Texel is bijna gepromoveerd Schoolvoetbaltoernooi krijgt andere opzet Donderdag start wielerseizoen HERRIE mM HINDERT Oosterend verliest van HOSV met 1 0 Voetbaluitslagen Gelijkspel voor Tex. Boys Graftdijk-De Koog 5-0 Wielervereniging wedstrijden Wielertoertocht op Koninginnedag P. Schoo winnaar van Tulpenrit Toch weer winst voor ZDH De Winkeliersvereniging van Den Burg Voetbalprogramma I NSDAG 28 APRIL 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 7 v eeft Texel zich definitief verzekerd van Ie derde plaats in de hoofdklasse. Een erder plaats die practisch zeker recht eeft op promotie maar officieel zal exel nog 1 2 weken in spanning roeten zitten voordat men de promo- evlag kan uithangen. Texel is afhankelijk van de vierde asse D. Wanneer daar een Noord- jllandse ploeg degradeert is Texel is zeker van promotie. De stand in de erde klasse D is zodanig dat vier oordhollandse ploegen onderaan aan en met nog drie wedstrijden te lan is de kans dat Texel het redt wel g groot. Texel-Watervogels was een erg ma le en rommelige wedstrijd. Misschien fjam dat omdat de belangen die op het iel stonden, voor beide teams groot aren. Bij winst van Texel, was deze oeg dichtbij promotie en zou Water- agels gedegradeerd zijn. Het talrijke ubliek heeft dan ook geen mooie wed- rijd gezien, maar de spanning ver redde veel. Texel heeft de gehele edstrijd een overwicht gehad, maar ist vooral in de eerste helft weinig insen te creëeren. De ploeg speelde te uw om het Watervogels moeilijk te aken. Karwei Toch kwam Texel al snel op een oorsprong. Na een kwartier spelen, locht Gert Pansier halverwege de I/atervogels helft een vrije trap nemen, ijn hoge voorzet bereikte Henk Jan lok die de bal doorkopte naar Louis riot die het karwei afmaakte en Texel oppend op 1 —0 bracht. Watervogels on weinig terugdoen vooral omdat de 'exel achterhoede de verdediging goed esloten hield. Na de rust speelde exel duidelijk beter en vooral Louis (riot onderscheidde zich door zijn enor- le inzet. Prachtige pass Hij was het dan ook die aan de basis ;ond van het tweede Texel doelpunt. Zaterdag 25 april 1981: Afdeling Noordholtand chagen 2-SVO/Z2 VO/Z3-BOL 4 Junioren: aagvogels A1-Oosterend A1 e Koog A1-Helder A3 eelzwart BI-Oosterend B1 exel B1-Flamingo's B1 exel B2-Flamingo's B2 exel Cl-Flamingo's C1 exel C2-Flammgo's C2 osterend C1 -Zeemacht C1 e Koog C1-BKC C1 RC C4-Oosterend C2 RC C5-Texel C3 Pupillen: Afdeling D osterend Dl-Tex. Boys D1 osterend D2-Texel D2 exel D3-Tex. Boys D2 ocksdorp Dl-Tex. Boys D1 exel D2-Texel D3 4-5 2-3 6-1 5-1 4-1 1-3 2-4 0-3 0-3 8-1 3-1 3-3 1-6 0-5 1-4 5-3 1-1 2-1 Afdeling E: Koog E1-Cocksdorp E1 3—1 exel E1-Tex. Boys El 1—2 Tex. Boys kampioen exel E2-Texel F1 4—0 Afdeling F: DH F1-Tex. Boys F2 2-0 Tex. Boys kampioen 'osterend F3-Tex. Boys F1 0 9 Tex. Boys kampioen exel F4-Oosterend F2 0—1 exel F2-Texel F2 1 —4 exel F4-ZDH F1 0-1 Zondag 28 april 1981 Afdeling Noordholland: exel-Watervogels fOSV-Oosterend DH-GSV fauwert-Tex. Boys iraftdijk-De Koog exel 2-HRC 3 ieelzwart 3-Texel 3 •osterend 2-WGW 5 •IVGW 6-ZDH 2 •l/esdo 2-Oosterend 3 fex. Boys 2-Geelzwart 5 zeemacht 5-Texel 4 [ex. Boys 3-HRC 7 |VC 5-Texel 5 Pe Koog 2-Succes 7 Junioren: >RC A2-Tex Boys Al 2-0 1-0 2-0 1-1 5-0 2-1 4-1 2-1 5-3 0-1 3-1 0-1 2-4 1-9 3-4 2-2 Met een prachtige pass bereikte bij Nicol