ó|M/ Evenementen van 15 tot en met 23 augustus 1981 Zondag 16 augustus 1981 Maandag 17 augustus 1981 Dinsdag 18 augustus 1981 Woensdag 19 augustus 1981 ijs Is „Texeltoerist" hoort erbij Uitgave b.v. v/h Langeveld en De Rooy Postbus 10, Den Burg - Texel «ElCB. EAKÏïSfi *f5pa< Als hst niet te hard waait demonstreren de para's ven het Paracentrum Texel zondag enkele landingen op het strand bij Paal 21 (bij De Koog). In De Koog kan de knutselaar van middag zijn hart ophalen. Zelfbouwbo- ten en minicars, allemaal radiografisch bestuurd kunnen bekeken worden, ledereen die zelf zoiets heeft en dat ook wil laten zien kan zich in verbinding stellen met Bruining 02228-333. Schroom niet en kom gerust met stoomapparaten, modelbouwapparaten of radiografische besturing. De model bouwclub uit Den Helder zal een de monstratie geven met modelbouwvoer tuigen, maar niet radiografisch be stuurd. Het betreft een demonstratie met electrocars. Op een speciaal daar voor aangelegde baan zal de Super Stock Holland Club uit Utrecht een demonstratie geven met mini-stockcars en er zal een commentator bij zijn die iedereen wel kent n.l. Theo Koomen. De organisatie zal ook nog proberen om deze middag een treintje door De Koog te laten rijden, speciaal voor de kin deren Bij het samenstellen van dit blad was het echter nog niet bekend of deze attractie door zou gaan. Om 19.00 uur begint bij paal 9 een strandloop. Voor jeugd tot en met 14 jaar en voor iedere liefhebber van 15 jaar en ouder. Men kan kiezen tussen 4 of 8 kilometer. Inschrijven moet voor de start gebeuren bij paal 9 in het strand paviljoen. Het kost f3,— om mee te lopen, maar dan krijgt u na afloop wel een fraaie herinnering. In de N.H. kerk van De Koog begint om 19.30 uur een interkerkelijke zomer dienst. Dit is een kerkdienst speciaal voor onze gasten met veel muziek, ledereen kan aan deze dienst mee werken, maar dan moet van tevoren wel contact worden opgenomen met de or ganisatie. Dit kan gebeuren in De Schuilhut aan de Parnassiastraat. Na afloop van deze zomerdienst is er koffiedrinken in de Schuilhut. In het City Theater draait de film „Samen uit, samen thuis". Het. City Theater staat aan de Gravenstraat in Den Burg. De toegang is f7,50. Deze film draait iedere avond om 20.00 uur. Op dinsdag 18 augustus is de laatste voorstelling. Om 15.00 uur begint bij paal 21 (de Camelclub op het strand bij De Koog) een demonstratie parachutespringen Leden van het Paracentrum Texel zullen diverse landingen uitvoeren. Ook deze maandagmorgen staat de Recre-aktiefbus tijdens de markt in het centrum van Den Burg. De recreatie leiders, herkenbaar aan hun gele jacks delen deze krant uit en geven iedereen desgewenst mondelinge informatie over de komende activiteiten. Speciaal voor de kinderen van Oude- schild is de jeugdinstuif. Een sport- en spelmiddag voor alle schoolkinderen tussen 6 en 14 jaar. De deelname is gratis. Het begint om half vier (meteen na schooltijd) en het duurt tot ongeveer half zes. De instuif wordt gehouden op het sportveld aan de Trompstraat. Bij het Eierlandsche Huis aan de Klimp- straat in De Cocksdorp kan er gevolley bald worden, ledereen kan individueel of als team inschrijven als men maar 12 jaar of ouder is. Het kost f 1,— p.p.. Er wordt begonnen om 19.00 uur en de competitie duurt tot ongeveer 22.00 uur. Na dit volleybaltoernooi is er in het Eierlandsche Huis gelegenheid om te dansen want dan verzorgd de disco theek swingende muziek. Een minivoetbaltoernooi van Recre- aktiefOp een veld van ongveer 20 bij 50 meter, voetbalschoenen zijn verboden en een team bestaat uit zes personen. Om 19.00 uur begint het spektakel op het veld van camping Dennenoord aan de Grensweg (bereikbaar via zijweg 11 van de Pontweg). ledereen van 14 jaar en ouder kan meedoen voor f 1,— per persoon. glllllllllllllllllllllMllllllimililll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIII"""l""M"ll"ll"H"l"""»"""l"l""lll"""IIM"ll| te beleven. Denk aan de vaar- en vistochten, excur sies, bowling, mini-golf. Jan Plezier, varen, exposi ties enz. Daarvoor verwij zen wij naar Texeltoerist, 'n gedeeltelijk in kleur uit gevoerd magazine dat om de drie weken verschijnt en overal op Texel voor f1,75 te koop is. In Texeltoerist komt een plattegrond van Texel en de dorpen voor, een hoogwatertabel, dienst