Tebo-trofee bleef weer op Texel Verrassende winst voor Kikkert/Topido Wielerweekend geslaagd .41 W Oefenwedstrijd S.V. De Koog Training Texelse Boys Nog één strandloop Jazzgym in Den Hoorn Bescheiden vangst op strand Westerslag Postduiven- vluchtuitslagen Klaverjasclub zoekt ruimte Uitslagen zaalvoetbal zaalvoetbal programma DINSDAG 25 AUGUSTUS 1981 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Geholpen door goed weer kan de Wielervereniging Texel terugzien op een geslaagd wielerweekend. Zaterdagavond en zondag was het wielerparcours Bernhardlaan-Thijsselaan „gevuld" met vele wedstrijden, die meestal uitliepen op span nende races, zodat er voor het publiek heel wat te genieten viel. Ondanks het gebrek aan een eigen wielerparcours weet de wielervereniging van de jaarlijkse wedstrijden steeds een ge- noegelijk gebeuren te maken. Het was, vooral zaterdagavond, erg gezellig en alle wedstrijden zijn in goede sportieve sfeer verreden. Op het ereschavotje van links naar rechts Joost van Heerwaarden ItweedeI. Richard koopman leerstel. Robert Kikkert (derdel Zaterdagavond beten de niet-licentie- houders onder de jeugd de spits af met een snelle cours. De jongste jeugd van de Texelse wielerclub weerde zich in deze race uitstekend en drie leden wisten zich in de prijzen te rijden. Uit een kopgroep van zes man konden Richard Koopman, Joost van Heer waarden en Robert Kikkert respectie velijk als eerste, tweede en derde finishen. Bij de oudere deelnemers was het wielerclub DOK die de dienst uitmaakte. Sebastiaan Koorn werd het eerst gelost maar wist zich halverwege de race goed te herstellen. Hij had vlak voor de finish zijn achterstand op de koplopers bijna goed gemaakt. Ook Ronald van de Wetering wist tegen het einde van de race het tempo op te voeren maar aan sluiting bij de koplopers werd net niet gerealiseerd. De dames van WVT en DOK gingen ook in de strijd. Na enkele ronden ont stond een kopgroep. Cobie Koorn en Meta Dam reden zich los uit deze groep en enkele achtervolgsters zagen geen kans meer aansluiting bij deze twee snelle dames te vinden. Cobie Koorn werd eerste en Meta Dam tweede. Annemarie Hagendoorn won de achter volgerssprint en werd derde. Spektakel Het spektakel van de avond was de clubontmoeting van de Texelse wieler vereniging tegen FC Trappisten. Het werd al gauw een levendige strijd waarin de ploeg Ran/Expert uitstekend reed. In feite was deze race de laatste „test" voor de tour de Lasalle die de eerste week van september in Den Helder wordt verreden. De Ran/Expert ploeg toonde zich zaterdag in ieder geval zeer aktief en eensgezind. De renners van Trappisten hadden duidelijk moeite met de ontsnappers die de Texelse ploeg vooruit stuurde. Steeds moesten deze tactische manouvre's door de Trappis ten ongedaan gemaakt worden. Van het slimme „spelletje" profiteerde Leen van Elk met nog 28 kilometer voor de wielen. Het leek een ontsnapping die eruit zag als alle vorigen, maar van Elk wist het peloton voor te blijven. De overige leden van de Ran/Expert ploeg hadden daar op tot taak de „vijanden" enigzins af te remmen en dat deden ze naar behoren: Alle ontsnappers werden vakkundig teruggehaald. De sprint van het peleton werd gewonnen door Hans Koorn. Rob Steinweg werd derde. Door de een drachtige samenwerking en de uitge dachte tactiek eindigden acht Texelaars bij de eerste tien. Hierdoor kon de TEBO wisseltrofee op Texel blijven. Sponsor Jan Agter reikte na afloop van de race bloemen uit aan de eerste drie. Ploegenrace De ploegenrace was het einde van het zaterdagprogramma. Een sportieve race waarbij dikke banden-rijders zich ook in de strijd