„Rob Heilbron is als een kind dat niet tegen zijn verlies kan 'imwuTNiMi.nKl f f For a few dollars more L/y/R zegel] c c mm cü Wederom naar de warmte DQDE5p gegalvaniseerde golfplaten Conclusie van Martin Warnaar: Boos artikel in Surfmagazine over Ronde om Texel Aanrijding Rijverbod Fietsendiefstallen Rectificatie CD CD O -Q C CQ 0 "D "D C O 0 „5>e Br una cWinKgl VERHUISD Frans Zegel 1! INSDAG 28 JULI 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 3 ,,Het is onze bedoeling de Ronde van Texel volgend jaar te splitsen, kan de gewone race kunnen enthousiaste catamaranzeilers meedoen. )e andere tocht zullen we speciaal voor de heer Heilbron uitzetten lidden op de Noordzee. Daar heeft hij geen last van visnetten. Om te roorkomen dat zijn boot omslaat zullen we een dun laagje olie op de olven gooien, zodat het water rustig blijft." Dit commentaar geeft Martin War- aar desgevraagd op een artikel dat Rob leilbron en Marleen de Wilde in het lad Surf Magazine schreven. In dit blad «ordt kritiek geleverd op de organisatie r an de Ronde om Texel. Heilbron was in I winnaar van de Ronde om Texel laar eindigde dit jaar slechts bij de erste 15 in de overall klasse. Hij schrijft: Er is me vaak gevraagd of ik in 1980 die lewuste VC boei op de Vlakte van erken wel of niet aan de goede kant yy lerond heb. Ik kan daar nu als antwoord p geven dat ik 'm in 1980 aan de loede kant heb gerond en zodoende '^iok niet vastgelopen ben. Dit jaar dacht jic et organiserend comité het beter te «eten dan ik en heeft de boeien en wel alle boeien in ondiep water uitgelegd. Hierdoor liep praktisch iedereen vast. net alle schade van dien. Toen wij dan j aok vastliepen lag ik omgerekend in I leidende positie." Heilbron geeft vervolgens een indruk «an de race en meldt dat hij ongeveer als ichtste de vuurtoren rondde. Er werd een flinke voorsprong op andere boten ipgebouwd. Net toen mijn bemanning Marleen de Wilde begon te zingen dat /ve opnieuw op een onverbiddelijke iverwinning afstevenden, liepen we /ast op een plek die nota bene ver luiten het afgebakende gebied lag. Doordat de boot oploefde en ik niet op ;ijd loskwam van de trapeze sloegen we ïaar loef om. Ik kon het niet geloven dat dat met mij zou gebeuren. Ik voelde me belazerd en dacht aan rondje Texel 1980 waarin ik zelfs niet één keer vastliep omdat IK (hoofdletters van Rob Heil bron -red.) weet waar je zeilen kunt en waarheen. De organisatie weet hele maal niets af van navigeren of kaart lezen, het is een schande dat zulke mensen denken een race van een dergelijk kaliber te kunnen organise ren." Heilbron stelde in totaal vier keer te zijn omgeslagen. Hij wijt het aan het slechte parcours en één keer zou het gekomen zijn door een golf die de persboot veroorzaakte. Kind Martin Warnaar die deel uitmaakte 1 van de commissie die de Ronde om Texel organiseerde kwalificeert Heilbron als een kind dat niet tegen zijn verlies kan. ,,Dit is in grote tegenspraak tot de enorme lof die we toegezwaaid kregen van allerlei andere watersportbladen", zegt hij. ,,ln het blad Multihull dat verscheen voordat de Ronde van Texel van start ging was Heilbron zelf enorm positief over de organisatie. Maar toen wist hij nog niet dat hij zou verliezen, natuurlijk." Warnaar zegt dat de boeien op de Noordzee zijn neergelegd door de Koninklijke Marine die hiervoor zijn uiterst zorgvuldige navigatie apparatuur gebruikte. Tussen de vuurtoren en de VC boei werden met boeien slechts de bestaande staken die de vaarroute mar keren duidelijker zichtbaar gemaakt. Dit werd gedaan om te voorkomen dat stukken afgesneden werden. „Vorig jaar hielden figuren als Heilbron zich aan geen enkele opgave", zegt Warnaar. „Ik weet nog wel dat er een honend