Oude waarheden soms opnieuw beo Tweede zeepkistenrace betere resultaten Ds. De Boer bij afscheid: Assurantiekantoor Bremer in nieuw kantoor Repetities Mannenkoor beginnen weer Tex. Boys-nieuws S.V. Oosterend Jas gestolen PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 28 JULI 19 Verbetenheid en spanning aan de start bij de zeepkistenrace, categorie grote wielen. De coureur op de foto is Li Siong Chang uit De Koog. Meer deelnemers, meer publiek en betere resultaten. Aldus geldt resumerend voor de tweede zeepkistenrace van dit seizoen, die zondagmiddag op de Schansweg werd verreden onder auspiciën van Recre-aktief. Die betere resultaten in de vorm van veel langere afstanden waren ongetwijfeld het resultaat van fanatiek gesleutel door de kinderen en hun ouders in de afgelopen week naar aanleiding van de resultaten die gedurende de eerste wedstrijd werden geboekt en van krachtige wind. Deze keer werd de één kilometer barrière met gemak genomen door maar liefst vier coureurs. over te rijden, maar dat wilde hij Omdat iedereen ervan overtuigd dat het allemaal niet zo boos was doeld en omdat de vindingrijkheid Inse respect afdwong, kreeg hij bi prijsuitreiking toch een „misversti prijs" in de vorm van een taart. Niewelii De race werd in de categorie g wielen deze keer gewonnen door Dl ik u als broeders en zusters leren ken nen", zo zei hij. Na afloop van de dienst nam de voorzitter van de Gereformeerde Kerkeraad, Siem Bremer het woord. „Dominee we maken geen balans op er zijn zoveel hoofden, zoveel zinnen. Sommigen zullen blij zijn dat u weg gaat, anderen zullen het heel jammer vinden." Bremer zei dat de uiteindelijke balans door God opgemaakt zal wor den. Wel dankte hij De Boer voor de woorden 'van liefde tot elkaar' die hij bij zijn afscheid gesproken had. „Ik hoop dat deze woorden mogen bijdragen tot een hechte Gereformeerde kerk." Nadat de cadeaus waren uitgereikt bedankte Ds. de Boer iedereen voor de fijne tijd die hij hier heeft mogen doorbrengen. Hij maakte daarbij de vergelijking met Monnickendam, de gemeente waar hij 35 jaar geleden begonnen is: „Eerlijk, maar de oude waarheden tellen een woordje mee." „Er zaten in mijn preken oude en nieuwe schatten, maar u moet bedenken de ontwikkeling staat niet stil." Hij zei dat sommige gemeentele den bezorgd waren geweest over de 'nieuwe schatten', „maar ik heb bij mijn komst velen ontmoet die dankbaar waren. Houdt de genade vast", zo besloot hij zijn afscheidswoord. Ds De Boer gaat met emiritaat en gaat in Renkum wonen. Helemaal stoppen doet hij nog niet. In zijn nieuwe woonplaats zal hij fungeren als hulp- en bejaarden predikant. De Gereformeerde kerk in Oosterend is slechts korte tijd vakant. In september wordt de nieuwe voorganger Ds. Donker uit Kloostertille benoemd. Het Texelse Christelijke Mannenkoor start, na een korte zomerstop, vrijdag 31 juli a.s. weer met de repetities. Aanvang 19.30 uur. De repetities wor den gehouden in de Nederlands Her vormde kerk in De Waal. Het aantal leden van het Mannenkoor liep vorig seizoen iets terug. Nieuwe leden zijn dan ook hartelijk welkom. Elke vrijdag wordt twee uur gerepeteerd en naast religieus repertoire worden ook populai re en klassieke liederen ingestudeerd. Aanmelding is mogelijk tijdens de repe tities. Helaas moest één van hen worden gediskwalificeerd. Dat was Inse Bonne uit Den Burg Ide winnaar van het klassement van vorig jaar) die