Kampioenschap voor dubbeldik 4 en Ratronics Vanuit Duitsland op de fiets naar Texel Rij ks waterstaat akkoord met aktiviteiten Duikclub Texel Zaalvoetbalprogramma Toertocht Wielerclub Brisantgranaat Zaalvoetbal Grote animo voor slotsimultaan Puzzelrit MAB-club Veel deelnemers bij Paaszeeviswedstrijd Postduifvluchten Prijzen voor Texelse honden Opening Zwembad door Zwemclub Wisselend succes voor Wielerclub Damclub Texel 18 RIJ DAG 24 APRIL 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 13 „Dit zouden veel meer mensen moeten doen, ook als ze wat ouder zijn". Dat zegt mevrouw Ilse Groth uit het Duitse Rheinberg, die ondanks haar 67 jaar op de fiets naar Texel reed om daar de paasvakantie door te brengen. Mevrouw Groth is al jaren een trouw bezoekster van ons eiland, waar ze verblijft in Hotel „Opduin" en er bijna dagelijks op uittrekt om naar de vogels te kijken. Voor het fietstochtje van bijna 300 kilometer nam mevrouw Groth ruim schoots de tijd. Ze deed het in drie etappes en overnachtte in Putten en Amsterdam. Over wat ze onderweg allemaal beleefde, is ze opgetogen Ze heeft alles opgeschreven, wat ze heeft meegemaakt en dat is een heel ver haal geworden, aangevuld met tips voor de Nederlandse WV om het voor fietsers nóg aantrekkelijker te maken. Mevrouw Groth had een gevarieerde route uitgezet. Het meest genoot ze van het gedeelte dat over de Veluwe liep in verband met de rust die daar heerste. Belevenissen op zich zelf waren de ontmoetingen met allerlei mensen onderweg, die leuk reageerden op de moed van de oude fietsende dame. Door hotelier Wuis van „Opduin" werd de nog zeer montere mevrouw Groth verwelkomd met een groot boeket bloemen. De Duikclub Texel beschikt sinds 2 april over een concessie van Rijks waterstaat om in een deel van de Wad denzee te duiken en de daarbij gevon den historische voorwerpen te bergen. Blijkens deze vergunning die voorlopig geldt tot eind 1982, mag de duikclub haar activiteiten uitoefenen in een zee gebied van ongeveer 150 km2 ten oosten van Texel, waar vroeger de schepen van koopvaardij- en oorlogsvloot wachtten op gunstige wind om uit te varen en waar in de loop der jaren ook veel schepen door oorlogs- en stormgeweld zijn gezonken. De Texelse duikers zijn bijzonder blij met deze vergunning, want tot dusver waren de duikactiviteiten feitelijk niet legaal en mochten de historisch belang wekkende voorwerpen die werden op gedoken eigenlijk niet op Texel aan land worden gebracht. Nu mag dat dus wel, al is er nog geen zekerheid dat de opge doken voorwerpen tot in lengte van jaren in het Maritiem museum te Oude- schild zullen mogen blijven. Want ook daar is vergunning (van de domeinen- dienst) voor nodig. Het ziet er echter naar uit dat dit uiteindelijk ook wel in orde zal komen. De thans verkregen duik- en bergingsvergunning wordt als belangrijke stap in de goede richting ge- Mooie collectie Intussen vormen de reeds opgedoken R. Brouwer W. Bakker Fr. Kruiper C. Vinke L. van Kooten Met een in feite te gering ledental is hiermee een goed damseizo'en afgeslo ten. In de districtswedstrijden behield de damclub Texel een plaats in de eerste klasse, waarbij M. Vitalli als invaller het grootste aantal bordpunten voor zijn rekening nam. kanonnen, stukken serviesgoed, ge bruiksvoorwerpen, scheepsonderdelen, etc. een gevarieerde en interessante collectie. In het Maritiem museum moe ten de meeste voorwerpen eerst een speciale behandeling ondergaan, voor dat ze kunnen worden geëxposeerd. Tijdens een maandenlang verblijf in zoet water, dat telkens wordt ververst, moet