stel Bier verkiezingsaffiches amsteF Reisje van Plattelandsvrouwen Bouwvergunningen Uitslag Postduivenvlucht Quickynette houdt open huis Texels Jazzfestival werd daverend succes AM STEL Wie zaterdagavond door Den Burg liep, kon verbazingwekkende taferelen zien. Voor café De Twaalf Balcken stond een lange rij mensen, die graag naar binnen wilden. Voor Den Grooten Slock stonden eveneens mensen te wachten. De Karseboom was ook stampvol en de andere café's hadden al evenmin over klandizie te klagen. Op het eerste gezicht zou je denken dat de Texelaars zulke drankorgels zijn dat ze in de rij gaan staan om in een café een borrel te kunnen drinken. Nadere beschouwing leerde echter dat de Texelaars kennelijk zulke jazzliefhebbers zijn dat ze het er voor over hebben geruime tijd in de rij te staan voordat ze in een bruin café hun favoriete muziek kunnen beluisteren. In tegenstelling tot vorig jaar is het jazzweekeinde dat afgelopen vrijdag en zaterdag in Den Burg werd gehouden een succes geworden. De organisatoren schatten dat vrijdagavond zo'n vijftienhonderd mensen op de been waren en zaterdagavond ongeveer tweeduizend, ,,'t Is zowat nog drukker dan met ouwe Sunderklaas", merkte iemand op. Het jazzweekeinde begon op vrijdag middag op de boot van vier uur. Zoals aangekondigd speelde de Little Town Jazzband tijdens de overtocht. Vorig jaar kwam de Silver Leaf Jazzband j spelend het schip op. Dat deed de Little I Town Jazzband niet. Alles was rustig aan boord, een paar mensen begonnen onrustig op hun stoel te schuiven en iemand mompelde: „Dat begint al goed." Maar opeens klonken vanuit de hal Dixie klanken en even later kwam de 1 Little Town Jazzband de lounge van de TESO boot binnen. Het werd een bij zonder swingende overtocht van Den Helder naar Texel die volgens velen tekort duurde. „Van mij mogen ze zo nog wel een keer heen en weer varen", riep een swingend meisje. Maar dat meisje had op Texel nog gelegenheid genoeg om jazzmuziek te horen, want vrijdagavond gonsde heel Den Burg van de jazzklanken. In disco dancing Question speelde het Flashback Quartet en deze formatie bestaande uit Bob Kaper, Marcel Hendricks, Huub Jansen en Henk Bosch van Drakesteyn zorgde voor de onbetwiste top van vrij dagavond. Het quartet trad maar één avond op, maar gaf zich die avond dan ook helemaal. Vooral drummer Huub Jansen zorgde voor minutenlange solo's waarnaar ieder ademloos luisterde en uitbundig en welgemeend applaudi- seerde. De belangstelling voor het zeer professionele Flashback Quartet was zeer groot en daarom was het een uit komst dat deze groep in de ruime zaal van Question op kon treden. In De Twaalf Balcken speelde de Little Town Jazzband en hier was het al een stuk moeilijker om je te bewegen, of aan de bar iets te bestellen. Met populaire dixieland muziek heeft deze band het op Texel beslist gemèèkt, hetgeen overi gens ook bleek bij de spectaculaire ope ningsstunt van het Jazzfestival op de Stenenplaats. Om half acht 's avonds kwamen daar de drumband Margaretha Sinclair, het Texels Fanfare en de Koger Drumband Voorwaarts Mars samen, die eerst voor een formidabele show zorg den. Het leek of op de Stenenplaats niet genoeg ruimte was voor het majorette korps van de Margaretha Sinclair band, maar hun optreden lukte wonderwel en dat gold eveneens voor de andere twee bands, Was de introductie van het jazzweekeinde vorig jaar op de trappen van het gemeentehuis een ietwat win derige en kale boel, nu bleek dat de Stenenplaats een veel intiemer en ge zelliger ruimte is voor dit soort optre dens. Na de Texelse bands was het tijd voor de Little Town Jazzband die het lied