Voetbalvooruitzichten Een prima partijtje M Voetbalprogramma Heren Tevoko zijn kampioen GELOEH KOSTSIAAP Anne's Geheim Uitslagen volleybalcompetitie Pech voor Mareis Wandeltocht van hondenvereniging „Eier" dam- en schaakcompetitie HfB 1 FEUILLETON: It Oud papier 'RIJDAG 17 APRIL 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 13 S.V. Texel !aterdag gaat het eerste naar Blokkers, ien team dat nog volop in de degra- latiezorgen zit. Na de prachtige over winning op Wieringerwaard lijkt alleen en overwinning mogelijk maar de bal is ond en een degradatiekandidaat maakt neestal rare sprongen, zodat het toch aak is de tegenstander niet te onder- ichatten. Texel heeft nog twee punten radig om de derde plaats definitief te lakken en de slogan is 'pak die punten iu'. Het tweede moet in Den Helder de lunten van WGW 3 kunnen halen. Het Ie en 5e kunnen in Schagerbrug en i/liddenmeer resp. tegen Cesdo 3 en levo 5 de punten veroveren. C3 gaat in Hippo de punten pakken bij Succes C3. Maandag, tweede paasdag, gaat het :weede de strijd tegen Wiron 2 tege- noet en om de punten mee te nemen noet er wel van alles aan gedaan wor- len, want op eigen terrein in Den Oever ïeeft Wiron nog niet verloren. We ïouden het op een gelijkspel. Het derde can in Schagen bij SRC 3 de punten zeroveren, als ze tenminste volledig cunnen uitkomen. Het kwartet ontvangt Ie junioren van Hollandia en volgens de jitslagen kunnen deze jongens uit Hoorn er wat van. De verwachting is joede wedstrijden en hopelijk veel be- angstelling van ouders want het is nu nogelijk om de jongens op maandag tweede paasdag) te zien spelen. Texelse Boys Dit weekend een beperkt programma /oor de Boys en ook nog wedstrijden -net ongebruikelijke aanvangstijdenHet tweede en derde moeten maandag, tweede paasdag, al vroeg op pad. Het tweede gaat naar Kolhorn voor de wed strijd tegen Kaagvogels 4 en het derde speelt in Middenmeer tegen Flevo 4. Beide wedstrijden beginnen om 12.00 uur. Het eerste en de dames zijn vrij. In verband met vakantie van wedstrijd secretaris Henk Witte afberichten voor de senioren bij J. van de Ploeg, tel. 3605. Vóór de A-junioren is een wedstrijd op zaterdag vastgesteld. De wedstrijd tegen BKC Al begint om 16.15 uur. Vertrek boot 15.05 uur. Zaterdag twee wedstrijden op het Boysveld. Om half twee spelen de junioren B1 tegen kop loper Schagen B2 en de meisjes junioren tegen Sporters. Terreindienst: William Witte en Ruud Zoetelief. Z.D.H. ZDH 1 gaat tweede paasdag naar Koe dijk. Het zal een lastige wedstrijd wor den maar misschien zorgen de Zwalu wen voor een verrassing. ZDH 2 geniet dit weekend van een verdiende rust na een overtuigende 2—0 zege op koploper Oosterend. ZDH 3 moet op bezoek bij BKC 5 maakt een goede kans om beide punten te pakken. S.V. De Koog Het eerste en tweede elftal van S.V. De Koog hebben het paasweekeinde vrij. De A-junioren gaan zaterdagmiddag naar Helder A. Vertrek bij Capri om 12.30 uur. De C-junioren gaan naar Oosterend Cl. Vertrek om 14.00 uur. De trainingen van aanstaande don derdag van de E-pupillen en de C- junioren beginnen een half uur later in verband met een nieuwe jeugdtrainer. S.V. Oosterend Het wordt rond de paasdagen een druk programma voor Oosterend. Op zater dag voor paas speelt SVO/Z 1 zijn laatste wedstrijd tegen Dirkshorn en speelt SVO/Z 2 uit tegen SVAP 3. Beide zijn in staat om te winnen. Ook op zaterdag spelen de beide zondagelf tallen Oosterend 3 en Oosterend 4. Oosterend 3 gaat uit naar Kaagvogels 4 en Oosterend 4 gaat uit naar Water vogels 7. Deze wedstrijden zijn pas om 16.15 uur. De A-junioren hebben een dubbel programma want zij moeten twee uitwedstrijden afwerken. Op za terdag naar JVC A2 en op paasmaandag naar Winkel A1. De B-junioren spelen alleen zaterdag tegen Zeemacht B1 