het zout er aan worden onttrokken. Daarna volgt behandeling, waarbij de cellen van het eeuwenoude hout wor den gevuld (door drenken in o.a. po- lyethyleenglycol) zodat het niet krimpt en barst als het wordt gedroogd. Om het drogen zo traag mogelijk te laten verlopen wordt het hout veelal ook gelakt met plastic. Geen springstoffen De vergunning van Rijkswaterstaat bevat een groot aantal voorwaarden. Zo is bepaald dat bij het uit de wadbodem halen van voorwerpen geen gebruik mag worden gemaakt van springstof en dat zonder toestemming bagger- en zuigwerk niet machinaal mag worden uitgevoerd. Verder moet het opgraven en opvissen van voorwerpen telkens minstens een dag tevoren zijn aange kondigd hij het hoofd van de dienstkring Den Helder van Rijkswaterstaat. Het bestuur van de duikclub was woensdag boos over een artikel in De Telegraaf van die dag waarin werd beweerd dat de duikclub nog steeds illegaal aan het bergen was. Deze pu blicatie heeft zelfs geleid tot (overbo dige) activiteit van kamerleden. Zaterdag werd op het strand bij paal 9 een grote brisantgranaat gevonden die uit de door de zee afgeslagen en thans verstuivende duinrand tevoorschijn was gekomen. Nog dezelfde avond arri veerde de mijnopruimingsdienst van de marine om het projectiel onschadelijk te maken. Beker: Rab-Nioz 2—0 Dubbeldik-Question 5—1 JKM-Mok 18-0 De Zwaan-Oosterend 4—2 Eerste klasse: Zowel Dubbeldik 4 in de derde klasse Ratronics bij de A-junioren wisten de gelopen week het kampioenschap men te halen. Dubbeldik 4 kon ZDH 4 et 7 1 verslaan en aangezien Tex. >ys 3 met 4 3 verloor heeft Dubbeldik eet nog twee wedstrijden te spelen nu lunten voorsprong en is het team niet eer in te halen. Bij de junioren speelde itronics in zijn laatste wedstrijd gelijk gen Swarte Schaep 1 1 en eindigde iardoor bovenaan met één punt voor rong op De Koogel dat zijn laatste edstrijd met 5—3 winnend afsloot gen Buro Eelman. Deze week kan in eerste klasse Arn. Looyer het kam- oenschap binnen halen wanneer het wedstrijd tegen Mok in winst weet n te zetten. Voor de beker zijn nu de laatste vier ikend. De verrassing hierbij is eerste isser Rab dat zich wist te plaatsen via ierwinning op ZDH en deze week won it met 2—0 van Nioz. Mok zag zich ior de huidige bekerwinnaar uitge- hakeld door een 18—0 nederlaag. ,>n uitslag die de grootste is op Texel ndsergezaalvoetbald wordt. Dubbeldik aatste zich na een 5—1 overwinning Question. Het spannendst was het De Zwaan-Oosterend. In een wed- rijd, die geen reclame was voor het ialvoetbal, nam Oosterend voor de issel tweemaal een voorsprong maar renzovele malen kwam De Zwaan irug. Na de wissel nam De Zwaan met -2 de leiding waarna de wedstrijd met n rommelig slot eindigde. Terwijl de d al enkele malen zonder toestemming in de scheidsrechter was stilgezet viel it eindsignaal volgens de scheids- ichter na 18 minuten. Na veel rumoer erd alsnog vier minuten verlengd en in izetijd wist De Zwaan de eindstand op 2 te bepalen. Deze week worden de jive finales gespeeld. Woensdag ont- oeten De Zwaan en Dubbeldik elkaar vrijdag komen JKM en Rab tegen kaar uit. Kanshebbers I In de eerste klasse werd slechts één 'edstrijd gespeeld. KSMT verloor hier sn kostbaar punt aan Texel, 1 1. In 3 tweede klasse kwam Question 2 tot 3 grootste overwinning door met 9—3 jn Nioz 2 te winnen. KSMT is van slag ditmaal verloor het met 2—0 van DH 2. Jelleboog is nog één van de vijf jnshebbers op het kampioenschap. G. van Es had voor zijn eerste si- ultaan als clubkampioen niet over be- ngstelling te klagen. Er kwamen meer