Icecream inzette. Dat was voor bur gemeester Engelvaart het sein om met een schep een ijsje uit een emmer te halen en aan een Texels kind te over handigen. De burgemeester was van mening dat het van belang is het hoofd koel te houden bij dergelijke opzwepen de muziek als die tijdens het jazzfestival ten gehore wordt gebracht. Hij stelde vast dat het een 'gezellige grote rotzooi' was en sprak de hoop uit dat dat zo zou blijven. Hij achtte het Texels jazzfestival van groot belang voor het eiland. Nadat de burgemeester het eerste ijsje had uit gereikt werd deze taak overgenomen door een medewerker van het jazz festival die nog zo'n 500 ijsjes aan kin deren uitdeelde. In café 't Tesselaartje speelde de New Dixie Dawn en deze band beschaamde zijn goede naam op Texel niet. De band had tijdens ouwe Sunderklaas in de Raadskelder opgetreden en had toen ook veel succes. De Texelse groep de Red Band speelde in Den Grooten Slock De Red Band had een aantal gast- spelers in zijn gelederen en dat droeg eraan bij dat zeer professionele muziek ten gehore werd gebracht. De muziek was hier en daar wat bluesachtig. Bij de Red Band valt altijd het enorme plezier op waarmee gespeeld wordt. In café De Karseboom had men op erg veel be langstelling gerekend voor de TESO Windkracht 11 Jazzband, vandaar dat er ook buiten zitjes en een bar gemaakt waren. Het gaf de Karseboom een gezellig en zomers aanzien. De klanken van de TESO Windkracht 11 Jazzband zweefden over de Groeneplaats en maakten iedereen die daar met de auto aankwam duidelijk dat er iets bijzonders aan de hand was in Den Burg. In café De Zwaan speelde vrijdag de Dixie Company. Ook hier een geanimeerde sf^er, met als prettige bijkomstigheid dat De Zwaan de eerste avond van het jazzweekeinde niet zo druk was zodat men rustig kon kijken en luisteren en daarnaast de mogelijkheid had af en toe ook nog iets te bestellen. Voorafgaand aan het jazzfestival zijn ongeveer 700 passepartout kaarten ver kocht. Dat betekent dat het jazzfestival dit jaar een financieel succes is. De stichting die het festival vorig jaar op Texel organiseerde is failliet, maar de nieuwe organisatie heeft zich ten doel gesteld alle schulden af te lossen. Met het huidige succes mag zeker verwacht worden dat een deel van deze schulden betaald zal worden. Het precieze fi nanciële resultaat van het jazzfestival zal in een volgend nummer van deze krant worden vermeld. Overigens blijken de organisatoren er ook dit jaar niet hele maal in geslaagd te zijn 'gesjoemel' met kaarten te voorkomen. Mensen die geen passé partout hadden, konden bij de ingang van een bepaald café voor vijf gulden een kaartje kopen om dat café te bezoeken. Juist in die vijf gulden kaart jes bestond op straat een levendige handel. Mensen die in de Twaalf Balcken waren geweest ruilden hun kaartje met mensen die in De Zwaan waren geweest en zo verder. Er was zelfs een café waar de kaarten uit een open raam werden doorgegeven. Een strenger systeem van kaartcontrole zal Op de Stenenplaats zette de Little Town Jazz band het tied Icecream in, terwijl burgemees ter Engelvaart een ijsje aan een kind over handigde. De belangstelling voor de opening van het jazzweekeinde was dit jaar over weldigend. {foto Arend Nijkampl moeilijk te verwezenlijken zijn, maar is toch de aandacht waard. Zaterdagochtend speelde de Little Town Jazzband op het bijzonder druk ke strand bij paal 17 waar de Ronde om Texel van start ging. Het was aardig dat de band achter de mensen kwam te staan die allemaal ingespannen naar zee tuurden. Plotseling hoorden ze achter zich swingende muziek en als één man keek iedereen