als gewicht een hoeveelheid water mee voerde en dit halverwege het parcours loosde. Op deze manier had zijn wagen snelheid gekregen en kon na het lozen maximaal van het windvoordeel worden geprofiteerd. Of dat zoveel heeft uitge maakt is nog een punt van discussie Iwant door de wet van de traagheid is een hoog gewicht ook op het niet hellende deel van het parcours van ondernemers- akti viteltën Het nieuwe kantoor aan de Vliestraat ziet er modern en efficiënt uit. Er is een hoekje waar even rustig met cliënten kan worden gepraat. Met behulp van een beeldscherm die op een computer in Den Haag is aangesloten kunnen in zeer korte tijd alle gegevens van de verzeker de worden opgevraagd. Bremer is ver bonden aan de Administratieve Centrale voor Tussenpersonen, een instelling die een deel van de computer van Nationa le Nederlanden in Den Haag heeft gehuurd. Met de computer zijn kaarten bakken overbodig geworden en kan het bestand aan verzekerden up to date bijgehouden worden. De verbinding tussen de computer en het Texelse assurantiekantoor gaat via het telefoon net. Het huis aan de Vliestraat 1 was oorspronkelijk een woonhuis en moet die bestemming volgens het bestem mingsplan ook houden. Daarom is bij het kantoor een bedrijfswoning voor zoon Kees gemaakt. De verbouwing van een deel van het pand tot kantoor werd gedaan door de firma Drijver. Het schil derwerk deed Bremer zelf. „Het is mijn oude vak", zegt hij. „Van oorsprong ben ik huisschilder. Ik werkte bij het bedrijf van mijn vader. In 1954 begon ik met verzekeringen. Dat deed ik naast Siem Bremer en zoon Koos aan het werk in hun nieuwe kantoor. Koos zit achter de nieuwe computerterminal. belang) maar een feit is dat Inse in de eerste manche de fantastische afstand van 1104 meter bereikte en ook in de tweede manche de kilometer ruim schoots overschreed. Het gedurende de rit veranderen van het gewicht is echter strijdig met de longeschreven) regels en het resultaat van Inse telde dan ook niet mee. De kans om de wisselbekèr ook dit jaar te veroveren werd daarmee uiterst klein De mensen van Recre-aktief vonden het een bar vervelend incident. Ze wilden Inse de gelegenheid geven de manche mijn gewone werk. Er moesten ook nog de nodige diploma's worden gehaald, dus dat was dag en nacht werken", zegt Siem Bremer. In 1964 kon hij de ver zekeringsportefeuille overnemen van Cor Mooijen in Den Burg. „Ik liet toen mijn kwasten varen en ging mij alleen maar op verzekeringen toeleggen." In Oosterend zat het kantoor respectieve lijk in de Kerkstraat, Vliestraat, Mul derstraat en nu dus weer in de Vlie straat. Bremer werkt voor in het totaal zo'n vijftien verschillende verzekerings maatschappijen, waaronder Nationale Nederlanden, Delta Lloyd, Ennia, AGO en Amev. Objectief Het assurantiekantoor van Bremer is lid van de Nederlandse Vereniging van Assurantieadviseurs. Assurentiebedrij- ven die aan bepaalde eisen voldoen kunnen op uitnodiging lid worden van de NVA. Het gaat er bij deze onaf hankelijke kantoren om zo objectief mogelijke verzekeringsadviezen te ge ven. Verder bepleiten de bij de NVA aangesloten kantoren de belangen van verzekerden bij de verzekeringsmaat schappijen. Voor de dames, de senioren en de A-junioren zijn de trainingen weer be gonnen. De aanvangstijden voor de dames is half zeven op dinsdag en vrijdag en voor de mannen op dezelfde dagen om kwart voor acht. Zaterdag a.s. begint het