efhebbers opdagen dan er geplaatst Dnden worden. Het bleek tevens een Dede gelegenheid voor enkele oud- den om de band met de club weer ns te versterken. De heer Sijtsma uit Nijmegen wordt }or de club langzamerhand ook een ude bekende. G. van Es had een zwaar ïrwei aan deze tegenstander, hetgeen et zo verwonderlijk is. Je mag dan lubkampioen zijn, een simultaan tegen )'n 25-tal medespelers die er op ge rand zijn je een beentje te lichten, juist sde bedenktijd zo in hun voordeel is, is een sinecure. Een vergelijking met een jroot) meester, die soms om den brode Deelt, gaat dan ook beslist niet op. Er eden enkele dammers mee en niet Dnder succes. J. Hooyberg hield het eurig remise en voor Jb. van Heer- 'aarden had er eigenlijk meer in moeten tten Helaas kon hij het verkregen Dordeel niet vasthouden. Zeer verdien- :elijk was de remise van P. Cornelisse n de zege van F. Busch. Overwinningen werden geboekt door S. 'ijtsma (Nijmegen), J. Rommets, M. ittali, F. Busch en A. Terpstra. Tot remise kwamen: J. Hooyberg, M. Wtte, P. Cornelisse, J. Dros, P. Berg- ïan en S. Sijtsma jr. Score van G. van 68%. In 2A van de NHSB is VVV 2 in middels degradatieslachtoffer gewor- Zomercompetitie Op 28 april start in De Zwaan een amercompetitie. Er wordt in één groep espeeld volgens het zogenaamde Zwitsers' systeem. Zondag 26 april houdt de Motor-, luto- en Bromfietsclub Texel de tweede uzzelrit die meetelt voor het clubkam- ioenschap 1981. Vanaf 13.30 uur kan «orden ingeschreven bij Fa. De Wit, Vezenland te Den Burg. Er wordt vanaf 4.00 uur gestart. Het inschrijfgeld bedraagt f5,— voor den en ƒ7,50 voor niet-leden, per oertuig. Reglementen zijn aan de start erkrijgbaar. De rit is uitgezet door de Jmilies De Braven en Spaans. De ge- ïiddelde snelheid bedraagt 36 kilometer er uur. De reserve-zaalvoetbalkampioen van Texel JKM 2 speelt vrijdag vandaagom 19.30 uur haar tweede promotiewedstrijd tegen Red Lions 2 uit Schagen. V.l.n.r. (staande) M. R. Coudnho, J. Kager, M. van Wilsum, R. Pol, P. de Vries en L Uriot, (zittend) W. Wassenaar, W. van der Meer, B. Heerschap en M. Fonds. Het versloeg met 4—0 het onderaan staande Rabo welke vereniging volgend seizoen helaas niet meer aan de compe titie zal deelnemen. In de derde klasse is Dubbeldik 4 dus kampioen. In 16 wed strijden leed het slechts één verliespunt en het scoorde al meer dan 100 maal. Een incompleet Tex.Boys verloor met 4—3 van De Koog terwijl Oosterend 6- Slufterhoek eindigde met de stand waarmee het ook begon, 0—0. Bij de B-junioren verspeelde Zegel Modes zijn kans op de bovenste plaats door met 3—2 van het onderstaande ZA Veldman te verliezen. In deze poule moet nu nog één wedstrijd gespeeld worden nl. Ra tronics 2-Zegel Modes. Weet Ratronics 2 deze wedstrijd te winnen dan is het B-kampioen en anders gaat deze eer naar Alkema. Promotie De reserve kampioen van Texel speel de vorige week in Den Helder zijn eerste promotiewedstrijd tegen het sterke Tel star 2. Het werd een 5—2 overwinning voor Telstar. Deze week (vrijdag 19.30 uur) speelt het zijn eerste wedstrijd op Texel. Red Lions 2 uit Schagen is dan de tegenstander. Voor de overige promo tiewedstrijden zal vanaf vrijdag een entree van 1 gulden geheven worden. KSMT-Texel 1-1 Tweede klasse: KSMT 2-ZDH 2 0-2 Question 2-Nioz 2 9—3 Rabo-Jelleboog 0—4 Derde klasse: Dubbeldik 4-ZDH 4 7-1 Tex.Boys3-De Koog 3—4 Slufterhoek-Oosterend 6 0—0 Junioren A: Ratronics-Swarte Schaep 1 1 Buro Eelman-De Koogel 3—5 Junioren B: Zegel Modes-ZA Veldman 2—3 Woensdag 22 april: 18.00 u. Dubbeldik 4-Oosterend 6 18.45 u. De Koog 