regeling voor boot en bus, verhuuradressen voor fiet sen, paarden, bolderwa gens, visboten, adressen en openingstijden van bank- vestigingen, artsen, auto dealers, postkantoren en nog veel meer, waaronder telkens wisselende actuele artikelen en vele tientallen tips en wetenswaardighe den. De „Texeltoerist" met gratis bijlage vormen een compleet Texels informa tiepakket. Gauw halen dus! Tijdens de Braderie in De Koog staat de Dorpsstraat vol met stalletjes. Daarnaast zijn er nog tal van andere attracties. Toerclub Taxi 2000 start om 19.00 uur een fietstocht voor de jeugd tussen 10 en 16 jaar. De tocht duurt ongeveer een uur en iedereen mag gratis meefietsen. Het enige wat nodig is, is een fiets en dat hoeft niet eens een racefiets te zijn. „Van alles wat en niet te moeilijk" is het devies van de Texelse revuegroep „Op de Bonnefooi". Deze groep Texelaars brengt een zomerrevue met de naam „Op de Bonnefooi op vakantie". Een vlot en leuk programma waarin ondei meer genoten kan worden van de ballade van de sok, liedjes over de wachttijden bij de Teso en over het naaktstrand. Speciaal voor de toerist gemaakt. Wie mee wil praten over Texels talent, moet beslist gaan kijken op maandagavond om 21.00 uur in dorpshuis De Waldhoorn, Herenstraat in Den Hoorn. Volgende week maandag 24 augustus is de laatste voorstelling. Om 22.00 uur start Recre-aktief met een avondoriëntatietocht. Er wordt gestart bij de kantine van Camping „Loods mansduin" bij Den Hoorn. Neem 'n zak lamp mee, want het is al donker als we terugkomen van deze ongeveer twee uur durende wandeling. Voor 73, mag iedereen meedoen en krijgt u aan het einde een warme kop soep. Om 20.00 uur begint in de Nederlands Hervormde kerk van De Koog een dia avond over Texel. De toegang voor vol wassenen is 71,50 en voor kinderen 71,-. Om 10.00 uur start er voor de fiets- liefhebbers een fietstocht. De start van deze ongeveer twee uur durende route is op camping De Bremakker aan de Tempeliersweg (bereikbaar via zijweg 12 van de Pontweg). Het kost 73,— p.p. daarbij inbegrepen een routebeschrij ving en een kop soep aan het einde van de rit. Ook om 10.00 uur start er voor de trimmer, wandelaar, loper, jogger een activiteit. In het bos zijn routes die gelopen kunnen worden, al dan niet met een Recre-aktief leider. Voor 72,— per persoon mag iedereen naar zijn eigen kunnen komen lopen of trimmen. Na afloop kan er wat gedronken worden bij diverse campings op de Grensweg. De start is tegenover camping Gortersmient aan de Grensweg (bereikbaar via zijweg 11 van de Pontweg). 's Middags om 14.00 uur staat er een team van Recre-aktief op het strand bij paal 20. Paal 20 kunt u vinden bij De Koog als u de Badweg afrijdt. Scopen, tennissen, voetballen, volleyballen enz, enz. Allemaal gratis spelen op het strand. Een braderie in De Koog. Diverse winkeliers en verzamelaars staan met een stalletje buiten. Daarnaast zijn er nog vele andere attracties. Doelschie- ten, kussengevechten boven een wa terbak, lekker eten of drinken en onder tussen wordt het geheel muzikaal opge luisterd door een boerenkapel, een draaiorgel en een swingend dixieland- orkestje. Op het veld aan de Nikadel zullen parachutisten landen en voor de kinderen is er poppenkast. Tussen 14.00 en 20.00 uur is een kijkje in De Koog de moeite waard. Vanavond komt Avro's Toppop disco show naar discotheek Question aan de Zwaanstraat in Den Burg. De disc- jockey is Cees van Zijtveld. De toegang is 73, en de aanvang is om 21.00 uur. Iedere woensdagmorgen strandspelen bij paal 28 aan het einde van de Krimweg bij De Cocksdorp. ledereen mag gratis meedoen. Volleybal, voetbal, jeu de boule, hockey en strandtennis is een greep uit de spelen die het Recre- aktiefteam meebrengt. 5 SU iz ld lï n Ifc Deze krant maakt mel ding van alle dagelijks wis selende evenementen op Texel. Maar op het eiland is nog veel meer te doen en nwg 1 iiifiiliiiiiiiiiiiimiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiilllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiilNliiï insluiten voor een foto en ook is er een oude wolweegschaal om te kijken of u nog wat aangekomen bent. Voor de kinderen is er koekversieren, ponyrijden en poppenkast. De poppenkastvoor stellingen zijn om 14.15 uur, 15.00 uur en om 15.45 uur in de Warmoesstraat naast de slagerij. Deze dag kan ook wel paardendag genoemd worden, want 's middags kunt u allerlei dingen bekijken zoals paardbeslaan, de tuigage en ring steken. Dat ringsteken is om 15.30 uur voor de kinderen op pony's m.m.v. de Kleppertjes. 