Hel werklozenwerk moei zelfstandig worden „Sterkste schouders dragen nu genoeg zware lasten Plannen MZW-projekt: I* ui Gasbedrijf Verkeerscontrole Zeldzame zeearend Laatste bijeenkomst D.G. Zusterkring K VERVOLG VAN PAG.l K PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 28 APRIL 1981 NS ff „Er zijn veel bedrijven in grote moei lijkheden die subsidie van de overheid krijgen. Ik heb uitgerekend dat een bedrijf in het oosten des lands f500.000, krijgt per werknemer. Is het de mening van de VVD dat steun op deze manier moet plaatsvinden?" Deze vraag stelde de heer J. de Beurs vrij dagavond aan het VVD kamerlid me vrouw Erika Verkerk-Terpstra in hotel Rebecca in De Waal. Mevrouw Verkerk zei dit soort steun weggegooid geld te vinden, een uitsel van bedrijfsexecutie. De VVD is voor het sector gewijs steunen van bedrijven, zodat oneerlijke concurrentie verdwijnt. Niet allerlei zwakke bedrijfjes steunen, maar het versterken van de hele sector. Bedrijven die niet levensvatbaar zijn worden niet gesteund. De PvdA is vaak voor steun aan noodlijdende bedrijven, het CDA wil nog wel eens een deel van de gevraagde subsidie geven, maar dat helpt niets volgens mevrouw Verkerk. Je moet alles geven of niets. En als je alles geeft dan moet er een kans bestaan dat het bedrijf op eigen kracht verder kan. Zelfs in vakbondskringen begint het besef door te dringen dat bedrijven als Van Gelder niet meer met steun te redden zijn. De heer A. Boerhorst zei teleurgesteld te zijn over de regering in de afgelopen vier jaar. Hij stelde een toename van de rechtsongelijkheid vast. Enerzijds kleine zelfstandigen die hard werken en het toch steeds moeilijker krijgen, anderzijds groepen die ongestraft zaken vernielen en krakers die gratis gas en licht krijgen. Je verstand blijft erbij stil staan, aldus Boerhorst. Verder meldde hij nog dat veel mensen op Texel de maximum snelheden aan hun laars lappen. „Eén keer waarschuwen en als het dan nog eens gebeurt de auto in beslag nemen. Dan is het snel afgelopen", zei hij. Mevrouw Verkerk gaf toe dat er veel rechteloosheid is. Vaak blijven grote criminelen buiten schot, terwijl juist de kleintjes worden gepakt. Ze vond dat er een duidelijk beleid ten aanzien van krakers moet komen. Als er niets wordt gedaan is er grote kans dat er knok ploegen tegen de krakers komen en dat verhardt alleen maar de standpunten. Het WD standpunt is dat de gemeenten verantwoordelijk zijn voor het beleid ten aanzien van krakers. In Amsterdam is grote woningnood. Vaak zijn er opge schoten jongeren die een huis betrekken en die dat nog weten te legaliseren ook. Ze dringen voor bij gezinnen die op de urgentielijst staan. Volgens mevrouw Verkerk zit veel mensen dit erg hoog. Mevrouw Verkerk kon zich de teleur stelling van Boerhorst wel voorstellen, maar zei dat het huidige kabinet toch veel verricht heeft op het gebied van defensie, onteigeningswet en de nivellering. Wat betreft de nivellering zei ze dat er onder geen kabinet zo sterk is genivelleerd als onder Van Agt, maar dat de grens nu is bereikt. De sterkste schouders dragen nu inderdaad de zwaarste lasten. Nog verder nivelleren zou tot gevolg hebben dat de kleine zelfstandigen in de knel komen. „Deze groep zit boven de heilig verklaarde groep van minimuminkomens, maar heeft het vaak moeilijker." Mevrouw Verkerk zei verder dat verlaging van de jeugdlonen noodzakelijk is. „Dat is niet leuk, maar het geld moet komen van de meest weerbare groep." Verder is de VVD voor verruiming van het begrip passende arbied. „Het is te gek dat er in deze tijd van grote werkloosheid nog bedrijven zijn die geen mensen kunnen krijgen en daarom Jougoslaven moeten importeren." Donderdagochtend heeft de rijkspo litie samen met de rijksverkeersinspec tie, de verkeersgroep Alkmaar en con troleurs van de motorrijtuigenbelasting een uitgebreide controle gehouden. Daarbij werden op het kruispunt Pont- weg-Keesomlaan tientallen automobi listen aangehouden, die naar het par keerterrein bij Kaczor werden