waagden. Al snel bleek dat zij echter kansloos waren. Na enkele ron den lag het hele rennersveld ver uit elkaar. Joost Brouwer die in goede positie lag kreeg een lekke band maar kon later toch weer aansluiting vinden bij het peloton, mede omdat hij net als alle pechvogels „rondevergoeding" kreeg. Gerrit Terwindt werd uiteindelijk winnaar voor Henk de Ruiter en Joost Brouwer. De ploegenprijs ging naar Vissers Bouwbedrijf. De weergoden hadden blijkbaar een afspraakje ge maakt met weerkundige Dirk Vinke, want deze renner was goed en wel over de finish toen het begon te regenen. De prijsuitreiking werd in de Schakel ge houden waar renners en supporters de gelegenheid hadden de wedstrijden ge- zeligteannalyseren. 200 renners Zondag kwamen tweehonderd jeugd- renners van acht tot veertien jaar uit het district Noord Holland en Flevoland aan de start. Van de Wielervereniging deden negen renners mee. Anna Simone Kooiman behaalde voor de WVT het beste resultaat door bij de negenjarigen als tweede te eindigen. Bij het jeugd- wielrennen is het verboden geldprijzen of premies beschikbaar te stellen. Toch is het jeugdwielrennen in Noord-Holland zeer geliefd. Jaarlijks worden 26 jeugd- tournooien gehouden. Bij de achtjarigen lag het tempo nog niet zo hoog. Angela Keupes uit Volendam werd overtuigend eerste. Anna Simone Kooiman begon haar rit bij de negenjarigen aanvallend. Toch kon ze niet winnen van haar snelle belager Dick Hof. Ze werd gepasseerd en kon deze koploper niet meer inhalen. Wel bleef ze het peloton voor. Simone Winter die een groot gedeelte van de race in derde positie reed finishte als vijfde. Bij de tienjarigen werd de DOK- renner Hagendoorn uit Den Helder eerste door de pelotonsprint te winnen. Hoewel de Texelse renners Paul Witte, Jef Schuur en Robert Visser bij de elfjarigen snel coursten viel niet één Texelaar in de prijzen. De overwinning ging in deze leeftijdscategorie naar Gerard Kempes uit Volendam. Bij de twaalfjarigen werd er bijzonder fel ge- courst. In het begin van de strijd ont stond een kopgroep van vier man. Het duo Bryan en de Kleine en Niels Boogaard uit Kennemerland reden hun „medevluchters" voor de finish los. Ook bij de dertienjarigen werd het wedstrijdbeeld bepaald door een lange ontsnapping. Door op de Bernhardlaan fel tegen de wind in te coursen brak, net als bij de vorige wedstrijden, het peloton hier in tweeën. Walter Butter en Henry de Jong, de latere winnaars, bleven de hele wedstrijd over twintig ronden ver voor het peloton. De Zaandammer Teun Eerenberg wist ook uit de grote kluit renners los te komen maar had gedu rende het hele parcour veel energie nodig om deze derde positie te be houden. De Texelaars Niels Collou en Nico Evers zagen geen kans uit het peloton weg te rijden. Valpartij Bij de laatste race voor veertienjarigen deed»zich een valpartij voor, gelukkig zonder ernstige gevolgen. Wel zorgde dit „oponthoud" voor een splitsing in het peloton. Gebruik makend van de verwarring die na de valpartij ontstond wist Ivan Detant zich los te rijden. Cor Bant uit Zaandam, die was gevallen, werd snel weer op de fiets gezet en even leek het erop dat Detant alsnog inge haald zou worden door deze verbeten rijdende Zaandammer. Detant bleek echter sterker en werd eerste. Voor Cor Bant was er een kleine troostprijs in de vorm van een bos bloemen. Al met al kan de wielervereniging terugzien op twee dagen met spannende coursen. Dit werd mede mogelijk gemaakt door de gullen gaven van sponsors. Uitslagen zaterdagavond; Trimmersrace 15 km: 1. Gerrit Terwindt, 2. Henk de Ruyter, 3. Joost Brouwer, 4. Ruud Bakker, 5. Dirk Eelman, 6. Dirk