Schermer, die de bal goed breed legde op de inkomende Gerne Plaatsman, die met een hard diagonaal schot Texel op 2—0 zette Watervogels probeerde het hierna nog wel om het Texel moeilijk te maken, maar keeper Charles lepenburg redde tweemaal uitstekend. Vlak voor tijd kreeg Uriot bijna nog zijn beloning voor het harde werken, maar zijn schot belandde op de paal. De Texelse Boys, spelend in een zeer vreemde opstelling, hebben in de uit wedstrijd tegen Hauwert een verdien stelijk gelijkspel weten te behalen. Gezoodzaakt door zeer veel blessures was een beroep gedaan op spelers die het gehele jaar nog niet op het veld hebben gevoetbald; Kees van Heer waarden en Koos Witte, en de A- junioren Alfred Bakker en Edo Witte. Koos Witte speelde als laatste man weer een uitstekende wedstrijd en Kees van Heerwaarden was een welkome versterking op het middenveld. De eerste helft hadden de Boys een groot veldoverwicht. Helaas was de voorhoe- tede te licht om dit overwicht in doel punten uit te drukken en ook goede schoten uit de tweede lijn hadden niet het gewenste resultaat. De rust ging toch in met een 1—0 voorsprong door een doelpunt van Han Pastoor. In de tweede helft ging bij de Boys de ver moeidheid een woordje mee spreken. Medé daardoor kreeg Hauwert gelegen heid om nu de Boys verdediging onder druk te zetten. Deze gaf echter weinig kansen weg zodat de nul lang gehand haafd bleef. Alfred Bakker kreeg zelfs nog een uit stekende kans om de voorsprong te vergroten. Alleen voor de keeper zag hij geen kans* 'deze het nakijken te geven. Tien minuten voor het eindsig naal kwam toch de gelijkmaker toen een Hauwert speler goed werd vrijgespeeld en de Boys keeper kansloos passeerde. De A-junioren ook al gedupeerd door geblesseerde spelers en door nog spe lers aan het eerste af te staan, hebben met assistentie van B-junioren bij SRC ook een (2 2) gelijkspel uit het vuur gehaald. De Koog heeft een geflatteerde 5—0 nederlaag geleden tegen Graftdijk. De Koog bood goed tegenspel en wist zich enkele goede kansen te creëren. De Koger verdediging had echter weinig vat op de snelle buitenspelers. Na een kwartier kwam Graftdijk op 1 —0, toen de buitenspelval mislukte. De Koog kreeg enkele goede kansen op de gelijk maker. John List verscheen alleen voor de keeper maar zijn inzet werd gestopt. Graftdijk kwam voor de rust nog op 2—0, toen een bal van de doellijn voor getrokken werd en van dichtbij ingekopt werd. In de tweede helft oefende De Koog meer druk uit en schoten van Ger Bongers en Cor Kuip konden door de keeper met veel moeite gestopt worden. Door dit aanvallende spel van De Koog kreeg Graftdijk in de voorhoede meer ruimte waarvan het via snelle uitvallen nog drie keer kon profiteren. Omdat Ger Bongers zijn mianoegen uitte na een foutje van de scheidrechter werd hij opgeschreven wegens aanmerkingen op de leiding. De woensdagwedstrijd van de Wie lervereniging ging over drie ronden en verliep bij de B jeugd zonder echte uitschieters. Paul Witte zag kans de overwinning voor zich op te eisen. Robert Visser werd tweede en Jef Schuur derde. Bij de A-jeugd gingen drie renners van start. Ze namen de tijd om rustig de zes rondjes te voltooien. Tot het einde toe bleven de rijders bij elkaar waarna Niels Collou eerste werd. Dennis van Rooy tweede en Nico Evers derde. De B-poule ging met