oefenprogramma met de wedstrijd Texelse Boys 2 tegen Cocks- doro om 7 uur. Woensdag 5 aug. Tex.Boys 1-Texel 3, 7 uur. Zaterdag 8 aug. Tex.Boys 2-ZDH 2, 7 uur. Zondag 9 aug. Tex 8oys 1-De Koog 1, 7 uur. De senioren kunnen vanaf vrijdag 31 juli weer iedere vrijdag en dinsdag trainen o.l.v. 8. Vonk. De aanvang is 19.00 uur. Pupillen en junioren zullen vanaf 17 augustus weer kunnen trainen. Hierover zal nog nader bericht volgen. Bonne, die aan de eerste race niet I meegedaan en daardoor geen kansl b ber is voor het totaalklassement, s resultaten van de drie races worden s nl. opgeteld De driewielige wagen b Daniel was op het allerlaatste mome s elkaar gezet. Het zeer vakkundige n werk was bij wijze van spreken nog toen de wagen aan de start versch In de kar bevond zich een inricf waardoor het mogelijk was een zv ijzeren gewicht halverwege af te pen. Tijdig realiseerde de coureur dat het in werking brengen van i installatie tot diskwalificatie zou Ie en om hem toch niet in de verleidir brengen zorgde zijn vader ervoor da gewicht stevig werd vastgebonden De tweede plaats bij de grote wi werd ingenomen door Peter Jan g met de wagen die in de vorige race gemak de eerste plaats bereikte, derde prijs ging deze keer naar M Geus met dezelfde wagen. De vi plaats was voor Pieter Dros (810 me op de voet gevolgd door Brendai Graaf en Li Siong Chang die elk dezelfde wagen) 805 meter lieten r ren. 9 Kleine wieli 3 Bij de kleine wielen (in welke p tegorie deze keer zes coureurtjes r v deden) werd Mark Hessel Huizinga g 676 meter onbetwist winnaar. Het F opmerkelijk dat Mark Hessel dezi It stand in de tweede manche lang ei haalde (553 meter) wat alleen maar si verklaren door de wind die op moment even was gaan liggen. Twi d werd Bonito Daalder (589 meter), d ei Eddy Bakker (534 meter), vierde rr Nijman (519 meter) en vijfde Ie Kossen met 396 meter. d Autopedra Ook deze keer maakte een auto race onderdeel uit van het jeu{ race-gebeuren op de Hogeberg waren maar liefst achttien deelner tjes die in tegenstelling tot de v( race één keer reden waardoor het evenement een heel wat vlotter vei had. De eerste prijs ging naar Kir Veij (480 meter). De tweede prijs door Diederik Höweler (477 m< derde prijs Jilles Eissen (476 m< Vierde werd Stafan Wuestman ei vijfde plaats werd gedeeld door Jol Nieboer en Nils Raats met elk meter. Hi Uit een bar dancing in De Koog vrijdagavond een leren jack ges dat een bezoeker op de kapstok 11 achtergelaten. In de jas bevonden n een rijbewijs, kentekenbewijs van 'v motorfiets een paspoort en slei Uit de dancing werden verder a' spijkerjack en een andere jas gest Een auto van een toerist uit Zo meer die vrijdag in De Koog geparl!e stond werd door onbekenden va spiegelsontdaan. Dewagenstondo parkeerterrein bij camping Kogerst n Op dezelfde parkeerplaats werd vai 'e Duitse auto een band lekgestoken ONDERNEMERSACTIVITEITEN Assurantiekantoor Bremer in Oosterend heeft een nieuw kantoor aan de Vliestraat 1 betrokken. Dat houdt in dat Siem Bremer geen kantoor meer houdt aan huis, maar dat alle verzekeringszaken voortaan in de Vliestraat afgehandeld worden. Het betrekken van het nieuwe kantoor is een gevolg van het feit dat beide zoons van Siem Bremer veel voor het verzekeringsvak blijken te voelen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de belangstelling van Koos en Kees Bremer uit zou gaan naar de zaak van hun vader. Toen die