Cursus softbal irn. Looyer en Ratronics 2 nu ook kampioen Twee keer winst voor JKM in promotiestrijd *£39!$$ Hopman Diepvries Uitslagen Zaalvoetbal pak even de fiets voor die boodschap dichtbij Hauwert en Texelse Boys deelden punten Sportvissersnieuws Gymlessen Oosterend T.R.C.'s eerste toernooi VERENIGDE SCHILDERS iTROtiltt. I RON CS tMROHCJ 'UTBCMK5' PTIOMCS WtOHlCs TE*ELOEfJKEtDEO_ SDAG 28 APRIL 1981 TEXELSE COURANT tronies Z staand van links naar rechts: coach Joost Brouwer, Mark Drijver, Dor Daalder, vp Vlaming, KI. Jan Daalder, Robert Schutte. Zittend: Reni Boogaard, Ger Vlaming, Jacky Vomers en Martin Vlaming. f Door in de eerste klasse met 6 0 van tok te winnen is Arn. Looyer in deze isse op de bovenste plaats geëindigd. Ij de B-junioren gebeurde met Ratro- fcs 2 hetzelfde. In zijn laatste wedstrijd ersloeg Ratronics Zegel Modes met Uo en eindigde met één punt voor rong op Alkema op de bovenste ats. Alleen de kampioen van de Leede klasse is nog niet bekend. Met por de meeste teams nog twee of drie ledstrijden te spelen is het verschil jssen de nummers 1 en 5 slechts één ent. zodat de beslissing wel op de latste dag zal vallen. Ook de beker- palisten zijn bekend. Deze finale zal pan tussen De Zwaan en JKM terwijl feb en Dubbeldik om de derde plaats pllen strijden. Rab en Dubbeldik ont- joeten elkaar vrijdag. De finale is ver- ihoven naar vrijdag 15 mei. In de eerste klasse wist Arn. Looyer Ls het kampioenschap binnen te halen' enge tijd heeft men dit seizoen om de pvenste plaats gestreden met KSMT fi Rab. Rab viel halverwege het seizoen j af door veel onderlinge wedstrijden Sn de bovenste drie te verliezen en EMT liet vooral de laatste vijf wed- rijden nogal eens een puntje liggen. Sn Looyer bleef echter zijn wedstrij- èn winnend afsluiten en met nog iyee wedstrijden te gaan is het onbe- jikbaar geworden voor de concurren- De kampioenswedstrijd wist Arn. fcoijer met 6—0 te winnen van Mok. Op 15 mei start een cursus softball die acht avonden zal omvatten van onge veer 1 Vi uur. De eerste cursus zal ge houden worden op vrijdagavonden van 20.00 uur tot 21.30 uur op de speelweide in Den Burg. Bij voldoende animo wordt een tweede cursus gehouden op dins dagavonden vanaf 19.00 uur. Deelne mers betalen f10,— voor de cursus. Voor het benodigde spelmateriaal wordt gezorgd. Aanmelden voor deel name aan de cursus kan plaatsvinden bij de administrateur van de sportraad op het raadhuis, kamer 303, tel. 02220-3041 toestel 132. Het cursusgeld moet op de eerste cursusavond worden voldaan. De inschrijving voor de cursus sluit op 8 mei. De heer P. G. Schneider die de cursus zal leiden heeft vorig jaar al een cursus gegeven voor lagere schooljeugd in Den Burg. Er was voldoende enthousiasme zowel voor het softbal als voor het honkbal, vandaar dat er nu een meer algemene cursus komt. De meeste mensen hebben wel eens slagbal gespeeld. Welnu, softbal en honkbal zijn ook slagbalspelen, echter met een hogere ontwikkelingsgraad. In vergelijking met slagbal vallen er bijvoor beeld direct een aantal dingen op ten voordele van softbal en honkbahhet slaan is veel spectaculairder; in tactisch opzicht moeten de spelers van beide partijen veel meer beslissingen