negen renners en rensters van start. De groep bleef bij elkaar waardoor niemand kans zag te ontsnappen. Margriet Barhorst en Jopie Zijm moesten de strijd voortijdig staken. De eerste drie in deze strijd over 15 ronden waren: Willem Keijzer, Ron Kamminga en Hans van der Slikke. In de A-poule verschenen 13 renners aan de start. Ondanks enkele vluchtpo gingen in het begin van de strijd door Jan Buis, Douwe Dros en Kees Riemers kwam toch telkens de hele groep weer bij elkaar. In de twaalfde ronde ont snapte Cees Boks. Douwe Dros pro beerde hem te achterhalen zonder suc ces. Jos Huisman zag wel kans aan te sluiten. Dat lukte even later ook Leen van Elk en de ook nu weer sterk rijdende Albert Winter. Deze kopgroep van vier renners zag kans tot het einde toe een voorsprong te behouden. De achtervol gende groep zag geen kans om aan te sluiten. Jan Huydink en Kees Riemers moesten de strijd opgeven. De eerste drie: 1. Jos Huisman, 2. Leen van Elk en 3. Albert Winter. De toerclub Taxi 2000 houdt in overleg met het bureau culturele zaken op 30 april een wielertoertocht waaraan iedereen mee kan doen. Het wordt een tocht waarbij gekozen kan worden tussen twee routes: langs vijf of zeven dorpen. Gestart kan worden vanaf 11.00 uur op een van de volgende plaatsen: Den Burg Taxi 2000 Warmoesstraat: Oude- schild D. J. Bakker Loodssingel 37; Den Hoorn Rijwielverhuur Bakker aan de Diek; De Koog Motel Texel aan de Badweg; De Waal Hotel Plaatsman: Oosterend Café Strends End en De Cocksdorp Café-restaurant De Hoop. De startplaatsen zijn tevens controle punten Er moet rekening mee worden gehouden dat alle posten om 17.00 uur sluiten. Wie de tocht 's middags wil maken moet dus niet te laat van huis gaan. Het inschrijfgeld, te voldoen bij de start, bedraagt 73,50 voor volwassenen en 72,50 voor deelnemers tot 16 jaar. Houders van toerboekjes van de NRTU krijgen 72,— korting. Het jaarlijks terugkerende voetbal toernooi voor de lagere scholen op Texel wordt gehouden op woensdag 29 april en vrijdag 1 mei. Woensdag 29 april worden de voorronden afgewerkt op de velden van SV Texel en Texelse Boys. Vrijdag 1 mei worden de finales ge speeld in Oosterend op de velden van SV Oosterend. Het schoolvoetbaltoernooi is dit jaar enigszins anders opgezet. Er is ander scheid gemaakt tussen 'grote' (vier leer krachten of meer) en 'kleine' scholen. De 'grote' scholen zullen strijden om het kampioenschap van Texel. Dit geldt zowel voor de jongens- als voor de meisjesteams De kampioenen zullen Texel op woensdag 6 mei in Hoorn vertegenwoordigen bij het kampioen schap van Noordholland. De 'kleine' scholen en de reserve teams van de 'grote' scholen zullen uitmaken wie zich reservekampioen van Texel mag noe men. Deze reservekampioen neemt niet deel aan het provinciale kampioen schap. Penaltybokaal Er zal dit jaar niet gestreden worden om de penaltybokaal. Het was de ge woonte om na een wedstrijd de teams elk 11 penaltys te laten nemen Een vervelend bijverschijnsel was dat het een zeer tijdrovende bezigheid werd, daarom is dit onderdeel geschrapt. Evenals voorgaande jaren zal er ook dit jaar zeker weer flink en fanatiek worden gevoetbald. Iedereen is natuur lijk hartelijk welkom om zijn of haar favoriet te komen aanmoedigen. De Bruinvis (bij de meisjes) en de Thijsse- school (bij de jongens) moeten