waar ze zeker niet kansloos zijn. De C- junioren zullen flink hun best moeten doen om het bezoekende De Koog C1 de baas te kunnen blijven evenals C2 dat het sterke HCSC C5 ontvangt. Paas maandag speelt Oosterend 1 uit tegen Vesdo waar ze de volle winst moeten kunnen grijpen. Het zondag tweede speelt helemaal niet met de paasdagen, terwijl het derde nadat ze zaterdag al gevoetbald hebben nu uit speelt tegen ZAP 5. Een niet zo makkelijke tegen stander. Het vierde speelt ook een dubbel programma, nu ontvangen ze Succes 7. Om de verwarring nog groter te maken ook SVO/Z 2 speelt deze dag en wel thuis tegen Huiswaard 2. Dit belooft nog een spannend partijtje te worden. We zijn nog niet uitgevoetbald want SVO/Z 3 speelt deze paasmaan dag een uitwedstrijd tegen BOL 4. Alle Oosterend medewerkers wordt met de Pasen veel sterkte toegewenst. Uitslagen dinsdag 14 april. Mannen: De Rog-Slag.Kossen Gamma-Smash '68 Grooten Slock-Teso Memo-Gemeente VEM-RWS Reisburo-Graaf Spuiterij RSG 1-Kobeko BGZ 1-Teso Question-Amro Opduin-Cor's Polis Time Out-Pado Vrouwen: Goënga 2-Zoetelief Memo-Rabo Goënga 1-StrendsEnd Antiekhuisje-ZS '81 Gyvo-Poco Loco Taveerne-Frans Zegel RSG 3-Question WGD-Vopoda Expert-Koffieshop Gar. Kikkert-Lois 1-1 0-2 1-1 0-2 0-2 2-0 0-2 1-1 2-0 0-2 0-2 2-0 0-2 0-2 2-0 2-0 2-0 0-2 1-1 2-0 1-1 Zaterdag 18 april 1981. Afdeling noordholland: Blokkers-Texel, 18.00 uur (Vertrek boot 16.05 uur) WGW 3-Texel 2, 18.00 uur Kaagvogels 4-Oosterend 3, 16.15 uur (Vertrek boot 15.00 uur) Vesdo 3-Texel 4, 16.15uur (Vertrek boot 15.05 uur) Wiron 4-ZDH 3, 18.00 uur Flevo 5-Texel 5, 18.00 uur (Vertrek boot 16.05 uurl Watervogels 7-Oosterend 4, 16.15 uur SVO/Z-Dirkshorn, 15.00 uur SVAP 3-SVO/Z 2, 12.00 uur Junioren: Helder Al-De Koog A1, 16.15 uur BKC A1-Tex.Boys A116.15uur (Vertrek boot 15.05 uurl JVC A2-Oosterend A1, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Oosterend B1-Zeemacht BI, 13.30 uur Tex.Boys B1-Schagen B2, 13.30 uur Oosterend Cl-De Koog Cl, 14.45 uur Oosterend C2-HCSC C5, 13.30 uur Succes C3-Texel C3, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Meisjes junioren: Tex.Boys-Sporters, 13.30 uur Maandag (2e paasdag) 20 april 1981: Afdeling Noordholland: Vesdo-Oosterend, 14 30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Koedijk-ZDH, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Wiron 2-Texel 2, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) SRC 3-Texel 3, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) ZAP 5-Oosterend 3, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur „Een prima partijtje" dat is de beste benaming voor het zaa/voetba/gebeuren dat woensdagavond in sporthal Ons Genoegen werd gebracht door de Texelse selectie en het selectieteam afdeling Noordholland. Het ziet er, on danks de Texelse nederlaag, naar uit dat deze selectie de zaken serieus aanpakt. Woensdag werden in ieder geval mooie staaltjes ba/beheersing en combinatie aanvallen getoond. Lange tijd ging de strijd gelijk op, maar in de laatste tien minuten kwam Texel iets tekort en kon afdeling Noordholland na veel gemiste kansen het winnende derde doelpunt maken. Keeper Aad Vaars was in deze laatste minuten vele malen de reddende man. Rob van de Stap opende in de derde minuut met het eerste doelpunt uit een inworp van Martin Land. Louis Uriot stond korte tijd later mooi vrij voor doel, maar schoot tegen de paal. Bij de over kant se selectie vielen uitstekende staaltjes voetbal te bespeu ren vooral de 'vedettes' Dragsma en Tol. Een slorige terugspeelbal van Bep Vonk zorgde voor het eerste doel punt voor de Noordholland selectie. Kort daarop volgde het tweede doelpunt tegen Texel. In de tweede helft kwam Gert Pansier razendsnel naar voren na een dieptepass van Uriot. Pansier speelde de bal op