verwezen om aan een inspectie te worden onder worpen. Tal van overtredingen werden gesig naleerd: gladde banden, rijden zonder gordels, het niet bij zich hebben van een rijbewijs en andere autopapieren en het niet in orde zijn van vervoersvergun- ningen, etc. Naderhand zal nog blijken in hoeverre de aangehouden wegge bruikers hun motorrijtuigenbelasting hadden betaald. Wat dat betreft wordt op Texel op vrij grote schaal gezondigd. Bij de vorige controle had 28% van de aangehouden automobilisten de belas ting niet betaald. Het verscherpte con trolebeleid zal daarom ook in de toe komst niet aan Texel voorbij gaan. Snelheidscontrole De dag tevoren had de politie een snelheidscontrole in de Dorpsstraat van De Koog. Daarbij werden 12 over treders aangehouden waarvan de snelste 90 km had gereden. Het VVD kamerlid zei dat buitenlan ders die hier legaal verblijven dezelfde rechten en plichten moeten hebben als Nederlanders. „Ik ben blij met de anti- gevoelens tegen de rechtse Volksunie waarvan de leden hun onlustgevoelens vertalen in racisme." Mevrouw Verkerk vond echter dat geen nieuwe stroom buitenlanders naar Nederland moet ko men. De heer Boerhorst maakte ook nog een opmerking over kernenergie en me vrouw Verkerk liet weten het als een van de weinigen binnen haar fractie moeilijk te hebben met kernenergie. Wel stelde ze dat de kans groot is dat Frankrijk Nederland over twintig jaar uitlacht omdat de Fransen al behoorlijk ver zijn met kernenergie. Met het zoeken naar oplossingen voor het energieprobleem loopt Nederland achteraan. Frankrijk is vrij ver met kernenergie, in Duitsland wordt goedkope alcohol ontwikkeld die als brandstof kan dienen en zelfs in Italië is men verder met onderzoek dan Nederland. „Als we Doodewaard en Borssele nu ook nog sluiten, dan kun nen we weer terug naar de situatie waarin we in berenvellen rondlopen" zei ze. Alternatieve mogelijkheden als windenergie, biogas, aardwarmte, zon- ne-energie kunnen een klein deel van de energieproblemen oplossen, maar dan nog blijft er een behoorlijk deel over dat ingevuld moet worden. Kolen zijn erg milieuvervuilend, de olie is duur en wordt bovendien steeds meer als poli tiek wapen gebruikt. Naast gas lijkt dus kernenergie één van de weinige moge lijkheden. De heer JZuidewind zei dat de grens van de tolerantie onlangs voor veel mensen is bereikt toen het beleid van de burgemeester van Nijmegen werd ge laakt en in de media alleen maar sym pathie voor de krakers werd geuit. Hij vroeg zich af waarom de mensen die het vuile werk moesten opknappen, zoals de politie en de ME zo werden aan gevallen. Mevrouw Verkerk zei dat de VVD in de kamer van harte achter de politie heeft gestaan. In de kamer is een kanti-kraakwet in de maak waarin het kraken van woningen op zich verboden is. Anderzijds kunnen woningen die lange tijd leeg staan door middel van deze wet worden gevorderd. Ontkoppeling Zuidewind stelde ook een vraag over de ontkoppeling van olie- en gasprijzen. Met name het bedrijfsleven lijdt erg onder de steeds hoger wordende gas prijzen. Dit vormt weer een bedreiging voor de werkgelegenheid. Mevrouw Verkerk vond de hoge energieprijzen in derdaad een probleem, ook voor ge zinnen die van een gering inkomen moeten rondkomen. Ontkoppeling van gas- en olieprijzen heeft het nadeel dat gas eindig is en mensen opeens van gas naar de veel duurdere olie zullen moeten overstappen, als het gas op is. Dat geeft de economie dan een nog veel zwaardere slag dan het geleidelijk opvoeren van de gasprijs. Ontwikkelingsgeld Een laatste vraag van Zuidewind ging over de besteding van ontwikkelings gelden. Mevrouw Verkerk zei dat dit geld gaat naar de Nationale Commissie Bewustwording Ontwikkelingssamen werking INCO). Daarin zitten zo'n 120 verschillende waaronder, volgens mevrouw Verkerk 80 hele goede. „Er Het Mensen Zonder Werk project wil binnen enkele jaren als zelfstandige stichting of vereniging verder gaan. Het MZW-project heeft nu geen rechtsper soonlijkheid en alle beslissingen