Cjroen c2wartrjexels in het harL, Veel deelnemers voor Concours Hippique Betrap een catamaran met uw camera! I H VAN HET i i 1'raadhuis Winnaars fotowedstrijd Talentenjacht trok veeIpubliek Tegen boom Geslaagd Baldadigheid en vernielingen Data Zeepkistenraces Oud papier hier [Mededelingen van B. en W. j Jeugdinstuiven in buitendorpen Horloge gestolen 94e JAARGANG NR. 9595 VRIJDAG 24 JUL11981 iedactie, Frits Beutick, Warmoesstraat 43, Den Burg, tel 02220) 2208 en Hans Oosterhof, Weverstraat 31, Den Burg, tel 02220) 4988. larry de Graaf is tot 10 augustus met vakantie, /oor advertenties, abonnementen, etc.: angeveld De Rooy B.V., Postbus 11, 1790 AA Den Burg, telefoon (02220) 2741. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abonnementsprijs f15,10 per kwartaal 70 cent incasso; los 60 dent. Bankrelaties: Amro Bank nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; NMB nr. 67.34.60.398. Voor het Concours Hippique dat aterdag op de ijsbaan aan de Emma- aan wordt gehouden hebben zich een iroot aantal deelnemers aangemeld, laaruit heeft de organiserende ver- iniging, de Vrienden van het Paard, een litgebreid en, zo is de verwachting, levarieerd programma kunnen samen tellen. Het concours-programma dat im één uur 's middags begint bevat naar liefst achttien onderdelen, waarbij n vergelijking met vorige jaren de inderdelen aangespannen pony's en ten tandemdemonstratie met twee- ipannen en een zespan nieuw zijn. 's Morgens worden op het terrein aan Ie Emmalaan de W.P.N. keuringen lehouden. Bij dit onderdeel vooraf- laande aan het concours hippique is lubliek welkom. Na de keuringen wordt im twaalf uur het eerste gedeelte van iet spingconcours voor paarden ge- louden. Dit is een voorronde waarna ijdens het programma om ongeveer vijf lur de acht beste springpaarden en uiters de strijd om de eerste plaats uilen aanbinden. Zoals wellicht bekend hangt het fi- lanciële welslagen van een paarden- :oncours in belangrijke mate af van de weersomstandigheden. Vorig jaar was iet 'te' warm, waardoor veel mensen en plekje aan het strand verkozen loven het zonnige concoursterrein, 'oorzitter van de de Vereniging voor 'rienden van het Paard, Jaap Lap: „Het oncours trekt altijd een vast publiek naar de groep die we net nodig hebben n slechts af en toe paardenevene- nenten bezoekt laat dit sterk van de weersomstandigheden afhangen." Vorig jaar hield dit in dat het concours inancieel niet helemaal quitte draaide, /olgens Jaap Lap staat de vereniging indanks de vele vrijwilligers en de fi- lanciële sponsoring (bij door middel van irijzen) van middenstanders elk jaar oor steeds hoger wordende vaste las- en zoals materiaalhuur e.d. Plaatselijk Het bijzondere van het concours is !at uitsluitend met Texelse paarden vordt gewerkt. Zo ontstaat een plaat- elijke strijd die voor publiek tevens laat zien wat de Texelse paardenhobbyisten met hun dieren gemiddeld presteren. Alleen de speaker is zaterdagmiddag een 'overkanter'". De heer W. Spoelstra uit Grouw zal het gebodene met des kundig commentaar ondersteunen. Het programma bevat enkele traditionele onderdelen waarbij het opvallend is dat de animo dit jaar groot is. Zo zijn er voor het onderdeel bespannen landbouw- tuigpaarden voor een luxe rijtuig, ge reden door dames, maar liefst veertien inschrijvingen. In de Rassenparade, een speciaal onderdeel van het concours, zullen zestien verschillende rassen aan het publiek getoond worden. Tandem In de laatst gehouden vergadering van de vereniging was gepleit voor het instellen van een zogenaamd „tandem nummer", met twee