de keeper maar deze Het hem glippen. Twee minuten voor het eindsignaal wist Tol uit een scherpe wvr es voorzet van Dragsma overtuigend te scoren. Toen was de tijd voor Texel nog tekort om op gelijkspel te komen: Eind stand 2—3. De andere gespeelde wedstrijd Texel selectie 18122 tegen West Friesland eindigde ook in een 3—2 verlies voor de thuisclub. Op de foto een solo van Rob van de Stap. Het meisjes basketbalteam van de Mareis heeft het net niet kunnen winnen van WGW. De overkantse club staat op een derde plaats, maar de Mareis meisjes bleken onverwacht goed in vorm en gaven het sterke WGW flink tegen stand. De strijd ging over het algemeen gelijk op. De ruststand was met een score van 14—16 in het voordeel van de Mareis, maar in de tweede helft kwam WGW feller opzetten. Dit resulteerde mede door veel gemiste kansen bij de Texelaars in een 29 28 overwinning voor WGW. De puntenmaaksters bij de Mareis waren Saskia de Veij 12, Petra van der Vis 10, Jopie Zijm 4 en Gerda Zijm 2. Maandag, tweede paasdag, organi seert de Hondenvereniging Texel een wandeling voor baas en hond. Deelna me aan deze tocht is ook mogelijk voor niet-leden van de vereniging waarbij alle gezinsleden mee mogen doen. Inschrijving voor de wandeltocht is mogelijk vanaf 9.30 uur in de Worstel- tent. De deelname is gratis en de start is tussen 10.00 en 10.30 uur. Honden moeten aangelijnd zijn. Voor verdere inlichtingen kan men de heer Krop bellen, 02220-4452. Kaagvogels 4-Tex.Boys 2, 12.00 uur Flevo 4-Tex.Boys 3, 12.00 uur BKC 5-ZDH 3, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Oosterend 4-Succes 7, 14.30 uur SVO/Z 2-Huiswaard 2, 14.30 uur BOL4-SVO/Z3, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Junioren: Winkel A1-Oosterend A1, 14.30 uur (Vertrek boot 13.05 uur) Texel B1-Hollandia B1, 14.45 uur Texel B2-Hollandia B2, 14.45 uur Texel C1-Hollandia C1, 13.30 uur Texel C2-Hollandia C2, 13.30 uur Pupillen: Afdeling D: De Koog D1-Cocksdorp D1, 14.00 uur Tex.Boys D1-Texel D1, 15.00 uur ZDH D1-Oosterend D1, 15.00 uur Texel D2-Tex.Boys D2, 15.00 uur Texel D4-Texel D3, 14.00 uur Afdeling E: ZDH E1-De Koog El, 14.15 uur Tex.Boys E1-Cocksdorp E1, 15.00 uur Texel El-Oosterend E1, 15.00 uur Oosterend F1 -Texel E3, 12.30 uur Texel F1-Tex.Boys E2, 14.15 uur Afdeling F: ZDH F1-Oosterend F2, 13.30 uur Tex.Boys F1-Oosterend F3, 12.30 uur Texel F4-Texel F3, 13.30 uur Pupillen: Afdeling F: Texel F3-Texel F4, overleg Texel F2-Tex.Boys F1, overleg Met paasbroden als hoofdprijs en vele dozijn eieren als troostprijzen werd er dinsdagavond in drie groepen gedamd en geschaakt. Bij de dammers won P. Bakelaar met 10 uit 5, gevolgd door P. Kooiman en M. Vittali met 6 uit 5. F. Kuiper had vier punten, J. van Heerwaarden sloot de rij met één punt. Wie op deze avond het eerst op dam kwam, sleepte daarmee ook een paas- brood in de Wacht. P. Kooiman was de gelukkige. In'de A-groep van het scha ken gold: een paasbrood voor degene die het eerste een pion liet promoveren. Hierin slaagde Gerard van Es. Hij ein digde samen met Jaap Dros op de eerste plaats (6 uit 7). Peter Bergman volgde met vijf punten, A. Bakker met vier punten, A. Terpstra met drie punten, J. Hooijberg met twee punten H. Elzinga en P. Eelman met één punt. M. Witte schreef de kampioenstitel van de B-groep op zijn naam (6p). E. de Visser en F. van Lare brachten het tot vier overwinningen. P. Cornelisse en F. van Tatenhove tot drie, W. Pranger één, en C. Witte nul moesten al het schaak- geweld over zich heen laten komen. Surprise simultaan A.s. dinsdag 21 april om 20.00 uur vindt in De Zwaan de traditionele slot- simultaan plaats door de clubkampioen (G. van Es). Ook niet-leden zijn hartelijk welkom. Er wordt geen inleggeld ge vraagd. Aan een aantal spelsituaties worden kleine