nemen, waardoor de wedstrijd boeiender wordt. Softbal en honkbal zijn echte zomer sporten, doordat er een duidelijke ver mei werd vorige week kampioen en het tweede team kon vrijdag de overwinning paimen op Zegel Modes met een 1—0 score. Het doelpunt was van Ger Vlaming. Ratronics 1, vj.n.r. staand: Han de Graaf, Dennis Vonk. Perry Bakker, Erik Kaiverboer, Andró v.d. Berg. Zittend: Jan Raven fcoachl. Mark Drijver, Kt. Pieter Zuidewind. Wim Zadeits, Peter Boersen, Rob Bakker. KSMT is niet meer In de tweede plaats te verdrijven en zal feneens naar de hoofdklasse promo- |ren. KSMT versloeg ditmaal het zich (erk verwerende Nioz met 4—3. Voor j derde plaats die eveneens recht geeft e promotie zijn nog drie teams in de Bg. Mocht een team uit de hoofdklasse th echter voor volgend seizoen terug fckken dan zullen er van het trio Rab, inro en Texel twee teams moeten pro- joveren. Alle drie teams hebben even- lel punten, maar Texel heeft een wed- ijd méér gespeeld. Ran won zijn wed- ijd ditmaal ruim met 7—1 van Tex. >ys en Amro ging Texel voorbij door team knap met 4—1 te verslaan. Koploper In de tweede klasse is Oosterend 4 ploper met één punt voorsprong op jsterend 5, Gempo, Jelleboog en Tex. >ys 2. Hiervan hebben Jelleboog en x. Boys 2 één wedstrijd meer ge- eeld dan de overige drie. Deze week )n koploper Oosterend 4 met 2—0 van >H 3. De gehele wedstrijd was Oos- end de iets betere ploeg en scoorde n ook tweemaal maar bij de uitvallen n ZDH 3 bleek de Oosterend keeper ït van Groningen in een grootse vorm hij solliciteerde duidelijk naar een lats in de 14-16 jaar selectie. Ook isterend 5 kwam tot winst. Tegen lleboog behaalde het een 4—2 over- inning dankzij ondermeer drie doel- inten van Bert Visser. Jelleboog was ker niet de mindere ploeg maar het )est het ditmaal doen met een in- llerkeeper, wat uiteindelijk de door- g zou geven. Gempo had veel moeite it KSMT 2 maar wist wel met 2—1 de dstrijd winnend af te sluiten. Tex. iys 2 liet twee kostbare punten liggen or met 4—2 van het momenteel veel nten halende ZDH 2 te verliezen. Ruw spel In de derde klasse kwamen Texel 2 en i Koog 2 tweemaal uit. De Koog 2 ram tweemaal tot een 2—2 gelijkspel, eerste maal na een te ruwe wedstrijd jen Tex. Boys 3 en de tweede keer iet een andere spits) eindigde de ortieve wedstrijd tegen Texel 2 ook met deze stand. De andere wedstrijd die Texel 2 speelde was tegen De Koog 1 en ditmaal was De Koog met 2—1 de winnaar. KSMT 3 kwam weer eens tot een overwinning en nu versloeg het ZDH 4 met 2—1. Slufterhoek was de betere van Rab 2 en dit had een 5—0 overwinning voor Slufterhoek tot ge volg. Dubbeldik 4 kwam tegen Ooster end 6 uit zonder wisselspelers. Meestal heeft dat tot gevolg dat de overige spelers meer inzet tonen en tegen Oos terend wist Dubbeldik dan ook een royale 12—3 overwinning te behalen. Ryan van Heerwaarden scoorde voor Dubbeldik vijfmaal en bracht zijn totaal op 36 wat voor de topscorerslijst de eerste plaat betekent. Een plaats waar van Van Heenwaarden hoogst waar schijnlijk niet meer verdreven wordt. In de bekerwedstrijd Dubbeldik-De Zwaan kwam De Zwaan uit zonder wisselspelers. Mede dankzij vier doel punten van uitblinker Gerard Legierse die ondermeer een