gejoel opging toen Heilbron vorig jaar zijn eerste prijs kreeg. Hij heeft zich toen niet aan de route gehouden. Juist voor „For a few dollars more" is de naam 0 an de western die voor deze week op et woensdagavondprogramma staat. Vl let betreft een werkstuk van het duo iergio Leone (regie) en Ennio Morri- one (muziek) en waarin de cowboy-bij- itstek, Clint Eastwood, de hoofdrol M ertolkt. Eastwood is in „For a few "Jollars more" opnieuw de mysterieuze unfighter die hij in „The good, the bad nd the ugly" (later in het zomer- ^trogramma) gestalte gaf. Er zijn zelfs 1 og meer parallellen te trekken met deze echter een beetje anders. De één achtervolgt namelijk uit wraak en de ander om tienduizend dollar beloning in wacht te slepen, want die zijn op het hoofd van de vervaarlijke „El Indio" gezet. Toegang 12 jaar. m ndere Leone-film. Eén van de bijrollen lnamelijk Lee van Cleef, bekend om 'fe ijn starre uiterlijk, waardoor hem meer- ïalen de rol van de wrede vergelder /ordt opgedrongen. Van Cleef schijnt r niet mee te zitten en speelt dit ipeciale soort rollen als vanouds. Nu i hij kolonel Mortimer, een veteraan uit Ie Amerikaanse burgeroorlog. Evenals lastwood is hij een „Bountyhunter" en eiden zijn een levensgevaarlijke des- erado op het spoor. Hun intenties zijn Zondag deed zich een aanrijding voor op de Pontweg bij de kruising met het Gerritslanderdijkje. Een inwoner uit Hilversum remde af omdat hij rechtsaf wilde slaan en eerst nog op enkele passerende fietsers moest wachten die over het fietspad naderden. Een 33jarige man uit Bussum bemerkte dat te laat en reed met zijn auto achterop de Hilver summer. Op de Mokweg ontstond schade aan twee auto's toen een 45-jarige vrouw van Texel haar auto uitparkeerde en daardoor een auto raakte die aan een 20-jarige inwoonster uit Alkmaar toebe hoorde. De hausse in fietsendiefstallen be- seft momenteel zijn top. Donderdag verden een roodbruine damesfiets 'an het merk Hudsfors en een donker- ilauwe damesfiets van het merk ïazellee gestolen. Van het NTKC errein bij de Krimweg werd een race- Iets met tien versnellingen van het lerk Puch gestolen. De zilvergrijze iets is 7500,— waard. Donderdag werd en damesfiets gestolen van het merk iparta De Luxe, kleur groen, met een vaarde van 7400, Een groene lureka herenfiets met drie versnellingen n een goudkleurige Union damesfiets verden die dag eveneens ontvreemd, aterdag werd uit de Molenstraat in >en Burg een roodbruine Gazelle Ricar- l lo gestolen. Een maandag werd in Den Purg nog eens drie keer aangifte edaan van gestolen fietsen. Het gaat ier om een bruine Gazelle met huur- ummer P163 en een bruine tandem iet huurnummer GS 811635. Op de 'i iroeneplaats werd een groene heren ets gestolen. In De Koog werden een roene Burgos herenfiets, een rode erenfiets en een racefiets van het ïerk Union in de kleur grijs/beige estolen. Een 22-jarige automobilist uit Amstel veen kreeg maandag een rijverbod op gelegd. Zijn auto stond op de Boodtlaan in De Koog in de berm en hij kon hem er niet meer uitkrijgen. Hij liet een politie- busje stoppen en vroeg of de agenten even wilde helpen met duwen. De agenten bemerkten dat de man dermate onder invloed van sterke drank verkeer de dat hij geen auto kon besturen. Hij kreeg een rijverbod van 8 uur opgelegd. In de krant van vrijdag 24 juni is een zetfoutje geslopen. Bij de vermelding van de geslaagden voor het machine- schrijven is het aantal aanslagen per minuut van geslaagde Paula van den Berg niet juist weergegeven: het waren er 276 in plaats van 176. Woensdag 29 juli In het gemeentehuis wordt om 16.00 uur een afscheidsreceptie gehouden voor parkeerwachter Jo de Graaf. Voor de overige agendapunten wordt verwezen