's Avonds om 19.30 uur is er een optocht met drumband DEK en „De Blijde Rijders" die eindigt op de speelweide achter de Thijsseschool Daar zal dan een quadrille worden j' gereden. Ook volgende week 26 augustus is er weer een folkloremiddag. Dan is het een echte dansmiddag. Een gastdansgroep uit Wijdenes, de dansgroep Oude Dan sen en de Kinderdansgroep zullen op treden, 's Avonds is er dan een drum bandshow m.m.v. alle drumbands van Texel. Een groot volleybaltoernooi op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog. Voor 71,— p.p. kan iedereen van 12 jaar en ouder meedoen. Gestart wordt om 19.00 uur. Kom alleen of kom met een team van zes personen. Vanavond om 20.00 uur een diavoor stelling over de natuur van Texel onder steund met een boeiend verslag van vogelwachter Kok. Het begint om 20.00 uur in dorpshuis De Waldhoorn aan de Herenstraat in Den Hoorn en de toe gang is 72,50. In het Eierlandsche Huis aan de Klimp- straat in De Cocksdorp wordt een talentenjacht gehouden. Iedereen die denkt dat hij of zij wat kan presteren op het gebied van zang, dans, toneel o.i.d. mag meedoen. Er wordt bingo gespeeld en tussen iedere ronde worden dan steeds een paar 'acts' gedaan. Aan het einde van de avond beslist het publiek wie de winnaar van de talentenjacht is. Aanvang 20.30 uur. Om 14.00 uur start de kerkentocht. U start (zoveel mogelijk met eigen vervoer) bij de Schuilhut aan de Parnassiastraat in De Koog en vanminddag voert deze tocht langs alle kerken op het noor delijke deel van Texel. Als u ook 's avonds nog op de braderie van De Koog kunt u vanaf 19.00 uur uur in de N.H. kerk terecht. Daar is een lektuurtafel en er is materiaal verkrijg baar over een derde wereld project. In de N.H. kerk van Den Hoorn kunt u tussen 14.00 en 16.00 uur een rond leiding krijgen. Bij gunstig weer kan de toren worden beklommen en binnen is er ook heel wat te zien. O.a. het resul taat van de fotowedstrijd van vorig jaar. In de N.H. kerk van De Cocksdorp is een dia-avond met als onderwerp „Texel in alle jaargetijden". De mondelinge toe lichting is van de heer J. Veldwisch. Folkloremarkt in Den Burg, al wande lend waant u zich weer in vroegere tijden. Oude klederdrachten en am bachten bekijken. Er worden kaarsen gemaakt, aardewerk beschilderd, man den gemaakt enz. enz. Ook staat er een echt schandblok waar u zich kan laten Jeu de boules. Waar u ook komt, overal op Texel kunt u jeu de boules spelen. Vanmiddag vanaf 14.00 uur staat een team van Recre-aktief in de Wezentuin. (Dat is de tuin achter het raadhuis aan de Groeneplaats in het centrum van Den Burg). Er zijn een aantal banen uitgezet en iedereen kan gratis meedoen. Tot 17.00 uur kan er gespeeld worden. Om 19.00 uur een volleybaltoernooi in Den Hoorn, achter de Jan Drijver- school. ledereen van 12 jaar en ouder mag meedoen voor 71,— per persoon. Stel een team samen van zes personen of kom alleen. Om 19.00 uur wordt er vanuit de War- moesstreat in Den Burg een toertocht voor de jeugd van 10 tot 16 jaar ge organiseerd. Iedereen die een fiets heeft kan meedoen. Het kost niets. Toerclub Taxi 2000 heeft een mooie route van onoeveer één uur uitaezet. Er kan ook in Oosterend gevolleybald Op de folkloremiddag zijn het oude kostuu en de oude kap met sieraden veelvuldig worden. Op het veld bij de muziekn (dat is bereikbaar via Verlorenkost en Oranjestraat) organiseert volleybalve eniging Smash '68 uit Oosterend ee volleybalavondje. Vanaf 19.30 uur ka iedereen van 11 jaar en ouder voor f 1 p.p. meedoen. Op het strand bij paal 28 (dat is aan h einde van de Krimweg bij De Cock dorp) wordt een strandloop gehoude' Inschrijven kan bij strandpaviljoen pa 28 en de start is om 19.30 uur precie Volgende week is de laatste strandlooi De deelnemers kunnen kiezen tussen of 8 kilometer en er kan in verschilled klassementen gelopen worden. V» f3,— mag iedereen meedoen en or vangt men na afloop een medaille. Ook 's nachts is Recre-aktief bezig. 0 23.00 uur start deze nacht een zog naamde nachtexpeditie. Dat is een tod

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 6