploegen be gonnen met lange mat: Texel won dit toestel met één punt, daarna kwam ringen, dit verloor Texel met 0,3 punten en ook het volgende toestel paardsprin- gen verloor MST met 1,7 punten. De brug oefening werd weer gewonnen met 0,2 punten. Op de rekstok werd een geweldige eindsprint ingezet. De ach terstand werd weggewerkt en omgezet in winst. G.V.Texel 108.40 punten Dokev 107.40 punten Rob de Veij behaalde 36.50 punten, Jeroen Schol 36.20, Richard Dijker en Dick Heerschap 34.60 en Kenneth de Veij 31.70 punten. Doordat RTV 2, mede degradatie kandidaat, van Medemblik won, moest En Passant 2 zaterdagmiddag Anna Paulowna verslaan om deze degradatie- dans te ontspringen. De polderbewo ners hadden zelf aan een gelijkspel genoeg om zich in veiligheid te brengen. Een spannende schaakmatch werd het daarom zeker. Het begin van de strijd verliep nogal ongelukkig. P. Bakelaar werd het slachtoffer van een openingsvalletje, wat een pion en de rochade kostte. De knock out volgde spoedig, want Diet- vors maakte met een tweede paard en zijn dame knap gebruikt van het ver kregen openingsvoordeel. F. van Ta- tenhove liet de rochade achterwege. Een 'inbraak' op de damevleugel leidde tot een nederlaag met zijn schaakbord nog vol stukken. P. Cornelisse profi teerde van een blunder van Luteijn, zodat het verwachte halfje in een vol tegenpunt veranderde. J. Hooijberg trok de score naar 2—2 via een leuke combinatie die hem een dame voor een toren opleverde. Hoewel Karei Kuip verloor bleef de spanning tot de tijd- controle, want aan de overgebleven drie borden was nog 'van alles' mogelijk. Bij M. Witte was na een vroege dameruil de muziek een beetje uit de partij. Op méér dan remise mocht in het eindspel van vier lopers en pionnen niet gerekend worden. Dat zag A. Loer ook in, ondanks het feit dat hij één pion meer had. Invaller F. Busch weerde zich voortreffelijk, overwon wat ontwikke lingsproblemen en strafte tenslotte te agressief tegenspel rustig af. Het lot van het team lag toen in handen van H. Elzinga die bij de stand 3A—3A in een verwoed gevecht gewikkeld was. Al kemade benutte fraai de door een loper beheerste diagonaal voor een matcom- binatie. De En Passant reserves mogen volgend jaar proberen het verloren gegane terrein te heroveren. Anna Paulowna-En Passant 2 A. Strik-J. Hooyberg 0—1 C. Dietvors-P. Bakelaar 1—0 F. Luteyn-P. Cornelisse 0—1 C. Hage-F. van Tatenhove 1—0 A. Alkemade-H. Elzinga 1 0 A. Loer-M. Witte A 'A G. van de Berg-F. Busch 0—1 H. Klupper-K. Kuip 1—0 totaal 4'A —3'A Het Open Texelse Tafeltennis paas- toernooi wordt, in tegenstelling tot eerdere berichten, niet op zondag maar op zaterdag 25 april gehouden. Het toernooi staat open voor alle Texelaars vanaf 10 jaar en wordt gehouden in sportzaal De Ferrever aanvang 10.00 uur. Het inschrijfgeld ia f2,50. Inschrijving schriftelijk op de trainingavonden van tafeltennisvereniging Tetak. Maandag van 19.30-21.30 uur, vrijdag van 21.00 -23.00 uur. Anne merkte nauwelijks, dat Waal- burgen's élite haar links liet liggen, om te beginnen door haar niet te kiezen in de vacature, ontstaan door het vertrek van Mathilde van Wedrighem, die nu lerares was in Utrecht en daar verder studeerde om straks te promoveren. Mathilde had Anne niet willen ont moeten en dat zat Bert geweldig dwars. Hij had haar een kostbaar cadeau ge geven toen ze wegging en ze had het aangepakt alsof het een doos hoest- dropjes was. Mathilde's schijnbare onverzoenlijk heid was Bert een doorn in het vlees; hij realiseerde zich niet hoe slechts diepe teleurstelling om het verloren gaan van een toekomstbeeld de drijfveer tot dat alles was. Kleine Tilly was verrukt geweest, toen ze hoorde dat 'tante Ankie' voortaan altijd bij hen zou blijven en Anne, in ogenblikken van twijfel en zorg, werd altijd weer opgetild door haar liefde voor dit kind en de liefde van het kind voor haar. Frans bleef nog gereserveerd. Hij was hoffelijk, gewillig, kon met de beste wil geen hekel aan Anne hebben, maar moest eerst eens precies weten wat hij aan haar had. Hij kwam veel bij de Van Heemstra's waar Wies zijn trekpleister was; Truus van Heemstra hield van Anne, maar anders dan vroeger van Lydia en Thilde. Die waren haar gelijken ook in leeftijd. Voor Anne voelde ze een moederlijke genegenheid, en Anne nam haar dan ook telkens weer in ver trouwen bij de