belangstelling er later toch kwam bleek het kamertje in het huis aan de Mulderstraat te klein te zijn voor alledrie en werd het pand aan de Vliestraat gekocht. Met 85 vierkante meter kantoorruimte kan men daar royaal uit de voeten. Met het betrekken van het nieuwe pand is assurantiekantoor Bremer tegelijk aangesloten op de computer van de Administratie Centrale voor Tussenpersonen. Tijdens een open dag die op 7 augustus zal worden gehouden kunnen de cliënten vanaf 14.00 uur kennismaken met het nieuwe kantoor. Ds. J. H. da „Oosterenders zijn stoere mensen, ze zijn eerlijk, maar hebben soms ook moeite met oude waarheden opnieuw te beoordelen." Dit zei Ds. J. de Boer bij zijn afscheid van de Gereformeerde kerk uit Oosterend. Zondag preekte dominee De Boer voor het laatst in deze gemeen te. „ik heb vijfendertig jaar heel wat afgepreekt. Maar het woord moet door gegeven worden tegen al het doemden ken en wereldse bedreigingen in", zo zei hij in zijn afscheidspreek. Na de kerk dienst volgde een min of meer officieel afscheid waarbij de scheidende predi kant en zijn vrouw een foto van de Hogeberg en bloemen kregen aangebo den. Het thema van dominee De Boer zijn laatste Texelse preek was: Houdt het Woord vast en Houdt zo elkaar vast. Als. bijbeltekst had hij hiervoor gekozen Petrus 122-25, waarin wordt uitgelegd waarom het Woord van God een on vergankelijk iets is. „Nu gij uw zielen door gehoorzaamheid aan de waarheid gereinigd hebt tot ongeveinsde broe derliefde, hebt dan elkander van harte en bestendig lief, als wedergeboren en niet uit vergankelijk maar uit onver gankelijk zaak, door het levende en blijvende woord van God. Want: Alle vlees is als gras en al zijn heerlijkheid als een bloem in het gras; het gras verdort en de bloem valt af, maar het Woord des Heren blijft in der eeuwigheid." De Boer memoreerde de vele malen dat hij dat Woord gedurende de afge lopen vier jaar in Oosterend gebracht had. „We hebben onze tekortkomin- oer: „Ik heb in die jaren heel wat afgepreekt" gen", zo zei hij. „Het woord van God heeft ook in deze gemeente niet altijd geleid tot het bewandelen van de juiste weg, maar", zo was de scheidende dominee van mening, „het heeft ook dikwijls hoop gegeven. Het leven is vergankelijk. Ik heb eens een dominee horen zeggen: de industrieterreinen met hun vervuiling zijn vergankelijk. U hebt mij nooit de ontdekkingen der aarde tot aan de ruimtevaart toe horen afkraken. Het zijn dingen die ons mensen gegeven worden." Ds. de Boer hield zijn ge meenteleden echter ook voor dat dit gegevene op veel manieren gebruikt wordt. „En dat is iets waar wij als christenen ook verantwoordelijkheid voor hebben." Politiek De Boer had begrepen dat het be trekken van de actuele politiek in zijn preken soms weerstand had opgeroe pen. „Het is echter een zaak van tole rantie en luisteren naar elkaar", zo zei hij. Hij noemde hierbij de broederliefde uit de bijbeltekst. „Dat betekent niet dat we elkaar alleen maar leuk en aardig moeten vinden. Dat zou te gemakkelijk zijn. Veel mensen zijn op een heilloze weg wat betreft het omspringen met deze aarde. 'De kleine polder onder de grote hemel' is er eens gezegd en dat is ook zo. Ook de polder vergaat maar als ik aan de mooie Texelse plekjes denk onder God's hemel dan ben ik dank baar." De Boer noemde ook de 'downs uit zijn periode in Oosterend. „Toen heb

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 4