hun vorig jaar behaalde titel verdedigen. Programma schoolvoetbal Terrein: SV Texel meisjes: Bruinvis-Jozefschool Cocksdorp/ Eierland-Thijssesschool 2 Lubertischool-Oosterend met de bijbel Jozefschool-Thijsseschool Thijsseschool 2-Daalderschool Bruinvis-Thijsseschool Cocksdorp/Eierland-Daalderschool Oosterend met de bijbel-CVO Veld A: Veld B: Drijverschool-Thijsseschool Jozefschool 2-Daalderschool Bruinvis-Drijverschool Cocksdorp/Eierland-Jozefschool 2 Lubertischool-CVO Jozefschool-Drijverschool Thijsseschool 2-Jozefschool 2 Terrein Texelse Boys, jongens: Veld A: CVO-Lubertischool Jozefschool 2-Daalderschool Jozefschool-Lubertischool Jozefschool 2-CVO 2 CVO-Jozefschool Oosterend met de bijbel 2-Jozefschool 2 Veld B: Jozefschool-Drijverschool CVO 2-Oosterend met de bijbel 2 CVO-Drijverschool Daalderschool-Oosterend met de bijbel 2 Lubertischool-Drijverschool CVO 2-Daalderschool Veld C: Thijsseschool-Bruinvis Thijsseschool 2-ljskaschool Oosterend met de bijbel-Bruinvis Cocksdorp/Eierland-Thijsseschool 2 Thijsseschool-Oosterend met de bijbel Cocksdorp/Eierland-Ijskaschool 13.30- 13.55- 14.20- 14.45- 15.10- 15.35- 16.00- 16.25- 13.30- 13.55- 14.20- 14.45- 15.10- 15.35- 16.00- 13.50 14.15 14.40 15.05 15.30 15.55 16.20 16.45 13.50 14.15 14.40 15.05 15.30 15.55 16.20 13.30-14.00 14.05-14.35 14.40-15.10 15.15-15.45 15.50-16.20 16.25-16.55 13.30-14.00 14 05-14.35 14.40-15.10 15.15-15.45 15.50-16.20 16.25-16.55 13.30-14.00 14.05-14.35 14.40-15.10 15.15-15.45 15.50-16.20 16.25-16.55 Donderdag gaat het nieuwe seizoen van de Expert/Ran ploeg van de Wielervereniging Texel van start. De 11 man tellende ploeg gaat dan naar Den Helder om daar deel te nemen aan de tijdrit om de Jan Jansen-trofee. De groep heeft een nieuwe leider: Gerrit Terwindt, die dus opvolger is van de inmiddels naar het vasteland ver huisde Uwe Smit. Het programma van de ploeg vermeldt verder een bezoek aan Wieringerwerf, deelname aan de Tour de Lasalle, deelname aan het kampioenschap van Nederland (waaraan ook de dames meedoen), de jaarlijkse uitwisseling met Trappisten uit Amster dam en elke zaterdag rijden op het nieuwe parcours van DOK in Den Helder. Zondagmiddag hield de Motor-, Auto en Bromfietsclub Texel haar tweede puzzelrit om het clubkampioenschap 1981. De families Jan Spaans en Leen de Braven zagen als rituitzetters 39 auto's en één bromfiets aan de start verschijnen. Het was dit keer een rit, waarin de uitzetters zeer veel eigenhandig ge maakte bordjes met opschriften hadden verwerkt. Zij hadden dit op een zodani ge manier gedaan dat er voor de puzzeiaare een spannend parcours was ontstaan. Het eindpunt was op Loodsmansduin waar voorzitter Henk Gieze om 17.15 uur de uitslag bekend kon maken. Deze is: 1 Peter Schoo met 22 strafpunten, 2. Peter Daalder met 23 strafpunten, 3. Nan Westerlaken met 51 strafpunten, 4. Co Vinke met 68 straf punten, 5. Ko Koomen met 68 straf punten. Bromfietsen: 1Adri Kikkert en Gert Jan Moens 245 strafpunten. Eindelijk heeft ZDH weer een over winning behaald. In de laatste thuis wedstrijd (er volgt alleen nog de uit wedstrijd tegen koploper Petten) heeft ZDH een verdiende zege op de ploeg uit Groot Schermer kunnen pakken. De ruststand 0—0 was zeer geflatteerd, want als ZDH de vele kansen benut had, dan was de strijd al beslist geweest. Eenmaal stond de paal