voorgespannen paarden. Enkele leden veronderstelden dat de animo om aan dit nummer deel te nemen groot zou zijn. Bij de inschrijving is echter gebleken dat slechts twee Op de Pontweg bij de kruising met de Van der Sterrweg reed dinsdagavond een Texelaar tegen een verkeersbord en een boom. De man, die in overspannen toestand verkeerde, werd per ambulan ce afgevoerd en naar het ziekenhuis in Den Helder gebracht. Van daar ging hij echter op eigen gelegenheid weer terug naar Texel. tandem-liefhebbers zich hebben aange meld. Daarom is gekozen voor een de monstratie waarbij ook J. Kiljan jr. met een zesspan acte de presence zal geven. De aanmelding voor het springnum- mer voor paarden viel dit jaar iets tegen. Jaap Lap heeft de indruk dat onder paardeneigenaars de animo om met de dieren te springen en ze hiervoor ook te trainen op Texel terugloopt. Desalniet temin staat het publiek zaterdagmiddag een gevarieerd concours te wachten. De entree voor volwassenen is f7,— en kinderen betalen drie gulden. Voor de cursus machineschrijven van het Scheidegger Instituut, gehouden in de Witte Burcht te Den Burg slaagden de volgende personen: M. Schuurman (168), A. Schaatsenberg (188), A. Duin- ker (167), N. van Slooten (175), A. van Heerwaarden (207), J. Snoek (143), A. de Laat (149), P. van de Berg (176), M. van der Vis (143), J. Bremer (169), N. Boon (219), J. Witte (165), E. Kooiman (175), G. van der Brink (194), J. Eelman (224), M. van der Star (148), W. Luiken (233), E. Stark (171), L. van Elk (136), A. Bakker (200), J. Baretta (152), A. Dekker (169), mej. Brons (184), Th. Boogaard (195), R. Witte (173), C. Witte (200), H. Keveling (168), J. Dros (196), mej. Duiven (179), K. Dros (151), J. van der Vis (179) en G. Rump (169). Een groep van 15 jongens heeft dinsdag op en bij de Grensweg ver nielingen aangericht. Eerst werd een grote hoeveelheid bierflesjes op het wegdek aan stukken gesmeten en ver volgens werden tenten bij de Grensweg kapot gesneden. Tegen een aantal jongens heeft de politie proces verbaal opgemaakt. Verder is de zaak nog in onderzoek. Op het parkeerterrein bij de Nikadel in De Koog werd door een groepje van zes jongelui een verkeerszuil omgetrapt. Verder werden vijf boompjes vernield. Er blijkt enige onduidelijkheid ont staand te zijn over de data van de volgende zeepkistenraces. De eerste race was op 19 juli, de tweede wordt op 26 juli gehouden en de derde is op 2 augustus. Met het kiezen van deze data rijden autocross en zeepkistenrace el kaar niet in de wielen. Door Scouting Texel wordt vrijdag aanstaande oud papier opgehaald in de Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Gast huisstraat, De Zes, Jonkerstraat, Willem van Beierenstraat en Boogerd. Men wordt verzocht het papier om zeven uur 's avonds gebundeld aan de weg te zetten. Jongens die willen helpen bij het ophalen van het oud papier kunnen zich om zeven uur melden bij het clubhuis van Scouting Texel in Den Burg. Hinderwet Tot en met 20 augustus 1981 liggen ap het gemeentehuis, kamer 209, ter nzage de aanvragen voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet, ingediend door: a. J. W. G. Pels Rijcken, voor een bovengrondse opslagtank voor pro- paangas aan de Herenstraat 29 te Den Hoorn; b. P: J. Breman, voor een veebedrijf aan de Spangerweg 10 te De Waal. De tijdstippen waarop inzage verkre gen kan worden, zijn: maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Op maan dagavond van 19.30 tot 22.30 uur. Tot en met bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren bij bur gemeester en wethouders, postbus 200, 1791 AE Den Burg, worden ingediend. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift indient, niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Mondeling kunnen gemotiveerde be zwaren worden ingebracht op de open bare zitting, welke op woensdag 12 augustus 1981 gehouden wordt. Voor de aanvraag onder a. begint de zitting om 14.00 uur en voor de aanvraag' onder b om 14.30 uur. Tijdens de zitting is tevens gelegenheid om over de aan vraag van gedachten te wisselen. Zij, die schriftelijk en/of mondeling bezwaren hebben ingediend, zullen te zijner tijd eveneens in de gelegenheid worden gesteld om bezwaren tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking in te dienen. Nadere informatie wordt u desge vraagd graag door de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie verstrekt. Het winnende duo. Voor de tweede maal werd dins dagavond in het Eier/andsche Huis in De Cocksdorp een talentenjacht met bingo georganiseerd. De publieke belangstel ling voor dit gebeuren was zeer groot en het lijkt dan ook dat de beheerder van het Eier/andsche HuisJan Zoetelief, en de leiding van Recre-aktief raak hebben geschoten met dit vermaak. Dinsdag avond zat het zaaltje van het dorpshuis in ieder geval bomvol met toeristen. Alleen het aantal aanmeldingen voor de talentenjacht viel een beetje tegen: slechts vijf deelnemers meldden zich aan, waarbij het opviel dat geen enkele volwassene de sprong voor het voetlicht durfde wagen. Opvallend was ook dat het publiek en de deelnemers praktisch allen toeristen waren. Waarschijnlijk ligt dit aan het feit dat het nog niet genoeg bekend is dat ook Texelaars welkom zijn om hun kunnen [zang, dans, toneel, voordracht, musiceren, etc) aan het publiek te tonen. Mogelijk dat zorg vuldiger voorbereide optredens door de Texelaars het artistieke peil van de avond wat omhoog kunnen tillen. Toe risten zijn namelijk veel meer gedwon gen te improviseren omdat ze uiteraard bij het afreizen naar Texel niet wisten dat dergelijke avonden op hun vakantie eiland gehouden worden. De sfeer was dinsdagavond wel echt 'Tessels'. Met behulp van de Recre-aktief medewer kers en speaker 'Toonwerd de avond vakkundig opgebouwd en mede daar door leek alles op een winterse ver enigingsavond. De spits werd afgebeten door twee jonge jongens die een kort en zeer geïmproviseerd cabaretprogramma brachten. Niet gehinderd door zenuwen werd een persiflage gebracht op de tv- reclamespotjes en enkele moppen wer den door middel van korte toneelstukjes met veel succes gebracht. Een meisje uit Brabant had weer een heel andere specialiteit. Zij was in staat beide oren in een knoop te leggen. Het 'vreemde' schouwspel dat dit kunstje opleverde zorgde voor veel hilariteit in de zaal en de truc moest dan ook op verzoek ver schillende keren uitgevoerd worden. „Tot mijn negende jaar kon ik het alleen met één oor, maar opeens lukte het met alle twee", was haar commentaar. Daarna gaf ze een kanarie-fluitconcert ten beste. Een Limburgs duo zorgde voor een muzikaal optreden. Zij brach ten licht heupwiegend en zuiver zingend de smartlap „Mijn gouden ringetje". Twee meisjes speelden een kort toneel stukje wat echter door het niet ge bruiken van de microfoons zeer slecht was te verstaan. Deze handicap zal ongetwijfeld een rol hebben gespeeld bij de uiteindelijke publieksbeoprdeling want de meisjes speelden zeer onge dwongen en natuurlijk, maar wisten alleen de eerste rijen tot aandacht te brengen. De laatste deelneemster was vier jaar maar kreeg juist daardoor de lachers op haar hand. Zij bracht een liedje waarvan de