vele problemen waarvoor Het postduivensportseizoen is weer begonnen. Zondag is de eerste wed vlucht gehouden. De plaats van lossing was Roosendaal (172 km). Gelost om 11.45 uur met zuidelijke wind. Door plotseling opkomende mist in de kop van Noordholland rond de aankomsttijd vielen alle Texel duiven buiten de prijzen in de vereniging Den Helder. Er waren 48 Texelse duiven ingezet. Uitslag: Ie duif 14.14.41 uur met 1152 m./min.; 2e duif 14.17.06 uur met 1118 m./min.; 3e duif 14.19.39 uur met 1115 m./min; laatste duif 14.27.16 uur met 1063 m./min. Classificatie: S. Feenstra (De Waal) 1, 3, 10 prijs. A. Keijzer (Den Burg) 2, 7 prijs. B. Drink- waard (Den Burg 4 prijs. D. Panneman (De Koog) 5 prijs. Comb. Kooger- Bruining (De Waal) 6, 8, 9 prijs. Belangstellenden voor de postdui vensport kunnen bij de genoemde per sonen altijd terecht voor informatie. 'Clair de femme' is een portret van een man, die alle nuances van een doorgedraaide persoon laat zien. Michel Polain (Yves Montand), volkomen over stuur door de zelfmoord van zijn vrouw, komt de meest uiteenlopende mensen tegen. Door zijn moeheid en de drank doorziet hij met een ongewone scherpte al hun poses, hun pogingen tot contact, hun maskersom eigen onmacht en een zaamheid mee te camoufleren. Keihard zet hij een ieder op zijn plaats met vlijmscherpe opmerkingen. Maar die helderheid wordt afgewisseld door ogenblikken van enorme zwakte. Ge durende de dag en de nacht die de film bestrijkt, leert hij een vrouw kennen (Romy Schneider) die hem wil helpen zijn paniek te overwinnen. Dat is ook uit egoisme, zelf is ze zo wanhopig dat ze iemand moest helpen. We krijgen haar ze stond. Dat ze weinig of geen omgang met andere hadden, deerde haar niet. Ze had het druk genoeg in haar huishouding. Het dagmeisje dat, ook al aangestoken door het geklets, gemeend had zich bij de nieuwe, die 'ook maar een dienstbare' geweest was, wel vrijheden te kunnen veroorloven, werd vrijwel geluidloos op haar plaats teruggezet... Anne wist hoe ze met per soneel moest omgaan, zoals Bert met genoegen constateerde, al had ze niet het natuurlijke overwicht van de aris tocratische Mathilde. Het grote struikelblok bleef José. José die dit jaar eindexamen zou doen en verklaarde te willen gaan stu deren, kunstgeschiedenis. Of misschien wel helemaal in de kunst gaan. Maar één refrein kwam steeds terug: ze ging uit huis. Liefst zou ze bij tante Mathilde gaan wonen. Maar Mathilde, hoeveel ze ook van het meisje hield, was te fijn gevoelig om Bert dit niet aan te doen, als het ware met de rebelse dochter een front tegen de vader te vormen. Dèt was haar te goedkoop... José vermeed angstvallig Anne bij haar naam te noemen. Frans was heel makkelijk gevallen in het 'tante Ankie' van Tilly, al vond hij het eerst ged, iemand tante te noemen die geen familie van je was. „Maar ik ben met je vader getrouwd" had ze geglimlacht. „Daarom zeg ik het ook" verklaarde hij onlogisch. José zei alleen maar 'u'. Op de politieke forumavond die maandag 27 april in het vrouwenhuis wordt gehouden zal ook het CDA met een vrouwelijke vertegenwoordiging aanwezig zijn. De organisatie van deze bijeenkomst had verzuimd deze groepering te noe men. Daarom dit nagekomen bericht. Donderdag aanstaande treedt Paul van Vliet op in de schouwburg te Den Helder. Na de voorstelling is gezorgd voor busvervoer tussen de schouwburg en de boot. Kaarten zijn uitsluitend te verkrijgen aan de schouwburg. Na afloop vaart een extra boot. De kaarten voor deze avond kosten 722,50. De voorstelling begint om kwart over acht. man te zien die lijdt aan woord-afasie tengevolge van een rampzalig ongeluk waarbij hun dochtertje omkwam. Michel lijkt een uitweg te bieden voor haar problemen. Ook zij is geconfronteerd met het ethische probleem van de ver kozen dood nu haar man enkele zelf moordpogingen heeft ondernomen. Langzaam maar zeker wordt duidelijk dat Michel en Lydia die door een rook gordijn rond hun gevoelens lijken op te trekken met geen reden dan egoisme in werkelijkheid sterke mensen zijn, die een hoge prijs hebben moeten betalen voor hun huwelijksmoraal. Hoewel ze niet onmiddellijk kunnen gaan bouwen op de puinhopen van hun afzonderlijk opgebouwde en vernietigde geluk, be seffen ze dat ze alleen samen een kans hebben. Ze gaan aan het einde van de film weliswaar (tijdelijk) uit elkaar, maar