succes in de weg. In de tweede helft bleek de GSV doelman Jonk het grootste struikelblok. Hij behoedde zijn ploeg voor een grote afgang. Na 12 minuten gaf Henk de Ruyter met een hard schot de Zwaluwen de leiding. Maar toen stond de doelman als een rots in de branding en ranselde alles uit zijn goal. Zo bleef de strijd ondanks het ZDH overwicht in de twee de helft bijzonder spannend. De angst in het ZDH kamp bleef, want het zou niet de eerste keer zijn dat een povere voorsprong op het laatste moment omgezet zou worden in gelijkspel. GSV zag echter geen kans meer ge vaarlijk te worden. Zes minuten voor het eindsignaal kon Wilco Bakker de winst veilig stellen door met een prachtig gericht schot2—Ote scoren. Gezien het wedstrijdbeeld konden de bezoekers met deze uitslag tevreden zijn. adviseert haar leden om op donderdag 30 april (Koninginnedag) de gehele dag gesloten te zijn en op dinsdag 5 mei een halve dag. Het bestuur. Oosterend heeft de uitwedstrijd tegen het in degradatiezorgen verkerende HOSV uit Opmeer met 1 0 verloren. HOSV was gedurende de gehele wed strijd iets sterker maar toch gaven de Oosterenders bijzonder weinig kansen weg. Pas in de slotfase maakte de SVO defensie de beslissende fout en kon HOSV via Van Braak de (toch wel) verdiende overwinning binnenhalen. Oosterend was met zuiver defensieve gedachten naar Opmeer afgereisd. De ploeg miste verdediger Jaap Slikker en aanvaller Piet Koning door blessures en daardoor moest met de opstelling van de ploeg nogal wat geimproviseerd worden. Vanaf het begin van de wed strijd was duidelijk dat de Oosterenders met één punt tevreden zouden zijn. HOSV daarentegen had de punten kei hard nodig om de dreigende degradatie te ontglippen. Van een erg fraaie wedstrijd kon daarom geen sprake zijn. Oosterend liet HOSV komen tot aan de rand van het strafschopgebied, maar hield verder de deur gesloten. Eén keer voor de rust wist HOSV gevaarlijk te worden via Bulk maar doelman Roel Veldman tikte de harde inzet beheerst over de lat. Vlak tegen de rust liep Ruud Westdorp nog tegen een waarschuwing aan wegens commentaar op de overi gens redelijke leiding van scheidsrechter Bakker. Na rust was het spelbeeld nog een toniger. Kwamen de Oosterenders voor de rust nog wel eens tot een redelijke aanval, na de rust was het alles HOSV wat de klok sloeg. Toen bleek dat de SVO defensie echter rustig overeind bleef werd de wedstrijd harder. Twee geirriteerd geraakte HOSV spelers kre gen een officiële waarschuwing wegens natrappen. SVO leek zijn beoogde ge lijkspel binnen te slepen. Zeven minuten voor tijd maakte Oos terend echter toch nog de beslissende fout. Bij één van de schaarse Oosterend aanvallen waagden teveel verdedigers en middenvelders zich naar voren. Dit brak de ploeg onmiddellijk op omdat HOSV de afgeslagen SVO aanval zeer effectief overnam en via Van Braak een voorsprong nam. Gelijkmaker Oosterend probeerde daarna nog even om alsnog de gelijkmaker te scoren maar de ploeg miste vooral op het mid denveld de kracht om tot een echt slotoffensief te komen. Al met al een teleurstellende nederlaag voor de Oos terenders die een hoge klassering in hun afdeling aan de neus voorbij zien gaan. Donderdag 30 april (Koninginnedag) Junioren: Oosterend A1-Helder A2, 18.00 uur

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 7