die door het bestuur van het MZW (de bege leidingscommissie) worden genomen, moeten worden goedgekeurd door het bestuur van de Welzijnsstichting. Deze instantie is nl werkgever van het MZW personeel. Op de jaarvergadering van het MZW-project die donderdag avond in de Witte Burcht werd ge houden en door 25 mensen bezocht werd, bracht de voorzitter van de bege leidingscommissie, Ron Jansen, naar voren dat er door de verbintenis met de Welzijnsstichting ook een dubbele boekhouding op na wordt gehouden. Eén op het project en één bij de Wel zijnsstichting. „Dat is een situatie die onnodig veel werk en soms onduidelijk heid met zich meebrengt." Jansen. Wethouder Fridt Blanken vond het niet zo aardig dat het MZW-project na alle inspanningen van de Welzijnsstich ting tot behoud van dit werk nu al denkt aan zelfstandigheid. „Na al die inspraak en moeite moet ik bij dit bericht even slikken" aldus Blanken. Jansen antwoordde dat het uitsluitend om practische voordelen gaat. Ook de Welzijnsstichting zou hebben laten blijken het op prijs te stellen als het project binnen enkele jaren zelfstandig wordt. De heer Gijs Oskam beaamde dit: „Er is in feite sprake van een onge zonde situatie." Oskam dacht hierbij aarl de sportraad die ook zelfstandige rechtspersoonlijkheid heeft en toch nauwe banden met de Welzijnsstichting heeft. Jansen zei ook dat de verant woordelijkheid naar de gemeenteraad als vereniging of stichting precies het zelfde blijft Tuin Er blijkt bij dertien werklozen belang stelling te bestaan voor het opzetten van een biologisch dynamische tuin. Het project kan na lang zoeken een stuk grond tijdelijk gebruiken. Andere moge lijkheden worden nog onderzocht. Van uit de zaal kwam de suggestie contact op te nemen met Staatsbosbeheer over het huren van de oude boomkwekerij in de Dennen. Jan Brandenburg, project leider bij het MZW, zei dat het mogelijk moet zijn van de b.d. tuin een zg. 'arbeidsplaatsen project' te maken. Dat betekent dat de mensen die in de tuin werken hun uitkering behouden maar mogelijk wel extra subsidie moeten aan vragen. Het MZW wil de tuingroep dan een paar jaar begeleiden. Als de in komsten voldoende zijn, wordt de b.d. tuin een zeflstandig bedrijfje. Blanken waarschuwde voor oneerlijke concur rentie bij arbeidsplaatsen plannen. „Als je niemand het brood uit de mond stoot en er is een gat in de markt, dan is startgeld geven het overwegen waard" aldus de wethouder. Werkgelegenheid Blanken achtte de MZW plannen ook een aangelegenheid voor de commissie werkgelegenheid. „Al vraag ik mij af of ze plannen waar één of een paar mensen hun brood mee kunnen ver dienen zullen bekijken." Blanken hield ook een betoog over het verkeerd gebruik van subsidiegelden voor brood nodig werk. „We kunnen niet zeggen; daar is iemand nodig, laat sociale zaken het maar betalen, dat kan alleen bij experimenten." Als voorbeeld noemde Blanken de tijdelijke arbeidsplaatsen aanstelling van Siem Zijm als project leider. Hij vond het een vreemde situatie dat iemand waarvan bekend is dat hij echt nodig is voor dat werk in een tijdelijke aanstelling komt met geld van een verkeerd ministerie. „Als de TAP periode voorbij is zal de gemeenteraad een politieke beslissing moeten nemen over de vraag of zo'n kracht uit de MZW- pot betaald moet worden." Het ministerie van CRM heeft nog geen subsidietoezegging gedaan voor 1981. De gemeenteraad zal in de verga dering van 19 mei beslissen over voort zetting van het project. Uit de enquete die onder de deelnemers van de MZW cursussen is gehouden, blijkt dat drie kwart van de cursisten een volgende keer weer een cursps wil volgen. Ook is gebleken dat de helft van de deelnemers uit huisvrouwen bestaat. Deze groep komt volgens de eisen van het ministerie wel voor MZW subsidie in aanmerking maar projectleider Siem Zijm kon zich voorstellen dat veel mensen moeite hebben met 'gratis' deelname van deze groep. Reclame Hij zei dat het MZW de cursussen echter ook opzet om de deelnemrs bij andere activiteiten