om. De Little Town Jazzband heeft een uur op het strand gespeeld, 's Middags werd in Den Burg een Streetparade gehouden met de Little Town Jazzband. Ook de Texelse band Monkeys Revival en de Spectacles waren van de partij. Om vier uur werd op de Stenenplaats een wedstrijd ge houden wie het langst op een trompet kon blazen. De langste blazer hield het veertig seconden vol. Door slecht weer moest de wedstrijd voortijdig worden afgelast. In de Twaalf Balcken speelde zaterdagmiddag het Blue Burt Quartet, hetgeen betekende dat dit café 's mid dags ook alweer stampvol mensen zat. Het optreden van dit quartet was gratis en men hoefde dus geen kaartje te tonen. In de rij Zaterdagavond was echt de topavond van het jazzweekeinde. Wie de Twaalf Balcken binnen wilde waar de Littel Town Jazzband speelde of Den Grooten Slock waar het trio Jaap Dekker huis hield, moest een zeer lange adem hebben. Men stond simpelweg in de rij om binnen te komen en een biertje bestellen in deze café's was een ware toer. Wellicht dat de grote zaal van hotel De Lindeboom Texel volgend jaar uit komst kan brengen voor de zeer popu laire groepen. Vooral de belangstelling voor de boogie woogie muziek van Jaap Dekker was buitengewoon. In de Kar seboom speelde voor de tweede avond de TESO windkracht 11 Jazzband en door het minder goede weer was het nu niet goed mogelijk buiten te zitten. Daarom was het in de Karseboom zeer druk. De Dixie Company in De Zwaan trok zaterdag veel meer toehoorders dan vrijdag en de Red Band speelde zater dag in een stampvol café 't Tesselaartje. De River Boat Jazzband zorgde er in Question voor dat er op bescheiden schaal gedanst werd en de sfeer was hier buitengewoon goed. Tegen het eind van de avond, rond een uur of vier kwamen er muzikanten uit andere café's die in Question nog een partijtje mee- bliezen. Het was een grandioos slot van een bijzonder geslaagd weekeinde. Op zaterdagavond werd ook in de Raads kelder gespeeld en wel door de New Dixie Dawn. Ook hier was de sfeer goed en de muziek uitstekend. 34 Dames van de Texelse bond van Plattelandsvrouwen brachten een drie daags bezoek aan Middelburg. Per trein ging men naar Zeeland, alwaar de plaat selijke plattelandsvrouwen, die als gast vrouwen optraden voor een hartelijke ontvangst zorgden. De tweede dag stond een bustocht naar Brugge op het programma. Via Zeeuws Vlaanderen, Knokke en Heist bereikte men dit ro mantische stadje met het oude en gaaf bewaarde stadscentrum, tal van be zienswaardigheden, oude bruggetjes, kronkelende steegjes en nodende win kelstraten met het vermaarde kloskant, koper en smeedwerk. Voor de 'lekker bekken' onder de dames waren er enorme punten taart. De dag werd in Middelburg besloten met een diner samen met de Zeeuwse gastvrouwen. De laatste dag werd 's morgens onder leiding van een gids een rondwandeling door Middelburg gemaakt waarna de terugtocht werd aanvaard. De Little Town Jazzband speelde op de boot van vier uur naar Texel. WOENSDAG 27 ME11981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Het bestuur van de PSP afdeling Texel deelt het volgende mee aan haar sympathisanten. Zowel van het college van B en W als van het PEN bedrijf Texel zijn klachten binnengekomen be treffende het ophangen van PSP ver kiezingsaffiches op verkeersborden en verdeelkasten. Volgens genoemde in stanties is het belang van de openbare orde, de verkeersveiligheid en dat van de PSP geschaad en bovendien getuigt het niet van respect voor de werk zaamheden van de PEN mensen. Hoe wel het bestuur van de PSP begrip heeft voor het feit dat sympathisanten van de PSP uit onvrede met de huidige maat