attracties gekoppeld. Deze spelsituaties zijn slechts aan één persoon bekend. Behalve spannend kan deze simultaan dus ook ludiek en ver rassend worden. Het heren volleybalteam van Tevoko is kampioen van de eerste klasse ge worden. De laatste tw/e competitie wedstrijden werden winnend afgesloten en dat was precies wat het herenteam nodig had om als eerste te eindigen. Ook het meisjes adspiranten team van Tevoko heeft de eerste plaats kunnen pakken. De kampioenswedstrijd tegen HCSC liet zien dat de adspiranten terecht als koploper zijn geëindigd. Na enkele wisselende, maar spannende,- sets kwam een 0—2 winstuitslag voor Texel uit de bus. De heren deden het in de laatste twee wedstrijden ook uitstekend. De strijd "«mimi! ill m n tegen Braaf/Seahawks was een van de betere van dit seizoen. Na twee sterke 'start sets' zakte de Texelse heren in de derde set iets terug. De dappere tegen stand van Braaf/Seahawks was echter niet voldoende om Tevoko van een uiteindelijke 3—0 overwinning af te houden. De laatste wedstrijd werd ge speeld tegon VCW uit Winkel. Met deze club had Tevoko helemaal geen moeite. Alleen de laatste set liet wat missers aan Texelse -zijde-zien. Na dit kampioen schap moet Tevoko alleen nog uitko men in de finale van de Noordhollar.dse beker. De tegenstander is nog niet bekend, omdat de halve finale nog niet gespeeld is. Het heronkampioensteam van Tevoko v./.n.r. (staande) coach Fetze de Haan, Piet Zijm, Ceos Dros, Hans van Sloten, Coos Doeven, Arjen Huisman (zittend) Thijs Molenaar, Niek de Graaf, Andre v.d. Vliet en Hans van Rossum. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIKIIIIIIllllllllllliii door Tom Lodewijk rr ,,lk peins er niet over." Bert begon zich kwaad te maken, zag ze met schrik. ,,En als José toch thuisblijft, hoeft Marietje niet op te passen." ,,lk blijf niet thuis, ik zou samen gaan werken met Marjan van der Walle." „Plaatjes draaien zeker" giste Frans, die zijn zus zowel als Marjan kende. „Bemoei je met je eigen zaken" was het bitse antwoord. Bert legde zijn mes en vork neer. Anne wist het.dit was het teken dat hij van plan was zijn balsturige dochter eens te zeggen waar het op stond. Het zou een pijnlijke scène geven, dubbel pijnlijk voor haar. Ze keek naar Tilly, die niet-begrijpend van de een naar de ander staarde. En ze legde haar hand op die van Bert. Met een gevoel van ont zaglijke opluchting constateerde ze, dat hij zijn mes en vork weer opnam en doorat. Ze wist dat hij zichzelf over wonnen had... om haar. José, die gehoopt had op een con- rlict, dat haar de kans gaf alle opge kropte narigheid waarmee ze zelf geen raad wist er uit te gooien, schilde met onverschillige halen een peer. „Gooi de schil over je hoofd, dan weet je met wie je trouwen gaat" grinnikte Frans. „St... jij" zei ze grof. „En ga jij naar je kamer" klonk het moeizaam beheerst de stem van haar vader „en spaar ons je kroegtaai." Met een ruk stond ze op, wandelde als een paal zo stijf de kamer uit, zonder iemand een blik waardig te keuren. En zo ging het. Vrijwel iedere dag. „Als het me gaat vervelen, dan gaat ze maar ergens op kamers" dreigde Bert „ik laat hier de sfeer in huis niet be derven door de grillen van zo'n bakvis." „Nee Bert" overreedde Anne. „José zit hopeloos in de knoop. Ze vindt geen uitweg. Jij vindt het beroerd, ik vind het beroerd, we vinden het allemaal... maar geloof je niet dat zijzelf er het beroerdst aan toe is?" „Jij ziet alles maar met de ogen der liefde" glimlachte Bert, maar zijn ogen bleven somber. „Als we naar Amsterdam gaan, dan weet ik een leuk eettentje" zei Frans met een knipoog naar Anne. Hij begon grote bewondering te krijgen voor zijn stiefmoeder, die zich zo wist te be heersen. „Goed" zei Anne dankbaar, „we vertrouwen ons aan jou toe." Maa. haar