Vinke, 7. Nico Boon, 8. Martin Visser, 9. Kees Kalis; Ploegenklassement: 1. Bouwbedrijf Visser 30 p., 2. De Spyker 18 p., 3. van Wijngaarden 6p.; Dames race: 1. Coby Koorn, 2. Meta Dam, 3. Annemarie Hagendoorn, 4. Marleen Terwindt; Club ontmoeting Texel-FC Trappisten: 1. Leen van Elk, 2. Hans Koorn, 3. Rob Steinweg, 4. Albert Winter, 5. Arie Huisman, 6. Chris Lorentz,7. HansvanTunen, 8. Gerard Koorn, 9. Paul van Arnhem, 10. Edo Kooiman, Texel 42 punten, FC Trappis ten 13 punten. Het zaterdag-elftal van De Koog speelt woensdag om 19.00 uur de laatste oefenwedstrijd tegen ZDH 2 te Den Hoorn. Het eerste zondag-team gaat donder dag naar ZDH om daar de laatste oefenwedstrijd te spelen. Aanvang eveneens 19.00 uur. De jeugdtraining wordt deze week weer hervat op don derdag. De tijden zijn als volgt: om 17.00 uur e-pupillen, om 18.00 uur d-pupillen en om 19.00 uur de B-juni- oren. F1 junioren 14.00-15.00 uur Meisjes-junioren 16.00-17.00 uur. Nieuwe jeugdleden (1e klas lagere school) kunnen woensdag trainen van 15.00 tot 16.00 uur o.l.v. de heer Kiewiet. Opgave s.v.p. aan Han Pastoor, Hogereind 47, De Waal, tel. (02220) 4984 (buiten kantooruren), of woensdag op het veld aan de heer Kiewiet. Oudere jongens en meisjes zijn uiter aard van harte welkom. Voor de F- junioren (6, 7 en 8 jaar) zoekt de Boys een paar mensen, die deze kinderen op zaterdag willen begeleiden. Opgave bij Han Pastoor. Woensdag werd bij Paal 28 de één na laatste strandloop gehouden. De weersomstandigheden waren door harde wind en regen niet ideaal. 131 lopers deden mee. Woensdag(morgen) wordt de laatste strandloop van dit seizoen gehouden. Na afloop is de prijs uitreiking voor de algemeen klassement winnaars in Paviljoen Paal 28. Uitslagen 12 augustus: 4 km: Ed van Bommel 16.16, Jan van Barneveld 16.35, Jan Moerbeek 16.51, Wim Moerbeek 16.56, Leen den Braven 17.11; 4 km jeugd: Jan Eelman 16.53, Jan Willem Reuvers 16.54, Gerrit Koorn 18.02, Arno Bosman 18.02, Tonny Peters 18.02, Rob Boersen 18.52; 8 km: Joost Brouwer 27.18, Nanning Kikkert 28.43, Cees Timmer 28.51, Gerard Zoetelief 30.02, Nico Kikkert 31.17, Theo Franchimon 31.27, Jan Hin 31.50; 8 km veteranen: Piet Bakelaar 30.58, Daan Welboren 31.05, Hans Bakker 31.10, Piet Schuil 33.40, Dirk Eelman 35.31, Cees Vinke 36.00. In de eerste competitieweek van het zaalvoetbal zorgde de nieuwe hoofd klasser Kikkert/Topido voor een verras sing door Dubbeldik met 4-2 te ver slaan. Kikkert/Topido wist van het ster ker geachte dubbeldik te winnen door niet alleen te verdedigen, maar tevens wanneer het mogelijk was. ook flink aan te vallen. Na een 2-2 ruststand drong Dubbeldik in de tweede helft sterk door maar de onverwachte uitvallen van de Cocksdorpers werden daardoor gevaar lijker. Nadat Kikkert/Topido een 3-2 voorsprong had genomen leek Dubbel dik weer langszij te komen maar een penalty wist men niet te benutten omdat deze door de uitblinkende keeper Frans Stolk gestopt werd. Enkele minuten voor het einde wist Henk Stevens de wedstrijd te beslissen door 4-2 voor z'n ploeg te scoren. Oosterend leed z'n eerste verliespunt. Tegen Datsun kwam men niet verder dan een 1-1 gelijkspel. In een gelijk- opgaande wedstrijd werd in de eerste helft niet gescoord. Na de wissel bracht Peter Brons Datsun op een voorsprong. Hierna drong Oosterend iets sterker aan en al het gevaar moest van Simon Brand komen. Het was dan ook deze speler die 5 minuten voor het einde voor Oosterend wist te scoren zodat deze wedstrijd een terechte uitslag kreeg. ZDH versloeg Question met 3-1. ZDH nam eerst een voorsprong waarna Question tegen wist te scoren. Question wilde blijkbaar meer en