te betrekken en de huisvrouwen zijn daarbij een uitstekend Teclamemiddel'. „We hadden niet zo'n beste naam en juist mond tot mond reclame van tevreden cursisten kan het project helpen." Uit de enquete kwam naar voren dat de cursisten over het algemeen tevreden zijn over het ge- bodene. Wel willen de projectleiders de 6BO zijn echter zo'n veertig groepen die niets anders doen dan navelstaren. Ze willen de mensen in Nederland eerst bewust maken dat ze onderdrukt worden door het kapitalisme, voordat we iets aan ontwikkelingshulp kunnen doen. Er is een club van kritische boeren in Oost Groningen die een subsidie heeft aan gevraagd van f85.000,— voor het in stand houden van de aardappelmeel fabriek. Ze doen aan ontwikkelings samenwerking doordat ze af en toe een briefje sturen naar boeren in de derde wereld. Het WD raadslid Klaas Barendregt stelde een vraag over het vertrek van Zijlstra bij de Nederlandse Bank. Hij wilde weten of dit uit onvrede is over aanhoudend financieringstekort. Me vrouw Verkerk zei dat Zijlstra al lang van plan was weg te gaan en zijn plaatsvervanger Duisenberg draait al enige tijd warm voor deze functie. In antwoord op een vraag of er de collectieve uitgaven gefinancierd moe ten worden door belastingverhoging zei mevrouw Verkerk dat belastingverho ging eigenlijk niet meer acceptabel is. De spiraal moet doorbroken worden door afremming van de collectieve uit gaven. Daarom is het belangrijk dat er geen illusie meer wordt gegeven van economische groei. Zelfs de groei de D'66 aangeeft van 1,5 tot 2% zit er volgens Verkerk niet in. Ze wist verder nog te melden dat in de begroting van D'66 een gat van zes miljard zit. De partij denkt dit op te lossen door het goud van de Nederlandse staat te verkopen. „Dat is economische onzin" zei mevrouw Verkerk. Aantrekkelijk J. Bakker signaleerde dat Terlouw er met name voor de vrouwelijke kiezers aantrekkelijker uitziet, dan de altijd wat deftig overkomende Wiegel. Mevrouw Verkerk vond dat ook wel, maar was anderzijds van mening dat Wiegel zin niger dingen zegt dan Terlouw. Terlouw signaleert volgens haar alleen maar pro blemen zoals vereenzaming, het jeugd huis aan huis folder voor het volgend seizoen duidelijker maken. „De wer vingsverhaaltjes bij de cursussen waren te vaag. De mensen moeten precies weten wat ze kunnen verwachten" aldus Brandenburg. Ook kon gemeld worden dat het MZW uit de beschikbare ruimte begint te groeien. Naast het pro bleem van een geschikte hobbywerk plaats is er vraag naar privéruimte voor de projectleiders, waar ze persoonlijk met vrijwilligers kunnen praten. De hui dige kantoorruimte is tevens de koffie kamer en persoonlijke aanpak is daar door niet altijd mogelijk. De heer en mevrouw Bos uit Biithoven hebben zondag in de Westerduinen een aduite zeearend waargenomen. De vogel vloog op ongeveer veertig meter hoogte cir kelend richting Den Burg. Het waarnemen van deze vogel is vooral in april een uiterst zeldzame ge beurtenis. Het boek 'Texel vogel eiland' zegt over de zeearend dat het een 'dwaalgast' is die sinds 1900 slechts vier keer op Texel is gezien. Dit is dus voor Texel de vijfde waarneming en voor Nederland een late. Bos, deskundige op dit gebied en destijds medewerker van het boek 'Texel, vogeleiland' zegt dat hij enkele arenden in de Flevopolder heeft waargenomenDe vogel komt als wintergast in een zeer klein aantal in Nederland voor van sep tember tot maart. Er zijn enkele zomerwaarnemingen bekend. Dinsdagavond 5 mei a.s. komt de Doopsgezinde Zusterkring voor de laat ste keer in dit seizoen bijeen in de kerk aan de Kogerstraat, aanvang 20.00 uur De nisf it r probleem en vandalisme zonder daar er^ voor echte oplossingen te brengen Welzijnsmaffia lieki arte ach wie t K litai lot Wie de is art Tenslotte vroeg J. de Beurs nog o hetjuist is dat lagere overheden in he vervolg zelf de subsidies van gezins r|, vervangende tehuizen verzorgen. Me vrouw Verkerk gaf dit toe. Dit word geregeld volgens de kaderwet specifiel jtj welzijn. „De gemeenteraad kan bekij ken waar het geld in het welzijnswerl ,ndi terecht moet komen. Iedere organisatit moet waarmaken dat hij ontzettent goed werk doet, anders mis je de boot Dit geeft ook een hele zware taak voo de raadsleden. Ze moeten oppassei voor de zogenaamde welzijnsmaffia du zeer bedreven is in het samenstellen vat gv'' rapporten en nota's. Een eenvoudig! 