s portraad wil gemeente op de vingers tikken Jubileumtoernooi van Zwaluwen Onweer bracht Tevoko-toernooi tot voortijdig einde GEIOEI W KOSTSLAAP Marathonfestijn in zwembad Molenkoog Klachten over behandeling Voetbaltoernooi in Oosterend Texelse Boys Wijziging Lotto S.V. Texel Mooi weer maakte wielerwedstrijd tot aantrekkelijke koers De Koog Gym De Cocksdorp Wie de langste adem heeft Jubileumtoernooi Smash '68 RIJDAG 22 ME11981 JvRIJD, TEXELSE COURANT PAGINA 9 „De Texelse sportraad wil graag op- ;omen voor de belangen van haar ver- migingen. Het is daarom zaak dat alle ilannen en voorstellen die u aan de ge- neente doet ook bij ons kenbaar naakt. Het komt teveel voor dat B en W trieven niet beantwoorden waardoor Loor de betreffende club onzekere toe- ;omstmogelijkheden ontstaan." Dit zei Ie voorzitter van de sportraad de heer N. C. Munnikhuizen op de jaarverga- lering van deze instantie die maandag- ivond in dorpshuis De Wielewaal werd fcehouden. Munnikhuizen kwam tot de le uitspraak nadat een groot aantal ver enigingen op de vergadering klachten haar voren brachten over contacten met (Je gemeente. De voorzitter zei dat Invloed uitoefenen op de uiteindelijke B en W beslissing moeilijk is maar dat wel aangedrongen kan worden op een cor recte manier van vragen en problemen. Het is niet terecht om enthousiaste vrijwilligers de dupe te laten worden van [Weifelend handelen." Op de vergadering, die door ver tegenwoordigers van een twintigtal ver- |nigingen werd bezocht, kwamen voor- ll de accommodatieproblemen van de K/indsurfclub Texel en de Cocksdorper lustzeilvereniging ter sprake. Door een Afgevaardigde van de windsurfclub lierd geklaagd over het ontbreken van Len duidelijk gemeentebeleid voor deze Lk van watersport. „TESO gaat reela te maken om meer toeristen naar Texel je halen. De toeristen die bij Dijk- fnanshuizen komen surfen, kan echter Biets worden aangeboden. Toiletten zijn |r niet dus iedereen gaat maar achter de lijk zijn behoefte doen." Omwille van de jeiligheid werd gesteld dat zwemmer en urfer recht hebben op duidelijke af- praken. Na gesprekken met het college over deze materie heeft de windsurfclub niets meer vernomen. Ook de Cocks dorper Kustzeilvereniging zou graag een clubhuis met toiletten willen plaatsen. Op hun aanvraag is het antwoord ge komen dat B en W een clubgebouw niet noodzakelijk acht voor deze ver eniging. De sportraad beloofde maan dagavond beide verenigingen te zullen steunen bij hun verzoeken. Er is in middels een werkgroep 'Watersport' gevormd binnen de sportraad die zich als adviserende instantie aanbied bij het college. Rot situatie De heren Eelman en Van Beek waren niet te spreken over de behandeling van voetbalvereniging De Koog. „We zitten in een rot situatie omdat we naast de gemeente ook met staatsbosbeheer te maken hebben. Met die club is het moeilijk onderhandelen." Eelman had een kleine maar moeilijke wens, namelijk twee 'lichtmastjes'. De afscheiding van het speelveld met betonnen paaltjes en draad heeft bij de KNVB weerstanden opgeroepen. Het is dan ook waarschijn lijk dat de voetbalbond deze gevaarlijke voorziening afkeurt. ,,En dan hebben we nog ons kippenhok, ook wel kantine genoemd. De kleedkamers zijn ook niet bepaald van veel gemakken voorzien. Nieuwbouw is gewenst", aldus Eelman, die ook wees op het ontbreken van een noodzakelijk trainingsveld. Praamstra gaf toe dat de Koger voetbalclub het niet makkelijk heeft, maar wees ook op het feit dat het bestuur duidelijk moet maken of ze aan de Boodtlaan willen blijven voetballen of een ander terrein met uitbreidingsmogelijkheden wensen. ,,De affaire loopt zolang omdat jullie niet weg willen. De gevraagde voor zieningen zijn daar zeer moeilijk aan te brengen. Een trainingsveld is al hele maal onmogelijk." Praamstra wees erop dat het artikel 11 gebied