titel ons is ontgaan. De uitvoering leek veel op het bekende 'poezie mauw' liedje wat enige jaren geleden met behulp van Dorus vele malen op de tv te zien was. Het publiek koos uiteindelijk het Limburgse duo tot winnaar. Zij kregen een taart en moes ten onder 'bis'-geroep het winnende nummer nogmaals zingen. De komende weken wordt elke dinsdagavond vanaf 20.30 uur een talentenjacht met bingo in het Eier/andsche Huis gehouden. Deel nemers kunnen zich op de avond zelf opgeven aan de zaal. De toegang is gratis. De komende weken organiseert Recre-aktief verschillden jeugdinstuiven in de buitendorpen, die vooral bedoeld zijn voor de Texelse jeugd. Bij de on langs gehouden jeugdmiddagen bleek alleen in Den Burg veel belangstelling te zijn. Mogelijk dat het nog niet voldoen de bekend is dat deze middagen speci aal voor een Texels publiek zijn in de leeftijd van zes tot veertien jaar. Tijdens de instuiven zijn er voor de bezoekers vele mogelijkheden voor sport en spel zoals hockey, jeu de boule, etc. De toeaana is aratis. Hieronder volgen de data en plaatsen van de instuiven, die van 's middags twee tot vier uur duren. De Cocksdorp: 24 en 27 juli achter het Eierlandsche Huis, Oosterend: 31 juli en 3 augustus, muzieknisterrein aan de Oranjestraat; De Waal: 7 en 10 augustus, sportveld aan de Oosterenderweg; Oudeschild: 14 en 17 augustus, sportveldje aan de Trompstraat; De Koog: 21 augustus, sportveld aan de Boodtlaan. De jeugd instuiven op 17 en 21 augustus be ginnen om 15.30 uur. Uit een tent die op een camping in De Koog stond werd dinsdag een horloge gestolen. Het ging om een zilverkleurig Seiko horloge. Uit een strandcabine bij De Koog werden een luchtbed, bad handdoek en boekjes gestolen. In De Koog werd eveneens een lange leren jas ontvreemd. De uit Maarssen- broek afkomstige eigenaar had hem in de garderobe van een discotheek ge hangen. ^a^eHj^VfSVeH'"' diej" d" BBvalgcwd is voor f350.-. Het belangrijkste ven deze ektiefoto is, dat e, op het exact juiste moment geknipt is en dat geeft dan een sensationeel beeld van een catamaran die in de fout gaat. Het heeft even geduurd, maar de deskundige jury is eruit. Na wikken en wegen, discussies en na veie malen alle inzendingen de revue te laten passeren, kwam men tot een praktisch una niem oordeel. Het oordeel over de door de Texelse Courant en Texeitoerist uitgeschreven fotowedstrijd met als onderwerp de catamaran-zeilwedstrijd: het rondje om Texel. Drieënveertig in zendingen (84 foto's) moesten beoordeeld worden. De winnaar was snel gevonden, maar met de keuze van de nummers twee en drie en de jeugdwinnaar was meer tijd gemoeid. Op deze pagina de winnende foto's, waarbij opgemerkt moet worden dat het veelal zwart-wit afdrukken van kleurenfoto's, het resul taat niet ten goede komt. In totaal is duizend gulden aan prijzen uitgeloofd. De prijswinnaars krijgen thuis persoonlijk bericnt. Eerste prijs, Uitslag f350,—: E. de Ruiter, Burgemeester Zaandam. Ter Laanstraat 97, Tweede prijs, f250,—: Jeanet Visser, Nieuwlanderweg 16, Waalen burg. Derde prijs, f100,—A. P. J. Zegers, Hogereind 40, De Waal. De speciale aanmoedigingsprijs van f100,— voor de beste foto van een deelnemer tot 15 jaar, gaat naar Arno Smit, Gravenstraat 24, Den Burg. Acht troostprijzen van elk f25,— gaan naar: W. J. Schreur uit Stein, E. Soepma uit De Koog, NI. Endenburg uit Den Helder, A. Keijser uit Den Burg, F. Schrama uit De Cocksdorp, B. Lap uit Den Burg, P. Boon uit Den Burg en C. J. Commandeur uit Den Burg. (Lees verder op pagina 7)

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 1