penalty benutte won De Zwaan met 6—2 en plaatste zich voor de zoveelste maal voor de finale. Rab zal om de derde plaats moeten strijden tegen Dubbeldik omdat het zijn kansloze wedstrijd met 9—0 verloor. Inschrijving van de teams voor vol gend seizoen moet gebeuren voor vrij dag 1 mei en niet zoals op de inschrij vingsformulieren staat genoemd 15 mei. Beker: De Zwaan-Dubbeldik JKM-Rab Eerste klasse: Nioz-KSMT Rab-Tex.Boys Amro-Texel Arn.Looyer-Mok Tweede klasse: Jelleboog-Oosterend 5 ZDH 3-Oosterend 4 Tex.Boys 2-ZDH 2 KSMT 2-Gempo Derde klasse: De Koog 2-Texel2 De Koog 2-Tex.Boys Dubbeldik 4-Oosterend 6 De Koog-Texel 2 Rab2-Slufterhoek ZDH 4-KSMT 3 3-4 7-1 4-1 6-0 2-4 0-2 2-4 1-2 2-2 2-2 12-3 2-1 0-5 1-2 sofmal deling is tussen momenten van rust en momenten van actie. (Dit vraagt wel veel van het concentratievermogen van de speler). De acties dragen een kort, fel karakter. Bij de cursus op Texel is er zowel voor jongens als meisjes, een minimum leeftijd van 10 jaar. De werkwijze is als volgt: er wordt begonnen met het oefe nen en spelen van softbal. Bij vol doende belangstelling en vaardigheden kan er op langere termijn door de ouderen overgestapt worden naar honkbal. Verder zal er getracht worden te komen tot een goede opbouw van het spel door: 1een goede inleiding tot het spel. 2. Het oefenen van de basis technieken. 3' Te komen tot volledig spel. 4. Bovendien ligt het in het voor nemen om na afloop van de cursus verder te gaan met het spelen van softbal resp. honkbal gedurende de resterende zomermaanden. Hopelijk is daarmede dan de basis gelegd voor een nieuwe zomersport op Texel. Met veel inzet, maar zonder veel overleg deelden Hauwert en Tex. Boys de punten: 1—1. Een terechte uitslag, want nadat de Boys in de eerste helft de toon aangaf, trok Hauwert na rust het initiatief naar zich toe. Beide ploegen leden zeer veel balverlies, mede veroorzaakt door de slechte toestand van het terrein, dat overeenkomsten ver toonde met een knollenveld. Als kijkspel was de wedstrijd daarom nauwelijks interessant. De Boys begroetten in hun gelederen weer de spelers Koos Witte en Kees van Heerwaarde, na bijna één seizoen absentie. Vooral Witte onderscheidde zich als organisator van de achterhoede, een paar gewennings- foutjes daargelaten. In de eerste helft gaven hij en zijn mannen nauwelijks kansen weg. De Westfriezen stonden konstant onder druk, wat in de 28ste minuut resulteerde in een 1 —0 voor sprong voor de Boys. Han Pastoor rondde een voorzet van Nico Zoetelief voorbeeldig af. Paul de Grave trachtte met afstandsschoten Tex. Boys in vei lige haven te loodsen, maar slaagde daarin niet. Na vijf minuten in de tweede helft kreeg Alfred Bakker een unieke gele genheid om wel die gewenste 2—0 te bewerkstelligen. Alleen voor de doelman gekomen schoot hij echter te gehaast, zodat de bal naast doel zeilde. Het middenveld van de Boys zakte nu danig in met als gevolg dat Hauwert in de wedstrijd kon terugkomen. Eerst had het nog de pech dat een schot op de binnenkant van de paal belandde, maar een kwartier voor tijd was het wel raak. Een opkomende middenvelder werd niet afgedekt en profiteerde met een onhoudbaar schot in de boven hoek 1 1 De rest van de tijd werd