gebruikt zou kunnen worden voor SV De Koog. Mek van der Heijden is aangenomen ais redacteur voor het nieuwe kontnktbiad van de Sportraad: Spits. Hij zei dat het bestuur snel zou moeten beslissen zodat de plannenmakers met de wensen rekening kunnen houden. Eelman beloofde met het bestuur te overleggen en begreep dat het Nikadel- gebied in feite de enige mogelijkheid is. Parcour Ook de Wielerclub voelt zich door de gemeente niet juist behandeld. Mun nikhuizen: ,,Na veel voorbereiding is deze club gekomen met een gedetail leerd plan voor een eigen wielerpar cours. Na een zeer kort gesprek over dit plan met de gemeente stonden de be stuursleden weer op straat met nul op het rekest. Dat geeft geen pas." De sportraad had daarop overleg gevoerd met de gemeente en volgens Munnik huizen worden de plannen nu wel serieus bekeken. Bij de bespreking van het meer jarenplan sociaal-cultureel werk viel het Cees de Grave van Texelse Boys op dat één wens het aanleggen van een ver hard trainingsveld in Den Burg betrof. ,,Wij hebben daar nooit om gevraagd en zullen het ook niet gebruiken." Hij wees op het feit dat meerdere clubs dan op het terrein zullen moeten trainen en met een overvol trainingsprogramma van SV Texel en de Boys lukt dat niet. De Grave vond het uitstekend als het veld er kwam voor andere takken van sport, maar zag dan wel graag een aparte ingang. Dubbel gebruik De Grave had ook problemen met het dubbel-gebruik van sportvelden. Bij de Boys gebruiken de RSG gymleraren de velden ook voor gymlessen. „Ik ben erg ontevreden over dat gebruik. Afspraken met de gemeente die wij nakomen, komen zij niet na. Als je er in je eentje iets van zegt tijdens de lessen krijg je twintig man tegenover je." De Grave zei dat er afspraken zijn inzake het niet gebruiken van de doelgebieden (slijtage) en perioden waarin niet gegymd mag worden als het veld opgeknapt wordt. Henk Keijser was het niet met De Grave eens. Hij wist dat de basisscholen zich in ieder geval altijd aan de eisen van ge meentewerken houden. Ook werd be sloten om met gemeentewerken te gaan praten over gebruik van het veld na de competitie. Bij veel voetbalclubs bestaat dan behoefte een toernooi. Maar officieel mag dit één keer in de drie jaar. De Grave: „Die planning is niet juist en wordt ook niet opgevolgd. Het is niet vast te stellen in welk jaar het veld er goed bij zal liggen. Dat moet elk jaar bekeken worden." Spits De pas aangestelde redacteur van het sportraad-maandblad 'Spits', Niek van der Heijden, deelde mee in augustus het eerste nummer te kunnen uitbrengen. Belangrijk onderdeel van dat blad moet een algemene sportagenda worden. Van der Heijden vroeg dan ook of de aanwezige verenigingen na konden gaan of gegevens voor die agenda tijdig aangeleverd kunnen worden. Alle aan gesloten sportverenigingen krijgen daarover nog nader bericht. Wierookt isniet gezien. Voetbalvereniging Zwaluwen Den oorn(ZDH) bestaat in juni vijftig jaar. Dit ugelijke feit wordt vooral op sportief bied gevierdIn de komende weken zal het veld van ZDH een drietal toer- oien worden gehouden. Zondag 31 ei wordt de spits afgebeten met een eine competitie tussen verschillende rste elftallen, waar het eerste van ZDH I pogen enkele tegenvallende wed- rijden uit het directe verleden voor het [omerreces' moreel weg te werken. Er wordt gespeeld in twee poules en de [edstrijden duren twee keer 15 minuten inder rust. Scheidsrechters zijn W. A. I. Sangers, W. Grabowskien J. van der loeg. De volgende teams doen mee: iH Den Hoorn, RKUVC, Ulestraten, iW Aquila, Dreumel, W De Meer, loofddorp, W BWS, Den Haag, ASV Irsenal, Amsterdam, HFC Spaarnevo- ils, Haarlem en Y-Boys, Amsterdam. Wedstrijdprogramma: |45 u. Opening 100 u. ZDH-RKUVC 135 u. w BWS-ASV Arsenal 11.10 u. RKW Aquila-w De Meer fc.45 u. HFC Spaarnevogels-Y Boys I^^Df^KV^quil^^^^^ Aanstaande weekende zal het druk lorden op het veld van Oosterend want iwel op zaterdag als op zondag wor- in toernooien gehouden. De deelnemende elftallen zijn op iterdag SVAP 3 en 4, AFC '34 5 en 6, ixelse Boys 3, De Koog 2 en SVO/Z 2 3. Op deze zaterdag zullen bovendien 'ie dames elftallen in het strijdperk [eden, waaruit blijkt dat ook in Ooster- id het damesvoetbal begint op te imen. Het toernooi begint 's ochtends 10.00 uur met een dameswedstrijd. Op zondag komen de volgende elf- lllen in actie: Texel 3, Strandvogels 3, ixelse Boys 2, HRC 8 en 9, Cocksdorp, :E en Oosterend 2, 3 en 4. Dit toernooi lint om 10.30 uur. Oosterend 1 en sn veteranen elftal gaan tenslotte nog lar een toernooi van S.V. Texel, itgeen betekent dat bijna alle Oos- [renders zo'n beetje in actie dienen te mien, omdat alle zondagelftallen te- ilijk moeten aantreden. 11.55 u. w BWS-HFC Spaarnevogels 12.30 u. RKUVC-w De Meer 13.05 u. ASV Arsenal-Y Boys 13.40 u. ZDH-w De Meer 14.15 u. w BWS—Y Boys 14.50 u. RKUVC-RKVV Aquila 15.25 u. Arsenal-HFC Spaarnevogels 16.00u. wedstrijd voor 3de en 4de plaats 16.35 u. Finale 17.35 u. Prijsuitreiking. Dit weekend weer verschillende toer nooien. Zaterdag speelt het derde mee in een toernooi van Oosterend. De meisjes junioren en pupillen gaan die dag naar een toernooi van Zeemacht in Den hélder. Ze vertrekken met de boot van 10.05 uur en ze gaan zeer sportief op de fiets. Zondag gaan de meisjes junioren weer op pad. Dan gaan ze met het damesteam naar een toernooi van Purmerstein. Vertrek met de boot van 9.05 uur, nu niet met de fiets maar per bus. Boys 2 heren speelt die dag mee in een toernooi van Oosterend. Het eerste en de veteranen zijn te gast bij sv Texel. Aanvangstijden zie het kastje. De A- junioren hebben geen toernooi maar kunnen ingezet worden bij de senioren. Zie de elftallen in het kastje. Lotto/toto In verband met Hemelvaartsdag wor den de weeklotto- en totoformulieren op dinsdag opgehaald en ingeleverd. Na vele jaren de toto en lotto voor S.V. Texel te hebben behartigt, draagt de heer Spanhaak dit werk nu over aan de heer S. Sietsma. Dit houdt enige veranderingen in: het nieuwe inlever- adres is nu Bernhardlaan 74. Het inle veren zelf gebeurt één dag eerder n.l. op dinsdagavond. Op deze dag komen de jongens ook voortaan bij u om de toto of lotto op te halen. S.V. Texel Donderdag 20 mei, aanvang half negen, ledenvergadering in de Kletskeet. Zondag, senioren en vetaranen toer nooi. Senioren: De Koog, Tex.Boys, Oosterend, Texel. Veteranen: Ooster end, ZDH, Stormvogels, Texel A, De Koog, De Cocksdorp, Tex. Boys en Texel B. Aanvang eerste wedstrijden 10.00 uur. Zaterdag om 16.30 uur houdt de ZPC TX '71 in het kader van haar tienjarig bestaan een halve en een hele kilo metermarathon voor leden. Er wordt steeds in groepen van vier deelnemers in estafettevorm gezwommen en dan naar gelang leeftijd de halve of hele kilo meter. De zwemclub verwacht alle leden op tijd te kunnen verwelkomen. Aan alle deelnemers wordt een leuke herinnering uitgereikt wat ook weer te maken heeft met het tienjarig bestaan. Een jeugdwaterpologroep in training van de ZPC TX '71 speelt haar eerste ontmoeting op maandagavond 25 mei a.s. om 20.15 uur in Molenkoog tegen een schoolteam uit Assendelft. De or ganisatie hoopt voor de deelnemers aan deze evenementen op veel publieke belangstelling. De rommeltjesmarkt van de zwemclub zal plaatsvinden op 30 mei op de Groeneplaats. Men kan spullen voor deze markt zaterdag a.s. van 9.3Ö tot 10.30 inleveren bij de schuur van Rijkswaterstaat op het Wezenland. Voor het ophalen daarvan even bellen 3571 of 3573. Wielervereniging Texel reed woens dagavond op het parcours Zuid Haffel de wedstrijden voor de competitie. Er stond een korte tijdrit op het programma plus een criterium van 10 ronden. Het weer was schitterend zodat het