begon sterk aan te dringen. Wanneer ZDH echter terug gedrongen wordt is deze ploeg op zijn gevaarlijkst omdat men dan vaak zeer snel weet uit te breken. Tweemaal wist ZDH uit een counter te scoren zodat het een 3-1 Overwinning behaalde. De Zwaan speelde tegen Mantje geen beste wedstrijd maar won wel met 4-2. Na Bij de sportvereniging ZDH start dit seizoen voor het eerst een afdeling jazz-gymnastiek. Onder lei ding van mevrouw B. Boon zal vanaf 31 augustus les gegeven worden in de gymzaal van de Jan Drijverschool De trainingstijden zijn elke maandag van 15.45 tot 16.45 uur. Wie mee wil doen moet acht jaar of ouder zijn en opgave is mogelijk bij N. Bruining, Kerkstraat 2, Den Hoorn, tel. (02226) 380, of E. v.d. Ster, Noorderhaaks 7, 't Horntje, (02226) 398. Geïnteresseerden kunnen ook de eerste lessen bezoeken en zich later opgeven. De contributie bedraagt voor 8 -16 jaar f9,— per kwartaal. Jazz-gymnasten die ouder zijn dan zestien jaar betalen 15, per kwartaal. De zondag op het strand Westerslag gehouden sportviswedstrijd leverde meer deelnemers dan gevangen vissen op. De 21 sportvissers brachten niet meer dan 16 vissen op de kant met een gezamenlijke lengte van 422 centime ter. De jeugdleden Cor Eelman en Jan Nico van der Ploeg vingen resp. 54 en 22 centimeter. Van de zeven senioren vissers die iets vingen werd C. J. Huisman eerste met 131 cm, P. Verhagen tweede met 46 cm, J. Heet- huis/F. Bos derde met ieder 29 cm. De eerstvolgende wedstrijd is zondag 6 september, aanvang 8.00 uur bij De Kaap. Zondag 23 augustus vlogen de duiven vanuit Duffel (222 km) in België. Gelost werd om 8.00 uur met NW-wind. Er waren 18 oude en 24 jonge duiven ingezet. Ondanks de voor Texel ongun stige wind was een duif van het jeugdlid Andreas Daalder de vierde snelste duif in de vereniging te Den Helder. Uitslagenoudeduiven: 1 e duif 11.42.07 uur -1010 meter/min 2e duif 11.53.03 - 963 meter/min 3e duif 11.56.39 uur -936 meter/min laatste prijsduif 11.57.55 u. - 922 m/min A. Daalder, DeKoogleprijs(jeugdlid) D.Panneman, De Koog 2e prijs, S.Feen- stra, DeWaal3eprijs, A. Keijzer, Den Burg 4e prijs. Uitslagen jongeduiven: 1 e duif 11.56.40 uur - 948 meter/min 2e duif 11.54.26 uur - 935 meter/min 3e duif 12.00.25 uur - 922 meter/min laatste prijsduif 12.06.17 u. 890 m/min D. Panneman, De Koog 1e prijs, A. Keijzer, Den Burg2-5e prijs, S.Feenstra, De Waal 3e prijs, G. van Lingen, De Koog, jeugdlid, 4e prijs. een 3-0 voorsprong bij de wissel kwam Mantje na de wissel sterk terug en Piet Beuving wist tweemaal voor ze te scoren waar De Zwaan nog één doel punt tegenover zette. A en O 2000 verloor zijn wedstrijd na een 4-2 rust stand met 9-2. In de eerste klasse zorgde Datsun 3 voor een verrassing door Datsun 2 met maar liefst 12-3 te verslaan. Beide teams kwamen uit zonder wisselspelers maar de spelers van Datsun 3 bleken over een betere conditie te beschikken. Ooster end 2 deed wat het moest doen en be haalde een overwinning op Oosterend 3, 8-2. Rab bestaat nu voornamenlijk uit oud Dubbeldik 2 spelers. Tegen dit Dubbeldik 2 behaalde Rab in zijn eerste wedstrijd een verdiende 3-0 overwin ning. Texel V - Gempo was een gelijk- opgaande wedstrijd waarin uiteindelijk de betere techniek van Texel V de door slag gaf. Na een 0-0 wisselstand bracht Jan Beerling Texel op een 1-0 voor sprong. Gempo kreeg de kans om de gelijkmaker te scoren maar een onte recht toegekende penalty werd niet benut. Aan Texels tweede doelpunt zat een luchtje. Texel kreeg een vrije trap mee na een overtreding op eigen helft. De bal werd echter net over de midden lijn heen gelegd en de vrije trap werd in één keer in het