zonder ver dere averij doorgekomen, al moesten sommige spelers wel hun karakter tonen om niet ten onder te gaan in het tempo. Hierbij wordt vooral gedacht aan junior Edo Witte, die zich zeer ver dienstelijk weerde. De sportvisserswedstrijd van zondag die gehouden zou zorden nabij het Prins Hendrikhotel moest wegens harde noordoostenwind en daardoor te weinig water verplaatst worden naar de Kaap nabij Oosterend. Om 8.15 uur werd het startsein gegeven voor de wedstrijd waarin de vangsten zeer goed zouden worden. De zeventien deelnemers hadden met elkaar 100 vissen met een totale lengte van 23 meter en 20 centimeter aan het einde van de wedstrijd uit het water gehaald. De gevangen vissen kregen na te zijn gemeten alle hun vrijheid weer terug. De grootste vangst was 360 cm en de kleinste 19 cm. Eerste bij de jeugd werd Rob Eelman 126 cm, 2e. Martin Maat 104 cm, 3e. Cor Eelman 58 cm, 4e. Jan Nico van der Ploeg 45 cm. Bij de senioren 1. T. Buren 360 cm, 2. M. J. van der Zwaag 289 cm, 3. G. van Kranenburg 265 cm. Zondag 10 mei wordt er gevist bij De Koog op het strand bij de Badweg. Aanvang van de wedstrijd 08.00 uur. Zondag 17 mei is de uitwisseling met HSV De Karper uit Bergen. Bij deze wedstrijd kunnen ook de jeugdleden meedoen. Voor de kosten hoeven ze het niet te laten, het bedrag zal niet boven de vier gulden uitkomen. Dit is dan inclusief vervoer, boot en inschrijf geld. Men dient wel zelf voor aas te zorgen en zich op de wedstrijd van 10 mei op te geven. De stand om het kampioenschap van Texel na één derde van de wedstrijden is: geviste wed strijden, centimeters, punten: Afdeling senioren: T. Buren 4 621 51 M. J. van der Zwaag 4 599 55 D.Veltkamp 4 517 54 G. van Kranenburg 4 505 42 J. Heethuis 4 430 32 Afdeling jeugd: 13 Vi Martin Maat 4 338 Martin van der Zwaag 3 259 8 Cor Eelman 3 200 9 Rob Eelman 3 193 9 Jan Nico v.d. Ploeg 4 134 614 Donderdag 30 april (koninginnedag) worden door Gymvereniging Oosterend geen gymlessen gegeven. Junioren B: Ratronics 2-Zegel Modes 1—0 Zaalvoetbalprogramma: Woensdag 29 april: 18.00 u. Gempo-Rabo 18.45 u. Oosterend 6-KSMT 3 19.30 u. JKM-Marmag 20.30 u. Jelleboog-ZDH 3 21.15 u. De Koog 2-De Koog 1 22.00 u. Nioz 2-Oosterend 4 Zaaldienst: Texel Vrijdag 1 mei: 20.30 u. KSMT-Oosterend 5 21.15 u. Rab-Dubbeldik 22.00 u. Texel 2-Dubbeldik 4 Zaaldienst: Amro. Op zondag 26 april speelde de Texel se Rugby Club zijn eerste wedstrijd in een seven-a-site toernooi in Alkmaar. Ondanks dat de jongens nog maar twee maanden hadden getraind, gingen zij vol goede moed het veld in. In de eerste wedstrijd tegen Vuurtoren uit Diemen werd er door Texel behoorlijk tegenstand geboden, hoewel de eindstand toch een zeer overtuigende zege voor Diemen (22-0) werd. De tweede wedstrijd werd een totale nederlaag voor TRC, maar de wed strijdleiding was daaraan gedeeltelijk schuldig. Het team speelde tegen A.A.C. uit Amsterdam, dat al 5 jaar speelt en één van de beste uit Noord- Holland is. De TRC-leiding vindt het vreemd dat een zo jong en nieuw team als Texel tegen zo'n team wordt opge steld. In de derde en voor TRC laatste wed strijd werd door goed samenspel en perfekte afronding van Kees Kok, Texels eerste try gedrukt. De confersie werd