voor het publiek ook aangenaam was. De snelste tijd over 1400 meter werd gemaakt door Jos Huisman die er slechts 2.01 min. voor nodig had. Daarna volgde Hans Koorn met 2.02 min. en Albert Winter met 2.03 min. De B renners legden de afstand in iets meer tijd af. Ronald Kramer was de snelste met 2.11, tweede werd Mark Bakelaar met 2.12 en derde Ron Kam- minga met 2.20 min. De A-poule ging daarna als eerste van start voor de tien rondjes. De groep bleef vrijwel steeds bij elkaar. Simon Appel probeerde te vluch ten en later Hans van Tunen maar het peloton sloot hen al weer snel in. Voor Gerard Koorn en Ronald van Boven was de weg te lang want zij stopten voortijdig Evenals Simon Appel die een kapotte trapper had. De finish werd een massa sprint die gewonnen werd door de spe cialist in dit onderdeel Hans Koorn. Hij versloeg daarmee Jos Huisman en Douwe Dros terwijl Albert Winter als vierde eindigde en Leen van Elk als vijfde. In de B-poule werd zwaar gestreden om de punten. Vooral Ronald Kramer, Mark Bakelaar en Ron Kamminga hielden elkaar goed in het oog en gaven elkaar geen kans om te ontsnappen. De eind sprint van dit drietal werd met een band- diktegewonnen door Ronald Kramer met Ron Kamminga als tweede en Mark Bakelaar als derde. Uwe Smit die elke week speciaal overkomt uit Oudkarspel werd vierde en Coby Koorn vijfde. Bij de jeugd werd hard gekoerst door de A renners waarbij Niels Collou en Nico Evers zich nagenoeg even sterk toonden. Nico bleef goed bij en werd dan ook met slechts klein verschil door Niels geklopt op de eindstreep. Dennis van Rooy werd derde en Marleen Terwindt vierde. De jongste renners maakten er ook dit keer weer een leuke wedstrijd van met veel sportieve strijd. Paul Witte werd winnaar en Anna Simone Kooiman veroverde de tweede plaats. De derde plaats was voor Jef Schuur en de vierde voor Simone Winter zodat de beide meisjes in deze groep het weer prima deden. Ook Sebastiaan van Hoorn reed een goede wedstrijd en werd vijfde. Tot zondagmiddag een uur of drie werd er op de speelweide aan de Ploeg- landerweg enthousiast gevolleybald door een kleine honderd teams uit heel Nederland. Toen maakte een donderen de onweersbui een voortijdig einde aan het tiende buitentoernooi van MST- Tevoko, wat tot die tijd ondanks voort durende regendreiging bijna vlekkeloos was verlopen. Bij de opening van het toernooi om tien uur zaterdagmorgen bleek dat tien teams niet waren gekomen. Dit stelde de wedstrijdleiding ondanks drie reser veteams voor grote, maar niet onover komelijke problemen. Vooral in de veel publiek trekkende derde divisie brandde een hevige strijd los, daar Molenwiek zijn vorig jaar verdiende wisselbeker voor het beste set- en wedstrijdgemid delde moest verdedigen tegen het op een hoge klassering uitzijnde Armixtos. Maar ook de oudere garde in het team van Tevoko 65 trok fel van leer in de eerste klasse heren, wat de eerste dag dan ook al resulteerde in het winnen van S.V. De Koog Het tweede gaat zaterdag op toernooi naar Oosterend. Hun eerste wedstrijd is om 10.30 uur tegen SVO 2. Het eerste elftal en de veteranen gaan zondag op toernooi bij S.V. Texel Koog 1 speelt zijn eerste wedstrijd om 10.00 uur tegen Texelse Boys. De veteranen beginnen om 11.30 uur tegen Cocksdorp. Beide elftallen spelen drie wedstrijden. Aanstaande maandag 25 mei zal er geen gym zijn bij SVC i.v.m. de school vakantie. Tijdens het jazzfestival wordt za terdag in Den Burg een wedstrijd gehouden wie de langste adem heeft. Tussen drie en vier uur mag men bij de firma Agter voor op een trompet blazen. Wie dat met één adem het langst volhoudt wordt winnaar. Verder is bekend gewor den dat ook de Mokey's Revival aan het Jazzweekend mee zullen doen. De kaartverkoop loopt dit jaar uit stekend. In september 1968 werd in Oosterend een volleybalvereniging opgericht