2-Tex.Boys 3 19.30 u. De Zwaan-Dubbeldik 20.20 u. De Koog-Texel 2 21.10 u. ZDH 4-KSMT 3 22.00 u. Slufterhoek-Rab 2 Zaaldienst: A O 2000. Donderdag 23 april: 18.10 u. Oosterend 5-Jelleboog 19.00 u. ZDH 3-Oosterend 4 19.45 u. Arn.Looyer-Mok 20.35 u. Tex.Boys 2-ZDH 2 21.20 u. Rab-Tex.Boys 22.05 u. Amro-Texel Zaaldienst: Dubbeldik Vrijdag 24 april: 18.10 u. Ratronics 2-Zegel Modes 18.40 u. De Koog 2-Texel 2 19.30 u. JKM 2-Red Lions 2 20.25 u. Nioz-KSMT 21.15 u. KSMT 2-Gempo 22.05 u. JKM-Rab Zaaldienst: Oosterend W. Heine uit Wormer is winnaar geworden van de grote paaszeeviswed strijd van de Sportvissersclub Texel. Onder zeer mooie weersomstandighe den kwamen 121 deelnemers naar deze wedstrijd, die duurde van 9.35 tot 12.35 uur. Er was tevens grote belangstelling van niet-vissers op de dijk. De hele dijk voor Oudeschild was bezet met wed strijdvissers. Voor deze wedstrijd waren de Texelse winkeliers zeer gul geweest. Zonder die giften is het voor de vereniging geen haalbare zaak zo'n grote wedstrijd te organiseren. Het vervoer van de 90 deelnemers van de vaste wal geschied de met een bus van de AOT en bijna alle auto's van de leden van de sport vissersclub Texel. De ruim 6000 pieren die voor deze wedstrijd nodig waren zijn ook door de leden bij elkaar gestoken. De prijsuitreiking was in Café De Zwaan dat door deze grote groep vissers bijna uit zijn voegen barstte. De eerste zestien deelnemers hadden allen boven de 1 meter vis, vanaf 17 t/m 54 boven de 50 cm tot 97 cm en vanaf 54 t/m 106 boven 10 cm tot 48 cm. Vijftien deel nemers konden niets vangen. Uitslag: 1. W. Heine Wormer, 297 cm vis, 2. R. de Jong Den Helder, 166 cm vis. 3. K. Ox Medemblik, 165 cm vis, 4. C. J. Huisman Texel, 165 cm vis. In totaal werden 368 vissen gevangen met een gezamenlijke lengte van 65 meter en 51 centimeter. De volgende wedstrijd van de Sportvissersclub Texel zal zijn op zondag a.s. van 08.00 tot 10.00 uur nabij het Prins Hendrik Hotel. Op 28 mei heeft HSV De Snoek weer haar grote wedstrijd aan de Afsluitdijk. De Wielervereniging Texel organi seert zondag 26 april a.s. een toertocht. Er kan 30 of 60 kilometer gefietst worden. De inschrijving is van 12 tot 2 uur bij de sporthal aan de Emmalaan in Den Burg. De kosten bedragen f5,— voor vol wassenen en f2,50 tot en met 15 jaar. Na afloop ontvangt elke deelnemer een medaille. Zondag werd gevlogen vanuit Essen (180 km) in België. Gelost werd om 12.00 uur. Het zat de duiven niet mee, harde wind tegen en buien. De handicap ten opzichte van de vaste wal was wederom groot. Slechts de eerste twee Texelse duiven wisten zich in Den Helder te klasseren. Er werden 53 Texelse duiven ingezet. Uitslagen: 1e duif 15.19.22 uur, 921 meter/min. 2e duif 15.15.41 uur, 913 meter/min. 3e duif 15.19.53 uur, 894 meter/min. Laatste prijsduif 15.37.17 uur, 833 meter/min. D. Panneman De Koog, 1e prijs. A. Keijser Den Burg 2, 3, 5, 7, 8, 10 prijs. S. Feenstra De Waal 4, 9e prijs. B. Drink- waard Den Burg 6e prijs. Comb. Kooger Bruining De Waal 11e prijs. Tijdens de Internationale hondenten toonstelling in Leeuwarden die op tweede paasdag werd gehouden, be haalden de volgende Texelse honden prijzen: De zwart/zilver Dwergschnauzer 'Fa- biola vom Hausberg' van mevr. G. A. Flapper-van Twisk; uitmuntend, plaat sing 1, kampioen en beste van het ras. (Hiermee behaalde deze hond haar vierde kampioenschap op de leeftijd van 23 maanden). De Amerikaanse Cocker Spaniel van Joke Kager 'Tri 'N' To Please van Texalmore; uitmuntend, plaatsing 3. De middenslag peper en zout Schnauzer 'Ysbrand Koinaika' van