gedachten waren boven waar José verwoed zat te strepen op een houtskool tekening, eindelijk, in een vlaag van wanhoop, het ding verfrom melde en in de prullemand smeet... HOOFDSTUK 12 „Je kletst!" José Bannink zat op de kamer van Marjan van der Walle, of liever: ze lag languit op haar buik op het tapijt, haar hoofd vlak bij de platenspeler. Marjan zat in een fauteultje dat na lange staat van dienst van de huiskamer naar de meisjeskamer was verhuisd. En op de divan lag, in al even bevallige houding als José, Juul Kerssemakers. José en Marjan waren vriendinnen en Juul hoorde er eigenlijk niet bij, maar was er toevallig in verband met de plannen voor de oprichting van een schooltennisclub. Daar waren de dames al gauw over uitgepraat, maar José had helemaal geen zin om naar huis te gaan waar ze Anne wist. En zo waren ze maar weer overgegaan tot het geliefde ritueel van plaatjes draaien en daar tussen door wat kletsen. Juul, die van haar moeder de onver- zadelijke nieuwsgierigheid, de lust om altijd te wroeten in het doen en laten van anderen had geërfd, had opeens ge zegd: „Zeg José, zeg jij nou moeder tegen die nieuwe ma van je?" José, die Juul niet graag mocht en geërgerd omdat het voor haar zo pijn lijke onderwerp ter sprake werd ge bracht, viel bits uit: „Ik heb geen nieuwe ma, mijn vader heeft een nieuwe vrouw." Juul lachte schel. „Die is goed. Nou ja, gelijk heb je. Je vader moet zelf weten wat hij doet, daar heb jij geen boodschap an." Marjan zweeg. Ze was altijd wat bevreesd voor Juul, die immer het ge sprek wist te brengen in de roddelsfeer, maar anderzijds was het toch ook wel eens interessant, want Juul was altijd goed op de hoogte. Je hoorde nog es wat. Zonder Juul's detective-instincten zou ze nooit geweten hebben waarom meneer Kloosterman indertijd zo plot seling ontslag genomen had als leraar, of waarom mevrouw Baars met de noorderzon verdwenen was en met wie... „Het lijkt me toch wel wat" fanta seerde Juul verder, „zo maar opeens iemand in huis waar je niets van weet. Nee.want je kende haar toch helemaal niet?" „Nooit van haar gehoord, nooit iets van haar gezien", stemde José wrang toe. Ook haar stuitte het, haar familie zaken met iemand als Juul te bekletsen, maar ze was vandaag niet in een stem ming om zich daar veel aan te storen. „Ik denk aan dat verhaal van Prikke- been, weet je wel?" ging Juul geani meerd verder. „Toen hij met zijn nieuwe vrouw thuis was, zei ze: maar één ding verzweeg ik jou, weet dan, ik ben weduwvrouw en heb kinders acht in tal, zeg dat geeft toch niemandal?" Marjan lachte. „Dat zal je gebeuren! Nou ja, José, zo erg is het bij jullie niet, hé? Ze heeft immers geen stuit broertjes en zusjes voor je meege bracht." "Nee, niet meegebracht", zei Juul geheimzinnig. „Wat bedoel je daarmee?" Juul glimlachte als een sfinx, genoot dat ze beet had. „Waarmee zou ik wét bedoelen?" José mompelde iets dat geen com pliment was, haalde nijdig haar schou ders op, zocht naar een nieuwe plaat. „Hoezo niet meegebracht" infor meerde Marjan, belust op een nieuwtje. „Nou net wat ik zeg" neutraliseerde Juul, „d'r zijn zat mensen die kinderen hebben, zonder dat iemand er iets van weet." „Ja" mengde José zich haar on danks in het gesprek, "en als je dan van iedereen gaat veronderstellen dat ie wel kinderen zal hebben waar niemand wat van weet, kom je een eind weg. Die luul met haar eeuwige gewroet! Juul, geprikkeld door José's onver schillige vijandigheid besloot met zwaarder geshut te komen. (Wordt vervolgd) Zaterdag haalt Scouting oud papier op in de Wilhelminalaan, Thijsselaan, Drijverstraat, Brouwerstraat en Bins- bergenstraat. ledereen wordt verzocht het papier voor tien uur 's morgens gebundeld aan de weg te zetten.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 13