die de naam Smash '68 kreeg. Nu 12Vi jaar later vindt het bestuur van Smash '68 dat het jubileum niet ongemerkt voorbij mag gaan. Voor woensdagavond 27 mei is een puzzeltocht per fiets met daarna een feestavond georganiseerd. De start is om 18.30 uur bij dorpshuis de Bijen korf. Mocht het woensdagavond slecht weer zijn dan wordt in de zaal van de Bijenkorf een minivolleybaltoernooi ge houden. De feestavond begint dan om 21.15 uur. Alle leden en donateurs zijn van harte welkom. Op zaterdag 30 mei wordt het jubileumtoernooi gespeeld op het terrein bij de muzieknis in Oosterend (ingang Oranjestraat). Dit toernooi be gint om 11.00 uur. Aanwezig zijn: Heren, De Rog, Grooten Slock, Smash '68. PEN, Kobeko. Res. BGZ. Dames: Gyvo, Smash I, Smash II, De Rog, Cafeetje, Res. WGD. Supporters zijn van harte welkom. Verder wordt er in de periode van 3 juni tot en met 12 augustus zomer avondvolleybal gespeeld, ledereen kan elke woensdagavond om 19.30 uur op het terrein bij de muzieknis in Oosterend komen volleyballen. De kosten zijn f\,— per persoon. Bij slecht weer kan er wor den uitgeweken naar dorpshuis De Bijenkorf. Het huidige bestuur van Smash '68 bestaat uit voorzitter Peter Dros, secre taresse Frida Trap, penningmeesteresse Lyda Dijt, jeugdleidster Irene Zegers en algemeen bestuurslid Jantine Brouwer. De vereniging is een zeer bloeiende en heeft nu 47 leden. Als trainer fungeert Jan Schroeder. Hij traint op woensdag avond de jeugd, drie dames teams en het herenteam in dorpshuis De Bijen korf. De resultaten waren dit jaar niet slecht. Het Smash herenteam is kam pioen geworden in de tweede klasse en het onder de naam Strends End spelen de damesteam is kampioen geworden in de derde klasse van de eilandcompetitie. Ook hebben het dames I team in de Novobo competitie en het dames II team dat tweede klasse eilandcompe titie speelt het dit jaar goed gedaan. de poule. Zaterdag slaagde de wed strijdleiding erin om ongeveer zes uur de laatste wedstrijden van de dag te be ëindigen, waarna het volleybalfestijn voortgezet kon worden op de kampeer terreinen De Bremakker en De Koorn aar, waar de volleyballers van het vasteland waren ondergebracht. Vaste gasten Zondag werd op uitbundige wijze het tienjarig bestaan van het Tevoko toer nooi gevierd met het huldigen van een aantal volleyballers en de verenigingen Flash (Nijverdal), US (A'dam) en Ka tapult (Alkmaar) die sinds het bestaan van het toernooi, in 1972 opgezet door Theo van Asperen en Tjip Huisman, vaste gast zijn geworden, daarbij werd Tevoko's toernooi-team verrast met diverse geschenken waaronder het beeld van de dorpsomroeper uit Nijverdal. Ondanks een zonnige dag kwam er zo'n veertig minuten te vroeg een einde aan het toernooi vanwege de neerplenzende regen, waarin verder spelen onverant woord zou zijn geweest. Dat betekende dat de einduitslag rekenkundig moest worden vastgesteld, waardoor de prijs uitreiking moest komen te vervallen. Inmiddels is komen vast te staan dat de grote wisselbeker dit jaar gewonnen is door het damesteam van volleybalvere niging Dalen, dat in de derde klasse bijna alle wedstrijden met groot verschil wist te winnen. In de derde divisie wist zowel het heren- als het damesteam van Molenwiek beslag te leggen op de eerste plaats, bij de dames gevolgd door Amsterdam Boemerang, en bij de heren door Donitas. Goede resultaten werden verder behaald door het tweede dames team van Tevoko, dat eerste werd in de eerste klasse, terwijl het adspiranten meisjesteam een zeer verdienstelijke derde plaats haalde in de derde klasse dames. Het eilandcompetitieteam Te- beko werd eerste in de derde klasse heren. Ondanks het trieste slot kan de organisatie terugzien op een heel ge slaagd toernooi dat in 1982 ongetwijfeld zijn 11e jaargang zal kennen.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 9