naar de Recre-aktief bijlage die bij de krant van vrijdag bijgesloten was. figuren als Heilbron hebben we dit jaar een protestcommissie in het leven ge roepen. Als die er vorig jaar was ge weest, hadden andere zeilers zeker tegen hem geprotesteerd." Een sterk bewijs voor het wel goed zijn van de route geeft Warnaar door te stellen dat hij als eerste met zijn Super- cat de route voer waar Heilbron blijkens zijn stukje in Surf Magazine zoveel pro blemen had. „De Supercat steekt veel dieper dan de Hobie waar Heilbron in voer. Ik heb echter helemaal geen pro blemen gehad met vastlopen. Kennelijk heeft hij zich toch niet aan de route gehouden", zegt Warnaar.„En dat hij last heeft van een golf van een persboot met windkracht 6, waardoor hij zou zijn omgeslagen, lijkt me overdreven." Overigens komt in het stuk in Surf Magazine nog een passage voor waaruit blijkt dat Heilbron een bedenkelijke route moet hebben gevaren en boven dien blijk geeft van een minder sportieve mentaliteit: „Eindelijk vonden we dieper water totdat we opeens netten voor ons in het water zagen staan. Marleen gilde „Kijk uit", maar ik was zo woest dat ik besloot over die netten heen te ram men." Uit deze passage concludeert Warnaar dat Heilbron zich niet aan de route heeft gehouden, want in de route waren beslist geen netten aanwezig. „De stukgevaren netten waren van Theo Eilander. Die is bij onze organisatie betrokken en heeft ook geholpen bij het uitzetten van de boeien. Hij had een schade van 7750,— aan die netten en heeft die geclaimd bij onze organisatie. Toen bleek dat we niet wisten wie die netten stuk had gevaren heeft hij die claim weer ingetrokken. Hij voelt zich zo betrokken bij onze organisatie dat hij ons niet wilde benadelen. Theo Eilander zal de route zeker niet dwars door zijn eigen netten hebben uitgezet. Nu we Martin Warnaar: „Speciaal rondje op de Noordzee voor Rob Heilbron" weten wie de dader is zullen we een brief sturen naar Eilander dat hij de schade bij Heilbron kan verhalen", zegt Warnaar. Over het stuk van de VC boei tot aan de IJzeren Kaap merkt warnaar op dat men hier zelf zijn route kon bepalen, omdat de kortste route ook de beste route was. Mensen die hier in moei lijkheden kwamen hadden het aan zich zelf te danken. Dan hielden ze niet goed de vaargeul aan. Vieze smaak Warnaar zegt aan het geheel een uiterst vieze smaak in de mond te hebben overgehouden. „Ik bewonder Heilbron als zeiler. Ik bewonder hem ook voor de manier waarop hij telkens weer in de publiciteit weet te komen. Waar ik hem niet om bewonder zijn dit soort kunsten. Het is beslist niet de eerste keer dat hij zoiets flikt. Heilbron kan gewoon niet tegen zijn verlies", zegt Warnaar. Bestuurslid Hans Bakker zegt desge vraagd dat de organisatie van de Ronde om Texel niet op het artikel in Surf Magazine zal reageren. „We vinden dit soort aantijgingen die nergens op slaan te min om er ook maar enige aandacht aan te geven." I v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Na een werkzaam leven is plotseling, nog voorzien van het H. Oliesel, van mij weggeno men mijn innig geliefde man Jacob Maas, echtgenoot van M. Bakker, op de leeftijd van 75 jaar. M. Maas-Bakker Texel, 26 juli 1981, „Atalanta", Rozendijk 26, Den Burg. De H. Eucharistie-viering wordt gehouden op donderdag 30 juli om 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren woensdag 29 juli van 19.30 - 20.30 uur in rusthuis „St. Jan", waar de overledene is opgebaard, en na de begrafenis in de „Witte Burcht". Met droefheid geven wij U kennis, dat plot seling, nog voorzien van het H. Oliesel, van ons is heengegaan onze lieve broer, zwager en oom Jacob Maas, echtgenoot van M. Bakker, in de leeftijd van bijna 76 