ook benut, dus de eerste 6 pun ten waren binnen. Deze wedstrijd eind- digde dan wel in een nederlaag voor Texel, maar het team heeft er toch een behoorlijk brok ervaring bijgekregen. Als de jongens zo fanatiek blijven trai nen en spelen, kan de Texelse Rugby Club nog wat gaan betekenen in het volgende seizoen. Na twee wedstrijden in de promotie competitie voor een plaats in de afde lingshoofdklasse van Noordholland is het eerste team van JKM nog onge slagen. In de eerste thuiswedstrijd werd, door twee doelpunten van Nicol Scher mer, met 2—2 gewonnen van de Alk maarder kampioen FC Oudejans. Vorige week werd de verre uitwedstrijd tegen het Bloemensteegje (Krommenie) ver rassend door de Texelaars met 3—5 gewonnen. Na vier minuten spelen keken de Krommeniërs al tegen een 0—2 achter stand aan door doelpunten van Louis Uriot en Nicol Schermer. Enige mindere momenten in de organisatie van de ver dediging waren de oorzaak van de 3—2 achterstand bij de wissel. Maar toen Louis Uriot onmiddellijk na de wissel 3—3 kon maken en Henk Groen na een fantastisch doelpunt JKM op 3—4 had gezet, was de organisatie perfect. Zelfs een twee minutenstraf kon JKM niet meer ontregelen, al werd het wel span nend in de slotfase. Het Bloemensteegje dat niet op zulk Texels verweer had gerekend viel furieus aan. De beslissing viel in de laatste minuut toen Louis Uriot een aanval onderbrak en op rechts met de bal opkwam. Martin Land, goed meegekomen, besliste uit de harde voorzet van Uriot het pleit door 3—5 te scoren. Veel pech Woensdag is om 19.30 uur de derde ontmoeting tegen oude bekende Mar- mag uit Den Helder. Deze ploeg heeft tot nu toe veel pech gehad en staat onderaan met één winstpunt uit drie wedstrijden. Echter de laatste wedstrijd tegen FC Oudejans liep het weer goed. Onder leiding van Johan Gast zal Mar- mag er allen aan doen om van JKM te winnen, daar ze na winst weer een wat 'redelijker' uitgangspunt zullen hebben. JKM 2 doet het niet zo best. Deze jonge ploeg heeft het nogal moeilijk met het overkantse zaalvoetbal. Aan de vaste wal wordt er zelfs door de reserve teams op top-niveau gezaalvoetbald. Tweemaal moest JKM 2 daarom met een nederlaag genoegen nemen. Werd het vorige week in Den Helder een nog dragelijke 2—5 nederlaag tegen Telstar 2. Afgelopen vrijdag was het een 10—2 nederlaag tegen Red Lions 2. Alleen Mark Fonds zag kans tweemaal tegen de Lions te scoren. De Schagenaren waren technisch duidelijk sterker en na enkele aftastende eerste minuten kwam de doelpuntenmachine van de over- kanters goed op gang. Ondanks het verlies leert JKM 2 veel uit deze ont moetingen en moet winst in de toe komst mogelijk zijn. Vrijdag speelt JKM 2 een uitwedstrijd tegen het nog zonder punter verlies strijdende Berdos 2 uit Bergen. JKM 2 staat in het algemeen klassement na Macro Kleding op de tweede plaats. cj5*e d Vrijdagavond was JKM 2 in tie promotiewedstrijd tegen Red Lions 2 uit Schagen niet in staat om te winnen, in tegendeel: het werd een 10—2 nederlaag. Op de foto de eerste snelle uitval van Mark Fonds, die het eerste JKM doelpunt kon scoren. Enige tijd later zorgde een zelfde takdek voor het tweede punt

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 9