schappij hun ongenoegen op vreedzame en opvallende manier willen uiten, wil zij die mensen toch verzoeken genoemde activiteiten in het vervolg achterwege te laten. Verder roept het bestuur van de PSP afdeling Texel de betreffende sym pathisanten op de bewuste affiches weer van de genoemde plaatsen te ver wijderen.. Namens het bestuur, de voorzitter, Donald de Vrind, Den Burg In de periode 4 tot 15 mei zijn door het college van B en W aan de volgende personen of instanties bouwvergunnin gen afgegeven: M. Boon Kikkertstraat 26 in De Cocksdorp voor het bouwen van een bungalow aan het Keidelplein 8; M.P. Reuvers voor het vergroten van de woning Rozendijk 30; D. Graaf voor het bouwen van een zwembad bij Beatrix- laan 19 in Den Burg; H. de Jong voor het het plaatsen van een koelcel aan de Nieuwlanderweg; de Fa. J. Zegers Postweg 87 bij De Cocksdorp voor het plaatsen van een aardappelloods aan de Slufterweg 211; A. Ellen voor het plaat sen van een schuifpui en een dakkapel aan de woning Bernhardlaan 97 in Den Burg; De Coöperatieve Aardappelbe waarplaats Wilsterstraat 21 in Den Burg voor het bouwen van een aardappel- sorteerloods bij Meyertebos 7; J. de Beurs voor het verbouwen van het kan toor Laagwaalderweg tot woning; M. J. de Weijer Oosterenderweg 26 De Waal voor het bouwen van een paardenstal en fietsenberging; De CVO school aan de Wilhelminalaan voor het verbouwen van de school. Derden-belanghebbenden kunnen te gen deze beschikkingen ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen een bezwaarschrift indienen. Nadere informatie is hierover is te verkrijgen bij de gemeentesec retarie, afdeling Algemene Zaken, kamer 209. Zaterdag 23 mei vlogen de Texelse postduiven vanuit Compiegne (428 km) in Frankrijk. Gelost werd om 6.40 uur met Z.Zw-wind. Het ging weer erg hard. De eerste duiven kwamen praktisch tegelijk aan. Er waren 36 Texelse duiven ingezet. Uitslag: 1e duif 11.01.42 uur 1645 Meter/min., 2e duif 11.01.52 uur 1644 meter/min., 3e duif 11.02.16 uur 1641 meter/min., laatste prijsduif 11.01.52 uur 1628 meter/min. D. Panneman De Koog 1, 2, 3e prijs; A. Keijzer Den Burg 4, 6, 7, 8e prijs; S, Feenstra De Waal 5e prijs. ondernemers-aktiviteiten De Quickynette-vesting aan de Waal- derstraat (in het Albert Heijn gebouw) wordt dinsdagmiddag a.s. officieel ge opend. Woensdag wordt de hele dag open huis gehouden om het publiek gelegenheid te geven met de snel- stomerij kennis te maken. Oorspronkelijk was het de bedoeling van de heren B. Moll en J. Coutinho om hun bedrijf tegelijk te openen met het AH-filiaal. Dat lukte echter niet omdat er vertraging kwam in de levering van de uit Italië afkomstige machines. Zoals bekend zal men in de Quicky- nette het stoomwerk zeer snel kunnen laten uitvoeren. Wat 's morgens ge bracht wordt, kan 's middags worden afgehaald. De Texelse Quickynette heeft in vijf buitendorpen adressen waar ook stoomgoed kan worden be zorgd: in De Cocksdorp bij de Holi- markt, in De Koog bij Daalders Su permarkt, in Den Hoorn bij de fa. KI. Boon en Zn., in Oudeschild bij de Spar- winkel van Koorn en in Oosterend bij Tatenhove in de Verlorenkost. In De Waal is het niet gelukt een adres te vinden. In de buitendorpen zullen de klanten een dag langer geduld moeten hebben. In de Quickynette kunnen niet alleen kledingstukken ter reiniging worden aangeboden, maar ook donzen dekbed den, gordijnen en andere textiel. Wie leer en suede wil laten reinigen kan er ook terecht, maar deze artikelen moeten voor een speciale behandeling naar een Quickynette-vestiging op het vasteland worden gestuurd.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5