'gt voetbalclub met goedwillende amateur die minder in staat is om te lobbyen zot op zo'n manier makkelijk weggedruk kunnen worden. Het is de zware taal voor de raadsleden om dat in de gater te houden", zei mevrouw Verkerk. Het inwoner van het eiland van gas gebruik kon maken. Gehoopt werd dat aan deze ernstige situatie snel een eind gemaakt zou worden.... Metz schetste in het kort de verdere ontwikkelingen van het Gas bedrijf op Texel. Het bleek dat de Gas unie in 1972 voor 500 miljoen wilde investeren in nieuwe leidingen en com pressorstations. Dit zou wellicht ook ten voordele van Texel kunnen werken. Na enig veldwerk vond op 9 oktober 1972 het eerste gesprek plaats tussen Metz, de heer Kaland als voorzitter van de Vereniging van Exploitanten van Gas bedrijven en het gemeentebestuur. In juni 1974 kwam de Gasunie met een aanbieding op tafel en kon een leve ringscontract worden afgesloten. Nadat de concessie was verkregen in augus tus, werd op 18 november 1974 de eerste buis gelegd in De Cocksdorp. Op 1 december vond de eerste gasle vering plaats met als eerste gasverbrui- ker de sporthal in Den Burg. Het gasbedrijf was nog altijd geves tigd in een paar noodgebouwen aan de Hollewal. Nu de gasvoorziening op gang was gekomen kon echter gedacht wor den aan een nieuw kantoor met maga zijnen en een werkplaats. Van de ge meente werd hiervoor een stuk grond verworven aan de Reijer Keijserstraat. Dat gebouw is inmiddels gereed geko men. „We hebben er vaak over ge sproken wanneer eigenlijk de officiële opening moest plaatsvinden. Het is moeilijk een tijdstip te vinden om iets te tonen, aangezien bij een gasbedrijf practisch alles onder de grond zit, namelijk ongeveer 120 kilometer hoofd buizennet. We hebben daarom ge meend de opening uit te moeten stellen totdat het nieuwe gebouw klaar was" aldus Metz die aan burgemeester Engel vaart een enveloppe met inhoud over handigde, te gebruiken voor bepaalde voorzieningen op het eiland. „De sport hal was de eertse gasklant. Misschien is er nog iets nodig in die sporthal, waarvoor dit geld gebruikt kan worden" zei Metz. Geheimzinnige cadeaus Engelvaart sprak zijn bijzondere dank uit voor het geschenk namens het gehele gemeentebestuur. „Ik weet niet wat er in de enveloppe zit, maar dit is nu eenmaal de week van de geheimzinnige cadeaus" zei hij, doelend op het beeld uit Georgië. „Maar desondanks hartelijk bedankt" Vervolgens ging Engelvaart in op de gasprijzen. Per 1 januari 1982 wordt de gasprijs tien cent hoger al achten politieke kringen in Den Haag een der gelijke uitspraak voorbarig. Engelvaart citeerde een krantenbericht waarin A. J. Kaland als voorzitter van de Vereniging van Exploitanten van Gasbedrijven en als president commissaris van de B.V. Gasbedrijf Texel werd aangehaald. In dit bericht had Kaland zijn bezorgdheid uitgesproken over de blijvende koppe ling van de gasprijs aan de olieprijzen. Engelvaart vond het gunstig dat de pre sident commissaris van het Texelse gasbedrijf zelf bezorgd is over de gas prijs. Door de burgemeester werd ook nog ingegaan op de brede maatschap pelijke discussie over kernenergie. „Ik ben niet technisch en misschien ben ik ook wel een beetje bang voor gas. Maar als je nog een kilometer dieper boort in Slochteren en we besluiten met zijn allen een klein beetje verantwoord om te gaan met het gas, zouden we dan niet wat langer kunnen doen met de be staande energie?" zo vroeg hij zich af. Prijzen In een reactie op het praatje van de burgemeester zei de heer Kaland dat het particuliere bedrijfsleven op de eilanden een belangrijke plaats inneemt. De overheid liet de gasvoorziening