mevr. A. C. Renout; uitmuntend, plaatsing 3. De Ierse Setter 'Aramis' van K. Hou wing; uitmuntend, plaatsing 4. De Bouvier 'Due' van D. Huysman; Zeer Goed. Zaterdagmorgen 25 april om 11.00 uur gaat zwembad Molenkoog weer open. Zoals gebruikelijk zal zwemclub ZPC TX '71 aan dit evenement enige vrolijke luister bijzetten. Hoe de opening dit jaar verricht zal worden is echter (ook voor de zwemclubleden) nog een geheim. Alle leden worden met zwemkleding om 10.45 uur bij het bad aanwezig te zijn. Op zondag 3 mei gaat de zwemclub starten met de eerder aangekondigde polotrainingen. Deze worden gehouden van 10.00-11.00 uur. Voor het be oefenen van deze tak van sport hoeft men geen lid te worden van de zwem club. Voor ƒ27,50 kan iedere liefhebber waterpolo-lid worden. Dit geldt ook voor het recreatief zwemmen dat elke woensdagavond van 20.00-20.30 uur op het programma staat onder het motto: 'niets moet alles mag'. Het recreatie- zwemmen is vooral bedoeld voor oudere watergenieters. Zaterdagmorgen 2 mei start de zwemclub met een informatieve training voor jongeren die overwegen lid te worden van de zwemclub. Deze training is van 8.30 tot 9.30 uur. Om de kas te spekken organiseert de vereni ging op 30 mei een rommeltjesmarkt. Men kan spullen voor deze markt iedere zaterdagmorgen inleveren van 9.30 tot 10.30 uur bij de schuur van Rijks waterstaat op het Wezenland. Voor het ophalen van spullen kan men de vol gende nummers bellen: 02220-3571 en 3573. Vijf jeugdrenners van de Wielerclub Texel namen deel aan een wielerwed strijd in Zwanenburg. De behaalde zesde plaats voor Simone Winter en Robert Visser kunnen in deze wed strijden opmerkelijk genoemd worden. Twee andere Texelse wielrenners moesten echter voortijdig stoppen. Simone Winter maakte in haar race een uitstekende start en was gedurende het hele parcours in staat bij de kop groep te blijven. In de eindsprint kwam ze echter iets te kort om in de bovenste regionen te eindigen. Jacco Vinke wist zich niet in de kopgroep te handhaven en moest genoegen nemen met een lagere klassering. Paul Witte was bij de tienjarigen ook niet in staat het tempo te volgen. Hij miste door een zwakke start de aansluiting bij de kopgroep en werd zelfs bijna door het peloton ingehaald. Door de jury werd hij daarom ge dwongen de strijd te staken. Datzelfde gold ook voor Dennis van Rooy die in een veld van 58 renners in de negende ronde moest afstappen. Robert Vissert maakte ook een zwakke start maar was in de eerste ronden in staat om weer bij de kopgroep te komen. In de laatste ronde lag hij zelfs aan kop maar in de eindsprint werd hij door enkele volge lingen geklopt. Visser eindigde op de zesde plaats. Ook in de laatste weken van de competitie is nog fel gestreden om de hoogste plaatsen. C. Vinke liet tegen P. Kooiman en J. Hooyberg zien dat hij goed in vorm is. W. Bakker weerstond de kampioen P. Bakelaar, terwijl J. van Heerwaarden herstel toonde na een periode met veel fouten. Uitslagen: J. Hooyberg-J. van Heerwaarden 1—1 W. Bakker-P. Bakelaar 1 1 P. Kooiman-C. Vinke 1 1 P. Bakelaar-P. Kooiman 2—0 Een fraaie winstpartij van Bakelaar die het kampioenschap besliste. Fr. Kuiper-J. Hooyberg 1-1 L. van Kooten-R. Brouwer 1-1 C. Vinke-J. Hooyberg 1-1 P. Bakelaar-L. van Kooten 2-0 J. van Heerwaarden-R. Brouwer 2-0 Fr. Kuiper-P. Kooiman 0-2 P. Bakelaar-C. Vinke 2-0 Hierdoor werd de eindstand, resp. partijen, punten, procent: P. Bakelaar 21 31 73,8 P. Kooiman 20 28 70 J. Hooyberg 25 31 62 J. van Heerwaarden 25 26 52

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 13