Gempodoel geschoten. In de tweede klasse waren deze eerste week geen verrassingen. Tweemaal eindigde hier een wedstrijd in 5-4. Mok versloeg Oosterend 4 met deze cijfers en het jeugdige Dubbeldik 3 versloeg Nioz met dezelfde getallen. Jelleboog was de betere ploeg in de wedstrijd tegen ZDH 2 en het behaalde een regelmatige 3-0 overwinning. Amro was in de wedstrijd tegen Oosterend 5 de betere ploeg maar Door verbouwing van café De Zwaan kampt de klaverjasclub met dezelfde naam met ruimtegebrek. Er wordt dan ook gezocht naar een ander onderkomen. Daarom worden alle leden (en adspirarrtleden) uitge nodigd een „proef-drive" te komen spelen in de grote zaal van Chinees restaurant „Azië" aan de Groene- piaats. Deze proefdrive wordt gehouden donderdag 27 augustus om 20.00 uur. De laatste zomeravond-drive van dit seizoen wordt op maandag 31 augustus nog wel in de Zwaan gespeeld. Hoofdklasse: A en O 2000 - Gamma 2-9 Dubbeldik-Kikkert/Topido 2-4 Question-ZDH 1-3 Mantje - De Zwaan 2-4 Oosterend - Datsun 1-1 Eerste klasse Gamma 2 - Gamma 3 4-3 Dubbeldik 2-Rab 0-3 Texel V - Gempo 2-0 Datsun 2 - Datsun 3 3-12 Oosterend 2 - Oosterend 3 8-2 Tweede klasse: Mok - Oosterend 4 5-4 Jelleboog - ZDH 2 3-0 Dubbeldik 3-Nioz 5-4 Oosterend 5 - Amro 2-3 Derde klasse: PH-Hotel - Datsun 4 7-1 Junioren: Datsun - Zegel Modes 0-2 Ratronics - Ratronics 2 16-0 De Koogel - De Koogel 2 9-0 Woensdag 26 augustus: 18.00 Citroen - Bremakker 18.30 Datsun 2 - Texel V 19.25 Gempo - Oosteren 2 20.15 ZDH- Dubbeldik 2110 Oosterend - De Zwaan 22.05 Oosterend 3 - Gamma 2 Zaaldienst: Kikkert/Topido. Donderdag 27 augustus: 18.00 Cafeetje - Zeeaas Veldman 18,30 Jelleboog - Mok 19.25 ZDH 3 - Question 2 20.15 Tex. Boys 3 - Tex. Boys 4 21.10 Oosterend 6 - De Koog 22.05 Amro - Dubbeldik 3 Zaaldienst: Datsun. Vrijdag 28 augustus: 18.00 Bureau Eelman - ZDH 18.30 Tex.Boys2 - Tex.Boys 19.25Kikkert/Topido2-Gamma4 20.15 Question - Datsun 21. lOGamma-Kikkert/Topido 22.05 A en O 2000 - Mantje Zaaldienst: Oosterend. pas 10 seconde voor het einde wist Amro de overwinning te pakken door 3-2 te scoren. Supporters In de derde klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld en deze ging tussen de nieuwe teams PH-hotel en Datsun 4. PH-Hotel had voor de eerste wedstrijd een enorme schare supporters mee genomen en deze „PH-side" liet vooral bij de doelpunten van PH-Hotel van zich horen. Datsun 4 was te zwak voor deze tegenstander. Nadat PH-Hotel voor de eerste maal gescoord had kwam de ploeg goed opgang wat uiteindelijk een 7-1 overwinning opleverde en PH-Hotel zal in de derde klasse zeker hoge ogen naar een kampioenschap gaan gooien. Bij de drie gespeelde juniorenwed strijden waren twee grote uitslagen. Ratronics versloeg Ratronics 2 in een wedstrijd van een half uur met 16-0 en De Koogel versloeg De Koogel 2 met 9-0. Tenslotte won Zegel Modes met 2-0 van Datsun. Gemotiveerd De belangrijkste wedstrijd die ko mende week wordt gespeeld is Ooster- end-DeZwaan. Dezetwee hoofdklas sers eindigden vorig seizoen samen op een gedeelde derde plaats. Viermaal kwam men vorig jaar tegen elkaar uit en beide teams wisten tweemaal met klein verschil van elkaar te winnen. Door de overgang van enkele Oosterendspelers naar De Zwaan lijken beide ploegen gemotiveerd aan de „start" te komen met de iets betere kansen voor het iets sterker geachte Oosterend. De wedstrijd wordt woensdag om 21.10 uur ge speeld. Met klein verschil (zoals deze foto bij de eindstreep laat zien) won Gerrit Terwindt (rechts! de ploegenrace van zaterdagmiddag. Tweede werd Henk de Ruiter (linksen derde Joost Brouwer (midden!.

Texelsche Courant | 1981 | | pagina 5