liggen en daarom was het een particulier be drijf dat de zaak op Texel ter hand nam. „Ik wil Texel graag gelukwensen met zijn gasvoorziening", zei Kaland. „Ik heb de ontwikkeling gevolgd op de Zeeuwse eilanden en daardoor weet ik dat veel voorzieningen vertraagd of helemaal niet op een eiland komen. En als ze er toch komen, brengt het vaak extra kosten met zich mee. Dat is nu eenmaal typerend voor een eiland. Maar ik wil niet alleen negatieve dingen noemen van eilanden. De leefsituatie op eilanden is veel beter dan die in grote steden. Texel straalt lieflijkheid, rust en welvaart uit. Het tarief dat door de Ver eniging van Exploitanten van Gasbe drijven wordt vastgesteld ligt hier iets hoger omdat een naar verhouding enorm lange pijpleiding moest worden aange legd. Je dénkt er op het vasteland niet aan om voor zo weinig afnemers zoveel kilometer pijp te leggen, maar op een eiland kan dat niet anders", zei Kaland. „Die extra bijdrage is nog wel te doen als het gas vijf cent per kubieke meter kost, maar nu je met rekeningen van 71500,— per jaar wordt geconfronteerd gaat dat niet meer zo makkelijk." Kaland stelde dat gas een milieuvriendelijke brandstof is die tot ver na het jaar 2000 gegarandeerd is. De gasprijs is lager dan de prijs van huisbrandolie. Wie tijdig op gas heeft overgeschakeld heeft de kost ten van het ombouwen van de installatie allang terugverdiend. Kaland zei he" geen wijs beleid te vinden iedere prijs wijziging van de olie te volgen. Bij de gasprijs moet echter wel rekening ge houden worden met de ons omringende landen, zodat Nederland niet een soort goedkoopte eiland wordt op energie gebied. Keiand verzette zich er echter tegen de prijsverhogingen voor olie, die als dictaten uit het Midden Oosten worden opgelegd, klakkeloos te volgen. Een hoge gasprijs achtte Kaland slecht voor de kleinste inkomens en het be drijfsleven. Het bedrijfsleven moet im mers kunnen concurreren met het bui tenland. Een genuanceerde en gelei delijke overgang van de ene prijs naar de andere is volgens Kaland geboden. Over de onrendabele gebieden op Texel merkte Kaland op dat hij daarover een interessant gesprek heeft gehad met wethouder Nauta. „Op de Zeeuwse eilanden wordt gegaan tot een bijdrage- van duizend gulden per aansluiting. In Zeeland is het een overheidsbedrijf dat is gevormd uit provindie en gemeenten. Na het gesprek met Nauta hebben we besloten dat we op Texel tot een bijdrage van tweeduizend gulden per aansluiting zullen gaan. Daarmee blijkt dienen. Het oarticuliere bedrijfsleven gaat hier verder dan de overheid." korte tijd zoveel mogelijk willen vei r, dienen. Het oarticuliere bedrijfslevei gaat hier verder dan de overheid Op de bijeenkomst in het Havenres taurant werd verder het woord gevoeri door mevrouw J. I. Munnikhuizen, al jongste medewerkster van het gasbe drijf Texel. Namens het personeel booi >or ze de heer Metz een asbak aan. „In dl >l vroegere behuizing was het niet erg al i er as op de grond viel. De benamini I 'keet' was op dit gebouw letterlijk ei ild figuurlijk van toepassing. Nu we echte ii in een mooi nieuw gebouw met vloer I bedekking zitten, is het het beste wan neer alle as in deze asbak wordt ge rstu gooid", sprak ze de sigarenrokendi oss Metz toe. De heer Verdoorn bood d4iis heer Metz een klok aan. Als laatste voerde op de bijeenkoms de heer Van Nispen het woord dii voorzitter is van de raad van com a missarissen van de Maatschappij to n Gasvoorziening Gelders Rivierengebied Onder deze maatschappij resorteer >ng het moederbedrijf te Culemborg van he 3n Texelse gasbedrijf. Van Nispen uitte zijl rn respect voor het gemeentebestuur val Texel en voor de heer Metz. Hij vond da de gasvoorziening op Texel op voort varende wijze was aangepakt. 00 oer 00 aat 00 hgir 05 ïgir De ijzic koi al; .30 ie I" ,00 jd. .30 jde Sk n d n c rbc ii Directeur Metz overhandigt een envelop met inhoud aan burgemeester Engelvaart, waar iets leuks mee mag doen.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 2