er is hoop. Wegens grote belangstelling wordt het Filmgangerprogramma met vier extra films uitgebreid. Het zijn de volgende films: Repulsion, regie Roman Polanski. A dream of passion, regie Jules Dassin. Hardcore regie Paul Schrader. A little romance regie George Roy Hill. Ze probeerde Anne nimmer iets te vragen. Ze probeerde kleine reparaties aan haar kleren zelf uit te voeren, een knoop aan te zetten, een gaatje te stoppen, maar hoe handig ze ook was met penseel en boetseerklei, met de naald kon ze niet overweg. Als Anne het resultaat van haar gestuntel zag, nam ze de kans waar, om als José niet thuis was het in orde te brengen. José zag het en was inwendig woedend. Wat deed 'dat mens' aan haar kleren? Anne kwam nooit op haar kamer als zij er zat. En toch stelde ze levendig belang in dit trotse, afwerende kind. Ze begreep dat José talent had, ze keek naar haar onafgemaakte schilderijtjes, haar boetseerwerk en ze dacht hoe heerlijk het was als je daar de aanleg toe had. Graag had ze er met José over gepraat maar ze durfde niet. Trouwens José zou er niet op zijn ingegaan., Maar ze leed onder het raffinement waarmee José zonder het tot een open lijk conflict te laten komen haar positie in huis moeilijk maakte. Bert had er ook last van dat deze dochter, waarop hij in stilte zo trots was, haar hart voor hem en Anne sloot. „D'r is in het Rijksmuseum een prachtige tentoonstelling van Franse meesters" zei Bert aan tafel, met een steelse blik naar José, die onaandoenlijk zwijgend at, als een ongenaakbaar' rotsblok midden in een tuin. (Wordt vervolgd) )p de Rijksscholengemeenschap rd dit jaar wederom het traditionele asbasketbaltoernooi' gehouden. Het gramma van het van oudsher een- igse toernooi moest wegens de grote elname worden uitgebreid met nog dag. Maar liefst 125 wedstrijden iseerden vorige week donderdag en dag de revue. londermiddag werden de brugklas- Jstrijden gespeeld. In een uitsteken sfeer werd het lange programma af- zerkt. De inzet bleek in alle poules ig en de strijdlust werd door de or- lisator van het toernooi Simon Dros, neloos' genoemd. Er werd gespeeld /ier poules en practisch alle klassen ■en vertegenwoordigd, litslagen: ile meisjes 1 B3 kampioen. 10-4 2A1 kampioen na het nemen van straf- worpen. finale jongens 2: 2A3-2A1 2A1 kampioen. 4-5 ile meisjes 2: 81 13-2 kampioen. ile jongens 1 B1 4-2 kampioen. ile jongens 2: B4 4-0 kampioen. jdagmorgen 8 uur was de vroege start acnt uur basketbal van de overige sen. Over het algemeen werd er id gespeeld. Peter de Hoog trainer de basketbalploeg 'De Mareis' de met genoegen vast dat het spel- duidelijk hoger was dan vorig jaar. voldoening van de organisatie werd portief en met veel inzët gestreden. itslagen: iede klassen: ile meisjes 1 2Md 16-10 kampioen. Ie meisjes 2: wedstrijden van twee ploegen 2Mc 2A1. 2Mc kampioen. Ie jongens 1 3-2A1 4-4 Derde klassen: finale meisjes 1: 3A1-3Ma 13-8 3A1 kampioen, finale meisjes 2: 3Ma kampioen na het winnen van drie wedstrijden in een halve competitie, finale jongens 1 3Ma-3Mb 18-21 3Ma levert een zeer goede prestatie; alle wedstrijden gewonnen en dat met een score van 56 31. Vierde klassen: 4Ab-4H3 1-4 4H3 kampioen, finale jongens: 4H2-4Ab 18-4 4H2 kampioen. Klas vijf en zes en leerkrachten: 5A-leraressen 2—6 Leraressen kampioen, finale jongens 5 en 6: 5A-6Aa 14-4 5A kampioen. Als er jongens en meisjes zijn die graag lid zouden willen worden van de Wielervereniging maar die geen race fiets hebben ,dan kan de wielerver eniging een handje helpen. Een racefiets is een dure aanschaf zodat veel ouders eerst willen weten of hun zoon of dochter wielrennen wel echt leuk vindt. Er kan dan een racefiets van de ver eniging worden gehuurd voor ƒ60, Deze fiets kan voor één jaar gehuurd worden, daarna kan men mogelijk zelf een fiets aanschaffen. Er zijn nog enkele racefietsen te huur in verschillende maten bij L. van Elk, tel. 02220-4596, J. van Boven tel. 02220-3450 of bij M. Visser, tel. 02220-2488. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHII FEUILLETON: door Tom Lode wijk lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllHIIIII TT in de finale met 144 van 6 Atheneum te winnenwerd het basketbalteam van 5 Athe- wn dit jaar kampioen van de hoogste RSG klassen. Op de foto het winnende team.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 9