jaar. De families Maas en Bakker neven en nichten Plotseling is van ons heengegaan onze beste vriend Jaap Maas Gezamenlijke kampeerders Camping Woutershok. Langs deze weg willen wij iedereen heel hartelijk bedanken voor de grote belangstelling en gaven, die we gekregen hebben bij de geboorte van onze vierling Ger, Paul, Rob en Cor. Annelies, Rob en Marieke Bekink. Voor al Uw gas (gas flessen cilinders). Twee- wielercentrum Kikkert, Badweg 1Bel (02228) 215 b.g.g. 760. Bezorgen ook mogelijk. Bij accu-problemen kon- takt met Garage Kievit, Jonkerstraat opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Dure tijden? De Twee Paardjes als het om de oortjes gaat. Trek in 'n hartig hapje? Vanmiddag, morgen, overmorgen bij Ploff-lnn is het altijd kwaliteit. Kantoorstr., Den Burg tel. 4708. Elke woensdagochtend van 10 - 12 uur is er in de Hollebol de WAO-soos. Vervoersproblemen? Bel dan even 4792 (MZW-pro- jekt). Een strandhuisje voor Uw gasten aan De Koog? Reserveer bij Cor Kuip (02228) 225. Vanaf de Badweg tot Paal 21 Verseput hypotheken. Tel. (02220) 3100. GORDIJNSTOFFEN uit Zweden en Denemarken! Artima, Gravenstraat, tel. 3592. Open haardenbezitters! Husqvarna kettingzagen -eeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Geen gesjouw met bier en fris, omdat Kooymans Slijterij altijd per auto be reikbaar is I Assurantiekantoor J. Witte, Warmoesstraal 40, tel. (02220)4314. Verseput verzekeringen. Tel. (02220) 3100. Het beste en het goed- ■coopste rijwielrek bij Dros Smederij, Spinbaan 18, Den Burg, tel. (02220) 2108. Verseput financieringen. Tel. (02220) 3100. Te koop prima nieuwe aardappelen. Doré. Tuin derij Buijsman, Hollewal 20, tel 2133. Tapijt vuil? Huur Citir tapijtreiniger. G. Koot, Kerkstraat 3, Oosterend. Vino - wine - vin - wein vinho - wijn. Kooymans Slijterij. Renault 18 diesel, v.a. 724.955,— rijklaar. Gara ge Dros, tel. (02225) 233. Café-restaurant De In stuif. Alle dagen geopend Telefoonnummer Snackbar/Lunchroom Parkstraat: 4890. Jonge hennen. 3 en 4 aug. worden de hennen rondgebracht. Er kan nog besteld worden. N. J. Witte, Schilderend 3, Den Burg, tel. (02220) 2238. Uw bruidswerkspecialist: Flowerstyling Schuiling, tel. (02220) 4571. Café-Restaurant „De Raadskelder": goede spijs, eenvoudige prijs. Tot ziens. Tel. (02220) ??3R Supermarkt De Instuif Veel parkeerruimte. Cali- forniëweg 130. De Rode Pimpernel voor al uw visspecialitei- ten, o.a. gebakken en ge stoofde paling. Tel. (02228) 663. Ontdek eens een leuk klein restaurantje met redelijke prijzen, gemoe delijke sfeer, fijne muziek en gezellig zitje rond de open haard I De Taveerne, De Koog. Supermarkt De Instuif Veel parkeerruimte. Californiëweg 130. Eethuis De Taveerne, Dorpsstr. 29a, De Koog, el. (02228) 585/862. Speciale weekendmenu's voor redelijke prijzen, ge serveerd in een gezellige sfeervolle omgeving met fijne muziek en opér haardvuur. rlowerstyling Schuiling. Ons tel.nr. (02220) 4571. Henna uit Pakistan en India 72,95. De Kado shop, Birinenburg 12. Café-Restaurant „De Raadskelder". Van eigen bodem Texels lamsvlees met royale garnering voor een redelijke prijs. Tel (02220) 2235. Voor toer- en lichtge wicht fietsen. Dros Tweewielers, tel. (02225) 233. Iedere dag een ander dagmenu in de Rode Pimpernel. Eethuis „De Taveerne' Uitstekend geschikt voor al uw diners of partijtjes. Voor leuke menusugges ties bel (02228) 585/862. Verse Texelse lamsbout in de Rode Pimpernel. Bruiloft, conferentie, koud buffet, receptie, reünie, vergadering, enz. Alles mogelijk in Hotel De Pelikaan", Pelikaan- weg, De Koog, tel. (022281 202 Finse rolgordijnen en gordijnstoffen. Boutique „Déjè-Vu", tel. (02220) 3881 Als U spullen heeft voor de rommeltjes- markt van ZDH, Den Hoorn, (02226) 381. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. 102220) 3809. Voor al uw dieet- en zoutarme arti kelen naar Gé Koot, Kerk straat 3, Oosterend. Voor Uw receptie of diner naar de Rode Pim pernel in De Koog, tel. (02228) 663. Donderdagavond: Humpy Dumpy in de Spyker. Gezellig. Te koop 2 éénpersoons bedden met matras z.g.a.n.; kunnen ook als stapelbed gebruikt worden, 7175,—. Tel. (02220) 4985. Een hypotheek sluit je niet zomaar. Krijgt U hypotheekaanbiedingen van elders, dan is dat gunstig voor UI Laat deze dan onafhankelijk kosteloos en vrijblijvend door ons beoordelen. De rente is niet alleen zalig makend. De bijkomende bepalingen zijn namelijk veel belangrijker. Wij zijn niet gebonden aan welke instelling dan ook. Met eigen computerberekenin gen van jaar tot jaar nauwkeurig. Tex. Hyp Info. Centrum, Bernhard- laan 109, tel. (02220) 2833 Auto spuiten. Verenigde Schilders. Uitverkoop voorjaars collectie. Nu 20, 30, 40, 50% korting bij La Bou tique, Waalderstraat 4, Den Burg. T ypen/stenocursussen Scheidegger Instituut. Voor aanmeldingen en in lichtingen: Antwoordnr. 222, 1270 VB Huizen, tel. (02152) 58731, p/a Den Burg, tel. 2057. Uitstekende buiten muurverf. Verenigde Schilders. Kantenmaaiers van 7167,- voor 7125,-. Dros Tweewielers, tel. (02225) 233. Voor al Uw zonwering naar het vertrouwde adres! J. Waayer, Peperstraat 25 Oosterend, tel. (02223) 446. Bel ons voor een af spraak. 'A/ij zijn gaarne bereid onze produkten aan U te tonen. Het grootste bedrijf uit Utrecht Zonweringsbedrijf De Lente, garandeert onze kwaliteit. Grasmaaiers v.a. 7525,- Dros Tweewielers, tel (02225) 233. Café-Restaurant „De Raadskelder". Voor een hapje, drankje of dineren, gaat U de Raadskelder eens proberen. Tel. (02220) 2235. Tot ziens. Nu volop rode bessen. L. Huisman, „De Veen", tel. 2203. Alle soorten enkele en dubbele beglazing. Ver enigde Schilders. Uitverkoop voorjaars collectie nu 20, 30, 40, 50% korting bij La Bou tique, Waalderstraat 4, Den Burg, Te koop surfpak m. jasje, maat S (z.g.a.n.). Tel. (02223) 384. Een dagje uit? Neem de kamera mee, zodat u nog lang van zo'n feestelijke dag kunt genieten. We zorgen voor stralende foto's. J. Nauta fotogra fie, uw fotovakzaak. IJssalon Jelltex vraagt meisje of jonge vrouw, voor parttime werk. Binnenburg 19, (02220) 4871. Kamer te huur te Am sterdam in de Jordaan per 1 augustus. Tel. (020) 240296. Te k. a. tienerslaapkamer ameublement, inh. ledikant met bodem, bu- reaukast ladenkastje. Pr. n.o.t.k. Tel. 3814. Sierpleister spuiten o.a. grenol. Verenigde Schilders. Samenleven. Niks aan de hand? Natuurlijk wel. Laat U volledig informe ren. Fa. Jan Dekker, In formatiecentrum, Bern- hardlaan 109, (02220) 2833. Te k.a. Puch Maxi 7700, videorecorder Philips VCR 1502. Tel. (02220) 2950. Donderdagavond: Humpy Dumpy in Spyker. Gezellig de Te koop: kippen, groot en kriel. Van Wijland, Burdetstraat 13, Den Burg. Tel. (02220) 2434. Wie wil er dahlia's wieden? Voor vervoer wordt gezorgd. Bellen tussen 18.00 en 19.00 uur (02220) 2318. Te koop 2 olietanks 1000 liter. Te k. gevr. schommelrek. Tel. 4784 De nieuwe winterreis programma's van Hotel plan zijn uit. Haal een exemplaar bij Reisburo Texel in de Weverstraat. Donderdagavond Humpy Dumpy in de Spyker. Gezellig. Henk, Trijntje, Biem, Simon en Klaas Hendrik Troost, van Hemmerkooi 20, naar Bemhardlaan 103, 1791 XC Den Burg, tel. (02220) 4817. per 1 augustus 1981 ons adres: Fam. E. J. J. Eelman, c/o Shell Nigeria, PRDW PMB 2418, 21/22 Marina, Lagos, Nigeria Ed, Jos, Marianne, Lotje en Eddy. ■li i^i nIuii mini Op Texel verkri|y haar hij Voorradig in diverse maten. OUDESCHILD TELEFOON 2719

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 3